Frogyman

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Podle všech indicií ano. Anebo naprosto dokonalá kopie. :angel:
Vnitřní konstrukce kabelu je naprosto stejná, jako má originál. Dráty také vypadají jako 100% stříbro, nejedná se o žádnou postříbřenou měď nebo něco podobného. Ale pro jistotu nechávám ještě zbytky, co po předělávce zůstaly, ověřovat u zlatníka. A pokud se potvrdí stříbro a kabel i v sestavě sedne, bude to paráda! :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od lachim »

zabiny
nikdy jsem tvůj systém neslyšel. ale moc bych chtěl sylšet u Tebe tento AdQ versus Nordost V2.
Roman2

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Roman2 »

Hezký večer,
chtěl, bych napsat pár řádků, které se budou týkat mé včerejší návštěvy člena Žabiny007, kterou jsem absolvoval spolu se členem Marks. Po příjezdu na místo činu nás čekalo milé přivítání, poté následovalo předámí věcných darů hostiteli v podobě dobrého vína, aby se při poslechu svých oblíbených Jazzových nahrávek řádně uvolnil. Následovalo letmé seznámení s high end technikou a pak už poslech. Začali jsme poslechem CD Primare. Poslouchali jsme Jazz. konkrétně Juraj Griglak, ale přišla řada taky na metal v podobě alba Metallica - Black Album. Je třeba zmínit, že takto jsem ji ještě nikdy neslyšel.A pak to na co jsme se těšili nejvíce - poslech gramofonů. Hrálo se z jak z Garradu, tak i z Oracle. Když jsem viděl jak Saša mistrně přehazuje jedno LP za druhým z gramofonu na gramofon, tak si myslím, že jako vedlejšák, by mohl vzít místo DJ na diskotéce. :lol: . Ale teď vážně. Reprodukce z Oracle s top přenoskou Ortofon, byla fantastická, neuvěřítelně detailní, neutrální s vyváženým podaním od basů až po výšky . Na garrardu jsme postupně střídali Cadenza Black mono a Miyajima Kansui. Abych řekl pravdu, kdybych si musel vybrat mezi Ortofon 95 a Miyajima Kansui, tak mému srdci byla bližší Miyajima, ale Saša má to štestí, že může užívat zvuku obou dvou přenosek a k tomu ještě mono Cadenzy a to vše bez nutnosti měnit headshelly a neustálého seřizování. No prostě jeho analogový koutek je sen každého milovníka poslechu LP. :thumbup: . Ještě nesmím zapomenout zmínit poslech mono nahrávek Doors a Beatles. To je opravdu zážitek. Reprodukce se stáhne mezi reprosoustavy a je mimořádně prezentní a poutavá, pro mě to byla zajímavá poslechová zkušenost po, které si budu muset, též nějakou mono přenosku pořídit a k ní samozřejmě dostupné tituly, které mě zajímají. Co víc dodat, repro Xavian jsou na živo opravdu krásné a taky výborně hrají. Po cca 3 hodinách jsme se rozloučili, protože nás s Markem tlačil čas, ale i tak návšteva splnila naše očekávání, to jest poslechnout si jak to hraje ostatním kolegům, kamarádům a nasbírat nové zkušenosti a cenné rady. A jak všichni víme Saša nás informacemi ze světa hi-ii zahrnuje v míře vrchovaté za což mu aspoň teda za mě patří velký dík! Snad něco napíše i Marks. Za mě je to vše. :clap: .
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Kluci, díky za návštěvu, za lahvinky i za super typ na další rozšíření sbírky. Obě CD, co donesl Marks, jsou tak skvěle nahraná, že je "musím mít" a už jsem je objednal.
Jinak jsem rád, že se poslech líbil. I já jsem v poslední době dost spokojen. :angel: Virtuosy se již parádně rozehrály a kombinace s F1 kabeláží a 380W/8 monobloky jim opravdu svědčí. Když vezmu, že jsou to z pohledu high-endu docela levné bedny, je až neskutečné, jak hrají.
Stejně tak po výměně DV505 za SME 3010 může konečně Kansui ukázat, co v ní je. Ještě zkusím časem zalaborovat s headshelly, ale to až se budu někdy nudit.
V nejbližší době mne čeká pár doladění. Mám zadané ve výrobě u Townshendu nějaké drobnosti (platformu pro gramo a podium pro reprobedny), pak dotáhnout k dokonalosti napojení 3 gramo ramen na 2 vstupy a budu mít na nějaký čas "jakžtakž" hotovo.
Už teď si ale poslech užívám maximálně a neskutečně mne baví. Zvláště kombinace starého blues, Miyajimy, Garrarda a dobrého rumu je neodolatelná :lol:
IMG_20200120_225018.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od marks »

K reportu co napsal Roman nemám co dodat , byly to super strávené tři hodiny poslechu a příjemného pokecu . Díky Sašo . :thumbup:
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od blesk666 »

pekna fotka, “citit” z nej pozitivnu energiu
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
J@nik

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od J@nik »

Mohol by si mi napísať aké máš nohy natom garrarde?
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

ALUMINIUM isolating feet IF50-2 Double Sorbothane Sandwich
viz: https://ebay.us/2efJsq

Pokud Tě zajímají, tak jak mi dorazí platforma pod Garrard od Townshend, budou moje na prodej.
Předpokládám, že to bude cca během 2 týdnů...

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Tak u mne v poslední době dospělo pár změn, zahájených na podzim, do finále. Dorazily izolační platformy z Townshend pro gramofon, reprobedny, sub i centr, reprokabelem Townshend F1 jsem nahradil reprokabel SROLL a nyní již dorazil i MONO phono preamp od TRON.
Poslední plánované kroky - výměna mono přenosky (Miyajima místo Cadenza) a výměna filtrace - musí nyní počkat. Přeci jen aktuální situace takové investici moc nepřeje, zvláště v oboru, ve kterém se pohybuji. Co jsem ale stihl, je prodej filtru Titan a musím říct, že bez filtru je to špatně. I když mám samostatný přívod na vyhrazené samostatné fázi, tak změny po odpojení filtru jsou významné. Sice se trochu zvýšila makrodynamika, ale vše ostatní je nyní znatelně horší - od jemnosti detailů, rozlišení až po čistotu pozadí. Takže pokud někdo tvrdí, že bez filtru je to lepší, tak určitě to neplatí pro můj systém. Předpokládám, že vliv na to bude mít zejména jeho složitost - přeci jen pokud někdo hraje na dvě železa bude sestava jinak na kvalitu čistoty sítě a vzájemné ovlivnění komponentů jinak náchylná, než moje sestava, skládající se z více než desítky komponentů a pěti reprobeden...

IMG_20200318_104810_resized_20200318_104828431.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od zatty »

Pěkně ses do toho opřel :thumbup: situace se opět vrátí k normálu a sem zvědav jak to dotáhneš dokonce, to bude pecka :thumbup:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od PavelDosko »

parada
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Mark Levinson »

Sašo,
je to perfektní, klobouk dolů, snad to někdy uslyším. Snad pomine rychle ten zákeřný virus. Prosím Tě, bylo by možné vyfotit detail základny pod gramofon a centr? Z této fotky to není moc vidět, ale pod repro to sedí skvěle.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Toto je originál verze pod gramo, rozměr na zakázku s průchodkou pro kabely, kterou ale Angláni tak nějak zapomněli udělat, takže mi je dodatečně nechal udělat Dasta u svého dodavatele, abych ušetřil čas na zasílání zpět a následné čekání... A při té příležitosti mi udělal i menší verzi pod centr, kterou jsem osadil nožkama, které jsem tam měl původně na volno, což ale při manipulaci dělalo neplechu (když poslouchám MCH, tak centr vysouvám až na hranu racku, pak jej zase zasunu co nejdál, jak je vidět na fotce z minulého příspěvku)
IMG_20200312_074422_resized_20200312_101123664.jpg
IMG_20200312_075440_resized_20200312_101121604.jpg
nahled_IMG_20200312_075449_resized_20200312_101122910.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Mark Levinson »

Díky za foto, vypadá to skvěle! A jak se to projevilo zvukově? Věřím, že to u gramofonu bylo asi nejvíce znát.
Mark Levinson
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od lachim »

Zabiny
Ty xavian na tech stojanech vypadaji bombasticky! Vzhledove ta bedna ted vypada uplne jinak. :clap:
Nelze nevzpomenout na me thiel 3.7 s vylepsenou zakladnou
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

ML
Díky skvělé domluvě se zástupcem firmy v Anglii jsem měl možnost vše předem před objednáním u sebe vyzkoušet, takže jsem věděl do čeho jdu. U gramo se jedná V MÝCH PODMÍNKÁCH o nejlepší odizolování GARRARDA ze všech možností a variant, co jsem zkoušel (tedy nezkoušel jsem srovnat s instalací na zeď, to u mne není bohužel aktuálně možné). Jednoznačně pozitivně se to projevuje na čistotě a přesnosti. Zde po chvilce testování nebylo co řešit a hned jsem objednával.
U repro to bylo docela hodně dlouhé zkoumání a porovnávání, kterého jsem neušetřil ani některé návštěvy. Někdy byla lepší kombinace ceraballs& NEREZ, jindy Townshend. Každé mělo své výhody i nevýhody. S ceraballs tvrdý přesný bas, ale relativně tenký. Zvuk excelující u složitějších nahrávek - bigbandy, klasika. Ovšem u některých hodně nabasovaných nahrávek byl až moc fyzický a dokázal se ploužit po celém bytě, rozehrát i vitrínky ve vedlejší místnosti a třeba v koupelně na druhé straně bytu docela dominoval... U Townshend je bas hutnější, mohutnější, za mne přirozenější a hlavně ohleduplnější k okolí. A to je důvod, který nakonec rozhodl pro toto řešení. Je možné, že až "jednou" přestěhuji aparaturu do samostatné poslechovky, která bude akusticky dokonale upravena, vrátím se k ceraballum. Ale v obývákových podmínkách je pro mne Townshend vítězem.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Mark Levinson »

Sašo,
díky za report, máš to vymazlené a krásné. Za mne jednoznačně palec nahoru :thumbup:.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Tak až bude zase vše v normálu, udělejte si cestu na jih a přijeďte. Snad v té době už budu zase filtrovat, aby to stálo za to. :cool:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od blesk666 »

aka filtacia nahradi Titan?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

V plánu byl ten, co jsem již vyzkoušel a s Titanem porovnal :angel:
Ale co bude, až se vše kolem uklidní a bude zase prostor nad filtrem přemýšlet, to nyní netuším...

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Pytell »

Sašo,

krásná sestava, někdy až pomine dnešní situace musím dorazit do Brna si poslechnout, hlavně si poslechnout krásné gramofony. Cestou se stavit u Dasty, kterému už dlouhou dobu slibuji návštěvu a poslech nádherného Technicse.

Ve tvém levelu a počtu komponentů doporučuji už aktivní pračku a budeš mít konečnou v napájení mašinek.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od terahera »

Nevěřím,že tento level i počet komponentů je konečný :lol: Jinak fakt to vypadá super,jak pod Garrardem,tak hlavně pod repro :thumbup: Mono preamp a vůbec vše kolem mono je pro mě zatím velká neznámá,ale jak tě znám,vše bylo po velmi pečlivém uvážení a bude na špičkové úrovni,jak je u tebe zvykem :angel: Jak se zklidní situace,tak se těším na poslech a hlavně na mono,jak jsi mi psal-mono,to je ono :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od lachim »

Zabiny
Krásná sestava. Dokonalá instalace. Pečlivost výjimečná.
Zajímalo by me testování filtru GMG na různých nozickach. Jaky rozdíl usazení bude mít vliv ?
Kdyby mi to nebylo trapné, napsal bych klidně, ze “pohled na tvou sestavu navadi k onanii”.
:thumbup: ^:)^
Quentin

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Quentin »

Ciao, máš výjimečné komponenty určitě s parádním zvukem, řečeno jedním smajlíkem :thumbup: .

Škoda, že ten MCH zabírá opticky moc místa a tím vlastně utlačuje STEREO(MONO). Jinými slovy, za mě ten centr prostě mezi gramofony nepatří :silent: .
Škoda, že nemáš prostor to mít fyzicky oddělené...

PS: Hledal jsem ve Tvém vlákně (pro mojí zajímavost) nějakou starou fotku s ProJectem, ale první, co se mi zobrazila, byla až fotka s Oracle + SME. To se psal rok 2018...bože, ten čas letí ~x(
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od PítrsPraha »

zabiny007:
Facinuje mě tvoje hnidopišství, chuť zkoušet a experimentovat se vším možným, ale cíleně, a puzení sestavu dolaďovat do nejposlednějších detailů :thumbup: . Moc mě baví tvoje vlákno sledovat.
Ty základny pod Xavama jsou super :smile: .

Na poslední fotce vidím ve zdi "obyčejné" zásuvky. Nestálo by za to při špičkové úrovni tvojí sestavy a samostaném přívodu vyzkoušet Furutech či podobné?
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Lachim
s GMG jsem domluven, že až nastane čas, budu mít půjčen jak Hummer, tak i nový Xblock a určitě budu zkoušet různé kombinace zapojení i podložení.

Pytel
No, docela by mne zajímalo srovnat GMG vs tvoje PS P20

terahera
já už nikdy neříkám nikdy.. I když - teď věřím, že po dotažení dvou naplánovaných kroků (filtrace + Miyajima mono) již bude nějaký čas klid. I když samozřejmě sny do budoucna mám... :lol: :cool:

japex
Zkusím old fotky dohledat a hodit sem. Jen tak pro představu a kontinuitu vývoje :lol:
Centr mne taky brutálně s..e. Dokonce vzhledem k tomu, že MCH pouštím docela málo, zkoušel jsem jeden čas jej vždy na "normál" odpojit a uložit do pracovny. Tam mne ale zase bedna, uložená v originál přepravním boxu zavazela i iritovala, takže jsem se rozhodl z pohodlnosti žít s ním tak, jak je...

PitrsPraha
to co je vidět, nejsou pochopitelně zásuvky na hifi. Je to sice také samostatný přívod, ale původní a nyní využívaný jen pro TV a lampičku. Jinak mám Furutech, připojený na samostatný přívod. Našel jsem i jedno foto z nějakého testování filtrů a kabelů, kde je to vidět. :angel:
IMG_20170918_201404.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od PítrsPraha »

:smile: mně to bylo divný :lol: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Tak jsem hledal starší foto s Projectem a našel jsem i jiné fotopoklady, tak jich sem pár dám... :lol:

cca roky 1997-2012 (???)
Toto je nejstarší dohledatelná fotka sestavy (cca 2001) a v podstatě i první skutečné "hifi". Kupováno u jednoho z mála specializovaných prodejců té doby - Dvořák Nouzov - pamětníci jistě znají. Železo komplet Denon, s vyjímkou Philips CD rekordéru, bedny Phonar P20 a gramofon NC 450 (na zdi! :lol: ), přenoska Clearaudio Aurum + "brutálně drahá" kabeláž VDH 102 ke gramci a Clearaudio Trinity mezi komponenty, k bednám nějaká EAGLE dvojlinka za cca 350 Kč/metr...
Zajímavostí je minidisk, na kterém jsem jeden čas ulítal. Na MD jsem přehrával komplet svoji sbírku a krom přehrávače v sestavě jsem měl (a dodnes mám společně se stovkami MD) i přenosný MD rekordér Sony a v autě za šílenou dardu i MD přehrávač + MD Changer...

denon phonar.jpg
denon phonar1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od YamahaMan »

SUPER! :thumbup:
Tiež so záujmom sledujem Tvoje vlákno a Tvoje nadšenie pre test nových vecí.
Ps.: tie staré fotky nemajú chybu /tá pevná linka - nostalgia/...
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Rok 2012-2015
pořízena komplet nová sestava - Monitor Audio Silver + BD Marantz + AVR Marantz, zůstalo jen gramo NC 450. Postupně dokoupeno další gramo Technics M1 a stereo zesák Luxman L530
DSCN5993.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Mark Levinson »

Ty retro fotky jsou vždycky zajímavé :thumbup:.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Největší sranda na tom RETRO - z mého dnešního pohledu je - že v té době jsem se pohyboval hodně kolem kapel, nahrávání desek atd a vždy když se něco natočilo a udělal se ve studiu první mix nebo několik variant, chodilo se ke mne domů hodnotit a vybírat. Všichni kolem totiž byli muzikanti a domácí poslech nikdo z nich neřešil. A většina z nich to má tak překvapivě dodnes.
Lámáním chleba byl ale vždy mastering kdy se udělalo několik variant a pak se hodnotilo a vybíral, kterou verzi použít. Zda to co zní dobře u mne, nebo to, co se dá poslouchat i na plážáku a v autě. No a pak s tím hurá do Loděnic :lol:
Doma mám vše někde uloženo a archivováno, včetně odkoupených 16stopých masterpásů, DATek atd. Schválně to zkusím někdy najít a poslechnout na dnešní aparatuře, protože tam půjde krásně poznat rozdíl mezi syrovým mixem ze studia a následnou úpravou v mastering studiu. Stejně je to paradox, že „tenkrát“ jsem u masteringu trval na odstranění veškerých „pazvuků“, jako zadrnčení či hvízdnutí struny atd. A dnes na nahrávkách toto vyhledávám kvůli autenticitě…

No ale dost nostalgie… :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Takže zpět k fotkám...

roky 2015-2017 - hledání nových beden (a také pořízení první fitrace - NA sunrise)
IMG_20150807_000815.jpg
IMG_20150903_131036_mini.jpg
IMG_20150904_234822mini.jpg
A spokojenost se objevila až s ProAc D28. Zároveň proběhla výměna dvou gramofonů za jeden project a začíná experimentování se zesilovači. K Marantz a Luxmanovi jsem pořídil ještě i lampovou PRIMALUNU
DSCN6884.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Ramones »

:thumbup: na fotkách od roku 2012 je krásně vidět, jak šla ekonomika v ČR nahoru :clap:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Dalším krokem bylo pořízení preampu JADIS a koncáků od PRIMARE.
DSCN7063_mini.jpg
Pak následovala výměna beden ProAC D28 za novější model D30 včetně obřího centru a s tím spojená nutná přestavba skříně. Zároveň i definitivní rozloučení se se značkou MARANTZ a pořízení MCH preampu Primare + chvilkové špásování s Cambridge audio CXU, než jej nahradil současná PRIMARE BD32mkII
IMG_20170309_122124mini.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

A pak už jen přes nějaké peripetie a hrátky s rackem
IMG_20170908_104039mini.jpg
IMG_20170918_004648mini.jpg
IMG_20171002_143601a.jpg
jsem směřoval k novým gramofonům ORACE a GARRARD a přes phono preampy CANOR
až k současnému stavu s ARC
IMG_20180615_091707_resized_20180615_091818365.jpg
IMG_20190516_192955.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

A pak už jen výměna beden, zkoušení podložek pod gramo i repro ...
IMG_20190929_151554a.jpg
sestava_mini.jpg
IMG_20191019_114712.jpg
IMG_20191213_012003_resized_20200106_033115046.jpg
IMG_20191212_113853_resized_20200106_033114159.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Až po současnost... :angel:
IMG_20200318_104810_resized_20200318_104828431.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Quentin

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Quentin »

Dobrý...!!!
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Ramones píše: 19 bře 2020 13:33 :thumbup: na fotkách od roku 2012 je krásně vidět, jak šla ekonomika v ČR nahoru :clap:
No není to jen o ekonomice, ale i o spoustě další faktorů a událostí, po kterých člověk přehodnotí priority a uvědomí si, že žít se má teď a ne se těšit na to, až "jednou"...
Naposledy upravil(a) Frogyman dne 19 bře 2020 14:30, celkem upraveno 1 x.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Odpovědět