Frogyman

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Frogyman

Příspěvek od Frogyman »

Ahoj, protože jsem tu již nějaký pátek a s pár lidma jsem se již potkal i osobně, využiji upgradu svojí sestavy k představení i na tomto fóru...
(na sousedním jsem to udělal již před časem, tady doháním svůj rest nyní...)

Něco ve stručnosti ke mne: ročník 70, dvě děti, 25let stejná manželka, hudba odjakživa. Nejdřívě aktivně, ale od té doby, co jsem si přiznal, že ze mne nikdy Clapton nebude již spíše pasivně. Mám rád jazz, blues, swing,folk, acapellový zpěv, nevyhýbám se klasice, rock spíše okrajově... :smile:
K prvnímu hifi jsem se dostal někdy v polovině devadesátých v podobě sestavy Denon + Phonar a od té doby poslouchám a poslouchám a semtam něco vyměním... :-)

A zde jsou informace o mé aktuální sestavě a i o "poslechovce/obýváku":

STEREO
Pro mne záležitost č. 1 - níže uvedený multikanál vnímám jen jako doplněk a zpestření...

Bedny:
po půlročním objíždění studií a stěhování horkých favoritů do bytu a zase zpět (děkuji všem vstřícným prodejcům, kteří mi to umožnili *klanimse* ) jsem nakonec skončil u anglických ProAC response D25. Svým projevem jsou neunavující a jsou nejblíž ideálu, který sice u mne vyhrál, ale neprošel domácím schvalováním, takže nemohl zůstat (HARBETH HL5plus – dle manželky „bedna od brambor“... )
Zesilovač:
nyní používám dva kousky – Luxman L530, který jsem nechal oživit v Casea (neskutečný posun ve zvuku) a také lampový PRIMALUNA PROLOGUE TWO, se kterým si hraji a hledám „tu nejlepší“ kombinaci elektronek... Vždy už si myslím, že jsem "to" našel, ale po čase mi na tom začne něco malinko vadit, tak zase přehazuji a kombinuji. Možná je čas na nějaký lampáč z vyšší řady, anebo na kombinaci lampového předku a tranzistorového konce... Sám nevím. Uvidím, jak mi bude hrát konec PRIMARE, který jsem pořídil pro kino (viz níže) a možná k němu vyzkouším nějaké lampové předky... Každopádně lamp se mi doma již nahromadilo docela dost, takže jsem ještě všechny kombinace ani nevyzkoušl :-)
Mám tu (v zesáku jsou aktuálně vždy ty prvně jmenované):
- KT120 Tung-sol, KT88 EAT, KT88 PRIMALUNA,
- 12AX7 Tungsol Gold pin, Northern Electric, Primaluna, Sovtec LPS, RTF
- 12AU7 Northern Electric, Matsushita 7316, PS Vane, Primaluna

CD/SACD/BR
MARANTZ UD5007
, kterému jsem dopřál tuning v podobě modulu Sirius3 od Casea

Stream
DUNE D1


GRAMO:
Zde jsem pořídil nový PROJECT Xtension s nový firemním S ramínkem – označení tuším 9S-Schape, přenoska aktuálně Quintet Black, ale myslím si na Cadenza Black *2thumbsup*

Phono
zde jsem pořídil Project RS i s power boxem
Vše hraji přes step up trafo DV6X

Ostatní:
Kabeláž také prošla výměnou – aktuálně gramo větev přes VDH, zbytek přes Audioquest
Napájení – filtr od NA + kabel Zephyr + směs různých čínský kablíků z ebay rozdílné kvality – zde možná časem bude potřeba ještě zainvestovat ;)
Sluchátka AKG 702, poslech přes sluchátkový výstup na Luxman L530


KINO:
Zde aktuálně probíhá také upgrade. Pořídil jsem koncáky PRIMARE A30.3 a A30.2, jako zdroj plánuji CA CXU a chci vyzkoušet s ním hrát napřímo do konců. Pokud mi to nesedne, čeká mne ještě pořídit AV preamp.
Bedny přední jsou stejné, jako na stereo, ostatní jsou ještě zbytky z minulých sestav a zde mne čeká výměna, kterou bych rád zvládl v letošním roce.
Centr mám aktuálně SPENDOR C5e (zde bude ProAC response D centre) a na zadkách mám Monitor audio Silver RFFX (zde bude výhledově ProAc response satelite)
K tomu projektor, plátno + 46" LCD SAmsung

AKUSTIKA
No a abych to bylo kompletní, pozval jsem k sobě nedávno Zalana, který provedl pár měření a udělal mi doporučení, kde je nejideálnější poslechové místo, jak a čím by se dala u mne akustika zlepšit a také jsme si chvilku hráli s káblíky a elektronkami s cílem získat ze stávající sestavy maximum. Takže tímto mu chci poděkovat za vstřícný a střízlivý přístup a mohu každému jen doporučit. Zalane, ještě jednou děkuji *palec* .

Zde je pár aktuálních fotek:
Na fotkách je navíc AV MARANTZ, který teď prodávám a místo kterého budou koncáky Primare + CXU.
AŹ budu mít nový centr, budu sestavu překopávat - centr přijde výš pod TV, celá sestava se zmenší o cca 10-15 cm, abych mohl dát bedny malinko blíže k sobě.
Před sedačkou je běžně konferenční stolek, který ale většinou při poslechu odstraňuji.

Obrázek
Obrázek

A zde jsou grafy z měření:
V ideální poslechové pozici (což je pozice hlavy cca 70-80cm od zadní zdi – stačí k tomu záda podložit polštářem).
Obrázek

A zde dozvuk a waterfall
Obrázek
Obrázek



A pro zájemce raději připojuji i dispozice obýváku, který je propojen s kuchyní a s předsíní - celková plocha je tak cca 44m2 a objem přes 100m3.
Strop v obýváku a předsíni je snížen cca o 15cm oproti původnímu betonu. Zeď za sedačkou je čistý panel, zeď za TV a bednami je sádrokartonové pouzdro, do kterého zajíždí dělící skleněné dveře mezi předsíní a obývákem (z 90% jsou pořád otevřené, zavírám jen při nočním poslechu, kdy nechci rušit ostatní). Otvor mezi kuchyní a obývákem nejde zavřít,
Na podlaze je nalepena plovoucí dřevěná podlaha.
K hifi jsou přitaženy dva samostatné kabely přímo od rozvaděče - jeden je využit pro TV a pro HDD k TV na nahrávání, druhá čistě pro HIFI.
Reprokabel k zadním bednám a HDMI kabel k projektoru jsou taženy v nadhledu.

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od adrian »

Ahoj,pekne predstavenie. Pekne repro,skoda tych "krabic od brambor" :silent: Mal si vybrat Tiger Ebony dyhu,ta posobi luxusnejsie.Sam mam roswoody a su krasne. Za mna urcite lampy(Leben)-lampovy koniec CS660p poprípade integrac CS600. Ale su aj ine ako Jadis ci Audiomat. Skus popisat zvuk stereo zostavy ci uz s gramom ci s cdp Marantz,ak mozes a chce sa ti.
Nech ti to hra...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Mark Levinson »

Vítej na HEF, moc pěkné a podrobné představení, klobouk dolů.
Zalan umí :thumbup:, kdyby jsi někdy směřoval na sever, tak dej vědět a zastav se, uvidíš jak to zvládnul u mne.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

adrian píše:skoda tych "krabic od brambor" :silent:
Ono jak jsou širší a potřebovaly více předsunout od zdi, tak zabíraly hodně místa, což byl ten hlavní důvod. Kolem beden totiž vede "hlavní rodinná komunikační tepna" ze zbytku bytu do kuchyně a mám dva neustále běhající puberťáky, tak nevím, jak dlouho by přežily (bedny a následně i puberťáci :lol: ) Jinak myslím, že u manželky by nakonec prošly, i když by pak do smrti remcala... Ale po tom týdnu/dvou, co jsem je měl doma si už začala zvykat. Ale takto je to s ProAC lepší - bedny mi vyhovují a manželka je spokojená - takže idylka.

Ale mám na ně hezkou vzpomínku. O:-) A až budu velkej, budu mít svoji poslechovku a tam je pořídím :cool:

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

adrian píše:Za mna urcite lampy(Leben)-lampovy koniec CS660p poprípade integrac CS600. Ale su aj ine ako Jadis ci Audiomat. Skus popisat zvuk stereo zostavy ci uz s gramom ci s cdp Marantz,ak mozes a chce sa ti.
No, co jsem slyšel hrát Jadis u Zappy, tak určitě to bude jeden z prvních předzesů, co budu chtít doma vyzkoušet. Ale nebráním se i dalším - Leben se mi líbí, Audiomat jsem slyšel u Patmanna, takže nejspíš to bude o tom, jaká příležitost se naskytne. Jen ji teď aktivně nebudu vyhledávat. Potřebuji teď dotáhnou rozjednané (PRIMARE+CXU+Cadenza) a pak zas musím chvilku brzdit...
Popsat zvuk bohužel neumím, na to nemám básnické střevo a ani dokonalý sluch. Zvuk dělím na líbí/nelíbí, řeže to/duní to, analogový/pitvající. :mrgreen: Mojí preferencí je jednoznačně analogový, samovolně plynoucí zvuk, ostře a detailně hrající sestavy mne nebaví.
Když mám chuť úplně vypnout a jen u hudby relaxovat bez toho, aniž bych řešil jednotlivé zvuky, volím lampáč + většinou gramec. To si naleju vínko nebo koňáček a v duchu se přesunu do nějakého klubu v New Orleans, nebo na koncert Nerez ještě se Zuzkou Navarovou. Tuto kombinaci využívám většinou na noční poslech.

Když chci detailnějí zvuk, přesnější barvu hlasů i nástrojů, volím Luxman a dle nálady a nahrávky buď gramec nebo CD (SACD/DVDaudio atd).
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od pajuna »

Perfektni podrobne predstaveni, kde si opravdu mohu udelat celkem jasnou predstavu o koho, jde, jaky ma level, co ma rad za zvuk i muziku, jak se vyjadruje..Moc diky :thumbup:
Dekuji za pripadne prinosne dalsi prispevky tykajici se upgradu, muziky ci cehokoli jineho v teto oblasti.
Btw - s manzelkou souhlasim :smile:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Aveo
Příspěvky: 29
Registrován: 11 srp 2012 18:17

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Aveo »

Zaujal ma Xtension 9 s S kovým ramienkom.Nebola by blišia fotografia?
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Aveo píše:Zaujal ma Xtension 9 s S kovým ramienkom.Nebola by blišia fotografia?
Jedná se o tento gramofon:
http://www.aq.cz/obchod/project-xtensio ... pack-2199/
S tímto ramínkem:
https://www.henleydesigns.co.uk/Xperience-SB-S-p1463

Obrázek

Já tam mám ještě teď vyměněn headshell
Obrázek
Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Patmann »

Vypadá nádherně :thumbup:
Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od PavelDosko »

paradni kousek
neni placka, neni highend
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od efičák »

Splněný sen, bravo !!
Jsi určitě první člověk na světových webech, kdo zveřejnil takovou kombinaci nového eskového ramínka a již známého Xtencionu.
Žabiny a teď hodně headschellů s přenoskama a nahrávat pro nás videa na youtubko jo ? :clap:

Jsi naprosto úžasný člen a Tvé představení je pro mne inspirativní. Závidím ty možnosti, hifi je o penězích ale v Tvých rukou to je čistá radost a já Ti přeji co nejlepší relax a posílení preceptorů pro umění a krásu.

Chci se Tě zeptat na MC LO Dynavector 17D Karat, jak se Ti pozdává oproti třeba té Ortofon Quintet Black ? Napiš prosím buď sem k Tobě, nebo do přenosek.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od MB »

Krásne predstavenie, krásna zostava
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
feco64
Příspěvky: 36
Registrován: 08 led 2012 20:35

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od feco64 »

Veľmi pekná zostava, želám veľa radosti z počúvania dobrej muziky.
Aurum Cantus, Vincent, Luxman, Revox, Cambridge Audio, Project, Grado, QED, Kimber, VDH.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Díky moc všem za reakce. :razz:

efičák:
Ke zvuku přenosek... Přenosky mohu hodnotit pouze ze zkušenosti na mé sestavě, takže odpověď nechám spíš v tomto vlákně. Dynavector 17D3 je skvělá detailní přenoska, ovšem pocitově níže položená s měkčím projevem. Při hraní mi chyběla trocha jiskry, takže jsem zkoušel měnit kablíky, hrát si s předzesilovačem, měnit VTA, přítlak, ale pořád to nebylo ono. Když jsem pak pořídil nový gramec, dostal jsem doporučení a reference na sladění s Ortofonem. No a protože se charakter zvuku Dynavectoru s novým gramcem nějak zásadně neposunul, zkusil jsem Quintet a "voala", najednou se objevila jiskra, vše se pročistilo a bylo tam "to", co mi u Dynavectoru chybělo. Pocitově má Quintet méně detailů, ale celkově jsem na své sestavě s ní spokojen více a věřím, že pokud se zadaří skok na Cadenzu, bude to final :lol: . Ale jak jsem psal - je to opravdu v kombinaci s celkovým laděním mé sestavy. Dovedu si představit, že pro analyticky hrající sestavy bude právě Dynavector mnohem vhodnější, než Ortofon.

První na světě? No to možná :ympeace: :lol: . Původně jsem myslel na kombinaci s Ortofon RS-212D, protože jsem nechtěl rovné ramínko (resp ramínko bez headshellu). Ale bylo to cenově nad aktuální rozpočet, takže když přišla nabídka na kombinaci s tímto novým ramínkem, bylo rozhodnuto.

PS: videí se ode mne asi nedočkáš, protože na něco takového nemám nejen ambice a zkušenosti, ale hlavně ani čas. "Vytváření hodnot" mne vytěžuje více, než je mi milé a pokud mám volno, raději jej trávím s rodinou či kámoši na horách, na lyžích, na kole anebo doma poslechem. Navíc postupně všechny nahromaděné přenosky prodávám a chci si nechat jednu pořádnou, která zvládne zahrát vše. No možná jedna/dvě náhradní v šuplíku zůstanou, když se neprodají, ale jen jako rezerva :razz:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od aretax »

Mal som dlhší čas Cadenzu Black s ramenom Ortofon 309D a môžem povedať, že hrala fantasticky a hlavne si veľmi dobre "rozyumela" s ramenom. Nahradila ju až Ortofon Xpression. Dopasovanie prenosky a ramena môže priniesť lepší výsledok, ako samotná prenoska. Na vysvetlenie: môžem mať o niekoľko stupňov vyšší model prenosky, ale keď nebude pasovať k ramenu dosiahnem horší výsledok, ako keď mi s ramenom ladí nižší model. Predzosolňovač Pro Ject RS je naozaj výborný, ale mne sa viac páčil Electrocompaniet (je v zaplatiteľnej cene, cca 1000 €), a to hlavne na stredoch. Nemá toľko nastavení, ako RS, ale k Ortofonom je výborný. Čo sa týka phono predzosilňovača, naozaj špičkovo hrá elektrónkový Canor 309, ale ten je už vo vyššej finančnej triede.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

zabiny007 píše: No, co jsem slyšel hrát Jadis u Zappy, tak určitě to bude jeden z prvních předzesů, co budu chtít doma vyzkoušet.
Když jsem toto před pár týdny psal, ani mne ve snu nenapadlo, jak rychle to zrealizuji... Jadis už je přes týden u mne doma a s PRIMARE jim to ladí... :thumbup:
Jediné, co je trochu diskomfortní, tak to ovládání. Jadis má silný výstup, takže hraji s ovladačem hlasitosti na pozici mezi sedmou a osmou hodinou max... Dá se s tím něco dělat?

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od PavelDosko »

ale to měníš ... tak ať jsi spokojený
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

PavelDosko píše:ale to měníš ... tak ať jsi spokojený
To bylo opravdu hodně rychlé a neplánované. Ale když jsem pár dní po návštěvě u Zappy uviděl inzerát, bylo mi jasné, že jej musím vyzkoušet u sebe, zvláště když jsem již měl koupen koncák PRIMARE pro budování kina. Ale nebylo to bezhlavé - porovnával jsem pro jistotu s více preampy, abych si byl jist :-). Teď ještě během pár týdnů dojedu rozjednané výměny a pak už si dám nadlooooouho pokoj =)) . Jen to chce nekoukat na inzerce a nechodit na návštěvy. V podstatě maličkost :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

zabiny007 píše: Jediné, co je trochu diskomfortní, tak to ovládání. Jadis má silný výstup, takže hraji s ovladačem hlasitosti na pozici mezi sedmou a osmou hodinou max... Dá se s tím něco dělat?
Tak jsem přišel na to, že i když má PRIMARE vzadu přepínání vstupů XLR vs RCA , tak jsou v podstatě oba vstupy v obou polochách funkční, jen se mění jejich nastavení
Line inputs 1V for 120W into 8Ω
XLR inputs 2V for 120W into 8Ω

Takže při nastavení XLR a přitom zapojení do RCA mohu jít na Jadisu ( má psáno: 250mV, 4V at the output) s obladačem až na 9hodin. Teď ještě v klidu naposlouchat, zda se to neprojevuje negativně na zvuku, ale podle prvního rychlého poslechu to vypadá dobře :-)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od adrian »

Žabiny007
Aj tak si myslim,ze nakoniec skoncis u nejakého silneho koncaku na stereo,aspon v cene bedni a Primare ostane tak mozno na kino. Jadis si to priam pyta a D30 tiez... :silent: :angel:

ProAc D30.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

adrian píše:Žabiny007
Aj tak si myslim,ze nakoniec skoncis u nejakého silneho koncaku na stereo,aspon v cene bedni a Primare ostane tak mozno na kino. Jadis si to priam pyta a D30 tiez... :silent: :angel:
:evil: Kušuj, provokatére! :shh: :shh:

Už jsem si zvykl, že říkat v hifi "nikdy" a "konečná" je blbost. Teď mám rozjednaných ještě pár doladění, které se sejdou začátkem června a pak si fakt dám na čas pohov. Zvuk Jadisu a Primare si nadmíru užívám a pokud se nestane něco mimořádného (něco jako Zappův inzerát, což se stává "jednou za deset let"), tak fakt žádná velká změna v brzké době nehrozí.

P.S.: Ale "pro jistotu" si budu nechávat v šuplíku KT120 i EAT KT88, pokud se neprodají i s Primalunou. Mám tušení, že by se v budoucnu mohly hodit :lol: :angel: :cool:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od adrian »

Tak-tak , nikdy nehovor ni... :silent:
Neprovokujem,len mam taky ten pocit. Ved cas ukaze :smile: :angel:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Koukám, že jsem zde docela zapomněl v poslední době dát nějaké aktualizace a moje prohlášení o "konečné" z loňského května může v kontextu aktuální sestavy budit docela úsměv na tváři. :lol:
Takže co u mne nového?
Kompletně jsem přezbrojil téměř veškeré železo na PRIMARE a trochu víc zaměřil zvuk na kvalitní MCH, ale při zachování kvalit sterea, takže moje aktuální sestava je:
- 4x koncák PRIMARE A30,2. Tři kousky zapojeny do můstku a pohánějící přední bedny a centr, čtvrtý koncák ve stereu na zadní bedny
- preamp vyměněn za PRIMARE SP33, stejně tak i zdroj, kterým je nově PRIMARE BD 32mkII
- v analogu jsem vyměnit PJ RS za CANOR TP306VR+, původní Project S ramínko za Ortofon RS-212D a přenosku jsem pořídil Lyra Delos
- nově jsem vyřešil filtraci s Isotek Titan + lišty Nordost QB4 + veškeré napájecí kabely z metráže Furutech FP-TCS31 + k tomu rhodiové Furutech koncovky
- signálové kabely většinou Sroll Kapton, s vyjímkou phono kabelu, kde mám Nordost TYR
- reprokabely zatím zůstávající AcousticRevive, ale intenzivně zkouším a hledám nové. Zatím to vypadá buď na nějaký vyšší TaraLabs, nebo na Sroll Kapton.
- a pak jsem si nechal na zakázku postavit na míru nový rack... :-)

Nyní mne čeká už jen doladit reprokabely a budu mít hotovo. =))
I když ... Aktuálně ve mne hlodá myšlenka, zda se neposunout v analogu, takže po očku začínám šilhat, co by tak mohlo nahradit můj vyladěný Project Xtension s ramínkem Ortofon RS 212D... Pokud by měl někdo typ, po čem se koukat, nebo zájem o můj stávající, dejte vědět :-)

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
terahera

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od terahera »

Obrázek se mi nezobrazuje,ale :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Ta švédská nálož to bude asi masakr :smile:
Je až neuvěřitelné,jakým tempem se posunujes, klobouk dolů ^:)^
Ať to hraje a hlavně aspoň chvíli vydrží v této kombinaci :smile:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

zkusím foto ještě jednou z rajčete... :-)
Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Mark Levinson »

Tak tomu říkám posun! Za mne palec nahoru, Primare jsem měl vždycky rád jak zvukově, tak i provedením. Nyní to musí být hodně dobré DK i Stereo poslech. Bedny ProAc se mi líbí obnažené, (myslím bez krycích rámečků) to jim sluší mnohem více.
Gratulace, a tleskám :clap:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dieter Burmester »

Chtel jsem se zeptat, jak to bude s tou vytouzenou Ortofon Cadenza Black? Uz jsi mi na to, myslim, odpovidal, ale ja jsem hlava derava ~x( Tak kdybys mohl jeste jednou, ja si to uz radsi zapisu :thumbup:

Pak jsem se chtel jeste dotazat, jak jsi spokojen s Lyrou. Resp., jestli nemas problemy s preskoky.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Na Cadenzu nedošlo, protože jsem měl možnost koupit lehce jetou Delos, na kterou jsem slyšel samou chválu. Tak jsem šel do ní a oproti Quintet Black posun směrem k analogovějšímu zvuku. Zatím jsem s ní spokojen, ale osobní srovnání s Cadenzou či jinou přenoskou z vyšší ligy nemám. Třeba by mne lákalo vyzkoušet Xtenssion, co nabízí Aretax, ale aktuálně mám jiné priority...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dieter Burmester »

S tim ti muzu pomoci, protoze ja Cadenzu Black a Delosku mam moznost vedle sebe porovnat. Deloska je za ty penize naprosto super a ve sve cenove kategorii tezko najde premozitele. Leda, ze by mel nekdo vyrazne jinou predstavu o zvuku. Cerna Cadenza je ve vsem dale. Sice ma teoreticky horsi hrot co se snimani nejvyssich frekvenci tyce, ale toho jsem si v praxi nejak nevsimnul a zase je vice imunni proti lupancum (v tom ale hraje dost roli gramofon jako takovy). Na Cadenze se mi libi predevsim prostor, ten ja povazuji za skvely. U Delosky jsem se parkrat setkal s tim, ze diky jejimu pozadovanemu VTF 1,72g na nekterych ramenech ta schopnost sledovani drazky nebyla z nejlepsich.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

U mne je sledování bezchybné, ale to bude i tím dynamickým ramínkem...
Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od aretax »

Súhlasím s Burmestrom, že Cadenza Black je ďalej, ako Delos. Mal som ju asi 2-3 roky. Keď som ju kopoval, skúšal som aj Kleos. Zásadný rozdiel oproti Cadenze som zaznamenal v tom, že Kleos hrala akoby tenšie, nemala tak pevný bas. Mala zdanlivo viac detailov na výškach, ale pri dlhšom počúvaní som zistil, že aj Cadenza ich má, ale nie sú tak "vpredu", ako pri Kleos. Zvuk z Cadenzy bol plnší, mohutnejší. To platí pre rameno ProJect EVO 12. Po výmene ramena za Ortofon sa zvuk s Cadenzou podstatne zlepšil. Pribudli detaily, vyššia presnoť a muzikálnosť. Po výmene za Xpression ďalší míľový skok. Teraz, opätovnom nastavení a miernej úprave ramienka - výsledok je taký, že už nepredávam ani rameno, ani prenosku (ale to som Ti podrobne napísal do SS).
Pri prenoskách Lyra sa doporučuje nastavenie prítlaku v maximálnych medziach.
Burmester: neber vážne, čo píšem. Pre Teba to neplatí. Veď vieš, klamem, ako vždy...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dieter Burmester »

Aretax, v klidu :thumbup: Tvuj prispevek vyse je bez vad. Az budes treba nekdy v budoucnu uvadet nepresnosti, budes na to po zasluze upozornen :angel:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Ok, díky za info a díky Aretax za zkušenosti s ramínkem. Pořád mi nebylo jasné, jak ti může perfektně sedět eXpression, když máme podobná ramínka a já jsem s nastavováním Quintet black docela válčil, protože mi tabulkové hodnoty neseděly. Koupil jsem kvůli tomu protractor i Adjust+ a pak mi zde někdo (rOn, Dieter??) doporučil vzorečky, podle kterých jsem to přepočítal a udělal nastavení jinak, než uvádí výrobce a již jsem spokojen...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od aretax »

Dieter Burmester píše:Aretax, v klidu :thumbup: Tvuj prispevek vyse je bez vad. Az budes treba nekdy v budoucnu uvadet nepresnosti, budes na to po zasluze upozornen :angel:
Ďakujem za cenzúru. Veľmi si toho "vážim". Nabudúce sa Ťa najprv opýtam, aby si ma nemusel zbytočne upozorňovať.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od aretax »

zabiny007 píše:Ok, díky za info a díky Aretax za zkušenosti s ramínkem. Pořád mi nebylo jasné, jak ti může perfektně sedět eXpression, když máme podobná ramínka a já jsem s nastavováním Quintet black docela válčil, protože mi tabulkové hodnoty neseděly. Koupil jsem kvůli tomu protractor i Adjust+ a pak mi zde někdo (rOn, Dieter??) doporučil vzorečky, podle kterých jsem to přepočítal a udělal nastavení jinak, než uvádí výrobce a již jsem spokojen...
Ono to pri nastavovaní Xpression bolo veľmi zaujímavé. Tá prenoska je naozaj tak dobrá, že hrala pri každom nastavení veľmi dobre, ale zakaždým bola výborná v inom parametri, napr. raz na výškach, basy boli slabšie, potom naopak a pod. Po čase som bol z toho všetkého "jeleň" a nevedel som sa z toho vymotať, ako vlastne má hrať správne a začal som pátrať. Asi som mal najprv pátrať, ale koho by napadlo, že jedna firma vyrobí špičkové rameno a špičkovú prenosku, ktoré spolu nepasujú? Ja som to bral automaticky, ak je ramienko aj prenoska Ortofon, nutne to musí spolu pasovať. Iba de.il to vyrobí tak, že to spolu nekomunikuje. (Aby vyrobili ramienko s japonskými parametrami a prenosku s európskymi - na vysvetlenie: Ortofon 309D bolo navrhnuté a vyrobené v Japonsku a prenoska v Dánsku). Keby na to aspoň v manuáli upozornili, ako to spolu zladiť. Na vysvetlenie museli nejakí ľudia z amerického Audiogonu osloviť priamo konštruktéra v Ortofone, aby im poslal manuál na nastavenie ramienka. Teraz to hrá naozaj super !!
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dieter Burmester »

aretax píše:
Dieter Burmester píše:Aretax, v klidu :thumbup: Tvuj prispevek vyse je bez vad. Az budes treba nekdy v budoucnu uvadet nepresnosti, budes na to po zasluze upozornen :angel:
Ďakujem za cenzúru. Veľmi si toho "vážim". Nabudúce sa Ťa najprv opýtam, aby si ma nemusel zbytočne upozorňovať.
OK, domluveno :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Protože terahera ve svém vlákně řeší stolek (viz http://highendforum.cz/viewtopic.php?f= ... 120#p59565 ), rozhodl jsem se sem hodit pár svých fotek a poznámek z hledání "té správné cesty" pro mne, abych mu neplevelil vlákno. :-)

Moje cesta - od tohoto původního řešení, kde vše mělo svoje místo, ale centr byl utopen (o jiných neduzích ani nemluvě)
Obrázek

Jsem po výměně komponent nechal udělat na zakázku tento zdánlivě "dokonalý" rack, který ale zvuk úplně zabil :-(
Obrázek

A pak následovaly pokusy s podlepením bitumetem a vysypávání noh materiálem od fy ATACAMA...
Obrázek
přes postupné odstraňování jednotlivých pater...
Obrázek
...částí racku...
Obrázek
Obrázek
... a nakonec i komponentů...
Obrázek

... až jsem zjistil, že nejdokonalejší zvuk je u mne, když odstraním celý rack, zruším centr i gramofon + vysunu bedny (to ale na fotce nemám)...
Obrázek

Bohužel, bez gramofonu ani centru ale fungovat nemohu, takže jsem začal zase vše skládat zpět a zjišťovat, co bude pro mne ještě "přijatelný" kompromis, takže šel rack zpátky, jen jsem zesílil horní desku a ještě ji proložil ocelovým plátek a pro poslech holt musím bedny vysouvat dopředu.
Takže můj kompromisní výsledek vypadá takto ve stereu (vysunutí beden před rack)
Obrázek
a takto v multikanálu (krom beden ještě vysunutí centru "na hranu" racku)
Obrázek

Ale pořád poslouchám s vědomím, že "bez" by to bylo nejlepší... ~x(
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od RedBaron »

A podobný stojan jako používají regálovky, by pro ten centr nešel využít a celý to uklidit bokem pryč?
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

To by bylo skvělé, ale bohužel při současném uspořádání obýváku není kam železo umístit. Je to prostě obývák, který musí předně sloužit svému účelu pro potřeby rodiny. Vlevo od sestavy je kuchyně, vpravo předsíň a průchod do zbytku bytu + vedle průchodu stěna, zastavěná nábytkem na míru, takže šoupání nábytkem je nereálné. Nemluvě o tom, že všechny tyto prostory jsou propojené "bezprahově" jednotnou podlahou... Kdyby to šlo nějak jednoduše vyřešit, už jsem to dávno přeskládal. Takto jsem smířen s tím, že to není úplně dokonalé a že je potřeba před poslechem bedny vysunout...
Kdybych to budoval znovu od nuly, určitě bych udělal celý prostor dispozičně jinak,. Ale teď do toho sahat nemá smysl. Bylo by to relativně hodně nákladné a přesto dočasné řešení. Je totiž jen otázka času, kdy se uvolní některý pokojíček po dětech a pak to začne nanovo a už bez kompromisů ... :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

A když už jsem oživil své vlákno, tak ještě jedna podstatná aktualitka...

Už skoro dva měsíce mi dělá společnost nový gramofon a i když je zatím jen v provizorním nastavení a s provizorním ramínkem, tak si jej užívám naplno a jsem zvědav, jak se zvuk posune, když místo dočasného Micro Seiki nainstaluji Phantom...

Obrázek

V sestavě nyní postupně střídám a rozehrávám dvě přenosky a zatím si nejsem jist, která finálně zůstane. Každá je skvělá na něco jiného, i když v současné sestavě se spíše kloním k Ortofonce. Ale možná je to tím, že si jen lehoučké rameno moc s těžkotonážní Miyajimou nerozumí.
Uvidím, jak se to bude tvářit ve finální sestavě.

Obrázek
Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Odpovědět