Frogyman

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
JAPEX

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od JAPEX »

PavelDosko píše:dokud neni spona soumerna, neni soustruh serizen

pardon
nemohl sis pomoct, že jo =))
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od PavelDosko »

JAPEX píše:
PavelDosko píše:dokud neni spona soumerna, neni soustruh serizen

pardon
nemohl sis pomoct, že jo =))
tak, Sasa pochopi a nezabije :-) jdu si pustit to neco na co se neda sahnout
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

PavelDosko je vinylový (i CD) odpadlík, tak si prostě MUSÍ občas rejpnout. A rovnou i do sebe, ať je to vyrovnané. To se mi líbí :thumbup:
Mimochodem - minulý týden mi odešel HDD, který byl integrován v DUNE. Měl jsem tam nějaké to giga muziky a pár filmů. Duplikaci do zálohy, tak jako to mám u důležitých a firemních dat, jsem u tohoto disku nedělal. A vše je fuč, záchrana neklapla. Zlatý černý a stříbrný kotoučky... :angel:

Ale zpět k antiskatingu
Hledal jsem a zjistil, že jsem si VPI pamatoval správně. Nastavení antiskatingu nemá např. jejich ramínko JMW-9. Ale zajímavé je, že se dá dokoupit jako samostatné příslušenství... Pak jsem ještě našel, že bez nastavení antiskatingu jsou ramena Nottingham (model 294), japonské rameno rs-a1 atd.
Víc času hledání informací nyní věnovat nemíním - jdu si něco pustit.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dieter Burmester »

zabiny007 píše:Bohužel ti, jejichž příspěvky o analogu jsem zde i na jiných fórech před časem hltal, už tu nejsou. Tak si musíme nějak pomoci sami...
:?: Ja jsem porad tady :shock:


:lol: :lol: :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

^:)^ pardon ^:)^
:thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Tak nechceš nějaké moudro k antiskatingu přihodit, když už jsi tady? :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dieter Burmester »

Dobra tedy. V rozporu s nazorem Japexe (nic proti tomuto nazoru) a na zaklade mnoha konzultaci s lidmi, kteri se gramofony (ale predevsim) mechanickym zaznamem zabyvaji vice nez 50 (!) let, i ja nastavoval antiskating nejprve pomoci HiFi News desky, nez bylo celosvetove odhaleno, ze tato deska pri srovnani s jinymi je ta vubec nejhorsi. Pak jsem to delal na desce bez zaznamu - slangove receno zrcatku, kterou jsem si nechal za timto ucelem vyrobit. JENZE! Obecnym problemem je ten fakt, ze v kazdem miste desky je potreba kompenzace dostredive sily jina. Takze na takove desce to nastavite treba uprostred a na kraji nebo u stredu je to zase jinak. Jak z toho ven? Adjust + Pro :thumbup: Poslechove mi nastaveni pomoci tohoto SW vychazi nejlepe, ale u jinych audiofilu na jejich gramofonech to muze byt zcela jinak. Takze obecne platna rada neexistuje a pripomina mi to trochu diskuzi ohledne rezonancniho kmitoctu, ktera zde taktez probihala. Kazdy necht si tedy antiskating nastavuje dle sve libosti, ale hlavne k naproste poslechove spokojenosti :thumbup:
Dieter Burmester
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dasta »

Mohu potvrdit co píše Dieter.Na desce bez drážek se přenoska drží od první čtvrtiny až do konce v jednom místě.V první čtvrtině ujíždí ke středu.
Tuto kontrolu jsem provedl po nastavení antiscatingu měřící deskou, kde se nastavuje dle nejméně zkreslené reprodukce vzorku.
Konzultoval jsem to dříve s Luborem, který mně to potvrdil, že takto se to chová.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
JAPEX

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od JAPEX »

Takže i když je vás na mě víc :clap: , zatím si za svým stojím (odůvodněním proč a jak)...já to někde najdu...

Tome, mám ještě otázku: Jak moc je to nastavení toho zpropadeného anti-skatingu kritické? Některá ramínka (třeba Rega a nejen ta) to mají takové ledabylé s malým rozsahem "šoupátka"....

A co je podle tebe kritičtější/důležitější nastavení (jestli to takhle vůbec lze říct), VTA/SRA nebo anti-skatingu? Chtěl bych si koupit Dynavector DV XX2 nebo Lyru Delos...a pročítám manuály a Lyra apeluje na bezchybné nastavení VTA i vzhledem k teplotě místnosti (stejně to mám i na Benz Micro). Takže žádné laborování... Čím víc toho čtu, tím víc jsem zmaten!
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak antiskating je potreba mit nastaven co nejlepe. Protoze kdyz pomineme dopad na reprodukci, tak spatnym nastavenim lze vychylit trvale chvejku z osy. Uplne jednoduche je toto u Clearaudio prenosek, coz jsem si na jednom MM kousku urcenemu k hokusum pokusum overil. Dale taky pretezujes jednu stenu drazky, coz se projevi jak na hrotu, tak na desce samotne.

Co je kritictejsi? Zalezi na prenosce, ramenku a mozna i dalsich vecech. Treba s Tebou uvazovanou Deloskou mam takovou zkusenost, ze na rameni Clearaudio Satisfy pri pozadovanem nastaveni svisle sily na hrot a dle Adjustu+ i “spravnemu” nastaveni antiskatingu nebylo mozne prehrat kazdou druhou desku bez toho, aniz by nedochazelo k preskokum. Kdyz se ale Deloska hodila na rameno SME 309, tak pri totoznem nastaveni v tomto ohledu nebyl jediny problem. A fcil mudruj :-? Co je ale neoddiskutovatelne, tak Deloska je zvukove za ty penize super :thumbup: Ale zrejme vyzaduje “pevnou ruku”, takze na ramenku s magnetickym ulozenim to musi byt vylozene utrpeni.

SRA nastavis spravne stejne jenom pomoci mikroskopu, cimz si zase rozhodis VTA :lol: Bajecny to ten analogovy svet :clap:
Dieter Burmester
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dasta »

Japex,
Když by jsi se rozhodl pro Dynavector, doporučuji k poslechu i nižší model DV 20xmk2.Poslední firemní modifikace tohoto modelu se zvukově přiblížila modelu DV xx2 natolik, že se stal DVxx2 téměř neprodejný.
Sáhnout by jsi musel až k modelu Te Kaytora Rua, to však už by jsi ale byl téměř na 80t.
Jsem ochoten Ti DV20xmk2 zapůjčit k porovnání vůči DVxx2.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
JAPEX

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od JAPEX »

Dieter Burmester: Tome díky, VTA/SRA = pěkná pakárna :thumbup: . Se vším, co tu bylo napsáno, potvrzuje mé (bojím se to tu napsat) znalosti...jenom se rozcházíme s tím nastavením anti-skatingu na "zrcadle" :cool: Konečně je venku hnusně, začnu zase dělat pokusy :mrgreen:

Dasta: Děkuji za názor a za nabídku zapůjčení. Vážím si ji! Moc!
Ale auta, manželky a přenosky se nepůjčují :angel:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dieter Burmester »

JAPEX píše:...jenom se rozcházíme s tím nastavením anti-skatingu na "zrcadle"...
Ale to vubec ne, tve argumenty ohledne tohoto mne osobne smysl davaji. Taky to jiz davno nepraktikuji, protoze casem narazis na problem, ze si to zrcatko, cili plochu vinylu bez zaznamu, hrotem poskrabes. A v nejakem tom skrabanci se pak hrot sprajcne a je po legraci :lol: Leda ze by mel clovek kulovy hrot :lol:
Dieter Burmester
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od valderon »

Pokud se nepletu, tak VTA/SRA je ředitelné pomocí headshell Arche, ale je to raketa, co to stojí
JAPEX

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od JAPEX »

To ano, ale s mým SME 309 mohu zapomenout, tam je uchycení naruby a na Technics, no ehm...
IMG_5378.jpg
IMG_5379.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dieter Burmester »

Kazdy to resi jinak, treba Clearaudio primo v “zakladne” ramenka, kdyz si k tomu dokoupis takovy bazmek.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Tak včerejší hrátky s měřením azimutu přes Adjust+...
Adjust mereni nahled.jpg
A výsledek
Azimut A95_20181218.PNG
Jen bohužel měření není vše, pokud výsledek není jednoznačný. Zde mi chybí zkušenost s interpretací. Protnutí fázové odezvy a odstupu totiž není není ve stejném bodě. Takže jak výsledek interpretovat a jaké volit nastavení? Z manuálu moc moudrý nejsem. Pomůže někdo zkušený?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
PGH
Příspěvky: 3195
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od PGH »

zabiny007 píše:PavelDosko je vinylový (i CD) odpadlík, tak si prostě MUSÍ občas rejpnout. A rovnou i do sebe, ať je to vyrovnané. To se mi líbí :thumbup:
Mimochodem - minulý týden mi odešel HDD, který byl integrován v DUNE. Měl jsem tam nějaké to giga muziky a pár filmů. Duplikaci do zálohy, tak jako to mám u důležitých a firemních dat, jsem u tohoto disku nedělal. A vše je fuč, záchrana neklapla. Zlatý černý a stříbrný kotoučky... :angel:
Přesně tak a navic ty pevné nosiče hraji o fous lip. Byl jsem svědkem.u dobrého známého co hraje jen flac a na aparátu za 2 mega a CD ze kterého se udělal flac tak při přímém srovnání přes stejný převodník hrálo CD o fous lip hlavně v basech.
Ale zpět k antiskatingu
Hledal jsem a zjistil, že jsem si VPI pamatoval správně. Nastavení antiskatingu nemá např. jejich ramínko JMW-9. Ale zajímavé je, že se dá dokoupit jako samostatné příslušenství... Pak jsem ještě našel, že bez nastavení antiskatingu jsou ramena Nottingham (model 294), japonské rameno rs-a1 atd.
Víc času hledání informací nyní věnovat nemíním - jdu si něco pustit.
JAPEX

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od JAPEX »

Jenom (možná hloupá) úvaha:

Není důležitější fázový posun L-R než přeslech?
Fázový posun totiž ukazuje zpoždění jednoho kanálu proti druhému, což je právě i to, co ovlivňuje zkreslení (nastavení podle těch 3 pánů :cool: ). Navíc se fázový posun mění, jak se pohybuje jehla po desce. V každém místě je jiný a ty hledáš ten nejideálnější... Ale přeslech může být dán i konstrukcí samotné přenosky a ten nastavením nezměníš. Tam je ideální stav ta modrá přerušovaná čára grafu. Ideální by bylo, aby se zelená a červená překrývala a ne křížila. Já bych asi vyzkoušel co nejmenší fázový posun a viděl, co to udělá s přeslechem. :-?

Ale fakt jeko nevím...:oops:

P.S.: Tak jsem zase včera vracel LP "Patricia Barber".
První LP super, bez lupanců, megatichá :thumbup: , druhá s vadou na obou stranách :thumbdown: , nepravidelné cca po 30-60s brutální, obtěžující zavrzání :arrow: https://youtu.be/dVk7Pl8dezo
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Interpretace v manuálu je totiž různá. Je tam 7 příkladů a někdy dávají přednost nastavení dle fázového posunu, jindy přeslechu a někdy kompromisu mezi těmito hodnotami. Závisí podle celkového průběhu křivek atd.. Moc moudrý z toho právě nejsem. V podobném případě, jako je tento dávají přednost výsledku dle přeslechu, ale klidně si dovedu představit interpretaci, že se udělá kompromis a nechá na 0...
Zajímavé je, že fázový posun je stejný, i když lehce zalaboruji s VTA, kdežto křivky přeslechů se mění.
:-? Tak přemýšlím, zda by v tomto případě neměl člověk trochu pohnout s VTA tak, aby křížení přeslechů a fáze vycházelo na stejnou hodnotu a to pak tak nastavit. Ale možná je to blbost. Musím najít k tomu více info, třeba se mi rozjasní. :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
kychtax

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od kychtax »

offtopic. fascinuje mne, kolik se toho dá řešit kolem gramofonu. Pro mně velmi poučné vlákno. Díky. :thumbup:
JAPEX

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od JAPEX »

kychtax píše:offtopic. fascinuje mne, kolik se toho dá řešit kolem gramofonu. Pro mně velmi poučné vlákno. Díky. :thumbup:

Gramofon je v dnešní době úchylka sama o sobě =))
aretax
Příspěvky: 3072
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od aretax »

Celý high end je úchylka. Obdivujem Zabiniho, jeho trpezlivosť pri nastavovaní gramofónu. Ja ju nemám. Snažím sa ho nastaviť tak, aby hral dobre na moje uši a potom už neriešim. Na sebe som skúsil, čím viac riešim, tým som nespokojnejší. A stále ma trápia otázky: a čo keby...tak, alebo...inak,...a ešte toto a pod. Nastavím si všetko čo možno najlepšie a musím sám seba presvedčiť, že to tak je a vychutnávať hudbu. Netvrdím, že je to ten správny postoj, lebo tie otázky prídu neskôr zas. Teraz som sa "drbal" so stoppermi - skratovacie, neskratovacie, zlátené, medené, rhodium, rôzne kombinácie až vznikol geometrický rad variant. Tak som sa nasral, nechal rhódium bez skratovanie a ostatné som zlikvidoval, nech sa trápi niekto iný. Podobne je to aj s káblami a pod. Stačí, keď mi bude zadrbávať raz do roka a nie permanentne každý deň. Aj to mi ide na nervy, keď v rámci skúšania "šmirgľujem" stále tie isté LP, aby som vedel porovnávať.
Zabini, naozaj Ťa obdivujem a keď čítam, čo píšeš, veľa mi to prinesie. To, čo vyskúmaš Ty, nemusím skúmať ja. Gratulujem a držím palce. Škoda, že viacerí nepíšu o svojich skúsenostiach aj v iných oblastiach, dosť by nás to všetkých posunulo, ušetrilo investície, aj čas, ktorý môžeme venovať hudbe.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
blesk666
Příspěvky: 1316
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od blesk666 »

Ja preto radsej vacsinu casu len pocuvam podla toho na co mam naladu. Stava sa totiz ze mam pomerne dlhe obdobie kedy pocuvam urcity druh hudby. K nemu si clovek moze potom nakombinovat komponenty a ejhla zacne pocuvat uplne iny zaner a uz to sedi jaksi inak. Len viem ze vtedy do toho netreba babrat, lebo to moze byt len 5-6 nahravok do roka krore by mozno zniesli napr inu kombinaciu kabelaze (resp. komponentov) a zas by to nesedelo tak dobre na tych dalsich 90% hudby co inak pocuvam.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

JJ, je to zvláštní úchylka, ale neškodná :cool:

I když to nevypadá, tak také docela nesnáším ladění aparatury a vrtání se v ní. Raději poslouchám. Teď mám více času díky pracovní "mimosezóně", tak mi začíná "zimní pohoda", kterou rozděluji mezi domácí poslech a hory. Proto jsem se rozhodl vymáčknout ze stávající sestavy maximum. Jenže... čím víc o tom vím a čím více do toho vidím, tak tím víc zjišťuji, že je to boj s větrnými mlýny. Nastavení gramofonu totiž nemůže být nikdy dokonalé. Existuje tolik proměnných (někdy mám pocit že nekonečné množství), že je to spíše o citlivém vyvážení jednotlivých vlivů a najití nejideálnějšího kompromisu.
Třeba zde dvě "zábavné" historky posledních dnů...

- řešil jsem, že Fozgometer ukazuje nějak "divně" přesto, že jsem jej zkalibroval. Záhy jsem objevil, v čem je problém: lidský faktor. Jak jinak... Když jsem totiž nastavoval na rameni křivku UNIDIN, tak jsem potřeboval snížit rameno, abych to nastavil i na lehké desky. To však již nešlo, tak jsem použil pod desku silikonovou podložku. Desku jsem pak clampem přes šroub utáhl tak, jak jsem byl zvyknutý při tvrdé podložce a problém byl na světě - u desky jsem udělal malý, neviditelný "lavor", který fozgometr hned poznal a odhalil... Podložku jsem tedy vyměnil za pevnější gumokorek a již je vše v pořádku... (ale stejně jsem objednal pevnou vinylovou, jako jsem měl u předchozího gramce - měla by dorazit začátkem ledna...)

- nebo dnes... jehlu jsem nastavil podle protractoru, nastavení doladil přes Adjust+ a celý den si užíval poslech s uspokojení, jak úžasně mi to hraje. Pak jsem ale dostal chuť na NEREZ, dal desku Masopust a poslední písničku na druhé straně jsem nedal až do konce. Bohužel ji "nacpali" až skoro k etiketě a to zkreslení v posledních pár otáčkách se nedalo vydržet... To mi nikdy dřív tak šílené nepřišlo. Nejspíš tím, že jsem měl gramec seřízen podle jiné křivky...

A co teď s tím? Pokud bych chtěl dokonalost, znamenalo by to přenastavovat gramofon pro každou desku zvlášť. A to je nesmysl.
:idea: Ale já vlastně mohu být klidný - toto vyřeším v rámci projektu "gramofon pro manželku", kdy jedno z ramen nastavím s jinou křivkou.. :silent:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3072
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od aretax »

...preto mám 12" rameno. Skreslenie na konci LP je výrazne nižšie. Alebo si pozri vlákno " ramienka REED" a nechaj sa inšpirovať ich tangenciálom iba za 14000 €, prípadne lacnejším Clearaudio - 10000 €.
(alebo sa na všetko vyprdni a užívaj si posluch. Aj tak je to - ako píšeš, začarovaný kruh)
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1251
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od lidumil »

Jj, u mě 12" rameno znamenalo obrovský posun, teď zkouším Benz Micro Gold a AT 20SLa a už se těším na druhé - 9" - rameno, snad brzy.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dieter Burmester »

JJ, dlouhých ramen je potřeba :thumbup:
IMG_2163.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

OMG
Když si vzpomenu na rady konstruktéra, že jednou ze zásad špičkového zvuku gramce je pevné spojení základny ramene se základnou gramce, tak by mne zajímalo, jak takovyto bizár hraje...

A k 12" ci alternativam..Osobně považuji soucasny gramec za svoji konečnou, takže o výměně za mašinu s 12palcem ci o jiném rameni neuvažujíi a ani pro alternativní Garrard neplánuji variantu s 12". Jediné, co si aktuálně dovedu představit, je u Garrarda osadit na jednu z pozic tangenciál, pokud by kolem mne nějaký zajímavý"prošel" :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dieter Burmester »

zabiny007 píše:OMG
Když si vzpomenu na rady konstruktéra, že jednou ze zásad špičkového zvuku gramce je pevné spojení základny ramene se základnou gramce, tak by mne zajímalo, jak takovyto bizár hraje...
Tezko rict, existuje spousta gramcu, kde mas motor zvlast, zakladnu s talirem zvlast a zakladnu s ramenem taky zvlast :-?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Takové gramce znám jen jako hobby stavby, ale nevybavuji si žádný z běžné produkce, který by měl rameno oddělené od základny. Vždy je pevně spojené, i když to tak na první pohled nevypadá (viz např Oracle, Michell, Micro seiki atd. )
Ale úplný přehled o trhu nemám, znám jen ty, které prošly mým výběrem...
Před časem jsem totiž zvažoval pořídit nějakou žulovou/kamennou SME bázi, kterých je ebay plný, a vyřešit tím druhé rameno. Ovšem jsem na dotaz dostal odpověď, která by se dala slušně interpretovat jako " to jsou vyhozené peníze"...

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3072
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od aretax »

Úplne s Tebou súhlasím. Keď je základňa ramienka oddelená od gramofónu, veľmi ľahko môže dôjsť k jej posuvu a vieme, čo dokáže so zvukom urobiť každý mm odchýľky. K tým dlhým ramienkam iba toľko: počul som hrať ramienko dlhé cca 1m, aj motor bol od základne vzdialený podobne a pohon bol silonový vlasec. Bolo to asi pred 2-3 rokmi v Ketose, kde to predvádzal jeden nemecký výrobca gramofónov - gramofón bol na jednom stole, ramienko na druhom a motor na treťom. Keď to išiel predvádzať, tak najprv to vyše hodiny nastavoval (zabudol som názov a odvtedy som o tej firme nepočul). Hralo to dobre, ale neviem zvuk porovnať, pretože tam nemal alternatívu s kratším ramenom na porovnanie. Extrémne dlhé rameno nie je výhra. Na jednej strane sa zlepší snímanie, pretože krivka, ktorú prenoska opisuje po platni sa približuje k priamke, ale na druhej strane prudko narastá rezonancia ramena, ktorá sa dĺžkou ramena geometricky zvyšuje a tak isto aj hmotnosť ramena (v jeho strede môže nastať výrazný ohyb). Taktiež nastavenie antiskatingu je prakticky nemožné a problematická je aj deformácia väčšiny používaných materiálov pri tejto dĺžke. Urobiť kompromis, aby bolo takto dlhé ramienko čo najľahšie, ale zároveň tuhé - to je "perpetuum mobile"(alebo: debile?). To už môžeme použiť aj garnižu (existujú špeciálne odľahčené). Navrhnutie vhodnej prenosky - to je asi najväčšia dilema. Neexistuje taký materiál (aspoň nie bežne známy), ktorý by pri dĺžke ramena 1m dokázal eliminovať rezonanciu tak, aby sa aspoň priblížila k rezonancii štandardných ramienok. Pri ramienkach 9" je problém presne opačný. Minimálna rezonancia, ale maximálne skreslenie. Podľa mňa je 12" ramienko ideálny kompromis. Osobne považijem dlhšie ramienka ako 14" za blbosť (aj táto dĺžka je už extrémna). Žiadna seriózna firma z uvedených dôvodov nevyrába dlhšie ramienka, ako 12", vo výnimočných prípadoch pár japonských "firmičiek" 14". Dlhšie sú už iba "úlety" tzv. konštruktérov.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1251
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od lidumil »

Japonci prý teď začali dělat 16" :eek: :shock:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
aretax
Příspěvky: 3072
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od aretax »

To je dobré do činžiakových bytov. Gramofón bude doma a rameno u suseda.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tim se rozdeli porizovaci naklady. Za mne palec hore :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1251
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od lidumil »

A tak je to spravne a tak to ma byt.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Doba MONOvá je tady! \:D/
Zatím jen nainstalováno, seřízeno, rozehrávám a přitom ladím nastavení...
První co mne překvapilo, tak že i když je to klasická CADENZA s 0,47mV výstupem, zapojuje se jako MM. To jsem netušil...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dieter Burmester »

zabiny007 píše:První co mne překvapilo, tak že i když je to klasická CADENZA s 0,47mV výstupem, zapojuje se jako MM. To jsem netušil...
Z jakeho duvodu?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dieter Burmester »

Odpovim si sam. Z zadneho :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Ano, máš pravdu ^:)^ Koukal jsem teď do manuálu, že jsem napsal blbost. (zmiňují MM v doporučené kombinaci s Verto)
Vyšla z toho, že při zapojení do MC se nemohu zbavit brumu a divného "pískotu", který se najednou objevil a přitom u A95 není...
Při zapojení na MM to hraje téměř bez problému, jen samozřejmě slaběji. Proto jsem psal, že zatím ladím...

Takže se vrátím k příspěvku a prvním dvěma větám, třetí zapomeňte :angel: :lol:

Doba MONOvá je tady! \:D/
Zatím jen nainstalováno, seřízeno, rozehrávám a přitom ladím nastavení...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Odpovědět