Frogyman

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od lidumil »

Dělají toho víc - http://www.highendcity.com/ Jen nějak nechápu ten headshell.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Jj, ten mne zaujal už před časem. Řešil jsem to s osazenstvem u sousedů https://www.hifiroom.cz/raj-analogu/swi ... 16569.html (sice se zde odkazy na jiná fóra dávat nesmějí, ale toto by mohla být výjimka. Když tak to smázněte). Zajimavé bylo zjištění, že výrobce poskytuje pro komunitu vzorek na vyzkoušení zdarma. U sousedů se nenašel nikdo, kdo by to jménem fóra vyřídil a zapůjčil. Co tady, nebyla by vůle? :cool:
Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
JAPEX

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od JAPEX »

Nasotec (stejně jako vyobrazený headshell) 430g, cca 260€


...pozdě ^:)^
JAPEX

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od JAPEX »

Sašo, mám na Tebe dotaz:

Pořád nechápu, jak seřizuješ to ramínko SME? Co je pro Tebe výchozím bodem pro správné nastavení?

Originál headshell přece nemá možnost posunu přenosky. Takže ta je namontovaná přesně na neměnné pozici. Tím pádem je stále zachována pevně nastavená efektivní délka ramene a s tím úzce spojený offsetový úhel. A seřízení spočívá pouze ve změně montážní vzdálenosti P2S. :arrow: Jak jednoduché.

Ale jestli tomu dobře rozumím, tak ty na to jdeš odzadu. Nejdříve si nastavíš pevnou montážní vzdálenost P2S. A teprve potom posunem přenosky v headshellu nastavíš požadovanou křivku UNI-DIN na jednom referenčním bodu?

Nebo máš ještě nějakou jinou metodu?
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Ano, podle informací z webu nastavuji montážní vzdálenost fix a pak posunuji přenoskou v headshellu. Vše je podle této tabulky (výpočty ideálního nastavení dle tabulky vinilengine) a následně podle papírového protraktoru. Když jsem zkoušel přes smartraktor nastavit UniDIN, k mému překvapení to sedělo.
CCI_000002mini.jpg
Obrázek


Ale svými opakovanými dotazy jsi mne znejistěl, schválně zkusím porovnat toto nastavení s tím tebou (a i v SME manuálu) doporučovaným. Tedy fix headshell + posun P2S. Jen musím někde sehnat originál šablonu.

Obrázek
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Pytell »

Jen musím někde sehnat originál šablonu.

Dnes si odveze Dasta Technics s SME a je k tomu origo šablona.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

OK, super. Koncem týdne mám dopoledne v Praze pracovní povinnosti a jak pojedu zpátky, plánuji se za Dastou stavit.
Tak vezmu protraktor a porovnáme, vyzkoušíme.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Tak jsem šablonu našel na ebay za 8 Euronů, tak jsem ji rovnou objednal, abych se - ať dopadne porovnání jakkoliv - k tomu mohl průběžně vracet.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
JAPEX

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od JAPEX »

Já jsem i psal dotaz do Arché a historicky jsem to i řešil s panem Žaloudkem a dopisoval si s panem Vlčkem.

Problémy, co vidím já:
1, Nejde přesně usadit jehlu šablony na ložisko ramínka - chyba desetiny milimetru se projeví milimetry v přesahu
2, Posouváním přenosky v headshellu vs posouvání raménka v pivotu sice nastavíš rovnováhu mezi efektivní délkou raménka a montážní vzdáleností (při stejné efektivní délce raménka třeba změnit montážní vzdálenost nebo obráceně při stejné montážní vzdálenosti třeba změnit efektivní délku raménka), ale posouváním přenosky v headshellu měníš offsetový úhel.
3, Různé přenosky mají různé vzdálenosti uchycení-hrot, takže v origo headshellu montáží změníš efektivní délku ramínka a offsetový úhel

Tak dlouho mi to vrtalo hlavou, až jsem se s tím nakonec přestal mazat, vzal origo papírovou šablonu SME a nastavil raménko podle ní. Jestli budu mít dnes čas, schválně se pokusím změřit přesně momentální montážní vzdálenost. 100% bude jiná, než co píší v manuálu. Už jenom z toho důvodu, že instalovaná Benzka má delší vzdálenost uchycení-hrot (asi o 1,5mm předsunutou před špičku headshellu s kótou efektivní délky...), než třeba a-t OC9MkIII, která ji má 9,3mm a sedí mnohem lépe...
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Ahoj,
předně - oba víme, že každý z nás má jiné ramínko. Ty moderní rovné s označením 309 s pevným headshelem a s jedinou možnou fixní montáží přenosky do raménka. U něj chápu instalaci i montáž tak jak popisuješ - tady nastavení i případná změna křivky se dělá pouze posouváním montážní vzdálenosti. Jinak to v podstatě ani dělat nejde. Já mám staré zahnuté s označením 3009, které s alternativním headshellem umožňuje pracovat jak s montážní vzdáleností ramínka, tak i přenosky. Zkušenosti, které popisuji já se vztahují na toto starší ramínko, s novými zkušenost nemám.

Add problémy, které zmiňuješ:
1) To platí v podstatě pro všechna ramínka, u kterých se provádí montáž pomocí stanovení pevné motážní délky protoractorem (čest vyjímkám typu Graham Phantom, které to mají vyřešeno absolutně jednoduše a blbuvzdorně bez ńutnosti používat protractor). Přitom to přece musí být trivialita, vynést ve výrobě na horní část základny ramene přesný střed s nějakým "důlkem" pro zakotvení protraktoru. Za mne je toto vždy ten největší, nejdůležitější a nejnáročnější krok, který kontroluji ze všech stran za pomocí lupy, ale nikdy to nebude přesně na desetinu mm. Bohužel.
2+3) zde si právě myslím, že posouvání přenosky v headshellu dosáhneš přesnějšího nastavení přesahu a tím pádem i ofsetového úhlu, protože jsi schopen zohlednit různé umístění hrotu přenosky vůči montážním otvorům v přenosce. Navíc - při použití Smartraktoru je zarovnání na desetinu přesné zapadením jehly do důlku. Takové přesnosti nikdy při zarovnání na papírovou šablonu nedosáhneš.

U tvého způsobu montáže vychází jedna jediná výsledná křivka, která je stanovena SME. Když chceš dát jinou, tak to nelze. I když - někde jsem před časem viděl tabulku s různými montážními vzdálenostmi pro změnu křivek i u fixního headshellu, ale to teď nemohu dohledat. Ale bylo tam něco ve stylu: Pokud chcete změnit originál SME křivku na Stevensona, změňte montážní vzdálenost na XY, pokud na Loefgrena, změňte ji na XYZ atd...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
JAPEX

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od JAPEX »

Sorry, ale:
- v čem se liší nastavení mého a Tvého raménka SME? Manuály seřízení a v nich uvedené postupy jsou prakticky totožné.
- všechna raménka SME používají pouze originál headshell s pevně daným umístěním přenosky
- výměnou headshell z pevného za nastavitelný sis pouze vytvořil další proměnné...takže se u Tebe správné seřízení stává spíše věcí náhody...
- u nastavení je přeci důležité docílit co nejmenšího zkreslení na co nejmenší (nejkratší) části záznamu, nic jiného
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Sorry, ale? To jsem na tom dobře, že ne sorryjako :lol: :lol: :lol:

Podle toho co tvrdíš, by vlastně byla chyba u SME ramínka s výměnným headshellem používat jiný, než firemní s fixním nastavení, protože u jiného bude problém dosáhnout dokonalého umístění hrotu a tím pádem dokonalé křivky podle toho, jak to pánové v SME vymysleli (rozdílnost umístění hrotu u jednotlivých výrobců nyní záměrně nezmiňuji). Já si myslím, že to tak není. Myslím, že lepšího výsledku se dá dosáhnout vhodně zvolenou kombinací křivky/headshelu/přenosky a precizním nastavením. Na to, abych Ti nadále oponoval a argumentoval nemám dostatek zkušeností, proto volím ústup. Počkám jak dorazí šablona, vyzkouším origo nastavení, poslechnu jej, něco změřím na Adjust+, pak zarovnám na podle "mého", poslechnu, změřím, něco málo vyzkouším i na návštěvách a pak dám vědět, jak to z mého subjektivního pohledu dopadlo.

Mimochodem - k tvému poslednímu bodu - kdyby byl cíl nastavování tak jednoduchý, nebylo by tolik volitelných křivek a tolik možností. Jiné požadavky na míru a umístění zkreslení má posluchač klasiky, kterou má na starých deskách od DG a jiné posluchač, který má rozsáhlou sbírku audiofilních RPM 45 nahrávek, které končí v půlce desky. atd...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
JAPEX

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od JAPEX »

Sašo,
u toho posledního bodu jsem to napsal blbě. Tam má být co nejmenší zkreslení na co největší délce záznamu. Ale, to neznamená nejmenší průměrné zkreslení...

Sorry za OT: Neber to zle, já určitě nemám větší znalosti či zkušenosti, než ty. Ale nemohu se smířit, když někdo (a to myslím obecně, mám to totiž i v rodině :lol: ) vylepšuje něco dokonalého. Kdyby si vylepšoval ramínko na Technicsu SL, tak by mi to divné vůbec nepřišlo, ale na SME bohužel ano :angel:

Pokud se ještě vrátím k problému, tak jsem se znovu koukal na parametry, a SME to má na setiny milimetru! A musím tedy z vlastní zkušenosti potvrdit, že to mají fakt přesné!

Hezký večer
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

JAPEX
Bohužel lidé, kteří všem souvislostem s nastavením rozumí již nepřispívají anebo mlčí a možná se naším tápáním baví. Sebe rozhodně nepovažuji za zkušeného či více znalého. Spíš jen aktuálně zapáleného, protože mám chuť "na to přijít". Takže jsem moc rád za tvé názory a určitě u sebe tvá doporučení vyzkouším. Jen k tomu "vylepšování dokonalého" si dovolím poznámku.

Ty máš nové moderní SME ramínko. Chápu, že u něj vycházíš z toho, co výrobce doporučuje a upravovat by jej byla blbost (i když - já jsem na Graham Phantom také dal UniDIN. Ale chystám se teď dát zase zpět originál a uvidím, jak se mi to při dlouhodobém poslechu bude jevit :angel: ).

Já mám ramínko 40let staré. U starých věcí se dá k používání přistupovat buď tak, že vše nechám v původním stavu a hraji "vintage" zvuk, tak, jak to chtěli chlapci z SME. To by znamenalo i sehnat nějakou old school přenosku s odpovídající poddajností a hrotem. To ale není případ pro mne. Já vezmu z toho starého to nejlepší, ale upravím jej dle aktuálních možností. A to pro mne znamená nejen úprava konektorů z archaického 4kolíkové šílenosti na moderní 5DIN, výměnu plastového dílu za bronz, předrátování na stříbro, ale i použití jiných headshellů a najití ideální křivky. To, co mám aktuálně nastaveno, je podle doporučení uživatelů, kteří mají s tímto ramínkem zkušenosti, provozují jej a označují je jako "original" i když podle všeho to original nebude. A jak jsem již psal - zajímavé je pro mne to zjištění, že odpovídá nastavení UniDIN. Víc podle mne nemá smysl toto nyní rozebírat. Originál šablonu vyzkouším a porovnám s UniDIN koncem týdne u Dasty a pak jak dorazí objednaný kousek domů, vyzkouším to stejné i u sebe. Sám jsem na to zvědav. Pak poreferuji.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od lidumil »

zabiny007 píše:Zrovna je v dražbě jeden 650, konec v NE, plánuji jít do něj a pokud zůstane na nějaké rozumné ceně "pod" normálem, tak jej vezmu. Třeba zjistím, že to stačí.
PS: Tak mi do něj nelezte, ať se nepřebíjíme navzájem :angel:
Tak nakonec cena lehce přes 99 E, to nějak nechápu.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

JJ, a je to tak pořád. Zkoušel jsem ještě jednu podložku a to stejné. Podle mne je aukce to od nich jen hra a levněji než za katalogovou cenu nekoupíš.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od lidumil »

Že by si sami přihazovali? :???:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Nejspíš ano. Každopádně je to nesmysl takto kupovat. Když kouknu na slovenské zastoupení, tak třeba 710g koupíš za 89 + 6 Euro vychází doprava. Na ebay to stejné za 102+23 doprava- Tedy u slováků úspora 30 EURO. A to je docela významné. Jen bohužel nemají kilovku. Už jsem jim zkusil napsat, tak uvidím, co odepíší.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od lidumil »

To by mě taky zajímalo, tak dej pak vědět. Vzal bych ten kilový, pokud by to poslali naráz, podělím se o poštovné :razz: i když 3E nás jistě nezabijí.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Tak Slováci také nic. Nabízejí jen to, co mají skladem a vystaveno na eshopu, jiné produkty nenabízejí a nedodají. Odkázali mne, ať si objednám napřímo ze stránek PW. Tedy uzavřené kolečko.
S něčím takovým se člověk v dnešní době již jentak tedy nesetká. Pomalu začínám mít na PW díky tomuto averzi. Zkusím hledat alternativu, včetně možné výroby někde u soustružníka v CZ.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dieter Burmester »

A v cem je tedy realne problem? V cene 99 + 23 EUR?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Ne, o cenu přeci nejde. Já bych rád zaplatil i mnohem více za modely, které prezentují na svém webu, kdyby se mnou někdo komunikoval.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dieter Burmester »

Kup to tedy za Buy It Now cenu z eBay a je to přeci vyřešené :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

JJ, možná to tak dopadne. Jen se mi prostě příčí dávat peníze firmě, která ignoruje zákazníky a nabízí něco co není schopna prodat, má nefunkční shop atd. Mimochodem - ozvali se mi ještě jednou Slováci, že koncem měsíce jim má přijít nové zboží a že sami netuší, co vše tam bude. Tak možná vydržím. Model 1050 je na ebay pořád, takže mi neuteče. A mezitím ověřím, na co by vyšla zakázková výroba. Přeci jen bych si pak mohl zvolit hmotnost dle potřeby a bez loga PW bych to nějak přežil :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od lidumil »

No ale pak to nebude to pravé highendové ... :lol: :eek: :shock:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Kdybych řešil high end, tak jedině SHUN MOOK RECORD CLAMP (cca 4.300 Euro), nebo minimálně HARMONIX TU-812MK2 TUNING ANALOG RECORD CLAMP (přes 1.000 Euro). Vše ostatní je lidovka a vylaserovaný motorkářský znak to nezachrání :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od lidumil »

To by byl clamp skoro dražší než gramo :clap: (teda bez přenosky-sek) a to by se něktěří zdejší trollové totálně po.... vztekem :clap:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Ramones »

K posrání ne e, ale k smíchu určitě. Toto řešit, tak dám peníze radši na charitu :silent:
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od lidumil »

Už máš doma PatheWings clamp? A tenhle? - https://www.ebay.de/itm/2000g-Schallpla ... 2383668322 Vypadá, že by nemusel přenosce vadit.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

U toho, co jsi postnul mi vadí, že při váze 2kg nemá nic, za co bys jej pořádně chytil a představa že mi vyklouzne při manipulaci je děsivá.
Aktuálně jsem šmejdění po clampech vypustil i když průběžně nabídky sleduji. Třeba toto se mi líbí... https://ebay.us/hOMLON . Čekám na info ohledně DIY výroby, kterou jsem řešil s jedním členem.

Teď mám doma dvě novinky, které jsem ještě nestihl pořádně vyzkoušet a to gelový slipmat od AQ (viz diskuze zde: http://highendforum.cz/viewtopic.php?f= ... 374#p66374 ), včera dorazily nové nožičky pod Garrard z Číny (kombinace magnetu a kuliček :-) ) a navíc mi už měsíc leží pod sedačkou upravené stíněné TriVisty, na jejichž zapojení jsem ještě nenašel čas. Je ho nějak strašně málo...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od lidumil »

Ten je taky cool, koukal jsem po něm taky. Z grafů vypadá dobře, alke je to firemní prezentace. Já toho času taky nějak moc nemám ...
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Jak jsem před časem avizoval a řešil i zde ( http://highendforum.cz/viewtopic.php?f= ... o+research), chci sestavu rozšířit o čistý stereo předek, protože nyní poslouchám přes MCH preamp Primare SP33 a tuším v tom velkou rezervu.

Aktuálně se mi naskytla možnost vyzkoušet doma REF5 a protože majitel prodává i PHONO REF2, vzal jsem jej pro "rozšíření obzorů" s vědomím, že " Mám přece doma čerstvě nový CANOR a to je konečná... " :lol: Jak já jsem naivní... To, co dokáže tato dvojice vyždímat z mých beden v mých obývákových podmínkách je fakt masakr! Mám to zapojeno třetí den a pořád nechápu. Až tak, že jsem musel včera zase pozvat valderona na rychlou návštěvu a udělal jsem mu slepý test. Bylo zábavné pozorovat jeho reakce. Nejdříve Canor s Primare - to byl zvuk, který u mne zná... Pak Canor s REF5. Valderon začal o zvuku básnit a rozplývat se (odhadoval, že hraje REF2 + REF5). Pak jsem skutečně zapojil REF2+REF5 a Jarda přestal mluvit. :lol: :lol: :lol:

Tak nevím, zda budu schopen něco z této sladěné dvojice majiteli vrátit...
ARC_ref2_REF5.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od PavelDosko »

to vypada hodne dospele, kolik ta nabizena REF5 asi bude stat ...
neni placka, neni highend
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od lubos »

AR REF2 stoji min. 2x ako phono Canor, takze rozdiel v kvalite by mal byt pocut. Skoda, ze tie AR nie su cierne.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Pokud bych měl volit mezi CANOR a REF2 v kombinaci s Primare, zůstal by CANOR. Ale REF2 v kombinaci s REF5 je podstatně dál.
Mimochodem - REF2 dnes koupíš levněji, než CANOR PH 1.10. REF2 jsou na výběr v bazarech, CANOR jen nový, v 2handu se nevyskytuje. I když - možná jeden brzo bude :lol:
A ano, černá by byla lepší...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od koudelka »

Uzavírají se sázky? Vsadil bych na možnost-nevrátím NIC :lol: Vypadá to famózně! :clap:
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
terahera

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od terahera »

Taky bych vsadil na možnost,nevrátím nic :lol: Jinak fakt masakr :clap: :clap: :clap:
P.S.Dělal jsem si z tebe srandu již s prvním Canorem,když jsi jej měnil za novější,ale tohle je fakt fofr,ten nový Canor se snad nestihl u tebe ani rozehrát :smile:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Ani ve snu by mne nenapadlo o REF2 přemýšlet, ale když se naskytla příležitost, tak se těžko odolává... Zvláště, když se jedná o mašinky s jasným původem, rozumnou cenou, od prvního majitele a v podstatě v nejlepší kondici, protože nahrané hodiny jsou na úrovni toho, co se všude píše jako nutný provozní čas k zahoření...

Zajímavý je, že i když se jedná v obou případech o nízkoodběrové komponenty, mají v sobě zásuvku 20A, které ale v sestavě nemám. Takže zatím hraji s originál šňůrou a přemýšlím, že kdyby zůstaly, znamená to pořídit nové power kabely. Zatím mám vše v sestavě řešeno (mimo přívod do filtru, kde je syncro) TOP metráží Furutech s rhodiovými koncovkami. Máte někdo doporučení/zkušenost, jaké kabely si s AR sednou? Po čem se dívat? Nebo raději zůstat u ověřeného Furutechu - zde bych volil tenčí Furutech FP-S022N Alpha Nano + k tomu koncovky FI-E38(R) + FI-32(R)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
terahera

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od terahera »

A je to tady,spirála se roztáčí :crazy: :smile:
Odpovědět