Frogyman

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od ivanb_cko »

pokud bude problém - volám. Dík ;)

Každopádně přehození ramen vizuálu určitě pomohlo - paráda!
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Oracle je teď odpojen :sad:, na jeho místě je dočasně Garrard. Zítra udělám provizorní sestavení, kde zapojím oba dva. Na finální umístění potřebuji rozebrat celou sestavu a přeskupit železo tak, aby se vše dalo zapojit co nejkratší a přímou cestou. A také musím najít nové místo na trafo VERTO a někam zapojit další preamp. To ale budou dost velké manévry, takže se do toho pustím až po výstavě, kdy si dovezu od Pytla upravené reprokabely TriVista, abych to udělal vše najednou...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od valderon »

Sašo, máš to krásný. Přeji ti, ehm teda tvé ženě, ať přinese spoustu radosti :smile:
Jak hodnotis Arche? Komfort a možnosti nastavení? Je to intuitivní, nebo potřebuješ VŠ? :lol:
Až budeš mít i zvukové poznatky oproti jiným Hshelum, prosím o info.
Tvé manévry ti nezávidím, když vím, jak to máš.
S větší váhou clampu si nejsem jistý, jestli dokáže váha nahradit "dotažení". Mám 850g a občas si taky vsimnu nevyrovnani lp. Ale zase je to pozitivně slyšet. Asi něco za něco...
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ten dotahovaci clamp od Michella je dobry maximalne tak na srovnani desky, ktera trpi tvarem hlubokeho talire. A to jeste pouze pri prehravani jedne strany desky. Zvukovy prinos je nula, ackoliv ti, kteri jej pouzivaji, budou samozrejme tvrdit neco jineho. Ja momentalne pouzivam cca kilovy clamp od PatheWings, ktery dokaze k taliri prirazit i povestne vylisky z nemeckeho Optimalu, ktere neustale trpi na mensi prumer diry, takze se na gramec tezce nasazuji a jeste hure to jde opacnym smerem ven :lol: Zvukovy prinos tam je na rozdil od Michella patrny na prvni dobrou, jak by rekl zabiny007 :thumbup:
Dieter Burmester
JAPEX

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od JAPEX »

Dieter Burmester píše:Ten dotahovaci clamp od Michella je dobry maximalne tak na srovnani desky, ktera trpi tvarem hlubokeho talire. A to jeste pouze pri prehravani jedne strany desky. Zvukovy prinos je nula, ackoliv ti, kteri jej pouzivaji, budou samozrejme tvrdit neco jineho. Ja momentalne pouzivam cca kilovy clamp od PatheWings, ktery dokaze k taliri prirazit i povestne vylisky z nemeckeho Optimalu, ktere neustale trpi na mensi prumer diry, takze se na gramec tezce nasazuji a jeste hure to jde opacnym smerem ven :lol: Zvukovy prinos tam je na rozdil od Michella patrny na prvni dobrou, jak by rekl zabiny007 :thumbup:
Který clamp Michell máš na mysli?
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

U Oracle je clamp jiný než u Michell. Michell jej má kleštinový (alespoň ten, co jsem si kupoval já) a kontakt s deskou je jen po obvodu clampu. ORACLE jej má na závit a mezi desku a clamp se dává ještě malý mezikroužek, takže se dá dotáhnout "na krev" s kontaktem po obvodu a zároveň cca 1cm od středu. Ale srovnání s jiným s těžkým nemám, brzo však tento handicap doženu. :cool:

Arche - taky to chce čas, jen prvotní zjištění - je hodně široký, takže to může někdy dělat problém (např. při usazování ramínka DV505 jsem měl na něm nasazen klasický headshell od Jelco. Když jsem dal ARche, zjistil jsem, že mi při "zaparkování" kouká nad desku, takže jsem musel posouvat a nastavovat montážní vzdálenost znovu. Také mne překvapilo, že rozsah předozadního posun je relativně malý a není "po kolejničkách", jako bylo u Orsonic. Ale možná jsem ještě na vše nepřišel - dej mi čas :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Tak kino dočasně zrušeno a můžu vesele poslouchat a porovnávat. Ještě že mám spoustu desek vícekrát :lol:
Zapojení:
Oracle-graham-A95-Canor MC vstup
Graham-SME3009-Miyajima Shilabe (odpoledne vyměním za Kansui)-Verto-Canor MM vstup
Graham-MicroSeiki-2M black-Project Phono Box S2 Ultra+Accu
gramo.jpg
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

OPRAVA TEXTU :cool:
Zapojení:
Oracle-graham-A95-Canor MC vstup
Garrard-SME3009-Miyajima Shilabe (odpoledne vyměním za Kansui)-Verto-Canor MM vstup
Garrard-MicroSeiki-2M black-Project Phono Box S2 Ultra+Accu[/quote]
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
koudelka
Příspěvky: 330
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od koudelka »

Anketní otázka zní: Kolik si manželka na novém gramofonu již přehrála desek? :silent:
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
terahera

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od terahera »

Ty krááávo,ten Gerrard je fakt macek :shock: :thumbup: :clap:
Jinak se připojuji k anketní otázce =))
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dasta »

Sašo je to nádhera, těším se na report o zvuku nového gramofonu, zvláště porovnání s Oracle.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od jupol »

Máš to veľmi pekné, gratulujem... :thumbup:
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Dasta
Určitě dám vědět a věřím, že se stavíš. Zvuk je jiný, Garrard je usazenější, zemitější, ale než začnu říkat nějaké finální verdikty, potřebuji si sám udělat jasno v tom, co je skutečný vliv Garrardu a co zbytku řetězce (přenoska, ramínko, kabel).
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od daliborr »

Nechci rejpat, šum a praskání není slyšet? Jinak krásná práce.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

:-? Moc nechápu smysl dotazu.
U desek je to vždy o kvalitě výlisku, čistotě, přenosce... Takže jsou desky které jsou absolutně tiché a jsou desky prskavky, které ani vyprání a TOP jehla nespasí. A já poslouchám oboje, protože některé staré jazz nahrávky již znovu nevyšly a když si chci poslechnu, jak někteří mistři hráli, nic jiného mi nezbývá. I proto jsem pořídil 2Mblack, abych si neničil A95 či Kansui.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od daliborr »

Ať je kvalita výlisku špičková, pořád je tam slyšet lupnutí a šum, absolutně tiché LP není žádná , smysl dotazu není žádný, je to jen konstatování , že i drahý gramofon není úplně pro mé uši. Pro mě to není ten ideální zdroj hudby. Po celý život s gramofonem jsem se od roku 1983 potýkal s ruchy ,které mě vadily. Až CD to vyřešilo. Je to jen konstatování mého dojmu. Pokud jsem řekl nepravdu,tak se omlouvám. Já to slyším jinak. Gramofon je krásný ,ať ti to hraje k tvé spokojenosti. :thumbup:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Tak asi mám větší štěstí na kvalitu výlisků, absolutně tichých desek mám docela dost... :lol:
Ale jinak v pohodě - každému co jeho jest. Já nedám dopustit na vinyl, ale nemám zapotřebí o jeho přednostech a o svých důvodech někoho přesvědčovat. A na druhou stranu mne zatím nikdo nepřesvědčil o výhodách digitálu. :cool:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od PavelDosko »

jen pro uplnost, Daliborr ma porad gramo jak v sestave tak i nekolik ruzne nastohovanych v poslechovce ,,,
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Ano, vím, respektive tuším z jeho textu i z profilových fotek a podpisu " u sousedů". Nic to na tom, co jsem psal to ale nemění.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od PavelDosko »

nebud nevrly, vdyt ti to chvalime, formaty bych sem radeji vubec netahal, kazdemu co je libo, jde o muziku, ne o jeji format prece
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Jsem v pohodě, neboj. Příště budu muset naházet více smajlíků, aby to bylo jasné :cool: =)) :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od PavelDosko »

:lol:
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

koudelka píše:Anketní otázka zní: Kolik si manželka na novém gramofonu již přehrála desek? :silent:
Odpověď je - již mnoho ze své rozsáhlé sbírky =))
GARRARD Hurvajz.jpg
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
koudelka
Příspěvky: 330
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od koudelka »

=)) :clap: :thumbup: Gratuluji a zdravím ~x(
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tvl :shock: Skoda Benzky :lol:
Dieter Burmester
JAPEX

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od JAPEX »

...ta je půjčená :silent:

Poznámka: pro maximální rozsah seřízení ramínek SME se montuje základna (i podle přiložené šablony) ne směrem do osy otáčení talíře, ale směrem do středu záznamu na LP.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Japex
Jj, kdybych měl jen SME, tak to udělám podle jejich šablony. Já však využívám SME báze i pro jiná ramínka a plánuji je občas měnit, takže to musí být co nejuniverzálnější, abych nemusel převrtávat a mohl využívat co největší rozsah montážních vzdáleností. U SME je to 215,4, takže to mám naměřeno na střed báze. A u ostatních je to jinak - např. Micro Seiki, které je vidět na sekundáru, má vzdálenost 222, Dynavector DV 505 má 226 na střed otáčení ramínka, ale montážní střed je ještě dál (vychází to cca 240mm) atd... Takže jsem volil toto umístění.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
JAPEX

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od JAPEX »

...Tvůj záměr chápu, ale smysl má pro ramínka (a je jich většina), která mají P2S vzdálenost přesně definovanou.

Ale ramínka SME se přeci seřizují jinak, ne posouváním přenosky v headshellu (není kam), ale změnou vzdálenosti P2S. Takže Ty máš pouze zkrácený rozsah seřízení a možná, ale to nemohu posoudit, není seřízení tak komfortní.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Tím pootočením o pár stupňů přicházím o pár mm v extrémních polohách, které jsou s největší pravděpodobností stejně v reálu nevyužitelné. Právě naopak jsem získal možnost využít i jiná ramínka, viz příspěvek výše...
A na SME 3009 lze dát i headshell s variabilním upevněním přenosky a a hrát si pak i s jiným nastavením - viz UNIDIN a spol...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
JAPEX

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od JAPEX »

...no, když myslíš.

Ať ti to hraje :thumbup:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Tak jsem přišel na to, proč se neshodneme. Každý totiž mluvíme o jiném SME ramínku podle vlastní zkušenosti. A montáže jsou u nich rozdílné.

Já o 3009, kde je doporučená montáž na osu talíře, ale může být i jinak. Klidně až o 70st - viz manuál.
montage 3009.PNG
A ty o 309, kde se montuje podle šablony na střed záznamu:
309.PNG
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
JAPEX

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od JAPEX »

Sorry, má chyba. Reagoval jsem totiž na toto:
zabiny007 píše:A na SME 3009 lze dát i headshell s variabilním upevněním přenosky a a hrát si pak i s jiným nastavením - viz UNIDIN a spol...
Ale abych se vrátil k montážní pozici, nevím proč, ale myslel jsem, že máš ramínko M2-9R :oops:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Tak jsem včera věnoval trochu více času ladění odizolování Garrarda a docela mne výsledek překvapil:

- pod garrarda jsem dal původně ceraball. To je špatně. Nemám možnost jej dát na zeď a z racku, i když je brutálně těžký a izolovaný, na něj přecházely vibrace z podlahy. Když jsem jej podložil jen sorbotanem, skokově se odizolování zlepšilo. Tedy u mne - ceraball pod gramo ne - už mám objednané různé izolační nožky - čistě magnetické i kombinaci kuliček, magnetu a sorbotanu, tak pak dám vědět, co vyhrálo...

- původně jsem dal na talíř akryl 5mm, který se mi osvědčil na ORACLE a předtím i na Projectu. Tady je to špatně - když jde deska přímo na akryl, tak je velký přenos bordelu. Lepšího výsledku jsem dosáhl, když jsem na akryl dal ještě slipmat GEL MAt od Gold note, velice slušný výsledek je i s 1mm gumokorkem od PatheWings. To mne nakoplo, že jsem objednal i doporučenou podložku od AQ (mac díky) a pak vyzkouším, co finálně zůstane.

- největší šok - srovnání clapmů. Zde jednoznačný přínos cca 1,3kg macka. Vpodstatě zmizely téměř všechny pazvuky a rezonance, co se přes podlahu a rack dostávaly do beden, hudba se vyčistila. Takže za mne - asi fakt čím těžší tím lepší... Bfly - přínos tak max 30% toho, co macek. Ale bFly je OK na Oracle, tam je to nastejno v porovnáním s originálem (podrobně ještě budu časem zkoušet). Macka na Oracle použít nelze. To bych musel přenastavit celé odpružení (je tam olejové a pružinové) a do toho se mi jít nechce.

Když srovnám výše uvedené změny, které jsem postupně udělal, tak pořadí v jejich přínosu (platí je pro GARRARD) je následující: těžký clamp - gelový slipmat - podložení gramofonu sorbotanem.

Takže díky všem za rady. Aktuálně vypouštím ideu měděného slipmatu, respektive to odkládám na neurčito. A asi koupím na zkoušku i 2kg clamp, který je k dostání na ebay. A možná časem pořeším nový talíř na Garrarda. Dělá jej jedna firma z Anglie kompletně z mosazi - váha se zvedne z nějakých 2kg na 12kg (k tomu je nutné ještě vyměnit i ložisko za bronzové). To si myslím, že může být časem zajímavý upgrade.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1251
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od lidumil »

Dej, prosím Tě, odkaz na ty těžké clampy. Já pořád váhám.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Já jsem kupoval tento 1223g z Maďarska https://ebay.us/89CAl5
Obrázek

Ten 2kg je z Německa https://ebay.us/noabOR
Od objednání mne ale odrazuje provedení. Jednak se mi nelíbí, ale hlavně mi přijde hodně nepraktický. 2kg závaží s hladkými stěnami - to dřív nebo později musí z ruky vyklouznout... Škoda, že tomu nedají nějaký hezký tvar, jako to dělá PatheWings. To by si člověk rád připlatil. Anebo to vyřešíme svépomocí - jeden člen se na výstavě u piva zmínil, že ověří možnost výroby u jeho známého.
Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1251
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od lidumil »

Na ten z Maďarska jsem taky koukal, ale ta fotoprezentace je taková na efekt. Zpracování OK?
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Můj laický pohled tomu nemá co vytknout, nevidím žádné vady materiálu ani nepřesnosti. Mohu udělat nějaké real foto, jak budu mít chvilku...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1251
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od lidumil »

OK, dík.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Bond 007 alias Monte

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Já tušil, že bude problém. Gramo natvrdo :roll: , dej pod chassis aspoň nějaký gumový proužek.
terahera

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od terahera »

Velice zajímavé čtení a výsledky co se týče odizolování gramofonu a slipmatu :thumbup: Docela mě překvapil negativní vliv ceraball,ale u grama je fakt znát vše a spousta věcí,i když by člověk čekal posun k lepšímu,má negativní vliv na zvuk.Třeba zvláštní byl i výsledek zkoušky nerezu pod gramo od Pytla.Je dobře,že sem své praktické zkušenosti sdílíte,mě i mnoha ostatním to dost pomáhá :thumbup: Jsem zvědav,co se nakonec u Tebe projeví zvukově nejlíp,docela jsem zvědavý na výsledek se sorbotanem,na který dost sázím i u sebe :angel:
Odpovědět