Frogyman

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od PavelDosko »

ted k te manii bourani racku ... co kdyz je rack nizsi nez na jak ty to v jednom pohledu mas na zemi na sebe do kominku vyskladane komponenty ? neni to spis o vysce jakekoliv "zastavby" mezi bednama nez o racku jako takovem ? Resp samozrejme i o tom zda ta "zastavba" je cela mezi bednama ci je dejma tomu az za nima ...
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Takový rozsah železářství, jak je na té "minimalistické" fotce k provozu potřebuji, takže s menší náloží jsem to nezkoušel. Ale vím jistě, že je rozdíl, jestli je ten komínek vyskládaný a otevřený, nebo zadeklovaný rackem. V tom je u mne jednoznačně rozdíl je v neprospěch racku.
Jestli jsou bedny na úrovní komponentů (i když vyskládanými na zem), nebo předsunuty, má na zvuk také velký vliv. U mne je ideální předsunutí cca o 40cm dopředu, vetší předsunutí je již problém, protože se scéna začne rozpadat. Ale toto opravdu platí jen na moji konkrétní místnost a sestavu. Když jsem měl bedny se zadním basreflexem (Spendor, Monitor Audio), tak jejich posouváním dopředu o víc jak 10cm začaly dominovat některé basové frekvence a zvuk se jen zhoršoval.
Proč to tak je psát nebudu, protože by to byly jen domněnky vycházející ze zkušenosti a selského rozumu.
Ale určitě to někdo bude umět vysvětlit...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od PavelDosko »

je to tak jak pises, osobne se mi u tebe zvuk i s rackem libil hodne. p.s. ze ty ses u mne zapomnel stavit ?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

A kdybys to slyšel bez racku a s aktuálním gramofonem - to bys nechápal, jak se ti to z CD a s rackem mohlo líbit :lol:
P.S.: nezapomněl, jen mi to zatím časově nevyšlo. Bohužel "tvým směrem" nejezdím tak často, jako na Prahu nebo aktuálně do Jižních Čech. :sad:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
loner
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2017 16:36

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od loner »

Také řešim již delší dobu jaký vyrobit rak a zaujala mě Vaše foto reportáž.
Uvažuji i dát pod repro beton, ale mám je stejne jako Vy v klidu "zaparkované".
Jak ten těžký beton zatiženy reprem posouváte po podlaze, to ji musí podřít.
CD-Copland 822, SACD-Oppo105 casea Mkll, Audionet Sam V2, Aurum Cantus V3F
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Mám v každém rohu obyčejný plstěný samolepící kluzák, co se dává pod židle nebo nábytek. Náhrobky váží kolem 50kg každý + cca 30kg bedna a dá se s tim po plovoučce bezproblému manipulovat...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od lachim »

Zabiny
Takže ti bedny stojí na filcu a ne na kameni?
Ja myslel, ze ma ten kamen ležet celou plochou na podlaze.
Ma pak ten kamen jiný význam nez změnu výšky měničů proti podlaze?
:-c
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od aretax »

Ten betón je tam preto, aby nežiadúce frekvencie nešli do podlahy, ale aby sa v podstavci pohltili. Aj keď podložíš betón, žulu, alebo hocijaký kameň, bedne dávaš na hroty. Tie filcové podložky nemajú absolútne žiaden vplyv. Ja mám betónové podstavce podlepené bitúmenom. Aby sa neprilepil k podlahe, nalepil som naň kryciu pásku.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od lachim »

aretax
i tady se rozcházíme v názoru.
rozhodně bych položil žulu na podlahu celou plochou.
bohužel žabiny pořebuje bedny šoupat.

soory za offtopic (katalizační aplikaci):
připomíná mi to situace, kdy jsou BW800 instalované na kolečkách, gumových špalíkách, na origo hrotech a nakonec na nožičkách od F.E pro BW.
nedávno jsme s kulichem jednomu chlapíkovi vytáhli jakési gumové "silentbloky" právě z pod bw800.
před tím se divil "...proč je tam nemůžu mít?...mám je tam kvůli lepšímu zvuku.."
pak jenom zíral. ".. běžte do p..rle. to přeci není možné"
:-)
loner
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2017 16:36

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od loner »

Já mám plovoucí podlahu, tak jsem si říkal, že dám pod beton kousek koberce,
aby se s nimi dalo posouvat.
Pokud tedy neztratí tu funkci.
CD-Copland 822, SACD-Oppo105 casea Mkll, Audionet Sam V2, Aurum Cantus V3F
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od aretax »

lachim píše:aretax
i tady se rozcházíme v názoru.
rozhodně bych položil žulu na podlahu celou plochou.
bohužel žabiny pořebuje bedny šoupat.
Ideálne by bolo, keby bedne vôbec nemuseli stáť na podlahe.Ako som písal v predošlom príspevku, cieľom nie je preniesť vibrácie do podlahy, ale zabrániť tomu, aby sa tam dostali. Potrebujeme, aby sa (predovšetkým) hlboké tóny dostali do priestoru cez meniče a nie, aby ich pohltila podlaha. Toto nie je o názoroch, ale o fyzike.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

lachim píše: nedávno jsme s kulichem jednomu chlapíkovi vytáhli jakési gumové "silentbloky" právě z pod bw800. :-)
Ano, guma pod bednama je špatně, ale horší je bedna přímo na zemi. Ověřeno u jednoho člena, který měl bedny přímo na zemi. Při první návštěvě jsme je podložili nějakou gumou od pračky, co doma našel a kamarád říkal "zázrak"... Do té doby, než vyzkoušel další možné podložky a hroty a nakonec tuším skončil u ceraball :-)

lachim píše:Zabiny
Takže ti bedny stojí na filcu a ne na kameni? Ja myslel, ze ma ten kamen ležet celou plochou na podlaze.
Mám pořadí: dřevěná plovoučka - filcové kluzáky - žula - ceraball - bedna...
V ideálním světě bych to asi řešil jinak, ale v obývákových podmínkách, kde vše musí být nějakým kompromisem je toto ideální řešení, ke kterému jsem časem došel. Zkoušel jsem mít bedny stabilně "zaparkované u zdi" na žule na zemi, ale to bylo špatně. Pak jsem žulu podkládal gumovými podložkami, to bylo také špatně. Pak jsem je sundával ze žuly a předsouval po podlaze - to bylo mnohem lepší. Nyní vysouvám bedny včetně žuly a to je nejlepší. V podstatě je to podobné tomu, jako když má někdo doma celoplošně položen koberec a na něm žulu + nožky + bedny... (mimochodem, jeden čas, než jsem použil filc, jsem měl také pod žulou zbytky koberce. Filcový kluzák je ale podle mne lepší. je docela nízký a tvrdý, skvěle to po něm klouže a přitom drží stabilitu a nepoškozuje podlahu. Ale ABX testem to ověřeno nemám :-) )
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od lachim »

zabiny
ve tvém případě je samozřejmě materiál podložky zvukově zcela nesmyslná okolnost.
u mé sestavy si vůbec neumím představit posunovat reprobednami třeba jen o 5 cm.
to bych raději neposlouchal. když šoupnu bednou o 10cm, "rozpadne" se zvuk.pro mě neposlouchatelným.
natož poslouchat kino tak a stereo jinak.
vrtá mi kapku v hlavě jak to, že to je u tebe možné posunovat o 30cm bez fatálního vlivu na dojem.
najít ideální pozici beden vůči místnosti není jednoché. ale že by ty pozice byly u stejné stěny dvě?
zajímavé!
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Bedny mám na žule postavené stabilně v pozici "vysunuto" a přesně na mm vím, kam a jak Žulu pro poslech vysunout, abych získal ze sestavy maximum.Presnou pozici beden, stejně tak i jejich úhel jsem hledal relativně dlouho to přes REW i poslechem.
Nevýhodou tohoto řešení je, že bedny v pozici "parking u zdi" nejsou optimálně natočený, ale to neřeším. Na kulisový poslech to stačí a jinak vždy vysouvám. Jak na kino, tak na stereo. :cool:
Stejně tak to mám i s centrem, který na poslech MCH vysouvám az na hranu racku, jinak je zasunut až ke zdi, kde na sebe tak neupoutává.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
loner
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2017 16:36

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od loner »

Žabiny 007: přesně tak, při vysunuti se postavi na přesně určené misto.
CD-Copland 822, SACD-Oppo105 casea Mkll, Audionet Sam V2, Aurum Cantus V3F
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od efičák »

Žabiny, prosím o zkušenost s S-Shape hliníkovým ramínkem. Mohl bys pár slov?
Rychle jsi obměnil z českého na japonsko, jaký jsi měl z něj pocit?

Nechci z tebe páčit zkušenosti když ti to není příjené, třeba o lampovém phonu Canor bys moh dát slůvko.
Kamarád ho posunul dalším vylepšením kondama v signálové cestě. Nebylo to až tak nákladné, také je to risk, co se komu líbí.
Děkuji že sdílíš.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

S gramofonem jsem šel nahoru postupně a v podstatě vše bylo dílem náhody, ale když se podívám zpětně, tak během nějakých 5 let jsem se dostal od NC 450 + Clearaudio Aurum na integrovaný Denon až k Oracle s A95 přes Canor :lol: . No, myslím, že je to na delší psaní, jak najdu chuť a čas, nebo až dorazí k Oracle ještě chybějící chybějící Phantom a bude "hotovo", tak se rozepíši.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Již delší dobu přemýšlím o výměně svých 2p beden ProAc D30 za nějaké 3pásmo. Pořád však řeším spoustu otazníků a jeden z nich je, jak se takové "dospělé" bedny budou chovat v mých obývákových podmínkách. Bál jsem se, zda se neobjeví nějaký "průšvih", který zůstal u 2p skryt. Tyto mé obavy se poslední dobou stupňovali poté, co jsem byl v několika studiích vytypované bedny poslouchat a téměř vždy se objevil problém s duněním a slíváním basů.
Naštěstí na fóru nejsou jen prudiči, ale najdou se i kamarádi, kteří při takovém rozhodování ochotně pomohou. Na jaře jsem se s jedním z nich domluvil, že mohu vyzkoušet jeho ATC 50 a pak to trvalo několik měsíců, než jsme našli vhodný termín, což bylo dnešní dopoledne. Takže navzdory 34stupňovým vedrům jsem vyrazil na jih, naložil bedny i s majitelem a hurá domů. Po nastěhování do 4patra bez výtahu jsme si dali 15minut na vydýchání :lol: a pak jsme vše pozapojovali a začal test... Nejdříve pro osvěžení ProAc a pak jsme přepojili na ATC50. Musím říct, že jsem byl mile překvapen tím, jak se místnost s basy vypořádala. Nikde žádný hukot, žádný zásadní problém a to při jakékoliv hudbě (jazz, blues, Klasika, rock) či hlasitosti. Takže příteli... Ještě jednou moc děkuji za možnost. ^:)^
Teď vím, že 3pásmo doma může být a mohu se pustit intenzivněji do hledání a zkoušení :-)
IMG_20180728_115739.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od lachim »

zabiny
troufal bych si tvrdit, že základním podmínkou nové bedny bude bassreflex do čelní stěny.
v tom dnešním hicu to musel být heroický výkon!
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od RedBaron »

ATC nepoužívá přední basreflex k nárůstu objemu basové složky, ale jen ke kompenzaci výchylky basáku. Myslím, že 50tky by byly dobrý upgrade, je to nosná bedna jejich výrobního programu a dle mnohých nejlépe vyvážená mezi objemem zvuku a jeho rychlostí. Vím, že je tu někdo provozuje na lampách, ale samotní tvůrci doporučují plnotučný tranzistorák se zvláštním přihlédnutím k proudové rezervě.
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

lachim
Ano, přesně tak jak říkáš. Ideálně přední, spodní popř. uzavřenka.
Ovšem bohužel - s ohledem na to, že pořád chci udržet i MCH je výběr díky párování s centrem dosti zúžen - viz vlákno co jsem založil "u sousedů"...

redbaron
ATC by mohly být adeptem, ale jejich adekvátní centr je jen v aktivu a má cca 84kg + rozměry ve velikosti celého mého racku.
A pak... možná bych snesl bas ještě o trošku pevnější, ale při zachování středů a výšek... Ale to může být řešitelné výměnou Kaptona za něco jiného, vyzkoušením jiného režimu koncáků (zkoušeno s PRIMARE v můstku - 380W/8ohm). Podle stránek ATC doporučují výkon 100-1500W :-)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dasta »

Sašo, to jste si to užili dvakrát do čtvrtého patra,ztoho bych měl asi smrt v tomhle počasí.
Jak se prosím u Tebe chovalo stredovýškové pásmo s návazností na basy?
Pořád mám v hlavě ten brilantní přednes Tvých Pro Ac ,když jsem byl u Tebe na návštěvě, hlavně z analogu reprodukce neslýchaná.Jaký byl reprokabel Sroll nebo Tri-Vista?
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Bohužel na pořádné vyzkoušení nebylo dost času. Třeba s umístěním beden by to chtělo si více hrát. Takto jsme udělali jen "rychlonastavení" podle "štěkajícího psa" a už se jelo, což se projevilo u některých nahrávek na nedokonalém navázání pravá/levá (otevírání dveří, přechody atd).
Taky bych řekl, že u těch ATC by to chtělo mnohem větší odstup, než umožňuje můj obývák. Ale to vše nebylo podstatné. Opravdu bylo účelem celé "akce" jen ověřit reakci místnosti na basy a tak jsem také pouštěl hlavně nahrávky, u kterých vím že dělají v různých místnostech neplechu...
Přesto všechno jsem ale neměl pocit nějakého odtržení pásem, třeba napíše více majitel, který bedny zná z domu a měl lepší srovnání. Pro mne bylo už dost velkou změnou nové podání basů a i celkový sound byl jiný, než na jaký jsem zvyknutý. Prostě smetana v podání ATC vs. nízkotučné mléko v podání ProAc, jak prohlásil majitel. Já bych jen dodal, že u mne smetana 15%, u majitele beden doma 30% :angel:
Ale na smetanu bych si zvykl, jen bych ji možná ještě krapek odtučnil tak na 10-12% :lol:

P. S: Kdyby jsi dnes na ATC slyšel MFSL Abraxas 45RPM, tak bys totálně nechápal...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

dasta
ještě jsem zapomněl odpovědět na jednu část dotazu - hráli jsme na Kapton. Přeci jen vím víc, co od něj čekat, než od Tri-Vista, který je pořád "v záběhu" :-)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od valderon »

Ano, bylo to dnes vyčerpávající... Jsem rád, že to proběhlo. Sašovi jsem to rád umožnil, i Saša mi v minulosti nejednou pomohl radou, nasměrováním, pomocí s rozhodováním, uvedením do gramofonového světa atd. Ano, je to o přátelství a sdílení stejného zájmu, ne o pruzení všech za všechno, za všech okolností... Ale to je jiná písnička..
Cílem bylo opravdu jen zjistit, zda může Saša ve svém prostoru umístit plnohodnotný 3 pásma. Nebylo to srovnávání zvuku beden. S tím se k tomu tak přistupovalo. Proběhlo to poslechem i měřením. Nastavení beden proběhlo "základně", určitě to mohlo být lepší, ale na daný test to bylo postačující. Nicméně, zvukově to nebylo zlé.
Proac hrají středy a výšky čistě, prokresleně, jemně s důrazem na detail. Bas je, pro mě, naznačen, ale to co zahrají je přesné a čitelné. Ale pozor, není ho málo, umí jít i hluboko, vzhledem k 2 pásmu a velikosti beden vás to až překvapí. Celkově super sound. Rozhodně výborné bedny.
ATC, tady budu možná ovlivněn vlastnictvím beden, takže mě berte s rezervou :lol:. Středy a výšky též detailní, čisté, jen jakoby surovější, reálnější, ne tak sametové. Ale zároveň obě pásma plnější, objemnější. Bas? Jasněže hlubší, plnější, objemnější,... měkčí. Tím pádem ne už tak přesný. Celkově to dostalo koule.
Je to jen můj postřeh na ne zrovna ideální podmínky, mnohdy jsem ani neseděl na tom správným místě, o to a o mě tam totiž opravdu nešlo! Celé to podlehlo účelu a Sašovi. Taky bylo zajímavé, že při ATC byla vyplněna celá místnost zvukem i mimo poslechové místo, prostě všude.
Vždy to bude o preferencí zvuku a co kdo poslouchá. Já mám rád právě ten plný, muzikální zvuk, samozřejmě i s detaily.
Rád jsem taky viděl a hlavně slyšel jeho nový gramofon. Rozlišení Sacd, ale zároveň analogovost, gramofonový zvuk v tom nejlepším slova smyslu.
Jinak, repro kabel byl Sroll. Navázání středů a výšek na basy podle mě bez problémů i u ATC. "Jednoduše" to bylo jako zvuk ProAc s basem navíc :razz:. Jak moc navíc záleží na vkusu, Saša to dobře vyjádřil těmi procenty.
Byla to dobrá zkušenost i pro mě. Už jsem 50ky krmil hodně zesilovači. Můj Luxman 590 Mark II ma v A 30W. Měl jsem v minulosti totiž červa v hlavě, že nedokáže tyto bedny dostatečně rozehrát. Ale takto krmeny jako teď ještě nebyly. Definitivně jsem si potvrdil, že Luxman je v pohodě. Aspoň pro mé účely. Takže to není jen o množství wattů.
Znovu opakuji, je to vše jen můj názor a pohled na celou tuto situaci. Každý to slyší a vnímá jinak, tak mě nekamenujte :lol:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od lachim »

Zabiny
U atc je slabinou “vlnici se” se skrin. Mel jsem moznost slyset atc vedle wilson audio a od te doby chapu co je to tuhost ozvucnice. Jaky to ma vliv na zvuk basu ( + faktor tvrdosti zesiku) je na debatu a kavy.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od PavelDosko »

ATC by tam slusely, ale dost dobre nevim proc chces soucasne menit, dle mne u tebe ve zvuku neschazi nic
neni placka, neni highend
kychtax

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od kychtax »

Sašo, možná blbý dotaz, ale co ATC40ky? Bas je asi jiný než na 50kách (uzavřená bedna), míň smetany, blíž k mléku :smile:.
přitom tří pásmo a na velikost mísnosti podle mne zcela vyhovující bedna. Možná i víc rigidní bedna než větší sestry?
Pravda někdy by Ti případně mohly chybět basy, když budeš hrát z gramofonu a bez SW. A možná by to celkově nebyl "zas tak velký" posun vpřed.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Lachim
tak možná kvůli tomu je z nich smetánka tak tučná

PavelDosko
Slyším od více lidí, že nechápou proč chci měnit. Když přemýšlím, co mne k tomu nutí, tak bych řekl, že na vině je kontrabas. :lol:
Svého času jsem totiž v hospodách, u ohňů a v podstatě téměř všude mlátil do kytary, ale po očku jsem vždy vyčkával na chvíli, kdy se některý z majitelů kontrabasu vzdálil a hned jsem se odloženého nástroje chopil a bylo těžké mi jej vyrvat zpět :-). Tak jsem se těšil, že až jednou budu "velký", tak si jej domů pořídím. Nějaký čas (to bylo krátké metalové a následně rockové "novoromantické" období na přelomu devadesátek ), mi chabou náhražkou byla baskytara, ale sen o kontrabasu zůstal. Nyní již aktivní hraní (až na výjimečné situace) neprovozuji, takže i kdybych si kontrabas koupit mohl, jen by se doma na něj prášilo, stejně jako na sbírku asi 7 kytar, které jsem si průběžně pořídil... Takže nejspíš proto hledám bedny, ze kterých by se zvuk kontrabasu přiblížil tomu, co mám v hlavě i po těle docela zafixováno... Prostě obyčejný sentiment :oops:

kychtax
o 40kách jsem taky přemýšlel, dokonce v době, kdy jsem pořizoval současné bedny, protože jsou ve stejné cenovce. Nakonec jsem ale zvolil ProAc, protože jsem si řekl, že když někdo za stejnou cenu zvládne udělat 3pásmo, nutně to musí někde ošidit. Navíc, což bylo/a je podstatné, nemají k sobě adekvátní centr...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Čekání na Graham je dlouhé, tak místo dočasného Micro Seiki nyní dočasně SME 3009 II, přenoska A95, nasazená na originál SME bez možnosti přesného nastavení podle protraktoru, takže jen nastavena jen montážní vzdálenost. Jiný headshell nejde použít - všechny jsou těžší a nepasuje k nim protizávaží - už jsem další přiobjednal...
Změna raménka (a i propojovacího kabelu - místo TYR originál Ortofon) se podepsala i na změně zvuku - vše posazeno malinko výš s pocitově větší dynamikou, rozlišní zůstalo.
IMG_20180908_230948.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
JAPEX

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od JAPEX »

Nevím, jestli jsem tě špatně nepochopil, ale ramínka SME se nenastavují posouváním přenosky v headshellu, ale právě změnou montážní vzdálenosti!
To je na nich to úžasné! Musí se dát pouze pozor na to, aby byla přenoska instalovaná přesně v ose headshellu.
Navíc ze zkušenosti vím, že nejlépe hrají po nastavení dle originálního (přiloženého) protraktoru :thumbup:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Tento headshell má díry jen přesně na šroubky, takže žádná manipulace v rámci osy či ofsetového úhlu není možná - lze tedy nastavovat montážní vzdálenost + VTA + azimut. Jen jsem musel dát ještě 1mm podložku (carbon od Oyaide), protože origo Ortofon šrouby jsou na tenoučké tělo headshellu moc dlouhé.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Nějak jsem v poslední době nestíhal průběžně prát nove přírůstky do sbírky, takže dnes bylo "velké prádlo"... :cool: Ještě že není potřeba věnovat stejnou péči i stříbrným kotoučkum, protože těch je podobná hromádka.
No, docela se přes léto urodilo :lol:
IMG_20180912_000329.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
terahera

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od terahera »

Pěkná urodicka :thumbup: To asi tím pěkným počasím :smile:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od PavelDosko »

prima prirustky
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Dnešní den ve vídeňském ráji. Vezu si domů cca 35 nových kousků do sbírky a také jsem neodolal vyprodeji BD a DVD disků a také si vezu desítku. :lol: :thumbup:
IMG_20180922_163212_resized_20180922_043333131.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od PavelDosko »

:shock:

budes muset na patre zabrat dalsi byt
neni placka, neni highend
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od aretax »

Zabiny: Škoda, že som nevedel, že tam budeš. Aj ja som tam bol. Mohli sme si dať kávu. Ja som si pre zmenu nepriniesol skoro nič. Tie nové LP, ktorá sa tam lacno predávali, sú fejky. Minulý rok som si jednu kúpil a dodnes ju mám na stole ako podložku pod poháre. Medzi ostatnými titulmi som nič zaujímavé nenašiel a keď som niečo objavil, bolo to v hroznom stave. O cenách ani nehovorím, asi sa zbláznili. Za tituly ECM pýtajú nehorázne peniaze. Našiel som tam 2 nové tituly, Andy Shepard Quartet a Tord Gustavsen Trio. Za každú LP pýtali 36 €. Cestou domov so sa zastavil v Hummel Music v Bratislave a tie isté tituly som kúpil nové po 18€. Pre mňa osobne "viedenský raj" skončil. Dúfal som (ako pokaždé, keď tam idem), že objavím aj nejaké špeciálne edície, ale doteraz sa mi to nepodarilo. Škoda strateného času.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Pro mne to byl hezký den. Společná cesta s Valderonem a Borismatem, na místě setkání s Dastou, prostě pohodička.
V deskách jsem nelovil nové ani "hifi" tituly, ale spíše zajímavé starší jazz/blues nahrávky, netradiční uskupení atd. Vetsinou nejsou zvukové dokonalé, ale muzika je to parádní a neskutečně mne to baví. A takových tam "za pár euro" bylo opravdu hodně. Proto bohatý úlovek, doplněný o pár původních vydání na doporučení Dasty... Tímto ještě jednou díky Honzo za rady!. :thumbup:
IMG_20180922_212923_resized_20180922_093031048.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dasta »

Aretax,
ten týpek s těma fejkama tam vždy stojí u pultu sám, protože to stejně nikdo nechce.Měl jsem tam u něj dneska v ruce jakýsi kompilát Black Sabbath v šíleném kýčovitém obalu, na obalu bylo uvedeno "Made in Brasilia", měl jsem docela nutkání ten šmejd koupit čistě pro zajímavost, no nakonec jsem odolal.
Ohledně speciálních edic: Málokdy se něco vidí, ale je to zanedbatelná položka v tom množství desek. Dnes jsem tam například viděl audiofilskou verzi řadové desky Ester Ofarim, Supertramp z roku77 v audiofilském provedení, měřicí desku s rezonančními kmitočty, snímavostí, kontrola báze..
Nějaké řadovky Diany Krall, Meolu, to si také audiofilové hodně kupují.
Desky labelů MoFi, Speakers Corner,DCC,Analogue Production a dalších se bohužel opravdu nevyskytují.
Na druhou stranu se docela seženou první pressy v GB vydání, dnes např byly k mání Dire Straits 78,80,82,85, M.Oldfield Tubular Bells, Thin Lizzy79,Pink Floyd 79, 83, Queen 77 a další.Mě se např. povedlo ulovit australské druhé vydání AC/DC "TNT", které mně nedokázal sehnat ani kamarád, který žije v Austrálii, tak jsem měl docela radost.
Škoda, že jsme se s Tebou nepotkali, mohli jsme pohovořit u kávy.Bude asi dobré příště až tam pojedeme, uveřejnění na fóru, abychom se mohli potkat s ostatními členy, myslím, že tam byli ještě nějací kluci ze Slovenska, co také chodí na fórum,aspoň jsem tak vyrozuměl z hovoru, který vedli.Než jsem se stačil zeptat, zmizeli v proudu kupujících.Škoda.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Odpovědět