terahera

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Já jsem si v podstatě uvědomil,že velký konferak vlastně nepotřebuji,k poslechu mi stačí mit kde položit ovladače a toho lahvace :razz: Na zvuku to jde poznat,takže pro mě jasná volba,velký konferak z poslechovky pryč :angel:
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: terahera

Příspěvek od blesk666 »

terahera: :thumbup:
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: terahera

Příspěvek od Jiri »

aretax píše:Ale nakoniec ostal betón, zdá sa mi, že je všetko presnejšie. Podobne sa prejavuje aj pieskovec, alebo travertín.
Já jsem měl možnost slyšet porovnání žula vs pískovec pod repro a pískovec skončil u kamaráda na zahradě jako chodník.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Jiri
Nesmis tam toho pískovce dávat tak hodně,že to kamarádovi vyšlo na chodník :cool:
Teď vážně,zde jde vidět,že většina zkušeností je nepřenosná ,co u někoho má pozitivní vliv,u druhého je naopak,proto je třeba zkoušet a každý si vybere,co zrovna jemu nejvíc sedí
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: terahera

Příspěvek od Jiri »

Jde o to, že zvuk se opravdu měnil a je to jen o majiteli sestavy zda mu výsledný projev potom vyhovuje nebo ne.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Jiri
To je přesně ono :thumbup: Tak by to mělo být,každý dle svého gusta a ucha :angel:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: terahera

Příspěvek od lachim »

terahera

omlouvám se za offtopic. (na samostatné vlákno můj příspěvek není)
z letitých experimentů a x instalací u hifistů jsem zjistil:
pískovec, travertin zvuk "změkčuje". tzn. dal bych si třeba pod repro focal
žula, beton "ztvrďuje". tzn. dal bych si "jakoby" pod harbeth

hodně případů znám, kdy sestava časem "sešla z cesty". majitel postupně neřešil příčinu ale sled následků.
charakter jednoho komponentu vylepšuje zvuk jiného komponentu. to pak třeba pískovec umírňuje zvuk usyčených kabelů/bordelu v síti. atd.
nebo-li se lepí "náplast na náplast".
a původní zranění je ukryté/neviděné pod vrsvou pracně aplikovaných náplastí.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: terahera

Příspěvek od blesk666 »

Lachim: toto by som 100% podpisal-problem mnohych hifistov a zostav
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: terahera

Příspěvek od aretax »

omlouvám se za offtopic. (na samostatné vlákno můj příspěvek není)
z letitých experimentů a x instalací u hifistů jsem zjistil:
pískovec, travertin zvuk "změkčuje". tzn. dal bych si třeba pod repro focal
žula, beton "ztvrďuje". tzn. dal bych si "jakoby" pod harbeth

hodně případů znám, kdy sestava časem "sešla z cesty". majitel postupně neřešil příčinu ale sled následků.
charakter jednoho komponentu vylepšuje zvuk jiného komponentu. to pak třeba pískovec umírňuje zvuk usyčených kabelů/bordelu v síti. atd.
nebo-li se lepí "náplast na náplast".
a původní zranění je ukryté/neviděné pod vrsvou pracně aplikovaných náplastí.[/quote]
:thumbup:
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PavelDosko »

doufam, ze nebudu uplne OT ... zula opravdu "zvoni" a ztencuje basy, beton byl lepsi, ale zena ... znate to ... tak jsem zulove desky pod repro podlepil timto - https://www.carmedia.cz/montazni-materi ... KYQAvD_BwE , zula uz nezvoni, basy ted lepsi nez s pokusnym betonem , zkuste majitele zulovych podstacu sami

konec hlaseni
neni placka, neni highend
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: terahera

Příspěvek od blesk666 »

a jaaj to sa ti nalepi na podlahu - ten synteticky bitumen sa vahou repro ciastocne vytlaci cez kraje a dostane sa medzi kamen a podlahu, kedysi som to skusal. Teraz tam mam korok
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PavelDosko »

blesk666 : hele funguje to. myslim ze to zena jen tak zvedat nebude :-) ... zula + bedny dost pres 70 kg
neni placka, neni highend
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak mám doma půjčené od jednoho velmi ochotného hifisty reprokabely Taralabs RSC air 1.Narovinu,čekal jsem trochu posun,ale tohle mě doslova posadilo na zadek :shock: Takový prostor,zpřesnění nástrojů,hluboký,opravdu hluboký bas,zvuk zaplňuje celou místnost a to i vertikalne,což jsem snad ještě nikdy u sebe nezažil.Nevěřím vlastním uším,co jde z mých beden dostat :shock:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PavelDosko »

no ... vida ... dojed

i s kabelama
neni placka, neni highend
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Zatím mi neříkají pane,takže s nimi nikam jezdit nemohu,ale už si teď v hlavě srovnávám priority,takže uvidím,jestli do návštěvy k tobě už bude situace jiná :smile: Každopádně se mi asi bude těžko vracet k původním,to už asi ani nejde :smile:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PavelDosko »

tak si nelam hlavu a zkus Acoustic revive triple c
neni placka, neni highend
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

To bych klidně rád zkusil,nějaký dobrovolník,který mi je půjčí :smile:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PavelDosko »

zkus napsat panu Diokovi do Ostravy do hifistudia Pansky dvur
neni placka, neni highend
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: terahera

Příspěvek od lachim »

terahera
Taralabs Air 1 jsou úžasné kabely. chápu tvé nadšení.
pak že kabely nemají a nedělají zvuk, že?
:-)
sám používám taralabs z opačného konce nabídky na zadní kanály DK. v délce 2x 15 m ani neznám žádnou alternativu.
ač obyčejná 4-linka... skvělý poměr cena/výkon.
s čím tyhle Air na své sestavě porovnáváš, prosím?
zkušíš i 0,8?
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Porovnavam s AQ Gibraltar,u kterých mi začíná vadit,že trochu zvuk jakoby nafukuji.Do vyšších už asi nepůjdu,přeci jenom k tomu nemám adekvátní sestavu :smile:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: terahera

Příspěvek od lachim »

Aha. Tak to musí být propastný rozdíl. A to i případě originálního kabelu.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

Měl jsem doma AQ Gibraltar, pak jej vystřídal AR a pak jsem jej chtěl nahradit kabelem TaraLabs, co máš doma teď půjčený. Z těch tří byl u mne nejlepší, ale bohužel jsem si půjčil v té době i jejich vyšší modely (= to raději nedělej! :lol: ) , takže jsem pak hledal dál a skončil u Sroll Kapton. Každopádně AR mohu nabídnout k vyzkoušení, mám jej v šuplíku a můžeš jej zapojit jako singl, biwiring nebo i biamping, navíc ve třech provedeních, takže i pro centr do MCH, pokud už jsi jej pořídil :cool: Jen mám docela krátké provedení - měl jsem je k monoblokům, tak nevím, zda Ti délka cca 1,5m vystačí. Mimochodem - PavelDosko je taky měl půjčené :-). Pokud by Tě to zajímalo, tak cinkni, ale mohu poslat až příští týden, teď jsem pracovně až do neděle na druhé straně republiky... Anebo se si udělej cestu do Brna, rád Tě uvidím :cool:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PavelDosko »

ano, mel jsem je od Sasi pujcene, rozkvetly az kdyz jsem vymenil za AR TripleC komplet kabelaz k sestave. Jeste jednou diky za zapujceni
neni placka, neni highend
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: terahera

Příspěvek od lachim »

Pavel dosko
To o cem pises je presne o tech naplastech na naplastech. Top kabelaz ma smysl vybirat az tehdy, kdyz je sestava vyvazena. Vsechny jeji casti jsou ze stejne urovne. Bez vyvazenosti od zasuvky po poslechove misto pak kabely funguji jen jako ten flastr na flastr.
Napr.: Prijel jsem k clenovi fora s kabelazi valhalla repro, xlr, power a zjistil, ze pouziva redukci z Xlr na rca! Tak jsem kabely ani z tasky nevytahl
JAPEX

Re: terahera

Příspěvek od JAPEX »

...já to tady už delší dobu čtu a:

Ad1, co si mám představit pod pojmem "vyvážená sestava"? To je vyvážená měřitelnými parametry a nebo že to někomu prostě jenom "hraje"?

Ad2, terahera, ty máš asi "ušiska jako rys" (vůbec to nemyslím zle) a já jsem asi "hluchej jako tetřev" :-? ! Třeba u výměny kabelů jsem nikdy nic tak markantního, jak popisuješ, neslyšel. A to ani teď, ani nikdy před tím. Je pravdou, že poslouchám hudbu, ne zvuky, a poznám, když mi tam něco chybí a nebo naopak něco přebývá (obojí může být správně). Ale aby se mi zrovna výměnou výborného repro kabelu za jiný výborný kabel změnil zvuk tak, že z toho budu mít husí kůži, to fakt asi ne ^#(^
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PavelDosko »

lachim píše:Pavel dosko
To o cem pises je presne o tech naplastech na naplastech. Top kabelaz ma smysl vybirat az tehdy, kdyz je sestava vyvazena. Vsechny jeji casti jsou ze stejne urovne. Bez vyvazenosti od zasuvky po poslechove misto pak kabely funguji jen jako ten flastr na flastr.
Napr.: Prijel jsem k clenovi fora s kabelazi valhalla repro, xlr, power a zjistil, ze pouziva redukci z Xlr na rca! Tak jsem kabely ani z tasky nevytahl
ted ti moc nerozumim, myslim ze sestavu mam pomerne vyvazenou a sjednoceni kabelaze od jednoho vyrobce ze stejne produktove rady ji urcite neuskodilo
neni placka, neni highend
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: terahera

Příspěvek od lachim »

paveldosko
to nebylo preci na tebe. to byl obecny priklad pro casty nesvar nas hifistu. neco testovat a nerozumet proc a nevedet na cem
proto jsem psal ten svuj zazitek z praxe.
:-)

japex
vyvazena sestava je jiz dlouhe roky na forech pouzivany obrat, ktery je obsahove bohuzel na samostatne vlakno.
ve zkratce lze popsat na prikladu sestavy zcela nevyvazene.
napr. TAD E1 + lampovy preamp + koncáky dpa. K tomu redukce rca/xlr. zapojene do zasuvky samostatnoho privodu.
bez filtrace. pretlumene stredove pásmo a část výšek povesenymi diy panely. basové mody nijak neresene.
kabelaz supra.

terahera
omlouvam se ti za offtopic a pleveveleni pekneho vlakna!
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak dnes jsem na svůj kolotoč namontoval přenosku Ortofon 2M black.Původně jsem měl vzdy MC přenosku(PJ pick it lo,Blue point no2),tak jsem byl k MM přenosce skeptický.Po zapojení a spuštění prvního lp následoval doslova šok :eek: :shock: Neuvěřitelná dynamika,neskutečně přibylo detailů,výšky které jsem nikdy na svém aparátu neslyšel.Nechápu nic,ale užívám si poslechu,jako bych měl novou celou aparaturu :crazy:
Oldear

Re: terahera

Příspěvek od Oldear »

Jó, já to mám podobně, pokud tedy ještě gramec ( a to v poslední době ano ), hlavní je pro mně DA. Mám dva gramce Technics SL 1200 MkII a Teac TN 570 a na obou je instalována právě Ortofon 2M Black. Ten zvuk mně taky sedí - blíží se to jiným zdrojům sestavy a prakticky jsem již zavrhl MC. Ta mi na tom Technicsu MC-Lo, brala ruchy na pozadí. 2M Black je velice vyrovnaná, pouze malý hrb na 13 kHz, jinak rovina a to je super.

Ať Ti to hraje.
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Zatím vstřebávám zvuk této přenosky,ale jsem unesen,moc milé překvapení a u mě posun v analogovém ráji :clap:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Pokud má někdo zkušenosti s 2M Black,napište,zajímalo by mě,jak to vidí,vlastně slyší ostatní :smile:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak v neděli jsem si udělal výlet na jižní moravu a navštívil člena Valderon v jeho domečku ve Velkých Pavlovicích.Poslouchali jsme jak digitál přes upravené Oppo 105,tak analog na krásném kolotoči PJ Xtension 9 osazeném přenoskou Lyra Delos,vše zapojené do nádherného siliče Luxman,připojeno k macatým repro ATC 50.U Jarka je vidět,že ho hudba baví a poslouchá s nadšením a radostí.Zvuk jeho sestavy je tedy laděn tepleji a emotivněji.Mám takový zvuk rád,žádná suchá analýza,prostě plnotučný emocionální projev s plnotučným basem :thumbup: ,který ale nepřekrývá zbytek pásem.Digitál má Jarek laděn tepleji,takový skoro analogový zvuk plný detailů-příjemný.No a analog-prostě famózní :clap: Skvěle sladěná sestava,fakt se to Jarkovi povedlo ^:)^ Takový zvuk se dá poslouchat donekonečna a neunaví :clap: Ná této sestavě je zcela evidentní,že její majitel poslouchá hudbu a né zvuky.Bylo to krásně strávené odpoledne a jsem rád,že jsem zase poznal osobně příjemného člověka se stejnou zálibou.Jarku díky a budu se těšit na další setkání
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak dnes při cestě na valachy mě navštívili Saša(Zabiny) a Honza(Dasta).Byla to,jako vždy u těchto dvou členů ,velice příjemná návštěva.Něco jsme poslechli,pokecali a pak mě Saša,tímto mooooc děkuji,nastavil pomocí svého ůžasného protractoru gramofon.Samozřejmě jsem čekal změnu k lepšímu,ale takovou :shock: Je až neuvěřitelné,jak se dá díky správnému nastavení změtit zvuk gramofonu,a to o dost k lepšímu.Ještě jednou Sašo děkuji a oběma dík za návštěvu a pěkně strávené odpoledne :thumbup:

Obrázek
JAPEX

Re: terahera

Příspěvek od JAPEX »

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: terahera

Příspěvek od koudelka »

Já na nastavení stále čekám :(
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

koudelka
Dočkáš se, dočkáš, neboj, myslím na Tebe. Jak budeš mít v kůlničce pro mne připravené dříví, přijedu a koukneme na to :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: terahera

Příspěvek od koudelka »

:thumbup: dříví už je, chybí pruty
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: terahera

Příspěvek od Dasta »

Navštívili jsme včera se Sašou ve Valmezu člena Terahera, protože jsme se pohybovali v okolí, tak mu Saša při této příležitosti seřídil jeho gramofon.
Byl jsem překvapený, protože od minulé návštěvy se Márovi zvuk opět trochu posunul k lepšímu, co se týče detailnosti.
Po seřízení se zvuk opět posunul, přibyla lepší čitelnost středů, nástroje dostaly lepší tělo a výšky se krásně vyčistily.Myslim,že je Mára spokojen měrou vrchovatou.
Po návštěvě u Máry jsme jeli domů přes Olomouc a navštívili jsme Pavla Doska.
Pavel poslouchá asi v šedesáti M2,v moderně zařízeném pokoji, kde jsou příznané trámy, protože se jedná o půdní výstavbu.
Bedny , třípásmové AC v nádherném hlubokém laku , umístěné v prostoru buďí respekt.Spolu se zesilovačem od VMA tvoří sehranou dvojici, která vyniká hlavně při poslechu klasické hudby,kterou jsme hlavně poslouchali, plus Nerez, AG Flek,Trilok Gurtu, Dire Straits.
Díky prostoru se basy nestresují, prostor je otevřený, výšky decentní, předo-zadní prostor je takřka neomezený.
Jedná se o velmi kultivovanou reprodukci,je vidět, že majitel má naposloucháno.
Přestože jsme poslouchali výhradně stahovanou hudbu, nelze mít ke zvuku výhrady, jako ve většině případů, kdy reprodukce proti fyzickým formátům pokulhává hlavně na basech.
Děkuji oboum pánům,jak Márovým, tak Pavlovi za příjemně prožité chvíle hudby a vynikající občerstvení.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

Jen drobné upřesnění - u Pavla ten koncák je od PMA, před ním předek a DAC od SP audio, jako zdroj PC a k tomu spousta drobných krabiček od iFi ...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PavelDosko »

... a linearnich zdroju ... a filtrace ...(pokojicek ma 72 m), diky panove za milou navstevu, Mara snad uz konecne taky dorazi
neni placka, neni highend
Odpovědět