terahera

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: terahera

Příspěvek od koudelka »

terahera píše:Tak jsem přes SZ od Lachima načerpal nějaké informace,zítra budu tedy zkoušet s a bez ponku :smile:

Tak jsem zvědav na poznatky :)
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: terahera

Příspěvek od lachim »

trahera
já též. a ..... pozor na nové, optimální ustavením beden. a to nelze dělat sám!
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak hlavně chci zjistit,jestli bez ponku bude u mně nějaká poznatelná změna.Pokud ano,tak budu řešit dál,nějak vymyslet,aby se nato na zemi dalo i koukat,pak se smířit s tím,že jsem stolek dělal zbytečně a nestihl jsem se sním sním pořádně ani pomazlit :smile: No a jestli budu bedny ukládat zase rok,než budu spokojen :mad:,tak se mám naco těšit
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: terahera

Příspěvek od Jiri »

Terahera
Dost ti rozumím, také jsem se svým krásným DIY HIFI rackem (svařovaný nerezový rám a police ze žuly) loučil.
Teď moje přístroje leží na zemi jen na 5mm nerez plechu a má to jasný akustický přínos (z hlůediska designu byl ale lepší ten rack). :smile:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: terahera

Příspěvek od Dasta »

Máro,
všechno co mně lachim poradil ohledně úprav v sestavě vedlo vždy k lepšímu.
Vyzkoušej a uvidíš sám, Ty to budeš poslouchat, nikdo jiný,lachim Tě jen nasměrovává, kudy vede možnost k eventuálnímu zlepšení.Myslim, že spousta hifistů mu vděčí za značné zlepšení svojích sestav.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: terahera

Příspěvek od Ramones »

Proč mu musíte kazit radost. Stačí umístit stojan co nejvíce ke zdi, jednotlivé komponenty do něj s co největšími mezerami a bedny vysunout co nejvíce dopředu. Nejdůležitější je zbytek akustiky pokoje.
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak nakonec je vše jinak,než jsem předpokládal :crazy:
Jsem unavený z toho preskladavani komponentů,takže napíšu posléze.Každopádně komponenty na zemi bez stolku u mě velký zvukový průser.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: terahera

Příspěvek od lachim »

terahera
tak odstranění ponku ukázalo nějakou jinou, zásadní chybu.
ještě se mi nestalo, aby po odstranění ponku (racku) a poladění beden +sestavy na podlaze, byl zvuk horší.
vždy je to lepší. třeba takový soudruh pytel by také odstranění jeho ponku nevydýchal a okamžitě bych mu ho musel postavit zpět!
u tebe to bude také tak. je třeba zachovat chladnou hlavu, odstup a nevyděsit se ze změny.
(takové to ... "ježíšku, tolik práce a jenom jsem si to tu celé rozbil. rychle to dám zpět a mám zase klid")
nebo je ten rozdíl u tebe tak veliký, že ti to celkově připadá horší.
aneb až odlepením "náplasti" se často ukáže samotná "rána".
vydržaj, pionijer!
:thumbup:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: terahera

Příspěvek od aretax »

Lachim:
uznávam Tvoje skúsenosti a vedomosti ohľadom akustiky, aj keď som s nimi osobne neprišiel do styku. Neviem však pochopiť, prečo by jeden univerzálny model mal platiť pre všetkých. Okrem rozostavenia komponentov má na zvuk vplyv kopa ďalších faktorov (akustika miestnosti, zladenie komponentov a na neposlednom mieste sluchové vnímanie poslucháča). Keď Terahera tvrdí, že mu to s rackom hralo lepšie, nevidím jediný dôvod k tomu, aby "vydržal" a ďalej hodiny, dni a týždne laboroval bez racku iba preto, aby dokázal nejakú obecnú pravdu, ktorá platí "u každého". Navyše, ako sám iste vieš, prítomnosť racku sa dá eliminovať vhodným vysunutím bední dopredu a úpravou priestoru za nimi a rackom.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

terahera píše:...Každopádně komponenty na zemi bez stolku u mě velký zvukový průser.
Tak to jsem zvědav na více informací a postřehů. Mám zkušenost, že rady od Lachima jsou vždy z dlouhodobého hlediska správné, i když se to někdy může zdát jinak. Už se mi stalo, že jsem na jeho rady nedal, protože to zvukový přínos v daném okamžiku nemělo a pak s odstupem času po dalších úpravách v sestavě jsem litoval, že jsem "tenkrát" neposlechl a měl svoji hlavu... Takže je to hlavně na tobě. Pokud bereš současnou sestavu a uskupení jako "final", poskládej sestavu tak jak Ti to vyhovuje a dál nic neřeš. Hrálo Ti to opravdu parádně a vyrovnaně. Pokud se chceš posouvat, dej tomu ještě čas a experimentuj dál s umístěním beden atd.
Tak mne napadá - nemůže být problém i v tom, že rack plnil funkci jakéhosi difusoru a nyní se objevují nedostatky akustické pěny na stěně za sestavou? Možná by pomohly pořádné difuzory/kulichozory... :smile: .
Zkoušel jsi doma zapojit nějakou filtraci? když tak si ji někde půjč a vyzkoušej. Lišta Furugresku je super, tu ti závidím (to je třeba jeden z případů, kdy jsem nedal na doporučení Lachima a už se sehnat nedá), ale sama o sobě napájení neřeší. :silent:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: terahera

Příspěvek od koudelka »

A není to je "jiný" zvuk, než ten, na který sis zvykl? K hodnocení bych přizval někoho nestraného, kdo má ale dost naposloucháno...
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PavelDosko »

tak jste mne nahlodali, i kdyz mam rack vylozene nizky (35 cm) a umisteny za bednama, zkusim ho rozmontovat a komponenty placnout na zem ... pri te prilezitosti se asi nadobro zbavim analogu, ktery jsem pustil naposled asi vloni ... zulu pod bednama za tech par susnu vyzkousim nahradit betonem (Mara psal ze u nej to prinos melo) ... jestli mne zena nezbije az to uvidi tak poreferuju ...
neni placka, neni highend
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: terahera

Příspěvek od aretax »

zabiny007 píše:
terahera píše:...Každopádně komponenty na zemi bez stolku u mě velký zvukový průser.
...Tak mne napadá - nemůže být problém i v tom, že rack plnil funkci jakéhosi difusoru a nyní se objevují nedostatky akustické pěny na stěně za sestavou? Možná by pomohly pořádné difuzory/kulichozory... :smile: .
Zkoušel jsi doma zapojit nějakou filtraci? když tak si ji někde půjč a vyzkoušej. Lišta Furugresku je super, tu ti závidím (to je třeba jeden z případů, kdy jsem nedal na doporučení Lachima a už se sehnat nedá), ale sama o sobě napájení neřeší. :silent:
:thumbup:
Akustickú penu by som za repro nedával, ale na druhú stranu - oproti repro, ak je to nevyhnutne nutné. Podľa mňa je lepšie zatlmiť menej, ako pretlmiť...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: terahera

Příspěvek od merhaut »

Tak to dopadá, když vypukne nákaza audioneurózou.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PGH »

Taky jsem to loni zkoušel ale jen proto že jsem dělal pořádek, výsledek byl že to hrálo stejně. Normálně mám asi 1/4 beden předsunutých před rackem a 1/2 beden je nad rackem.
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Pravdu máte asi všichnni :smile: Jedna věc je jistá,odstraněním stolku se zvuk změnil,jestli k lepšímu či horšímu,těžko říct,každopádně pro mě nelíbívému.Neřeším dokonalost zvuku,ale aby mě to bavilo,což po odstranění stolku nebylo.Každý to máme prostě jinak,to co se někomu nelíbí,jiný naopak preferuje.Ano,mohl bych hledat příčinu v nějakém z komponentů v mém řetězci,mohl bych strhat panely a objednat kulichovy,mohl bych pořídit síťový filtr atd,atd.Nebo můžu prostě jen vrátit stolek a budu zas spokojený jak předtím :smile:
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: terahera

Příspěvek od Jiri »

Zlepšit zvuk přidáním HIFI racku místo toho aby mezi repro byl prázdný prostor mi přijde opravdu zvláštní.
To by chtělo slyšet, jak se zvuk změnil před/po a z toho vyvodit závěry. Tipuji vliv přetlumené zadní stěny reprobednama.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Já zas tipuji,že jsem sestavu dával dohromady několik let k obrazu svému,postupně ladil tak,aby se mi to co nejvíc líbilo a to včetně panelů za bednama,které tam nejsou jen tak,měl jsem problémy s hučením nízkých basů,proto změřeno profesionální technikou a na základě doporučení teprve nainstalovány panely,které splnily přesně svůj ůčel :angel:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

koudelka píše:A není to je "jiný" zvuk, než ten, na který sis zvykl? K hodnocení bych přizval někoho nestraného, kdo má ale dost naposloucháno...
A to jako,že mi někdo nestraný řekne,ten zvuk je dobrý a já se smířím stím,že i když se mi nelíbí,tak ho budu poslouchat,protože se to líbí někomu nestranému,kdo má naposloucháno :shock:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: terahera

Příspěvek od lachim »

Terahera
Diky za poznatky. Alespon jsi se ujistil, ze to maspro sebe nej nej.
Sorry za Nadbytecnou inspiraci
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: terahera

Příspěvek od Jiri »

Jestli si problém s nízkými basy vyřešil nalepenim 15cm akustické pěny na celou stěnu za repro tak gratuluji, měl jsi štěstí na profesionála akustika.

Máš vyřešeno tak si to užívej. Paráda.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Lachim
Já jsem rád za inspiraci,za každý postřeh a radu,měl jsem diky tomu možnost vyzkoušet zas něco,co by mě nenapadlo a každopádně me přimělo udělat kompromis,stolek jsem o patro snížil,posunul bedny víc dopředu.Budu zas aspoň dva dny poslouchat a pak uvidím.Zatím se mi to jeví jako nejlepší varianta,pak vlozim foto
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Jiri píše:Jestli si problém s nízkými basy vyřešil nalepenim 15cm akustické pěny na celou stěnu za repro tak gratuluji, měl jsi štěstí na profesionála akustika.

Máš vyřešeno tak si to užívej. Paráda.
Ona ta pěna není na celé zdi,pokrývá zhruba 60% plochy,a fakt mi to můj problém vyřešilo,měřili mi to kluci z RD Acoustic
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PavelDosko »

jen hlaseni ... u mne teda asi plati teorie ze lepsi je dat komponenty na zem a zula z pod beden pryc (ted teda stoji bedny na zemi na ceraballech, bo v OL jaksi neni dostatesne velka betonova dlazdice...), diky

Maro, nesmutni, vsak jsi ten rack nespalil, ze ne ?
neni placka, neni highend
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak asi to vypadá,že to nechám takhle

Obrázek
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

Tvoje zjištění, že doporučované změny nemají pro Tebe žádný přínos, je v podstatě skvělá zpráva. Nebude Tě to nutit přemýšlet "cobykdyby" a můžeš si v klidu užívat muziku! BLAHOPŘEJI! Už se těším na další návštěvu, tentokrát i gramofonem a třeba už i s centrem :-).
Mimochodem, když necháš rack takto nízký a gramofon dáš na zeď, kam plánuješ umístit centr?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Nad tím centrem špekuluju už 3 dny :-? Vlastně kvůli centru jsem stolek měnil a tak se to svrhlo :lol: Přemýšlel jsem nějaký stojan přímo jen podle rozměrů centru,ale to se vyvrbí,až centr dojde :smile: Jinak diskuse to pro mě byla přínosná,vyzkoušel jsem různé změny se stolkem,vyměnil žulu z podbeden za beton,trochu si pohrál z umístěním repro,myslím,že posun k lepšímu.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PGH »

Podle mé skoro 35 leté zkušenosti je důležité mit předek beden před rackem.a to co leze z beden už dál je pořád super. Zkoušel jsem.to.několikrát a hrálo to vždy stejně.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: terahera

Příspěvek od lachim »

terahera
s dovolením vlastně naváži na PGH. že centr má být "ve vzduchu....
u mě bych ti mohl demonstrovat rozdíly posunováním centru po ploše police, která trčí "ve vzduchu".
u tebe:
centr na nohu diy . aby byl výškáč C co nejvíce v rovině s L+R.
(což u tebe moc nejde. vidím. škoda!)
ty 4 komponenty umístit po stranách "nohy".
(jde to. měl jsem to tak u 2 DK)
ponk zrušit. takhle od pc pořád nevidím žádný smysl.
před 2+2 komponenty vyrobit diy "stínítko".
abys neviděl diody.
úprava v ceně 2t Kč? posun ve zvuku radikální. rozhodně lepší než C zadusit na ponku.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PGH »

Já se do nikoho nenaváżím a z centrem nemám zkušenosti.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: terahera

Příspěvek od Jirka33 »

Sakra, takze budu muset jestne vice zmensit stolek aby mi to hralo? Ach jo... :-ss =))
IMG_20180629_120210.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: terahera

Příspěvek od Ramones »

....jojo a hlavně natočit koncák do uhlopříčky aby ti lépe rozbil zvuk, ale nezapomeň vše ověřit slepým testem s páskou přes oči :silent:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: terahera

Příspěvek od lachim »

jirka33
nádherný pohled. vzhledově dokonalé!
díky za inspirativní fotografii.
stereo sestava se skládá lehce
:-)
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: terahera

Příspěvek od lubin »

jirka33
nádhera Jirko, chválím 3D difusory dle mého gusta...
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PavelDosko »

to teda, palec nahoru
p.s. co je to to pod bednama ?
neni placka, neni highend
Bond 007 alias Monte

Re: terahera

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Ta fotka je hodně divná, aspoň rozložení. Nic proti gustu, to sedíš metr před bednami ?

jirka33
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: terahera

Příspěvek od Jirka33 »

Ne, na podnožce nesedím.
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak po týdnu zkoušení jsem se rozhodl,že rack nechám pouze se dvěma policemi,jak je na mé poslední fotce.I když bez racku je asi zvuk lepší,mně se už tak nelíbil a přeci jen hlavně budu poslouchat já :smile: Ještě jsem,jak tu někdo psal,vyhodil konferenční stolek a dal takový minimalistický,jen aby na něj vlezl ovladač a lahváč :angel: Zde zlepšení pro mě přijatelné :thumbup: Nejvíc asi pro mé uši ale přinesla výměna žuly z pod repro za beton.Všem díky za rady a názory a ať nám to hraje :angel:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: terahera

Příspěvek od aretax »

Ani konferenčný stolík nemusí byť problém. Stačí ho potiahnuť kožou. Navyše aj získa na estetike a zminimalizuje sa odrazová plocha. Som rád, že Ti betón pomohol. Ako som už písal vyššie, ja som žulu povyhadzoval zovšadiaľ (koncáky, rack, gramofón a hlavne bedne). Výborné výsledky som mal aj vedy, keď som pod bedne dal MDF (HDF). Bas bol akoby hlbší, mohutnejší a celý zvuk akoby sa posunul nižšie. Ale nakoniec ostal betón, zdá sa mi, že je všetko presnejšie. Podobne sa prejavuje aj pieskovec, alebo travertín.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: terahera

Příspěvek od blesk666 »

podla mna akykolvek vacsi konferencny stolik medzi bednami a poskuchacom je dost velky prznic zvuku. Koza moze trochu potlacit odrazy urcitych freivencii
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Odpovědět