terahera

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PavelDosko »

p.s. nejedna se o stahovanou hudbu, hudba je streamovana pres pc z domaciho NASu, ktery bydli ve sklepe. Streamovaci sluzby nepouzivam Spotify, Tidal atd nepouzivam.
neni placka, neni highend
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak u mě se kromě gramofonu hrálo také z NAS a Tidal :angel: Fyzické nosiče krom LP zatím nemám,ale po pořízení Oppo 105D(upgrade Casea) začnu kupovat a dělat si zbírku.Myslel jsem původně,že Cd si kupovat nebudu,stačí data,ale tak jak u gramofonu prostě chci mít něco v ruce a vkládat do přístroje,kochat se sbírkou a mít motivaci pořád něco shánět :smile: Sbírka hudby v datech mě tak nějak nenaplňuje a Tidal je supr na objevování nových interpretů,ale není to fyzický nosič :angel:
Pavel Dosko-snad už to co v nejbližší době klapne,těším se samozřejmě na dalšího hifinadšence a jeho sestavu,ale momentálně jsem nepojízdný(porucha na mé popelnici-spojka) :sad:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PavelDosko »

:-) par set nebo cca tisic CD ti muzu nabidnout
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

Tak to bych se v tom také rád někdy "přehrabal", až se toho budeš zbavovat. A dodám místo toho ve stejném objemu knihy, abych nenarušil akustiku :-)

Za sebe musím říct, že jsem byl docela překvapen, že pro kvalitní přehrávání z NAS je potřeba pomalu stejně složitá cesta, jako z gramofonu. :-)
Jestli počítám správně, tak mezi NAS ve sklepě a preampem jsou umístěny 4 "krabičky", dvě z nich ještě s externím zdrojem. Tedy celkem 6?
(PC+ externí zdroj, oddělovač s externím napájením, nějaké USB před DAC, vlastní DAC a až nakonec Preamp... ).
No, docela úctihodná cesta, která se ale evidentně vyplatí, protože to hrálo moc dobře a to nejen v poslechovém místě, ale po celé místnosti. V tom je poznat největší rozdíl oproti poslechu v blízkém poli, který mám doma.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Ona ta cesta nemusí být až tak složitá :angel: Když byl Dasta u mě poprvé,měl jsem to v podstatě stejně jako Pavel Dosko,nyní jsem právě kvůli množství komponent,propojení a napájení vše zjednodušil právě Oppem.Tedy stream z Nasu,Tidalu a i přehrávání nosičů již zprostředkovává Opppo,navíc ovládané i pomocí appky z mobilu.
Jinak asi budu muset návštěvu Olomouce uspíšit,aby ještě nějaká CD zbyla :smile:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PavelDosko »

Maro, ja mam tu cestu pouze pro dac, jiny zdroj uz nepouzivam, ovladani samozrejme apkou na tabletu a mobilu
neni placka, neni highend
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: terahera

Příspěvek od koudelka »

Já hledal taky co nejjednoduší cestu, volba padla na NAS a Linn Klimax Renew Streamer DS
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PavelDosko »

Tak nevim co vam prijde tak slozite, jde o zvuk, jinak bych to pichnul z normalniho pc do dac a hralo by to nejak taky... oppo jsem tu zkousel a ... a neni tu
neni placka, neni highend
Oldear

Re: terahera

Příspěvek od Oldear »

PavelDosko

Naznačuješ, že budeš rozprodávat sbírku CD. Mužeš uvést, kdy byla CD pořízena, s dělením: do roku 1995 ( rok výroby ) a po roce 1995. V případě do roku 1995, bych tu sbírku taky rád prohrábl a něco odkoupil. Pořád mně i za tu řádku let něco uniká, nebo bylo nesehnatelné. Tak, co kdyby.
Dík.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PavelDosko »

Oldear : spis mi do SZ napis o co bys mel zhruba zajem , spousta CD uz je z domu (co tu zbylo je predevsim vazna hudba a ceska tvorba) a seznam jsem neaktualizoval cca 2 roky, dtto LP
neni placka, neni highend
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PGH »

Taky bych se kouknul a něco případně koupil.
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

PavelDosko píše:Maro, ja mam tu cestu pouze pro dac, jiny zdroj uz nepouzivam, ovladani samozrejme apkou na tabletu a mobilu
Jj,já vím,však Nuc jsem ti tehdy radil já :angel: Neříkám,že je tahle cesta špatná,to vůbec ne a vím,že když si stím člověk vyhraje-tak jako ty,zvuk je excelentní.Cestou Nucu a softu pro audio jsem se zabýval asi 3 roky,prošel jsem různými cestami-přes obyč Zotac až po stavbu zcela pasivního Nuc(kkterý jsem ti i radil),lineárního zdroje(který jsi zase radil ty mě :smile: ),oddělení Usb výstupu,ladění různých softů(např foobar jsem onehdá ladil skoro rok :shock: )Dacy jsem vystřídal taky různé a dlouho jsem tuto cestu zastával,jako nejlepší,do různých vláken jsem to i psal a streamerům typu Linn,Bluesound atd jsem se vyhýbal jako čert kříži :smile: Pak jsem ale povolil a na radu zase jiných členů Oppo vyzkoušel.Je pravda,že před ůpravou Oppa jsem byl těžce zklamán zvukem :sad: Po ůpravě je to však zvukově zcela jiný stroj :shock: Takže jsem nakonec u této cesty zůstal a Nuc,Dac a vše kolem prodal jinému členovi,který má ušetřeno spousty práce a laborování a dělá mu radost :angel: Takže ať nám to hraje,ať už jdou data jakoukoliv cestou,hlavně dobře :angel:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PavelDosko »

tak tak, v kazdem pripade neni nuc jako nuc, neni dac jako dac a neni streamer jako streamer ... chce to vyladit ... tak az vyladis prevodovku dojed
neni placka, neni highend
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak jsem se nechal inspirovat fotkou hifi Pytla na hifiroom :smile:
Obrázek
Teď už nemusím řešit vliv kabelů,nožiček,skratovacích krytek a jiných věcí na zvuk,je absolutní klid :thumbup:
kychtax

Re: terahera

Příspěvek od kychtax »

Dej si rack bokem za bednu a vyzkousej ho mit mimo stereobazi. Idealni prilezitost. Poradil lachim. U mne to je slyset. :ympeace:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

Máro, zas takový binec jsme při návštěvě neudělali, ne? :lol:
Mimochodem mne teď čeká to stejný, protože příští týden doma malujeme, takže proběhne také rozborka/sborka, generální úklid, ošetření kontaktů... Už se těším, jak pak zvuk poskočí zase o kus dál :cool: :shh:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

:smile: Né,měním Hdmi k projektoru a jelikož je původní veden v liště,tak jsem musel vše rozházet :angel: Samozřejmě při té příležitosti vše pročistím,uspořádám v rámci možností kabeláž a pak pívečko a poslech :thumbup:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

A protože Hdmi vede přes celou místnost,tak jsem musel rozházet doslova vše :shock:
Obrázek
Obrázek
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: terahera

Příspěvek od valderon »

Sašo, jo tak takový binec jste nadělali? :lol: :lol:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

valderon píše:Sašo, jo tak takový binec jste nadělali? :lol: :lol:
A to jsem chtěl po Sašovi jen nastavit gramofon :lol:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

A to mne Mára pořád láká, ať přijedu někdy přes noc a že popijem... No, nevím, nevím, zda by mu něco z poslechovky zbylo =)).
Osobně mám totiž zásadu, že když piji, aparatura a zejména gramech je tabu... (Do toho nepočítám lehké ladění sklenkou vína nebo koňaku, to se do pití nepočítá :angel: )
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Právě na takové akcicky mám digitál a Tidal,jenom mackas na mobilu a chlastas,takže pozvání přes noc stále platí :thumbup:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak hotovo,už popíjím konečně to pivo :smile:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak včera jsem se nudil,pršelo a byla kosa,tak jsem si zkusil udělat svůj první kabel :smile:
Takže zde výsledek :angel:
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PavelDosko »

k cemu ten kabel pouzijes ?
neni placka, neni highend
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Do multikanalu k hlavním repro,ale zkoušel jsem i do sterea a velice milé překvapení :shock:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

No vedle TriVisty to bude docela chudáček... :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Vedle Tri Vista vypadá každý kabel jak chudák :lol:
kychtax

Re: terahera

Příspěvek od kychtax »

Ahoj,
Včera odpoledne jsem se zastavil u Máry. Marek má sestavu hodně podobnou tomu, co je mi taky blízké, tj. jednoduchý a účelný řetězec založený na výborných jedn. prvcích. Zdroj je p.Vránou upravené Oppo, resp. gramo, zesík BCA (výborný) a hurá do beden Aurum Cantus. Lištu Furugrescu - tuto verzi jsem viděl poprvé. Líbí se mi, že Mára nefiltruje a netrafuje a přesto to hraje transparentně, včetně spousty detailů.

Konečně se mi líbil i vinyl. A to tak, že tu desku na obr. jsem chtěl hrát pořád dokola a Máru otravoval, "Pojd to ještě zkusit.. " (první píseň). Krasně strukturovaný, bohatý zvuk, kterého bylo všude plno. Po pár úpravách se zlepšily ještě kontury, zvuk si sednul a trochu vyčistil a to už bylo super. Velmi zábavné až opojné.. A už začínám asi chápat, proč vinyl.. :smile:
Trochu jsme i natočili bedny k posluchači a Mára pak psal, že to možná nechá. Já ještě bych si sedl o metr blíž do báze. A byl bych utopený a obklopený v nekonečnym prostoru.
Když jsem potmě odjížděl, hrál mi v hlavě Al di Meola. Byly to přijemné vzpomínky. Ať Ti to hraje a dělá radost. :clap:
u marka.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

Máro, na fotce vidím v pozadí, že už je hotova police na gramo + preamp. Je to tak? Nebyla by tedy aktuální fotka, ať se pokocháme, jak to teď vypadá?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Děkuji Honzovi(Kychtax) za návštěvu,bylo to příjemné posezení.Jinak skladba,která se mu tak líbila byla z alba Splendido Hotel-Roller Jubilee,tedy první skladba na druhé straně desky :angel: .Honza dovezl sebou vyrobené napájecí kabely,které jsme vyzkoušeli zapojit ze zdi do lišty a z lišty do zesilovače.Musím uznat,že se mu kabely povedly a zvuk se třošičku usadil a hlavně zjemnily výšky-teď to bylo to pravé ořechové :thumbup: .Bedny jsme natočili malinko směrem k posluchači,nic zásadního,ale už to tak nechám.Musím ještě napsat,že při Honzově návštěvě nebyly zapojeny Tri Vista,ale mnou dělané reprokabely,které měli být původně na multikanál,ale už zůstanou ve stereu :smile: Jsem rád,že jsem poznal dalšího hifi postiženého,takže Honzo ještě jednou díky


Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

Díky za foto! Ten preamp a zdroj - neuvažoval jsi o nějakém podložení, aby to nestálo rovnou na desce, která je propojena s gramcem??
terahera píše:Musím ještě napsat,že při Honzově návštěvě nebyly zapojeny Tri Vista,ale mnou dělané reprokabely,které měli být původně na multikanál,ale už zůstanou ve stereu :smile:
Jsem zvědav, jak to budeš vnímat s odstupem za pár měsíců, protože u hodnocení vlastnoručně zhotovených výrobků bývá člověk občas zaslepen/zahlušen.
:angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Ta police je zespod podložena sorbotanem,takže není přímo na konzolach a preamp a zdroj bude taky podložen sorbotanem,až dojde.Jinak s tím kabelem jsem si toho vědom,proto jsem si nechal i Tri Vistu :angel:
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: terahera

Příspěvek od whisp »

Tie panely vzadu si podla coho umiestnoval? Mas to az po strop? Tiez chcem nieco riesit len neviem kde zacat mam neupravenu akustiku.
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

whisp
Ty panely nejsou po strop,asi 80cm pod stropem,dal jsem je do dřevěného rámu,ať to nevypadá jak ve zkušebně :angel: Měřili mi to tehdy kluci z RD Acoustic a na jejich doporučení jsem to dělal,měl jsem problém z nizkyma frekvencema,teď mám klid :thumbup:
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: terahera

Příspěvek od whisp »

A zboku v mieste prveho odrazu nieco mas? Dik za info.
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Ne,z boku nemám nic,jediné akustické prvky jsou jen na stěně za repro
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: terahera

Příspěvek od Jiri »

terahera
Ty akustické pěny jsou umístěné hned u zdi nebo tam máš mezeru? Také jsem je dříve používal a nejlepšího účinku jsem dosáhl když mezi pěnou a zdí byla mezera (dole větší a postupně se zmenšovala směrem nahoru a nahoře už se pěna opírala o zeď) aby se zvětšil frekv. rozsah účinnosti.

Kde máš centr domácího kina?
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Ty akustické pěny mám přímo na zdi :sad: Centr bude,jenom na něj musím došetřit :angel:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Zdar všichni hifinadšenci :angel:
Tak k mému psu Furugescu jsem nedávno díky jednomu členovi pořídil domeček ze dvou druhů dřeva a nerez hranolem,vážící přes 20kg.Teď mi konečně došli k domečku i nožičky,takže pes je kompletní :clap: :smile:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Odpovědět