terahera

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: terahera

Příspěvek od aretax »

Pod gramo žulu nedoporučujem. Skús MDF min. 25mm a daj ju na hroty, napr. Soundcare. Keď som mal pod gramom žulu, zvuk bol síce detailný, ale "tenký". MDF to hodne vylepšila.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

Aretax
"normálně" má Mára gramec na zdi na konzolách bez žuly.
Současné umístění na racku i jeho podložení "tím co bylo po ruce" (= žula , která byla původně pod bednami) je PROVIZORNÍ řešení...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: terahera

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak ono bude zalezet na vsem jako vzdy. U mne se treba zvuk zulou pod gramcem rozhodne neztencil, ale zpresnily se spodky. MDF jsem nezkousel, ale zkusit bych to pro porovnani mohl :-?
Dieter Burmester
JAPEX

Re: terahera

Příspěvek od JAPEX »

Dieter Burmester píše:Tak ono bude zalezet na vsem jako vzdy. U mne se treba zvuk zulou pod gramcem rozhodne neztencil, ale zpresnily se spodky. MDF jsem nezkousel, ale zkusit bych to pro porovnani mohl :-?
...žulovou (kámen) či betonovou desku pod gramofon chápu, ale trochu mi uniká význam pouhého vrstvení desek (bez hrotů či tlumících materiálů) stejného či obdobného typu/hustoty - TDT vs MDF. Není to jenom placebo?

Navíc se domnívám, že pokud má někdo doma betonovou/litou podlahu a nepoužívá rozviklaný regál, co drnčí už od pohledu :shock: , tak montáž gramofonu na zeď toho stejně moc neřeší. Kromě jediného, a to že je gramofon vlastně nuceně utopen v pozadí poslechového prostoru oproti umístění na klasickém racku (pochybuji, že má někdo rack naražen na zdi).
Navíc vlastně i tady existují držáky s nějakou deskou (předpokládám MDF) a nebo přímo jenom s miskami pod nožičky konkrétního gramofonu (což mi dává větší smysl).
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

zabiny
Díky za návštěvu,škoda že to byla jen taková rychlovka :smile: Momentálně mám poslechovku tak na 70%,narychlo jsem to pozapojoval,ať můžem poslouchat a ještě neskutečné vedro :eek:
Gramofon,tím že ještě není na zdi,kde předtím byl,utrpěl neskutečně :!: Doufám,že příště bude víc času a já už budu mít vše hotovo,tak jak má být :angel:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: terahera

Příspěvek od Dieter Burmester »

JAPEX píše:...žulovou (kámen) či betonovou desku pod gramofon chápu, ale trochu mi uniká význam pouhého vrstvení desek (bez hrotů či tlumících materiálů) stejného či obdobného typu/hustoty - TDT vs MDF. Není to jenom placebo?
Já jsem se u tohoto koníčku radši chápat odnaučil, protože se děje spousta věcí, které nelze vysvětlit. A místo toho jsem se naučil zkoušet. I věci na první pohled nesmyslné. Jestli ještě v životě najdu čas, tak MDF pod gramec klidně vyzkouším :smile:
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: terahera

Příspěvek od aretax »

Dieter Burmester píše:
JAPEX píše:...žulovou (kámen) či betonovou desku pod gramofon chápu, ale trochu mi uniká význam pouhého vrstvení desek (bez hrotů či tlumících materiálů) stejného či obdobného typu/hustoty - TDT vs MDF. Není to jenom placebo?
Já jsem se u tohoto koníčku radši chápat odnaučil, protože se děje spousta věcí, které nelze vysvětlit. A místo toho jsem se naučil zkoušet. I věci na první pohled nesmyslné. ..
:thumbup: v tom sa zhodneme. Ale keď nakoniec o všetkom, čo sa mi zdá nezmyselné premýšľam, všetko má svoje opodstatnenie. Ja by som to zhrnul do 2 základných faktorov: impedancia a rezonancie.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: terahera

Příspěvek od aretax »

JAPEX píše:
Dieter Burmester píše:Tak ono bude zalezet na vsem jako vzdy. U mne se treba zvuk zulou pod gramcem rozhodne neztencil, ale zpresnily se spodky. MDF jsem nezkousel, ale zkusit bych to pro porovnani mohl :-?
...žulovou (kámen) či betonovou desku pod gramofon chápu, ale trochu mi uniká význam pouhého vrstvení desek (bez hrotů či tlumících materiálů) stejného či obdobného typu/hustoty - TDT vs MDF. Není to jenom placebo?

Navíc se domnívám, že pokud má někdo doma betonovou/litou podlahu a nepoužívá rozviklaný regál, co drnčí už od pohledu :shock: , tak montáž gramofonu na zeď toho stejně moc neřeší. Kromě jediného, a to že je gramofon vlastně nuceně utopen v pozadí poslechového prostoru oproti umístění na klasickém racku (pochybuji, že má někdo rack naražen na zdi).
Navíc vlastně i tady existují držáky s nějakou deskou (předpokládám MDF) a nebo přímo jenom s miskami pod nožičky konkrétního gramofonu (což mi dává větší smysl).
Prečítaj si ešte raz, čo som napísal: ...MDF na hrotoch Soundcare...
Pri tak vysokej citlivosti na prenášanie rôznych vibrácií, ako majú gramo prenosky (čím dokonalejšie, tým citlivejšie), tieto prenesú a teda znásobia aj také vibrácie, o ktorých si myslíme, že vlastne ani nie sú - napr. od betónovej podlahy. Z uvedeného dôvodu má umiestnenie na stenu naozaj podstatný význam. Stena prenesie minimum vibrácií. Tak isto prenoska prenesie vibrácie aj z podložky gramofóna. Žula je veľmi rezonančný materiál, oproti napr. pieskovcu, mramoru, travertínu, betónu, MDF, HDF, prípadne preglejke. Na vibrácie sú citlivé všetky prístroje, čím sú dokonalejšie, tým viac, ale gramofón a CD prehrávač najviac. Nikdy však neodstrániš všetky vibrácie. Preto majú rôzne materiály a rôzne podložky pod prístroje rozdielny vplyv na výsledný zvuk. Ale ako všetko - keď si vsugeruješ, že je to placebo, tak to placebo bude. Skús sa zbaviť predsudkov, vypni mozog a otvor uši. Často krát to najlacnejšie riešenie býva najlepšie.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: terahera

Příspěvek od lachim »

JAPEX
zřejmě ti chybí praktické zkušnosti ?
1. vrstvení desek na sebe je slyšet. na mých sestavách, u pytla, u kulicha, u dalších sestav,
jsem mohl (100x, prakticky) zažít rozdíl ve zvuku mezi "sendvičem" žula-žula, žula-dub, žula-wenge, žula-borovice, žula-mdf, atd.
paolovi jsem nedávno půjčoval pruhy travertinu a dubové desky....
pokaždé má/měl takový "sendvič" nějaký vliv na zvuk.
(další kombinace vzniknou ještě použitím nožek F.E. alias "ceraball")

2. gramofon patří na nosnou stěnu! to je přeci základní poučka všech "hrnčířů"!
každý ponk zvuk gramfonu už jen zhoršuje. ač má třeba 300kg a vypadá robustněji jak nosná stěna.
prakticky jsem byl u/inicioval/ změnu instalace gramofonu z ponku na nosnou stěnu u min. 5 lidí.
každý z nich po změně (a novém nastavení všech součástí phono-cesty) zíral, jak ohromný je to rozdíl.
ač se též leta utěšovali, že to být rozdíl nemůže.
JAPEX

Re: terahera

Příspěvek od JAPEX »

lachim píše:JAPEX
zřejmě ti chybí praktické zkušnosti ?
1. vrstvení desek na sebe je slyšet. na mých sestavách, u pytla, u kulicha, u dalších sestav,
jsem mohl (100x, prakticky) zažít rozdíl ve zvuku mezi "sendvičem" žula-žula, žula-dub, žula-wenge, žula-borovice, žula-mdf, atd.
paolovi jsem nedávno půjčoval pruhy travertinu a dubové desky....
pokaždé má/měl takový "sendvič" nějaký vliv na zvuk.
(další kombinace vzniknou ještě použitím nožek F.E. alias "ceraball")

2. gramofon patří na nosnou stěnu! to je přeci základní poučka všech "hrnčířů"!
každý ponk zvuk gramfonu už jen zhoršuje. ač má třeba 300kg a vypadá robustněji jak nosná stěna.
prakticky jsem byl u/inicioval/ změnu instalace gramofonu z ponku na nosnou stěnu u min. 5 lidí.
každý z nich po změně (a novém nastavení všech součástí phono-cesty) zíral, jak ohromný je to rozdíl.
ač se též leta utěšovali, že to být rozdíl nemůže.
...tak jsem asi hluchej %-(

P.S.: filozofická otázka: jaký je rozdíl mezi autentickým a líbivým zvukem? Jak poznám, že ten můj zvuk je ten správný? :-?
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

lachim
Je to přesně,jak píšeš :thumbup: Teď jsem se otom přesvědčil,jenom naopak,tedy gramo ze stěny na ponk.Věděl jsem,že na stěně hraje gramo líp,ale že to bude až tak razantní,to jsem nečekal.U mě je teď gramo vpodstatě neposlouchatelné :-| Naštěstí je to pouze přechodný stav,do týdne bude zas na stěně.Dám ho stejně,jak jsem ho měl předtím,tedy konzole na zdi,na konzolách přišroubované hroty směrem nahoru špicí,na hrotech deska mdf široká 36mm a na ní gramofon :angel:
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: terahera

Příspěvek od Dasta »

Ohledně vibrací bych chtěl podotknout, že má veliký vliv i výměna headshellu.
Vyměnil jsem hliníkový headshell za carbonový a změna ve zvuku markantně lepší.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
JAPEX

Re: terahera

Příspěvek od JAPEX »

terahera píše:lachim
Je to přesně,jak píšeš :thumbup: Teď jsem se otom přesvědčil,jenom naopak,tedy gramo ze stěny na ponk.Věděl jsem,že na stěně hraje gramo líp,ale že to bude až tak razantní,to jsem nečekal.U mě je teď gramo vpodstatě neposlouchatelné :-| Naštěstí je to pouze přechodný stav,do týdne bude zas na stěně.Dám ho stejně,jak jsem ho měl předtím,tedy konzole na zdi,na konzolách přišroubované hroty směrem nahoru špicí,na hrotech deska mdf široká 36mm a na ní gramofon :angel:
Teď jsem si všiml, ty máš ten gramofon přesně v ose! Vyzkoušej ho posunout k jedné straně. V 80 tých letech jsem tohle hodně řešili v Hifiklubu. Tehdejší gramofony východní provenience, které byly izolované maximálně třemi rezavými péry, dělaly v ose poslechu pěknou neplechu. :-?
Posunutím většinou problémy zcela zmizely!
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: terahera

Příspěvek od lachim »

JAPEX
1. hluchostí to nebude.
:-)
spíše nevhodné prostředí na testování takových "zbytečností".

2. s tou osovostí ramofonu máš ovšem pravdu! hifi-známí, mající top-top sestavy s gramofony, je mají vždy někde bokem.
asi nikdo (lovím v paměti) ho nemá ve středové ose sestavy. též jsem tuto poučku slyšel z více stran.
ale tady jsem nikdy neměl možnost prakticky slyšet test "v ose x mimo osu".
tohle však bude v praxi velmi narážet na estetiku a délku drahých kabelů.
pro mě by to byl neřešitelný rozpor.
("hrnčíření" jsem z praktických důvodů opustil na samém začátku)
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: terahera

Příspěvek od Dasta »

Mám gramofon ve středu osy v pohodě. Výškově je ale nad repro soustava. k u v 9
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

JAPEX píše:
terahera píše:
Teď jsem si všiml, ty máš ten gramofon přesně v ose! Vyzkoušej ho posunout k jedné straně. V 80 tých letech jsem tohle hodně řešili v Hifiklubu. Tehdejší gramofony východní provenience, které byly izolované maximálně třemi rezavými péry, dělaly v ose poslechu pěknou neplechu. :-?
Posunutím většinou problémy zcela zmizely!
Tak mi to nedalo a trochu to přeházel,aby gramec nebyl v ose.Nevypadá to sice moc pěkně,ale stejně bude gramec potom na zdi,takže je to jedno,jde jen o pokus,jestli to bude mít vliv
Obrázek

Obrázek
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

No vida :thumbup: Už je to zas někde jinde,není to sice furt ono,ale je to podstatně lepší.Bas se zklidnil,trochu vylezli středy a výšky,to už se dá poslouchat :angel:
JAPEX

Re: terahera

Příspěvek od JAPEX »

terahera píše:
JAPEX píše:
terahera píše:
Teď jsem si všiml, ty máš ten gramofon přesně v ose! Vyzkoušej ho posunout k jedné straně. V 80 tých letech jsem tohle hodně řešili v Hifiklubu. Tehdejší gramofony východní provenience, které byly izolované maximálně třemi rezavými péry, dělaly v ose poslechu pěknou neplechu. :-?
Posunutím většinou problémy zcela zmizely!
Tak mi to nedalo a trochu to přeházel,aby gramec nebyl v ose.Nevypadá to sice moc pěkně,ale stejně bude gramec potom na zdi,takže je to jedno,jde jen o pokus,jestli to bude mít vliv
...a?!
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Lepší,viz příspěvek výše :angel:
JAPEX

Re: terahera

Příspěvek od JAPEX »

terahera píše:Lepší,viz příspěvek výše :angel:
:thumbup:

P.S.: Já to četl, až po vložení... :cool:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak jsem ještě posunul repro asi o 30cm dopředu
Obrázek
Trochu jsem si pohrál s přítlakem a antiskantingem na gramci a je to tam :smile: Zas mám husí kuži,tak to mám při poslechu rád :angel:
JAPEX

Re: terahera

Příspěvek od JAPEX »

A posunul jsi bedny dopředu, že jo? :thumbup:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Jj,dopředu :smile:
Ještě uspořádat kabely,podložit reprokabely wenge,pod stolek ceraball,prostě doladit voodoo a budu spokojen :smile:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: terahera

Příspěvek od lachim »

Začni tim, ze vyhodis ten ponk na sverak.
Treba u tebe také nechapu jeho smysl. Vidíc foto stereo sestavy.
Žádný prakticky důvod nemůže vyvazit to przneni akustiky.
Pak až bych řešil to tebou označené wodoo.
Ten "ponk-out" ti pomůže 10x více nez špalíčky. Natož pak ten ponk jeste podkladat ceraball!
Vyzkoušeno v praxi v min. 15ti pripadech.
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Lachim
Ty jsi asi největší odpůrce stolků co je na fórech :smile:
Stolek potřebuju,bude na něm ještě 25kg centr.Každopádně věřím,že bez stolku je to pro zvuk nejlepší řešení,ale musím prostě udělat kompromis :angel:
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: terahera

Příspěvek od koudelka »

Taky jsem míval překrásný rack, pak jsem to na Lachimovo doporučení zkusil rozházet po zemi, na betonové dlaždice a k racku se již nikdy nevrátím. Vzhledově jsem si nepomohl, ale zvukově rozhodně.
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Sakra chlapi,nechte toho,červík se zahryzl,asi to fakt zkusím hodit na zem a porovnat rozdíl :smile:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: terahera

Příspěvek od lachim »

terahera

to mi křivdíš. nejsem odpůrcem stolků pod hifi.
jsem odpůrcem postupů, které postrádají smysl.
budeš podkládat špalíky, kupovat cerabase (abys řešil následky) a fatální příčiny necháš být?
to ten stolek je fatální problém. ( ne podložení kabelů nebo potřeba nožek F.M.)
pak filtrace proudu.
pak ustavení, podložení beden.
pak rozmístění nábytku v poslechovce
atd.
zbouráním toho ponku a správným umístěním beden/poslechového místa vůči poslechovému prostoru (zeptej se koudelky)
se ti tak změní zvuk sestavy, že až pak budeš zjišťovat jaké to "woodoo" vlastně užiješ.

a ještě...byl jsem "ladit" sestavy u hifistů, kde jsem bourání stolku ani nenavrhnul. bo chápu, že to ne všude projde.
u tebe nevidím jediný důvod ho tam mít.
krom té "zkostnatělosti"
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: terahera

Příspěvek od efičák »

Mě se má zkostnatělost mnohokrát vymstila, když jsem neposlechl Lachima. Vyzkoušej Terahera po jeho, pak udělej podle sebe a po čase dej průchod řešení ač nebude v souladu s tvým majestátem.

Na centr by moh přijít stojánek. To se mi to navrhuje, sám mám zesilovače na zemi, rack je v kuchyni a nevím jak dál...
Zvuk dobrý - všechno dobré
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

lachim
Nebylo to myšleno jako křivda,ale pouze s humorem :smile:
A nemyslím si,že jsem zkostnatělí,prostě jsem v hifi nováček a zkouším.Nemyslím si,že mé postupy jsou až tak nesmyslné,třeba stolek už mám asi pátý a sedí mi zatím nejvíc.S rozmístěním repro a nábytku jsem si hrál asi rok,napajéní už mám taky vyřešené,voodoo jsem postupně řešil až ke konci a nemyslím,že tím zásadně vyřeším zvuk,ale prostě se mi líbí a mám ztoho pak takový lepší pocit.Věřím Tvému ůsudku ohledně stolku,ale u mě komponenty na zemi,nebo teď na stolku nijak zvlášť neovlivňují výsledný zvuk.Samozřejmě budu zkoušet dál,bo člověk asi nikdy nebude ůplně spokojený :angel:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: terahera

Příspěvek od aretax »

Lachim, aj mňa by zaujímalo, čo máš proti tomu stolíku. Nehovorím o dizajne, ten nie ja ani podľa môjho "gusta". Ale ten by som tu neriešil. Koľko ľudí, toľko chutí. Ide o funkčnost. Zdá sa, že je pevný, vzdušný a podľa mňa by na zvuk nemal mať zásadný vplyv. Možno tie kovové nožičky, ale ak sú vyplnené, ani v tom by som zásadný problém nevidel. Možno keby ešte pár cm vysunul bedne dopredu...?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: terahera

Příspěvek od lachim »

Aretax
Proti stolku mam to, ze je to ve většině sestav zásadní brzda zlepšení zvuku.
Kdybych to nadšeni ze změny zvuku ( témeř zadarmo proti všem těm vymenam komponentu) nezažil tolikrát ...
Známe případy hifistu, kteří díky monstrózní mu stolku, chloubu diy designu, neslyšeli rozdil mezi napájením kabelem isotek syncro a Nordost Valhalla. Mel bych k tomu x neuvěřitelných historek z praxe. Ale na to tu není prostor
:smile:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: terahera

Příspěvek od lachim »

Terahera
To se Sašou zkus zbourat, dejte komponenty ( vyjma gramec) na betonové desky z obi na podlahu, mezi beton a přístroj ceraball...a treba to bude sakra lepsi.
:thumbup:
Jen je pak jeste treba hodně stoupat s bednamA. Určitě je po zbourani treba s nimi pohybat!
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: terahera

Příspěvek od lachim »

terahera
a ještě... u tvého stolku mi vůbec nejde o vliv na zvuk kvůli způsobu uložení komponentů.
u stolku jde přeci o jeho hmotu, plochu, tu jeho anti-akustiku v poslechové místnosti.

uložil bych si komponenty na zem, co nejdále dozadu od předního "čela" beden. samozřejmě ne jen tak na koberec!
poslouchal hudbu. koukal se na prázdný "ponk".
pak bych ten "ponk" odnesl pryč z poslechovky. a.... \:D/
(doporučuji si před tím "odnesením" podvázat bradu šátkem)
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Dnes jsem v práci,ale zítra vyzkouším :smile: Pak dám vědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

terahera
I když jsem výše psal, že jsem nevnímal problém, tak určitě to vyzkoušej a dej vědět, protože i zdánlivá dokonalost může být ve finále ještě dokonalejší. Osobně jsem to pozoroval na dvou návštěvách s odstupem pár měsíců u jednoho zdejšího člena. Na poprvé jsem byl zvukem unesen a to sestavě dominoval bytelný rack. A pak jsem přijel, když vše bylo na zemi, gramofon na zdi a já nechápal, jak relativní může zdánlivá dokonalost být. A že i když máme někdy pocit naprosté dokonalosti, tak vždy to může být ještě lepší.
Navíc - toto řešení má tu výhodu, že v podstatě nic nestojí...

Nakonec jsem to stejné pozoroval i u sebe, když mé nadšení z nového racku opadlo poté, co jsem sestavu zapojil... Už jsem o tom někde psal, ale pro představu toho, co vše jsem vyzkoušel jsem hodil do svého vlákna pár fotek s komentářem...

viz
http://highendforum.cz/viewtopic.php?f= ... 586#p59586
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Kurna,jste mě dostali do schizy :lol:
JAPEX

Re: terahera

Příspěvek od JAPEX »

lachim píše:terahera
a ještě... u tvého stolku mi vůbec nejde o vliv na zvuk kvůli způsobu uložení komponentů.
u stolku jde přeci o jeho hmotu, plochu, tu jeho anti-akustiku v poslechové místnosti.

uložil bych si komponenty na zem, co nejdále dozadu od předního "čela" beden. samozřejmě ne jen tak na koberec!
poslouchal hudbu. koukal se na prázdný "ponk".
pak bych ten "ponk" odnesl pryč z poslechovky. a.... \:D/
(doporučuji si před tím "odnesením" podvázat bradu šátkem)
Tohle dává smysl :thumbup:

Ale pokud i někdo jiný, třeba jako já, má "rádio" v obýváku, tak je to nerealizovatelné...bohužel :thumbdown:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: terahera

Příspěvek od aretax »

Aj ja mám regál medzi bedňami. Dôležité je, aby nebol s bedňami v jednej rovine, ale za nimi. Jednoducho medzi bedňami musí byť voľný priestor. Ak bedne umiestnim tak, aby rovina prednej steny regálu bola za rovinou zadnej časti reprosústav, malo by to byť OK. Ja sa skôr pozastavujem nad tým, keď vidím medzi reprosústavami televízor. Nič viac asi nedokáže skur-viť zvuk. Skúsil som to, ale po cca hodine počúvania išiel televízor úplne mimo posluchový priestor.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak jsem přes SZ od Lachima načerpal nějaké informace,zítra budu tedy zkoušet s a bez ponku :smile:
Odpovědět