terahera

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

:smile: :smile: :smile: Pod bednami jsou betonové travní nášlapy,není to orvaný molitan :angel: Pod komponenty je beton nastříkaný na dizajn pískovce,na foto to tak asi nevypadá,fotil jsem mobilem a jako vždy po pár kusech :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Jinak bastrapy jsou už další dva na cestě,půjdou na ty původní.Pěna půjde pryč celá,vše bude ve dřevě a bude to kombinace difusorů a absorberů.Zatím ještě nevím ůplně jistě jak,ale představa je,na základě měření a rad i tvých,bo jsem s tím mikrofonem trochu bojoval :smile: Nechci to uspěchat,tak furt měřím,zkouším a sonduju rady,ale zhruba už mám jasno :angel:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

A samozřejmě tě rád uvidím :smile: Má návštěva u tebe mě docela hodně nakopla :shock: :smile:A samozřejmě tě budu šikanovat,abys mi zas poradil,kam a jak dál :lol:
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: terahera

Příspěvek od T101 »

Rád vidím že se pouštíš do akustických úprav, výsledek může být víc než výborný :thumbup:
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: terahera

Příspěvek od lidumil »

aretax píše:Aj ja mám túto pračku - max. spokojnosť. Najviac na nej oceňujem spätný chod a silné odsávanie. Už som viac ráz písal, že nie som zástancom ultrazvukových práčok. Ale niekedy sa mi pritrafí kúpiť silne znečistený titul, tak rozmýšľam nad kúpou: http://audiorevita.pl/. Po vyčistení LP vysajem na ProJect pračke.
Proč ne UZ pračka? Ten odkaz je přece na UZ pračky.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: terahera

Příspěvek od lidumil »

terahera píše:Tak vzhledem k tomu,že posun u gramofonu je docela razantní,došlo u mě k prozření,že ruční pračka na LP už stačit nebude :sad: Slyším bohužel i věci(nečistoty),které dříve nevystupovaly,takže jsem pořídil pračku novou ,poloautomatickou s odsáváním.Vím,nejlepší by bylo pořídit ultrazvukovou,ale narovinu,na tu zatím nemám :smile: Po vyprání prvních pár LP zatím spokojenost,proti ruční mnohem větší ůčinnost :thumbup: [
Stejnou cestou jsem prošel taky (jen jsem neměl ruční), nakonec skončíš u UZ. Jednak komfort a vyprání IMHO kvalitnější.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

lidumil
Mára to ví a UV chce. Jen jsme se bavili, že teď dost upgradoval a investoval a na ultrazvuk bude muset nějaký čas střádat.
No a já jsem mu řekl svůj názor, že než bych se rok trápil se špinavými deskami, tak raději koupím nějakou klasickou pračku, na kterou nyní dosáhnu (klidně v 2handu) a i když ji za rok prodám se ztrátou, tak to rozhodně za to bude stát... A to jsme si řekli někdy koncem minulého týdne a najednou prásk - pračka je u Máry... :clap:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

aretax píše: tak rozmýšľam nad kúpou: http://audiorevita.pl/. Po vyčistení LP vysajem na ProJect pračke.
Já již delší dobu spekuluji o UV pračce od Clearaudio - Double Matrix Professional Smart Sonic, protože mne na ní láká právě ta kombinace UV a klasické. Přijde mi to jako dokonalé řešení. Ale neznám nikoho, kde by s ní měl zkušenosti a přeci jen je to pálka jak prase... Ale kdo ví, třeba do toho výhledově prásknu a moje pračka skončí časem na bazaru (nebo u Máry :lol: :lol: :lol: ) .

Obrázek

Máro, sorry za OT
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak to abych začal šetřit :lol:
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: terahera

Příspěvek od lidumil »

Vypadá moc pěkně, viděl jsem jí v jednom LP bazaru v Norimberku v běhu ještě s jednou další, ale účinnost nevím. Mně zatím stačí Audio Desk a asi do další nepůjdu. Ale ... znáte to ...
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: terahera

Příspěvek od Dieter Burmester »

Mel jsem moznost porovnat obe pracky a podle mne je AutoDesk lepsi koupe, ale kazdy dle sveho uvazeni :smile:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: terahera

Příspěvek od lidumil »

V čem lepší? Poměr cena/výkon? Lépe pere? Lepší a jendodušší obsluha?
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: terahera

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ano, podle mne pohodlnejsi obsluha a lepsi vysledky.
Dieter Burmester
Horizon
Příspěvky: 36
Registrován: 15 črc 2018 10:06

Re: terahera

Příspěvek od Horizon »

Měl jsem možnost poslechnout si po delší době Markovu sestavu - se všema úpravama kterýma postupně posouvá zvuk ke svojí spokojenosti,je to poznat na něm :smile: ,ale hlavně na zvuku který je na domácí poslech super,nejlepší pro mě byl poslech v 5.1(bez subu) část koncertu David Gilmoure-Live at Pompeii-tak to byl prostorový nářez,tohle mi pustil až nakonec kdy z původně odhadované návštěvy na 1,5-2hod nakonec bylo 3,5hod......
Repro AC Melody 103 pro mě hoodně zvukové překvapení do jakého rozsahu se pouštějí u Máry v jeho akusticky upravené místnosti :thumbup:
Poslech baví,a baví.....(i když sám mám radši jiný zvukový styl)tak tohle má Marek dotažené hodně daleko,phono cesta ....taky super...Máro díky za poslech
Sroll Epigram,DAC Casea Lynx 2020,CD Canor 1.10,repro-DIY 3,5p (CZ),kabely - Roth,AAI,Synergistic Research,RDAcoustic,Heavens Gate Audio Ultra extreme gen II
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Díky za návštěvu a za pochvalu,od člena Sroll sekty potěší dvakrát :smile: Jinak super pokec a hlavně se těším k tobě,máš taky spoustu změn,Canory a hlavně bedny,na ty se doslova těším,protože už tvůj předešlý setup,který jsem naposledy slyšel,mě docela uchvátil :thumbup:
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: terahera

Příspěvek od Jirka33 »

Uz jsi vsechny lp projel pračkou? Kolik min trva jedna deska?
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Všechny ne,na to nebyl čas :smile: Zatím jsem zkoušel asi 20 lp,jedna trvá asi 4minuty
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak dnes jsem nainstaloval pod betonové dlaždice s komponenty silentbloky motoru,jsem zvědavý,jak se to projeví na zvuku,jestli tedy vůbec :smile:
https://www.skoda-dily.cz/data/items/15 ... 6be0a0.jpg
Bond 007 alias Monte

Re: terahera

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

No, já bych na dlaždici nalepil filc a silentbloky dal mezi bedny a dlaždici. Neboj, vyzkoušeno. , ale guma silentbloku je trochu tvrdší . Nebude to na sto procent, jinak OK.
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Díky za tip :angel: ,ale já to nemám pod bedny.Pod bedny mám ceraball a pak beton na koberci a spokojenost.Silentbloky mám pod betonovými dlaždicemi,na kterých jsou komponenty a to položeno na koberci,každý komponent zvlášť na jedné dlaždiči
Bond 007 alias Monte

Re: terahera

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Já vše nesleduji, myslel jsem pod bedny. O stránku máš fotku, ale vidím koberec po celé místnosti. Kdysi dávno to bylo modní a měl taky, jenže na zvuk koberec po celé místnosti měl neblahý vliv. Jestli si dobře pamatuji, bylo vše hodně zatlumené, koberec hodně pohlcoval zvuk, hlavně středy.
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak s tím kobercem jsi mi teď nasadil brouka do hlavy :shock: :-?
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: terahera

Příspěvek od Dasta »

Máro
Mám taky koberec po celé ploše a ještě na stěně za sestavou a pozoroval si u mne snad nějaký úbytek středů, či zahuhlanost.on
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: terahera

Příspěvek od aretax »

S kobercom naozaj opatrne. Ak sú dostatočne utlmené steny a členitý strop, môže byť koberec na celú podlahu naozaj zlým riešením. Ja uprednostňujem radšej nedotlmiť, ako pretlmiť. Koberce som dal ako posledný doplnok. Najprv som dal jeden (do izby 5,5x9,2 m jeden 2x3m), potom som doplnil druhý. Tam, kde som počul odrazy od podlahy som dal ovčie guby. Keď som mal kedysi koberec na celú izbu, zvuk bol pretlmený, až "ťahal uši". A hlavne - v žiadnom prípade by som nedal koberec s vysokým vlasom a ani z čistej vlny. Na druhej strane bez koberca to bolo ako v pasáži. Žiadna lokalizácia, jednotlivé frekvencie sa miešali a priestor - ten bol všade a nikde. Klavír hral zo všetkých strán a basy - ťažko ich bolo lokalizovať. Iba výšky boli pekné, čisté.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
JAPEX

Re: terahera

Příspěvek od JAPEX »

terahera píše:Tak s tím kobercem jsi mi teď nasadil brouka do hlavy :shock: :-?
Máro, jsi strašně pod vlivem kdejakého nápadu (nejen dobrého, ale i blbostí a kravin). Podle mého si sklouzl někam do nesmyslů.... Jenom přestavuješ, doplňuješ a měníš....a navíc ve velmi krátkých intervalech.
Nezapomeň, že každá sestava má své limity, a ty jsi jich, si myslím, dosáhl. A nejsou vůbec zlé!

Chvilku hraj a nic už neměň :thumbup:
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: terahera

Příspěvek od Dasta »

Máro,
Japex má pravdu, kašli na to a poslouchej, vždyť Ti to hraje fanfarově.
To můžu říci zcela zodpovědně, protože jsem si při svojí poslední návštěvě všiml obrovského posunu oproti létu.
Akorát vyndej prosím ty poháry na víno ze sekretáře, aby při Nohavicovi nezvonily :lol: :lol:
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

No,šel jsem první tunit s nožem na koberce,ale nakonec jsem tedy zůstal jen u odstranění sklenic z vitriny :smile:
Co teď ale dát do té vitriny,aby nebyla tak prázdná :?: Napadlo mě ji zaplnit výtisky časopisu Spark,kde je v poslední době hodně zajímavé čtení :lol:
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: terahera

Příspěvek od Dasta »

Máro a vedle časopisů by jsi mohl dát fotografii autora v barevném provedení.
To by potom nemělo chybu. :lol:
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: terahera

Příspěvek od aretax »

terahera píše:No,šel jsem první tunit s nožem na koberce,ale nakonec jsem tedy zůstal jen u odstranění sklenic z vitriny :smile:
Co teď ale dát do té vitriny,aby nebyla tak prázdná :?: Napadlo mě ji zaplnit výtisky časopisu Spark,kde je v poslední době hodně zajímavé čtení :lol:
Máš tú vitrínu zasklenú? Ak áno, odstráň sklo a daj si tam knihy. Nepoznám lepší tlmiaci a zároveň difúzny materiál.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: terahera

Příspěvek od Urbino »

Maro, ty jsi ďábel :thumbup:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: terahera

Příspěvek od Jirka33 »

terahera píše:No,šel jsem první tunit s nožem na koberce,ale nakonec jsem tedy zůstal jen u odstranění sklenic z vitriny :smile:
Co teď ale dát do té vitriny,aby nebyla tak prázdná :?: Napadlo mě ji zaplnit výtisky časopisu Spark,kde je v poslední době hodně zajímavé čtení :lol:
Do vitríny dej ten koberec. =)) Možná chytnes i nějaký zatoulany bas.
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

JAPEX píše:
terahera píše:Tak s tím kobercem jsi mi teď nasadil brouka do hlavy :shock: :-?
Máro, jsi strašně pod vlivem kdejakého nápadu (nejen dobrého, ale i blbostí a kravin). Podle mého si sklouzl někam do nesmyslů.... Jenom přestavuješ, doplňuješ a měníš....a navíc ve velmi krátkých intervalech.
Nezapomeň, že každá sestava má své limity, a ty jsi jich, si myslím, dosáhl. A nejsou vůbec zlé!

Chvilku hraj a nic už neměň :thumbup:
Asi máš v určitém směru pravdu :angel: ,ale neboj,zas až tak moc nepodléhám a vše co dělám,tak je vždy po pečlivém uvážení,i když to tak asi nevypadá :smile: Spoustu věcí dělám v jiném časovém horizontu,než pak píši zde na fórum,takže to pak asi může vypadat,že dělám vše naráz a bez rozmyslu.Co ce limitu sestavy týče,tak jsem si toho vědom,ale jako bývalý dlouholetý aktivní sjezdař na kole,mám limity jinde a praktikuji i zde,takže no limit :razz: Jinak co se poslechu týče,věnuji mu i přes různé obměny,přestavby, docela dost času,asi 8 hodin obden,když mám volno :angel: A kobeerc bych neřezal :razz: ,bylo to myšleno jako sranda v kontextu,jak furt něco předělávám :angel:
Takže ať nám to hraje
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

aretax píše:
terahera píše:No,šel jsem první tunit s nožem na koberce,ale nakonec jsem tedy zůstal jen u odstranění sklenic z vitriny :smile:
Co teď ale dát do té vitriny,aby nebyla tak prázdná :?: Napadlo mě ji zaplnit výtisky časopisu Spark,kde je v poslední době hodně zajímavé čtení :lol:
Máš tú vitrínu zasklenú? Ak áno, odstráň sklo a daj si tam knihy. Nepoznám lepší tlmiaci a zároveň difúzny materiál.
Vitrína byla zasklená a plná různých skleniček na víno atd.,prostě jak baba naaranžovala :razz: Už je bez skel a skleniček,jsou tam zatím na oko dané nějaké bluray s koncerty,ať to vypadá aspoň trochu na oko a budou tam knihy.Skla a sklenice jsem vyhodil už před dvěma měsící :razz: ,hned po Dastově návštěvě a cinkání u Nohavici :smile:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

No a ještě jsem docela dost pošachoval s kabeláží :smile: ,ale to až posléze,ať to nevypádá jako moc změn naráz.A hlavně jsem ještě při tom všem šachování a měnění vychlastal skoro vše ze svého hifibarového stolku,takže je obrovské riziko,že mi začnou mlátit o sebe i ty prázdné láhve a na nové nemám :eek: ,vše jsem utratil za obměny v hifi :razz:,a krabicové víno by se tam moc nevyjímalo :lol:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: terahera

Příspěvek od Dieter Burmester »

=)) =)) =))
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: terahera

Příspěvek od aretax »

terahera píše:No a ještě jsem docela dost pošachoval s kabeláží :smile: ,ale to až posléze,ať to nevypádá jako moc změn naráz.A hlavně jsem ještě při tom všem šachování a měnění vychlastal skoro vše ze svého hifibarového stolku,takže je obrovské riziko,že mi začnou mlátit o sebe i ty prázdné láhve a na nové nemám :eek: ,vše jsem utratil za obměny v hifi :razz:,a krabicové víno by se tam moc nevyjímalo :lol:
Ale pre hifistov sa odporúča do susednej miestnosti inštalovať sud a z neho viesť hadičku až ku miestu posluchu. Nenarušíš si akustiku a hadičku budeš mať pri počúvaní v ústach, takže si stačí iba "cucnúť". Ke budeš mať návštevu, na hadičku dáš "hifi rozbočovač" ˇ. Doporučujem červené víno, lebo je hustejšie ako biele a má lepšiu akustiku. Ak by nebolo možné dať sud do vedľajšej miestnosti, k dispozícii máš asi aj povalu. =))
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: terahera

Příspěvek od koudelka »

Z akustického pohledu by krabicové víno mohlo být přínosem, naštěstí jsou meze, za které se nedá jít :thumbup:

Jinak ale zkoušení a posouvání rozhodně schvaluji!
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

S tím sudem a vínem to je výborný nápad,ale u mně nereálný.Ve vedlejší místnosti má pokojíček malý Mára a jelikož je předpoklad,že se potatil,tak je riziko,že mi sud napíchne a vypije :shock: To krabicové víno by zas bylo asi super z akustického hlediska,ale zase to není highend pití,takže po požití takového nápoje bych neslyšel trávu růst,což je nežádoucí :sad: Přikládám foto mého žalostného stavu hifibaru,protože jak psal jeden už zde nepřispívající velice zkušený člen,ukázaná platí :smile:

Obrázek
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: terahera

Příspěvek od whisp »

pripadne skus dat pod ten stolik s tekutinami tie silent bloky
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: terahera

Příspěvek od aretax »

Také fľašky si zaslúžia Cereball.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: terahera

Příspěvek od koudelka »

Velmi smutné hifi zátiší...
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Odpovědět