terahera

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
aretax
Příspěvky: 3056
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: terahera

Příspěvek od aretax »

daliborr píše: 05 črc 2020 13:52 No pomalu ,tu penězěnku z rozmyslem. Překotné peníze uvalit je taky blbost. Mara mě ukázal cestu rozumné peníze. :thumbup:
Gratulujem a ja osobne si na Tebe veľmi cením, že si priznal čo si skutočne počul a to ako elektrotechnický odborník. :thumbup: :thumbup: :thumbup: Viacerí z odborníkov, čo neverili káblom boli u mňa, rozdiely počuli a v niektorých prípadoch boli naozaj veľké (napr. keď som zapojil káble AQ Hurrican). Rozdiel u mňa počuli, aj to priznali, ale keď odišli, ďalej tvrdili to svoje. Asi preto, aby nestratili tvár pred ostatnými "odborníkmi". K druhej časti - čo sú to "rozumné peníze"? Každý má túto laťku niekde inde. Faktom je, že nie vždy musí na každej zostave byť to najdrahšie aj najlepšie.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: terahera

Příspěvek od daliborr »

Foto z návštěvy.
20200704_153946.jpg
20200704_170544.jpg
20200704_170502.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Všimněte si podle fotek(posledni dvě),že jsme se věnovali i ladění akustiky místnosti pomocí panáka slivovice.Nejlepších výsledků jsme dosáhli,když byl panák v ruce a obsah v hrdle :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
omarisko
Příspěvky: 32
Registrován: 21 zář 2016 17:55

Re: terahera

Příspěvek od omarisko »

Ano, tak je to správné, tak je to v té brožuře...kázeň musí být! 😂
Atoll In400,KEF R11,Denon DCD 1500AE(Casea),Sub REL T9i, Lumin D2,ProJect Extension9 Evolution+Goldring2500,preampMicroiPhono2,kabely:QED Supremus, CardasParsecXLR,QED Signature rca, Neotech3001,síť.ZephyrN,ViaBlue x60,LappKabel12x1,5,lištaNA Sunrise
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: terahera

Příspěvek od lubin »

Maro, jsem se fakt dobře zasmál 👍😁 akustika je opravdu důležitá...
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 919
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: terahera

Příspěvek od dvader »

A to uprostřed vypadá jak toustovač! :lol:
koudy42

Re: terahera

Příspěvek od koudy42 »

A jak hraje toustovac ... :lol: ^:)^.
LudowitKypanr
Příspěvky: 24
Registrován: 08 led 2013 19:14

Re: terahera

Příspěvek od LudowitKypanr »

co je prosím zač ten toustovač? Značka? Nemohu to dohledat. Má lampy KT 120 nebo 150? Díky.
koudy42

Re: terahera

Příspěvek od koudy42 »

Je to toustak Yaqin Mc100B a ma "jenom" KT88, ale jsou blazni na netu co do nej cpali i KT120. Trafa pak asi dostavaji na prd*l, ale to nemam zapotrebi zkouset, byt dle znameho konstruktera, jde o poctive udelany stroj, kdyz ho mel u sebe na preventivni kontrole :).
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak včera jsem si konečně dovezl Canora od doktora a opět se vrátilo slunce a radost do mé posleechovky :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: terahera

Příspěvek od Urbino »

terahera píše: 08 črc 2020 07:57 Tak včera jsem si konečně dovezl Canora od doktora a opět se vrátilo slunce a radost do mé posleechovky :thumbup:
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4208
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: terahera

Příspěvek od Mark Levinson »

terahera píše: 08 črc 2020 07:57 Tak včera jsem si konečně dovezl Canora od doktora a opět se vrátilo slunce a radost do mé posleechovky :thumbup:
Gratulace, těším se :silent:
Mark Levinson
koudy42

Re: terahera

Příspěvek od koudy42 »

No super, muze zhnout spolu s novym phono braskou :thumbup:.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Jj,kombinace phona stejné značky se zdá,že je jedno z největších přínosů u mně vůbec :shock:
Včera,když jsem po asi dvouhodinovém poslechu digitálu konečně pustil analog,tak to byl doslova šok a málem mi to odfouklo trencle :shock:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Bond 007 alias Monte

Re: terahera

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

koudy42 píše: 07 črc 2020 20:54 Je to toustak Yaqin Mc100B a ma "jenom" KT88, ale jsou blazni na netu co do nej cpali i KT120. Trafa pak asi dostavaji na prd*l, ale to nemam zapotrebi zkouset, byt dle znameho konstruktera, jde o poctive udelany stroj, kdyz ho mel u sebe na preventivni kontrole :).
Trošku jsem se zasmál :lol: . Jinak podle mizerné fotky není poznat, jestli je v barvě chromu, nebo zlatý. Chrom byly první série jen pro Čínu. Já mám vyrobený pro USA za daleko výšší cenu. Je osazený japonskými trafy. Když jsem si vzal lupu, tak na spodním kraji kondenzátoru je napsáno NICHICON. Myslím, že některá firma s NICHICON tuní staré, ale i nové plečky. Co se týká KT120 došlo k velkému zlepšení zvuku a trafa neprotestují. Jednu nevýhodu má, nastavování napětí není automatické, tak musím jednou za dva měsíce vytáhnout voltmetr a šroubovák. Jinak za tisíc dolarů nemá konkurenci a slouží mnoho let.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Jsem jen zvědavý,jestli se Koudy 42 vyjádří k sobotní akci,která u něj proběhla :cool:
Naposledy upravil(a) terahera dne 09 črc 2020 12:34, celkem upraveno 1 x.
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PavelDosko »

404 - Tady nic neroste ... zkus ten odkaz opravit, jsem zvedavy
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

PavelDosko píše: 09 črc 2020 12:34 404 - Tady nic neroste ... zkus ten odkaz opravit, jsem zvedavy
Jj,zkoušel jsem to z telefonu,ale nějak se mi nedaří,tak pak to pošlu z compu doma :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Můj momentální setup :angel:
.
1445737730.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1040
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: terahera

Příspěvek od YamahaMan »

Máro gut!
Len nechápem ten center a telka nikde....?
svartenatt
Příspěvky: 71
Registrován: 21 úno 2017 19:44

Re: terahera

Příspěvek od svartenatt »

Po pár pivech je i obraz. Nebo pod obraz? :razz: Sorry jako.
Foobar2000, ASIO, Aune X1s DAC, Primare i22, Monitor Audio Silver 2.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: terahera

Příspěvek od Urbino »

YamahaMan píše: 09 črc 2020 14:43 Máro gut!
Len nechápem ten center a telka nikde....?
Ogárek to má vychytané jak cyp s tú telkú
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

YamahaMan píše: 09 črc 2020 14:43 Máro gut!
Len nechápem ten center a telka nikde....?
Jsou i jiné možnosti sledovat obraz,než televize :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

:cool:

Obrázek
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
koudy42

Re: terahera

Příspěvek od koudy42 »

Marova sestava opet v plne sile a jeste lepsi :thumbup:.

Akce byla super, ano napajeci kabel byl slyset, proto jej take porizuji a nemam duvod neverit, I kdyz mam zaroven zkusenost, ze kazde vypnuti/stopnuti poslechu na nejakou chvili da pak po opetovnem zapnuto/pusteni kopanec do usi a impulz jak to hraje hlasiteji, kdy hlasiteji = vetsinou I lepe a slysitelneji. Tim nepopiram, ze to slyset bylo, a proto jsme to udelali opakovane a jeste jsem zkousel Viablue znevyhodnit(!), ze jsem volume stahl proti predchozimu nastaveni a bylo to tam porad :thumbup:.

Jak jsi psal,nez milion flamovych stran na foru, nejlepsi zkouset a ty mas hodne naexperimentovano, rad se inspiruji a (zne)uzivam tvych zkusenosti :), mijim pak pripadne slepe ulicky v hifi :clap:., ale stejne si nektere veci musi clovek zazit a ne vzdy je souhlasny nazor, viz reprokabelaz VDH vs Xindak, kde jsi tipoval VDH a zustaly Xindaky FS1 ;).
Brzy porovnam tvuj RCA VDH501 vs DHLabs SP+Furutech cajna koncovky.

Tesim se na dalsi navstevu u tebe ;).
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2094
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: terahera

Příspěvek od zappa »

terahera píše: 06 črc 2020 12:22 Všimněte si podle fotek(posledni dvě),že jsme se věnovali i ladění akustiky místnosti pomocí panáka slivovice.Nejlepších výsledků jsme dosáhli,když byl panák v ruce a obsah v hrdle :cool:
:lol: :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
koudy42

Re: terahera

Příspěvek od koudy42 »

To Monte: jde o Chrome verzi, pro me je hlavni, ze nema obnazeme kondiky mezi trafama jako prvni verze, kde byl Jen stupidni plast kolem, ale porad sis mohl sahnout na Vic voltu jak ze zasuvky. Jinak KT88 EH mi Staci, hlavni zmenu zvuku delaji predzesilovaci lampy. Pouzivam hlavne americke NOS a vojenske lampy, kazdopadne kdyz se obmeni lampy, je z nej stroj z vyssi cenove relace. Ty jsi ho pouzival jako konec a krmil s nim Montany nebo si te pletu? Vim, ze kdyz jsem ho chtel poridit, tak jsem cetl nejake oslavne a divoke clanky na tomto foru :mrgreen:.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: terahera

Příspěvek od PítrsPraha »

terahera píše: 09 črc 2020 13:10 Můj momentální setup :angel:
Hezký, čistý, vymazlený !
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak jsem v posledních týdnech udělal pár úprav,hlavně v analogové větvi.Do nového phona Canor jsem dal lampy PSvanne,totéž jsem udělal v předzesilovací části integrače,napájení gramce obstarává nový kabel od Pytla( silně postribrena měď),speedbox opustil polici a je mimo gramofon polici,teď na zemi podložen wenge,na žulove desce a to vše leží na ceraball.To vše dohromady docela zásadně posunulo zvuk analogu a začínám být spokojen :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: terahera

Příspěvek od zatty »

Jelikoz sem mel moznost byt u prvniho zapojeni PSvanne ihned po vybaleni tak musim uznat ze ty lampy jsou neskutecne :shock: . Ta jejich tichost je primo fatalni. primo reknu ze mi spadla brada. Na kabely od pytla sem zvedavy :clap:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: terahera

Příspěvek od Urbino »

Ve čtvrtek jsem byl na skok s kamarádem si u Máry poslechnout gramofon po výměně lamp v předzesilovači Canor. Férově, za mne fantastický zvuk gramce a celé phono sestavy, tak jak ji Mára sestavil. Zvuk prostě famózní. Máro hraje ti to fakt super. Díky za tvůj čas. Vlastně jsem na tebe nasraný, protože mám zase brouka v hlavě.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: terahera

Příspěvek od macher »

Ted jsem si vsim, ze uz mas na gramec polici. Mohu se zeptat jak se to osvedcilo? Zrovna neco podobneho doma planuji, ale musim predelat i par veci ve stene a nejak se mi k tomu moc nechce... Tak nech vim, co bude odmena za tu praci :-) Dekuji za postreh.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Gramec mám na polici už chvilku,asi 7 let :cool: Byla to první věc,kterou jsem udělal,když jsem si uvědomil,že to s gramofonem myslím vážně :angel: Od té doby jsem samozřejmě už mnohokrát změnil podložení gramofonu,ale základ je stejný,police na zdi.Momentálně se mi dodělává ještě deska,bude to sendvič mdf/nerez/mdf,na které bude gramofon uložen na sorbotanovych nožkách,sendvič bude podložen magnetickými nožkami a to celé bude na polici,která je na zdi :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Macher
Jo a k tvé otázce,odměnou ti bude perfektní zvuk gramofonu :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: terahera

Příspěvek od macher »

terahera
Dekuji, takze nemam zaden argument se vymlouvat proc to nedelat :-) Mam vypoctenou na repro lisovanou kombinaci vrstev hdf a mdf, tak zkusim tuto skladbu i na policu gramce.

K tomu casu - jsem zaregistroval, ze si to nemel a ted jsem koukal na nejaku fotku a videl, ze uz je tam police namontovana... inu cas je relativni... ;-)
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak Zatty pořídil regenerátor a demagnetizér kabelů Wake Up,hned jsem jsi jej od něj půjčil na zkoušku a nechávám projet reprokabely :angel: Doporučují min. 24hodin,nechám tedy 48 :cool: Jsem zvědavý na výsledek,jestli se nějaký dostaví :?: :smile: ,v tomto jsem ještě panic :angel: Dílenské zpracování je perfektní,klobouk dolů,takže už jen,aby to mělo nějaký vliv :cool:

Obrázek

Obrázek

Obrázek
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
blesk666
Příspěvky: 1291
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: terahera

Příspěvek od blesk666 »

terahera:
a nie je to len pre zahorovanie? (aj podla stranok vyrobcu to je frekvencny generator sluziaci v podstate na urychlenie procesu zahorovania novych kablov pripadne sluchatok a repro ked sa pripoja)
http://www.kabelguru.cz/product/elektro ... zer-kab/63
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak toto je spíš otázka na výrobce.Já vycházím z názorů a zkušenosti jiných hifistu,kteří se shodují,že i rozehraný kabel po znovu zahoreni získá zas něco navíc na svých vlastnostech,tedy v podstatě se zregeneruje :-?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
focus.boy
Příspěvky: 31
Registrován: 04 bře 2019 12:31

Re: terahera

Příspěvek od focus.boy »

Tak všichni asi ví, co čekat -- užasné zlepšení prostoru a lokalizace, zpřesnění na basech, detailnější neagresivní výšky a přirozenější středové pásmo. Obrovský posun ve všech směrech ...
Falcon Acoustics R.A.M. Studio 30 + NAD M33
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Popsal jsi to úplně přesně,hned to tak cítím,jen se na to dívám ve Wake Up :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Odpovědět