terahera

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

Přesně tak, je to nepřenositelné a každý musí zkoušet a najít svůj TOP ve svých podmínkách.
U mne pro odpružený Oracle je nejlepší magneticky odpružená deska Ground It Carbon od project,
U Garrarda (tělo tvořeno 14cm vysokým sendvičem z překližky s vyfrézovanými kapsami, naplněnými broky) byl jak Careballs, tak magnet špatně. Nyní mám nožky, které jsou sendvič hliník/sorbotan. Ty jsou zatím TOP, ale vím že to není dokonalé. Takže hledám dál - teď budu mít na test nožky od Townsheld, tak jsem zvědav, jak se projeví ony.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
jisk
Příspěvky: 83
Registrován: 11 srp 2017 17:54
Bydliště: Hradec Králové

Re: terahera

Příspěvek od jisk »

Dasta, zabiny007
naprostý souhlas, každý musí experimentovat u sebe
to bylo jen pro případnou inspiraci a jak to je u mě
navíc jde o preferenci zvuku, já mám raději spíš vzdušnost a musí mě to bavit a vtahovat do děje
v jednoduchosti je krása
gramofon - riaa předzesilovač - pasivní atenuátor - koncový zesilovač - reproduktory
vyladěná kabeláž, voodoo a snake oil pomocníci
(:- near field poslech ve volném prostoru uprostřed akusticky upravené místnosti -:)
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Je to přesně tak,u každého se to chová jinak.Jisk,díky za inspiraci,vyzkouším :thumbup: ,máme pravděpodobně stejné preference :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

vitek píše: 08 pro 2019 08:45 Máro ty mi dáváš... zrovna jsem objdednal kamion betonových desek...
Beton u mě fungoval dobře,než jsem začal používat měď.Teď,s použitím meděného slipmatu to už nebylo ono,proto jsem experimentoval :cool: Zásadní je však u mě ten měděný slipmat,jak to člověk jednou zkusí,už to bez něj prostě nejde :angel:
Jak ti dojde ten kamion,tak použij jinde :lol: ,třeba mě se osvědčil beton pod repro s kombinací nerez a pod komponenty s kombinací silentbloků na Škoda 120 :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: terahera

Příspěvek od Jirka33 »

Nech celou poslechovku zalit do betonu, to bude zvuk! =))
samcus
Příspěvky: 167
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: terahera

Příspěvek od samcus »

Dasta píše: 08 pro 2019 10:32 Tvrdé uložení v kombinaci s tvrdým mattem podávají nejlepší výsledky.
Jak díte, pane Dasto. :smile: Mohu jen potvrdit. Pokud je konstrukce konkrétního gramofonu založena na "tvrdém" uspořádání, jakékoli pokusy o odtlumení vedou k horšení zvuku. A to i slipmatem, natož nějakými nožičkami či podložkami. Když tvrdej tak tvrdej :thumbup:
Toť má zkušenost.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: terahera

Příspěvek od Urbino »

vitek píše: 08 pro 2019 08:45 Máro ty mi dáváš... zrovna jsem objdednal kamion betonových desek...
Tak to bude novy chodnik
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Jirka33 píše: 08 pro 2019 13:49 Nech celou poslechovku zalit do betonu, to bude zvuk! =))
https://m.youtube.com/watch?v=Fm0qsXqwvlE
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak jelikož se mi mé nové ustavení gramofonu osvědčilo,dotáhl jsem nožky do finální podoby.Je to takový hybrid-hliník sorbotan magnet cerabase :lol:

Obrázek

Obrázek

Obrázek
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

:lol: :lol: :lol: to jsi tam snad nabouchal vše, co jsi doma našel, ne?
Jestli si vzpomenu, vezmu na návštěvu ty pružinky od Townsheld a můžeme je vyzkoušet i tebe.
Ať ti ještě trochu zamotám hlavu :lol: :lol: :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

No úplně všechno zas ne,ještě mám v zásobě ceraball,které používám pod repro a silentbloky,kterými mám podložené komponenty :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak včera byl při cestě na sever moravy u mě stavený Saša(Zabiny).Dovezl mi mnou očekávané LP DS Love over gold od Mofi,na které jsem se již hodně těšil :thumbup: Při jeho návštěvě jsme samozřejmě něco poslechli,pokecali a samozřejmě i něco zkoušeli.I přes můj výslovný zákaz,ať ke mně nic nenosí :!: :lol: ,samozřejmě zas něco na vyzkoušení donesl :razz: Došlo tak u mě na,obrazně řečeno,souboj Davida s Goliášem,kdy jsme zkoušeli můj napájecí kabel terahera balkán(jak jsem mu začal říkat :cool: ) proti Nordost Valhalla.Kabel byl zapojen na pozici ze zdi do zesilovače a výsledek byl docela zajímavý :smile: Změna byla okamžitě poznat,ale rozdíl dle mě nebyl nijak propastný,jak jsem původně čekal a těžko říct,který kabel by seděl víc.Ještě pro doplnění,můj terahera balkán kabel je dělaný z metráže Viablue X60


Obrázek

Obrázek

Obrázek
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: terahera

Příspěvek od zatty »

Vzhledem k tomu, že dnes odpoledne počasí a jiné vyšší moc nepřály tak sem byl poslechnout nové zapojení a hlavně nové desky co došly Marovi. Hrál se Nohavica divné století, Bruce Sprigstine atd. k žádnému albu není co vytknout. Mara srovnal a vylepšil celou větev gramofonu o celou třídu než když sem to slyšel naposledy někdy léto/podzim. A pak došlo na očekávané novinky.The Well od flojdů skvělé nahrané, dynamika, prostor nic nechybělo. Byl sem spokojen do té doby než zahrál profláklé Dire Straits to album zná každý, ale až teď sem po dlouhé době na gramci slyšel potenciál celé sestavy. Pevné dynamické basy s obrovským prostorem, středy čisté a s takovým lehkým nátlakem který krásně vtáhl do děje. úplně stejně se chovala deska od GoGo Penguin, kterou sem neznal. Takže nové desky na Marově sestavě sedly jak hrnec na "autocenzura". Pak na mne vytáhl eso, říká tomu uhlák. Deska je mnohem starší než já - Pink Floyd The Dark Side of the Moon, tak to sem si sedl na "autocenzura" úplně tak stará deska a co dokázala zahrát, neskutečné. Velká gratulace k pokroku a to přímo mílovému. teď bych do toho nesahal ani za tisíc zlatých pesos. Sestava hraje skvěle jak na nových remastrech, tak i na starších obyčejnějších deskách a to je to pravé ... :thumbup: :clap:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: terahera

Příspěvek od Jirka33 »

Byl sem spokojen do té doby než zahrál profláklé Dire Straits
Pak to tedy bylo tak spatne tak že jsi sel domu? :lol: A jake ze to bylo Album? Kazdy ho sice zna ale ja ne :razz:
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: terahera

Příspěvek od zatty »

Dire Straits - Love Over Gold
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Love over gold od Mobile Fidelity
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: terahera

Příspěvek od Dieter Burmester »

zatty píše: 21 pro 2019 22:26 ...středy čisté a s takovým lehkým nátlakem který krásně vtáhl do děje...
Tohle bude asi to nejmilosrdnejsi pojmenovani zvukoveho “problemu” tohoto alba, jake je mozne vymyslet :lol: Ty nizsi stredy jsou opravdu natlakove, ale mne to na rozdil od tebe nevtahuje, mne to pouze se*e :mad:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1040
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: terahera

Příspěvek od YamahaMan »

Ahoj,
prečo si sa rozhodol pre X60 priamo do zosilovača? Nebola by vhodnejšia X40-ka? Kôli hrúbke káblikov to asi nebude...
Na nete uvádzajú vhodnosť jednotlivých káblov:

ViaBlue X-25 Silver Power Cable = 3 x 2,5 mm² – vhodné pre digitálne zdroje zvuku, integrovaným zosilňovačom
ViaBlue X-40 Silver Power Cable = 3 x 4,0 mm² – vhodné pre integrované zosilňovače a koncové zosilňovače
ViaBlue X-60 Silver Power Cable = 3 x 6,0 mm² – vhodné pre prívodné káble k distribútorom a sieťovým napájpačom, ako aj koncovým zosilňovačom s veľkým výkonom

Dík za info.
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: terahera

Příspěvek od zatty »

X 60 je skvela do listy. presne kvuli tomu ze potrebuje zaprah jak pises. a s Marou sme je prvne instalovali do listy jako privodak kde funguje skvele prehral i takove kabely jako Nrg 1000 od Aq tak ho zkusil do lampy a za mne sedl.. Lampa potrebuje tzv papat aby hrala ale detajly rekne Mara, vi vic proc..
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: terahera

Příspěvek od zatty »

X 60 je skvela do listy. presne kvuli tomu ze potrebuje zaprah jak pises. a s Marou sme je prvne instalovali do listy jako privodak kde funguje skvele prehral i takove kabely jako Nrg 1000 od Aq tak ho zkusil do lampy a za mne sedl.. Lampa potrebuje tzv papat aby hrala ale detajly rekne Mara, vi vic proc..
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1040
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: terahera

Příspěvek od YamahaMan »

zatty píše: 22 pro 2019 12:45 X 60 je skvela do listy. presne kvuli tomu ze potrebuje zaprah jak pises. a s Marou sme je prvne instalovali do listy jako privodak kde funguje skvele prehral i takove kabely jako Nrg 1000 od Aq tak ho zkusil do lampy a za mne sedl.. Lampa potrebuje tzv papat aby hrala ale detajly rekne Mara, vi vic proc..
Veď práve ale Mára píše, že ho má zapojený priamo zo zosiku do steny...
Preto môj dotaz.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

MilanP
Mám ten samý i ze zdi do lišty,kde jsem jej instaloval jako první.Do zesiku ze zdi jsem jej použil také,protože mi ze všech(i podstatě dražších) sedí zvukově nejlíp.Všiml jsem si,tedy aspoň u mé sestavy,že lampě se víc líbí kabely s větším průřezem,proto jsem volil X60
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1040
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: terahera

Příspěvek od YamahaMan »

terahera píše: 22 pro 2019 13:07 MilanP
Mám ten samý i ze zdi do lišty,kde jsem jej instaloval jako první.Do zesiku ze zdi jsem jej použil také,protože mi ze všech(i podstatě dražších) sedí zvukově nejlíp.Všiml jsem si,tedy aspoň u mé sestavy,že lampě se víc líbí kabely s větším průřezem,proto jsem volil X60
Aha, dík za vysvetlenie.
Ku komponentom si 20ku, resp. 40ku neskúšal?
Keď to porovnáš s Viborgom, čo má aktuálny navrch?
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Viborg nemám,takže nemohu posoudit :cool: Po novém roce přijde metraz X25 i X40,tak budu zkoušet ke zdrojovým komponentum,zatím mám na těchto pozicích Furutech AG314
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: terahera

Příspěvek od zatty »

P.S. Ag 314 ver.2
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Pytell
Příspěvky: 829
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: terahera

Příspěvek od Pytell »

Ano ta metráž ViaBlue X-60 Silver je výborná v dané cenové lize, objednával jsem více metrů, bude příští rok nějaký projekt a jeden klient chtěl 2m set, tak jsem si zkompletoval jeden set i pro sebe. Jinak z této metráže už asi 8 setů je mezi hifisty mnou kompletované.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1040
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: terahera

Příspěvek od YamahaMan »

Pytell píše: 22 pro 2019 16:12 Ano ta metráž ViaBlue X-60 Silver je výborná v dané cenové lize, objednával jsem více metrů, bude příští rok nějaký projekt a jeden klient chtěl 2m set, tak jsem si zkompletoval jeden set i pro sebe. Jinak z této metráže už asi 8 setů je mezi hifisty mnou kompletované.
Ahoj,
ak sa môžem opýtať na to kompletizovanie. Dávaš iné konce, oplet atď. ?
Lebo kompletka s ViaBlue koncami je za celkom slušnú cenu. Je pravda, že sa robí len na celé metre.
Vadil by širší priemer iným komponentom ako doporučuje výrobca? /koncák, SACD a pod./
Dík za info.
Pytell
Příspěvky: 829
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: terahera

Příspěvek od Pytell »

Nechci tady plevelit Márovi jeho vlakno .
Jen odpověď pro MilanaP
Ze skušenosti z touto metráží používám koncovky rhodium Furutech a vodiče ukončuji na vidličkách Furutech také rhodium, oplet používám většinou u této metráže dle výběru klienta taktéž ViaBlue.

Myslím, že nic nepokazíš když tento kabel zapojíš do nízkoodběrového aparátku, ale jak zde už kdosi psal -- 60 je pro konce, nebo jako solo přívod do lišty nebo filtru.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1040
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: terahera

Příspěvek od YamahaMan »

To Pytell: vďaka! :thumbup:
Máro prepáč, už ti to nebudem pleveliť ^:)^
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: terahera

Příspěvek od zatty »

Pytell píše: 22 pro 2019 21:22 Nechci tady plevelit Márovi jeho vlakno .
Jen odpověď pro MilanaP
Ze skušenosti z touto metráží používám koncovky rhodium Furutech a vodiče ukončuji na vidličkách Furutech také rhodium, oplet používám většinou u této metráže dle výběru klienta taktéž ViaBlue.

Myslím, že nic nepokazíš když tento kabel zapojíš do nízkoodběrového aparátku, ale jak zde už kdosi psal -- 60 je pro konce, nebo jako solo přívod do lišty nebo filtru.
jelikoz sem x60 zkousel dlouhodobe i v ,,D,, tride zesilovace, tam slusne ale ne uplne top,nasledne testovan na cd,Dac tak si dovolim tvrdit ze tam nefunguje dle predstav..takze za sebe tvrdim do nizkoodberaku neni vhodny. On chce proste krmit tam je top
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Myslím,že je to jako u všeho v hifi,takže se u každého muže chovat jinak,proto nejlepší je vyzkoušet(pokud je ta možnost) přímo ve svých podmínkách.U mě si tato metraz na pozicích,kde ji teď používám sedla výborně a předcházelo tomu mnoho zkoušení různých značek kabelů,různých materiálů a konstrukcí.Jak výše zmiňoval Mirek,u mě taky dosahuje nejlepších výsledků s rhodiovymi koncovkami a to jsem odpůrce rhodia :cool: U všech jiných kabelů v systému mně víc sedí pozlacena měď :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak jsem během svátků podložil konečně i centr :angel: Vliv na zvuk zatím popisovat nebudu,ale hlavní ůčel je,že Canor nebude topit přímo do centru,což mě docela nervovalo :cool:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

A ještě mi dnes dorazily koncovky na zbytek napájecích kabelů,takže mám radost a už se těším,jak budou osazeny :angel: Je to samozřejmě zase balkán verze :lol:

Obrázek

Obrázek

Obrázek
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: terahera

Příspěvek od Jirka33 »

Až teď chápu proč ti ta bílá výplň v bassreflexu tak vadila, je to vážně děs. Nechápu tu světlou barvu šroubků použitých na měničích :crazy: . Koncovky vypadají fakt dobře, jen stříbrný carbon, cože? :lol:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Zdar všem při neděli :angel: Zhruba v říjnu loňského roku jsem si přivezl od Dana Vrány z Casea modifikované Oppo 105D na verzi mk2 včetně lineárního zdroje a od té doby začalo hledání ideálního rca kabelu pro mé podmínky a požadavky.Jak jsem zde ve vlákně psal v té době,měl jsem asi 8 různých kabelů na zkoušku a tehdy se mi nejvíce jevil VDH 501 silver,poté Sroll purity capton.Zhruba v listopadu mi Dan při nějaké konzultaci půjčil prototyp svého rca kabelu,který zrovna vyvíjí,ať jej vyzkouším.Hned po zapojení kabelu do Oppa jsem měl jasno,to je přesně ono,co jsem hledal :thumbup: Je to kabel,který je vyrovnaný,nikde nic nepřidává ani neubírá,ale není suchý analytický,prostě je zábavný,živý,muzikální.Zjednodušeně bych řekl,že je to vlastně Sroll purity capton,ale živější,plnější,pro mně zábavnější :cool: Od čtvrtku jsem již majitelem finální verze tohoto kabelu a zase mě digitál baví o něco víc :cool: Co se týče konstrukce a materiálu tohoto kabelu,předem píši,nevím nic a ani mi to nevadí,důležitý je pro mě výsledný zvuk a že si sedl skvěle do mého systému.Dan určitě dá info na své stránky,třeba tam bude více

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
omarisko
Příspěvky: 32
Registrován: 21 zář 2016 17:55

Re: terahera

Příspěvek od omarisko »

Zdravím,
při brouzdání po hifi fóru jsem narazil na některá z Vašich příspěvku a jelikož je z toho zřejmé, že se orientujete v problematice lampových zesilovačů a náhradních lamp, tak bych Vás rád poprosil o Váš názor či zkušenosti s hybridním zesikem Vincent sv 227. V současné době mám Hegel H100 (předtím jsem měl Cambridge Audio cxa 80). Hegel mi posunul hudební scénu hlouběji za reprobedny a ačkoli je hudba čistá a detailní, tak to celkově ztratilo šmrnc (šťávu) včetně toho, že se zcela vysušili basy....jsou tam, ale bez šťavnatosti. Je to křišťálově čisté, ale černobílé. Teď se mi naskýtá pořídit habrid od Vincenta.
Dík za možnou reakci 🖖Omar
Atoll In400,KEF R11,Denon DCD 1500AE(Casea),Sub REL T9i, Lumin D2,ProJect Extension9 Evolution+Goldring2500,preampMicroiPhono2,kabely:QED Supremus, CardasParsecXLR,QED Signature rca, Neotech3001,síť.ZephyrN,ViaBlue x60,LappKabel12x1,5,lištaNA Sunrise
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Omarisko
V lampach jsem zatím úplný nováček,takže nejsem ten pravý,který by měl radit.Co ti ale můžu říct s jistotou,tak jak zkusíš zvuk lampy,už není cesty zpět :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
blesk666
Příspěvky: 1291
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: terahera

Příspěvek od blesk666 »

Robil som svojho casu porovnanie zosikov a medzi inymi tam bol aj vas sucastny Hegel HA100 a od CA zas model 851A. Mal som vtedy BV Audio P1 SE+BV PA300SSE a repro B&W 801 Matrix 801S2.
Trst by v tom case vyhralo domace kombo od BV pre najlepsiu reprodukciu detajlu a priestoru, pritom nechybalo ani vyvazenie pomeru pasiem. CA bol posunuty viac smerom k razantnosti a ibcas az prezentnosti. Hegel mal porovnatelnu udernost CA ale mal jemnesji detajl (cistejsi a prirodzenejsi). Proti kombu BV bol jeho prejav taky, ze scena sa trochu posunula smerom dozadu. Denon a Marantz (obs v kategorii 1100-1300,- Eur) sa na tuto trojku (BV, Hegel, CA) vobec nechytali v ziadnom smere.
Z toho co opisujes proti predchadzajucemu zosiku, by som povedal ze elektronky to vobec nemusia vyriesit. Z mojho pohladu ten Hegel nie je najslabsim clanokom tvojho retazca. Ake mas repro a zdroj signalu?

viac ak chces tak do sukromnej spravy,
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Quentin

Re: terahera

Příspěvek od Quentin »

terahera píše: 07 úno 2020 07:35 Omarisko
V lampach jsem zatím úplný nováček,takže nejsem ten pravý,který by měl radit.Co ti ale můžu říct s jistotou,tak jak zkusíš zvuk lampy,už není cesty zpět :cool:
Yes :thumbup:
Uživatelský avatar
omarisko
Příspěvky: 32
Registrován: 21 zář 2016 17:55

Re: terahera

Příspěvek od omarisko »

Zdravím Terahera a všechny další hifi nadšence :angel: Chtěl bych se tímto omluvit za nemístný hrubý vpád do tohoto vlákna ^:)^ Měl jsem a mám potřebu zjistit, co nejvíc info k přístrojům, které by mohly obohatit (obměnit) mou sestavu. Když jsem vložil dotaz do toho to vlákna, tak jsem netušel kam to přesně vkládám a až večer jsem začal pročítat vlákno od jeho prapočátku...a tak jsem zjistil, jak moc nemístný byl můj vpád. Četl jsem příspěvky vlákna až do noci a teď pokračuji. Jsem jako dítě, kterému prvně dali knížku od Juliuse Verna a já objevuji neskutečný svět...neskutečné možnosti...a neskutečné nadšence-srdcaře ^:)^ Tímto bych poprosil o vymazání mých příspěvků a já budu happy za možnost toto vlákno sledovat a snad jednou, až se trošku (což znamená hóóóóódně moc) v rámci hifi sestavy dostanu na nějakou přijatelnou úroveň, tak sem něco i písnu nebo se zapojím do diskuze. Zatím můžu jen valit bulvy a dost často si musím vygůglit "o čom, že to tu hutorítě". Fandím Vám :clap: a jdu se zamyslet nad svou sestavou a svými možnostmi.
Ještě znovu připomínám tu prosbu o výmaz (já to vymazat neumím) :razz: a zdravím z Prostějova :thumbup:
Atoll In400,KEF R11,Denon DCD 1500AE(Casea),Sub REL T9i, Lumin D2,ProJect Extension9 Evolution+Goldring2500,preampMicroiPhono2,kabely:QED Supremus, CardasParsecXLR,QED Signature rca, Neotech3001,síť.ZephyrN,ViaBlue x60,LappKabel12x1,5,lištaNA Sunrise
Odpovědět