terahera

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
terahera

terahera

Příspěvek od terahera »

Zdravím všechny, v hifi jsem úplný nováček a v tomto fóru už dva roky hledám inspiraci a rady.Abych se teda představil, jsem z Valašského Meziříčí a k poslechu hudby a vůbec řešení přes co došlo úplně náhodou. Byl jsem fanoušek domácího kina a k tomu jsem měl samozřejmě přizpůsobený aparát, jestli se to dá tak nazvat(receiver za 15,bedny za 20 komplet 7.1,kabely za max litr a myslel jsem,že jsem bůh).Pak jsem někde na aukru koupil za pár kacek gramofon Pioneer pl 12d a neměl jak k receivru zapojit. Tak jsem zase na aukru za pár kacek koupil svůj první stereo zesilovač Sony TA FE 700,který měl phono vstup a zapojil.Po prvním puštění stereo zesilovače s gramcem,už ani nevím jakého LP,jsem malém spadl,ten zvuk byl úplně jiný, i když pro mě nepochopitelně jenom ze dvou beden,prostě neuvěřitelný. A tak nějak u mě umřelo domácí kino a začal jsem řešit stereo.Neumím, tak vy tady popsat své vjemy z toho či toho aparátu, prostě buď se mi to líbí, nebo ne.Nyní mám tuto sestavu: Zesilovač BC Acoustique Ex 362d,gramofon Project x pression se Sumiko blue point 2,preamp CA Azur 651a,přehrávač Denon DVD 1400,USB Dac firestoneaudio audio ILTW upravený pánem Vránou v Casea,kabeláž audioquest Colorado signálové, Gibraltar repro a carbon USB,repro Aurum Cantus Melody 103,comp Zotac určený primárně pro poslech audia s operačním systémem Openelec.Tak to je asi o mě
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4208
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od Mark Levinson »

Maroslave,
vítej na HEF, každý nějak začínal a nikdy není pozdě. Současná sestava Ti poskytuje slušný požitek z poslechu hudby a o to přece jde. Ten přehrávač Denon používáš i na přehrávání CD? Umí i jiné formáty např. HiRes DVD-A, SACD?
Líbí se mi jak jsi krásně popsal přechod z DK ke Stereu :thumbup:.
Mark Levinson
terahera

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od terahera »

Ten Denon umí SACD i DVD Audio,ale vpodstatě už ho nepoužívám,pouštím většinou hires z compu nebo desky
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od Vlado222 »

Maroslav vitaj medzi hi-fi postihnutými. :smile:
25252.gif
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
terahera

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od terahera »

Díky za uvítání na fóru, zatím se rozkoukavam, ale u některých členů jsou sestavy fakt snové, jsem rád, že tito členové i přes mnohonásobně převyšující sestavy komunikují normálně, žádné stylem já mám dražší kabel než ty celou sestavu,jde hlavně o zážitek z poslechu v rámci možností každého a to tady funguje
terahera

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od terahera »

Zdar všichni,tak jsem se pustil do instalace samostatného el. přívodu k hifi.Jestli má někdo skušenosti na co si mám dávat pozor,nebo jakékoliv doporučení,budu rád za každou radu :smile:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od pajuna »

Nejsem asi z tech nejpovolanejsich pro radu, ale kdo vi, ci experti budou mit cas na psani:-).
Ja jsem privod, nechal udelat v ramci rekonstrukce pulky bytu protazenim do budouci poslechovky na zaklade doporuceni. Pouziti kabelu Lapp ve zdi v husim krku a samostatneho odpojovace pojistky, je na tobe zda obycejny nebo napr. se zlatou pojistkou. Druhou moznosti bylo pouziti kabelu Supra primo do zdi. Moznosti je samozrejme vice. Na druhy konec zvazuji dvoujzasuvku Furutech, Nez na privod zapojim sestavu uplyne bohužel jeste rada tydnu.
Myslim, ze rozhodnuti je jen na tobe. Precti si o tom co pouzili nekteri z nas v jinem vlakne.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
terahera

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od terahera »

Díky za každou radu,kabel budu dávat pod omítku,přemýšlel jsem právě o Supra,ale elektrikář mě přesvědčuje,že je předražený a zbytečný.V podstatě mi řekl,že i ten samostatný přívod je zbytečný,ale nenechám se od něj zlomit,proto píšu sem :smile: NA Lap kabely jsem se díval,jsou podstatně levnější než Supra,otázkou je,jestli ten rozdíl půjde poznat
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4208
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od Mark Levinson »

Elektrikáři (nehifisti) to celé hodnotí z odborné stránky po elektrikářské stránce, což je správně a mají i pravdu, ale oni netuší, že to všechno může mít vliv na zvuk. Bohužel je to tak, já tomu kdysi taky nevěřil, otázkou je jestli v té kabeláži bude takový zvukový rozdíl jaký je v ceně? Vím, že ten Lapp kabel má nainstalovaný v poslechovce Petr5 a je spokojen. Já jsem volil onu Supru, mimo jiné má i certifikát pro instalaci pod omítku. Na toto je také třeba dát pozor, omítka je agresivní prevít a časem může rozežrát izolaci kabelu. Na toto mne taky upozornil jeden známý, který s tím měl praktickou zkušenost. Dalším řešením je dát to do chráničky (husí krk), jak píše Pajuna.
Myslím, že přínosem je už ten samostatný přívod pro Hifi jako takový.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od pajuna »

Jestli budes resit s elektrikářem prinos kabelu, nikam se nedostanes! Tomu musíš rict co chces a at to udela, toje vse co potřebuje vedet. Nezapomen co muzes dat primo do zdi a co ne. V sekci koupim davas poptávku na kabel a nepises jaky. 3x2,5? A jaky? Nejdrive se s nekym porad a pak něco vymyslej. Jsi tusim z Valmezu, zavolej třeba Petrovi 5 do Koprivnice a on ti poradi - nejspis něco podobného co jsem ti napsal:-)...
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
terahera

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od terahera »

Díky za rady,jsem rád za každý postřeh,proto píšu sem,než něco vymislím :smile: vpodstatě chci vést kabel pod omítkou,samostatný odpojovač a v poslechovce zásuvka.Jedná se mi hlavně oto,jaký kabel použít
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od Dieter Burmester »

Praskni tam Supru 3x2,5 a mas klid. Jsou i jine alternativy, ale drazsi. Treba Furutech nebo tohle: http://www.gigawatt.eu/products4_a.html
Dieter Burmester
terahera

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od terahera »

Jinak oproti mému představení jsem udělal pár změn.Změnil jsem Dac na Audioquest dragonfly red,gramofon jsem dal na samostatnou poličku přímo na zeď,změnil jsem signálové kabely ke gramci a to stříbrný project connect it si do phonopreampu a VDH D102iii hybrid s phonopreampu do integráče,pořídil jsem clamp také od project Clamp it.Příští měsíc se chystám také změnit phonopreamp a to za Project phonobox rs.Dále jsem vyměnil Lan kabely za Audioquest forest a napájeí kabel k integráči Audioquest NRG 1000.Momentálně dělám ten samostatný el. přívod a trochu akustických ůprav,zejména na doporučení pána,který to u mě měřil,absorbery za repro a na strop.No a na vánoce se chystám si nadělit filtraci NA Sunrase :smile:
terahera

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od terahera »

Dieter Burmester píše:Praskni tam Supru 3x2,5 a mas klid. Jsou i jine alternativy, ale drazsi. Treba Furutech nebo tohle: http://www.gigawatt.eu/products4_a.html
Asi to tak dopadne,na Supru narážím všude,kde hledám něco ohledně samostatného přívodu k hifi :smile:
aretax
Příspěvky: 3056
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od aretax »

Páči sa mi Tvoj prístup k veci: najprv akustika, napájanie a až potom prístroje. Podľa mňa je to veľmi dobré riešenie. Akustika sa na výslednom zvuku najviac podieľa. Ak nemáš dobrú akustiku, tak ani najdrahšia aparatúra Ti nezahrá a naopak - ak si vyriešiš akustiku a napájanie, budeš prekvapený, ako Ti zahrajú aj lacnejšie komponenty. Môj názor (aj prax) je nasledovný: ak na začiatku reťazca "stratíš" detaily, žiaden, ani ten najdrahší prístroj Ti ich nevráti. Vždy je potrbené začínať od začiatku: akustika, napájanie, zdroj zvuku, atď.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
terahera

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od terahera »

Zdar všichni,tak samostatný el. přívod dokončen,nakonec jsem použil kabel Supra.Dodelal jsem už i akustické úpravy,ale zatím bez stropu,ten až po novém roce.Dorazil mi i Phonobox RS,asi před třemi týdny,ale zatím sním furt laboruju :crazy: Zvukový posun je docela slušný,aspon myslím,ale největší rozdíl určitě dělá výměna phona,to byl až docela šok.Jeste se chystám na tu filtraci,ale taky musí počkat,penize zatím netisknu :smile:
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od dkc69 »

Ahoj,až zbydou nějaké finance,tak si zkus půjčit i RS power box phono,jde to poznat.
mám to co mám...a jsem za to rád
terahera

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od terahera »

Zdar všichni,tak jsem se po novém roce rozhodl koupit nový gramofon.Mam v hledáčku PJ the Classic,nemá někdo zkušenost stimto gramem?Chci se oproti Xpression trochu posunout dál,ale nejsem zas nějak technicky znalý,takže budu rád za každou radu, případně jiný nápad.Jsem schopen do gramce investovat max 35000,-,ale ten Classic se mi fakt hodně libi :crazy:
terahera

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od terahera »

Tak jsem nakonec The Classic objednal,jsem zvědav,jestli jsem neudělal chybu.
LawIAR
Příspěvky: 136
Registrován: 12 led 2017 16:50

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od LawIAR »

Maroslav-2009 píše:Tak jsem nakonec The Classic objednal,jsem zvědav,jestli jsem neudělal chybu.
netuším, ale napíš potom pocity abo čo. kľudne aj fotky pridaj isto.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od adrian »

Maroslav-2009 píše:Tak jsem nakonec The Classic objednal,jsem zvědav,jestli jsem neudělal chybu.
Nemyslim si...napis potom dojmy...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
acibuk
Příspěvky: 70
Registrován: 10 říj 2011 23:46

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od acibuk »

Chybu jsi určitě neudělal. Chyba by byla kdyby ses nedokázal rozhodnout. Přeji ať jsi spokojený a těším se na referenci.
Audio Research Reference 80S, Meitner MA3, Avantgarde Acoustic UNO fino XD, NuPrime CDT-8 Pro,Tellurium Q ultra silver, Acrolink
terahera

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od terahera »

Má přijít v úterý,pak se sním trochou pomazlim,a pak samozřejmě napíšu dojmy, když už mi nikdo neporadil :oops:
LawIAR
Příspěvky: 136
Registrován: 12 led 2017 16:50

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od LawIAR »

Mne sa len na The Classic nepozdáva iba cenotvorba. Lebo tá konštrukcia, materiály a samotná hmotnosť mi (logicky) predurčuje, že by mal stáť oveľa viac ako je 995€. Niekde sa museli robiť kompromisy, lebo inak "mi to hlava nepoberie".
mumu
Příspěvky: 63
Registrován: 10 říj 2011 20:29

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od mumu »

Vedel by som ho zohnať za 2860€, ak by si mal záujem. :thumbup:
terahera

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od terahera »

Cena necelých 28000,- se mi právě hodně líbila,to byl taky jeden z důvodu mého rozhodnutí jej koupit.Budu ho osazovat Blue pointem,takže Silver bude na prodej,kdyby měl někdo zájem :angel:
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od efičák »

Ahoj Maroslave,
Príma je, že máš Sumiko BP2 rozehranou, plná dávka dynamiky. S Phono RS to bude výborně hrát, v časácích píšou, že mezi opravdu drahým phonem nad 50t. a RS je malinký rozdíl. Ale to už je v HiFi známé, že každé zlepšení o pár % je vykoupeno násobným zvýšením ceny.

Třeba bys moh přepájet kabel z gramofonu na symetrické koncovky, abys měl lepší odstup a menší šum z gramofonu ?
Nastav co nejmenší kapacitu, Sumiko potom má velmi příjemné výšky a dobrou dynamiku.
Zvuk dobrý - všechno dobré
terahera

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od terahera »

Tak za chvíli si pro něj jdu :smile:
aretax
Příspěvky: 3056
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od aretax »

Gratulujem k phonot RS. Skúšal som ho, hral vynikajúco, vzdušne a presne. Aj to je pravda, že oproti násobne drahšiemu Jeff Rowland Cadence (delený phono predzosilňovač, svojho času jeden z najlepších) zvukový rozdiel nebol veľký, iba v detailoch. Jediné, čo mi na RS veľmi vadilo bolo, že pri prepínaní odporov, prípadne pri zapojení a vypínaní dával silné "rany" do bední. Daj si pozor a pri každom jeho prepnutí zapni na zosilňovači mute. Dá sa na to zvyknúť.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
terahera

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od terahera »

Jj,na to vypínání už jsem si zvykl,vždy vypnu první integráč a potom až phono.Jinak Classic jsem včera složil a je to oproti fotce z katalogu krasavec.Xpression vypádá vedle něj jako chudý příbuzný :smile: Velmi mile mě překvapilo,že v balení bylo oproti katalogu přibalen i RCA kabel Connect it EE,rukavičky,hadra,manuální váha na přítlak přenosky,3 imbusové klíče na nastavení raménka.Gramofon působí hodně betelným dojmem,zatím jsem ještě nenamontoval Bluepointa,takže jsem ještě nehrál.Ramínko vypadá fantasticky,oproti Xpression je hodně robustnější a protizávaží na přítlak přenosky je faakt veliké
terahera

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od terahera »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
tak jsem zkusil vložit nějaké foto :smile:
mumu
Příspěvky: 63
Registrován: 10 říj 2011 20:29

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od mumu »

A prvé dojmy? Všetko v pohode?
terahera

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od terahera »

Zatím nadseni :smile: Myslím,že proti Xpression je to posun nahoru.Zpracovani je v této ceně myslím fantastické
mumu
Příspěvky: 63
Registrován: 10 říj 2011 20:29

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od mumu »

Tak super, gratulacia. Motorček bez hluku? Ani žiadny brum?
terahera

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od terahera »

Motorek jakoby tam ani nebyl,brum žádný při puštění,ale po určité době jakoby něco naindukoval a začne bručet :sad: po vypnutí a následném okamžitém zapnutí integráče to hned přestane,takže si budu muset pohrát asi s uzeměním
LawIAR
Příspěvky: 136
Registrován: 12 led 2017 16:50

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od LawIAR »

krásny je.

potom piš dojmy a postrehy časom isto!
terahera

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od terahera »

Tak dnes hrají na Classicu 14 den.Zatim velká spokojenost, akorát mi zvukově moc nesedel Ortofon 2M Silver :sad: Asi jsem z Blue pointu zvyklí na něco jiného,ale bohužel teď mi na lepší přenosku nezbyli finance.Timto chci poděkovat Eficakovi,jednak za rady a postřehy,které na rozdíl od některých přispevovatelu,mají smysl a pro mě obrovskou cenu,ale hlavně za poskytnutí mc přenosky PJ pick it lo za velmi slušný peniz :clap: Takže hraji teď s PJ pick it lo a nevěřili byste jak to se spojením s phonobox RS hraje :thumbup: :thumbup: :thumbup: Sám kolikrát nechápu,co ztoho leze.Za to nic,co ta přenoska stojí neuvěřitelné :eek:
terahera

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od terahera »

Zdar všichni,tak dnes nový přírůstek do rodiny,tedy té hifi.Poridil jsem si nový kablík do digitální větve a to Homegrowne audio DNA,tím mě navždy opouští Audioquest Colorado.Prvni dojmy zatím :thumbup: :thumbup: :thumbup:
terahera

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od terahera »

Tak kablík mě velmi potěšil, vůbec nemá neřesti stříbra,ze kterých jsem měl trochu strach.Zvuk nenese žádné známky agrese,naopak se proti Coloradu tak nějak zklidnil.Dulezity posun pro mě je,že Colorado bylo takové trochu jakoby mazle,kdežto Homegrowne je absolutně čistý a přesný,ne však agresivní a přibylo trochu,no možná trochu víc detailů,zvětšila se zvuková scéna a bas jde hlouběji,ale je přesný, nerozplizly a docela razantní,nato že mám dvoupasmovky tak mám někdy pocit,jako bych měl ještě i subwoofer
terahera

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od terahera »

Tak nový přírůstek do poslechovky
Obrázek
Obrázek
Doufám,že se bude líp poslouchat a neusnu :smile:
Odpovědět