terahera

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
kychtax

Re: terahera

Příspěvek od kychtax »

pěkné. Krásný kus hifi. :thumbup:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Dík :angel: A je to i funkční :clap: Jen je škoda,že otec tohoto nápadu,se kterým dlouho laboroval,než došlo k této finální verzi,už zde nepřispívá :sad: Já už vlastně přišel k hotovemu nápadu,takže Lachime,dík za nápad a Koudelka dík za zhotovení :thumbup:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Zdar všichni
Tak včera jsme se Zattym měli poslechový den,bylo škaredě a kosa,takže ideální pro poslech :smile: První jsme byli u něj a pak se rozhodli jít ke mně,že uděláme test vlivu kabelů na poslech.Zkoušeli jsme přehazovat první reprokabely a posléze napájecí.No u napájení nám došlo,že má asi největší vliv na poslech hlavně napájení nás dvou :smile: Testovali jsme do nočních hodin a jelikož napájení pak došlo,nedošlo k testu slepému,ke kterému jsme se zdárně blížily :smile:

Obrázek
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: terahera

Příspěvek od matori »

Takovýto test (skleněné kabely na obrázku)se nenazývá slepým. Ale při takovém-to testu se to nazývá -bílá hůlka =)) .
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

:thumbup: dlouho jsem se tak nepobavil :thumbup:
Ale obdivuji tvoji odvahu sahat během napájení nejen na na kabely. To já buď napájím sebe nebo aparaturu, ale dohromady nikdy. [-x
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

No ono jak nám došlo,že je nejdůležitější napájení nás dvou,tak jsme už na nic jiného nesahaly,jen na nápoje na foto,naštěstí nebyly z likérky Drak,tak ke slepemu testu nedošlo :lol: Ale mít o jeden napájecí člen na stolku víc,tak už to bude určitě test slepý,bo už tak jsme skoro neviděli :cool:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

A protože jsme se Zattym oba Valasi s velice kladným vztahem k napájení,tak jsme se rozhodli,že příště uděláme test slepý.Ničeho se nebojíme a nic nebudem podceňovat,příště budou napajecaky tři a uděláme abx slepý test.Zavážeme si šátkem oči,poprosime naše chapave a vstřícné přítelkyně,aby vždy naleli vzorek z jednoho napájení a to by nebylo,aby jsme stoprocentně nerozeznaly,který je který.Držte nám palce a o výsledku tohoto testu budem samozřejmě informovat
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

zabiny007 píše::thumbup: dlouho jsem se tak nepobavil :thumbup:
Ale obdivuji tvoji odvahu sahat během napájení nejen na na kabely. To já buď napájím sebe nebo aparaturu, ale dohromady nikdy. [-x
Jinak tvé obavy jsou zcela na místě :smile: Jednou jsem u hifikamarada zažil situaci,kdy jsme se taky hodně věnovali napájení,že šel otáčet desku a při otáčení asi 180gr desky stratil balanc,jakoby měla 180kilo a šel i s deskou k zemi :lol: Naštěstí hifipud zvítězil nad pudem sebezáchovy a desku stále držel nad sebou,takže i když samá modrina,deska přežila bez újmy
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: terahera

Příspěvek od vitek »

terahera píše:A protože jsme se Zattym oba Valasi
To bych předpokládal, že na tom stole bude spíš domácí slivovice.... já už skoro nic jiného na testování nepoužívám....
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: terahera

Příspěvek od valderon »

příště budou napajecaky tři a uděláme abx slepý test
A jestli to má být prukazné, nezapomeň, že to musíš trefit 10/10! :lol:
A to už bude náročné :ymsick: :thumbup:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Vím,že to bude náročné,takže jsem se rozhodl intenzivně věnovat tréninku :angel:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Zdar všem v Novém roce.Tak včera jsem si dovezl centr Aurum Cantus Melody C,takže po 14 měsících mám repro k multkanalu komplet :smile: Je trochu větší,než jsem předpokládal,22kg živé váhy,takže musím teď řešit jeho umístění.Vypadá to asi tak,že můj pracně vyrobený rack půjde do pryč a dojde na Lachimova slova,tedy komponenty na zem :angel:
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: terahera

Příspěvek od Dasta »

Máro,
myslíš, že by stolek mohl sloužit jako stojan na nápoje?Měl by jsi dva, nemusel by jsi přecházet.
Jinak mám radost s Tebou, ať Ti slouží ke spokojenosti.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: terahera

Příspěvek od sonofstars »

Maro mas to pekne. Rack dej urcite pryc a aparaty dej nejak rozumne. Gramec bych nechal na zdi.
Domorodci asi pujdou nekam na loveckou vypravu :thumbup:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

JJ, dokud není člověk konfrontován s realitou, vždy si myslí, že "to se nějak vejde". :lol:

Každopádně blahopřeji k dospělému centru a chválím, že jsi nebral nějakého menšího bratříčka. Centr je totiž v MCH nejdůležitější článek. Takže za mne :thumbup: :clap:

Teď jen najít správné umístění a pak si budeš moci vychutnat MCH opravdu v plné parádě! Už se těším na návštěvu.
Jak to vše poladíš, dej vědět. :-c
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Už se mi vyrábí stojan na ten centr,měl by být příští tyden.Komponenty pujdou na zem po stranách vedle stojanu centru,dva z každé strany,gramec zůstane na zdi,ale půjde do boku,ještě uvidím na kterou stranu.Jak to dodelam,vlozim foto.A komponenty budou na nerez plátech
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: terahera

Příspěvek od blesk666 »

Ja osobne nerad davam komponenty na seba. Jednak sa zbytocne prehrievaju (skracovanie zivotnosti suciastok) a jednak sa pri manipulacii mozu poskodit horne strany pristrojov, alebo ak aj nie, casto tam zostanu potom flaky od noziciek. Ak sa medzi pristroje da nerez playna a zosppdu podlepena niecim makkym-stale sa minimalne prehrievaju a ked uz sa riesia mensie detajly - tak aj pristrojiva skrina sposneho pristroja nepredatavuje moc idealnu “podlozku” pre horny konponent
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Ještě nevím,jestli budou přístroje vedle sebe nebo na sobě,to se uvidí,každopádně nerez plotna si myslím,že by.měla.fungovat jako pasivní chladič,tudíž by měla teplo z přístrojů odvádět :-?
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PavelDosko »

Maro, mas nejaky zdroj tech nerez ploten ?
neni placka, neni highend
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: terahera

Příspěvek od blesk666 »

Pokial je pristroj bez otvorov, tak platna do nejakej miery ako chladic fungovat bude, ak vsak bude mat podlepenie niecim makkym (co predpokladam) tak, to je zas tepelny izolant a teplo sa bude pod nim hromadit a izolovat prrchod tepla do nereze.
Pokial ma pristroj otvory, tak zapchat to platnou, je vyskovene spatne.
Ja by som take stolceky ako mas teraz v strede jeden urobil dva pp stranach alebo urobit jeden velky kde v strede hore bude center a vedla neho po stranach budu komponenty, pripadne este pod nim
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Stolkem to nevyřeším,to už teď vím.Centr je fakt dost velký a výš jít nemůžu,protože by mi to už zavazelo vůči plátnu,které když sjede,tak je na chlup s víkem gramofonu.Nerez bych asi ničím nepodlepoval,dal bych to asi tak-ceraball,nerez plotna,komponent,ceraball,nerez plotna,druhý komponent
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

terahera
velký nízký stolek na vše, jak radí blesk666 určitě ne, komponenty vedle centru už vůbec ne. Já u stolku v podobném rozložení skončil a vím moc dobře, jak velký je to kompromis. Když stolek oddělám, získám mnohem více prostoru a separace. Jen bohužel - faktor obývák - tam stolek musí zůstat.
Ale v tvém případě samostatné poslechovky bych to řešil tak, jak plánuješ a jak ti již od počátku radil ten, jehož jméno nevyslovujeme :shh: .
Tedy udělat podstavec pro centr, gramo na zeď a zbytek rozložit na zem :thumbup:
A pokud budeš muset komponenty vrstvit, tak ještě jedna přenesená rada od našeho přítele: ceraball jen úplně dolů pod spodní komponent, nedávej jej do mezipater. A počet tak, aby to odpovídalo ideální zátěži 9kg/1ceraball. Pokud je to těžší, sežeň si cerapuc. Pokud lehčí, udělej vyšší nerez (či žula) desku jako zátěž. :lol:
A ještě k centru - nezapomeň, že přední hrana by měla být ve stejné úrovni, nebo v mírném oblouku s bednami L+P a určitě by stolek neměl přední hranu přesahovat, takže jej dělej raději menší...
Hodně zdaru. :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Zabiny
Ale já nemám samostatnou poslechovku,to měl být původně obývák :lol:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

JJ, ale z obýváku tam zbyl už jen ten bar, ne? :lol: :lol: :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

A koberec :cool:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Zdar všici :angel: Tak v neděli jsem si udělal výlet do Olomóca a navštívil konečně Pavla Dosko.Moc jsem se k němu těšil,protože je člen AC sekty a já mám tyhle repro rád.Pavel má neskutečný poslechový prostor,repro jsou tak v 1/3 obrovské místnosti,takže mají kolem sebe neskutečný luft.Zbytek místnosti je pěkně vybaven,vše působí tak čistě,příjemně,v takových podmínkách je radost poslouchat.Repro má AC V8F,tedy o několik tříd vyššich než mám já :angel: ,konec PMA,předek a dac SP Audio,jako zdroj hudby Pavel výhradně pužívá zcela pasivní Nuc a spustu vychytávek Ifi,kabeláž komplet Acoustic Revive,krom jednoho napáječáku od Paola.Komponenty má v podstatě na zemi mezi repro a nevypadá to vůbec zle :thumbup: Mě tenhle krok čeká tento týden.Vše je perfektně sladěno a tomu vypovídá i zvukový projev,který je vyrovnaný,nástroje i vokály reálné,nic nikde nevyčnívá ani nechybí.Překvapil mě precizní detail,zde jsem byl chvílemi v šoku,hlavně u nahrávek,které znám :shock: Takže děkuji Pavle za pěkně strávené odpoledne,pohoštění a rád tě zase přivítám u mě
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PavelDosko »

diky za navstevu, velky podil na zvuku u mne ma i filtr RiAudio

rad se u tebe zastavim
neni placka, neni highend
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Jj,na filtr jsem zapomněl,docela monstrum,jak ho člověk vidí na živo :smile: Ještě se mi strašně líbí,jak má Pavel do detailu vychytanou cestu transportu od Nucu,přes Dac až do preampu.Fakt nic nenechal náhodě :thumbup:
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: terahera

Příspěvek od koudelka »

Někde jsem zahlédl fotku a je to i velmi pohledné :)
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
loner
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2017 16:36

Re: terahera

Příspěvek od loner »

Také teď řeším rack, stále nevím jaký nechat vyrobit.
Momentálně mám vše na zemi, 4 komponenty, 2+2 na sobě. Ale to se mi nelíbí, že stojí na sobě.
Jsem zvědav jak si s tolika přístroji poradíš. Bude to pro mě také inspirace.
Rád sleduji tvoje vlákno.
CD-Copland 822, SACD-Oppo105 casea Mkll, Audionet Sam V2, Aurum Cantus V3F
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: terahera

Příspěvek od aretax »

blesk666 píše:Ja osobne nerad davam komponenty na seba. Jednak sa zbytocne prehrievaju (skracovanie zivotnosti suciastok) a jednak sa pri manipulacii mozu poskodit horne strany pristrojov, alebo ak aj nie, casto tam zostanu potom flaky od noziciek. Ak sa medzi pristroje da nerez playna a zosppdu podlepena niecim makkym-stale sa minimalne prehrievaju a ked uz sa riesia mensie detajly - tak aj pristrojiva skrina sposneho pristroja nepredatavuje moc idealnu “podlozku” pre horny konponent
:thumbup: A navyše sa prístroje navzájom rezonančne ovplyvňujú (ako vieme, rezonančné vlny sa navzájom môžu sčítať - v lepšom prípade rušiť).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: terahera

Příspěvek od blesk666 »

aretax: toto som tam radsej nedaval...
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Já se komponentům na zem bránil dlouho,ale teď už strach nemám,nakonec nepůjdou na sebe,ale vedle sebe.Právě to,že jsem to viděl na zemi,první u Koudelky a teď u Pavla,mě ukázalo,že to lze udělat i vkusné a vůbec to nevypadá špatně,konkrétně u těch dvou zmiňovaných naopak,moc pěkné :thumbup:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak dnes jsem dovezl stojan na centr a tím pádem mohl začít s překopáním sestavy.Stolek.jsem tedy zrušil,komponenty dal na betonove dlaždice,vešly vedle sebe,takže nemusí být vrstvene na sobě.Foto ještě nemám,dám,až bude hotov i gramec,který musím posunout na zdi a dnes jsem to nestihl.Po prvním zapnutí a spuštění skladby jsem doslova sedl na zadek,neuvěřitelný posun a za nic.Tímto se veřejně omlouvám Lachimovi,že jsem mu nevěřil ,fakt skvělý upgrade a zadarmo
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: terahera

Příspěvek od Jirka33 »

Na zemi uz jsi to jednou ale mel, a zvuk byl horší, takze co to na nas hrajes :lol:
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: terahera

Příspěvek od sonofstars »

Fotku Maro fotku \m/
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Obrázek
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: terahera

Příspěvek od koudelka »

Za mě SUPER! :thumbup:
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PavelDosko »

:thumbup:
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: terahera

Příspěvek od sonofstars »

Moc pekne jsi zrusil obyvak a udelal z nej poslechovku Maro :thumbup: :lol:

Vypada to moc dobre a velice funkcne. Tak at ti to pekne hraje a uzivas si to. :-c
Odpovědět