terahera

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 119
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: terahera

Příspěvek od Overgrounder »

Taky už na ST7 čekám, no, trvá to. :roll:
Budu se muset připomenout.
Tak ať to hraje. Super!
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

:clap:
Máro, super skok! :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: terahera

Příspěvek od Dasta »

Máro blahopřeji k posunu, jak říkáme, pochopitelně poslednímu.
Slipmat bude brzy, tento týden bych měl obdržet měď, jak 3mm, tak 6mm.
Dám včas vědět.
Ať Ti to hraje ke spokojenosti. :thumbup:
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak to trafo je mazec,ůplně mě zas posunulo v analogu jinam :angel: Dnes jsem jej zkusil odpojit a poslouchat bez něj a jak říká jeden hifikamarád,zvuk byl jak vykradený,až si říkám,jak se mi to mohlo předtím líbit :shock: :lol:
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: terahera

Příspěvek od valderon »

Čeho jsem si já ještě všiml pri přechodu na trafa, je nádherné navázání pásem a jistá tekutost, spojitost, plynulost nebo jak to popsat. Taková kompaktnost. Zároveň jistý klid, ticho na pozadí. I výrazně méně šumu při větší hlasitosti. Máš to taky tak?
Jinak ti přeji, abys to dotáhl ještě včetně kabeláže do maximální spokojenosti! Ale ta stejně bude až s nejtkem :silent: :lol:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Jó s kabeláží to bude zase boj,už jsem to měl docela vychytane a teď po těch změnách u mě,můžu začít znova :eek: Naštěstí jsou tu ochotní kamarádi,kteří kabely půjčí a půjčili,takže mám z čeho vybírat a možnost ladit :smile:
A kdo mě zná,tak ví,že si s tim vyhraju,bo jsem ladič pijan :lol:
zatty
Příspěvky: 553
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: terahera

Příspěvek od zatty »

terahera píše:Jó s kabeláží to bude zase boj,už jsem to měl docela vychytane a teď po těch změnách u mě,můžu začít znova :eek: Naštěstí jsou tu ochotní kamarádi,kteří kabely půjčí a půjčili,takže mám z čeho vybírat a možnost ladit :smile:
A kdo mě zná,tak ví,že si s tim vyhraju,bo jsem ladič pijan :lol:

to budeš pěkně ladit, jen od mne ti připuteje 5 druhů napáječáků :lol:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak to abych si nakupil hodně lahváčú :lol:
zatty
Příspěvky: 553
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: terahera

Příspěvek od zatty »

terahera píše:Tak to abych si nakupil hodně lahváčú :lol:

nic takového :crazy: vodu a zkušat budeš než se vrátím z dovolené =))
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Zdar při neděli :smile:
Tak zesilovač Canor TP106VR+ s lampami EAT KT88 a zakázkovými trafy už zůstane a říká mi pane :cool: Do toho zvuku jsem se prostě zamiloval a není cesty zpět.Přibylo,což mě u lampy překvapilo,spousta detailů,rozšíříla se zvuková zcéna,lepší kontrola basů a hlavně ta barva zvuku nástrojů a hlasů :clap:
Dále pak vypadá,že už mám tedy hotovu phono větěv a se zvukem jsem tedy maximálně spokojen :razz: Přikládám foto trafíčka a přenosky,která už snad dlouho zůstane :angel:

Obrázek


Obrázek


Obrázek
PGH
Příspěvky: 3195
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PGH »

Moc pěkné změny a teď ještě.nový lepší gramofon.
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: terahera

Příspěvek od jupol »

Gratulujem, máš to super... :thumbup:
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
koudelka
Příspěvky: 330
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: terahera

Příspěvek od koudelka »

Krásně stoupáš po schůdcích vzhůru :clap:
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Díky moc kluci :angel:
PGH co se di nezdá na mém gramo :cool:
PGH
Příspěvky: 3195
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PGH »

Já myslím že je v pořádku (taky jsem o něm uvažoval) a jistě skvěle hraje ale když jsi v to vylepšováni.
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

:lol:
Gramofon prošel v Březnu kompletním upgrade,stříbro v rameni,hliníkový subtalir,nový tišší motorek,změna napájení a předřazeni speedboxu :angel:
zatty
Příspěvky: 553
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: terahera

Příspěvek od zatty »

To bylo ke stare sestave.. S novou to nebude hrat dobre musis jit vys :shh: :lol:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak se mi tedy doma sešly nějaké napáječáky,jsem zvědavý,který si tedy s Canorem nejlíp sedne a jestli budu schopen vůbec po vyzkoušení všech ještě vědět,jak se vlastně jmenuju :cool:

Obrázek
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: terahera

Příspěvek od lachim »

Dovol mi ti to zjednodusit...Pujc si ten hybrid od paola a ty vsechny na fotce uloz do krabice. Usetris cas. Se zbytecnym zkousenim. Sitak od paola bude vyrazne lepsi nez ty na fotce.
Nac objevovat, ze kolo je kulate
:-)
kychtax

Re: terahera

Příspěvek od kychtax »

Myho mazlika tam nemas.. O:-)
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Ale mám,jen jsem jej musel trochu upravit a dát koncovky,kde vodiče pořádně drží :angel:
Urbino
Příspěvky: 659
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: terahera

Příspěvek od Urbino »

Máro pusť se do testu a dej vědět, jak který kabel se ti hodil k tomu novému lampáči.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: terahera

Příspěvek od daliborr »

Máro, a jaký plánuješ reprobedny? Všiml jsem si,že ty svoje prodáváš.
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Jak píše Dalibor,tak jsem se rozhodl i na výměnu repro,když už jsem to tak letos rozsekal,tak ať už to stojí za to :lol: :cool: Zatím ale nechci prozrazovat jaké,až to vše klapne a sedne,jak doufám,dám vědět :angel:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PavelDosko »

vezmi ty Sasovo, neprohloupis za tu cenu
neni placka, neni highend
koudelka
Příspěvky: 330
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: terahera

Příspěvek od koudelka »

Trošku ses do toho obul :thumbup: :clap: ~x(
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

koudelka píše: 17 črc 2019 07:39 Trošku ses do toho obul :thumbup: :clap: ~x(
:lol: Původní letošní plán byl trochu poladit kabely a mírné úpravy akustiky :thumbup: :cool:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak zdar všem při neděli :angel:
Konečně se dostalo i na mě a už mám taky měděnou podložku pod lp :thumbup: O vlivu na zvuk už se tu toho psalo spoustu,tak jenom za mě prostě božíííííí :clap:

Obrázek


Obrázek
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: terahera

Příspěvek od YamahaMan »

:thumbup:
Vyzerá to SUPER a musí to aj tak hrať!
Ak sa môžem opýtať, ten gramec má odpružené šasi?
Mám tiež dohodnutý testík na CU slipmat, pri jeho váhe by to mohlo robiť problém.
Mám Dual CS5000, ktorý ako som sa dočítal má jeden s najlepšie urobených šasi na svete.
To: Dasta, Žabiny a spol. - testovali ste niekde aj na takomto "podvozku"?

Ps: akým káblom to máš od toho Step-Up trafa prepojené na zosik?
Vďaka za postrehy a rady!
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

MilanP.
Ano ,gramec je odpružený a měl jsem obavy,ale po návštěvě Dasty a Zabiny s jejich pojízdným cirkusem,všechny obavy opadly.Mám ten 3mm a super,bez něj už si poslech nedovedu představit :cool: Jinak trafo a gramec,vlastně celou analogovou větev mám propojenu VDH 501 silver
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: terahera

Příspěvek od Dasta »

Na Dualu jsme netestovali,ale testovali jsme na Lynn Sondek, který má těž odpružené chassis.Na Teraherově gramofonu jsme zkoušeli též,Mára to snad konzultoval, než se rozhodl pro Cu mat.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: terahera

Příspěvek od YamahaMan »

To Terahera: myslel som, že más tie káble, ktoré sú doporučené od Ortofonu 6NX-TSV-1010R
Mal si nejaké doporučenie na tie tvoje konkrétne?
To Dasta: OK, tak to teda vyskúšam. Asi max. 3mm kôli váhe...

Kluci, dík za info.
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Od Ortofonu jsem kabel nezkoušel,ale ty VDH 501 Silver mi sedí,používá je více kluků z fóra i na mnohem dražších sestavách a jsou spokojeni,tak jsem šel taky do nich :angel: Jinak co se týče ještě té podložky,konzultoval jsem to přímo z vývojářem gramofonů a neviděl v tom problém,akorát bude asi více zatěžováno ložisko,ale jeho občasná výměna je rychlovka a není nijak finančně náročná,takže dejme tomu jednou za dva roky jej pro jistotu vyměním,za ten posun ve zvuku s měděnou podložkou to určitě stojí zato :cool:
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: terahera

Příspěvek od YamahaMan »

terahera píše: 04 srp 2019 17:00 Od Ortofonu jsem kabel nezkoušel,ale ty VDH 501 Silver mi sedí,používá je více kluků z fóra i na mnohem dražších sestavách a jsou spokojeni,tak jsem šel taky do nich :angel: Jinak co se týče ještě té podložky,konzultoval jsem to přímo z vývojářem gramofonů a neviděl v tom problém,akorát bude asi více zatěžováno ložisko,ale jeho občasná výměna je rychlovka a není nijak finančně náročná,takže dejme tomu jednou za dva roky jej pro jistotu vyměním,za ten posun ve zvuku s měděnou podložkou to určitě stojí zato :cool:
Oki, SUPER a vďaka!
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak včera byl u mně při cestě na Valachy stavený Saša(Zabiny).Pokecali jsme o hifi,poslechli nějaké lp a hlavně,vyzkoušeli carbonový slipmat,který Saša měl sebou.Opět zvláštní zkušenost,carbonový slipmat funguje jako takový oživovač hůře nahraných lp :smile: U dobře nahraných lp to bylo na mě už moc,ale horší kousky krásně rozjasní,dodá jim jakoby život.Myslím,že by bylo asi ideální jej mít doma a vkládat u horších lp,je teňounký,takže člověk nemusí nastavovat VTA,prostě vložit a hrát :cool:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

JJ, ten slipmat je jen 0,3mm silný a váží 35g, takže to absolutně neovlivní VTA a ani nezatíží ložisko. Určitě to není náhrada mědi, ale podle mne dokonalý doplněk, fungující jako "rozjasňovač", který člověk vytáhne u nějakých plošších a temnějších desek. A když zvážím cenu, která je na úrovni jedné "lepší" desky není skoro co řešit (cca 59 EURO včetně dopravy).
Ještě jej v brzké době plánuji vyzkoušet na dalších gramofonech (u Dasty a Valderona) a uvidíme, zda je to obecná vlastnost, nebo se to tak chová jen u Máry či u mne...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
koudelka
Příspěvky: 330
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: terahera

Příspěvek od koudelka »

A vkládá se pod měď, nebo na?
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: terahera

Příspěvek od jimmi »

To asi ešte neskušali použiť také 2 ks alebo 3ks slipmaty na seba navrhujem vyskušať ,,,,koža+med+carbon alebo nerez +carbon alebo med+nerez a rozné ich aj spolu dalšie kombinácie.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

jimmi
koudelka
Odpověděl jsem do vlákna o slipmatech, ať to zde neplevelíme...
http://highendforum.cz/viewtopic.php?f= ... 381#p70381
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak u mně taky tichá domácnost :cool:

Obrázek

Dnes mě navždy opustily mé Aurum Cantus :angel:
Odpovědět