terahera

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

:lol: nejen nejtek, ale i 3009 a jsem pak zvědav, kde budeš točit jaké desky :lol:
Každopádně blahopřeji! :thumbup: :thumbup: :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Samozřejmě to v první chvíli ve mě hlodalo,SL 1210 jde vytunit do extrému,což jsem viděl i slyšel u Dasty :thumbup: ,další věc je,jak sám víš,mé velké zklamání z nejtkem,když jsem zjistil,že to u mého gramce nejde.Ale zase bych můj původní gramec nepodceňoval a hlavně,jsou to dva konstrukčně zcela odlišné stroje.Mohu tunit a pak být na vážkách,který je lepší,ale tam se dostat nechci,proto mé rozhodnutí Technics co nejvíc zachovat k původnímu :angel:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Ale i tak se můžu dostat někam,kam jsem vůbec nechtěl :shock: :lol: Při prvotním očichani Technicse jsem úplně nadšen,i když je v žalostném stavu,je to neskutečný stroj,fakt neskutečný :shock: Uvidím,kam se to ve finále vyvine,ale chtěl bych dodržet svůj původní plán :-?
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak jsem se dnes konečně dokopal a nainstaloval mnou avizované silentbloky pod betony,na kterých jsou komponenty.S klidným svědomím,vědom si posměchu některých členů,můžu říct,jeden z nejlevnějších a nejlepších upgradů,které jsem v poslední době udělal :clap:
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: terahera

Příspěvek od Urbino »

terahera píše:Tak jsem se dnes konečně dokopal a nainstaloval mnou avizované silentbloky pod betony,na kterých jsou komponenty.S klidným svědomím,vědom si posměchu některých členů,můžu říct,jeden z nejlevnějších a nejlepších upgradů,které jsem v poslední době udělal :clap:

:thumbup: :clap:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
loner
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2017 16:36

Re: terahera

Příspěvek od loner »

Včera jsem vezl OPPO do Casea na úpravu a potkal se tam s terahera.Zhruba hodinku jsme i s Danem
povídali o hifi. Jsem rád, že jsem poznal osobně člena fóra.
Je to pohodař a fanda do hifi.
CD-Copland 822, SACD-Oppo105 casea Mkll, Audionet Sam V2, Aurum Cantus V3F
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: terahera

Příspěvek od Overgrounder »

Trochu OT, ale to už se děje ta úprava na 105ce v napájení?
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
loner
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2017 16:36

Re: terahera

Příspěvek od loner »

Ano, výměna zdroje a úprava na" mk2 "
CD-Copland 822, SACD-Oppo105 casea Mkll, Audionet Sam V2, Aurum Cantus V3F
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

loner píše:Včera jsem vezl OPPO do Casea na úpravu a potkal se tam s terahera.Zhruba hodinku jsme i s Danem
povídali o hifi. Jsem rád, že jsem poznal osobně člena fóra.
Je to pohodař a fanda do hifi.
Jj,bylo to příjemné setkání :thumbup: Jinak abych to upřesnil,verze mk2 u Oppo se teprve bude na našich přístrojích ladit a zkoušet.Pokud vše dobře dopadne a půjde dle našich představ,bude to bomba :smile: Vše se začalo s Danem Vránou řešit po mé návštěvě u Dasty,kdy jsem u něj slyšel upravený Lynx na verzi mk2 v jeho přehrávači Vincent.Ten zvuk mě tak dostal,že jsem bez něj nechtěl být :lol:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Zdar všem zase :smile:
Tak mi bylo v posledních dnech zima :lol: ,proto jsem si pořídil do poslechovky novou hračku :angel:

Obrázek

Obrázek

Je oproti katalogové verzi upravená,jiné výstupní trafa a výkonové lampy EAT KT 88 :angel:
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: terahera

Příspěvek od T101 »

Gratulace :clap: , jaké jsou první dojmy?
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: terahera

Příspěvek od koudelka »

Vzhledově parádní, tak se těším na report :)
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: terahera

Příspěvek od lubin »

Tak honem.... jak ti to hraje? :?:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Mám jej teprve pár dní,takže jak naposlouchám,hned napíšu,ale prvotní dojmy jsou velice pozitivní :angel:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak dnes byli u mě stavení při své moravatour :smile: Zabiny s Dastou.Původní plán,kromě samozřejmého poslechu,bylo porovnat Canor s kt88 Eat a zakázkovými trafy vs Canor v původní verzi(tedy 6550) + nějaké napájecí kabely.Vůbec k tomu nakonec nedošlo,protože kluci donesli měděný slipmat na gramec a po jeho vložení se děli věci :shock: Neskutečný,opravdu neskutečný posun,ůplně mě to rozsekalo :shock: a byl jsem z toho tak zmatený a vyřízený,že jsem chudákovi Sašovi uvařil kafe stylem,že jsem zapl kávovar na mód čištění trysky a to mu pak donesl #:-s Kluci moc dík za návštěvu,sorry za to kafe :roll: a moc dík,že po vašem odjezdu nejsem schopen si bez měděného slipmatu gramec užít :lol:
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: terahera

Příspěvek od valderon »

Jojo, kluci z nás dělají pacienty :lol:
Zažil jsem to taky, takže vím, co teď máš v hlavě. Neboj za 2 dny to trošku přejde :mrgreen:
Fakt je, že až to člověk slyší, teprve potom pochopí, jak moc je to obrovský skok. Sice se to tu už psalo, ale slov na to není. Je to na úrovni výměny komponentu, beden, přenosky... Bez reálné zkušenosti to nelze popsat ani pochopit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

A přitom je to jen kus plechu :lol:
IMG_20190620_202856.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

PS: ten vlevo je v reálu krásně leštěný, jak zrcadlo, tak to nejde pořádně vyfotit...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

Tak ještě jedna fotka, kde je vidět zrcadlový lesk měděného slipmatu "Made In Vysočina". Na té předchozí jsem se snažil, aby v odrazu byla jednotná plocha a teď na ntb vidím, že to vypadá dost divně...
IMG_20190620_220515.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Ještě bych doplnil,že u mně,na mé sestavě se mně líp jevil slipmat ala vysočina :thumbup:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

Ano, bylo pro nás všechny překvapení, že Vysočina hrála na Valašsku lépe, než holandská kopie japonského originálu.
Jsem zvědav na porovnání na dalších gramofonech, zvláště na mém Garradu...

A ještě pro doplnění jedno celkové foto :-)
IMG_20190620_121607_resized_20190620_103108160.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: terahera

Příspěvek od lidumil »

To bych taky rád někdy zkusil.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: terahera

Příspěvek od koudelka »

Copak by to asi udělalo s LINNem? :oops: :silent: :crazy:

Jinak sestava parádní, jen ten centr bych asi nevydržel :lol:
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Centr nedám :shock: Jinak myslím,vzhledem k tomu,že můj gramec je v podstatě kopie tvého vymazleneho Linnu,tak účinek mědi bude minimálně stejný,ale předpokládal bych,že větší,vzhledem k rozlišení tvé sestavy :angel: Jinak mě u tebe napadá,jakožto u jednoho z průkopníku nerezu,jak by se chovala měď pod repro a komponenty :silent:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: terahera

Příspěvek od lachim »

terahera
bomba nápad! měl jsem měděné podložky pod Avalon Indra a ze všech "destiček" to bylo nejlepší!
měď musíme vyzkoušet!!!
prosím o postup k realizaci a zapůjčení na test u mě
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Lachim
Nikde nepíšu,že postup a realizaci znám a už vůbec ne,že je v mých možnostech tohle zajistit :!: Pouze po osobní zkušenosti s mědi u gramofonu,kteoru absolutně nechápu a hlava mi to nebere,mě tohle logicky proběhlo hlavou.Pokud ti mé poznámky připadají stupidní,nebo tě jakkoliv jinak irituji,nečti to,snažím se v poslední době psát jen do svého vlákna,ať pak nemusím v soukromých zprávách vysvětlovat co a jak jsem myslel
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: terahera

Příspěvek od lachim »

terahera
nechápu ?
fakt bych rád zkusil měď místo nerezu pod komponenty.
před lety jsem měl pod hroty avalon indra měď a byl to nejlepší materiál ze všech pokusů s destičkami
co jsem napsal špatně?
se sašou máte zřejmě nějaký přístup k materiálu, ne? to vidím z příspěvků.
tudíž bych rád nějak realizoavl pokusy v praxi s mědí.
už??
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: terahera

Příspěvek od lachim »

terahera
co by mělo ve tvém vlákně "iritovat"?
zírám a nechápu tvou reakci
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Nech to plavat,k mědi přístup nemám,škoda
A mimochodem,nikde nepíšu,že by tě mělo iritovat něco v mém vlákně
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: terahera

Příspěvek od YamahaMan »

Ak sa môžem opýtať, akú hrúbku mal ten medený slipmat?
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

3mm,váha asi 1,7 kg
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: terahera

Příspěvek od YamahaMan »

Vďaka!
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: terahera

Příspěvek od YamahaMan »

Ps.: mám toho síce dosť na "dolaďovanie" a skúmanie ale takýto slipmat si možno na skúšku vyrobím...
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: terahera

Příspěvek od lachim »

milanP
děkuji. měděné desky se mi kupovat nechce. u nerezu jsem byl přesvědčený, že to bude lepší než žula.
chtěl bych si je jen desky z mědi pod repro vypůjčit a zkusit. proti nerez /žula.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: terahera

Příspěvek od YamahaMan »

lachim píše:milanP
děkuji. měděné desky se mi kupovat nechce. u nerezu jsem byl přesvědčený, že to bude lepší než žula.
chtěl bych si je jen desky z mědi pod repro vypůjčit a zkusit. proti nerez /žula.
Ahoj, už mi to je jasné!
S nerezom to nebol problém, je ho dosť medzi ľuďmi ale meď - to je iné kafe.
Mám obavu, že sa to bude ťazko zháňať, najmä hrubšie a väčšie platne.
Skús v zberných surovinách /tam to všetko končí/, ja sa tiež chystám budúci týždeň pár obehnúť...
Šťastný lov! :thumbup:
Roman2

Re: terahera

Příspěvek od Roman2 »

terahera,
moc pěkné a poučné vlákno hlavně pro milovníky poslechu z gramofonu. Jinak jsem zvědavý, jak se bude chovat měděný slipmat made in vysočina na mém plovoucím AVIDu.
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Roman 2
Také jsem zvědavý,jak se to bude chovat na tvém Avidu.Můj gramofon je taky odpružený,ale trochu jinak než Avid,takže jsem měl obavy cokoliv na něj dávat.Řešil jsem to i Renownem,který mi půjčil clamp od Clear audio,takový ten vnější prstenec,který má podobnou váhu,abych vyzkoušel,jak se to bude chovat při takovém zatížení.Výsledek byl dobrý,tak jsme vyzkoušeli tedy i měděný slipmat a výsledek je brutální.Je to obrovský rozdíl k lepšímu,na ůrovni výměny přenosky o několik tříd lepší.Držím palce ať je přínos na tvém Avidu pozitivní a posune tě v poslechu analogu k audionirváně a přinese mnoho šťastných chvil :thumbup:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

MilanP. píše:
lachim píše:milanP
děkuji. měděné desky se mi kupovat nechce
Skús v zberných surovinách /... ... Šťastný lov! :thumbup:
Tak to si živě představuji =))
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Zdar zas všichni :angel:
Tak dnes zase novinka u mě a to,že jsem do phonovětve přiřadil step up trafo Ortofon ST-7.Chtěl jsem původně Verto,ale už se nedělá,tohle by měla být náhrada.Hned po zapojení a puštění první desky jsem málem spadl,neskutečný nástup dynamiky,všeho přibylo a to tak,že jsem myslel,že poslouchám jiné vydání LP :shock: Neskutečný posun a já mám zase radost :razz: Ještě jak bude i měděný slipmat,tak to už bude masakr \m/
Odpovědět