terahera

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PGH »

Co je nahradí?
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: terahera

Příspěvek od lachim »

Terahera
Konečně vidím tvůj Furugrescu v akci!
Byla by lepší fotka levého “koutu”, prosím?
ProAc bude jako zjevení
:-)
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: terahera

Příspěvek od zatty »

Na vzdy u tebe =)) neverim
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Lachim
Zkusil jsem vyfotit levé zákoutí :angel:

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PavelDosko »

:thumbup:
neni placka, neni highend
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak a nové repro nainstalováno :angel:

Obrázek

Ta mezera mezi přístroji je na Oppo,které je stále ještě v Casea na tuning mk2
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: terahera

Příspěvek od koudelka »

JO! :thumbup: :clap:

Vypadá to náramně, posun ve zvuku myslím značný, rád bych se někdy na jedno zastavil :shock:
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: terahera

Příspěvek od lachim »

terahera
děkuji za hezké foto!
též gratutuji k výstupu na další vrstevnici!
A ?? To nás přeci všechny zajímá. Pásek versus kalota?
Muselo stačit 1 přehrání Novosvětské. Při čem jiném hledat správné umístění nových beden, že?
:-)
dovol mi zamyšlení...když vidím ty káble nastrkané ve Furugrescu
měl jsemtotiž kdysi doma jeden vysoký model ProAc.
Na něm jsem zjistil ohromný vliv na jejich zvuk způsobený připojeným kabelem.
Jak repro, tak signal, tak power. Překvapila mě jejich ohromná citlovost na kabely.
S repro Neotech (typ už nevím) to byl průser. Se Siltech 750 to bylo vynikající.
Lovím z paměti. Ale tu "citlivost" si pamatuji výborně!
Co Ti na Tvou kabeláž říká Saša by mě zajímalo!
Kalotám zdar!
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

koudelka píše: 18 srp 2019 19:02 JO! :thumbup: :clap:

Vypadá to náramně, posun ve zvuku myslím značný, rád bych se někdy na jedno zastavil :shock:
Kdykoliv tě rád uvidím a vychlazené mám pořád :cool:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Lachim
Jsou ve všem,jak se říká,o krok napřed proti Cantusům.Neskutečné středy,detaily,bas pevnější,až jsem si myslel,že hraje třípásmovka :cool: Zatím si s umístětím hraju,je to na delší lokte,Cantusy jsem usazoval rok :crazy: Kabeláž budu postupně řešit,ale i s touhle,kterou jsem ladil na Cantusy to je v poho,ale věřím,že půjde jít s ProAcy dál
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Každopádně už teď je jasné,že si s Canorem sedly jak hrnec na "autocenzura" :cool:
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: terahera

Příspěvek od Jirka33 »

Konecne jsi prodal ty kaktusy :thumbup: Užívej noveho zvuku. :razz:
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: terahera

Příspěvek od Jiri »

terahera
Také se přidávám s upřímnou gratulací k upgrade. Ať to hraje. :thumbup:

Jen se chci zeptat, proč máš tak vysoko ten centr? To přece musí limitovat umístění promítacího plátna. Nebo center je za plátnem? Také mám stereo+kino a centr mám dole pod plátnem ale nasměrovaný vzhůru na poslechové místo.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Jiri
Díky.Centr vychází přesně horní hranou těsně se spodní hranou plátna.Je pravda,že to vypadá divně,ale chtěl jsem,aby stredobasy byly ve stejné rovině s hlavním repro
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: terahera

Příspěvek od YamahaMan »

:thumbup:
... ešte vymeniť tie hrnčeky :lol:
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: terahera

Příspěvek od Dasta »

Máro,
též blahopřeji k posunu, pochopitelně poslednímu, jak jinak, že a užívej nového zvuku do sytosti.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: terahera

Příspěvek od T101 »

Gratuluji, užívej hudbu :thumbup:, nezapomeň se někdy stavit na poslech.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: terahera

Příspěvek od Jirka33 »

Doporučuji ti tohle plátno, a centr muzes mit za plátnem.

https://www.hivilux.de/TensionLW/16-9-T ... xid-1.html
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: terahera

Příspěvek od Dieter Burmester »

A nebo Harkness screen :thumbup:
Dieter Burmester
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: terahera

Příspěvek od lachim »

terahera
závidím ti tu možnost mít centr takhle vysoko.
ty to máš téměř ideální. snad jako jediný tady na fóru...
též bych chtěl mít výškách v C v úrovni výškáčů L+R.
u mě však nerealizovatelné:
- takhle vysoko bych "obraz nekousnul"
- centr za plátnem = degradace zvuku
- stahovací plátno (tzn. ne v pevném rámu) = degradace obrazu.
musím ukecat pytla k cestě na moravu.
mohu se k tobě "nacpat", že?
s těmito speakers už bych to chtěl u tebe vidět/slyšet.
kalotám zdar a velkým centrům zvláště!
:-)
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: terahera

Příspěvek od zatty »

lachim píše: 20 srp 2019 09:37 terahera
závidím ti tu možnost mít centr takhle vysoko.
ty to máš téměř ideální. snad jako jediný tady na fóru...
též bych chtěl mít výškách v C v úrovni výškáčů L+R.
u mě však nerealizovatelné:
- takhle vysoko bych "obraz nekousnul"
- centr za plátnem = degradace zvuku
- stahovací plátno (tzn. ne v pevném rámu) = degradace obrazu.
musím ukecat pytla k cestě na moravu.
mohu se k tobě "nacpat", že?
s těmito speakers už bych to chtěl u tebe vidět/slyšet.
kalotám zdar a velkým centrům zvláště!
:-)

to terahera: taktéž gratuluji k nové bedně no ikdyž kalota :?:

to lachim: ne že bych ti chtěl nějak radit, ale jak znám M. po těch mnoha letech ( kdy u něho zkoušeli,pomahali a x krát ho navštívili ostatní lidé s fóra,Valderon,Dasta atd) tak vyjádření nacpat se k němu, že už má nějaké speakry ,,za dost peněz,, ( jako by měl předtím celou dobu nějaké šméčka) není úplně ideální oslovení pro návštěvu.

hifi zdar
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: terahera

Příspěvek od Jirka33 »

zatty =)) :thumbup: :thumbup:

Take jsem mel chut se k tomu vyjadrit, a ne jen k tomu, ale nemam ted chut na banan. [-x
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

No,původně jsem to chtěl přejít a nechat vyšumět,myslím Lachimův příspěvěk.Ale když už to Zatty nakousl(a zcela správně mě odhadl :cool: ),tak se taky vyjádřím.Lachime,vůbec to neber osobně,vím že jsi v hifi protřelý a zkušenostmi můžeš hýřit,ale je fakt,že kluci mě navštěvovali,radili,pomáhali nezávisle na tom,jakou mám sestavu a jak to u mě hraje.Pomohli mi nezávazně se vždy někam posunout a vždy jsme si pokecali jak o hifi,tak i lidsky.Nevidím tudíž důvod,proč bys mě měl navštívit,nic by ti to asi nepřineslo a čeká mě ještě jistě dlouhá cesta,než se dostanu na nějakou úroveň,kde by už bylo o čem s tebou mluvit.Věřím,že kluci,kteří se mnou dosud komunikovali a navštěvovali jsme se,tak to chápou a budou i nadále v tomto pokračovat,protože nejde jen o železo a bedny,ale i o tom si s někým pokecat a poznávat nové lidi,zasmát se,zanadávat atd
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: terahera

Příspěvek od lachim »

terahera
tak si holt někdy v budoucnu trhnu nohou při čekání na pytla v autě.
děkuji za vysvětlení!
kychtax

Re: terahera

Příspěvek od kychtax »

no tak kurnik chlapi :-w
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: terahera

Příspěvek od vitek »

terahera píše: 19 srp 2019 13:42 Centr vychází přesně horní hranou těsně se spodní hranou plátna.Je pravda,že to vypadá divně,ale chtěl jsem,aby stredobasy byly ve stejné rovině s hlavním repro
Máš to moc pěkné, zvukově taky určitě posun...
Centr jsem měl taky v úrovni střeďáků i když ideální by bylo mít v linii výškáče. Co ale pomohlo hlavním bednám, když jsem dal centr ještě níž (postavil jsem ho na koncák) a zrušil jsem větší stoleček, na kterém ten centr stál. Centr hraje pořád stejně....
Užívej si to.
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

S tím centrem si budu muset pohrát,měl bych ho raději niž a nakloněný k posluchači,jednak se mi to víc líbí a hlavně plánují větší plátno,už ne rolovaci,ale pevné na zeď s rámem :angel:
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: terahera

Příspěvek od vitek »

terahera píše: 21 srp 2019 18:27 S tím centrem si budu muset pohrát,měl bych ho raději niž a nakloněný k posluchači,jednak se mi to víc líbí a hlavně plánují větší plátno,už ne rolovaci,ale pevné na zeď s rámem :angel:
Tak tak, já si hraju pořád....
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: terahera

Příspěvek od Jirka33 »

už ne rolovaci,ale pevné na zeď s rámem - pá pá akustiko. Mel by sis ujasnit priority :crazy:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Konzultoval jsem to s člověkem,který tomu docela dost rozumí a půjde to řešit i s akustikou
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: terahera

Příspěvek od vitek »

Prosím tě nějak nestíhám číst všechno, ale koukám, že už nemáš pod gramcem řeznické prkýnko.... co to je a jak se to projevilo? Dík.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: terahera

Příspěvek od Jirka33 »

Ok :lol:

Radeji bych promital na Difuzor \:D/
IMG_20190816_223121~01.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

vitek píše: 21 srp 2019 19:46 Prosím tě nějak nestíhám číst všechno, ale koukám, že už nemáš pod gramcem řeznické prkýnko.... co to je a jak se to projevilo? Dík.
Je to beton v imitaci dřeva,projevilo se to podobně jako u repro,zpevnění basů
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: terahera

Příspěvek od vitek »

Ještě dotaz... jestli jsi nezkoušel dát ty magnetické nožičky přímo pod gramec, bez toho betonu. Taky to furt řeším, jestli dát pod gramec žulovou desku, nebo jinou a co pod ní... Zatím mám gramec přímo na skříňce a pod ním mám cerabase slimline a oproti tomu, kdy byly nožičky gramce jen na kovových podložkách, tak lepší... Objednal jsem na vyzkoušení nožičky vzduchové, které by měly být pod gramec nejlepším řešením....a teoreticky by nemusela být pod gramcem žádná deska... chce to vyzkoušet
972b618b07aec59b2a629b20ed118e22.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

To vypadá zajímavě,dej pak vědět :cool: Jinak na gramofonu mám nožičky hliník se sorbotanem,pak beton a magnetické nožky
kychtax

Re: terahera

Příspěvek od kychtax »

Zdar. Nemáš tu lištu moc daleko.. K tomu Canoru to musí být cca 3 metry nebo víc, které Ti leží na zemi(?) a zbytečně potřebuješ dlouhé. To se pak zčásti smazává její výhodnost. Taky že leží cerabally na koberci. Bych zkusil dát ji doprostřed před sestavu na žulový podstavec(nebo jen na podstavec tam kde je). na skoušku.
Ještě jsem si všiml, že máš nějaký filtr už uvnitř lišty. Jestli není to dusítko navíc? Já jsem dusítko nakonec z lišty vyndal. Zvuk malinko ztrácel "chlupatost", ostrost.
Řeším podobnou věc. Kam ji dát, aby nezavazela + nebyla moc vidět + nebyla daleko + měl jsem jistotu že se neovlivní s reprokabelem (který mám zatočený kousek od ní) nebo čímkoliv jiným, .. :???:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Canor mám zapojen mimo lištu,přímo do zdi na samostatný přívod.To dusitko má u mě podobný vliv na zvuk,jako měděný slipmat na gramofonu,tedy jasně slyšitelny a k lepšímu.Zkoušel jsem různé variace připojení komponentů,tohle se mi zdá nejlepší.Poldožení lišty je dobrá myšlenka,vyzkouším :angel: Mám teď objednanou měď pod komponenty a repro,tak priobjednam i pod lištu,uvidíme :cool:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

kychtax píše: 22 srp 2019 09:54 Zdar. Nemáš tu lištu moc daleko.. K tomu Canoru to musí být cca 3 metry nebo víc, které Ti leží na zemi(?) a zbytečně potřebuješ dlouhé. To se pak zčásti smazává její výhodnost. Taky že leží cerabally na koberci. Bych zkusil dát ji doprostřed před sestavu na žulový podstavec(nebo jen na podstavec tam kde je). na skoušku.
Ještě jsem si všiml, že máš nějaký filtr už uvnitř lišty. Jestli není to dusítko navíc? Já jsem dusítko nakonec z lišty vyndal. Zvuk malinko ztrácel "chlupatost", ostrost.
Řeším podobnou věc. Kam ji dát, aby nezavazela + nebyla moc vidět + nebyla daleko + měl jsem jistotu že se neovlivní s reprokabelem (který mám zatočený kousek od ní) nebo čímkoliv jiným, .. :???:
Teď,když čtu tvůj příspěvek znova,tak docela zírám,jak jsis vlastně mohl všimnout,že mám nějaký filtr uvnitř lišty? :shock:
kychtax

Re: terahera

Příspěvek od kychtax »

Jsem si toho vsiml na navsteve. Uz si ale nepamatuji o co presne slo. Kdybys dal detail te listy?. Ona je vubec jina..opatrena ozdobnym napisem, asi vyleptanym, pokud dobre pamatuji. O:-) jinou takou jsem nevidel.
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Odpovědět