terahera

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: terahera

Příspěvek od Dasta »

Máro moc pěkný, jsem zvědavý na zvuk
PS kde je stolek s tekutinami?
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Díky moc všem,mě se to moc zatím nelíbí,ale oko je blbec a zvykne si :smile:
P.S.Stolek s hifi nápoji zůstal,akorát nejde na fotce vidět :smile:
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: terahera

Příspěvek od sonofstars »

To bude seance popijejicich a hlavoukyvajicich maniku \m/
Prijimas i prislusniky sekty LS? ^:)^

Necham ti vyrobit tricko jako darek :-c
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Přijímám příslušníky jakékoliv sekty :smile: Naštěstí ti z té nejnebezpečnější nikam nechodí a odmítají jakoukoliv osobní zkušenost(jeden z nich nás nazval těmi nasavajicimi maniaky :lol: )
Jinak v nasavani jsem docela zdatný s mnohaletym tréninkem :cool:
P.S.Tričko XXL,bo pivo dělá hezká těla :smile:
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: terahera

Příspěvek od zatty »

terahera píše:Přijímám příslušníky jakékoliv sekty :smile: Naštěstí ti z té nejnebezpečnější nikam nechodí a odmítají jakoukoliv osobní zkušenost(jeden z nich nás nazval těmi nasavajicimi maniaky :lol: )
Jinak v nasavani jsem docela zdatný s mnohaletym tréninkem :cool:
P.S.Tričko XXL,bo pivo dělá hezká těla :smile:
zdatnost v nasavani potvrzuju :thumbup:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak další přírůstek,konečně vyřešeno osvětlení gramce :smile:
https://www.lighting.philips.cz/consume ... /660469316
Zattymu dík za nápad s napájením :thumbup:
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: terahera

Příspěvek od zatty »

terahera píše:Tak další přírůstek,konečně vyřešeno osvětlení gramce :smile:
https://www.lighting.philips.cz/consume ... /660469316
Zattymu dík za nápad s napájením :thumbup:
neni za co dilo se vydarilo a bez jakehokoliv zasahu to vypada skvele a sviti opravdu dobre :thumbup:

P.s. Pockej co na tebe siju v tydnu :-?
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
kychtax

Re: terahera

Příspěvek od kychtax »

pěkný . Ta hlava že zmizela je fajn. Z té jsem měl strach.. :lol:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

Máro, paráda! :thumbup:
Mimochodem, co reprokablík? Pořád Ti zní VDH lépe?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: terahera

Příspěvek od sonofstars »

terahera píše:Přijímám příslušníky jakékoliv sekty :smile: Naštěstí ti z té nejnebezpečnější nikam nechodí a odmítají jakoukoliv osobní zkušenost(jeden z nich nás nazval těmi nasavajicimi maniaky :lol: )
Jinak v nasavani jsem docela zdatný s mnohaletym tréninkem :cool:
P.S.Tričko XXL,bo pivo dělá hezká těla :smile:
No mozna lepsi, ze nikam nechodi a nejezdi. ~x(
Tricka takove velikosti neexistuji, ale prej ti sesijou dve prosteradla :thumbup:

Ja nasavat nebudu (jsem abstinent) ale o to vic budu kejvat uznale hlavou, bo se mi ta sestava libi i na dalku. :thumbup:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

zabiny007 píše:Máro, paráda! :thumbup:
Mimochodem, co reprokablík? Pořád Ti zní VDH lépe?
Jj,zní a dokonce si z něj budu dělat i hlavní kabeláž,původně měl být jen na multikanal :angel:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Sonofstars
Tak by mi mohli udělat i povlečení :smile: Mám už jedno Star Wars,tak bych měl tohle na střídačku :angel:
Takže abstinent,no to nějak nezapadá do Bva tabulek :-?
Ale nevadí,budem trepat hlavou oba,akorát ty střízlivý a já na šrot a když nás to přestane bavit,tak dáme nějaké měření,to nás srovná \m/
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

kychtax píše:pěkný . Ta hlava že zmizela je fajn. Z té jsem měl strach.. :lol:
No zmizely i hodiny,na popud dalšího člena :smile:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Zdar všem hifi postiženým :angel:
Tak minulý týden jsem ukončil svou aktivitu na sousedním fóru hifiroom :smile: Už jsem nesnesl věcnou a nic nepřinášející diskuzi pár lidí,kteří v podstatě vedou monolog jen o tom,jací jsme mi pocitari blbci zralí na chocholouska.Nic proti ničemu,každý má svůj názor a od toho je diskuse,aby se ty názory měnily.Jenže vedle se začlo mazat,bez upozornění a pak už diskuse nedává smysl,ať je názor jakýkoliv.Za poslední měsíc jsem navštívil několik členů osobně a bylo to mnohem víc přínosné,než plky o tom,co může nebo nemůže mít na zvuk vliv a poznal jsem zase pár příjemných lidí :thumbup: Myslím,že je to nejlepší přístup k poznání,ať už jsem věřící nebo ne a hlavně krásně strávené chvíle s lidmi,kteří mají stejný koníček a poslouchají hudbu,a přitom každý jinak
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: terahera

Příspěvek od aretax »

:thumbup:
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
kychtax

Re: terahera

Příspěvek od kychtax »

Je to skoda..:-?
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: terahera

Příspěvek od koudelka »

=)) No tos ale chlapče udělal chybu, konečně ses mohl dozvědět, jestli se má na fóru říkat TY debile, nebo VY debile a jistě i mnoho dalších věcí, pro hifi nezbytných :clap:
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: terahera

Příspěvek od T101 »

Je to škoda, ale Teraheru chápu, mazání celých témat bez vysvětlení :thumbdown:

Ano, návštěvy jsou mnohem přínosnější. Díky za poslech, pohoštění a super pokec s tebou a Zattym v tvé poslechovce. Škoda že nebylo víc času. Rád vás přivítám u sebe.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Zdar všichni zase,tak další menší změna u mě a to změna přenosky.2M Black je sice výborná a vyjimečná přenoska,ale jak mi napsal Saša(Zabiny),kdo jednou zkusí MC Lo,tak už není cesty,takže nyní u mě k velké radosti a spokojenosti se točí kolotoč s Ortofon Rondo Bronze :angel:
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: terahera

Příspěvek od Dasta »

Máro děkuji za pěkné odpoledne hraje to famózně, veliké poděkování Tobě a Zattymu, uvidíme se na výstavě.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Zdar zas všem :angel:
Tak momentálně mám gramofon u lékaře na pár drobných změn.Bude předrátováno rameno stříbrem Van Den Hul,vyměněn motorek za tišší,upraveno napájení a předřazen speedbox,už se těším,jak bude hotovo,hned pak napíšu dojmy :angel: Jinak ještě mám nový přírůstek a to napajécí kabel vedoucí ze zdi do lišty Furugescu a to místo původního VDH Mainstream Viablue X60
Obrázek
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: terahera

Příspěvek od zatty »

terahera píše:Zdar zas všem :angel:
Tak momentálně mám gramofon u lékaře na pár drobných změn.Bude předrátováno rameno stříbrem Van Den Hul,vyměněn motorek za tišší,upraveno napájení a předřazen speedbox,už se těším,jak bude hotovo,hned pak napíšu dojmy :angel: Jinak ještě mám nový přírůstek a to napajécí kabel vedoucí ze zdi do lišty Furugescu a to místo původního VDH Mainstream Viablue X60
Obrázek
machrujes co :-) kabel zni vyborne :-)
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Jj,teď už se mi to machruje :smile: ,ale tři měsíce jsem zkoušel různé napáječáky,než mi konečně nějaký sedl dle mých představ a nakonec zůstal ten nejmíň pravděpodobný a vlastně skoro nejlevnější :shock:
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: terahera

Příspěvek od Jirka33 »

Pěkné, to mas na okrasu? :lol:

Hmm feritove krouzky, bez nich to nehraje :lol:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

To víš,já poslouchám i očima :smile:
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: terahera

Příspěvek od Jirka33 »

V tom případě :thumbup:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Ahoj zas všem maniakům :angel:
Včera jsem byl konečně navštívit Sašu(Zabiny) a nevím jak to napsat.Neumím,jak ostatní vyjádřit slovy pocity,ale prostě a jednoduše totální nářez :shock:
Dokud jsme poslouchali multikanál,tak jsem byl ještě relativně v klidu,i když taky famózní,ale jak se přešlo na stereo,tak se mi pomalinku začaly stahovat půlky.Neuvěřitelný prostor,detail a vyváženost celého poslechu ve všech pásmech.Pak Saša začal pouštět hudbu ze svých gramofonů a to byl můj konec :shock: Neuvěřitelné,nelze popsat,to se musí slyšet.Jeden gramofon na totální tecnologické špičce-Oracle a druhý,asi 40 let starý,ale v novém kabátku :shock: Garrard,neuvěřitelný kousek,prostě nádhera a macek jak kráva :shock: :shock: :shock: Zvuk obou pro mě neslýchaný,detailní a vyvážený,přál bych všem antianalogistům slyšet,by se z toho pos..... :smile: Přesto každý hrál jinak,tak jak byl konstruován,Oracle se strojovou přesností,Garrard s míň detailem,ale zase víc jakoby líbivěji,posazen trochu níž a víc na emoce posluchače a tepleji.Oracle v podání Saši je dle mě totální reference analogu v našich krajích a možná i dál :thumbup: Děkuji moc za příjemně strávené chvíle,super servis a jídlo a hlavně neuveřitelný zážitek,který pár dní po výstavě se nebojím říct, asi nejlepší,co jsem slyšel i viděl :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

Máro, díky za návštěvu, jsem rád, že se ti líbilo. Osobně považuji Oracle za dotažený do maxima a jsem se zvukem spokojen. U Garrarda ještě budu nějaký čas dokonalé sladění všech proměnných hledat, pořád jsou tam rezervy. Ale charakter zvuku určitě zůstane a je to přesně to, co jsem očekával - ORACLE+Graham+A95 precizní, detailní, dokonalý zvuk, Garrard+SME (a výhledově DV505)+Kansui "teplý, pohodový, více nabasovaný projev". A jak jsi sám slyšel, i druhé ramínko s 2M black má opodstatnění :lol:.

Už se těším, až napíšeš dojmy z tvého upraveného gramce :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak gramofon po ůpravách od čtvrtka doma,mimo mnou zmíněné ještě nahrazen plastový subtalíř za hliníkový.Zvukový posun neskutečný :shock: ,jako bych dovezl jiný stroj :shock: :smile: Obrovský nárůst dynamiky,detailu,vše se zklidnilo,výšky oproti mému strachu ze stříbra a agrese se naopak zjemnily,neuvěřitelný klid,když jsem jej poprvé zapnul,tak jsem měl pocit,že jsem zapomněl připojit signálové kabely z phona do integráče :lol: Zvukový posun asi na ůrovni jako když jsem z phona CA 651P přecházel na PJ Phonobox RS,prostě jiný level,doslova a do písmene.Přidávám pár foto,ale z venčí se vpodstatě nic na oko nezměnilo

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

Paráda, blahopřeji! :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
kychtax

Re: terahera

Příspěvek od kychtax »

terahera píše:prostě jiný level,doslova a do písmene.
:clap:
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: terahera

Příspěvek od zatty »

Ja tam vidim rozdil :smile: a to obri desku pod gramofonem :smile:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: terahera

Příspěvek od Urbino »

Super :clap: :thumbup:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak vzhledem k tomu,že posun u gramofonu je docela razantní,došlo u mě k prozření,že ruční pračka na LP už stačit nebude :sad: Slyším bohužel i věci(nečistoty),které dříve nevystupovaly,takže jsem pořídil pračku novou ,poloautomatickou s odsáváním.Vím,nejlepší by bylo pořídit ultrazvukovou,ale narovinu,na tu zatím nemám :smile: Po vyprání prvních pár LP zatím spokojenost,proti ruční mnohem větší ůčinnost :thumbup:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

Máro, co pračka umí zjistíš, až ji zapojíš do pořádné elektřiny. Takto na OBI psa jede na 50 % :lol: :cool:

Jinak zírám, že jsi muž činu. Je to doslova pár dní, co jsme si o vlivu čistoty desek na kvalitu zvuku povídali a najednou ji už máš. Za mne skvělé rozhodnutí. Tvůj vymazlený gramofon si čisté desky zaslouží a nemá cenu se trápit a nákup odkládat, když by tě to stejně neminulo. :thumbup: :clap:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: terahera

Příspěvek od Dasta »

Blahopřeji, je vidět, že do toho jdeš opravdu prsama a to je dobře.Preji hodně šťastných chvil s vytuňeným gramcem,,dostatek tekutin (na čištění, pochopitelně).
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: terahera

Příspěvek od Jirka33 »

Pěkná pračka. Uz hledala žena kudy tam dat pradlo? :lol:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: terahera

Příspěvek od aretax »

Aj ja mám túto pračku - max. spokojnosť. Najviac na nej oceňujem spätný chod a silné odsávanie. Už som viac ráz písal, že nie som zástancom ultrazvukových práčok. Ale niekedy sa mi pritrafí kúpiť silne znečistený titul, tak rozmýšľam nad kúpou: http://audiorevita.pl/. Po vyčistení LP vysajem na ProJect pračke.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Díky moc kluci za podporu :angel: Jsem teď ve fázi absolutního nadšení ze zvuku gramce a z práce pračky,kterou vykonavá :thumbup: Je to fakt jiný setup,ůplně žasnu a musím přiznat,že jsem nevěřil v takový postup,spíš jsem to původně dělal pro klid duše :eek: Vše na sebe navazuje jak asi má,takže mé nadšení bude trvat asi dlouho.Pračka byla v plánu sice až tak za rok :shock: ,ale po upgrade grama a konzultaci se Sašou nebylo o čem dál přemýšlet a hlavně,asi by ten upgrate ztrácel smysl :smile: Přikládám ještě nějaké foto,jak to teď zhruba mám :angel:
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

Konečně vidím ty nenápadné basové pasti, které jsi před manželkou neschoval a které Ti kurýr odmítl poponést 100 metrů po ulici.
Tak už jej chápu :lol: Jaké jsou teď tvé další plány? Mluvil jsi o sundání molitanů ze zdi a nějakých difuzorech. Už v tom je nějaký "myšlenkový" či ideový pokrok?

A co je to pod bednami? Vím že jsi mluvil o přestříkaném betonu, ale na fotce to vypadá, jako orvaný kus molitanu. :shock:

Jinak koukám, že změn je od mé poslední návštěvy opravdu hodně, tak budu muset zase někdy vyrazit na valachy...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Odpovědět