Davidus

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Uživatelský avatar
Davidus
Příspěvky: 137
Registrován: 27 pro 2010 20:09
Bydliště: Praha

Davidus

Příspěvek od Davidus »

Protože jsem se pomalu začal na tomto foru projevovat, tak je vhodné se taky představit. Možná jste někteří četli moje představení na vedlejším foru, ale opakování nezaškodí.

Jak jste mohli poznat z mého nicku, mé jméno je David a v červenci mi bude 30, takže patřím spíše k mladší části fora. Pocházím z jižní Moravy, ale nějakou dobu bydlím/pracuji v Praze.
Pokud si dobře pamatuju, tak s hifi jsem přišel do styku poprvé cca před 14, 15 lety u kamaráda jednoho spolužáka ze střední. Komplet sestava Technics a velké sloupy TVM, později vyměněné za DIY. Byl jsem z toho úplně na větvi. Začal jsem pročítat S&V (ještě když to bylo hlavně stereo) a různé katalogy (hlavně Denon a Technics) a snil o tom, jak si pořídím něco vlastního.Roky plynuly a cca před 5 - 6 lety jsem od jedněch známých dostal CD, AV reciever a repro Technics. Nebylo to kdo ví co, ale byl jsem za to velmi rád a dost si to užíval. Technics jsem pak vyměnil za AKAI, konkrétně CD přehrávač CD-57 a zesilovač s DAC AM-55. K tomu jsem pořídil repro Quadral Altan MK IV, později gramo JVC JL-A1. A to už se pomalu dostávám do současného stavu. Vypadá to u mě následovně:

Pro-Ject RPM 5.1 s Ortofon 2M Bronze
Pro-Ject Phono Box SE II
AKAI CD-57
AKAI AM-55 (používaní jen jako DAC)
NVE PLQ 304 (lampový předzes)
NVE MLQ 120 (hyhridní konec)
Quadral Altan MK IV

Sestava dost různorodá, ale postupně, v rámci mých finančních možností, se ji budu snažit sjednotit. Za základ považuji zesilovače NVE a gramofon. Ten je mým posledním přírůstkem (mám ho 1 měsíc). Teď jsou na řadě reprobedny. Mám nějakou představu, tak snad se mi podaří do konce roku něco pořídit.
Ještě něco málo k hudbě. Poslední dobou poslouchám skoro vše od metalu po klasiku, i když metal už je spíše na ústupu. Něco konkrétního nemá cenu psát. Poslouchám to, co se mi líbí.
A aby to nebylo jen samé čtení, tak alespoň ukázka mé analogové větve. Na fotkách zbytku se pracuje a dodám je později.

Obrázek

Mimo hifi taky rád fotím. Asi to tak nějak k hifi patří...
ProJect RPM 5.1 -- Ortofon 540 mk II -- iPhono 2
Pioneer PD-91
Luta DAC
SPX 2010 -- DPA 223 -- Tannoy Revolution DC6T Signature
monte

Re: Davidus

Příspěvek od monte »

Staré desky dobře hrají a lampu je slyšet. NVE jsem slyšel a hraje, mám jet na návštěvu do Malenovic ke konstruktérovi. Dokonce se prý známe z mladých let, ale jak někdo psal, jsme hifi lenoši. :thumbup: :clap: :thumbup: http://hifi.duoduo.cz/viewtopic.php?f=13&t=70 Jinak ať Ti to hraje a neměnit, snad repro. Hifi a tři pásma patří k sobě :cool:
Uživatelský avatar
Davidus
Příspěvky: 137
Registrován: 27 pro 2010 20:09
Bydliště: Praha

Re: Davidus

Příspěvek od Davidus »

Včera jsem měl odpoledne chvíli času, tak jsem nafotil celou sestavu. Nejsou to úplně ideální fotky, jsou to složeniny z několika fotografií, ale pro informaci to stačí. Do highendu to má hodně daleko, ale to ani není mým úmyslem. Chci sestavu, která mě bude bavit poslouchat (a baví mě už teď).

Obrázek Obrázek

Monte: Na NVE jsem četl různé názory. Když jsem pojal úmysl je zakoupit, zajel jsem si je k prodávajícímu poslechnout. Líbilo se, tak jsem je bral. A jsem spokojený pořád.
ProJect RPM 5.1 -- Ortofon 540 mk II -- iPhono 2
Pioneer PD-91
Luta DAC
SPX 2010 -- DPA 223 -- Tannoy Revolution DC6T Signature
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Davidus

Příspěvek od Peer »

Pěkná sestava.
I lacinější přístroje, pokud jsou celkově sladěné v celém řetězci, mohou
hrát výborně.
A to platí i naopak. Drahá sestava, která si celkově nepasuje, nebude
zvukově zajímavá.
A nejdůlěžitější je osobní spokojenost!
Jenom bych možná zkusil ty reprobedny umístit na samostatné stojany?
To by možná mohlo zvuk ještě o něco zlepšit...
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Davidus

Příspěvek od winelover »

Pěkná, zajímavě poskládaná sestava. Stojany zřejmě momentálně neřeší, protože pracuje na pořízení nových repro.
Tak ať se Ti ten upgrade podaří podle představ a ať Ti to hraje! :thumbup: wl
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Davidus

Příspěvek od fox »

Mám taky retro sestavu. Její zvuk má své kouzlo a moc se mi líbí. Hraji na ni skoro každý den.


Obrázek
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Davidus

Příspěvek od Mark Levinson »

Pěkná sestavička :clap:.
Jaký výkon má zesilovač NVE? Jakou máš představu o nových bednách, zajímá mne jestli regálovky nebo sloupy?
Dík a držím palce :thumbup:.
Mark Levinson
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Davidus

Příspěvek od martinowsky »

stylová sestavička moc se mi to líbí Davidusi :thumbup:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
Davidus
Příspěvky: 137
Registrován: 27 pro 2010 20:09
Bydliště: Praha

Re: Davidus

Příspěvek od Davidus »

Díky za reakce, chlapi.
Zkusím postupně odpovědět. O stojanech pod repro jsem samozřejmě přemýšlel, ale nenašel jsem nikde v nabídce stojany s potřebnými rozměry. Bedny mají cca půl metru na výšku a půdorys 275 x 280 mm. Nakonec, protože chci jiné, tak už jsem stojany neřešil. Chci pořídit nějaké decentní sloupky, které by mi dokázaly pro mě přijatelně zahrát varhanní hudbu, které mám mraky. Vzhledem k velikosti místnosti nemůžu chtít nic velkého, i když třeba Quadral Titan by nebyly špatný, ale na ně mi už nestačí zesilovač a ani tolik investovat nechci. Jsem tak nějak smířen s tím, že nejhlubší oktávu si na varhanách vychutnám jen ve skutečnosti.
NVE je dělaný jako dual monoblok s elektronkou (E88CC) na vstupu a mosftey na výstupu, propojení je možné RCA i XLR. Umí 120W/8Ω.
Ty pionýři se mi foxi moc líbí, vintage má něco do sebe...
ProJect RPM 5.1 -- Ortofon 540 mk II -- iPhono 2
Pioneer PD-91
Luta DAC
SPX 2010 -- DPA 223 -- Tannoy Revolution DC6T Signature
Uživatelský avatar
Davidus
Příspěvky: 137
Registrován: 27 pro 2010 20:09
Bydliště: Praha

Re: Davidus

Příspěvek od Davidus »

Blíží se konec roku, a protože jsem během posledního půlroku udělal pár změn v sestavě, tak jsem usoudil, že Vás s nimi seznámím.

První mi přibyl do sestavy tuner Luxman T-2. Krásný kousek, sice starý jako já, ale naprosto jak nový a uvnitř ani smítko prachu.Po zvukové stránce není co řešit. Koupil jsem ho jen kvůli jedné stanici, kterou poslouchám (ČRo 3 Vltava), ale za ty prachy se mi to oplatí.
Vyměnil jsem též cd přehrávač Akai za Philips CD 960. Tady snad není potřeba nic dalšího psát.

Obrázek

Nakonec přišlo i na koncový zesilovač. NVE nahradil DPA 223. Sice výkonově slabší, ale zvukově se mi líbí o mnoho více než NVE.

Obrázek

V plánu na příští rok je výměna repro a předzesilovače (zde mám už jasno).

Obrázek

Obrázek
ProJect RPM 5.1 -- Ortofon 540 mk II -- iPhono 2
Pioneer PD-91
Luta DAC
SPX 2010 -- DPA 223 -- Tannoy Revolution DC6T Signature
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Davidus

Příspěvek od pajuna »

Pekne :!: , vcetne toho svetelneho objektivu ;) viditelneho skoro na kazde fotce.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Davidus

Příspěvek od Maretti »

ááá Pajula bude asi fanda i do focení ? Buď světelný objektiv se clonou kolem F2.8 nebo teleobjektivem s větší ohniskovou vzdáleností a clonou kolem F4 ? =p~
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Davidus

Příspěvek od pajuna »

No jo, stary CANONista ;) . Nechtel bych tady zasekat Davidovo vlakno, ale tipuji treti moznost - a to pevne ohnisko s jeste mensi clonou nez 2,8 :smile:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Davidus
Příspěvky: 137
Registrován: 27 pro 2010 20:09
Bydliště: Praha

Re: Davidus

Příspěvek od Davidus »

Tak si v tom uděláme jasno. Je to foceno starým objektivem Tamron Adaptall 2 28/2.5 na Canonu 50D.

Obrázek

Foceno ještě starším objektivem Zeiss Jena Flektogon 35/2.8@8. Že rád fotím jsem zmiňoval na začátku vlákna. Myslím, že není na škodu, když se poodhalí sem tam něco i z jiné, než jen audio výbavy ;)
ProJect RPM 5.1 -- Ortofon 540 mk II -- iPhono 2
Pioneer PD-91
Luta DAC
SPX 2010 -- DPA 223 -- Tannoy Revolution DC6T Signature
Uživatelský avatar
TOM
Příspěvky: 94
Registrován: 07 kvě 2011 22:35
Bydliště: Praha

Re: Davidus

Příspěvek od TOM »

přece jen by to chtělo trochu víc zaclonit,senzor APS-C je už dost velkej :D
Uživatelský avatar
Davidus
Příspěvky: 137
Registrován: 27 pro 2010 20:09
Bydliště: Praha

Re: Davidus

Příspěvek od Davidus »

Ty fotky s menší hloubkou ostrosti byl záměr. Jinak se snažím při běžném focení nechodit přes F8. Při vyšších clonách už se zase trošku snižuje ostrost. Ale každý objektiv to má trošku jinak a může být nejostřejší třeba při F5,6 nebo až při F11.
ProJect RPM 5.1 -- Ortofon 540 mk II -- iPhono 2
Pioneer PD-91
Luta DAC
SPX 2010 -- DPA 223 -- Tannoy Revolution DC6T Signature
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Davidus

Příspěvek od lubin »

chválím starej Tuner Luxman...krása. Chválím fota, clonu nechat!! :D Vidím společné zájmy...yes!! :thumbup:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
Davidus
Příspěvky: 137
Registrován: 27 pro 2010 20:09
Bydliště: Praha

Re: Davidus

Příspěvek od Davidus »

Lubin: Rád fotím na malou clonu, ale na to je třeba kvalitní a hlavně ostrý objektiv. Rád bych se časem dopracoval např. k Leitz Apo-Telyt 180/3.4. Ten je ostrý už plně otevřený, ale taky stojí trochu víc...
ProJect RPM 5.1 -- Ortofon 540 mk II -- iPhono 2
Pioneer PD-91
Luta DAC
SPX 2010 -- DPA 223 -- Tannoy Revolution DC6T Signature
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Davidus

Příspěvek od lubin »

To je velmi slušný výsledek....já pokukuji po Samyang 35/1,4...:)
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
Davidus
Příspěvky: 137
Registrován: 27 pro 2010 20:09
Bydliště: Praha

Re: Davidus

Příspěvek od Davidus »

Klidné a ničím nerušené prožití Vánočních svátků Vám i Vašim blízkým a v Novém roce co nejvíce příjemných chvil s naší oblíbenou muzikou.
(Klikněte na obrázek pro plnou velikost)
Obrázek
ProJect RPM 5.1 -- Ortofon 540 mk II -- iPhono 2
Pioneer PD-91
Luta DAC
SPX 2010 -- DPA 223 -- Tannoy Revolution DC6T Signature
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Davidus

Příspěvek od Mark Levinson »

Davidusi,
díky moc za přání. Moc pěkný snímek, to máš pohled z domova? Pokud ano, tak to závidím.
Jinak Tvé snímky ve vlákně zmizely, pokud budeš chtít, tak je mohu znovu vložit.
Mark Levinson
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Davidus

Příspěvek od lachim »

davidus

ježíšku, to je krásná fotka. nádherná pf-ka!
obdivujeme jí právě při oslavě vánoc.
(tudíž zde kapku vykládám o jejím autoro)
ahoj!
Uživatelský avatar
Davidus
Příspěvky: 137
Registrován: 27 pro 2010 20:09
Bydliště: Praha

Re: Davidus

Příspěvek od Davidus »

Jsem rád, že se fotka líbí, "kluci". Je stará 3 roky, složená z 18 fotek a má jisté nedostatky, ale potěšila už celkem dost lidí. A ano, to je můj každodenní výhled.

Mark Levinson: Co se týká chybějících fotek, tak bych je neobnovoval, protože sestava už je trochu jiná, o čemž v dohledné době něco napíši a přidám i fotky.
ProJect RPM 5.1 -- Ortofon 540 mk II -- iPhono 2
Pioneer PD-91
Luta DAC
SPX 2010 -- DPA 223 -- Tannoy Revolution DC6T Signature
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Davidus

Příspěvek od Mark Levinson »

OK, těším se na nové fotky.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Davidus

Příspěvek od bigjoe »

Jestli se nepletu, tak ta fotka je ze Strahovského kláštera ??? Je tam vícero institucí, takže tam asi pracuješ ???
Moc hezký výhled.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Davidus
Příspěvky: 137
Registrován: 27 pro 2010 20:09
Bydliště: Praha

Re: Davidus

Příspěvek od Davidus »

Ano, je to tak.
ProJect RPM 5.1 -- Ortofon 540 mk II -- iPhono 2
Pioneer PD-91
Luta DAC
SPX 2010 -- DPA 223 -- Tannoy Revolution DC6T Signature
Uživatelský avatar
Davidus
Příspěvky: 137
Registrován: 27 pro 2010 20:09
Bydliště: Praha

Re: Davidus

Příspěvek od Davidus »

Slíbil jsem pár novinek a fotek, tak tady jsou.
Vyměnil jsem cd přehrávač. Philipse nahradil krásný Pioneer PD-91, vyčištěný a seřízený. Může na dlouho dělat radost.
Obrázek

DPAčko dostalo nového parťáka. lampové NVE nahradil DIY preamp od jednoho kolegy ze slovanetu. Tím jsem úplně vyřadil z řetezce lampy. Zvuk je teď přesnější a čistší. Přibylo i trochu detailů. Nic přehnaného, tak akorát.

Během roku jsem měl možnost si vyzkoušet i několik přenosek: Pro-Ject Pick it MC 1, Ortofon MC 15 Super mk II a Denon DL-303. Nakonec však bronzovou ortofonku nahradila vintage přenoska Acutex LPM 415 STR. Zvukově velmi zajímavá, ale ne moc vhodná k ramenu Project 9cc. Odložil jsem ji na později. Mám už nějaký plán na její využití.
Obrázek

Nakonec mi to nedalo a před Vánocemi jsem ještě stihl pořídit Denon DL-301. Byla to velmi dobrá trefa. Bohužel mi na ní před pár dny odešel levý kanál, takže bude muset do Japonska na reklamaci :crazy:
Obrázek

Opět jsem musel nasadit bronzku. Je to dost rozdíl proti 301. Nejvíc to jde poznat na výškách. Denonka je má takové kultivovanější.

Mimo to jsem nahradil reprokabel Supra Ply 3.4 Nordostem Purple Flare. To byl taky docela skok. Mám i jiné bedny, ale o nich někdy příště - ještě mi neříkají pane.
ProJect RPM 5.1 -- Ortofon 540 mk II -- iPhono 2
Pioneer PD-91
Luta DAC
SPX 2010 -- DPA 223 -- Tannoy Revolution DC6T Signature
Uživatelský avatar
MicroSeiki
Příspěvky: 57
Registrován: 25 říj 2011 23:50

Re: Davidus

Příspěvek od MicroSeiki »

Ahoj Davide, s tou přenoskou to byla výborná trefa, Denon dělá moc dobré přenosky, už levná DL110 hraje naprosto parádně :thumbup: Jen nevím zda je v hodná k lehkému ramenu Project, počítal si rezonanci?
http://www.vinylengine.com/cartridge_re ... mit=Submit
Vychází na 12 Hz, což je za hranicí ideálnosti. Nicméně s těžšími šroubky by ses mohl dostat na 11 Hz. :smile:

Taky by mě zajímalo jak si vede zvukově Pincek ve srovnání s Phillipsem?

Jo a co ty bedny? Nemusíš říkat přesně typ, jsem jen zvědavej zdali to budou kostitřasy pro tvou milovanou varhanní hudbu? :smile:
monte

Re: Davidus

Příspěvek od monte »

Lehké raménko ? Jinak bys měl mít k raménku přídavné závaží, 4g plíšky. Aspoň já jich ke gramu dostal. Nemáš nic pro seřízení ? Já myslel, že bez desky a dalších pomůcek taky seřídím, ale škaredě jsem se spletl. Možná kdysi na starých gramofonech.

Vadný levý kanál, určitě ?
Uživatelský avatar
MicroSeiki
Příspěvky: 57
Registrován: 25 říj 2011 23:50

Re: Davidus

Příspěvek od MicroSeiki »

Raménko Pro-Ject 9CC má nízkou efektivní hmotnost 8,5 g ("slangově" se proto říká že je "lehké") hodí se proto pro něj přenosky s velkou snímavostí. Neplést si ale z celkovou hmotností raménka, to je něco jiného...
monte

Re: Davidus

Příspěvek od monte »

Micro, jdeš na to už moc vědecky, kvantově :thumbup: a co tak chladit přenosky dusíkem :lol: , ale ber to z humorem. Co se mi velice osvědčilo pro zvuk, je staré nastavení jehly 14 stupňů. Sice nevím proč, ale hraje vše líp i nová vydání :thumbup:
Uživatelský avatar
Davidus
Příspěvky: 137
Registrován: 27 pro 2010 20:09
Bydliště: Praha

Re: Davidus

Příspěvek od Davidus »

Tak si to trochu ujasníme. Na Pro-Ject 9cc jsou doporučovány přenosky 6 - 10 g, což 301 (bavíme se o verzi mk II) splňuje. Protože parametr Dymanic Compliance (snímavost?) je u přenosek Denon udávaný pro 100 Hz a tabulka z VinylEngine je počítaná na 10 Hz, bude tento parametr vyšší než udávaných 13 (je to napsáno i v poznámce u přehledu přenosek Denon na vinylengine). Z toho mi plyne, že se do zelených čísel bez problému dostanu.

Monte, k seřízení používám šablonu od Rowinga (mám ji nalepenou na jedné staré desce) a stačí. Levý kanál přestal hrát, co je se ti na tom nezdá? 6e by mohly být chyba jinde? s ostatními přenoskami co mám, hraje vše jak má.

Pioneer x Philips. Nemůžu k tomu moc napsat, protože jsem neměl možnost mít oba vedle sebe. Řekl bych, že jsou zhruba na stejné úrovni, spíše to je o zvukových preferencích té které firmy. Rozhodně jsem si výměnou nepohoršil, to už by byl Pioneer pryč.

Bedny nejsou žádní hromotluci, je takové decentní sloupky. Nemají tak hluboký bas, jak bych si na varhany představoval, ale vzhledem k prostoru to stačí a jejich zvuk mi vyhovuje.
ProJect RPM 5.1 -- Ortofon 540 mk II -- iPhono 2
Pioneer PD-91
Luta DAC
SPX 2010 -- DPA 223 -- Tannoy Revolution DC6T Signature
Uživatelský avatar
MicroSeiki
Příspěvky: 57
Registrován: 25 říj 2011 23:50

Re: Davidus

Příspěvek od MicroSeiki »

Davidus píše:Tak si to trochu ujasníme. Na Pro-Ject 9cc jsou doporučovány přenosky 6 - 10 g, což 301 (bavíme se o verzi mk II) splňuje. Protože parametr Dymanic Compliance (snímavost?) je u přenosek Denon udávaný pro 100 Hz a tabulka z VinylEngine je počítaná na 10 Hz, bude tento parametr vyšší než udávaných 13 (je to napsáno i v poznámce u přehledu přenosek Denon na vinylengine). Z toho mi plyne, že se do zelených čísel bez problému dostanu.

Díky za informaci, jsem nepozorný a té poznámky o 100 Hz jsem si nevšim... Pro mě fakt praktická informace, začínám uvažovat o DL103R, která má na 100 Hz jen 5x10-6cm/dyne, na 10 Hz by to mohlo být takových 8x10-6cm a to už je pro mne schůdný. Ono sladit přenosku s ramínkem je alchymie a ono často ani dobře spočítat rezonanční km. nestačí...
monte

Re: Davidus

Příspěvek od monte »

Davidus píše:Tak si to trochu ujasníme. Na Pro-Ject 9cc jsou doporučovány přenosky 6 - 10 g, což 301 (bavíme se o verzi mk II) splňuje. Protože parametr Dymanic Compliance (snímavost?) je u přenosek Denon udávaný pro 100 Hz a tabulka z VinylEngine je počítaná na 10 Hz, bude tento parametr vyšší než udávaných 13 (je to napsáno i v poznámce u přehledu přenosek Denon na vinylengine). Z toho mi plyne, že se do zelených čísel bez problému dostanu.

Monte, k seřízení používám šablonu od Rowinga (mám ji nalepenou na jedné staré desce) a stačí. Levý kanál přestal hrát, co je se ti na tom nezdá? 6e by mohly být chyba jinde? s ostatními přenoskami co mám, hraje vše jak má.

Pioneer x Philips. Nemůžu k tomu moc napsat, protože jsem neměl možnost mít oba vedle sebe. Řekl bych, že jsou zhruba na stejné úrovni, spíše to je o zvukových preferencích té které firmy. Rozhodně jsem si výměnou nepohoršil, to už by byl Pioneer pryč.

Bedny nejsou žádní hromotluci, je takové decentní sloupky. Nemají tak hluboký bas, jak bych si na varhany představoval, ale vzhledem k prostoru to stačí a jejich zvuk mi vyhovuje.

Ramínko máme stejné, ale asi výbava gramofonu je rozdílná. Ramínko zvládne jakoukoli přenosku, ale musí se dát další závaží podle váhy přenosky. U PerspeX jsem dostal čtyři kusy. Šablona od Rowinga je špatná a za tím si stojím, zkušební deska mi vše potvrdila. Se zkušební deskou se dá suprovně seřídit přítlak na desku, ton je neomylný a uši to poznají ihned. Co se týká levého kanálu, měl jsem stejný problém a byl jsem z toho špatný až silně nasraný. Při hledání závady jsem našel špatný levý konektor. Možná specialita šit z Litovle, nebyl jsem sám. Koupil jsem Ohelbach a i zvuk byl pak někde jinde. Možná máš smůlu, ale vadných nových přenosek je extremně málo a ještě od Denonu. Zvuk z kamery neberte mezi bednami vážně. Možná dnes při upravené akustice by bylo vše jinak, ale znova točit se mi nechce.

Mám Denon 103R a přenoska je fantastická, jenže mi ji špatně zvládá předzesilovač phono, mám už v koši nachystaný Pro-ject TD a hlavně má subsonic, protože staré desky jdou sakra dolů. Denonka 103R http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... jq38BS4fZk
monte

Re: Davidus

Příspěvek od monte »

Mám vlastně trochu jiné ramínko, 9CC Evolution, může být vše nakonec jinak.
Uživatelský avatar
Davidus
Příspěvky: 137
Registrován: 27 pro 2010 20:09
Bydliště: Praha

Re: Davidus

Příspěvek od Davidus »

Konektory na gramofonu jsou v pořádku, všechny ostatní přenosky, co mám, fungují jak mají. I když přejedu hrot kartáčkem, tak se ozývá je pravá bedna.
ProJect RPM 5.1 -- Ortofon 540 mk II -- iPhono 2
Pioneer PD-91
Luta DAC
SPX 2010 -- DPA 223 -- Tannoy Revolution DC6T Signature
Uživatelský avatar
Davidus
Příspěvky: 137
Registrován: 27 pro 2010 20:09
Bydliště: Praha

Re: Davidus

Příspěvek od Davidus »

Zjistil jsem, že jsem zde zapoměl aktualizovat informace o sestavě. Pár nových věcí mám.

Bedny Tannoy Revolution DC6T Signature
Obrázek

Reprokabely Nordost Purple Flare
Obrázek

Nejnovějším přírůstkem je koncový zesilovač Parasound HCA-800 II. Má "pouze" jeden pár koncových tranzistorů na kanál, ale jsou to nejparnější Sankeny, které mají umět až 200W/8ohm. Díky omezení trafem mám jen cca 100/180, ale stačí to bohatě.
ProJect RPM 5.1 -- Ortofon 540 mk II -- iPhono 2
Pioneer PD-91
Luta DAC
SPX 2010 -- DPA 223 -- Tannoy Revolution DC6T Signature
monte

Re: Davidus

Příspěvek od monte »

Davidus píše:Konektory na gramofonu jsou v pořádku, všechny ostatní přenosky, co mám, fungují jak mají. I když přejedu hrot kartáčkem, tak se ozývá je pravá bedna.
Jak si dopadl s reklamací a vadným kanálem u Denonky.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Davidus

Příspěvek od pajuna »

Davidus píše:Zjistil jsem, že jsem zde zapoměl aktualizovat informace o sestavě. Pár nových věcí mám.
....
Jsem rad, ze si zase zavital sem k nam a predpokladam spokojenost s novymi prirustky, predevsim s podanim dobrych basu na klasiku ;)
Mohl bys propadne pridat neco vice o sladeni sestavy, jak to hraje. Parasound napr. zvukove vubec neznam. A jak Tannoy hraji varhany, nejen varhany?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Davidus
Příspěvky: 137
Registrován: 27 pro 2010 20:09
Bydliště: Praha

Re: Davidus

Příspěvek od Davidus »

monte
Napsal jsem do Japonska a odepsali mi, že mezinárodní záruka není, takže smůla. Bohužel jsem to už nestihl řešit přes ebay, lhůta mi o několik dní utekla. Denonku jsem uložil a příležitostně ji pošlu do nějakého servisu, ať se na to mrknou.

pajuna
Spokojený s přírůstky jsem. Zvuk je teď díky Parasoundu plnější, pohodovější. Proti DPA je zvuk jiný, řekl bych živější, ne tak "sterilní". K Parasoundu je vhodné dodat, že je to výrobek z devadesátých let, možná i 20 let starý, ale po repasi a úpravách. Co vím, tak jsou vyměněny koncové tranzistory a je trochu zvýšen klidový proud, takže jede trochu víc v áčku proti standardnímu. Pak jsem si nechal vyměnit vnitřní kabeláž a odstranit různé přepínače z čelního panelu (A-B, odstraněn sluchátkový výstup a nastavení úrovně jednotlivých kanálů), takže mi tam zbylo pouze tlačítko on/off. Na zvuku mají jistě svůj podíl i dva obrovské filtrační kondenzátory.
Celek podává detailů tak akorát, jak mi to vyhovuje, lokalizace je slušná vzhledem k místnosti. Varhany se poslouchat dají, ale ne vše bedny zvládají, zvláště velké nástroje v tutti jsou už trochu problém, ale dá se s tím žít. Na tannoykách se mi líbí podání trumpet. Na tom bude asi mít zásluhu Dual Concentric měnič. Akustická hudba zní velmi slušně, i rock a tvrdší žánry. S klasikou taky nemám problém. Vícekrát jsem četl, že Tannoy má svůj specificky zabarvený zvuk. To nejsem schopen posoudit. Mě jejich zvuk vcelku sedí.

Včera jsem si přinesl zatím úplně poslední přírůstek, a to BB DAC. Do teď jsem hrál přímo ze zvukovky ESI Juli@, což bylo dost slušné, ale teď je to o kus dál. Zvuk je čistější, přibylo detailů. Uvidím, jak se mi to bude jevit po delší době.
ProJect RPM 5.1 -- Ortofon 540 mk II -- iPhono 2
Pioneer PD-91
Luta DAC
SPX 2010 -- DPA 223 -- Tannoy Revolution DC6T Signature
Odpovědět