Davidus

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Davidus

Příspěvek od sekal »

Davidus :
Snad nebude vadit, když položím pár lehce "indiskrétních" dotazů :
1/ V případě zesilovače se jedná o kus, jehož předchozím majitelem byl Efičák ?
2/ Můžeš malinko rozvést resp. upřesnit zvukový popis předmětného zesilovače. Pokud tvůj subj. popis chápu dobře, tak Parasound má analytičtější zvuk. podání než DPA. Je tomu tak ?
3/ Nepociťuješ jistou ztrátu v kvalitě stereofonního podání vzhledem k tomu, že DPA 223 byl dual mono topologie, kdežto Parasound má jen jeden zdroj ?
Uživatelský avatar
Davidus
Příspěvky: 137
Registrován: 27 pro 2010 20:09
Bydliště: Praha

Re: Davidus

Příspěvek od Davidus »

sekal
ad 1/ Ano, je to kus, co měl efičák.
ad2/ Analytyčtější než DPA zvuk není. Přijde mi to tak na stejno. Zkusím to někdy porovnat. Nějak přesněji to popsat neumím.
ad3/ Stereofonní podání rozhodně na kvalitě neztratilo, možná je i o kousek lepší. Ale chce to přímé porovnání, pak by se dalo napsat víc.

V konečném důsledku jsem si rozhodně nepohoršil. Kdyby hrál hůř jak DPA, tak ho neberu.
ProJect RPM 5.1 -- Ortofon 540 mk II -- iPhono 2
Pioneer PD-91
Luta DAC
SPX 2010 -- DPA 223 -- Tannoy Revolution DC6T Signature
Uživatelský avatar
Davidus
Příspěvky: 137
Registrován: 27 pro 2010 20:09
Bydliště: Praha

Re: Davidus

Příspěvek od Davidus »

Je to už hodně dlouho, co jsem tu byl naposledy. Fóra poslední dobou sleduju málo, a když už, tak slovanet. Nějak jsem zabrousil i sem, tak se aspoň podělím, co je nového. Ke konci roku mi přibyly dva nové kousky a zbavil jsem se téměř všeho nepotřebného (kdyby měl někdo zájem, mám tady ještě nevyužívaný tuner Luxman T-2). Prvním kouskem byl LutaDAC (vlákno na slovanetu), výborný diy usb dac. Téměř pod stromeček mi pak přišel předzesilovač SPX2010. Z obou kousků mám radost a hodně pozdvihly zvuk sestavy. Zároveň jsem v podstatě vyřešil PC přehrávání muziky. Koupil jsem repasovaný tenký kancelářský klient, nainstaloval jsem na něj Daphile, headless operační systém na bázi squeezboxu a linuxu, určený výhradně na přehrávání hudby. Muziku mám zatím na externím disku. Ovládá se to přes tablet a je to momentálně nejpoužívanější zdroj. Celá tato digitální větev mi hraje líp než analog. Ten mě poslední dobou nebaví, hlavně kvůli tomu, že je pozadu. To bych chtěl tento rok napravit. Jinak snad nemám potřebu něco na sestavě měnit. Nakonec nějaké fotečky.

Obrázek

Obrázek
ProJect RPM 5.1 -- Ortofon 540 mk II -- iPhono 2
Pioneer PD-91
Luta DAC
SPX 2010 -- DPA 223 -- Tannoy Revolution DC6T Signature
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Davidus

Příspěvek od efičák »

To jsou dobré zprávy Davide. Jsem rád že dál buduješ a vylepšuješ.
O předzesilovači SPX.. nepochybuji pro nadání autora slyšet víc, než osciloskop.
Na Dac koukám poprvé, jsi-li spokojen blahopřeji. To vyladění pouze na hudbu je sympatické.

Hraní přes PC přicházím také na chuť. Nahradit rituál vkládání CD za ťapkání tabletem je zajímavé.
Získat informace o interpretovi, nahrávce, recenze jiných jeho desek, či si najet na jeho stránky je další zdroj informací. (*)
Paráda.

Vinyl je pracný, já věřím, že nezahořkneš a nevzdáš to s ním. 2M Bronzku nemám rád, lepší výsledky dává s kovovými těžšími rameny než s Pro-Ject, nevím čím to je. O pocitově tvrdší chladnější barvě výšek 2M Bronze se zmiňuje víc uživatelů. S devítipalcovým ramínkem Project je hezká 2M Blue a stejně drahá Pro-Ject Pick it MC-1 Lo. Někdy nestačí, že vychází dobrá rezonanční frekvence 8-12 Hz, ramínko PJ je takové vybíravé. :-)
Mám zkušenost, že někdy zlobí vůle ložisek v rameni i nového gramce. Při přehrávání vzniká rezonance co se promítne do zvuku jako drsnost či zkreslení.
A pak je otázka charakteru phona. Na Tvé fotce je DIY phono jestli je to správně.
Nelíbilo se mi spojení studenější 2M Bronze a phono s NE5534. Actidamp byl líbivější s "barevnější" MC HO Sumiko BP2 s dodržením doporučení výrobce na co nejnižší hodnotu zátěže do 100 pF. Čili menší vstupní kond do phona a co nejkratší kabel z gramce.
Je fakt, že máš analogový řetěz v střední cenové kategorii, investoval jsi nemálo, Denonky je mi líto, už by to mělo hrát zábavně.
Ale když jsi ten počítač tak doladil a s aparátem si to rozumí, bude cesta k vyrovnání kvality nelehká.
Mě hraje obyčejná zvuková karta v PC a přesto že je její zvuk báječný a velmi dynamický, na gramofon a jeho barvy vokálů to nemá.
Jak se ozve tenor P. Domingo na desce Brodway, je vymalováno a nemusíme se bavit o věrnosti, protože pro mne je vokál nejvíc.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Davidus

Příspěvek od Vlado222 »

.... 2M Bronzku nemám rád, lepší výsledky dává s kovovými těžšími rameny než s Pro-Ject, nevím čím to je. O pocitově tvrdší chladnější barvě výšek 2M Bronze se zmiňuje víc uživatelů. ..
Mal som ju v minulosti na ramienku P-J 9evo -> gramci 2X perience clasic a nebol som spokojný. Hrala tvrdšie, chladnejšie analiticky. Hudba ma cez ňu nebavila.

Som rád že išla z domu.
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Davidus

Příspěvek od lubos »

Hmmm, Peter nakoniec urobil 4 kus preampu, dobra volba, vitaj v klube. :thumbup:
Uživatelský avatar
Davidus
Příspěvky: 137
Registrován: 27 pro 2010 20:09
Bydliště: Praha

Re: Davidus

Příspěvek od Davidus »

Efi, já už bronzku dávno nemám. Pomalu tři roky mám 540 mkII. To phono je Actidamp mk IV, taky už ho mám nějaký pátek. Letos ho snad nahradí jiný diy přístroj. A přenoska snad bude taky jiná. Není nadto mít jen jeden zdroj signálu. Ale co, je to dobrá zábava.

lubos: Já ho měl slíbený už hodně dlouho. A jsem za něj moc rád.
ProJect RPM 5.1 -- Ortofon 540 mk II -- iPhono 2
Pioneer PD-91
Luta DAC
SPX 2010 -- DPA 223 -- Tannoy Revolution DC6T Signature
Odpovědět