fox

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
monte

Re: fox

Příspěvek od monte »

Někde jsem zahlédl, že se vyrábí do pojistkové skříně filtr na 50 HZ. V kombinaci bych začal věřit ve slyšitelný účinek. Pak napiš co na to řekli elektrikáři. Možné i do rozvaděče http://www.es-ostrava.cz/pdf/katalog_cz ... _09_08.pdf dá se najít více typů.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: fox

Příspěvek od fox »

Elektrikáři si / mi / ťukají na čelo. :smile:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: fox

Příspěvek od Mark Levinson »

fox píše:Elektrikáři si / mi / ťukají na čelo. :smile:
Ano, to je normální. Nehleď na to a trvej si na svém.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: fox

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Tak tak , vážený pane elektrikáři, zapojte to prosím dle mého přání a nesmějte se mi ;)
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: fox

Příspěvek od fox »

Elektrikář nakonec všechno bez zbytečných řečí nainstaloval. :D
1.jpg
2.jpg

A tak už konečně hraji !!! :lol:
3.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: fox

Příspěvek od Mark Levinson »

Ivoši,
gratulace, moc fajn se to čte. Postup zdokumentovaný i fotkama, bravo :clap:.
Je to ale radost, když je hotovo, co?
Mark Levinson
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: fox

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Mňa zaujíma bass trap pod zostavou. Kde si ho kupoval? Na akú frekvenciu je naladený?
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: fox

Příspěvek od fox »

Mark Levinson píše:Ivoši,
gratulace, moc fajn se to čte. Postup zdokumentovaný i fotkama, bravo :clap:.
Je to ale radost, když je hotovo, co?

Hotovo to ještě není, ale konec se blíží. :D
Čekám na obložkové zárubně a dveře, které by měly dorazit tak asi za tři týdny. Potom položím koberec a může se stěhovat.
Tento víkend budu pokládat podlahu v koupelně, příští kompletovat zařizovací předměty.
Chci ještě vyměnit přívodní kabel mezi rozváděčem s hodinami na schodišti a bytovým rozváděčem. Je tam pouze starý hliníkový kabel. Do toho se mi ale moc nechce. Minulý rok jsem maloval celé schodiště a teď budu muset sekat. :sad:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: fox

Příspěvek od fox »

Bubuxin-KILBRU power píše:Mňa zaujíma bass trap pod zostavou. Kde si ho kupoval? Na akú frekvenciu je naladený?
Bas trap dolaďuji vodou. Při přebasovaných nahrávkách vodu dolívám, když je jich málo, odpouštím. Možná, že písek by byl lepší. :smile:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: fox

Příspěvek od fox »

S poslechovkou jsem trochu pokročil. Zbývá dokončit detaily a nastěhovat. :D
A potom ladit akustiku ...
4.jpg
5.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: fox

Příspěvek od fox »

6.jpg
Přes víkend se mi podařilo zaplnit novou poslechovku.
Nahoře koutek HIFI.

7.jpg
Na druhe sraně místnosti domácí kino.

8.jpg
Monte. I pionýři se vešli.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: fox

Příspěvek od martinowsky »

Moc, moc pěkné. Tohle tě musí moc těšit po tolika práce s tou cimrou. Úplně si představuju jak se tam musí pěkně v kidu poslouchat. Jaký to musí být pocit, že je to hotové a takto precizní. Gratuluju.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
monte

Re: fox

Příspěvek od monte »

Myslím i záda Tě bolely, než jsi vše přestěhoval. Manželka pomohla ? No, ale nevidím nikde bedny Pioneer, jinak super (*) (*) (*). Ten výklenek nemá chybu :thumbup:
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: fox

Příspěvek od Teti »

To vypada naprosto uzasne! Mam za tebe radost :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: fox

Příspěvek od Dieter Burmester »

Dospělácký dětský pokojíček...neboť mezi malým klukem a dospělým mužem není žádného rozdílu - rozdíl je jen v ceně jejich hraček :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: fox

Příspěvek od zappa »

Krása. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: fox

Příspěvek od fox »

monte píše:Myslím i záda Tě bolely, než jsi vše přestěhoval. Manželka pomohla ? No, ale nevidím nikde bedny Pioneer, jinak super (*) (*) (*). Ten výklenek nemá chybu :thumbup:
Bedny Pioneer se mi tam moc nehodí. Snad něco vymyslím.
Pánové děkuji za uznání. Dalo to fušku.
Čtyři měsíce jsem si dal oddych. Teď to znovu začíná.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: fox

Příspěvek od fox »

Tak se nám diskuze o akustice rozbíhá na více místech. Proto nevím, kde vložit tento příspěvek. Nakonec jsem se rozhodl pro své vlákno.
Včera jsem posouval reprobedny po pokoji. Nakonec se mi zdá nejlepší pozice blíž k prostředku místností blíže ke stěně.
Zbylo i nové místo pro pionýry. Aspoň se mi nezašívají někde v rohu a je na ně pěkně vidět. :D
1.jpg
2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) fox dne 26 úno 2013 07:17, celkem upraveno 1 x.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: fox

Příspěvek od fox »

3.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: fox

Příspěvek od monte »

Foxi, ale řádíš :thumbup: , pěkný basham. Máš pincky propojené na hlavní ?
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: fox

Příspěvek od fox »

Ještě ne. Prve musím ustavit hlavní soustavu, potom přijde na řadu DK a nakonec pionýři. Vše chce svůj čas. Hlavně, že mi do toho nikdo nekecá a můžu si řádit, jak se mi zachce. :lol:
Dnes budu zkoušet nové repro kabely od Pavla, Acostic Rivive. :D
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: fox

Příspěvek od fox »

Předminulý víkend jsem odstěhoval své hifi z obýváku. Dal jsem tam manželce jezevčíka, protože ona donedávna tvrdila, že ji na zvuku až tak nezáleží, a že to co mám je zbytečnost. Když si ho pustila, byla ale dost překvapena z toho, jak to blbě hraje. :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: fox

Příspěvek od tujatuja »

Foxi - podařilo se ti vytvořit opravdový hifistův ráj :thumbup:
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: fox

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Opravdu pěkné HI-FI zátiší
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
feco64
Příspěvky: 36
Registrován: 08 led 2012 20:35

Re: fox

Příspěvek od feco64 »

Foxík, chválim Tvoju HiFi izbu. máš ju pekne urobenú ! :thumbup:
Aurum Cantus, Vincent, Luxman, Revox, Cambridge Audio, Project, Grado, QED, Kimber, VDH.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: fox

Příspěvek od slayers »

Fox-krása,a pověz z čeho máš nohy u toho racku s žulou:
Ještě jednou poklona.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: fox

Příspěvek od pajuna »

Pekne :thumbup: , at ti to prinasi jen samou radost :clap:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: fox

Příspěvek od fox »

Slayersi. http://standfon.com/triangel-2.html Žulu dodala "pomníkové kameníctví". Stačí potom jenom vytesat jméno a datum. :lol:

Chlapi, moc děkuji za pochvalu. Jsem rád, že se vám to líbí. :D Dalo mi to skoro čtyři měsíce práce. Když budete mít cestu, jste vítání. Vedle poslechovky je ještě malý pokojíček pro přespání a koupelna s WC.
Večer jsem přivezl od Pavla Dioka repro kabely Acoustic Rivive. Všem doporučuji vyzkoušet. :thumbup:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: fox

Příspěvek od fox »

Včera jsem si přivezl na zkoušku ze Studia Panský Dvůr reproduktorové kabely "Speaker Cable SPC-REFERENCE. http://www.acoustic-revive.com/english/spc/spc_01.html.
Kamarád, který je nedávno koupil, mi je doporučil. Pěl na ně velikou chválu. Taktéž ve studiu se mi hudba, pouštěna přes ně, moc líbila. Ale není nad doporučení kamaráda, který je provozuje v domácích podmínkách a na své aparatuře.. Protože jsem starý zvědavec, nic mě neodradilo od zapůjčení jednoho setu domů.
Večer po návratu domů jsem rychle do sebe naházel večeři a už jsem upaloval do poslechovky, zapojil kabely, nažhavil aparát zahájil poslech.
Nejdříve jsem poslouchal CD. Okamžitě, po prvních tónech, byla zřejmá veliká změna. Zvuk se uklidnil, rozjasnil, rozšířil a prohloubil prostor.
Asi po hodině jsem přešel na poslech gramofonu. Tento zdroj hudby je v mém řetězci podstatně kvalitnější a taky dražší než CD. To jsem ale neměl dělat. Zůstal jsem sedět jako přikovaný. Z křesla mě dostala pouze výměna desek. Tato činnost mě tak bavila, že jsem vydržel poslouchat až do jedné hodiny po půlnoci.
Dnes dopoledne jsem utekl na dvě hodiny z práce, abych se přesvědčil, že se mi to jen nezdálo a nepodlehl jsem euforii. Gramofon hrál stejně dobře jako včera v noci. Při přehrávání lp Marsyas seděli muzikanti rozprostření po celé místnosti a při zavřených očích jsem mohl přesně určit jejich pozice a nástroje. Kousek před nimi zpívala Zuzana Michnová, kousek za ní byly slyšet mužské vokály a akustické nástroje.
Potom jsem poslouchal své oblíbence z mládí Crosby Stills Nash and Young - deja vu. Nejprve zahrála kytara ze předu zleva, potom čtyřnásobný vokál zprava. Potom kapela za nimi. Kolem sebe jsem slyšel dozvuky sálu, jako při vystoupení v nějakém malém klubu.Opravdové deja vu.
Nemohl jsem sedět doma do nekonečna. Musel jsem se vrátit do práce. O to víc se těším na nerušený večerní poslech.
Doporučuji všem kabely aspoň vyzkoušet.Jejich cena není až tak moc závratná. Výkon je obrovský. Aspoň na moji sestavě.
U mě kabely už zůstaly. :D

Obrázek
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
drvoštěp
Příspěvky: 81
Registrován: 17 led 2012 14:43

Re: fox

Příspěvek od drvoštěp »

Foxi a to jsi koupil hotový set? Nějak nemohu dohonit ceník a délky kabelů.Můžeš mě nasměrovat,a nejen mne.Díky
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: fox

Příspěvek od fox »

Ve studiu měly vyrobené sety z metráže o délce 2x3m a 2x2,5m. Mi se hodil ten druhý. Víc se určitě dovíš od Pavla Dioka-Studio Panský Dvůr.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Mamut
Příspěvky: 296
Registrován: 29 pro 2010 23:09

Re: fox

Příspěvek od Mamut »

Tuhle firmu mám ve svém hledáčku už pěkně dlouho, dosud sem však nenašel čas něco z jejich sortimentu vyzkoušet. Díky za sdílenou zkušenost.
Sláva bustrovanejm kytarám a rychlejm bicím!!!!
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: fox

Příspěvek od tujatuja »

Foxi - všetečná otázka: jaké kabely byly ty původní?
PavelN
Příspěvky: 71
Registrován: 26 zář 2012 20:14

Re: fox

Příspěvek od PavelN »

Šlo by u nových kabelů určit alespoň přibližnou cenu. Např. pro metr kabelu cena v nějakém intervalu?

Díky moc, ať ti to hraje k plné spokojnosti. Doufám, že pozveš do svého nového poslechového pokojíku i další slavné kapely.
Zajímalo by mne, jak tam hrajou Queen :smile:
SUPRA LoRad 2.5 Silver Anniversary, Kabelguru Lapp, Pro-ject napájecí lišta, PC, DAC Chord MOJO, Vincent SV 234, Kabelguru Venom bi-wire, Aurum Cantus V3M, Pro-ject Experience, Sumiko Blue Point 2, Firestone Audio Korora.
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: fox

Příspěvek od lubos »

Reproduktorový kabel SPC-1.0PA dl. 1 m 8.490,-Kč t.j. 2x2m ( 4x 8.490 = 33.960,-Kč ) a ak si vyberies koncovky tiez od Acoustic Revive a to banánky RBN-1 alebo vidličky RYG-1 4 ks/6.649,-Kč ( 2x 6.649 = 13.298,-Kč ). ;)
Uživatelský avatar
radimecek13
Příspěvky: 36
Registrován: 17 pro 2011 19:35
Bydliště: Liberec

Re: fox

Příspěvek od radimecek13 »

pokud se nemýlím,tak je to tento:
http://www.smartimports.net/SPC-REFERENCE/
Cambridge Audio Azur 540C -vdh mcd 300 mk III hybrid-Hypa 300SE - Beyerdynamic DT 880 600 ohm,Fostex TH -7B
Colorfly C3 - Fiio E12-Fischer Audio DBA-02 mk II,hisoundaudio live
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: fox

Příspěvek od Guliver »

fox píše:Při přehrávání lp Marsyas seděli muzikanti rozprostření po celé místnosti a při zavřených očích jsem mohl přesně určit jejich pozice a nástroje. Kousek před nimi zpívala Zuzana Michnová, kousek za ní byly slyšet mužské vokály a akustické nástroje. Potom jsem poslouchal své oblíbence z mládí Crosby Stills Nash and Young - deja vu. Nejprve zahrála kytara ze předu zleva, potom čtyřnásobný vokál zprava. Potom kapela za nimi. Kolem sebe jsem slyšel dozvuky sálu, jako při vystoupení v nějakém malém klubu.Opravdové deja vu.
Absolútne nechcem vŕtať: ale mohol by si prosím zapojiť pôvodné repro káble, a opísať čo počuješ pri tých istých skladbách?
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
Pavel Diok - Panský Dvůr
Příspěvky: 111
Registrován: 01 led 2011 14:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: fox

Příspěvek od Pavel Diok - Panský Dvůr »

Cenu SPC Reference ještě nemám v ceníku, ale je to vlastně odlehčená verze SPC-1.0PA, který má navíc speciální trubku z mědi a teflonu a oplet z karbonových vláken. SPC-reference má o trochu menší průměr plných vodičů. Cena je stanovena na 1900 Kč za běžný metr. Konektory si může každý zvolit, dávám tam Oyaide banánky nebo vidličky nebo levnější verze se zlacenými nebo rhodiovanými banánky. Fox má tu levnější verzi se zlacenými banánky. Samozřejmě můžete koupit jen holou metráž bez konektorů. Levnější banánky zde - zlato za 130 Kč, rhodium za 180 Kč. Oyaide asi znáte.
Obrázek Obrázek
Acoustic Revive, Acoustic Signature, Aequo Audio, Crosszone, Horns, Kerr Acoustic, KLH Audio, Lawrence Audio, Leben, Lumin, Miyajima Lab, Okki Nokki, Oyaide, Silent Angel, Soulnote, SPEC, Townshend, Wand, Westminster Lab https://www.diokaudio.cz/
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: fox

Příspěvek od fox »

Před tím, když jsem poslouchal v obýváku, jsem používal signálové Van Den Hul a repro Neotech 1952 a naposled jsem měl půjčené DH Labs Q10. Tam byla ale jiná akustika. Protože to byl obývací pokoj, nadalo se s aparaturou moc hýbat. Postrádal jsem basy a měl jsem více výšek, než se mi líbilo. Proto jsem používal kabeláž, která basy víceméně podporovala. V nové poslechovce to ale nebylo ono. Zde jsem zvuk potřeboval více "prosvětlit". Teď používám signálové Oyaide Tsunami a repro kabely už znáte. Zvuk je jiskrnější, detailnější, s velkým trojrozměrným prostorem, hlavně při hraní z gramofonu.
Samozřejmě neposlouchám jenom folk. Mezi oblíbené kapely patří klasika jako Jetro Tull, Yes, Led Zeppelin, Pink Floyd,ale taky Zappa, King Crimson,Genesis, Gabriel, Emerson-Lake-Palmer, Caravan Cansas, Beatles,Porcupine Three, Wilson,Phideaux,Uriah Heep. Teď mi například hraje Kate Busch. Před chvíli jsme s dcerou poslouchali její oblíbenou Dianu Krall. Je toho určitě víc, nemá cenu to všechno vypisovat. Snad se od ostatních moc neliším. Kapelu Queen moc neposlouchám, mám pouze na DVD-audio A Night At The Opera.
Ještě k ceně kabelů. Nejsou samozřejmě zadarmo. Na druhé straně mám radost z pěkného zvuku.Za tu cenu to určitě stálo. Už jsem neměl v plánu nic kupovat. Navíc jsem se vycinkal při rekonstrukci vybydleného prostoru.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: fox

Příspěvek od fox »

Guliver píše:
fox píše:Při přehrávání lp Marsyas seděli muzikanti rozprostření po celé místnosti a při zavřených očích jsem mohl přesně určit jejich pozice a nástroje. Kousek před nimi zpívala Zuzana Michnová, kousek za ní byly slyšet mužské vokály a akustické nástroje. Potom jsem poslouchal své oblíbence z mládí Crosby Stills Nash and Young - deja vu. Nejprve zahrála kytara ze předu zleva, potom čtyřnásobný vokál zprava. Potom kapela za nimi. Kolem sebe jsem slyšel dozvuky sálu, jako při vystoupení v nějakém malém klubu.Opravdové deja vu.
Absolútne nechcem vŕtať: ale mohol by si prosím zapojiť pôvodné repro káble, a opísať čo počuješ pri tých istých skladbách?


Tyto kabely se těžko srovnávají. Jsou přibližně ve stejné cenové relaci. Neotechy jsem kupoval v době, kdy jsem měl jinou aparaturu a jiné podmínky k poslechu. Prostě v nové zatlumené poslechovce to nebylo to pravé ořechové.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Odpovědět