gyrodec

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

gyrodec

Příspěvek od Peer »

Náš člen gyrodec mě požádal, jestli bych mohl sem vložit nějaké foto, jeho krásné aparatury.
Rád. :smile:
Sestava je to nádherná, doufám, že gyrodec sem napíše něco víc. :thumbup:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: gyrodec

Příspěvek od pasul »

Nazdar gyrodec-u. Moc pěkná sestava. Hele není tam o jeden gramofon víc než obvykle? Ale je pravda, že čekat než se přehodí deska je zbytečné. Jen se nahodí deska na druhý gramofon a přepne se vstup na předzesilovači. A už to fičí. Sakra to není špatný nápad. Kef s McIntosh bude dobrá kombinace. Moc se mě to líbí. Moc pěkné....

Jen malá připomínka. Ten druhý kousek postavený na komínku z přístrojů McIntosh asi nebude zcela ideální podstavec pod gramofon. Takový ten držáček na zeď a ještě k tomu od Finite Elemente bude určitě lepší řešení. :thumbup: Ovšem cena tenkrát tuším odradila i mě. Stálo to jako celá moje Pagoda. Ale je to již dlouho, co jsem nad tím uvažoval a nevím na 100%, jestli to tak opravdu je s tou cenou.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: gyrodec

Příspěvek od fox »

Hm. Paráda. Každému milovníkovi gramofonů musí srdce zaplesat. A zlaté SME ! To musela být pálka.

Určitě je na každém gramofonu jiná přenoska. Podle žánru a nálady se přístroje střídají.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: gyrodec

Příspěvek od winelover »

Krásná sestava z těch nejvyšších pater kvalitativních i cenových! Doufám, že připojíš nějaký detailnější komentář. Tak ať Ti to hraje! :thumbup:
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
monte

Re: gyrodec

Příspěvek od monte »

Konečně pořádné hifi, co tam vlastně od Mcintosh je vše poskládané. http://www.mcintoshlabs.com/us/Pages/Home.aspx# Žádný holobyt, takto má vypadat hifi :thumbup:
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: gyrodec

Příspěvek od MB »

Už dávno som sa tak neposlintal...krasne podkrovie!!!!
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: gyrodec

Příspěvek od bigjoe »

Hmm, paráda. Věřím, že to hraje a vidím, že jsi asi přítel Petra Žaloudka. Ještě nám napiš, popřípadě i vyfoť tvou kabeláž. Moc pěkné.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: gyrodec

Příspěvek od martinowsky »

jedním slovem - LUXUSNÍ

Tak něco popdobného bude snem asi valné většiny nadšenců HiFi.

Takže gratulace k takovému aparátu :ymapplause:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: gyrodec

Příspěvek od martinowsky »

musím dodat že už z těch fotek cítím jak to ty basáky na mě dávkujou: rychle, přesně, tvrdě a přitom famoooozně :thumbup:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
gyrodec
Příspěvky: 57
Registrován: 15 bře 2011 23:46
Bydliště: Liberec

Re: gyrodec

Příspěvek od gyrodec »

Chtěl bych pozdravit členy tohoto fóra,poděkovat za komentáře . Dále bych rád poděkoval Peerovi za vystavení fotek
a přínosné konzultace.
Kabely nafotím a popíši.
Mekintoš
slayers
Příspěvky: 589
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: gyrodec

Příspěvek od slayers »

I tady tleskám :clap: :clap: :clap:
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
gyrodec
Příspěvky: 57
Registrován: 15 bře 2011 23:46
Bydliště: Liberec

Re: gyrodec

Příspěvek od gyrodec »

Fox: Přesně tak na tom MM Gradu rád poslouchám staré metalové pecky a třeba Erica Claptona a Floydy na MD Lyra Kleos.
Je zajímavé pustit vybrané dvojalbum na obouch gramofonech a přepínat,musím říct že někdy je to velice překvapivé
jak hraje MM.
Mekintoš
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: gyrodec

Příspěvek od lubin »

...ach Bože to je nádhera. Více nemá cenu se vyjadřovat :thumbup:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Re: gyrodec

Příspěvek od knopi »

Hotový hudební labužník :thumbup: a ty Grada tam, místnost útulná s příjemnými barvami nádhera.
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: gyrodec

Příspěvek od Mark Levinson »

Gyrodecu vítej na fóru,
parádní sestava, ultimativní analogová větev :clap:. Vidím, že rozhodování mezi Franco Serblin-Ktema a Wilson Audio-Sasha nakonec dopadlo úplně jinak. U nás je v poslední době trochu opomíjená značka KEF, která bezesporu patří mezi světovou elitu a zvláště pak serie Reference je vynikající. Myslím, že McIntosh a KEF musí k sobě dobře padnout a gyrodec vím jak umí hrát, gratuluji ke sladěné sestavě :thumbup:.
Tohleto musí být radost poslouchat, rád bych to někdy slyšel.
Jen malá prosba na závěr, mohl by jsi blíže popsat přístroje v sestavě? KEF 207 umožňují zapojení tri-wiring, tak odhaduji, že to jsou tři stereo koncové zesilovače? Dále vidím pěkné sluchátka Sennheiser HD 800 a Grado, phono od Ayre?
Ještě jednou gratuluji a tleskám :clap:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: gyrodec

Příspěvek od MB »

Mna by zaujímalo, akú hudbu na tom počúvaš, na plagáte Kurt, ale na Aukre je uzivatel gyrodec co nakupuje samy krasny metal a niekdedy ide do strasnych extremov (cenovo) :mrgreen: . Si to ty?
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
gyrodec
Příspěvky: 57
Registrován: 15 bře 2011 23:46
Bydliště: Liberec

Re: gyrodec

Příspěvek od gyrodec »

MB: Ano jsem to já :D , metal tvoří přibližne 50% mé sbírky desek , je to moje srdeční záležitost,poslouchám tu hudbu od 15 let a pořát
mě to baví i když mi bude 40. Pravda je že někdy je to docela drahé ale ten pocit když si to rozbalím a pustím .... navíc ty desky jinde sehnat nejdou a neumím to. Znám někojik lidí od kterých kupuji raritní vydání a japonce ale tituly tohoto tipu které jsou na aukru nedokáží sehnat.
Mám rád Beatles,Rolling Stones,Pink Floyd,U2,Eagles,můj velký oblíbenec je Clapton,Colins,Gabriel, poslechnu si Depeche Mode prostě podle nálady.
Neposluchám vážnou hudbu a dechovku.

Dnes mi přišllo z Aukra CD Metallica-Ride The Lightning (24 Karat Gold CD),které bych také těžko někde sháněl.A hraje až neuvěřitelně.
Mekintoš
Uživatelský avatar
gyrodec
Příspěvky: 57
Registrován: 15 bře 2011 23:46
Bydliště: Liberec

Re: gyrodec

Příspěvek od gyrodec »

Mark Levison: Děkuji za komentář a večer se pokusím o popsání sestavy.
Mekintoš
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: gyrodec

Příspěvek od MB »

gyrodec píše:Dnes mi přišllo z Aukra CD Metallica-Ride The Lightning (24 Karat Gold CD),které bych také těžko někde sháněl.A hraje až neuvěřitelně.
Ano tam padla ta dost divoka cena =D, len tak mimochodom, to bathory bude moje :mrgreen:
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
gyrodec
Příspěvky: 57
Registrován: 15 bře 2011 23:46
Bydliště: Liberec

Re: gyrodec

Příspěvek od gyrodec »

Zdravím všechny členy fóra a děkuji za komentáře.Jmenuji se Pavel a hudba je má vášeň. Vše začalo v roce 1984 kdy jsem dostal od rodičů
noname walkmann s oranžovými sluchátky,jednou kazetou (Scorpions a Bon Jovi),na ten zážitek když jsem poprve v životě slyšel STEREO nikdy nezapomenu a natolik mě to ohromilo že se to se mnou táhne do teď. V roce 1988 to pak byl první CD přehrávač "Paladium" ,1991 začala éra Technicsů a následně s příchodem HiFi Stereo videa éra vícekanálu. V roce 1996 jsem přešel na YAMAHU kterou mám nyní ve verzi DSP-Z7 do dnes v obýváku a jsem spokojen.
Po stereu jsem zatoužil v někdy v roce 2009 když jsem uslyšel v Německém obchodním domě hrát Vincnet sestavu na repro si již nepamatuji a vzpoměl jsem si na zaprášenou sbírku CD co mám doma.Ten zvuk byl nádherný,vykreslený a detilní,slyšel jsem basy které můj technics nikdy nezahrál,myslel jsem si že bez Wooferu co mám u domácího kino to nepůjde....a hle stereo z číny a zvuk jak z jiného světa.Rozhodl jsem se
potřebuji stereo sestavu a ten Vincetn to bude o pravé. Vydal jsem se do Brna do studia Melissa kde jsem si vážně sedl na pr.....Nebyl to ale Vincent
co mě tam zaujalo ale kombinace HEGEL a AURUM CANTUS,ten páskový výškáč,ty basy,ten zvuk...nechal jsem tam malou zálohu a nadšeně jel domů. Jenže druhý den jsem jel do Prahy a zastavil se v HIFISTORE podívat na KEF 207 Reference. Tip jsem dotal od pána u kterého jsem si byl poslechnout Marantz a Tanoy. Když jsem ty velké sloupy viděl (pán mi řekl že nemá čas je zapojovat a pouštět) tak jsem je koupil. Koupil jsem tam ještě kabel Kimber Trifocal X. Takže jsem měl reproduktory,sehnal dodávku a přemýšlel co dál. Zavola jsem do Brna že jem si koupil jiné reproduktory a pan prodejce
se mi skoro vysmál co jsem koupil za šunty,že to hrát nebude atd.......To mě naštvalo a vyrazil jem do obchodu mých snů,Finale Audio,kupoval jsem tam Grada dva roky zpět a prodávají tam ty nejkrásnější komponenty na světě. Vzpoměl jsem si jak mi to před pár lety pan Žaloudek ukazoval,tak se zeptám na bazar on vlastně ten Hegel taky není nijak laciný. Chtěl jsem koupit bazarový integráč a CD přehrávač. Slovo dalo slovo a už jsem vezl domů předváděcí předzesilovač McIntosh C46 a zapůjčený koncák a CD přehrávač. Přístup prodejce byl fantastický.
Objednal jsem zesilovač MC 402 2x400W,CD přehrávač MCD 500 a síťovou pračku MPC 1500 a kabely Wireworld. Za 3 týdny vše dorazilo.
Zhruba po půl roce jsem dokoupil druhý zesilovač MC 402 ,mám to zapojené jako monobloky 2x800W. Přínos druhého zesilovače byl ohromný.
Ta změna je nepopsatelná,ta suverenost ve všech pásmech mě ohromila. Propadl jsem tomuto koníčku na plno,nekoukám na televizi,přijdu
z práce sednu a posluchám,na klíně mám notebook,pročítám fóra,recenze,inzeráty myslím že to všicni znáte. Gramofon,začalo mě to nahlodával
jako parazit, proč? Mám přeci CD,SACD,DAC převodník.....S určitou dávkou nedůvěry jsem se vydal zase do toho obchodu. Vrátil jsem se s
ME Gyrodec a přenoskou GRADO RS (MM). V tuto chvíly nastal zlom v mém vztahu k hudbě, nyní je to posedlost a může za to gramofon a VINYL.
Najednou to není jen o zvuku ale o hudbě,o lidech co ji tvoří o historii o době kdy vznikla. Desky jsou krásné a kouzelné. Před týdnem jsem dostal
od prodejce nabídku co nešla odmítnout na druhý gramofon ME ORBE Millenium Limited a zlaté ramínko SME 3009 .Raminko jsem osadil přenoskou Lyra Kleos
o zapojil přes AYRE preamp.Tato kombinace dvou gramofonů mi vyhovuje vzhledem k žánrům hudby co poslouchám. Umístění gyrodecu na McIntoši není ideální ani definityvní,ale zatím nevím co s tím. Do budoucna plánuji pořízení sluchátkového zesilovače ,chtěl bych Grado ale nevím jestli je ideální i k HD 800. Děkuji za případnou radu.
Mekintoš
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: gyrodec

Příspěvek od pasul »

gyrodec - O sluchátkovém zesilovači Grado si najdi nějaký pokec a hlavně foto vnitřku. Protože mě osobně po shlédnutí vnitřku tento přístroj také dost odradil.

http://www.head-fi.org/forum/thread/530 ... grado-amps

Je to prostě hodně předražený (Otázka je, co v tom našem koníčku není že?) krám. Osobně vlastním HD800 také. Nevím, jestli by tato krabička dokázala dostatečně vybudit ty HD800. Pokud z toho chceš vytáhnout maximum, tak si zajeď do Ostravy na Leben CS300. Nic lepšího údajně k tomu zatím není. V USA představovali HD800 na Redwine sluchátkovém zesilovači. Je to bateriově napájený, lampový zesilovač. Ovšem to jsem ještě neměl možnost slyšet. Jiný zesilovač (levnější) bych asi volil Casea. Je vyráběn ve dvou verzích. A určitě bych volil ten temnější (původně pro AKG K701). To jsem měl tu čest a je to výborné! Ale samozřejmě na světě je toho mraky. A musíš si vybrat sám to, co se tobě bude líbit. Pokud nemáš problém s angličtinou, tak na head-fi se dá strávit spousty času. Pokud chceš si všechny tyto krámy co jsem tady jmenoval poslechnout na jednom místě, tak dojeď do Prahy na sraz. Všechno toto tam bude a já taky(Doufám). Dáme řeč. :thumbup:
Morbid
Příspěvky: 45
Registrován: 18 led 2011 21:09

Re: gyrodec

Příspěvek od Morbid »

Gyrodec, gratulujem k zostave, podla mňa máš to dobre zladené musí to pekne hrať. Ja viem že zatiaľ nemáš doriešený stojan ale ti chcem navrhnúť ako by si to mohol uložiť. Stojan daj do stredu na vrchu nechaj gramec, pod ďalšiu poličku daj MCD 500 možno že na to môžeš ešte položiť to Ayre, potom C46 a na spodok MPC 1500 a na boky vedľa stojanu na pravo a na ľavo daj tie koncáky MC402-ky. Chápem že teraz máš dva gramce a to je ten problém že kam dať ten druhý.
To už nechám na teba.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: gyrodec

Příspěvek od pajuna »

Gyrodec - Vitam te na foru.
Mas krasnou sestavu, lahodnou pro oko a urcite i ucho doplnenou zajimavym predstavenim i peknymi fotkami. Preju ti cim dal vice prijemneho casu ztraveneho pri muzice i tady s nami. :thumbup:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: gyrodec

Příspěvek od bigjoe »

Ty jsi fakt koupil bedny, aniž bys je slyšel ? :crazy:
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: gyrodec

Příspěvek od pasul »

Osobně se tomu nedivím. Já sám jsem kupoval Emm bez jakékoli poslechové zkušenosti. Pouze v Bratislavě na výstavě byl ten nejlevnější kousek. Zastoupení u nás nebylo. Takže jen a pouze na dobrou radu z Audiogonu.

Další problém je, že když bych si chtěl vybrat reprosoustavy, tak musí jít ke mě do poslechovky. U těch vyšších modelů kam mířím je problém jak s rozměry, tak hlavně s hmotností. Takže toto už jen kvůli vyzkoušení dělat nebudu. Další řešení je pobrat všechny krámy a dojet si to někde poslechnout. A to je další problém. Neznámá místnost a moje monobloky mají každý 48 KG. Takže zase špatně. Je třeba hodně jezdit a poslouchat. Udělat si obrázek, jak který model hraje. Není to vždycky tak jednoduché.
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 95
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: gyrodec

Příspěvek od funkyman »

ta jednoduchosť-to nie je nikdy-problem v kupe repro-tych velkych myslim, je prave v tom pokuse doma-ja som pocul doma Triangle-najmensie Cello-dvaja sme s nimi robili cely den, super zvuk-ten charakter mi sedi-isiel som si do študia vypocut ich 2x vačšie sestry Concerto-3x super- a teraz ked ich mam doma-narobili sme sa styria chlapi -tie Concerta -riesim akustiku,lebo hraju na basoch cca 50-85 Hz ako v lavore -to uz super nie je.....
....music is my sanctuary,music is my life....
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: gyrodec

Příspěvek od Mark Levinson »

Zhruba po půl roce jsem dokoupil druhý zesilovač MC 402 ,mám to zapojené jako monobloky 2x800W. Přínos druhého zesilovače byl ohromný.
Ta změna je nepopsatelná,ta suverenost ve všech pásmech mě ohromila. Propadl jsem tomuto koníčku na plno,nekoukám na televizi,přijdu z práce sednu a posluchám,na klíně mám notebook,pročítám fóra,recenze,inzeráty myslím že to všicni znáte.
Gyrodecu,
tohle jsem kdysi taky absolovoval, doplnil jsem jeden stereo koncový zesilovač druhým, přepnul jsem je do můstku a používal jako monobloky s dvojnásobným výkonem. Zvukový posun byl neuvěřitelný, přesně jak píšeš.
Když ho miluješ (myslím ten koníček ;) ), tak není co řešit.
Mark Levinson
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: gyrodec

Příspěvek od martinowsky »

já ho miluju a přesto řeším furt, ale peněženka protestuje #-o
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: gyrodec

Příspěvek od Peer »

Aparatura našeho přítele gyrodeca doznala další změny, tak
sem vkládám aktuální foto jeho sestavy.
Nové uspořádání zajišťuje druhému gramofonu více klidu na přehrávání
desek.
Ale co mě nejvíc nadchlo je nová přenoska Koetsu včetně nového headshellu. :thumbup:
Na ramínku přibyl fluid damper assembly. ;)
Gyrodec určitě napíše víc podrobností.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
davidsound

Re: gyrodec

Příspěvek od davidsound »

Nádherná podívaná. Diky
PetrJ
Příspěvky: 195
Registrován: 26 pro 2010 09:38

Re: gyrodec

Příspěvek od PetrJ »

gyrodec píše:Do budoucna plánuji pořízení sluchátkového zesilovače, chtěl bych Grado ale nevím jestli je ideální i k HD 800. Děkuji za případnou radu.
Daniel Zajíc píše v recenzi: "Na zesilovači Grado RA-1 jsem si chvíli poslechl i sluchátka Sennheiser HD650. Jejich vysoká impedance (300 Ohmů oproti 32 Ohmům u RS dvojek) spolu s konstrukcí zesilovače Grado způsobila, že zesilovač je sotva utáhl a potenciometr regulující hlasitost musel být otočen hodně doprava, aby bylo „něco“ slyšet. RA-1 rozhodně není stavěný pro tyto případy." (Celý text je zde: http://www.golias.cz/index.php?modul=au ... ek&id=1686.)
Bylo by škoda HD 800 pohřbít něčím takovým... a jak píše Robin, dnes už je z čeho vybírat.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: gyrodec

Příspěvek od pajuna »

to gyrodec
Vypada to paradne Pavle :thumbup: , nekdy v dohledne dobe se zastavim a uz se tesim na pozitek oka i ucha..
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
gyrodec
Příspěvky: 57
Registrován: 15 bře 2011 23:46
Bydliště: Liberec

Re: gyrodec

Příspěvek od gyrodec »

Jsem moc rád že se Vám to líbí,a pochopitelně se nebráním případné návštěvě
a poslechu u mne doma,budu rád,konečně to neděláme na design ale pro ten krásný zvuk.
Koetsu je nádherná práce,a hraje skvěle.

Moc děkuji za rady ohledně sluchátkového zesilovače,

Pajuna: Už se moc těším.

Pasul: Ten Leben CS 300 je nádherný,do té Ostravy bych se rád zajel podívat. Děkuji za tip. :thumbup:
Mekintoš
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: gyrodec

Příspěvek od Pamela »

gyrodec
Chlape máš to skvělé :thumbup:
Lepší než nahé ženské :mrgreen:
Watíky asi nechybí :D Fakt NADHERA !
Morbid
Příspěvky: 45
Registrován: 18 led 2011 21:09

Re: gyrodec

Příspěvek od Morbid »

Nechcem byť zlý a rýpať do teba len nechápem prečo už nedáš tie prístroje do tých stojanov. Až ma srdce zabolí ako vidím tie McIntoshe na seba naukladané.
Však tie regále máš prázdne. Hodinky sú pekné.
Uživatelský avatar
gyrodec
Příspěvky: 57
Registrován: 15 bře 2011 23:46
Bydliště: Liberec

Re: gyrodec

Příspěvek od gyrodec »

Morbis,máš určitě pravdu,ale ta setava se nevejde rozměrově a je problém s hmotností,jeden zesilovač váží víc než 50 kg a stojan
do kterého by se to vešlo a unesl by to jsem zatím nesehnal,časem to doladím. Prodejce jsem se ptal jestli to je takto OK a neměl problém.
Dále si myslím že je to otázka vkusu. Ale děkuji za kritiku .

To nemluvím o tom že bych musel koupit nové kabely....
Mekintoš
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 466
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: gyrodec

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

gyrodecu :
Gartuluji k nádhernému systému, který se jen tak nevidí :thumbup:

Komponenty Mcintosh mají svůj charakter zvuku a věřím, že se dají velmi dlouho poslouchat, aniž by se člověk cítil unavený.
Reprosoustavy KEF , dodnes si vzpomínám, že jednu s referencí které jsem kdysi slyšel v hifi studiu Tykon byly model Kef- Four, úžasný projev, ovšem model Reference, bude zcela jiná liga a taky věřím, že se bude Mackem dobře doplňovat.

Přeji spoustu poslechových zážitků s touto nevšední a referenční sestavou :clap:

Ještě otázečka na závěr, nikde tady není popsáno, jakou používáš kabeláž? Reproduktorové, signálové, sítˇové...?

High-end zdar Petr 5.
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
gyrodec
Příspěvky: 57
Registrován: 15 bře 2011 23:46
Bydliště: Liberec

Re: gyrodec

Příspěvek od gyrodec »

Ahoj,zdravím po delší odmlce na fóru, Měl jsem dost práce,předělával poslechovku, stěhoval sestavu tam a zpět.
Položil koberec,vyměnil preamp,gramofon seřizoval asi 100 krát,a myslím že už dál nic sám víc nevymyslím.
Jsem tam každý večer zalezlý,poslouchám a poslouchám. :mrgreen:
Večer pošlu foto jak jsem to předělal a popíši i kabeláž. Chtěl jsem se zeptat jestli by nebyla cesta na sever čech?
Potřebuji aby to slyšel někdo jiný a řekl mi svůj názor. Rád si vyslechnu rady a názory,ale musí s eto prostě slyšet.
Chtěl bych touto formou pozvat zájemce na poslech. Myslím že CD a vinilů mám dostatek i co se týče žánrů.
Moc děkuji a budu se těšit na odpovědi.
Pavel.
Mekintoš
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: gyrodec

Příspěvek od pajuna »

Ahoj,
urcite se na terminu domluvime, snad bude ted casove volneji! Tady na severu nas moc neni, tak toho musime vyuzit.
Tuhle sestavu bych velice rad slysel a taky popovidal o muzice...
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: gyrodec

Příspěvek od MB »

Ja by som rád zašiel, ak by sa chcel niekto z Prahy pridat, mozme nieco vymysliet...
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Odpovědět