Pytell

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Včera dokompletované dvojité propojky z Vallhaly1 :
20190913_083144.jpg
Měl jsem možnost poslechnout si digitální konec McIntosh , čekal jsem průser, ale zvuk pro mě výtečný, asi nastane doba digitálu. Zvuk čistý , plno detailů, i porce basové složky dostatečná. Mám digitál pouze v subu KEF u domácího kina, kde jsem to nikdy neřešil na akční scény velice dobré.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Tak dnes dorazil od Honzy ( Dasty ), měděný slipmat a uprostřed nerez střed :
20190916_191211.jpg
Ihned jsem vložil oblíbené LP, neskutečný rozdíl ve zvuku oproti plnému z mědi, všechny pásma vyrovnané, prostě pecka a asi konečná na mém DENONu. Skláním poklonu Honzovi, neskutečný upgrade pro gramofon. ^:)^
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od lachim »

pytel
mirku na těch vašich gramcích to vypadá nádherně.
otíkův transrotor vypadá o 5 levelů lépe.
dasta to dotáhnul k dokonalosti!
Jiri
Příspěvky: 859
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Pytell

Příspěvek od Jiri »

Mirku,
musím uznat, že včerejší poslech Dire Straits na vinylu u tebe byl pro mě velké překvapení. Takto za mě vinyl rozhodně ANO :thumbup:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Pytell

Příspěvek od jupol »

Mirku, máš to krásne a ešte to aj hraje super... :thumbup:
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Včera se u mě sešli Lachim, Ota a Paulo, byl uskutečněný poslech na mé sestavě -- test nového Syncra, poslech signálových XLR Audioquest Signature WEL. Pro mé uši zapojení před pračku , změna zvuku ihned slyšitelná. Po zapojení XLR ( cenovka asi jako moje celá sestava ) zvuk super, referenční. Třeba napíší kolegové jak to slyšeli . Co mě dostalo , že Michal poslouchal skoro 3. hodiny v kuse vážnou hudbu a říkal , ža až nyní slyší skutečný potenciál ATC. Třeba sem dá fotky. Asi v 23. hodin spokojen si odvezl trojité Jumpry Valhalla a asi spokojenost.
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

wow :clap:
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Pořídil jsem si XLR kabely : http://www.krautwire.cz/produkty/signal ... ely/?p=max

Krásné zpracování, měl jsem je na 48. hodin na ProBurnu a poté zapojil, na mé sestavě a to ještě není plně rozehraný porazil TYR 1.

Je to hybrid Cu/Ag, dielektrikum nový teflon ( 3M ), XLR používá stříbrné Neutrik

V certifikátu je uvedeno doba rozehrání minimálně 200. hodin a optimální výsledek je po dosažení 300. hodin provozu, tak se mám ještě na co těšit.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od lachim »

pytell

ten večer jsme toho mirku my dva vyzkoušeli hodně.
kombinace
- diy napájecí kabel pro PS20 (2m)
- xlr AuQ Well sig. (2m)
- změna umístění repro ATC
mi vyrazila dech. to jsi poznal jasně, že?
superbní zvuk z ATC! konečně jsem je u tebe slyšel tak, jak bych očekával.
prostor, barevnost výšek... :clap: :clap:
basy/středobasy u písničky "cardiogram/kraftwerk" byly šťavnaté, ohromující a přitom přesné a suché.
^:)^ ^:)^

úplně poprvné jsem u tebe neměl ke zvuku klasiky žádné výhrady.
proto jsem si poslech sacd exton "sampler classic" 2x za sebou.
reprodukce vivaldiho "Le Quattro Stagioni" z sacd mě ani na chvilku nepřivedla k chuti skladbu posunout nebo
vypnout a poslouchat něco jiného.
(což se mi stává velmi vyjímečně)

srandovní bylo srovnání xlr kabelů kraut wire ve stříbře x adq well. též stříbro.
když si vezmu, že ten kraut je 30x (!!!) levnější...

opět děkuji za tvou trpělivost s opakováním zapojování kabelů.
popisovat všechny další zkoušky by byla ztráta času.

v té finální kombinaci ve 22 hod nám to hrálo dokonale. skvěle. klasika skvělá!
když si vezmu, že celá tvá sestava stála zlomek ceny sestav které mohu kolem sebe slyšet...
škoda, že jsi musel dát zpět ten xlr kraut.
adq well tvému systému vyhovoval dokonale. cenu neřeším!
ps audio ps20 byl super kup a skvělé rozhodnutí.
ještě s těmi ATC by to chtělo chvilku "jezdit".

teď už jen ty vivid K1, že?
IMG_0282_web.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pytell

Příspěvek od Frogyman »

Pytell píše: 20 zář 2019 08:12 .... na mé sestavě a to ještě není plně rozehraný porazil TYR 1.
OPRAVDU???
Tak to by byl skvělý kabel, hodný pozornosti, protože cena za voňavku je na úrovni 2handu TYR 1...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Michale, jsem rád , že si napsal, volalo mi a psalo hodně hifistů, jak jste to slyšeli, jestli ta pračka pomohla zvuku mé sestavy, dle mě kup mého života ten zvuk z mojí sestavy se musí slyšet na vlasní uši. U mě už jen pár malých upgradů, v prvé řadě přijde zastínit starovací kabely TriVista a nějaké drobnosti. Jsem plně spokojen se zvukem a ATC bych neměnil, a když si si sedl na ATC ten zvuk byl neskutečný. Dokonce i OTA, pro kterého jsem měl připravený jeho Krafwerk z Tidalu v MQA, byl překvapený co slyšel detailů a trochu zaskočen zvukem z těchto malých sloupků.

Ani jsme neposlouchali gramec, včera večer byl u mě jeden hifista pro zkompletované kabely a dali jsme si 1812 z LP Decca a jen si nevěřícně kroutil hlavou co leze z beden za zvuk.
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Ano ten Kraut je fakt pecka.
Jiri
Příspěvky: 859
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Pytell

Příspěvek od Jiri »

lachim píše: 20 zář 2019 08:20 teď už jen ty vivid K1, že?
... a potom Mirek může začít celé HIFI kolečko (zdroj, zesilovač, kabeláž) zase od začátku :lol:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Pytell

Příspěvek od Mark Levinson »

Mirku,
gratulace, ta pračka je excelentní a myslím, že momentálně asi nemá na trhu konkurenci. Přesto se zeptám jestli jste neměli možnost nějakého srovnání se starším modelem PS Audio P-10 nebo s Accuphase řady 1200?
Mark Levinson
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od lachim »

pytell
mirku, nechal jsi své bedny na nové pozici našich středečných 22 hodin ?
nebo jsi si je kvůli estetice/manipulaci... posunul zase zpět ?
budeš hledat jiné, lepší umístění kvůli fatální změně zvuku sestavy po instalaci ps20?
(u sebe s 3-jumpers šoupu bednami již 3. den)
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Měl jsem ale už je to dlouhá doba možnost na své sestavě vyzkoušet ACU 1200, hodně dobré , ale PS-20 je jiný level a naprostá spokojenost.

Michale, bedny ostaly jak si je pošoupal , nic jsem s nimi nedělal. Dokonce mě po tvé návštěvě chytla vážná hudba, dříve jen okrajově poslouchaná, asi je to také tím , že nyní to hraje opravdu, dříve se mi vážná líbila jen u kamarádů co měli špičkovou sestavu.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Pytell

Příspěvek od Jirka33 »

Vážná hudba je vážně poslouchatelná až od určité úrovně sestavy, aby tedy bavila :lol:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od lachim »

pytell
mirku, jelikož jsme na test aktuální accuphase ps1220 nikdy neměli.... je asi velmi odvážné tvrdit, že PS20 je "jiná liga", ne?
pokud tím tedy nemyslíš opak ustáleného významu
:-)
ve své době, kdy jsme si "hráli" s modelem regenerátoru Accuphase ps1200, neměl tehdy nejvyšší model PS audio naprosto žádnou šanci.
měli jsme přeci vedle sebe nejvyšší model filtru PS audio (bylo to tehdy PS15 ?) a vedle něj Accuphase ps1200.
rozdíl to byl brutální. američan neměl na japonce přeci v ničem.
stále mám v hlavě tvůj výkřik:
"ježíš! vypni to. ty basy se nedají poslouchat! zapnu zpět akufejs a dáme si ještě flojdy."
ps audio přeci matlalo basy a tak podivně dusilo výšky.
je to tak 10 let. to už jsi to zapoměl?
:-)
PGH
Příspěvky: 3195
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Pytell

Příspěvek od PGH »

Jirka33 píše: 24 zář 2019 10:19 Vážná hudba je vážně poslouchatelná až od určité úrovně sestavy, aby tedy bavila :lol:
Blbost. Kamaraduv otec poslouchá klasiku na staré a.levné sestavě Tesla a neznám nikoho.kdo by se tak vyznal ve vážné hudbě jako on. A to ze si ji opravdu užívá nemam pochyb, stačí prijít na.návštěvu.
Jiri
Příspěvky: 859
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Pytell

Příspěvek od Jiri »

PGH
Měl někdy kamarádův otec možnost poslouchat klasiku i na něčem jiném než na své staré a levné sestavě Tesla? :roll:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Michale, ano 1220 jsem neměli na test, ale píši o 1200 , tenkrát jsme ji porovnávali s PS Power Plant Regenerátor, samozřejmě 1200 byla daleko lepší a tenkrát jsem řekl Power Plant tak k domácímu kinu.
DSCF0147.JPG
.

Cituji : Vážná hudba je vážně poslouchatelná až od určité úrovně sestavy, aby tedy bavila :lol: :thumbup:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od lachim »

Pytel
Ty mas ale archiv fotek! Tak s kym jsem to zkousel u me ten jejich top model? S Luborem?
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Pytell

Příspěvek od Mark Levinson »

Mirku, Michale,
díky za reakci, hlavně se nepohádejte. Přesně to jsem myslel a je jasné, že PS Audio P-20 je určitě jinde než PPP a asi i Accuphase 1220.
Mark Levinson
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Pytell

Příspěvek od Jirka33 »

Avalon u Lachim?! :thumbup: Krásné bedny.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od lachim »

Mark Levinson
to mi se s Mirkem kvůli hifi i fackujeme!
PGH
Příspěvky: 3195
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Pytell

Příspěvek od PGH »

Jiri píše: 24 zář 2019 13:11 PGH
Měl někdy kamarádův otec možnost poslouchat klasiku i na něčem jiném než na své staré a levné sestavě Tesla? :roll:
Kamarád má slušnou aparaturu takže ano. Kdysi jsem viděl na čem doma poslouchal houslista Josef Suk a užival si to. To samé Jiří Černý. Naprostá většina z nas má mnohem lepší a pořád máme málo. Není to tím že by na to neměli dost peněz ale prostě to neřeší a uživají si hudbu.
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Pytell

Příspěvek od WaVe_99 »

PGH píše: 24 zář 2019 17:10
Jiri píše: 24 zář 2019 13:11 PGH
Měl někdy kamarádův otec možnost poslouchat klasiku i na něčem jiném než na své staré a levné sestavě Tesla? :roll:
Kamarád má slušnou aparaturu takže ano. Kdysi jsem viděl na čem doma poslouchal houslista Josef Suk a užival si to. To samé Jiří Černý. Naprostá většina z nas má mnohem lepší a pořád máme málo. Není to tím že by na to neměli dost peněz ale prostě to neřeší a uživají si hudbu.
:thumbup: :thumbup:
PGH
Příspěvky: 3195
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Pytell

Příspěvek od PGH »

IMG_20190102_151317.jpg
Na tomto poslouchá špičkový klavirista Alfred Brendal.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od lachim »

možná jsem natvrdlý ...
nechápu však souvislost mezi vyjádřením pytla o jeho poslechu klasiky na sestavě X v úrovni kvality Y a popisem
aparatur různých osobností světa hudby.
?
vyjádřím ten mirkův obrat názorně. sám na sobě.

když jsem měl sestavu
Xavian Xn360 + McIntosh C45/352 + cdp Naim CDS3
neposlouchal jsem klasickou hudbu vůbec. ani mě to nenapadlo.

v Německu mi pustil hifista na jeho sestavě
BW Šneky + 6 koncáků McIntos Mc501 + Audionet ART G + vše kolem 1A
Novosvětskou. úžas. nadšení. ohromení z TAKOVÉ hudby.

= rozprodej celé sestavy a vše znovu.
hledání, nákupy, zkoušení....
Avalon Indra + XY a stovka kombinací kvůli zvuku Novosvětské, 1812, Kartínek atd.
od Avalon Indra poslouchám téměř výhradně klasickou hudbu.

dnes poslouchám i na DK ze 75% klasiku.
když z té "skládačky" vypojím třeba jen 2 power kabely "sacco-silver" = klasická hudba se (4m) stává neposlouchatelnou.

jsem kvůli potřebě čisté a přesné reprodukce snob, blbec nebo snad klasiku neposlouchám ?
nebo jen další z těch, který by bez špičkového zážitku na top sestavě nikdy poslech klasiky neobjevil ?
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Pytell

Příspěvek od YamahaMan »

To Lachim: to, čo teraz nápíšem je len môj názor a neznevažujem žiadny druh hudby /okrem rapu, to podľa mňa nie je hudba/
Myslím si, že druh, štýl /nazvime to ako chceme/je vec vkusu.
Keď sa mi raz niečo páči - počúvam to, keď nie - nepočúvam a môžem to počuť aj na najlepšej zostave sveta.
Lebo najlepší Hi-End je orchester na živo a tu vzniká to puto, či to ďalej budem riešiť aj doma /lebo to mám rád a naplňuje ma to/.
Trebárs vo vylepšovaní konečného zvuku /pocitu/ ako keby to bolo v reále....
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

zajimave ze Kraut pouziva ty starsi konektory Neutriku. Maji tu krytku "harmoniku", narozdil od XX serie. Daval je i nordost a vidam je celkem casto. Zajimal by mne duvod. Jestli nekdo nevi..Jsou snad ty starsi lepsi zvukově?
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Honzo,

chtějí udat staré zásoby a byly jenom trochu levnější, zvukově jsem nepoznal rozdíl.
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Pytell

Příspěvek od daliborr »

lachim,já to pochopil, ti co vytvářejí hudbu a produkují,ti znají každý tón houslí a tak dále.Ti co hrají, mají obrovský sluch na všechno. A hleďme, stačí jim obyčejný aparát a neřeší kabely,ani zvuky. Pro ně, je poslech hudby to podstatné. Ti co poslouchají zvuky a přejetí prstu po strunách ,nebudou spokojeni ani za hromadu peněz. =))
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Pytell

Příspěvek od Yngwie »

daliborr píše: 25 zář 2019 16:50 lachim,já to pochopil, ti co vytvářejí hudbu a produkují,ti znají každý tón houslí a tak dále.Ti co hrají, mají obrovský sluch na všechno. A hleďme, stačí jim obyčejný aparát a neřeší kabely,ani zvuky. Pro ně, je poslech hudby to podstatné. Ti co poslouchají zvuky a přejetí prstu po strunách ,nebudou spokojeni ani za hromadu peněz. =))
Když forma vítězí nad obsahem :mrgreen:
Jiri
Příspěvky: 859
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Pytell

Příspěvek od Jiri »

daliborr
Je to opravdu tak těžké pochopit, že pokud někdo klasickou hudbu neposlouchal, protože ho to doma nebavilo ale když měl možnost si stejnou nahrávku pustit u někoho na špičkově vyladěném aparátu, tak ho to prostě strhlo a bavilo.
Příměr s tím, na čem poslouchají profesionální hudebníci je naprosto nesmyslný, protože těm stačí si číst jen partituru a "hudba v hlavě" jim bohatě stačí.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Pytell

Příspěvek od valderon »

:shock:
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Pytell

Příspěvek od Jirka33 »

Jiri :thumbup:

Tady nikdo nic chápat nechce.
PGH
Příspěvky: 3195
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Pytell

Příspěvek od PGH »

Tady se mluvi o někom kdo zná a má už něco naposloucháno a neřeší drahou aparaturu protože vi. Nedavno jsem jel na skutru na chatu a vychutnal jsen si cestu stejně jako když jedu na mašině s obsahem 1200, řekl mě kamarád a to je podobné s tou high-end aparaturou.
Už jsem toho slyšel hodně ale komponenty nad sto tisic hrají + - stejně, jen se liší naladěním od výrobce aby hrali vic jasně nebo do temna atd.
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

si klasiku piskam nebo i prozpevuju. Ale asi bych nemel, ted kdyz tu ctu. Zpivam a piskam hrozne. :-ss :shock:
PGH
Příspěvky: 3195
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Pytell

Příspěvek od PGH »

Tak si piskej. Nejlepší je už nereagovat na nic.
Odpovědět