Pytell

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Dnes bylo odpoledne trochu času tak jsem zkusil vyměnit nerez za žulu pod ATC -- stejné SACD -- na žule je ten zvuk líbivější, takové jakoby měkčí basy ( jako kdybych hrál z lamp ). Po několika skladbách jsem opět dal pod ně nerez -- ne jenom , že se zvedne hlasitost, ale basy jsou konkrétní, přesné , přesná lokalizace , prostě nerez nemá chybu. Žula bude na prodej , kdyby někdo chtěl , ale osobní převzetí, přeci jenom jsou těžké.

Poté co jsem si udělal kafe, nechal nahřát phono silič, pustil ke koupi LP na 45 Bob Dylan -- Greatest Hits MSFL, zvukem jsem úplně nadšený, asi po D.S. Brothers na 45 MSFL další reference, nebo už se Cadenza rozehrála a odvádí co jsem od ní čekal.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Dnes jsem měl možnost vyzkoušet na své sestavě kabel Syncro ala Lachim. Poslechli jsme si originál Syncro , které mám zapojené před RiAudio už několik roků a plně spokojen, pustili si naposlouchané SACD, poté jsem přepojil RiAudio přes SaL, po prvních tonech , lehkost zvuku, prostor a tolik detailů, že ani nevěřící Tomáš ( kterého jsem neviděl pomalu 3. roky, pokyvoval hlavou , že slyší změnu ). Poté jsem si pustil i nějaké DVD-A, slyšitelné zlepšení. Potom co jsem zapojil původní Syncro , Lachim ihned řekl, máš přes bedny deku , markantní rozdíl, kdybych neslyšel ten rozdíl , tak budu v klídku.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od lachim »

pytell
mirku, kdyby ten rozdíl nebyl markantní, tak ti to přeci netvrdím, ne?
ale tvůj úžas z toho rozdílu zvuku mezi verzí "16" a "42" byl tak viditelný, že mě opět rozesmál.
že ty mi nikdy nevěříš. ani po těch společných 15 letech v hifi-kolotoči !
:-)
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Pytell

Příspěvek od PavelDosko »

zdar chlapci, o jakem modelu je presne rec ?
neni placka, neni highend
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od lachim »

pavel dosko
nechal jsem si na svůj kabel isotek 32A nasadit jakýsi prototyp/"na koleně"
v rámci nápadu na zlepšení vlastností orginál kabelu s filtrem Isotek Syncro.
pytel byl skeptický. rozmlouval mi zničení (rozpůlením) dnes již nesehnatelného kabelu.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pytell

Příspěvek od Frogyman »

lachim
Nechceš dát více info? Syncro kabel používám na vstupu do filtru a pokud jej jde ještě vylepšit, tak mne to určitě zajímá!
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Ano ve svém věku jsem skeptický než si to na své sestavě vyzkouším a poslechnu, ale zde jsem byl překvapen posunem ve zvuku při zapojení .

Předevčírem jsem pod TriVistu dal Wenge, vypadá to suprově :
20190618_091718.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Pytell

Příspěvek od koudelka »

Ale koukám, že to chtělo 8ks :silent:
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od lachim »

doplňuji k
Příspěvek od Pytell » pát 03. kvě 2019 6:49:19

mirek mi opět měnil 20A koncovku na kabel "ultra-silver-roth".
nakonec jsem poslechově vybral Furutech FI-31(G).
musel mi kvůli masivnosti kabelu vyrobit zástrčkový hybrid.
použít strojek furutech a ten vmontovat do těla konektoru Yarbo.
to ještě obalil měděnou páskou. inspiroval nás konektor Viborg svou robustností těla konektoru.
mirkovi moc a moc děkuji. předělával mi tenhle kabel snad 9x.
díky jeho umu a trpělivosti mám konečně ideální propojovací kabel k regenerátoru.

mirek montoval koncovky isotek (G), furutech (R), viborg (G), yarbo (G), furutech (G)
některé opakovaně kvůli poslechovým zkouškám.
fotka z první montáže při úplně prvotní kompletaci kabelu
IMG_1107_web.JPG
ač je na opačné straně obyčejný konektor Neutrik powerCon 20A, byly všechny zkoušené konektory ve zvuku sestavy extrémně slyšet.
tohle je fotka z té finální úpravy.
z těch dvou konektorů (up) vznikl nakonec ten správný-finální.
20190620_073140_web.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

kloubouk dolů. Celkem by bylo zajímavé, jak jste to vyřešili u toho powerconu při tom průměru vodičů. To taky musela být věc.
kulich
Příspěvky: 100
Registrován: 02 bře 2012 14:06

Re: Pytell

Příspěvek od kulich »

Mirek je kouzelník!!!!
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od lachim »

kulich
mirek je náš kouzelný poklad.
snad mu nebude vadit následující fotka.
:-)
...jak to u pytla vypadalo někdy v roce 2007 ?
jeho tehdejší bedny nejsou bohužel vidět.
DSCF0134_web.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Pár dotazů mi přišlo jaké bedny jsem tenkrát měl : byly to Voba Acoustic --
DSCF0013.JPG
, ty Ovály jsou KEF pro DK, které mám dodnes. Potom přišly Xavian 250 EVO -
DSCF0032.jpg
. Mezi tím jsem vyzkoušel různé bedny, ale ty 250 mi hodně dlouho sloužily k potěšení ucha i poté co jsem zabral, když kluci se odstěhovali dětský pokoj .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Dnes se u mě stavili cestou od Otikle , Dasta a Žabiny, přivezli na test měděné slipmaty. Zkoušel se slabý a tlustý, oba změnily zvuk. Ten silnější na mém kolotoči exceloval, jak by řekl Lachim, po prvních tonech , ihned slyšet změna k lepšímu. Objednán a takhle to vypadalo u mě :
20190702_183446.jpg
Poslouchali jsme asi přes 2. hodiny, Honza měl sebou několik LP, tak se poslechlo pro mé ucho dosti oblíbených songů, dokonce jsme i porovnávali B.S. LP US press a originál pásek, ale co mě dostalo, když Saša vytáhl LP pro mě neznámé Dice of Dixie Crew , něco jako swing , ale suprově nahrané.

Chlapci děkuji za návštěvu a příjemný pokec.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Pytell

Příspěvek od Jiri »

Mirku,
moc pěkné retro fotky:) Takže dříve si měl stereo s kinem v obýváku a později si stereo přenesl do samostatné poslechovky?
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pytell

Příspěvek od Frogyman »

Pytell píše:... co mě dostalo, když Saša vytáhl LP pro mě neznámé Dice of Dixie Crew , něco jako swing , ale suprově nahrané.
Je to skvělý dixík, kterým mne před časem šokoval Aretax - takže jemu patří dík za objevení :thumbup:
(mimochodem - existuje i verze na CD a tuším, že se dají koupit i jedničky a nuly

https://www.discogs.com/sell/item/942042114
https://www.discogs.com/The-Dice-Of-Dix ... ter/763748
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Pytell

Příspěvek od jupol »

Bolo to toto?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pytell

Příspěvek od Frogyman »

jupol
Ano, vypadá to na stejnou nahrávku. CD 1 a CD 2 kopírují vinyl 1 a 2, CD 3 je něco navíc - zkusím dohledat více info, ale nikde nejsou.
Každopádně - super typ, asi dokoupím z JPC, kde je zrovna na tento titul akce -58%, tedy prodejní cena 6,99 EURO :thumbup:

https://www.jpc.de/jpcng/jazz/detail/-/ ... um/8743420
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
ZJ
Příspěvky: 44
Registrován: 22 čer 2011 16:27

Re: Pytell

Příspěvek od ZJ »

Tak to je skvělý tip,díky .. :thumbup:
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Pytell

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Také díky, a znáte chlapi sadu záznamů - Jazz at the Pawnshop ? mimořádně zdařilé živé nahrávky tuším z roku 1976
https://www.hdtracks.com/jazz-at-the-pawnshop-204625
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pytell

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak to zná asi každý včetně příběhu o Nagře na kolenou :smile:
Dieter Burmester
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Pytell

Příspěvek od PGH »

NA-Noble Audio píše:Také díky, a znáte chlapi sadu záznamů - Jazz at the Pawnshop ? mimořádně zdařilé živé nahrávky tuším z roku 1976
https://www.hdtracks.com/jazz-at-the-pawnshop-204625
Mám na SACD a fakt užasný zvuk ale ten příběh neznám.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Pytell

Příspěvek od Dasta »

Jak píše Mirek, zastavili jsme se se Sašou, když jsme jeli od Otíka.
Naposledy jsem byl u Mirka, když jsme přijeli na výstavu a musím říct, že se se zvukem zase posunul o hodný kus dopředu.
Nechce se věřit, že hrají uzavřenky, jaké podání basů je teď u Mirka slyšet.
Ve zvuku je více luftu, je to záživné, člověk by to mohl poslouchat celý den.
Děkuji za vynikající občerstvení,přál bych si, abychom si to Mirku užívali ve zdraví ještě hodně dlouho.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pytell

Příspěvek od Dieter Burmester »

PGH píše:Mám na SACD a fakt užasný zvuk ale ten příběh neznám.
Tak vytahni booklet, tam to najdes :thumbup:
Dieter Burmester
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Honzo děkuji a i tobě přeji zdraví a ničím nerušený poslech.

Tak už druhý den poslouchám na Tidalu -- Dice of Dixie Crew -- , pohodička, objednal jsem si to 3 CD. Připomíná mi to mojeho oblíbeného interpreta Chris Barber , má od něj pár CD a jedno LP, také výborně nahrané. Ale pro mě reference od něj -- dostal jsem to od Milana ( tehdejší prodejce Supry ) je to živák RW1 - ÖRF ( z roku 2007) a v DTS neskutečné , ale i ve stereu -- hrají jazz, blues a dixík.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Tak přišel čas na změnu :
20190828_120053.jpg
.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
kulich
Příspěvky: 100
Registrován: 02 bře 2012 14:06

Re: Pytell

Příspěvek od kulich »

Míro, velká gratulace a přeji at slouží k plné spokojenosti!!!!
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pytell

Příspěvek od Frogyman »

No paráda :thumbup:
Ještě prozraď, jaký bude phono, když CEC vidím v inzerci .
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od lachim »

Pytel
Copak to je? Ze by novy zesilovac?
:-)
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Sašo, nový phono nebude, zjistil jsem , že v MYTEKu je výborné a v kombinaci s trafíčkem ST-80SE to hraje výborně.

Michaeli, ano je to krabice s několika zesilovači, který regenerují novou sínusovku a hlavně mohu nastavit přesně 230V ( normálně mám na solo přívodu 239 -- 248 V) , což nedělá moc dobře mašinkám, hlavně vintage , které jsou na 220 V.

Zde už v racku :
20190828_183556.jpg

Poslouchal jsem do dneního skoro rána a nemohu se nabažit zvukem, i při malé hlasitosti je to pro mé uši dokonalé. První co mě napadlo, neskutečný potenciál Marshe, jako kdyby dostal nový život. Nebudu se rozplívat, ale posun pro mě ve všech směrech.

Časem napíši další dojmy, až vyzkouším gramofon a pásek.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Pytell

Příspěvek od zatty »

Vypadá to neskutečně exklusivně :thumbup: ať slouží nové hračky k radosti s poslechu :smile:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pytell

Příspěvek od Frogyman »

Pytell píše: 29 srp 2019 07:28 Sašo, nový phono nebude, zjistil jsem , že v MYTEKu je výborné a v kombinaci s trafíčkem ST-80SE to hraje výborně.
Tak to je zajímavý zjištění, i když už jsem to slyšel od prodejce. Ale tam to člověk bere vždy trochu s rezervou :-).
A jak si na tom stojí BD32 vedle Myteku? Zkoušel jsi porovnat a použít BD32 jen jako transport?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od lachim »

pytell
vypadá to krásně, mirku.
... a málem to místo tebe koupil němec. měl jsi veliké štěstí. ještě, že prodávají byl tak laskavý
těším se poslech moc.
PS20 ti ze tvé sestavy udělalo sestavu ze zcela jiné úrovně.
už se těším na obvyklá sacd!

zabiny007
jestli mohu zcela kategoricky.
zkoušel jsem bd32 na genesis. mitek nemá žádnou šanci proti transportu ani u mirka.
na regenerátoru jsou ty rozdíly náhle značné.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Pytell

Příspěvek od jirie »

Tohle musí být lepší než Temelín: https://www.psaudio.com/directstream-p20-power-plant/

V každém případě gratuluji k určitě výhodné koupi, po které máš vystaráno na věky :thumbup:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Pytell

Příspěvek od PavelDosko »

Parada
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pytell

Příspěvek od Frogyman »

lachim píše: 29 srp 2019 10:26 zabiny007
jestli mohu zcela kategoricky.
zkoušel jsem bd32 na genesis. mitek nemá žádnou šanci proti transportu ani u mirka.
na regenerátoru jsou ty rozdíly náhle značné.
Ok, díky za info. Již delší dobu přemýšlím, že pořídím jeden modul Genesis One a vyzkouším jej postupně na pozicích jak u BD, tak i k preampům. Zajímalo by mne, zda a jak to půjde poznat... Tato informace je zase o důvod navíc to zrealizovat. Jen to pořád odkládám, protože se najde vždy něco jiného a "neodolatelného" - viz ARC, bedny atd.. :mrgreen:
Obrázek


Pytel - sorry za OT
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od lachim »

zabiny
mirek též přemýšlel nad takovým řešením náhrady filtru riaudio. o jakém píšeš ty.
rozmluvil jsem mu to. tohle bylo sice o dost dražší, ale je to výrazně více funkční.
použitelné absolutně.
jsme to též spolu řešili, ne?
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Pytell

Příspěvek od Yngwie »

Hmm nový Power Plant P20. Vybrán poslechem? Měl jsem doma svého času už je to pár let P5/P10 a vždycky notně změnily zvuk a vnesly do něj takovou ze systému se vytratila koherence (na první poslech to bylo ale atraktivní), ale to bylo na lampách v AB a na starších modelech PP. V bytovce je to asi spása tak jako tak ....
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

slušná elektrárnička, uff uff. :cool: :ympeace:
terahera

Re: Pytell

Příspěvek od terahera »

Tyhle věci jdou mimo mě(zatím :cool: ),ale vypadá parádně a určitě bude super i funkčně.Mirku blahopřeji a ať slouží :thumbup:
Odpovědět