Pytell

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 565
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pytell

Příspěvek od PMA »

Pytell píše: 27 zář 2019 10:38 kompletoval jsem kabely jednomu z filharmonie, a vyzvednout si přišel s kolegou , také aktivním muzikantem, když jsem jim pustil známou vážnou hudbu, tak při poslechu , povídali si mezi sebou, tak nyní bude nástup jednotlivých nástrojů, uplně jinak vnímají hudbu.

Prostě neřeší dle mého kvalitu poslechu , ale jak to technicky hrají jejich kolegové, třeba se mýlím.
No já taky znám "jednoho z filharmonie", občas přijde na návštěvu na poslech a co je schopen slyšet, jaké nuance, tak ty, s prominutím, z přítomných zasloužilých hifistů nepozná nikdo.
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

lachime, není to o tom jestli mám víc jasno.. Myslím si že bych některé věci řešil jinak jak Míra. A ano, možná by byl výsledek lepší, ale s oběťmi jinde. Intuičně. např. bych dal pryč ponk, gramofon. komponenty na zem. jiný RK, asi jiný XLR, vylepšil PC. Jiné síťáky. Malé křesílko nebo pohodlnou židli.. Soustředil se jen na zvuk.. po mém. Ne na oko. Ale ja jsem v tomto jiný než klasiční hifisti. Kteří se chcou i dívat a kochat. Víš sám, jak to u mně vypadá. Nechci vyvolávat flame. Ale je to o potěšení. A to moje v tomto hobby spočívá někde jinde, než u "klasických hifi dědů".
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pytell

Příspěvek od Frogyman »

:shock: ~x( :silent:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

žabko copak
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

se bavíme neformálně, ne? Nemusíme si skládat lichotky 24/7, ne? :angel:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pytell

Příspěvek od Frogyman »

kychtax
I při neformální komunikaci je vhodné dodržovat zásady slušného chování a pravidla fóra.
To, že hifikuře vysvětluje ostříleným hifiorlům, jak správně létat, je úsměvné a zábavné.
Ale když je nazývá hifidědky/alíky atd, tak to je žádost o přesdržku. Alespoň u nás "na balkáně".
Výstřižek.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
kulich
Příspěvky: 100
Registrován: 02 bře 2012 14:06

Re: Pytell

Příspěvek od kulich »

Kychtax

Trochu pokory a sebereflexe NIKDY NEŠKODÍ !!!!
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

Jsem napsal hifi děda. Ne dědek. Zase a opět překrucuješ, vymýšlíš si, Sašo. Přitom Je v tom myslím rozdíl.
Pravdou je, že zapomínám na vyšší věkový průměr a přecitlivělost některých pánů. MIrkův případ to myslím není. Jinak bych si to nedovolil.
Když jsem chodíval na jiná zájmová fora, např. bike forum, přál bych Vám vidět co a jak se tam řešilo.. přesto atmosféra byla zdravější. Tady aby měl jeden člověk strach že se dotkne něčích labilních citů. Takže se jen chválí. Až mne zabanují bo jen nechválím a neklaním se, budete mít klid. PS.. chceš se se mnou bít? :lol:.. Tušil jsem to.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Pytell

Příspěvek od PavelDosko »

pardon za OT
nevidel bych to na precitlivelost, kychtaxi, spis unavu z tvych eskapad
neni placka, neni highend
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Kluci, vše v pohodě a v klídku, ano jsem hifi děda ( příští rok na podzim důchod ), také jednou budete staří a to jediná spravedlnost na světě.

Odbočím, dnes jsem zapojil na pračku komplet PC, modem,pustil Tidal a co to udělalo se zvukem až jsem byl překvapen. Takže mě čeká v nejbližší době pokládka siloveho kabelu , doufám, že se vejdu do soklové lišty ?'!? Foto propojení PS Audio a lišta pro PC , zatím obyčejnou prodlužkou na testování :
20191113_182117.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pytell

Příspěvek od aretax »

kychtax píše: 13 lis 2019 19:04 Jsem napsal hifi děda. Ne dědek. Zase a opět překrucuješ, vymýšlíš si, Sašo. Přitom Je v tom myslím rozdíl.
Pravdou je, že zapomínám na vyšší věkový průměr a přecitlivělost některých pánů. MIrkův případ to myslím není. Jinak bych si to nedovolil.
Když jsem chodíval na jiná zájmová fora, např. bike forum, přál bych Vám vidět co a jak se tam řešilo.. přesto atmosféra byla zdravější. Tady aby měl jeden člověk strach že se dotkne něčích labilních citů. Takže se jen chválí. Až mne zabanují bo jen nechválím a neklaním se, budete mít klid. PS.. chceš se se mnou bít? :lol:.. Tušil jsem to.
Precitlivelosť? To snáď nie. Ale ak máme spolu komunikovať tak, aby sme neskĺzli na úroveň komunikácie z vedľajšieho fóra, mali by sme zachovať aspoň základy slušnej komunikácie. Navyše nevšimol som si, že by sa tu iba chválilo. Ani klaňať sa niekomu od Teba nikto nevyžaduje. Nevšimol si si, že Tebe nikto neskomolil nick? Že Ti nikto nepovadal napr. "Kvichtík", alebo Kychtaxík a pod.? Názor každého je prínosom, ale podotýkam NÁZOR. Zásadne niečo negovať bez toho, aby som to poznal, nepovažujem za názor. Je to iba oponovanie za každú cenu. Toto som myslel všeobecne, každý vie, koho sa to týka.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

Aretax, paveldosko, pytel. kritiku si vezmu. Trochu přibrzdím, nejsem na bike foru. :sick:
PS. Snad jsem Tě Mirku nenastval. škoda že nejde ten edit.. :???: Pokud ano, omlouvám se. Nebylo to ve zlém.
bohus
Příspěvky: 133
Registrován: 12 led 2011 21:51

Re: Pytell

Příspěvek od bohus »

No tak kuš pánové,
neblbněte prosím alespoň tady.
Jako jeden z nejstarších mladíků tady bych si to moc přál, bo zla, závisti, nenávisti a blbostí je všude plno.
PS : Mirku, přijeď někdy na Moravěnku bo u nás máme rozum, srdce a aj poslůchať umíme.
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Pytell

Příspěvek od jimmi »

bohus aby došiel skor ho nalákaš na kolače, dobé vínko, pálenku a domáce výrobky zo zabijačky jitrnice, tlačenku a klobasy. :cool:

A potom ako požije priebežne aj ten kvalitný zvuk može vypočuť a popripade ( káblom ) doladiť.
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

bohus : Otíku, děkuji, rád bych přijel , už jsem Tě dlouho neviděl, pokecal, nějaký pohárek vypil, snad to vyjde příští rok.

kychtax : Honzo v pohodě, zavoláme si , příští týden by mohl proběhnout test tvého PC u mě, budu mít více času.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od lachim »

pytel - add "by Pytell » Wed 13. Nov 2019 12:10:23"
chápu to správně tak, že:
- repro kabel Tri-Vista + xlr kabel AdQ Wel Sig byla ve
( 18 + 200)
tvé sestavě lepší kombinací než
- repro kabel Kimber 6068 + xlr kabel Kraut Max
( 600 + 18 )
??
to by byl velice zajímavý výsledek.
(pro mě osobně tedy zcela nečekaný)
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Michale, ano chápeš to správně.

repro kabel Tri-Vista + xlr kabel AdQ Wel Sig -- pro mé uši a na mé sestavě suprová kombinace, vždyť si to slyšel a užíval vážné hudby.

repro kabel Kimber 6068 + xlr kabel Kraut Max -- byl slyšet neskutečný potenciál 6068, ale dle mě Kraut XLR ho brzdil -- .

Jsou to špičkové kabely, ale ta cena.

Nedám dopustit na TriVistu, v dané cenové lize nemá konkurenci, jen potřebuje dlouhou dobu na rozehrání. Kdo ji měl pujčenou třeba jenom na dva dny, nemůže hodnotit výsledný zvuk.
Jiri
Příspěvky: 858
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Pytell

Příspěvek od Jiri »

Mirku,
Tak potom bych to viděl na kombinaci repro kabel Kimber 6068 + xlr kabel AdQ Wel Sig aby to byla vyrovnaná kombinace kde není slabý článek :thumbup:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od lachim »

jiri
komická představa, že?
jak si člen "pytel" kupuje ke své sestavě 2 páry káblů za +/-400.000.
a to ještě v 2hndu!
mirek byl přeci vždy mistrem v hledání poměru cena/výkon. pro svou sestavu.
Jiri
Příspěvky: 858
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Pytell

Příspěvek od Jiri »

Já to samozřejmě myslel jako vtip :lol: ale každopádně je jasný, že aktuální použitá kabeláž je slabým článkem v jeho řetězci. Je super, že měl možnost si to u sebe doma vyzkoušet a ověřit si ten vliv a potom hledat alternativu s lepším poměrem vykon/cena.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

Jiri. ^:)^
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od lachim »

Jiri
A jakou kombinaci speaker+xlr by si pytel, podle tebe, zvukove polepsil?
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od lachim »

Kychtax
Jste se s jirkou hledali. 2 ajťaci, odbornici na káble.
:lol:
Radice svemu uciteli, jake si ma vybrat kable.
:eek:
Jiri
Příspěvky: 858
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Pytell

Příspěvek od Jiri »

Lachim
Já Mirkovi mohu těžko radit něco konkrétního ale pokud to hrálo s Kimber a AQ tak výrazně lépe, tak předpokládám, že i nadále bude hledat lepší zaplatitelnou kabeláž. Před pár lety by se taky vysmál kdyby mu někdo nabídl drahou pračku místo RiAudio filtru a dnes ji má a je spokojený.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

Lachim: Já si jen tak léétáám, já se vznááším.. nadzvukovou rychlostííí.. :lol:
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Pytell

Příspěvek od Rothaudio »

Lachim

Napsal si to skvěle. :smile:
potřebuje tady ještě někdo radu?

Prosím a Děkuji
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pytell

Příspěvek od Frogyman »

V přístupu k jiným komponentům je vidět, že se Pytel nebojí smysluplně investovat. Od beden, filtru, step up trafa, akustiky až po nový headshell.
Takže je naivní si myslet, že pokud by jej výrazně posunulo cokoliv zaplatitelného, tak po tom neskočí. A vzhledem k tomu, že mu rukama i sestavou prošlo mnohem více kabelů, než většině ostatních smrtelníků, je jistě jeho výběr výsledkem zralé úvahy a pečlivého výběru.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Pytell

Příspěvek od terahera »

kychtax píše: 15 lis 2019 10:16 Lachim: Já si jen tak léétáám, já se vznááším.. nadzvukovou rychlostííí.. :lol:
Asi dobrej matroš
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

Nic neroste do nebe.
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Dnes jsem si přivezl várku kabelů na předělání a servis , je toho zatím jen část , budu mít příští týden co dělat :
20191115_143916.jpg
Od úterý mám na předělání XLR Valhallu 1, když jsem ji zapojil do své sestavy tak divně hrál levý kanál, odpojen a proběhla operace a hle na pinu 1 studeňák ( nechápu firmu, která to klientovi dělala z originálu, že odvedla takovou práci ) a to klient na ni hrál v DK.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od lachim »

jirka
dovol mi zopakovat svůj dotaz na tebe z Fri 15. Nov 2019 10:01:11 :

"A jakou kombinaci kablů speaker+xlr by si pytel, podle tebe, zvukove polepsil ?"
A doplňuji pro kontext... " a aby nemusel z kapsy vytáhnout 100t a více ?"
Jiri
Příspěvky: 858
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Pytell

Příspěvek od Jiri »

Lachim
Ještě před rokem byla u Pytla pračka RiAudio s nejlepším poměrem výkon/cena kategorie 50tis. Dnes má regenerator top model PS Audio kategorie 300tis. Zvukový přínos obrovský. Takže mi přijde logické, že když Pytel slyší jasný posun s vypůjčenou top kabeláži, tak asi bude muset vybírat z vyšší cenové kategorie než +- 20tis. jako doposud. Když si někdo k B&W 803D2 koupí reprokabely Nordost Odin a zvukově si polepší, tak ti to podivné nepřijde?
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od lachim »

jiri
zevšeobecnit lze všechno. pak vznikne bramboračka.
proč utíkáš od mé otázky, prosím?
co by jsi doporučil mirkovi (znáš jeho povahu stejně jako já) místo
- tri-vista jako reprokabel
- kraut max jako xlr kabel
??
samozřejmě jde o peníze. limit jsme měli (a teď máš ty) do 50 + výnos z prodeje současných.
:thumbup:
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

MIrek by si měl umotat své pomlázky, síťák dělá lachimovi a věsměs jinak vše kompletuje. Vývoj od drátu je trochu jiná kapitola. :angel:
Jiri
Příspěvky: 858
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Pytell

Příspěvek od Jiri »

Lachim
Mirkovi bych doporučil úplně to samé co komukoliv jinému. Tzn. zkoušet a vzít to nejlepší, co je pro něho ještě finančně akceptovatelné. Rady typu kup toto nebo tamto, já nedávám a u Mirka už bych si to vůbec netroufnul. Uvidíme, co bude u Mirka za rok.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Tak mám pujčen na test KImber KS 1121 XLR, po zapojení -- zvuk takový roztřesený, změřil jsem ho -- vše OK, dal na 24. hodin na ProBurn a poté zapojil, téměř rovnaký zvuk asi použitá metráž hybrid stříbro / měď není u tohoto kabelu pravé ořechové . Třeba na jiné sestavě bude OK, ale u mě propadák, myslel jsem , že bych ušetřil, bohužel.

Nyní mám zapojenou XLR Valhallu ,osazenou top XLR konektory FURUTECH ( Rhodium ), zvuku se nedá nic vytknout, rychlý, přesný , přesně to co mé uši požadují, vůbec to není ostré :thumbup:
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Tak asi týden hraji na párovou čtyřku, každá žíla z 12 solid core měď na trubičce, je to tenká tkanička, zvuk na mé sestavě až k neuvěření , jakpak hraje tato relativně levná metráž :
20191127_094701.jpg
Zatím na test osazeno Supra konektory , které jsem měl v pytlíku a pro potřeby testu mohly se rychle přešroubovat buď banánky nebo vidličky.

Zde částečně rozholená metráž :
5708787551_4_g.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Tak párová čtyřka se už rozehrála ( metráž je Annorum ), byli u mě nezávisle čtyři hifisté a jeden prodejce ( aktivní muzikant ) a všechny se shodli , že na tu kaničku to hraje nezvykle dobře, hlavně při reprodukci vážné hudby .

Včera mě navštívil Kychtax , přivezl sebou upgradované PC, po zapojení na moji sestavu -- poslouchali jsme Tidal a nějaké Hires -- jsem zvyklí na trochu jiný zvuk, ale časem bych si asi zvykl, opět bez připomínek vážná hudba . Třeba napíše i něco Honza.

Potom jsme zapojili jeho prototyp repro kabelu, trochu posazený zvuk níže, ale jinak zvuk bez připomínek -- finální výrobek bude asi super, ale nevím v jaké cenové lize bude ?!?!

Jinak přijemný pokec a díky za nové postřehy.

Zajímavé, že mám z PC kvůli rušení ( A to jsem měl různé trafíčka , oddělováky USB a nic nepomohlo ) propojení s DACem optikou a z Honzova PC ticho, po novém roce bude nové PC ( končí moje oblíbené W 7 ), tak mladší syn ( je IT ) mi snad sestaví , lepší computer.
Jiri
Příspěvky: 858
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Pytell

Příspěvek od Jiri »

Mirku, po stránce výkonu hardware asi není potřeba to nějak hrotit, pokud nebudeš uvažovat nějaký brutální upsamplink (jako nabízí třeba HQPlayer). Samozřejmě pokud bys používal USB propojení s DACem, tak lineární napájecí zdroj by byl výhodou.
Naprosto zásadní je pro audio ta softwarová stránka.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

MIrku, díky, opět to bylo fajn. PC nezklamalo a reprokabel jsem u Tebe vyzkoušel - díky za to. :thumbup:

Výborný zvuk, co se mi líbil..
1. věta z Mozart, houslový koncert s Hahn a Paavo Jarvi, ----- Tidal, MQA,
Mozart: Violin Concerto No.5 In A, K.219 / Vieuxtemps: Violin Concerto No.4 In D Minor, Op.31

A naprosto vtahující..
Nevydané "master" CDčko Laco Deczi.. tohle by se dalo poslouchat neustále a dokola. A otáčet volume doprava .. bez limitů.
Přistihl jsem se, že začínám mít opět "teplo" v uších... Asi jak se víc prokrvují, aby to pobraly :razz:... A přitom super zvuk a zážitek.
:thumbup:

Valhalla Tvému systému sluší (nevracej ji :razz: ) a Annorum výborné, myslím že to tentokrát výrobce trefil. :thumbup: :ympeace: a ještě k tomu v téhle úrovni. To bude Hit.
Odpovědět