Pytell

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Pamatuji si jak jsem kompletoval jednomu bubeníkovi ( metalová kapela z Ml. Boleslavi ), už si nepamatuji jméno a když si přišel pro kablely , chtěl pustit nějaké bicí, tak jsem mu pustil na Master pásku živák bicí , reagoval tak , že začal rukama bubnovat a nohou šlapat na kopák. Poté říkal , je to jako bych seděl za bicíma. Tenkrát mi přinesl činel jako present, tak mi vysí v poslechovce jako rezonátor.

Už je to hodně dlouho , kompletoval jsem kabely jednomu z filharmonie, a vyzvednout si přišel s kolegou , také aktivním muzikantem, když jsem jim pustil známou vážnou hudbu, tak při poslechu , povídali si mezi sebou, tak nyní bude nástup jednotlivých nástrojů, uplně jinak vnímají hudbu.

Prostě neřeší dle mého kvalitu poslechu , ale jak to technicky hrají jejich kolegové, třeba se mýlím.
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Pytell

Příspěvek od RedBaron »

Jen dotaz, není takový činel, kytara, klavír, prostě jakýkoliv hudební nástroj mající ozvučnici umístěný v poslechovce snímačem právě přehrávaných frekvencí, zesilovačem jejich harmonických, prostě spolehlivým zdrojem pazvuků přidávajících se k přehrávané hudbě?
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

Ja myslím že je, měl jsem několik dnů kytaru položenou v obýváku a když jsem skokově ztlumil, tak ta kytara ještě chvíli hrála. :lol:

S muzikanty o vážné muzice je super diskuse. Jednou mi jeden kamarád vysvětloval, že často nevyhledávají věrný jako spíš zábavný zvuk sestavy. Věrného mají v práci dost. A když sedí v orchestru a ze všech stran to slyší, není to líbivé a hezké na poslech. Proč by si něco podobného pořizoval domů . :cool:
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Pytell

Příspěvek od YamahaMan »

kychtax píše: 27 zář 2019 11:23 ... A když sedí v orchestru a ze všech stran to slyší, není to líbivé a hezké na poslech. Proč by si něco podobného pořizoval domů . :cool:
Tak toto si domov nekúpia nikde. Žiadna nahrávka nie je z pozície muzikanta v orchestri a verím tomu, že je to úplne iný pocit a dojem.
Takže sa tu porovnávajú hrušky s jablkami... :thumbdown:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od lachim »

pytel
mirku, tutu větu z příspěvku PGH výše by jsi si mohl v poslechovce vyvěsit nad svou sestavu, že?
cituji člena PGH:
"..že jsem toho slyšel hodně ale komponenty nad sto tisic hrají + - stejně. jen se liší naladěním od výrobce ..."

jak hluboká může být taková moudrost, že?
\:D/ :shock: :shock:
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Michale, už bych to neměl kam pověsit .

Mám ceduly , vypněte si mobil , ale nikdo to nedělá, dokonce i u mě zapomenou telefon.

Pak mám od kamaráda , ceduly : Posíláš-li někoho do "autocenzura", posílej ho s úsměvem a tak aby tam šel ochotně a rád !

A dokonce : Pamatuj, Pamatuj, že poslouchání zahraničního rozhlasu je zakázáno a trestá se káznicí nebo i smrtí.

RedBaron : ano máš pravdu, když do ni klepnu tak krásně zvoní. Pamatuji si na kamaráda hifistu ( bohužel už se dívá na nás ze shora ), vynikající sportovec a měl poslechovku plnou pohárů a levná sestava mu hrála úžastně, hlavně když pustil na gramci LP např. varhanní koncert, ten zvuk mě hrozně bavil.
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Pytell

Příspěvek od WaVe_99 »

Ceduli, Mirku, ceduli :-) Vzor růže :-) BTW, nedávno jsem našel v pozůstalosti po dědečkovi souhlas s provozováním radiostanice (normální radio) z padesátých let. To člověka skutečně zamrazí...
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

WaVe, ano vím, že jsem udělal hrubky, chtěl jsem původně napsat cedulky, ale potom nějak na to zapoměl.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Tak malý upgrade v poslechovce :
20191002_064219.jpg
Korkové špunty natřené na bílo, krásně to spline a neruší to .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
analog2001

Re: Pytell

Příspěvek od analog2001 »

Pytell píše: 30 zář 2019 09:00 WaVe, ano vím, že jsem udělal hrubky, chtěl jsem původně napsat cedulky, ale potom nějak na to zapoměl.
Pytell píše: 02 říj 2019 06:48

Korkové špunty natřené na bílo, krásně to spline a neruší to .
Mám Tvé příspěvky hrozně rád - vážím si Tvé práce, ale toto vážně musím....až mi přeběhl mráz po zádech :eek:
(ideál - textový editor s automatickou opravou pravopisu)
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Pytell

Příspěvek od matori »

Ale plynutí sem plynutí tam. Horší bude jak se toho chtytne nějaký, říkejme mu Špuntrost, udělá tomu reklamu s "přijatelnou" cenou a my tu na jihu nebudeme mět špunty na flašky s poslechovým fluidem. =)) Nedej bože aby to zjistil Ťing- ťang.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Pytell

Příspěvek od Jiri »

Mirku,
pokaždé když jsem u tebe byl na návštěvě, tak mě ty korkové špunty praštili do očí, tak teď je to už dokonalé :thumbup:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od lachim »

Jiri
Ted je to jiz “dokonale” ? Pokud myslis vzhledovou..,
Zda se ze vzhledova dokonalost je znacne relativni pojem
\:D/
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Pytell

Příspěvek od pajuna »

Sakra Mirku, ty si me nacal:-). Ze bych si vzal do ruky stetec a dovedl to take k bile dokonalosti?! :thumbup:
Hele, doufam ze sis neprehazel ty spunty do jinych der nez uschly :razz:, nebo si je natiral zaspuntovane?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

pajuna : nafotil jsem si jednotlivé panely, vyndal špunty a z 3/4 nabarvil, protože Martin V. mi říkal , že špunt musí pořádně držet a zase zašpuntoval dle fotek a už jen vrchní plochu znovu nabarvil. Vypadá to fakt hezky.
Lilian
Příspěvky: 28
Registrován: 21 pro 2012 18:43
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom

Re: Pytell

Příspěvek od Lilian »

ak sa vie ktore diery treba zaslepit, nebolo by lepsie pregitovat a potom streknut celok?
BRYSTON Speakers - A2, Amini, AC1 mini
AV preamp - Bryston SP2
SW- AudioPhysic MINOS, REL S2
Power amp. (BV PA300sse)
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: Pytell

Příspěvek od Overgrounder »

Pytell píše: 02 říj 2019 14:11 nafotil jsem si jednotlivé panely, vyndal špunty a z 3/4 nabarvil, protože Martin V. mi říkal , že špunt musí pořádně držet a zase zašpuntoval dle fotek a už jen vrchní plochu znovu nabarvil. Vypadá to fakt hezky.
No, taky mě to čeká... Mně zase MV radil nabarvit je namáčením... Asi v zimě budu píchat ježky :lol:
Fakt je, že to vypadá asi tak o 100% lépe!
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Dneska po instalaci zabezpečovačky jsem si u klienta poslechl tyto nádherné bedny od Barlety :
20191027_100023.jpg
20191027_100003.jpg
I když krmené Vincentem, zvuk neměl chybu -- neskutečný prostor, trochu jiný charakter než mé ATC, myslím kdyby měly lepší silič tak to bude pecka. Opět smekám Barletovi, krásný výrobek a když jsem viděl přepravní obaly klobouk dolů.

Dnes k večeru mě navštívil Komak z dalekých Košic, něco jsme poslechli, poté pokecali u dobré Plzničky v nedaleké hospůdce, škoda , že tak suprový hifisti s velkým přehledem jsou daleko. Jano někdy příště.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Pytell

Příspěvek od Halíř »

V tý "marině" už přeci jen citelných půl mega. Je to dost, ale přesto se prý prodávají.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od lachim »

pytell
mirku, nezkusíme mu zavést nějaký lepší zesilovač ?
takhle krásné velké bedny bych chtěl slyšet alepoň na tvém dělenci marsh.
ten integráč vincent ....
kulich
Příspěvky: 100
Registrován: 02 bře 2012 14:06

Re: Pytell

Příspěvek od kulich »

Včera jsem se na chvíli (bohužel) stavit u Mirka na poslech nových ATC v nové akustice.
Poslouchali jsme i klasiku, a musím konstatovat, že Míra zvuk posunul o levely výše a hraje to parádně detailně, rovně, dynamicky, barevně!!
Škoda že jsem musel odjet, a nemohl poslouchat déle a více desek :shock: , za to se mu omlouvám....
Moc příjemná návštěva a pohoštění !!
Jen jsem si říkal, že kdyby Mirek odpojil tu drahou filtraci, co mu jistě brzdí a deformuje zvuk, tak by své ATC posunul ještě dál, někam k výšinám zvuku Magico……
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pytell

Příspěvek od Dieter Burmester »

kulich píše: 31 říj 2019 09:40 Jen jsem si říkal, že kdyby Mirek odpojil tu drahou filtraci, co mu jistě brzdí a deformuje zvuk, tak by své ATC posunul ještě dál, někam k výšinám zvuku Magico……
Tak teď nevím - je to myšleno vážně, nebo se jedná o ironii? :smile:
Dieter Burmester
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od lachim »

kulich
jsi mě tou představou rozesmál. ještě, aby se toho nápadu mirek nechytil!
=))
je fakt, že mirkovi to s xlr kabelem AdQWell hrálo neskutečně dobře. klasika se mi u něj moooc líbila.
rozdíl ri-audio x ps audio neskutečný. a logický.

DB
to mi si tak trochu dobíráme nejmladšího člena pražské kliky. proslaveného bojovníka proti filtracím
:-)
Naposledy upravil(a) lachim dne 31 říj 2019 09:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pytell

Příspěvek od Dieter Burmester »

jj, já jsem si myslel, ale chtěl jsem mít jistotu, že se tady teď nešíří nějaká antifiltrační názorová vlna :lol:
Dieter Burmester
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Tak nyní odešel nejmladší člen pražské kliky ( jak jste Honzu pojmenovali ), příjemný pokec o kabelech, hifistech a fitraci. Samozřejmě poslechli CD, DVD-A, Tidal ( pouštěl si své oblíbené nahrávky ) a gramec -- ze zvuku byl překvapen, jakpak to hraje na slipmatu od Dasty. Třeba něco Honza napíše jak to slyšel. Jsme domluveni , příště doveze upravené PC na test.
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

Moc příjemná návštěva a hezké poslouchání. Gramo - Dire Straits na novém slipmatu - skoro to ani nehrálo jako vinyl. Ale kvalitní digitál s příjemnými vinylovskými atributy a hladkostí. :clap: asi ten slipmat od Dasty je velmi dobrá záležitost.

Cd, vlastně DVD - Obrázky z výstavy. Hezky se to poslouchalo. Čistý a dynamicky zvuk. Asi je pračka dobrá a vládne u Míry pevnou rukou.

ATC .. I menší uzavřenky umí "fyzický" bas, zvlášť v menší poslechovce, jakou Mirek disponuje.

Počítač již byl zmíněn. Jsem zvědavý, jestli bude rozdíl: "skoroaudioPC" vs "kancl PC" ...

Krautův XLR zajímavý, přípomíná mi copánky od kimbru (8= 4+2+2 :razz: ).

Viděl jsem několik dalších Mírou dělaných kabelů, provedení výborné :thumbup:

Začali jsme i skončili cigaretkou a mezitím si dali kávu, za kterou děkuji. Moc příjemný večer.
komak
Příspěvky: 211
Registrován: 01 bře 2012 21:22

Re: Pytell

Příspěvek od komak »

Ahoj Mirko
V prvom rade chcem poďakovať za prijatie napriek pracovnej vyťaženosti čo si veľmi vážim.
K Mirkovej zostave len toľko že je to zostava s dospelým zvukom ktorý umožňuje majiteľovi vychutnať si hudbu naprieč žánrami.
Viem presne koľko úsilia treba kým sa to podarí a hlavne v takom priestore.Prajem ti veľa zdravia nech si to môžeš dlho, dlho užívať :thumbup:
Ešte raz veľká vďaka.
Ak máte cestu do Košíc ste vítaný.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Dnes mi dorazil tento Headshell Japan :
20191105_131931.jpg
Tak snad bude večer čas a osadím na můj Denon. Výhoda je , že má jako Pro-Ject možnost nastavení azimutu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pytell

Příspěvek od Frogyman »

A jaký byl důvod k pořízení? Má jinou hmotnost, či jiný rozsah pro upevnění přenosky než carbon Pro-ject, který jsi měl doposud?
Jsem zvědav na srovnání...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Asi před měsícem jsem byl u jednoho hifisty nastavovat gramofon a měl tento shell, když jsme tento vyměnil za ProJect tak zvuk jak pod dekou, po vrácení už to tam bylo. Tak jsem ho objednal a jsem zvědav až ho osadím , váhu má o cca. 1 g větší jak ProJect, rozsah a nastavení azimutu stejný.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Tak už testuji :
20191105_202206.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Tak včera přehráno několik LP, očekávání posunu zvuku jako u kolegy není tak slyšitelné, ale nějaké niance jsou slyšitelné. Musím uznat , že ten ProJect Signature carbon je výborný. Zatím mám zapojené drátky v headshellu HS - 4 originál dodané z Japonska, časem až bude čas zkusím VDH nebo ortofon LW-800s.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Dnešní odpoledne jsem se věnoval testování drátků v headshellu Yamamoto :

Vyměněn LW-800s za originál, lepší , ale není to takový posun jako když byl na PJ Signature.

Poté propojeno stříbrem VDH, asi u mě konečná, zvuk nemá vůbec chybu.

Také mám na servis a test repro káblíky ( díky Pražské klice ) :thumbup: :
20191110_134504.jpg
,
20191110_134512.jpg
-- krásné hadice, čisté stříbro, zítra je vyzkouším na své sestavě .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Pytell

Příspěvek od Jiri »

Mirku, neriskoval bych to, bude se to potom obtížně vracet majiteli :lol:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Tak včera podvečer jsem zapojil repro kabely KS 6068 místo TriVisty, říkám, když je kvalitní stříbro -- nemá to chybu. Bohužel dnes si přijede majitel, tak jsem je raději už odpojil , abych se moc nenamlsal. Je podotýkám, že cena toho repro kabelu je skoro jako cena mé celé sestavy. Opět děkuji Pražské klice za možnost si tento skvělý kablík zapojit na své sestavě.

Odbočím, nedávno jsem měl půjčen XLR Kimber 1138, zapojen mezi BD-32 a předek Marsch, repro kabely TriVista, a ten posun ve zvuku byl pro mé uši daleko lepší, ale ta cena. Hold jak říká jeden kamarád , není to drahé, jen málo vyděláváš.

Nyní mám na předělání XLR Valhalla 1, tak večer zapojím a uvidím co to udělá se zvukem.

Je to super , mít možnost si na své sestavě zapojit kabely top ligy, ta cena je slyšitelná.
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

Si s tím tak dlouho budeš zahrávat až Ti tam podobný kablík zůstane a díra v peněžence taky. :lol: :cool:
Jako chtělo by to k Tobě už něco lepšího, jak tu trivistu. Omlouvám se. :silent:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od lachim »

Kychtax
Na zaklade ceho si myslis, ze u pytla je reprokabel tri-vista slabinou??
U sebe doma jsi si ji ani nezkusil zapojit...
Mirek vyzkousel spoustu kabelu a trivistu si nechal.
Myslis, ze mas vice “jasno” nez clen pytel ?
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Pytell

Příspěvek od PavelDosko »

imo je na nic kombinovat 10 ruznych kabelu, cesta je ve sjednoceni veskere kabelaze
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Pytell

Příspěvek od PavelDosko »

omluva, to bylo do vlakna terahery
neni placka, neni highend
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

Nesedí mi tam pocitově Michale. IMHO už je Mirek zbytkem věcí někde jinde. A ty pokusy s násobně drahými věcmi to tak nějak ukazují.
Odpovědět