Pytell

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pytell

Příspěvek od Dieter Burmester »

J@nik píše: 22 dub 2020 12:54 To je ked zoberies ultra drahy silikonovy olej a natries nim monobloky z kazdej strany. Ma to zasadny vplyv na zvuk. Basy budu pevnejsie, vysky cinkavejsie a stredy vyrazne zretelnejsie. Samozrejme musis si nato najprv zvyknut ale je to posun! Ked si zvyknes potom si nebudu "chrochtat" len monobloky ale aj ty. :thumbup:
Aretax No. 2 :thumbup:
Dieter Burmester
bohus
Příspěvky: 133
Registrován: 12 led 2011 21:51

Re: Pytell

Příspěvek od bohus »

V klidu pánové.
Už jste si někdy otevřeli ty své krabičky a koukli co je uvnitř?
Pak si dáte otázku proč jsou tam třeba kondíky za pár korun když jsou mnohem kvalitnější, ale ty stojí i 100x tolik.
Asi proto aby Vám to super hrálo, že =))
No tak pak vymastíte co se dá a je vymaštěno. :mrgreen:
J@nik

Re: Pytell

Příspěvek od J@nik »

Bud zdrav!
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pytell

Příspěvek od Frogyman »

J@nik
chválím tvoji autocenzuru. Původní text jistě patřil na jiné fórum... :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
J@nik

Re: Pytell

Příspěvek od J@nik »

Povedal som si, ze uz nebudem “prudit”. Kaslat nato hlavne, ze sme vsetci spokojni.
bohus
Příspěvky: 133
Registrován: 12 led 2011 21:51

Re: Pytell

Příspěvek od bohus »

Chtěl jsem nejprve odpovědět, ale pak se mi J@níka zželelo.
No nic, tady je lepší nepsat a myslet si své.
Tak zase za dlouho, mějte se.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Dnes proběhla změna akustiky , zde původní : https://www.youtube.com/watch?v=yPr0Da2xje0.

Po výměně dvou panelů : https://www.youtube.com/watch?v=xhm8g3zjqVA
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Zde aktuální pohled na zadní stěnu :
20200422_211523.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od lachim »

pytell
check naznal, že to nebylo úplně ideální ? super.
:thumbup:
mé vyhrady od počátkuté instalace dobře znáš ...
moc bych ti přál očekávané zlepšení.
budu se těšit na poslech. fotka vypadá zajímavě.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Pytell

Příspěvek od Ramones »

Pytell píše: 22 dub 2020 21:08 Dnes proběhla změna akustiky , zde původní : https://www.youtube.com/watch?v=yPr0Da2xje0.

Po výměně dvou panelů : https://www.youtube.com/watch?v=xhm8g3zjqVA
Tak takhle ma byt slyset jednoznacny posun v kvalite zvukoveho projevu a ne ty pseudosubjektivni uplne jine dimenze po vymene nozicek, ci kabelu. Tleskam, byt vyber hudebniho vzorku je velmi tolerantni a ne az tak narocny na odhaleni pripadnych problemu 👍👍👍
Ta puvodni mela, alespon na mne, opravdu neprijemny dozvuk.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Pytell

Příspěvek od Ramones »

Co to bylo za skladbu, ze bych si ji doma zkusil take pustit?
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Lachim : ano Michale, věděli jsme o tom, ale nyní jsem úplně nadšený ze zvuku, už budu jen a jen poslouchat -- nyní jsem si dal staré známé XRCD Eagles hell frezes over, nalil panáčka -- a užívám si hudby.

Skladbu na Youtube si dal Martin V., má ji naposlouchanou -- tak proč ne.

Děkuji za pomoc Petrovi K., který přivezl na předělání V2, přijel na chvilku a potom se zdržel skoro 4. hodiny, ( doufám, že pohodově strávených ), něco jsem poslechli, pokecali a těším se na poslech nejvyššího modelu ATC.
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

pěkně Ti to hraje. :thumbup:
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Pytell

Příspěvek od PTK »

Mirku já děkuji za skvělé, neplánované čtyři hodiny v tvé poslechovce a v neposlední řadě děkuji tvé úžasně tolerantní manželce za výborný oběd… :thumbup:
Před Martinovým příjezdem jsme poslechli CD, gramofon a nakonec parádní Master pásek na kotoučáku. Úžasné podání hloubky prostoru, naprosto neuvěřitelné v tak malé poslechovce. No a pochopitelně skvělé středy, typické pro ATC, které ještě víc vynikly po instalaci Laaksumů.
Martin je akustický kouzelník a už se těším na jeho návštěvu u sebe. Doufám že tě v dohledné době přivítám na reciproční návštěvě, jen na té „vymazlenosti“ akustiky, kterou jsem zažil u tebe, budu muset ještě hooodně zapracovat… ^:)^
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od lachim »

pytell
jsem zvědavý, kdy mě konečně pozveš na poslech.
zda to již check vyřešil/spravil mě moc zajímá. třeba se dočkám .... :smile:
( zrovna hrají na bimotore nově zapojené power kabely co jsi dělal paolovi. proti NBS )
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Pytell

Příspěvek od PavelDosko »

prima, parada
nezkusis preci jen rozhodit ten rack ?
neni placka, neni highend
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Lachim : Michale, kdykoliv přijeď, ale nyní pendlujeme mezi Mělníkem , hlídání vnoučat, ale snad příští týden bude volněji a až přivezeš kabely na předělání tak si to poslechneš.

Jinak Martin V., v pondělí odveze sundané panely, ještě nějaké drobnosti doladit a pecka.

Pavle, třeba jednou na to dojde, ale nyní hltám zvuk nového siliče a po úpravě akustiky jsem plně spokojený.

Včera jsem předělával XLR a síťák V2, po zahoření na ProBurnu V2 osazená Furutech rhodium pro mé uši a na mé sestavě daleko lepší než s konektory Holoplug .
loner
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2017 16:36

Re: Pytell

Příspěvek od loner »

Ramones: ta testovací skladba se mě také líbí, tak jsem ji začal hledat .
Je to kapela Chesapeake, skladba High Sierras.
CD-Copland 822, SACD-Oppo105 casea Mkll, Audionet Sam V2, Aurum Cantus V3F
loner
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2017 16:36

Re: Pytell

Příspěvek od loner »

Také gratuluji k novému stroji a dotažení akustiky k obrazu tvému.
Ať ti to hraje a dělá jen samou radost.
Jednou bych se chtěl také dopracovat k takové akustice a pak si už jen užívat muziku.
CD-Copland 822, SACD-Oppo105 casea Mkll, Audionet Sam V2, Aurum Cantus V3F
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Pytell

Příspěvek od Jiri »

Fotka vnitřku MF M8xi

Mirku, jsem zvědav zda časem podstoupíš nějaký tunning.
Ohlasy na přínos tunningu u monobloků MF Supercharger 550K a 750K byli vždy pozitivní. Já jsem před lety měl integráč MF NuVista M3 a také zvukový posun po kvalitním tunningu.
MF M8xi.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Tak foto aktuální zadní stěny :
20200429_074353.jpg
přední zůstala v původním stavu -- měření i samotný poslech je daleko lepší.

Foto ponku , MF po delším provozu dosti hřeje proto tolik volného prostoru nad ním, pouze linearní zdroj zaplnil trochu velké mezery :
20200423_064406.jpg
Co se týče zvuku, je trochu jiný než z MARSHe, ale ten předek v "A ", tomu dává nádech pohody a spolu s ukrutným výkonem --pecka.

Zítra se snad dostanu k testu DACu v MF, napíši postřehy.

Včera jsem se stavil u VMA a Martin mi pustil jeho nejvyšší bedny krmené kombem od Stránky-- samozřejmě výborná akustika, co mě od prvního tonu dostalo, bedny úplně zmizí v prostoru, i nahlas třeba B.S. hrají výborně. Doporučuji poslech , bedny jsou krásně zpracované, sice jiný charakter podání zvuku než jsem zvyklý od ATC, ale uměl bych s nimi žít.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Pytell

Příspěvek od zatty »

Dobře vypadá ta zadní stěna a navíc slyšíš rozdíl to je super :thumbup: Ponk je pěkně nacpaný, jsem zvědav na DAC :smile:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Ano, ta zadní stěna vypadá v reálu skvěle a na zvuk pozitivní vliv.

Včera jsem testnul interní DAC v MF : zkusil jsem všechny vstupy -- umí PCM 24 bit/ 192 kHz, jen optika pouze 96 kHz.

Proti MYTEKu je zvuk analogovější a moc příjemný , MYTEK je spíše více digitální. Takže dle nálady si mohu pustit co budu preferovat ve zvuku.

Bohužel DAC v MF nepodporuje DSD, ale to mi až tak nevadí, Mytek to zvládá bravurně.

Kdybych neměl MYTEK, tak v pohodě budu používat DAC v MF, má čip Texas -- PCM 5242.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Včera a dnes hrají na tomto kolotoči :
20200505_193121.jpg
zdroj a předek :
20200505_193128.jpg
Instalace ramínka SME, nastavení, po zapojení takový zahuhlaný zvuk, ale když jsem dal režim odmagnetování traf z PS Audia, zvuk rozkvetl a zvuk přímo excelentní. Dnes budu ještě předělávat kabel mini DIN -- RCA na XLR, jsem zvědav zda se ještě zvuk posune. Myslím, že Vadík bude spokojený jako nový posluchač analogu -- tímto ho vítám do společenství vinylů.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
J@nik

Re: Pytell

Příspěvek od J@nik »

Aka prenoska tam je instalovana?
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Je tam Audio Technica -- AT 33 EVO.
vintage
Příspěvky: 38
Registrován: 25 říj 2011 23:49

Re: Pytell

Příspěvek od vintage »

To je Mirku náhrada za Denon? Vypadá to epesně :thumbup:
Update: Jo už tam vidím, že je to pro Vadika, jsem dnes nějaký slepý :smile:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pytell

Příspěvek od Dieter Burmester »

Vymenil bych to phono za Transrotor MC 8.2 - bude to ladit ke zdroji :thumbup:
Dieter Burmester
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

Ahoj,
zastavil jsem se u Pytella pro konektory a byl Mirkem pozván i na poslech. Pozvání jsem využil. Mirek má poslechovku doupravenou M.Vitvarem, za hlavou má nově laaksum a nutno dodat, že úprava je to slyšitelná a rozhodně posun k lepšímu. Kromě toho má Pytell, od mé posl. návštěvy, nový integráč od Musical Fidelity M8XI.
Vložili jsme do BD32 CD, které jsem přivezl s sebou Dave Grusin - The Very best of. CD znám velmi dobře a je myslím slušně nahrané. Resp CD je, tidal, spotify atd. již tak dobré nejsou. Od prvních tonů mě potěšila čistota, s tím jak se cd rozjíždí, tak kontrola a přehled, pořádek a vysoká míra muzikálnosti, kterou je CD doslova napěchované. Pro mě pak vyvrcholilo u skladed 10 a 11. A zejména předělávka Baby Elephant Walk byla výborná. Jak někde napsal Pytell, bylo to jako v klubu, čistá hudba, kontrola, nářez.
Mirku, díky za Tvé pozvání a krátkou exkurzi. Moc jsem si to užil a CD jsem takto ještě nikde neslyšel, přitom jej znám velmi dobře. ^:)^ :thumbup: Gratuluji k upgrade a opět významnému posunu + přeji hodně podobných chvil s dobrou muzikou. :thumbup:
PS. Byl jsem pro teminály WBT 0703 Cu na moji A32 a již jsou vyměněny staré za nové. Včera se od rána rozehrává a je zajímavé sledovat progres. Ráno to nehrálo basy. Večer již ano a zvuk se celkově rozevírá, roztahuje nahorů i dolů, získává transparentnost. Všem majitelům zesiků Primare úpravu doporučuji. :ympeace:
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Kychtax : Honzo, viděl jsem na tobě jak si ten zvuk užíváš, tento žánr mohu a toto CD je fakt výborně nahrané. Ano ta akustika dělá divy, ( poznal si to doma s Kulichory ) a zvuk MF mému uchu plně vyhovuje a jak jsem spolu debatovali, nějaký ten drobný upgrade asi budu muset udělat.

Ano , všechny konektory vč. WBT potřebují několik hodin na rozehrání, i Fr. Kraut tvrdí několik desítek hodin, nedávno jsem předělával další ATC 40 a opět po přepojení to nebylo ono , za pár hodin už pecka.
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

Mirku, trvalo to, ale už se to (s novými WBT na A32) rozehrává k velkému zvuku. :thumbup:
Je to úplně jiná zkušenost. Takže na řadě je terminál XLR a k němu vedoucí vnitřní kabeláž, je tam teď kablík odhadem za 10Kč. :mrgreen:
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Honzo,

když už budeš měnit terminály a drátky na XLR, tak určitě doporučuji tyto : http://www.furutech.com/products/compon ... r-sockets/

Před několika roky jsem jednomu klientovi tyto dával a fakt výborné, dokonce jsem i uvažoval u svého Marshe , ale nějak k tomu nedošlo.

Držím palce, ať s A32 vytáhneš maximum.
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

super, přesně tyhle již mám vyhlédnuté :thumbup:
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

Uz o me zkusenosti s terminaly WBT diskutuji hifiste na slovanetu. Tak jen dodam, ze svuj zesilovac samozrejme znam. Jsme spolu jiz dva roky. A tak jak ted hraje Alison Krauss jsem ji u sebe v zivote neslysel. Je to jak v country clubu.
Je to s velkym podivem, co udela terminal. Musel jsem prehazet samozrejme jinak kabely, aby byl vysledek po starem mene basovy, po novu libe znejici. Vsechno je jinak. ~x(
Az se to rozehraje zcela, napisi podrobnejsi zkusenost. Oml. se za OT.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Honzo podpořím Tě :
IMG_3280_web.JPG
Rozdíl ve „zvuku“ konektorů opět šokoval. Ač ho minimálně 20 let znám.
Pro Lachimovu externí výhybku jsem osazoval konektory AEC/ 128 Kč ks.
Lachim chtěl ušetřit….
Po chvilce poslechu experimentální výhybky bylo jasno,....
K Fr. Krautovi pro originál konektory WBT Nextgen/ 880 Kč ks.
Osadit, přepájet vodiče a … vymalováno.
Rozdíl ve zvuku bych přál každému slyšet.
Určitě se vyplatí na konektorech nešetřit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

Mirku, jak jsem Ti rikal vcera v telefonu, potvrzuji. Rozdil na zesilovaci byl u mne jeste vetsi nez na bednach. Menil jsem na obou mistech. Po prvnim kole a zkusenosti u beden jsem zdaleka necekal co se bude dit u A32.. :-t
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Pytell

Příspěvek od daliborr »

V tom případě,máte jinačí uši a tráva při růstu má taky zvuk. =))
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

Daliborr. Kdepak tohle neni z kategorie "trava rust". Toto byl slysel I TatkoTom. :shock:
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

Omlouvam se TatkoTomovi. :-t chtel jsem pouze rict.. Slyset to lze velmi znatelne a dobre. :angel:
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

daliborr : asi máme jinačí uši v Práglu, jak píšeš, ale i přespolní to slyšeli. Zkus si to někdy, uslyšíš sám a budeš :eek:
Odpovědět