Pytell

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
roberto
Příspěvky: 57
Registrován: 24 úno 2020 09:50

Re: Pytell

Příspěvek od roberto »

To by mě zajímalo jaký fyzikální mechanismus tam při zahořování probíhá..jediné co je tam kritické je přechodový odpor spoje. I ten nejlevnější čínan bude mít -má, mám změřeno mili-Ohmy. Honit se za nimi nemá význam protože stejně je v bednách před basákem cívka o mnohem vyšším odporu. Problémem může být dlouhodobá stálost falešného zlacení při častém používání /opotřebení. materiál svorek je vždy nemagnetický.

Fakt by mě zajímalo co by se mělo v tom kovu dít natolik závažného aby to slyšitelně změnilo zvuk..to musí být nějaká neprobádaná oblast fyziky
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

Koukal jsem teď do nějakého (ano, marketingového..) prospektu a WBT si dělá vše v Německu a dal tam byl mikroskopicky sejmutý povrch a i laika jako já napadne, že styčná plochá "everestů" proti styčné ploše "sněžek" bude jednoduše menší. A na tom kontaktu se toho většinou děje dost.. (ale lidskému oku je to malé, čili to přehlíží)..Možná toto?
skypi
Příspěvky: 54
Registrován: 27 lis 2012 18:44

Re: Pytell

Příspěvek od skypi »

Víš co to je přechodový odpor? :roll: Teď už jen zbývá, abys "tunil" cestičky na plošných spojích, vývody součástek a nejlíp i vinutí na cívkách v repro, poměděnej hliník, takovej hnůj, to nemůže hrát.. A kolegovi blahopřeji k zázračné regeneraci sluchu a znovunabytým superschopnostem, zvlášť vzhledem k věku, přidřenej výškáč neslyšel, ale "zahoření" konektoru , nebo jeho výměnu ano..
Je to všechno jen fantazírování a neupřímnost k sobě, k vlastní osobě...
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

skypi : běžte už do "autocenzura", pořád vytahovat starou záležitost. Prosím tímto admina o smazání mého vlákna, nemám zapotřebí v mém věku se nechat od ubožáků napadat. Děkuji uctivě.
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Pytell

Příspěvek od daliborr »

Pokud někdo slyší konektory, tak pak se klaním. ^:)^
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

A zkouseli jste ty terminaly nekdo? :-? .. pak se asi nemame o cem.
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Pytell

Příspěvek od daliborr »

Pytell, nevím co posloucháš, ale bipolární kondíky jsou stejné s MKP takže máš asi lepší uši. Pokud jsi myslel elektrolytický potom ^:)^
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pytell

Příspěvek od Frogyman »

RedBaron, Skypi & spol...

:?: :?: :?:
A proč sem tedy pořád vy racio chytráci lezete, když je to pro vás tak iritující? To fakt nechápu. Nechcete se na zdejší komunitu už vykašlat? To nemáte co k řešení na Slovnaftu či na jeho detašovaném pracovišti HFN? Buďte trochu tolerantní a pochopte, že existují lidé, kteří vnímají hifi jinak než jen podle mantry "v grafu žádná díra, to je naše víra". A také se chtějí o své zkušenosti podělit a podiskutovat s těmi, co to vnímají podobně. Ovšem vzhledem k vašim atakům už zbývá jen poslední hrstka. Za chvilku se na to vykašlou všichni a bude zde mrtvo...
Pokud jste přesvědčení o tom, že vaše cesta je ta správná, co si založit osobní vlákno, představit sestavu a ukázat ostatním cestu? Třeba to bude pro mnohé inspirující a jistě přínosnější, než jen neustálé zbabělé čekání za horem s občasným plivnutím na ty, kteří něco napíší...
Když kouknu na příspěvky všech rejpalů, tak v podstatě nikdo z nich nikdy nepředstavil svoji sestavu. Veškeré příspěvky jsou jen psány s cílem znevážit, urazit a ideální ponížit pisatele. Fakt jste banda ubožáků, sráčů a zbabělců. :thumbdown:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Pytell

Příspěvek od daliborr »

Omloubám se Pytell bylo to určeno roberto . :thumbup:
roberto
Příspěvky: 57
Registrován: 24 úno 2020 09:50

Re: Pytell

Příspěvek od roberto »

daliborr píše: 29 kvě 2020 15:58 Omloubám se Pytell bylo to určeno roberto .
U výškové a středové sekce je to slyšet..

několik WBT jsem na zesilovače montoval a nic zásadního jsem nepozoroval..zato výměna výstupního relé slyšet je..
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Pytell

Příspěvek od daliborr »

zabiny007, ty vejkej guru, pokud vnímáš Hifi jinak, tak potom ^:)^ poslední hrstka normálních hifistů má normální názor. A tvůj názor je hodně blbej.
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

Zabiny. ^:)^ jak kdysi rekl jeden kolega. Oni si Te stejne najdou.. Kdekoliv.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Pytell

Příspěvek od Jiri »

Pacienty typu Skipy, RedBaron atd. prosím nekrmit bo s jídlem roste chuť. Prostě jen tiše jejich prudící příspěvky ignorovat.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Pytell

Příspěvek od PítrsPraha »

Zabiny007, Jiri:
Naprosty souhlas.
Bohuzel chtit po lidech vystupujicich pod nicky Skypi, RedBaron, svartenatt, Ramones, Miero a jim podobnym, aby projevili toleranci a pochopeni, je nad schopnosti jejich primitivismu. Sami za sebe nemaji co rici, nemaji zadny vlastni obsah a rozmer, proto se vzmuzou jen na negaci a destrukci.

Jedina cesta je shovivave se nad jejich hendikepem a z nej plynoucim prispevkem shovivave pousmat a nechat to byt.

Pri castejsim opakovani proste na prispevky porusujici pravidla fora upozornit a oni bud zmlknou nebo se vyautuji.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Pytell

Příspěvek od PTK »

Když jsem se zaregistroval na toto fórum, slíbil jsem si, že nebudu reagovat na příspěvky lidí, kteří si své komplexy léčí u klávesnice. Teď ale prostě reagovat musím!
Mirku nenech se otrávit lidmi, kteří ti za to nestojí. Jsou tady jiní, kteří si váží sdílení tvých zkušeností a jsou za ně velice rádi. Byla by velká škoda smazat svůj profil a odejít z HE fóra, opravdu. Jsem fascinován lidmi, kteří útočí na kolegy, kteří sdílejí své zkušenosti z testování přístrojů nebo různých hifi doplňků. Místo napadání byste jim měli být vděčni, protože lidí ochotných sdílet své zkušenosti s někým jiným už příliš mnoho nezbývá. Pokud vám to vadí, nečtěte to, vypněte to. PC má kouzelné tlačítko Off.
Za sebe můžu napsat, že i když mám za sebou pár desítek let zkušeností nejen s hifi, ale i zvukem profesionálním, stále objevuji nové obzory a vážím si dobré rady. Dobrá rada nad zlato – to nechápe jen malé dítě a hlupák. Pokud je někdo ochoten sdílet svou zkušenost = díky. Za know-how se totiž jinde draze platí.
Mirku ještě jednou díky za všechny tvé předané zkušenosti…
P.S.: V našem malém a bezvýznamném hifiklubu stárnoucích opilců tě kdykoli rádi přijmeme za člena ^:)^
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: Pytell

Příspěvek od Overgrounder »

Mirku, za mě, nemáš to zapotřebí a naprosto chápu tvoji reakci. Jsi jeden z největších machrů a zároveň hifi pohodářů co znám, výše uvedená individua (díky Pítrsi za vyjmenovaní) s minimem vlastních sdílených zkušeností a povětšinou trapným napadáním devalvují nejen snahu tvoji, ale i případnou chuť ostatních sem ještě cokoli napsat, ale hlavně sami sebe.
Poslední ať zhasne, to sem fakt nežral. Jděte fakt už do pr*ele.
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Pytell

Příspěvek od PavelDosko »

Mirku, at se rozhodnes jak se rozhodnes, pro mne jsi PAN hifista, docela rozumim tomu, ze te to tu uz nebavi
neni placka, neni highend
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pytell

Příspěvek od aretax »

PTK píše: 29 kvě 2020 18:17 Když jsem se zaregistroval na toto fórum, slíbil jsem si, že nebudu reagovat na příspěvky lidí, kteří si své komplexy léčí u klávesnice. Teď ale prostě reagovat musím!
Mirku nenech se otrávit lidmi, kteří ti za to nestojí. Jsou tady jiní, kteří si váží sdílení tvých zkušeností a jsou za ně velice rádi. Byla by velká škoda smazat svůj profil a odejít z HE fóra, opravdu. Jsem fascinován lidmi, kteří útočí na kolegy, kteří sdílejí své zkušenosti z testování přístrojů nebo různých hifi doplňků. Místo napadání byste jim měli být vděčni, protože lidí ochotných sdílet své zkušenosti s někým jiným už příliš mnoho nezbývá. Pokud vám to vadí, nečtěte to, vypněte to. PC má kouzelné tlačítko Off.
Za sebe můžu napsat, že i když mám za sebou pár desítek let zkušeností nejen s hifi, ale i zvukem profesionálním, stále objevuji nové obzory a vážím si dobré rady. Dobrá rada nad zlato – to nechápe jen malé dítě a hlupák. Pokud je někdo ochoten sdílet svou zkušenost = díky. Za know-how se totiž jinde draze platí.
Mirku ještě jednou díky za všechny tvé předané zkušenosti…
P.S.: V našem malém a bezvýznamném hifiklubu stárnoucích opilců tě kdykoli rádi přijmeme za člena ^:)^
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pytell

Příspěvek od aretax »

zabiny007 píše: 29 kvě 2020 15:53 :thumbup:
RedBaron, Skypi & spol...
Pokud jste přesvědčení o tom, že vaše cesta je ta správná, co si založit osobní vlákno, představit sestavu a ukázat ostatním cestu? Třeba to bude pro mnohé inspirující a jistě přínosnější, než jen neustálé zbabělé čekání za horem s občasným plivnutím na ty, kteří něco napíší...
Možno by bolo najlepšie, aby si založili vlastné fórum s názvom: "Čo píšu iní..."
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Pytell

Příspěvek od PavelDosko »

"co maji jini" a my teoretici vime ze je to spatne
neni placka, neni highend
komak
Příspěvky: 211
Registrován: 01 bře 2012 21:22

Re: Pytell

Příspěvek od komak »

Mirku,kašli na nich,nenechaj sa znechutiť,na forum môže každý napísať názor a ten má automaticky výpovedny obraz o pisatelovi.
Ja tu toho tiež vela nenapíšem lebo už len to čo čítam -tie stupidne osočovania-ma odradí.
To že sa niekto ochotne podelí o skúsenosti môže vadiť len ............!Viac krát som sa nechal inšpirovať tvojími príspevkami ,niektoré fungovali niektoré nie.ĎAKUJEM.
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Pytell

Příspěvek od Pecuch »

Do někoho si kopnout, flusnout si - odraz této doby. Lidi jsou holt kundy no. To už je tak normální výraz, že z toho mrazí.... Nezapomeň, že to je jejich pocit-ne Tvůj. Ty už ho máš dávno za sebou a jsi už na míle někde jinde... žiješ jinej pocit. Ten z nového zesaku a úpravy místnosti. Užívej! :thumbup:
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Děkuji Vám za podporu zde i v mailech, abych nerušil moje vlákno. Nechám ho běžet dále.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Tak se nemohu nabažit zvuku těchto LP , díky za tip :
20201012_125321.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Trochu jsem inovoval gramofonovou sekci :
20201112_153718.jpg
Sendvič ProJect, demontáž magnetických noh a osazení origo DENON ( měl jsem nové v pytlíku ).

Hlavní posun v kvalitě zvuku dodal Heimdall 2 (+), nikdy jsem neslyšel tak téměř dokonalý zvuk gramofonu -- žádný šum, drive, čistota všech pásem -- nevím jestli je to tím dvojitým stíněním ( novinka u Nordostu ) :thumbup:
20201112_153819.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Pytell

Příspěvek od daliborr »

Takové nitěnky? Tak už mám názor na poslech hudby. A to každý plul na obyčejné rca a kabel se stíněným kabelem . :thumbdown: třeba toto je ještě více :https://www.dexon.cz/katalog/konstrukcn ... dicem.html
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

cituji : Takové nitěnky? Tak už mám názor na poslech hudby.

Asi si nikdy neviděl co je uvnitř ramínka , to jsou teprve vlásky ( když předrátuji ramínka, obvykle stříbrem VDH , tak při letování se neobejdu bez pořádné lupy ).
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Pytell

Příspěvek od YamahaMan »

[/quote]
Asi si nikdy neviděl co je uvnitř ramínka , to jsou teprve vlásky ( když předrátuji ramínka, obvykle stříbrem VDH , tak při letování se neobejdu bez pořádné lupy ).
[/quote]

:thumbup:
Môžem potvrdiť. U mňa to bol "pôrod", pretože som mal SAKRA TENKÉ ramienko.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Zde pohled do mé skromné poslechovky : https://uloz.to/file/SoAZfdVUbbf4/20200616-163735-mp4

Vše nejlepší, hodně zdraví a ničím nerušený poslech, přeje do nového roku 2021 Mirek
Quentin

Re: Pytell

Příspěvek od Quentin »

(*) (*) (*) (*) (*) . Je vidět, že Ti hudba také dělá radost :thumbup:
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Pytell

Příspěvek od tujatuja »

Ten gramofon je nádherný :thumbup:

Jakou používáš přenosku?
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pytell

Příspěvek od aretax »

...a ten vankúš "Dark Side..." =))
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Pytell

Příspěvek od YamahaMan »

aretax píše: 31 pro 2020 17:46 ...a ten vankúš "Dark Side..." =))
:thumbup:
Bol som u Mirka a všimol som si ho. Útulná posluchovka a hralo mu to excelentne /a to má po roku nový HW a upravené steny..../ ^:)^
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Používám Ortofon Cadenza Black , jsem na zvuk přenosek Ortofon zvyknutý a jejich zvuk mě plně vyhovuje. Nedávno jsem osazoval klientovi na gramofon Ortofon Blue , sice MM, ale zvukově ve své kategorií , přímo výborná.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Pytell

Příspěvek od blesk666 »

Ja musim potvrdit - mne osobne tiez zvuk Ortofon sadol. Mam Quintet Blue. Mal som predtym kratko Sumiko Pearl a ta mala “tvrdsi” charakter, menej detajlu a okrajove pasma chybali hlavne smerom hore. Posun doslova obrovsky od “moc nebavi” po “bavi dost”
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Pytell

Příspěvek od PTK »

Paráda Mirku, veliká gratulace k vymazlené poslechovce i k novým přístrojům!
Ten polštářek je opravdu dokonalý :lol:
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Tak po návštěvě chlapců z HK, test 2 x Switch, a hlavně napájení z baterie -- switche a Bridge --- jsem neodolal a musel pořídit Baterií ( použil jsem baterií , co používáme jako záložní zdroj u systémů Jablotron --- 12V / 18 Ah ) + zhotovil DC kablíky z Metráže Kraut + stínění, ukončeno WBT fastony ( k lepšímu odpojení baterie a na nabití ) :
20210119_091457.jpg
Dnes jsem zapojil -- Tidal, Hires a hlavně phono v Bridg -- až neskutečný zvuk -- co do prostoru , čistoty , dynamiky a detailů --- vyjde to na pár korun -- pokoří to zvukem lineární zdroje za desetitíce korun. Test byl proveden proti renomovaným lineárním zdrojům,.....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Pytell

Příspěvek od tm.watch »

Kolik V má tato baterie při plném nabití?
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Pytell

Příspěvek od dvader »

Tyto typy mají po nabití přes 13 V, obvykle v rozsahu 13,2 až 13,8 V. Ale při připojené dostatečné zátěži se dostanou celkem rychle někam k 12,6 V.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Cituji : Tyto typy mají po nabití přes 13 V, obvykle v rozsahu 13,2 až 13,8 V. Ale při připojené dostatečné zátěži se dostanou celkem rychle někam k 12,6 V.

Ano potvrzuji, z nabíječky leze nějakých 14,5 V, hraji už skoro od rána, po zapojení baterie na Bridg měla cca. 12,8 V nyní má 12,2V a drží si kapacitu a volty v pohodě.
Odpovědět