Pytell

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Tak dnes mi Michael přivezl nerez pod bedny, po usazení beden, je to jen 4mm tlusté
20190226_183204.jpg
při testu známého SACD -- zvuk více prezentní, malinko ubyly basy, ale spřesnily se, a ještě více je to markantní na středech. Nechám tomu čas a uvidíme. Zatím spokojenost, ale asi by to chtělo silnější. Žula byla menší a těžka a v koberci si vymáčkla své místo, ten nerez je dost veliký a né tak těžký.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pytell

Příspěvek od aretax »

Skús tú platňu prilepiť na cca 40mm MDF.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Pytell

Příspěvek od PavelDosko »

Mirku, nezkoušel jsi dat ten nerez pod nebo na zulu ?
neni placka, neni highend
horal
Příspěvky: 31
Registrován: 15 říj 2011 06:48

Re: Pytell

Příspěvek od horal »

Mám stejné repro a rozehrávalo se velmi dlouho.
Zvuk hlavně na basech i středech se po 3/4 roku velmi změnil a. neskutečně posunul.
Testoval jsem pod bednami žulu,velké a těžké pláty z tvrdokovu i velké desky nerezu.Tvrdokov byl nejlepší,jen stojí jedna deska 40 000kč ,tak nakonec ta žula zůstala .
Škoda,že v HK hifisti až na jednoho kamaráda vymřeli,někdy je lépe k testování více uší. Kdybys jel Mirku přez Hradec jsi ke mě zván.
Jarda
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Pytell

Příspěvek od pajuna »

U nas na severu je to podobne, nikde nikdo, krome gyrodeca, se kterym se vidam.

Btw, Mirku, ty bedny vypadaji pekne :thumbup:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Pytell

Příspěvek od vitek »

horal píše: Testoval jsem pod bednami žulu,velké a těžké pláty z tvrdokovu i velké desky nerezu.Tvrdokov byl nejlepší,jen stojí jedna deska 40 000kč ,tak nakonec ta žula zůstala .
Prosím tě jakou máš skladbu podlahy? Dík
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Tak si Michael přijel pro Jumpry z dvojité Valhally a přivezl ještě jednu nerezovou desku , dali jsme ji pod jednu bednu ( dvě 4mm na sobě ) :
IMG_0840.jpg
okamžitě tato bedna hraje silněji a basy ještě přesnější oproti 4mm desce, takže dle mého to chce minimálně 8mm.

Poté co jsme ji vyndali, tak jsme zkusili pod gramec :
20190226_212732.jpg
jednu skladbu před a po umístění pod gramec -- po pár tonech, zklamání -- zvuk bez středů a jak z krystalky. Pamatuji si jak jsem můj gramofon repasoval , zkoušel jsem i Cerabally a plechový zvuk, nejlépe se mu daří na magnetických nohách ( je to direct drive o váze skoro 20 kg po upgradu). Třeba u jiného gramce by byl posun ?!?!

Horal : Jardo, máš pravdu u mě ATC začaly hrát po 3. měsících a pořad se rozehrávají.
Mám výhodu, že v Praze a okolí je hodně hifistů, takže na pokec nebo poslech není problém.
Určitě až budeš v Praze tak si zván.

Pavle, nezkoušel jsem ani pod nebo na žulu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Pytell

Příspěvek od vitek »

Mirek má koberec a Michal a Jarda plovoučku. Vypadá to, že nerez bude zajímavá volba pod bedny. Další laborování bude s tloušťkou a velikostí...
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Tak jsem si včera přivezl novou hračku :
20190302_142227.jpg
A trochu upgradoval můj Denon :
20190301_081853.jpg
Ve čtvrtek když mě navštívili Dasta , Žabiny a Teharera měle najeto teprve 13. hodin, ale zvuk už je skoro výborný. První dojmy : jsem zvyklý na zvuk Ortofonek, mám MC 30 MK II a na ní nedám dopustit má replikant , sice u starších a více ohraných LP , jsou ve zvuku všechny neduhy slyšet, ale u nových LP je to super. Cadenza má shibatu a ta je milosrdnejší zvukem ke starým LP, nezajede tak do hloubky. Napíši po 60. hodinách jakpak hraje holka.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1251
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Pytell

Příspěvek od lidumil »

Gratuluju k pračce, taky si jí užívám :thumbup: A moc mě zajímá, jak se postune Cadenza.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
terahera

Re: Pytell

Příspěvek od terahera »

Tak ve čtvrtek,jak už Mirek psal,jsme byli s Dastou a Zabinym navštívit Mirka v jeho zašívarně.I když Mirka z fór znám dlouho,osobně jsme se setkali poprvé,takže jsem rád,že jsem mohl osobně poznat dalšího skvělého člověka :thumbup: Co se poslechovky týče,docela mě zarazil malý prostor,ve kterém Mirek poslouchá.Co se však zvuku týče,absolutně vylazeno a vymazleno,včetně akustiky,do posledního detailu.Poprvé v životě jsem měl možnost slyšet master pásek a málem mi upadla brada :eek: ,neskutečné.Mirku díky moc za další skvelou zkušenost,jsem rád,že jsem tě poznal a velké díky patří i tvé velitelce za špičkový servis :smile:
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1251
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Pytell

Příspěvek od lidumil »

Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Cituji : Objevil jsem tyto R2R, ano je to z Ruska, jednou jsem koupil a žádný zázrak, ale mám jeden na 38 a to je velice dobré, ale bylo to z Ukrajiny.

Nemohu si vynachválit novou pračku, vypral jsem už asi 40 kousků, po vyprání ten zvuk nemá chybu. Sice nějaké drobnůstky a malinkaté nedostatky pračky mi byli řečeny po výstavě v hospůdce od majitelů této pračky, ale ten komfort je k nezaplacení.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Pytell

Příspěvek od PavelDosko »

Mirku, ten nerez jsi pod bednama nechal ?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1251
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Pytell

Příspěvek od lidumil »

Pytell píše:Cituji : Objevil jsem tyto R2R, ano je to z Ruska, jednou jsem koupil a žádný zázrak, ale mám jeden na 38 a to je velice dobré, ale bylo to z Ukrajiny.

Nemohu si vynachválit novou pračku, vypral jsem už asi 40 kousků, po vyprání ten zvuk nemá chybu. Sice nějaké drobnůstky a malinkaté nedostatky pračky mi byli řečeny po výstavě v hospůdce od majitelů této pračky, ale ten komfort je k nezaplacení.
Díky za info, jsou na 19 cm/s, tak nějak jsem si to myslel.

Jaké nedostatky ti byly řečeny? Oproti Okki-Nokki, kterou jsem měl dřív, je to jiný level.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Pavle, ten nerez mám půjčen, je to sice jen 4mm, zdá se mi , že bedny hrají hlasitěji a více důrazné basy, až si odveze nerez, dám zpět na žulu a uvidím co to udělá ze zvukem. Objednán 8mm.

Samozřejmě proti Clearaudiu co jsem měl je to jiný level a hlavně komfort praní. Od majitelů mi bylo zděleno, že u některých tenkých LP zůstanou na kraji kapky ( to se mi stalo asi u 3 desek ), ale stačí otřít a je vše OK. Potom např. po vyprání asi 20 LP mi hlasí LED, že je potřeba dolít naředěnou tekutinu. Jeden majitel staršího modelu mi říkal , že se dá pustit i jen sušení, ale zatím jsem nepřišel jak, nebo nový model to nemá ?!?!

Zatím vypráno asi 70 LP, vymyl jsem jen filtr a dnes jestli bude čas budu pokračovat, jsem plně spokojen.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pytell

Příspěvek od Frogyman »

Mirku, drž knoflík na spuštění:
- pípne 1x, je to 1x prací proces
- pípne 2x, je to 2x prací proces
.
.
.
- pípne 5x, je to 5x prací proces
- pípne 6x - spustí se pouze sušení
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Sašo, děkuji, večer vyzkouším. Co stíněná TriVista -- už mě uhání hifisti, jak to slyšíš, nebo není zatím čas na zapojení ?

Včera jsem kompletně rozebral SME :
20190305_093031.jpg
Prodrátované stříbrem a instalován bronzový držák :
20190305_111029.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pytell

Příspěvek od Frogyman »

Mirku, ještě pár rad k pračce:
Musíš ji umístit do absolutní roviny, pak se množství kapek minimalizuje. Když se kapky objevují už moc, tak jsou již "unavené" stírací gumičky a je potřeba je vyměnit. To pak dělám komplet servis - tedy včetně nových válečků, filtrů...Podle počtu desek - u mne cca 1x za rok.
Pak mne překvapuje, že ti to tak brzo hlásí dolití tekutiny. Já koupím vždy 5l barel na benzince, do něj naleji lahvičku koncentrátu a pak naplním nádrž úplně full. V barelu zůstane necelých 0,5l. Stroj se o doplnění přihlásí tak za měsíc/dva (kompletní lázeň měním cca po 3 měsících).
Důležité je, aby jsi neměl nádrž někde u topení anebo doma přetopený suchý vzduch - to bych pak chápal, že se vše rychleji odpařuje.
Anebo mi možná pomáhá kryt, který na ní mám, když je mimo provoz. Jedná se o tento model: https://ebay.us/S3wJXJ

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pytell

Příspěvek od Frogyman »

Na TriVistu zatím nemám čas. Minulý týden jsem se poflakoval po návštěvách a výstavě, takže zase musím chvilku vytvářet nějaké hodnoty.
Taky už jsem na ni strašně zvědav, ale reálně to vidím až o víkendu, nebo v průběhu příštího týdne.

Ramínko SUPER! Jsem zvědav na tu druhou část. Doufám, že uděláš fotodokument.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1251
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Pytell

Příspěvek od lidumil »

Zpočátku mi rovněž zůstávalo na LP několik kapek, po vyrovnání podle libely jsou už LP suché (resp. kapky byly z cca 70 praní jen 1x). Úbytek tekutiny mi to rovněž občas signalizuje, doliji cca 0,2 l destilky a vše OK. Zatím jsem dolíval 2x, na začátku jsem ale, pravda, nalil jen 4,5 l směsi, místo doporučených 5 l (Luboš mě vystrašil, že to jeden zákazník přelil a musel mu to celé rozebrat a vysušit). Kryt zatím nemám, takže je možné i to, že se voda víc odpařuje. Filtr perete v obyčejné vodě, nebo propláchnete destilkou?
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Mám pračku ve váze, dle pokynů majitelů jsem koupil 5l galon destilované vody a smíchal s roztokem,nalil do pračky 4.5l a když se rozvítí kontrolka doleji. Filtr jsem propláchl ve vlažné vodě a je jako nový.

Tak finální foto Technicse :
20190306_215135.jpg
Po instalaci přenosky a celkovém nastavení a puštění první LP, mi padla brada, takový posum jsem nečekal a hlavně jsem se bál , že výborné ramínko a komplet prodrátované stříbrem, vytáhne neduhy DD, ale opak je pravdou ticho, detailní zvuk, sice položený trochu výše -- až se všechny spoje a kablíky zahoří , nebude tento kolotoč mít chybu.

Znám přenosku YOSEGI -- asi před půl rokem zkusil jsem ji na mém DENONu -- moc analogová, na TECHNICSu s origo ramenem - chvalitebná, ale na SME neskutečná, nevěřil jsem , že má takový potenciál :
20190306_215912.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pytell

Příspěvek od Frogyman »

Paráda! :thumbup:
Už se těším, jak jej u majitele poslechnu.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Pytell

Příspěvek od Dasta »

V neděli bych si měl pro něj jet, nemůžu se dočkat, jak jsem zvědavý.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
koudelka
Příspěvky: 330
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Pytell

Příspěvek od koudelka »

No nádhera, těším se na návštěvu, gramo znám z před cca třiceti let, tohle je ale zcela jiná káva. Gratulace :thumbup:
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
terahera

Re: Pytell

Příspěvek od terahera »

Taky se těším na návštěvu,sice jej neznám z dob krále klacka,jako kolega :angel:,ale už jsem jej u Honzy párkrát slyšel,vždy v nějakém setupu,tak jsem zvědav :thumbup:
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Tak jsem už vypral cca. 150 LP a plná spokojenost -- asi nejlepší upgrade na gramofonové větvy, po vyprání desky hrají jak za mlada, žádný praskot, šum, statika a včera dorazil i kryt . Mám ve sbírce i skvosty ze 70. let a po vyprání na této pračce jsem nevěřil jakpak to je nahrané a ten zvuk mě strašně baví.

Jinak Cadenza se už skoro rozehrála -- má tak cca. 50. hodin -- ten chirurgický detail jako u MC30 MKII , tam není , ale vše ostatní bez problému, trochu hlubší bas, ale to není na škodu. Ale jak jsem psal vzhledem k hrotu je ke starším LP z minulého století milosrdnější a lepší se poslouchají. S trafem ST 80SE se sedlal jak poklice na hrnec.
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Malý upgrade na kolotoči :
20190329_075615.jpg
Vypadá nádherně, vzhledem k DD jsem zvolil 380 gramů a také aby se vešel pod plexi.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pytell

Příspěvek od Dieter Burmester »

Super :thumbup: Co Cadenza? :smile:
Dieter Burmester
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Pytell

Příspěvek od jupol »

Gratulujem, tak aká je tá nová prenoska?
Má vplyv aj PW?
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Co Cadenza? :smile:

Předčila moje očekávání, pro mé uši a na mé sestavě na dlouhou dobu konečná. Jak jsem psal výše , tak není tak chirurgicky detailní jako MC30MKII, ale zvukově ji řadím k top MC přenoskám.

Co se týče PW, tak za prvé vypadá na LP úžastně, výborné zpracování, no nevím jak bych definoval účinek -- u některých LP malý rozdíl při jeho použití. Ale např. u LP na 45 nebo singlů znatelný rozdíl k lepšímu poslechu, jakoby se zvuk sklidnil --- připadá mi to jako clampy co jsem si nechal dělal z dřeva Wenge.
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Včere jsem s Michaelem vyrazili na sever Čech k jednomu hifistovi , auto plné kabelů, žuly, Wenge, Carabally, měřáků, atd....

Těšil jsem se na zvuk JBL Ti 10K na komplet železe Mark Levinson, obývák normálních rozměrů bez akustických úprav. Po prvních tonech Lachim křičí vypni to to se nedá poslouchat, uřvané výšky a pro mne zvuk jak z rádia a ještě chrčení ve výškové sekci. Udajně tam byl NA, majitel myslel , že jsou pryč výškáče, ale Pavel nic nenašel.

Tak jsme celou sestavu odpojili a zahájili jak je u nás zvykem z gruntu -- majitel má solo přívod, kvalitním kabelem, ale po změření jsem zjistil , že na Furutech zásuvkách na solo není zem ?!?!? -- bohužel na první zásuvce , asi blbě byla utažená elektrikářem ?!?! Opraveno, postupně včechny kabely změřené , faze OK. XLR dle normy atd. Postupně zapojování an bednách vyndané origo plechy a nahrazeny na výškové sekci Valhalla a na basové hybrid HGA .
IMG_1019.jpg
IMG_1020.jpg
Dle Michaela samožrejmě Caraball pod bedny, Wenge pod Pračku, žula pod konec,atd... změření přesného umístění v místnosti a první zapnutí -- šok pro všechny , zvuk jako z jiné dimenze, tak jsem v životě neslyšel hrát JBL, Michael začal tleskat a tancovat a majitel kroutil v úžasu hlavou . Po steaku na grilu, Plzničky a jemné Whisky se už jen šoupalo s bednama, zkoušely různé podložky a kabely. Pro mě šok když se nahradil jeden sítový kabel Furutech nejvyšší model jiným konkurenčním kabelem za zlomkovou cenu , co to udělalo se zvukem, bohužel nejdražší není vždy nejlepší. Zvuk ML mě nadchnul, ale jednu výtku mám, po každém zapnutí konce , ohromná rána do beden ( chudáci bedny -- to bych doma nesnesl ), ale dle majitele i u nižšího modelu co měl předtím také rána .. asi soudruzi u ML něco zanedbali.

Děkuji za super večer a hlavně řidiči taxiku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Pytell

Příspěvek od PavelDosko »

zajimave cteni, fajn by bylo kdybyste se nekdy stavili i u mne
neni placka, neni highend
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Pavle, určitě a rádi, Michael má nyní v kalendáři asi 5 hifistů co slíbil , že navštívíme, ale času moc není a hlavně mě v úterý začíná pstruhová sezona tak hifi půjde malinko na vedlejší kolej.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Pytell

Příspěvek od PavelDosko »

prima, pokusim se dozit podzimu :-)
neni placka, neni highend
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

nebo se Pavle přestěhuj do Prahy :angel:

první zapnutí -- šok pro všechny , zvuk jako z jiné dimenze, tak jsem v životě neslyšel hrát JBL, Michael začal tleskat a tancovat a majitel kroutil v úžasu hlavou
Úplně si to živě představuju..hihih :clap: :lol:
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pytell

Příspěvek od -Kocour- »

A jaky by byl teprve vysledek, kdyby se upgradovala vyhybka a kabelaz vevnitr. Jedny uz jsem opravoval a .... je tam urcite potencial ke zlepseni.
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

kychtax : Honzo , myslel jsem , že jen ATC zahrají středy pro mé ucho, ale tyto JBL hrají fakt suprově, chce to slyšetna vlastní uši.

Kocour : ano je tam ohromný potenciál a vím, že upgrade vyhýbky a nová vnitřní kabeláž by zvedl ještě zvuk těchto beden. Už mu Pavel ( NA ) nabízel upgrade, ale majitel zatím vahá,......

Odbočím, přišel mi kartáček na LP od Pavla D. , asi lepší jsem neměl v ruce , kovové madlo , které stáhne statiku, záruka 3. roky a super provedení kombinace kartáčku a sametu :
20190410_131914.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 890
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Pytell

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Pytell,
ano, tento pán mi zavolal, že mu chrčí v reprodukci, že to budou asi repráky. Provedl jsem akustické Frekvenční měření, nic se neukázalo, ale při hudbě v určitých pasážích zvuk opravdu chrastil. Tak mě napadlo, že to bude některý z komponentů, tak jsme pustili místo SACD ML OPPO. Zvuk nechrastil. Tak jsem usoudil na problém v přehrávači, a ten byl připojen přes XLR, tak jsem zapojil RCA co byly původně k OPPO a opět ticho. Poslední test byl symetrikou přímo do konce, ten SACD má řízení hlasitosti. Opět bez problému. Takže z toho mi vyplynulo, že problém bude v mínusové větvi symetriky, a to buď v přehrávači nebo v předzesilovači ML.
Píšeš, že jste slyšeli také to chrčení, ale po vašich zásazích jste byly spokojeni, takže už to nechrastilo?
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Pytell

Příspěvek od Dasta »

Kartáček taky mám, plný souhlas s Mirkem, statiku stáhne opravdu důkladně, ani není potom potřeba pistolka.Opravdu povedená věc, kterou lze jenom doporučit.Opravdový přínos do reprodukce z gramofonových desek.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Odpovědět