Pytell

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pytell

Příspěvek od PMA »

Pytell píše: ale někteří by měli vrátit maturitu nebo diplom a asi nevědí co je vyhláška 50, osobně kvůli certifikaci jednou za 2. roky školení a zkoušky.

Určitě odpoledne změřím propojení a dám vědět, mám pouze blokové schéma. Nikdy jsem nepátral po podrobném , neboť nebyla potřeba.
Zmíněná vyhláška č. 50/1978 stanovuje pouze stupně odborné způsobilosti v elektrotechnice
§ 1
(1) Vyhláška stanoví stupně odborné způsobilosti (dále jen "kvalifikace") pracovníků, kteří se zabývají obsluhou1) elektrických zařízení nebo prací1) na nich (dále jen "činnost"), projektováním těchto zařízení, řízením činnosti nebo projektování elektrických zařízení v organizacích, které vyrábějí, montují, provozují nebo projektují elektrická zařízení, nebo provádějí na elektrických zařízeních činnost dodavatelským způsobem; dále stanoví podmínky pro získání kvalifikace a povinnosti organizací a pracovníků v souvislosti s kvalifikací.
tj. sama o sobě neříká naprosto nic o požadavcích na konstrukci přístrojů ani o povolených způsobech ochrany před nebezpečným napětím.

Ad "jednou za 2 roky školení", současné znění vyžaduje zkoušky jednou za 3 roky, ne za 2 roky.
§ 8

Pracovníci pro řízení činnosti prováděné dodavatelským způsobem a pracovníci pro řízení provozu
(1) Pracovníci pro řízení činnosti prováděné dodavatelským způsobem jsou pracovníci znalí s vyšší kvalifikací, kteří
a) splňují požadavky pro pracovníky uvedené v § 7 odst. 1 nebo v § 6 odst. 1,
b) mají alespoň nejkratší požadovanou praxi uvedenou v příloze 1,
c) prokázali složením další zkoušky v rozsahu stanoveném v § 14 odst. 1 znalosti potřebné pro řízení činnosti prováděné dodavatelským způsobem.
(2) Pracovníci pro řízení provozu jsou pracovníci znalí s vyšší kvalifikací, kteří
a) splňují požadavky pro pracovníky uvedené v § 7 odst. 1 nebo v § 6 odst. 1,
b) mají alespoň nejkratší požadovanou praxi uvedenou v příloze 1,
c) prokázali složením další zkoušky v rozsahu stanoveném v § 14 odst. 1 znalosti potřebné pro řízení provozu.
(3) Zkoušky uvedené v odstavcích 1 a 2 je povinna zajistit organizace; dále je povinna zajistit nejméně jednou za tři roky přezkoušení pracovníků pro řízení činnosti prováděné dodavatelským způsobem a pracovníků pro řízení provozu.
4) Zkoušení nebo přezkoušení provede organizací pověřená alespoň tříčlenná zkušební komise, jejíž nejméně dva členové musí mít kvalifikaci uvedenou v odstavci 1 nebo v § 9. Komise pořídí o zkoušení nebo přezkoušení zápis, podepsaný jejími členy. O termínu a místě konání zkoušek nebo přezkoušení prokazatelně uvědomí organizace příslušný orgán dozoru alespoň čtyři týdny před konáním zkoušky nebo přezkoušení. V téže lhůtě uvědomí i příslušnou organizační složku (závod) organizace pro rozvod elektrické energie,5) půjde-li o pracovníky pro řízení činnosti prováděné dodavatelským způsobem nebo o pracovníky pro řízení provozu elektrických odběrných zařízení připojených přímo na zařízení veřejného rozvodu elektřiny.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

PMA : Pavle, nebude se s tebou přít, máš pravdu stačí jednou za 3. roky, ale pro klid duše chodím každé 2. roky, protože těch změn je dost.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Tak , měl jsem několik dotazů k RiAudiu, vytáhl jsem svou RiAudio, podotýkám je to první verze.

Vše jsem proměřil a resume je u mě :

Ochranný vodič z IEC konektoru je propojen na všechny zásuvky, vč. propoj na izolovanou svorku GND Primary. GND Secondary není propojená , ale je ukončená na secondary filtrech.

Zde blokovka :
Riaudio.jpg
Ještě jsem si pujčil text od Petra :
Za oddělovacím trafem by měly být všechny komponenty ve třídě I - tj. všechny které mají ochranný vodič PE zapojený a kabel třížilový přívod - tímto vodičem z třížilového kabelu pospojovány .
Spotřebiče třídy II - dvojitá izolace nemají třívodičovou napájecí šňůru , ale dvouvodičovou a ty nejsou pospojeny ochranným vodičem PE .Ochranu před nebezpečným dotykovým napětím zajišťuje právě dvojitá izolace - označená u přívodního napájecího terminálu - obrázkem dvou soustředných čtverců.
Teoreticky by k tomu nemělo dojít, co se stalo. Ochranné vodiče by měly být propojeny na zásuvce či zásuvkách oddělovacího trafa - tj. ochranný vodič PE musí být zapojený i za oddělovacím trafem - do všech zásuvek a tím samozřejmě i koster přístrojů I.třídy.
K rozdílu potenciálu na povrchu vodivých -kovových skříněk by nemělo dojít - pokud samozřejmě jsou dodržena výše uvedená pravidla.
Nejčastější chybou je nezapojení ochranného vodiče u spotřebiče I.tř. , rozdíl potenciálu může způsobit závada na napájecím zdroji některého přístroje , obzváště pokud je tento zdroj řešený jako spínaný.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Pytell

Příspěvek od PavelDosko »

asi tak, u sousedu resi blokove schema (poslal jsem jim ho) ... pry je to zapojene jinak ... aniz by to kdokoliv z nich videl na zivo, imho buh vi jak se to s tim DACem stalo, RiAudio bych v hledani pricin vynechal
neni placka, neni highend
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Pytell

Příspěvek od WaVe_99 »

Panove, jestli chcete, mohu predvest, co se stane, kdyz se zapoji integrac od Srolla do zasuvek 5 a 6 a do jine zasuvky dvouzilovy kabel od maleho subwooferu.... Jestli si nekdo to, co beha v te chvili po krabici integrace a DACu pri tomto propojeni chce zmerit a vymyslet z toho jiny zaver, nez technici z vedlejsiho fora, ma moznost, po navratu zesiku z upravy na MK2. Ja uz do tech zasuvek nic nepripojim, pokud bude v sestave zaroven cokoliv z dvojzilovym kabelem, vazim si zivota a pristroju :-) Upozornuji, ze mam novou, posledni verzi filtru. Takze bych Vam misto toho povyseneho mavnuti rukou doporucoval trosku pokory, ono to vypada, ze to vedle na foru popisuji spravne.... Mirku, treba bude prilezitost, az Vas poprosim o kontrolu nastaveni gramce :-) Ja pozadam pana Krale o vyjadreni a pokud to potvrdi, tak to hodim prodejci na hlavu....
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Pytell

Příspěvek od PavelDosko »

"Za oddělovacím trafem by měly být všechny komponenty ve třídě I - tj. všechny které mají ochranný vodič PE zapojený a kabel třížilový přívod - tímto vodičem z třížilového kabelu pospojovány . "
neni placka, neni highend
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Pytell

Příspěvek od WaVe_99 »

Ano, Pavle, to jsem pochopil z již dříve uvedeného textu. Nicméně, to by poněkud odporovalo doporučení prodejce, ten tam měl zapojenu TV, celou sestavu na kino atd. Výše uvedené by tedy znamenalo, že například předzesilovač pro gramofon, gramofon samotný, streamer, TV atd. nemohou být do RiAudia zapojeny. A pak to pokud vím nedává úplně smysl, k čemu je oddělovací trafo, když se do něj nedají zapojit všechny přístroje, které jsou v audio okruhu pospojovány? Například ten zmíněný streamer... Některé DACy taky nejsou ve třídě I....

A jen zopakuji, problém se nekoná, pokud se nepoužijí zásuvky č. 5 a 6...
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Pytell

Příspěvek od Dasta »

Ptal jsem se Pavla Rehbergra, zda obdobné problémy nemůže mít i jeho filtrace ohledně připojení dvoužílové šňůry a byl jsem ubezpečen, že nemůže.
Jsem tedy v klidu, píši to zde proto, že je zde hodně vlastníku jeho filtrací a spoustu z nich to může zajímat.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Pytell

Příspěvek od PavelDosko »

Wave : nemam zadny komponent ve tride II tak jsem tak pro pokus strcil lampicku z nerezu (koncak do 5 a lampicku do 7) a nic neprobiji ...
neni placka, neni highend
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Pytell

Příspěvek od WaVe_99 »

Pavel - ahoj, jojo, taky jsem zkoušel a dělá to jen ten subwoofer. Nu, těžko říct... Třeba má něco se zdrojem, kdo ví... Funguje bezproblémově, víc já lajk nezjistím...
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Jak jsem psal mám to RiAudio několik roků a žádná chybka. V zásuvce 5 a 6 mám předek a konec Marsh ( samozřejmě síťaky třížilové ), v sekci audio mám i aparátky třídy II. ( kotoučák a kazeťák ), jinak vše třídrátové. Nikdy jsem nezkoušel do 5 a 6, zapojit aparátek třídy II. , protože v návodu je zmíněno -- pro silné zdroje ( konec, integráč,... ). Podotýkám hlavní PC mám na jiném okruhu a není zapojen do RiAudia, proto kvůli rušení z jeho zdroje propojeno optikou do DACu.
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Pytell

Příspěvek od WaVe_99 »

Pytell - jojo, ona to může být chyba na straně výrobců těch přístrojů II. třídy. Já jsem jen chtěl upozornit na možný problém, to nebyla kritika RiAudio, koneckonců sám jsem ho koupil :-) Pokud budu mít šanci, nechám přeměřit nebo prohlédnout ten subwoofer od Cabasse... Uvidíme, co taky zjistí Pítrs... A zajímal by mě i názor výrobce, samozřejmě.
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Pytell

Příspěvek od WaVe_99 »

Pytell - btw, ty máš návod? :-)
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Ano návod mám. Napiš mi mail a pošlu.
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Pytell

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Dasta píše:Ptal jsem se Pavla Rehbergra, zda obdobné problémy nemůže mít i jeho filtrace ohledně připojení dvoužílové šňůry a byl jsem ubezpečen, že nemůže.
Jsem tedy v klidu, píši to zde proto, že je zde hodně vlastníku jeho filtrací a spoustu z nich to může zajímat.
Asi preto lebo NA robí filtre a nie oddeľovacie trafá.
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Pytell

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Pytell píše:Podotýkám hlavní PC mám na jiném okruhu a není zapojen do RiAudia, proto kvůli rušení z jeho zdroje propojeno optikou do DACu.
To nie je rušenie, ale zemná slučka. Zmizne keď budú všetky zariadenia zapojené na rovnaký okruh.
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Pytell

Příspěvek od WaVe_99 »

Pytell píše:Ano návod mám. Napiš mi mail a pošlu.
Poslu soukromou zpravu, diky moc.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Dnes mi přišla zásilka ze států :
20190206_182921.jpg
Mám tento titul na CD, 1. press na LP, ale toto je zvukově úplně jinde. Už to jedu po druhé a nemohu se nabažit zvuku. Vydané CAPITOL 1967 FULL DIMENSIONAL STEREO. Na cestě mám další kousky, už se těším jak malý kluk.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: Pytell

Příspěvek od Overgrounder »

Míro, to je CD???
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pytell

Příspěvek od Dieter Burmester »

To je špule :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Pytell

Příspěvek od sonofstars »

Koukam a tise zavidim. Neco takoveho si z NUCu asi nikdy nepustim, ze? ~x(
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pytell

Příspěvek od Frogyman »

Dnes jsem byl na otočku u Mirka a hned ve dveřích do poslechovky jsem zpozorněl, jak neskutečně se změnil zvuk jeho beden za ty skoro dva měsíce, co jsem tam byl naposledy. Nevím, jakou zásluhu na tom má rozehrání a jakou výměna konektorů, ale opravdu to hraje parádně, plnohodnotně, analogově a přitom přesně a detailně. :thumbup: Až si říkám, jestli jsem před lety neudělal chybu, že moje volba při výběru padla na ProAc... Docela by mne zajímalo slyšet tyto bedny u sebe doma.

Špulku Pepře jsem viděl a obdivoval v obalu, ale nebyl čas na delší poslech - měl jsem ještě před sebou spoustu jiných povinností a i radostí (např. narychlo domluvená návštěva u Lachima), ale o tom napíši do příslušného vlákna.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Pytell

Příspěvek od lidumil »

Krása, kde se to dá sehnat?
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Pytell

Příspěvek od vitek »

Celá alba dělá na špulce Analogue Productions... zvukově asi nejlepší co se dá sehnat... ještě že nemám kotoučák

https://store.acousticsounds.com/index. ... goryID=397
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Pytell

Příspěvek od lidumil »

Sortiment špulek nic moc a cena strašná ....
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

lidumil : Ve státech je jich plný Ebay, jen musíš mít sakra štěstí , aby to bylo v super stavu a hlavně hlavně na prodávajícího ve státech, o rozumné dohodě s ním, abys nemusel platit clo a DPH..... Už se mi kolikrát stalo, že jak říkáte špulka byla špatně skladovaná a pásek šel do popelnice a ostala jen krabička. Přeci ty pásky byly natočené v minulém století, někteří hifisté nebyli ani na světě, konkrétně ty Beatles v r. 1967 !!!!

Ano dají se sehnat nové nahrané pásky, ale ta cena je ukrutná, pár jich mám. Je už dost firem i v Evropě, ale nechají si to slušně zaplatit.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pytell

Příspěvek od Dieter Burmester »

Rychlokopírky pásků už neexistují a nové (na rozdíl od lisů desek) asi nikdo vyrábět nebude. Takže ta cena odpovídá časovým nákladům na rozmnožování pásků. Já mám od AP Masekelovo Hope čistě jen jako kontrolní muziku po občasném seřízení svého levně nabytého Štůdra A80, jinak bych se za ty prachy taky mohl na koupi dalších alb vykašlat :ymsick:
Dieter Burmester
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Pytell

Příspěvek od RedBaron »

Nezkoušel někdo nahrát kvalitní hi-res snímaný z původního trezorového master pásku, kupříkladu [ MFSL SACD Supertramp - Breakfast in America ] na kvalitní nový pásek jak to bude znít? Podle mě není možné, aby tomu ten AD/DA převod ublížil natolik, aby to neznělo skvěle.
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pytell

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jednou jsem přesně takový pokus dělal přes Meitnera a podle mně to hraje ještě lépe, ale je to dáno tím zkreslením, které oproti digitálu každý pásek (nebo vinyl) má. Je to prostě zábavnější :thumbup:
Dieter Burmester
JAPEX

Re: Pytell

Příspěvek od JAPEX »

Dieter Burmester píše:Jednou jsem přesně takový pokus dělal přes Meitnera a podle mně to hraje ještě lépe, ale je to dáno tím zkreslením, které oproti digitálu každý pásek (nebo vinyl) má. Je to prostě zábavnější :thumbup:
Musím potvrdit! Sice to nemám nahrané z Meitnera a na "osmatřicítku", ale hraje to vážně zábavněji. Je to dáno vlastnostmi magnetického pásu...ten neumí v souvislém běhu přejít z "0 na 1" plynule, ale pozvolně. Takže vlastně zahladí všechny "zuby".
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

V neděli byl u mě Lachim ( kompletoval jsem mu Jumpry -- dvojitá Valhalla ), trochu jsme šoupli s ATC, a nepořádek na ponku jsem uklidil, sice není vidět trafo Ortofon 80SE, ale vypadá to uspořádané :
20190218_110905.jpg
Michael u mě nemůže poslouchat ATC s pletivem ? Vždy okamžitě sundává, musím mu udělat slepý test, jestli je to o zvuku nebo jen pohled na krycí rastr ?!?!

Časem chci zkusit nerez pod bedny , jestli bude posun proti žule.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Pytell

Příspěvek od Mark Levinson »

Mirku, super kutloch, mně se moc líbí (i ta obří Metaxa) :thumbup:
Ten rozdíl zvuku mezi žulou a nerezem pod bednami mne zajímá, prosím napiš potom jak jsi to slyšel.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Pytell

Příspěvek od Yngwie »

Ahoj Mirku, máš k tomu Myteku lineární napájecí zdroj?
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Yngwie : ano,přispůsobil jsem si ProJect MaiA, což je super zdroj , z kterého i napajím StreamBox a dálku pro Technics 1500 ( tímto děkuji na dálku Lurorovi , i když asi už to zde možná nečte )

Mark Levinson : v mém věku plně spokojen se zvukem , už zkouším jen pí.....y, ta Metaxa je už 12 roků stará . dostal jsem ji k 50. od kamaráda -- no nevím zda nebude už prošlá, třeba až bude příležitost se odšpuntujeme ve větší sešlosti v rámci hifistů. Mám na skříni i 3L Ballantines také k 50., ale ta se nezkazí, před 3 roky když se mi narodila vnučka , tak jsem otevřel 18. letou Whisky , kterou jsem dostal k 40.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Dnes mi dorazilo na 38 toto :
20190219_202548.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Pytell

Příspěvek od tm.watch »

Pytell píše:Yngwie : ano,přispůsobil jsem si ProJect MaiA, což je super zdroj , z kterého i napajím StreamBox a dálku pro Technics 1500 ( tímto děkuji na dálku Lurorovi , i když asi už to zde možná nečte )
Je dobré vědět, že ti to to s tímto zdrojem funguje. Já jsem zkoušel (kvalitní) 12V/1A zdroj a s tím můj Mytek hrál asi 20 vtěřin, pak se vypnul. Zkoušel jsem i lehce zvýšit napětí na cca 12,5 V (v zátěži - tj. zapnutý DAC) a stejně to nepomohlo. Ze zahraničních fór jsem vyčetl, že Mytek doporučuje zdroj 12V/5-6A(!!!). Proto zvažuji zdroj HDPlex nebo SBooster či Teradak.

Zkoušel jsem i baterii (LIFEPO4/12V/20Ah), hraje to dobře, ale je třeba to stále hlídat, jednak aby napětí z baterie nepřesáhlo max. 13V a taky aby se nevybila pod kritickou hodnotu. Hrálo to cca 10 hodin a pak znovu nabít.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Pytell

Příspěvek od Urbino »

tm.watch píše:
Pytell píše:Yngwie : ano,přispůsobil jsem si ProJect MaiA, což je super zdroj , z kterého i napajím StreamBox a dálku pro Technics 1500 ( tímto děkuji na dálku Lurorovi , i když asi už to zde možná nečte )
Je dobré vědět, že ti to to s tímto zdrojem funguje. Já jsem zkoušel (kvalitní) 12V/1A zdroj a s tím můj Mytek hrál asi 20 vtěřin, pak se vypnul. Zkoušel jsem i lehce zvýšit napětí na cca 12,5 V (v zátěži - tj. zapnutý DAC) a stejně to nepomohlo. Ze zahraničních fór jsem vyčetl, že Mytek doporučuje zdroj 12V/5-6A(!!!). Proto zvažuji zdroj HDPlex nebo SBooster či Teradak.

Zkoušel jsem i baterii (LIFEPO4/12V/20Ah), hraje to dobře, ale je třeba to stále hlídat, jednak aby napětí z baterie nepřesáhlo max. 13V a taky aby se nevybila pod kritickou hodnotu. Hrálo to cca 10 hodin a pak znovu nabít.

Mam stejny problem. Prevodnik mi s linearnim zdojem nepravidelne prestane hrat. Jen pres USB. Puvodni spinany zdroj to nedela a vystupni parametry ktere prezentuje = 5V a 3,6 A. Ppdle toho jse nechal udelat linearni. Teradak nabizi zdroj pro Wadii di122 ktery ma parametry 5V a 5A. Konzultoval jsem s kluky i s Mirkem a dosli k zaveru ze linearni zdroj bude muset byt silnejsi.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Včera mě navštívil Lachim a Kulich ohledně dvojitých Jumprů Valhalla. Pokecali jsme o ODINu, Petr si poprvé poslechl moje ATC 40, porovnávali jsem TIDAL Master 2 L a stejný titul na SACD, potom poslechli kousek koncertu RUSH. Přišel i na test pletiva na ATC, oba dva tu změnu okamžitě slyšeli, já jen když jsem seděl 1m od bedny a při slepém poslechu z místa posluchače jsem nepoznal rozdíl ( hold už jsem starý ). Největší rozdíl v podání výšek, ale tam moje uši asi už nedosáhnou.
Třeba chlapci napíši dojmy ?
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Pytell

Příspěvek od sonofstars »

TIDAL Master 2 L a stejný titul na SACD. Trochu bych si vsadil, že zvukový projev přes SACD byl "odlišný" Mirku. Nebo to hodnotíš jako kvalitativně stejné? :-?
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

Větší paseku nadělají nahrávky. Často to mám tak, že mi příjde subj. lepší dokonce spotify než nějaká zprzněnost na tidalu. Samozřejmě etalonem je HQPlayer a ozkoušené kvalitní Hi-resy. U Mirka asi bude pořád nej SACD (jako transport) a velmi kvalitní nahrávka. Si tipnu. :smile:
(neboli furt ten tidal malinko kulhá.. jsem zvědav, co M odpoví.. :thumbup: )
Odpovědět