blesk666

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

blesk666

Příspěvek od blesk666 »

musim sa priznat ze si celkom rad citam predstavenia jednotlivych clenov fora, zrejme to suvisi s tym ze velmi rad hladam suvislosti a snazim sa pochopit ludsku motivaciu k ich cinom a k vyslovovaniu ich nazorov a to bez ohladu na to ci su vseobecne povazovane za dobre alebo zle. S tym prvy suvisi to ze sa chcem predstavit kto som a s tym druhym osvetlit ako a preco hladam vo vsetkom co najobjektivnejsiu pravdu a zo vsetkeho najmenej ma charakterizuje slovo "predsudok".

Niekde v minulosti je moj vztah k technike asi aj preto som si sam nasiel lodne modelarstvo ako svoju zalubu ktora asi v 15tich transformovala cez zaujem o hudbu k vztahu k hifi technike. Niekedy vtedy co bolo cca v roku 1987 som si postavil prve bedne a potom postupne niekolko dalsich, vyrabal si nejake kable (napr aj postriebreneho RG213 z Kablo Bratislava:-) a pokusal sa pochopit zakonitosti akustiky a skusal si to v praxy. Neskor k tomu pribudla stavba DPA 380 (ktory mi pomahal ozivovat JMD) a k tomu pasivny predzosilovac. Som zaroven tak trochu puntickar so zmyslom pre detajl takze ma uplne neuspokojovalo ako su amaterske veci prevedene a nakreslil si vykresy a dal skrinu pre DPA vyrobit na CNC ohranovacom lise z nerezovych plechov. Na tu dobu to bolo myslim jeden zo slusne esteticky realizovanych kuskov,

rok 2002
IMG_0032X (kópia).JPG
V ramci hifi komunity som sa spriatelil s ludmi ktory rozbiehali prvy Slovensky hifi casopis do ktoreho som tak nejak prirodzene zacal obcasne pisat recenzie a testy. To my umoznilo dostat sa k vcelku slusnym kuskom techniky a moct si tak formovat nazor na to co hra a co nehra. Asi v rokoch 1998-2001 som si vyskusal upravovat niektore svoje pristroje CD Denon DCD 3000, DCD 1450, Behringer B2031A,... vyrobil si tienene napajacie kable a zabudoval sietovy filter do "psa" a to v case ked to nebolo "in". Dnes uz tuto oblast hifi nejak neprezivam.
Prestriedal som ako vacsina viac krat kazdy komponent az to niekedy v roku 2003 hybernovalo narodenim prveho syna kedy sa aparat musel podriadit - nerozbitnosti, komfortu a zaroven prestal byt cas nejak moc pocuvat tak som svoj zaujem vrhol na hobby zavodne a sportove auta. Upravoval som a jazdil jazdil a upravoval...

rok 2003:
aposa02_04_01_04 (kópia).JPG
Niekedy cca 2011 prisiel za mnou kamarat (zhodou okolnosti motoristicky novinar) ze ma zoznami s chalanom (tiez autickarom a novinarom) ktory chce zalozit casopis o Hifi - suhlasil som kedze sa do toho pustal clovek ktory to podla mna zobral po rokoch opat zo spravneho konca a tak vznikol High & Style ktoremu ako nezavislemu dvojmesacniku fandim a chcem pomoct svojou trochou a pisem prenho niektore receznie a testy. Opat to je pre mna moznost mat popri rodine, narocnej praci a inych svojich zaujmoch kontakt s novymi zaujimavymi hifi kuskami. Zaroven sa udiala trochu zmena ked moja manzelka nemajuca rada moju zalubu v rychlych autach s ambiciou zavodit zahlasila "zlate hifi" nechces sa k tomu vratit? tak som predal kopcove Clio RS a nastal vyber aparatu. Nieco som mal za roky "predvymyslene" Poznal som BV Audio, pacili sa mi aktivne bedne od Dynaudio Acoustics, ADAM, ale aj niektore starsie kusky som si pamatal este ako na mna zaposobili na vystavach. Povedal som si ze nebudem pozerat na znacku na to co sa o danom produkte hovori a pise ale ze si zoberiem kopku svojich CD - len tak namatkovo tie co pocuvam a pritom nie su nijak "vyeberane" nahrate. Cielom bolo ich pocut tak ako som si ich najlepsie pamatal kde hrat na vystavach alebo u niekoho (B&W Matrix 801, Nautilus 801N, 802N, B&W 220V+Bryston, Acon Divus, Dynaudio Acosutics BM6 A so sub 10, Adam P11 plus SUB10, Audio Physic Tempo..). Obehol som viac hifistov a par hifi studii v CR a SR a niektore pomerne rychlo vylucil (Audio Physic) pre ich jednostrannu preferenciu (jazzu). Najviac sa mojej predstave zacali blizit BV F3B a este viac BV F3 Maxx ktore vsak uz by zaberali privela z mojej obyvacky. Aby som to skratil skoncil som pri B&W 801 S2, predzoisk BV P1SE, koncak BV PA300SSE, CD Sony XA50ES, Streamer Cambridge Audio Stream Magic 6, Tuner Sony ST SA3ES. Viac menej z nostalgie tape decky: Sony TC-K730ES, Akai GX95 (oba s DO). Kable nejak neriesim nakolko nepovazujem svoj aparat za taky kde by malo zmysel do kablov investovat alebo sa tym zapodievat. Preferujem tak ci tak XLR. takze kable Tasker, Sommer Cable. Kvoli lahsiemu pripajaniu a odpajaniu pozuivam "psa" Supra MD 06 mkII a napajacie kable Supra LoRad 3x2,5mm.
Takto to malo zostat na dlho nez sa objavil inzerat na dalsiu moju "metu" ktoru som mal zaradenu niekde kde B&W Matrix 801 a to iznerat na Acon Divus.
Tieto bedne poznam od ich vzniku a vzdy sa mi zvukovo pacili. Predsa len medzicasom sa uskutocnil Brnensky podzim 2008 kde ich mal Oleg (Acon) a ich hodnotenie vacsina odtial vacsina pozna. Nedalo mi to lebo som si na ich zvuk pamatal v lepsom svetle a vybral sa do Asteru (kde som mal moznost pocut len ich model Ultima z ktoreho som mal akosi zmiesane pocity - bolo tam aj to co som si pamatal - velke nastroje aj spev a dynamika, bolo tam vsak aj nieco navyse). Napokon som siel navstivit do Nitry clena klubu "Acon" (Oleg) kde som si nazor znacne skorigoval k lepsiemu a rozhodol sa do toho ist.
Vystriedalo sa u mna viac zaujemcov o B&W s roznymi preferenciami az si ich pred nieco vyse tyzdnom vypocul zajasal a aj zobral pan z Liberca. Nasledne este pisal ako velmi je rad ze ich kupil. Druhy den som siel do Prahy a doviezol si jedny z najnovsich Divusov (mkIII). Dost rychlo som pochopil ze to bolo vynikajuce rozhodnutie. Dnes sa o tom mohol presvedcit aj Cough ktory u mna predtym nedavno bol pocuvnut aj Matrixy (po ich kratkom posluchu konstatoval "proc je prodavas?") dnes povedal ze je rad ze sa mylil ze vymenou nic moc neziskam. Vnimam to rovnako. Zvuk je este vacsi, avsak hlavne o dost rozlisenejsi pritom hlavne pri symfonickej hudbe lepsie rozlisuje a pritom si zachovava prirodzenost bez sklonu k neprirodzenej ostrosti.

kratko po privezeni domov:
2015-05-11 08.33.58 1..jpg
2015-05-11 06.47.46 2..jpg
2015-05-11 07.16.35 3..jpg
na zatial staci a Idem opat pocuvat:-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: blesk666

Příspěvek od adrian »

Ahoj Blesk...pekne napisane,super foto...Tie Acony su krasne...Gratulujem este raz. Teraz by to uz chcelo riesit aj kable :silent: a nejaky ten kobercek,akust.obrazy na stenu,difuzer ... :smile:
Cough je odbornik v hifi komunite,kde co si vsimne,nic mu neujde :) Mal aj u teb tu povesnu nahravku spevacky z kostola,na preklepnutie lokalizacie :)
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

Adrian dakujem. Cougha poznam uz dlhsie aj osobne a pred predajom Matrixov som ho chcel zavolat lebo jeho nazor povazujem za relavantny.
Co sa tyka dalsieho tak stale su rezervy riesit zdroj signalu a predzosik. Tak ci tak je zvuk uz teraz aj podla mna velmi dobry.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: blesk666

Příspěvek od adrian »

Gratulujem,nieco som k nemu cital a vizera to na super stroj...este to chce nejaku fotecku,par slovicok,nech to mame vsetko :thumbup:
Ak by niekto nevedel,ide o DAC Meitner MA-1,ktory sa podaril bleskovi kupit.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

Adrian nakoniec som kupil Emm Labs DAC2 (predchdcu sucastneho DAC2X).
Uz nejaku dobu sa sustredim len na posluch hudby ktora mi nieco hovori (posledne dni su to napr. Jose Gonzales a Primus) nie je prioritnym ktoreriom kvalita a format nahravok. Zatial my z toho preto vychadza ze stale je pre mna dominantny zdroj signalu CD, resp. FLAC nahravky vo formate 16/44. to ma motivovalo k obzeraniu sa po zariadeni od Ed Meitnera kde je aspon nejake riesenie (MDAT) aj ked ide signal z CD Playera do DAC-u.
Zatial som nemal casovo moznost moje rozhodnutie dokladnejsie preverit, ale uz prve porovnanie je velmi pozitivne. Mam na porovnanie doma aj Casea Orion Lite. Pokusim sa opisat v com mi viac vyhovuje Emm Labs DAC2 pred Casea Orion Lite.
Casea ma cistotu, rozlisenie ake som predtym s CA Strem Magic 6 ani pri porovnani 9 z 10tich streamerov a DAC-ov co som mal doma na test nemal. Casea zaroven je "muzikalna" v pozitivnom zmysle teda ma vysoku davku prirodzenosti. Co mi na nej nevyhovuje je ze strunove nastroje a niekedy hlavne ak ide o expresivnejsie vokaly aj hlas je viac "utopeny" v nahravke. Hodnotim to ako mensi drive a je to dan za jej "muzikalnost". Emm Labs ide v cistote a rozliseni este o kus dalej a strunove nastroje a hlas ma realnejsi objem. Alebo sa to da opisat aj ze Emm Labs ma vacsi drive ci posobi dynamickejsie.
V oboch pripadoch- ci ide o Caseu Orion Lite alebo Emm Labs DAC2 posunuli zvuk asi v kazdom smer k lepsiemu len Emm Labs mi vyhovuje svojim podanim viac.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: blesk666

Příspěvek od adrian »

Takze si ostal verny Ed Meitnerovi,aj ked pod inou znackou.Orion Lite prehraje aj taky Customworks Dac USB (20 tis.Kc),skus este SP Audio DAC 1,ma byt zvukovovo velmi podareny,ked bude moznost,porovnaj ho. Dolezite je,ze si spokojny. :thumbup:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

Customworks DAC1 si rad vypocujem ale vylucil som ho ovoli absencii XLR
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

nejaka fotka mobilom
2015-06-25 23.06.35 (kópia).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

zvrchu
2015-06-25 22.35.43 (kópia).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

ak Ivo dovoli pouzijem jeho kusok slovniku: sucastou balenia je aj "magicky" power kablik. urcite preto to hra dobre, keby tam nebol tak to tak urcite neni:-)
2015-06-25 22.26.44 (kópia).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: blesk666

Příspěvek od Jiri »

Ověřoval sis jestli lze do EMM LABS DAC2 nahrát nejnovější Edův firmware MDAT2?
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

pisal som do Emm Labs zatial bez odpovede. tak ci tak DSD zatial nemam takze ak by to aj neslo nie je to pre mna ziadny problem
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

po par dnoch a asi desiatke hodin stravenych posluchom cez Emm Labs doplnam moje poznatky:
1.prevodnik dokaze hrat sucho analyticky aj velmi, velmi prirodzene (ak niekto chce "farebne") - ak je to tak nahrate
2.poodhalenie detajlov, farieb, priestoru v normalne nahratych nahravkach je az zarazajuco velky posun k lepsiemu
3.nepreferuje ziadny typ hudby co je pre mna ktory pocuva velky rozsah od klasickej hudby az po rozne cross tvrdsie zanre obrovska ulava ze nieco take existuje
4.uz netrvrdim ze zdroj signalu ma minoritny vplyv (aj ked to nema zmysel nejak prehanat ked pri slabsich bedniacha zosiku)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: blesk666

Příspěvek od WaVe_99 »

Ahoj, mohu se zeptat, zda jsi zkousel hrani z PC, tedy USB vstup?
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

praveze zatial hram len z USB Macbook Pro
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Re: blesk666

Příspěvek od Patmann »

Ahoj blesk666, ja vidim u tebe zasadni problem, zestava super, ale bedny "nalepene" u zadni zdi, za nimi zadne zatlumeni, hola zem, jen parkety, neni to skoda takhle "zazdit" takovou sestavu? Nerekl ti na to Cough nic? Jestli ne, tak se divím, no neslysel jsem to u tebe samozrejme, ale co tak experimentuji, tak dat bednam prostor a zatlumeni je velice dulezite a bez toho je to polovicni poteseni z poslechu...
Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

Patmann: suhlas myslis to dobre. Je ale viac faktov:
1.vela ludi nemoze mat ani len vacsie bedne kvoli WAF tento bod sa ma velmi netyka
2.stale je lepsie mat aparat ktory vyhovuje co najviac aj v podmienkach ako su dane ako laborovat s niecim co za to nestoji.
3.nevidis celu miestnost. Pred bednami su na zemi este "taburetky" koberce moc doma nemozem mat (alergik). Su tam, ale len pod sedenim a pod jedalenskym stolom (hrube). Miestnost je inak stredne zatlmena (velka kniznica, sedacka, zavesy, nejake obrazy...).
4.ked som doma sam a mam viac casu na posluch tak si bedne vysuniem do priestoru aj sedacku prisuniem blizssie.
5.inak vacsi proboem ako ta zadna stena je stol medzi miestom posluchu a bednami- ten meranim ukazal zdoraznovanie okolo 1kHz- takze ten davam prec ked pocuvam sustredenejsie.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

aktualizacia aparatu:
predzosilnovac: Audia Flight PRE mk3.2
DAC: Emm Labs DAC2
zdroj signalu:Sony XA50ES a MacBook Pro
repro: Acon Divus mkIII

druhy aparat: Behringer B2031, BV P1SE, Akai GX95

aktualny prirastok:
og8Bnibybpvt5WhUhueoSCFKpxxuP4J3ExsJj1SrE0E.jpg
https://www.dropbox.com/s/dw0ad9j9qy5ms ... 4.jpg?dl=0
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: blesk666

Příspěvek od adrian »

Gratulujem...nezabudni co to k tomu napisat :) krasne vizera :thumbup:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: blesk666

Příspěvek od Dieter Burmester »

Vizera? :eek:
Dieter Burmester
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

len prve postrehy zo zvuku - porovnavane s BV P1SE
-az zarazajuco je obrovsky rozdiel ked pocuvam CD z analog out a cez prevodnik (prepojenie Toslink) predtym na BV P1 SE rozdiel bol ale nie tak obrovsky

ostatne postrehy teda uz len cez Emm Labs
-viac nizkourovnovych informacii,
-vacsia prirodzenost (hlas, klavir, akusticke nastroje)
-vacsie a realnejsie tela nastrojov a hlasu a taktiez ich separacia v priestore
takze na zaciatok som viac ako spokojny
nemozno samozrejme vsak zotovnavat cenovu hladinu P1SE a Audie kde je rozdiel v cene 10 nasobny
P1SE je za cca 600Eur stale vynikajuco a hlavne cisto hrajuci predok- to mu nemozno upriet, len Audia je dalej to je fakt aspon u mna doma to tak vnimam. Zaujimave bude este porovnanie s CR/SR produkciou.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Re: blesk666

Příspěvek od johny52 »

Jako původní majitel jsem rád že jsi spokojenÿ.Asi bych ji neprodával kdybych se náhodou nedostal ke koupí konce Accuphase u Dána Vrány (Casea),kde jsem měl na repase Pre Luxman c-03 který se nakonec ukázal lepším ačkoli řádově levnějším partnerem pro
P-450.Pro oba preampy platí že kdybych chtěl něco lepšího musel bych investovat nàsobky.Audia má pro mě jen trochu komplikovanější ovlàdàní,ale zvukově je vynikající v neutralitě a přitom plnosti v celém spektru.Upgradovanà Lux c-03 dává společně
s Accu lepší lokalizaci a separaci nástrojů...vytvàří mezi nimi takové tmavé (absolutně tiché)pozadí.(c-02 a c-03 doporučuji v kombinaci s repasí u Casey jako skvělou volbu za rozumné peníze :idea:
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

Johny52: prave pocuvam v posteli z notebooku MP3 na sluchatka Eivind Aarset album Electronicque Noire a aj to mi robi radost. Samozrejme posluch "velkeho aparatu" v obyvacke by mi robil vacsiu radost ale holt je noc, hudba je to vcelku expresivna na to aby som tym teraz prudil okolie. Posluch u teba aj hudba ktoru som u teba pocul (alebo len sme o nu zavadili - ako projekty Mikeho Patona) bol prijemny a zvuk lepsi ako som od XN270 cakal - urcite tomu dopomohli aj ostatne pripojene komponenty.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

este dve fotky noveho prirastku:
hned po vybaleni
jnqUXi7-t5ns8AC3LIzLeNM21xKyqClQQWOz3Gb8ESQ.jpg
https://www.dropbox.com/s/boci0iy4wv93d ... 0.jpg?dl=0

prehodenie policiek ktore sa da u stojanu Stand Audio dobre kombinovat
T0H4jQpBNbbHmAsWSACZ-9XJTP3kiuLYEUy-8IXqvQQ.jpg
https://www.dropbox.com/s/wy19iclucwe2j ... 1.jpg?dl=0
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

kedze stale mam dost vela hudby na CD a niekedy mam chut len tak strcit CD do mechaniky a nebabrat sa so ziadnym PC ci MAC.
Prebehla u mna obmena "letiteho" CD playera Sony XA50ES za o nieco menej "letity" Audio Analogue Maestro 192/24 rev.2.0.
Pred casom som vymenil rack Standaudio za estetickejsi a zatvaraci kus nabytku. Podstatne lepsie sa udrziavaju komponenty nezaprasene a kedze som na spodok noziciek nainstaloval gulickove loziska tak sa da v pripade potreby stojan odsunut od steny. Vdaka tomu ze mam predzosik hore a pristup ku kablom je dobry to ani moc netreba.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: blesk666

Příspěvek od slayers »

Ty bedny jsou bomba.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

prave do toho tlacim Bacha a neni to vobec spatne
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

cedeckoo
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

Macbook Pro nahradil dnes ako transport pre FLAC-y Aurender N100-H
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

zatial to vyzera slubne
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

a uz to hra
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: blesk666

Příspěvek od PavelDosko »

ale ides ! pekne
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: blesk666

Příspěvek od PavelDosko »

p.s. prinos Arenderu popises ?
neni placka, neni highend
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

nerad by som hodnotil zatial zvukovy prinos, nechcem byt pod vahou nadsenia neobjektivny. Uz len to ako je urobeny soft, ako perfektne intuitivne a rychlo prebehla instalacia a ako funguje ovladanie tak musim smeknut.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: blesk666

Příspěvek od PavelDosko »

perfektne funguje i ovladani tabletem treba foobaru, spis jak to hraje :-) p.s. verim ze ok
neni placka, neni highend
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

no ja mam zatial pocit ze lepsie ako z Macbooku (VLC Media Player) alebo z HP Folio (Windows/Foobar). Kludne, prirodzene, zaroven detajlne. Az mi je to divne
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: blesk666

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak vono pouzivat na audiofilni poslech VLC mi neprijde idealni. Nic proti te aplikaci, prehraje vse a ma spoustu nadstandardnich funkci, ale specializovane "audiofilni" aplikace ci zarizeni, kterehoz jsi nyni majitelem, bude vykazovat jine vysledky (smerem k lepsimu). Mne to tedy prekvapive neprijde a preji Ti mnoho hodin spokojeneho poslechu s Aurenderem :thumbup:
Dieter Burmester
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

Dieter: znamenalo by to ze snad tem soft (VLC) nejak upravuuje data? tsk ci tak nezaznamenal som nejakyy zvukovy rozdiel VLC/amAC OSX proti Foobar/Windows
Cim viac pocuvsm tym viac som presvedceny o zvukovom prinose Aurenderu
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: blesk666

Příspěvek od PavelDosko »

ahoj, mel jsi predtim nejak mezi PC a DAC osetreny USB signal nebo jen natvrdo USB kabel ?
neni placka, neni highend
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

Pavel: nie len priamo PC alebo MAC>kabel>DAC
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Odpovědět