efičak

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

efičak

Příspěvek od efičák »

Ahoj, ročník 67 se vyposlouchal na něco mezi elektronkou a tranzistorem,neb mám takový svojský vkus na zvuk...

Přesné tranzistory se zkreslením menším než malé? Yamaha !
Předzesilovač Yamaha CX-70 není tak neutrální dokonce má malinko vlastní zvuk. Co považuju za nejbáječnější jsou korekce!
A že jich má! Ovladač hlasitosti je rozpůlen na variabilní loudnes a hlasitost.
Ideální na digital a dobrou hudbu na špatných nahrávkách.
Další korekce zařadí frekvenci od níž se úprava bude dít, výborné.

Gramofonový předzesilovač je grandiozní jak konstrukcí přes půl předzesilovače a zvukem analogově plný.
Moje přesná Acutex 415 s hrotem Shibata není na správném gramci a s jiným phonem dával trochu důraz na sykavkách. CX-70 hraje jak pozouny na kůru a kdybych měl lehké ramínko asi bych atakoval kvalitu MC LO přenosek. Asi...

Tohle všechno se odehrává na lehce barvícím velejmném předzesilovači a když se takto oslazený signál přivede do přesného koncáku Yamaha M-45 se zvoleným provozem v áčku, je to pěkně po efičákovsku.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: efičak

Příspěvek od Mark Levinson »

efičák píše: mám takový svojský vkus na zvuk...
To máme všichni :thumbup: .
Vítej, nebylo by možné přidat i nějakou fotku?
Mark Levinson
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: efičak

Příspěvek od efičák »

Vlastním 2 gramofony Tesla, ale neumím je zprovoznit.

Proto na mém stolci trůní vyráběč dojmů z Japonska, kvalitní automat nižší třídy AKAI 103 R.
Klasické ramínko s odnímatelným držítkem gramopřenosky.

Nejdřívě mi dělal radost s základní Ortofon OM5e, bez problému jak pro Pop nebo vážnou hudbu. I zavolal přítel technik, posedlý parametrama, měřením a přesností.
Chtěl ať vyzkouším japonskou přenosku Acutex 415 , vynikající MM s hrotem Shibata. Zvuk byl hned dynamičtější, okraje pásem pěkně přesné, ale celek byl rozcepován na spoustu detailů bez soudržnosti a předání hudebního poselství se stalo nesnadným.
Přenoska je konstruovaná k velmi lehkým ramínkům kolem 5 gr. efektivní hmotnosti. Těžký kovový odlitek podobný DJ,s přístrojům vyrobeným pro profesionální provoz v náročných podmínkách ji příliš utlačuje a zvuk neodpovídá.

Ron zapůjčil Ortofon MC 10 Supreme , jež s těžkým ramenem umí a navíc hraje krásně, ještě v neutrálních barvách.
Phono to vyzvedlo a milé překvapení je, že se hlučný pohon a levné provedení nepodepisuje v rukopisu snímání. Přenoska je těžká, protizávaží je vyšroubováno a neumožňuje zavřít plexi kryt.
Velká kvalita reprodukce ....

Ramínko má snadno snímatelný headschell, výměna přenosky je otázkou 5 minut když nepočítám seřízení snímacího úhlu a přesahu za trn ložiska.
To mě přimělo si pořídit další přenosku, vyrobenou v Ortofonu pro rakouský Pro-Ject Audiosystems.
Je MC s nízkým výstupem pro MC přenoskové předzesilovače.
Cena je plně srovnatelná s základníma MM přenoskama a její výhodu vysoké jakosti zvuku za minimální cenu využiji jen díky phonu ve svém předzesilovači.
Přenoska se celkem rychle rozehraje, využívaje automatického přehrávání LP na gramci, se jednu noc rozohnila na Bachovými kantátami z Eterny.
Pro mé potřeby běžného hifi poslechu, je kvalita více než uspokojivá. Automatický gramofon jehlu chrání vylučujíce přímé manuální spouštění ramínka a zařízením stop, které ramínko vrátí desku do držáku po dohrání desky.

Děkuji adminovi za přivítání, žel fotky nedodám, mé stereo neodpovídá zaměření fóra na nejvyší kvalitu reprodukce.
Bedny dělal Aleš Bílý s Dawsem, doladěné na můj subjektivní vkus s mírným poklesem na výškách a jsou jen střední kvality.
Stojanovky musím mít kvůli čtvercovému půdorysu pokoje, veškeré sloupy tu způsobily dunění. Akustiku nemám a kabely levné Oehlbachy NF-14 signál cinch a reprokabely pocínovaná křížová čtyřka v silikonové izolaci střídaná s koaxiálem.
Aparát je vintage z let kolem 1990 po pracném servisu a doufám, že mi vydrží dlouho.

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: efičak

Příspěvek od adrian »

Ahoj Eficak,myslim,ze v klude mozes supnut par fotiek,tiez som zvedavi a viem,ze nie som sam okrem admina. Tvoje prispevky sa super citaju :thumbup:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: efičak

Příspěvek od martinowsky »

Ahoj. Taky musím Ti napsat, že vložit fotografie v Tvém případě (i jiných) není nic nemistneho. Bo nejdůležitější je přístup a přehled. O čem v Tvém případě není pochybnosti. Myslím a pevně věřím, že doba co sami odešli někteří členové, kteří mi psali ať držím hubu, že nemám sestavu za milión tak hovno slyším, je dávno pryč. Zdar 3X.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: efičak

Příspěvek od efičák »

Nerad fotím a detail neumím.
Ronův Ortofon MC-10 Supreme v pozadí P-J Pick it MC-1.

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
Odpovědět