jeronym

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
jeronym
Příspěvky: 63
Registrován: 10 kvě 2015 13:06

jeronym

Příspěvek od jeronym »

Zdravim vsechny mistni uzivatele. Vzdycky jsem mel rad hudbu temer vsech zanru. Je mi skoro 37 let, rad zevlim a posloucham hudbu. V praci me to nebavi, ale doma si rad poslechnu ve sluchatkach nebo v reproduktorech. Sluchatka mam Beats :thumbup: ktere hrajou fakt dobre. Reproduktory mam o neco horsi od Geniusu 5.1, ale i tak jsou plne dostacujici. Daji se dobre stelovat. Hudbu posloucham vetsinou digitalni nebo nekdy navecer z kazet, z prehravace od znacky Aiwa. Muj sem je mit domaci kino s 11 kanaly. Treba casem... ;)
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: jeronym

Příspěvek od Pamela »

Nazdar chlape.
Sohlasím s tebou že Genius 5,1 jsou plně dostačující na poslech hudby a hlavně zahrají jakýkoliv žánr.
Hlavně to štelování je na nich skvělé. DK 11,2 musí znít super, poskládané třeba z těch Genius, to musí
být nářez. Držím palec, ať se jednou dočkáš.
P.S.
V sobotu okolo desáté hodiny pojedeme kolem vašeho ústavu*, tak mávej z okna.

*V tomto případě se nejedná o výzkumný ústav.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: jeronym

Příspěvek od Ramones »

:silent:
Eddie50
Příspěvky: 6
Registrován: 01 úno 2014 17:10

Re: jeronym

Příspěvek od Eddie50 »

to snad není možné =))
jeronym
Příspěvky: 63
Registrován: 10 kvě 2015 13:06

Re: jeronym

Příspěvek od jeronym »

Asi jsem se spatne vyjadril. To domaci kino chci mit s normalnim receivrem. A reproduktory budu muset koupit asi nove :???: protoze momentalne jsou zesilovace a elektronika ve subwoferu. Vubec me nenapada jak jinak by to slo udelat. Na googlu jsem nenasel nic. Kazdopadne prvnich 17 tisic uz je nasetrenych :thumbup: Takze tot doplneni mych planu :)
Ps.: nejak nechapu uplne ten prvni komentar. Hlavne tu popudlivou cast.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: jeronym

Příspěvek od Yngwie »

Jeronýme, odhalil jsem tě ... jsi sociální experimentátor se sebevražednými sklony, že? =))
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: jeronym

Příspěvek od pajuna »

Rozumim tomu, ze tu plati "cim vic repro, tim vic adyddas"? ...nebo zkusit elektricky vyboj a casem priblizovat zvuku s klasickym stereem? :shock: :lol:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
jeronym
Příspěvky: 63
Registrován: 10 kvě 2015 13:06

Re: jeronym

Příspěvek od jeronym »

No ja mam rad prostorovy zvuk. Takze timto smerem bych se chtel ubirat. A klasicke stereo se mi moc z hlediska prostoru nelibi. Napriklad jeden muj znamy ma receiver s 5.1 a to je super. Jsou tam predvolby na prostorovy zvuk a je to fakt bomba. Clovek to uplne slysi a pripada si jak v kine na koncertu nejake kapely. Proto muj sen 11 reproduktoru v dobre kvalite...
Jaky elektro?
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: jeronym

Příspěvek od martinowsky »

To jsem zvědav co z tohoto vyleze?
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: jeronym

Příspěvek od Vlado222 »

Ja tiež. :razz:
jeronym
Příspěvky: 63
Registrován: 10 kvě 2015 13:06

Re: jeronym

Příspěvek od jeronym »

Vy teda spise doporucujete jenom stereo jestli chapu dobre. 2 reproduktory a nic vic? Neni to archaicke a nedelate si ze me srandu? A co u filmu? To prece nemuze fungovat.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: jeronym

Příspěvek od martinowsky »

Tady nejsi na video fóru. Filmy zde neřešíme. Ale to sis jistě všiml.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: jeronym

Příspěvek od adrian »

jeronym píše:No ja mam rad prostorovy zvuk. Takze timto smerem bych se chtel ubirat. A klasicke stereo se mi moc z hlediska prostoru nelibi...
To preto,ze si nepocul dobre stereo,vsetky tvoje oblubene cd su nahrane v stereo rezime...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
jeronym
Příspěvky: 63
Registrován: 10 kvě 2015 13:06

Re: jeronym

Příspěvek od jeronym »

Vsiml, to byla poznamka jenom. No ale drzme se tematu. Co je na prostorovem zvuku spatne? Vzdyt to je moderni technologie. A jak jinak by clovek poznal z kama hrajou jednotlive nastroje. Kdyz necham pustene jenom 2 predni reproduktory, tak zvuk uplne ztrati "stavu" - vite co myslim...
jeronym
Příspěvky: 63
Registrován: 10 kvě 2015 13:06

Re: jeronym

Příspěvek od jeronym »

Adrianovi: no to nevylucuju, ale co jsou dobre reproduktory, kdyz ty geniusy jsou podle nekterych ne uplne dobra volba. Nebo jinak.: daji se poridit do 10 tisic?
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: jeronym

Příspěvek od Vlado222 »

Nedajú. Aspoň nie také čo zahrajú 3d, hoci sú iba dva.
Fox_25
Příspěvky: 156
Registrován: 03 črc 2012 02:29

Re: jeronym

Příspěvek od Fox_25 »

11 kanálů je pro žabaře, to chce alespoň 24 kanálů vč. 4 suplwoferů. Prakticky by měly stačit 4 sestavy genius 5.1, akorát nevím jaký zdroj signálu by to měl pohánět, ale to netuším ani u toho 11 kanálového zvuku.
jeronym
Příspěvky: 63
Registrován: 10 kvě 2015 13:06

Re: jeronym

Příspěvek od jeronym »

Takze jak jsem prochazel forum a trochu internet, vypada to ze bych mel:
Venovat se stereu, protoze to je hlavni na co dela hudba.
Nasetrit co nejvic na nejake 2 reproduktory a spravne je postavit.

Chapu to spravne? Dekuji za rady, ikdyz to neni co jsem si predstavoval,ze uslysim :shock:
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: jeronym

Příspěvek od ivanb_cko »

jak psal adrian - hudba se nahrává STEREO! V něm jsou obsaženy i prostorové informace, které dobré stereo bedny dokáží přednést aniž bys potřeboval "prostorový zvuk". Reálně pokud nějaký X-kanálový receiver vezme tuto stero nahrávku a začne ji "dělat prostorovou" tak ji prostě jenom kazí. Zkus si v nějakém studiu poslechnout nějaký špičkový aparát a jistě zjistíš, že je stereo naprosto v pohodě ;) No a film, to je kapitola sama pro sebe - ty jsou dělány pro použití "prostorového zvuku".
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: jeronym

Příspěvek od pajuna »

Vyse napsane vystihuje strucne a jasne smysl poslechu hudby, snad jen s tim, ze tobe bude stacit si poslechnout zcela prumernou stereo sestavu abys poznal o cem tu mluvime (vzhledem k tomu, co mas doma) . Vykasli se na vice chrastivych kanalu, usetri na jednoduchou entry level ve stereu, predevsim repro/zesilovac.
..a k otazce, "co jsou dobre reproduktory"?....pro nekoho je velky kompromis repro za 200k a nekdo je spokojeny s tema za 5k, ...otazka sluchu, zkusenosti, moznosti, prostoru...
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Bond 007 alias Monte

Re: jeronym

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Tož paju, repro za pět k, tak s něčím takovým nemůže být spokojený ani hluchý :lol: , jinak chápu co jsi myslel.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: jeronym

Příspěvek od Dieter Burmester »

ivanb_cko píše:hudba se nahrává STEREO!
To je velmi nepresne. Kdyz pominu fakt, ze samotne slovo STEREO nema se dvema kanaly nic sposlecneho (toto spojeni vzniklo az jakousi vulgarizaci, jinak ma slovo STEREO vyznam blizky slovu "VICERO", proto treba Dolby Stereo jakozto vicekanalovy system (L-C-R-Surr) obsahuje slovo STEREO, ale o dva kanaly se v zadnem pripade nejedna), tak tvuj predpoklad, ze hudba "se nahrava STEREO", by platil pouze v pripade porizeni zaznamu mikrofonem se dvema kapslemi nebo dvojici mikrofonu v nejakem ze znamych rozestaveni (typicky AB, XY, ORTF, MS apod.) Ovsem i ta klasika se uz davno netoci na jednu dvojici mikraku. Dneska mas tech dvojic vicero za pomoci tzv. spotovych mikrofonu urcenych ke snimani a podpore jednotlivych nastrojovych sekci. Ale je mi jasne, co jsi chtel rici. Pokud jeronym neposloucha muziku porizenou nejakou ze surroundovych technik snimani, tak je mu ten vicekanal na muziku opravdu k nicemu. Na filmy, to je jina. S jeho vysnenym poctem beden by si doma mohl poustet filmy ve formatu Barco Auro 3D :mrgreen:
Dieter Burmester
jeronym
Příspěvky: 63
Registrován: 10 kvě 2015 13:06

Re: jeronym

Příspěvek od jeronym »

Dobry vecer, tak za prve dekuju vsem za dobre minene rady. Vidim zde velkou shodu v tom ze nejlepsi bude koupit poradne repro na stereo. Aj zesilovac. Takze rekneme ze mych 17 tisic necham na zesilovac a nasetrim na reproduktory. Co tyhle? http://www.daliaudio.cz/daliaudio/eshop ... i-Lektor-8
Se mi docela libi
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: jeronym

Příspěvek od Ramones »

Výborně...a pak, že to nejde :thumbup:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: jeronym

Příspěvek od pajuna »

Konecne rozumna uvaha :thumbup: .
Jeste bych doporucil zvazeni nekolik dulezitych bodu, nakup repro z druhe ruky (dostanes se tak s kvalitou mozna dvakrat vyse), volbu beden z hlediska kombinace se zesilovacem a zejmena akustickych podminek (velikost pokoje, postaveni v mistnosti apod.)
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
jeronym
Příspěvky: 63
Registrován: 10 kvě 2015 13:06

Re: jeronym

Příspěvek od jeronym »

No mistnost... mam volne cele jedno patro v baraku. Poslouchal bych v mistnosti 6x8 m zhruba. No akustika, proste si pustim hudbu a sednu do kresla. Mistnost se bude hodit k reprakum, protoze je v ni velka drevena knihovna :razz: a bude to k sobe ladit.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: jeronym

Příspěvek od adrian »

jeronym píše:No mistnost... mam volne cele jedno patro v baraku. Poslouchal bych v mistnosti 6x8 m zhruba. No akustika, proste si pustim hudbu a sednu do kresla. Mistnost se bude hodit k reprakum, protoze je v ni velka drevena knihovna :razz: a bude to k sobe ladit.
Jeronime,miestost super,akustika by mohla byt ak je knihovna takmer v celej miestosti a je super,ze ti to bude pekne ladit,ale najprv by ti malo ist o vysledny zvuk :thumbup:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
jeronym
Příspěvky: 63
Registrován: 10 kvě 2015 13:06

Re: jeronym

Příspěvek od jeronym »

Sak jste rikali ze 2 reproduktory jsou dobre a ty co se mi libi ze taky :???: knihovna je pres celou kratsi stranu mistnosti . Jestli myslite umisteni reproduktoru, tak je mi to fuk. Ale radsi bych je dal kratsi stranu mistnosti , aby ne nepralo slunicko
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: jeronym

Příspěvek od Vlado222 »

Ze mu to žeriete. :crazy: Robí si prču. :thumbdown:
jeronym
Příspěvky: 63
Registrován: 10 kvě 2015 13:06

Re: jeronym

Příspěvek od jeronym »

Prosim, zanech podobnych komentaru. Jinak diky sem za radu. Jsem naprosty laik, a asi to se mnou nemate lehke. Jinak se budu drzet vasich rad
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: jeronym

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Najlepšia vec na akustiku miestnosti sú balíky vlhkej slamy. Doporučujem ju umiestniť na obidve steny susediace s knihovňou.
Rado
Příspěvky: 11
Registrován: 03 říj 2011 11:24

Re: jeronym

Příspěvek od Rado »

Ta vlhkost by neměla překročit 80 %. Balíky slámy ale nedosahují takových výsledků, jako sněhové kvádry stejné velikosti, rozmístěné šachovitě nad sebe.
jeronym
Příspěvky: 63
Registrován: 10 kvě 2015 13:06

Re: jeronym

Příspěvek od jeronym »

Zas tak prehanet to nebudu. Jsem videl na fotce ze nekde byvaji aj kuzeliky na stenach, ale to nechci. Nelibi se mi to a zabira to moc mista.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: jeronym

Příspěvek od fox »

Vlado222 píše:Ze mu to žeriete. :crazy: Robí si prču. :thumbdown:
Asi někdo, jako byl boro. :lol: http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... 59#p115159
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: jeronym

Příspěvek od pajuna »

Vlado222 píše:Ze mu to žeriete. :crazy: Robí si prču. :thumbdown:
Ja mam obavu ze nerobi :!:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: jeronym

Příspěvek od Vlado222 »

Pajuna píše:Ja mam obavu ze nerobi :!:

[-x No aspoň je tu zábava.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: jeronym

Příspěvek od Vlado222 »

Jeronym kúp si toto, budeš mohol hrať po všetkých izbách na tom tvojom voľnom poschodí. :smile:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
jeronym
Příspěvky: 63
Registrován: 10 kvě 2015 13:06

Re: jeronym

Příspěvek od jeronym »

Tak uz je nakoupeno. Bohuzel jsem zklamany. Zvuk je suchy a basy absolutne chybi. Prostor je spatny, 2 reproduktory jsou malo.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: jeronym

Příspěvek od Federmann »

jeronym píše:Zdravim vsechny mistni uzivatele. .... Reproduktory mam o neco horsi od Geniusu 5.1, ale i tak jsou plne dostacujici.
jeronym píše:tomu věřte :lol: já ve skutečnosti geniusky nemám, ale miluju černý humor.

=))
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Odpovědět