Vico26

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Vico26
Příspěvky: 69
Registrován: 14 úno 2015 20:50

Vico26

Příspěvek od Vico26 »

Zdravim ve spolek,

kedze som si konecne nasiel chvilu casu, tak sa rychlo predstavim. Volam sa Viktor, mam 35 rokov, a o hifi som sa zacal zaujimat pred 3 rokmi. Jazda to bola relativne rychla a to v nasledovnom poradi:

1. 1/2012 som si kupil Q Acoustics 2000 domace kino s receiverom Yamaha 767. Dovod bol hlavne, aby som mohol prepinat jednym ovladacom medzi projektorom a televiziou. Mozete to vyriesit s HDMI switchom, alebo receiverom podporujucim 2 HDMI vystupy - zvolil som tuto variantu. No a celkom sa mi zapacil dospely zvuk proti Onkyu HD -22 SKS. Pravdu povediac sme s bratom padli na zadok oproti predoslej zostave 

2. 7/2012 prebehol upgrade na Dali Zensor 5.1 (zatial vždy inspiracia hlavne z What Hifi :silent: ). Zvuk vyrazne lespi nez Q Acoustics – tie sa zdali v porovnani neskutocne ploche. Celkom spokojnost, ale chcel som viac.

3. 2013 prebehla vymena paru dali Zensor 1 a subwooferu za Sonus Fabe Venere 2.5 v bielej farbe. No konecne som mal doma hifi. Pustal som si prvy vecer potichu a citil som vacsi objem. Zrazu sa mi pacili aj klasicke diela, nielen pop music  .

4. Receiver Yamaha 767 som vymenil za Cambridge AZUR 651 R. Zvukovo celkom fajn masina. Mam ju doteraz. Asi nie je predajna (cena bola cez 30 tis. CZK). Takze mi asi ostane navždy, hehe. Ma svoje muchy – ta najvacsia je, ze vypadava HDMI aj pticky signal – tak 1x za hodinu. Celkom otravne. Na forach sa vsetci ponosuju, nikto to nevie vyriesit. Cambridge Audio je podla mojho nazoru kvalitovo slabsia znacka.

5. Receiver som musel doplnit o stereo zosilovac – ako inak Cambridge Audio 851 + prevodnik Electrocompaniet PD-1. No a vtedy som zistil, ze stereo nahrávky maju presne definovany priestor – kde je spevak v strede, a hudba sa odohrava nielen medzi reprakmi ale siaha aj daleko za ne. S hlbkou to bolo v tom case trochu poslabsie, alebo som to este neregistroval (možno stacilo, ze som mal repraky uplne na zadnej stene). Jedina chyba zostavy bola, ze som pocuval na repro kabloch krizova stvorlinka do steny. Az som si raz vyskusal riadny kabel, no a vtedy som as skoro po.... Ja som bol totalny skeptik. Skusal som nejake RCA kabely asi za 2 tisic. Nic som nepocul, tak som sa nechal presvedcit neveriacou vacsinou, ze na kabloch absolutne nic nie je. Ale uz mam k audio woodoo patricny respekt ^:)^ a nic apriori nezatracujem.

6. No a rok 2014 sa odohral v znameni komplet upgradu:
a. Venere => Sonus Faber Olympica 3. Sonusy mi nejako ucarovali. Aj kde uznavam, ze za tu cenu su asi aj lepsie repro.
b. CA 851 A => Pass Labs INT 30. Tak tu som padol na zadok, a pochopil som co je cista trieda A. A este k tomu od machra ako je Nelson Pass. Asi najlepsi moj komponent v zostave.
c. EC PD-1 => PS Audio PWD MK2 s bridge-om. Zvukovo velmi velmi dobry DAC so streamerom. Analogovy zvuk – perfektna scena. Streamer sa sem tam zasekne. Kupil som z druhej ruky za velmi dobru cenu.
d. Repro kabel – Krautwire Ultima 2 bol v cene k Pass Labs – od pana Tomasa Kalinu (este raz vdaka). Zatial mi staci.
e. Prepojovak Crystal Cable XLR reference – skusal som ich asi 5 kusov, a tento bol najcistejsi najtransparentnejsi na mojej zostave.
f. Sietove kabely LessLoss Original a Signature - neskutocne aky rozdiel oproti standardnym kablom... Odskusane aj u priatela muzikanta.

7. 1/2015 som sa este potesil so sluchátkovou zostavou:
a. Hifiman HE – 560
b. Leben 300 SX
c. Prevodnik/sluch.zosilovac Ifi iDSD Micro

Este som si kupil obaly na repro a vsetky zosilovace – predsa mam male deti, tak aby som predisiel nejakym nehodam. Tak a to je momentalne konecna. Dal som si zavazok 2 roky nic nekupovat. Ale hlavne užívat.

A mozem povedat, ze ked mozem tak si uzivam. Sluchatka kludne každý vecer – jediny problém, ze hned zaspim :oops: . Co sa tyka hudby tak sa mi paci skoro vsetko okrem teda popu a toho co hraju na radiach. Ta hudba je vacsinou tak jednoducha a zvukovo nekvalitna, ze ma vobec nebavi. Momentalne sa mi najvaic paci:
• First Aid Kit – Stay Gold
• Oscar Peterson – cokolvek
• Art Pepper – Rhytm Section
• Diana Krall
• Klasika: Gustav Mahler, Sans Saints
• Jim Croce, Joe Bonamasa (teraz si prave pustam Vienna Opera House – bomba), John Lee Hooker, Van Morrison
• A vela dalších.

To je v skratke vsetko. Skusim natiahnut nejake foto. Skoda, ze je toto forum tak trosku mrtve. Hlavne kde som si precital vsetky predstavenia jednotlivých clenov, tak by clovek cakal, ze to tu bude zit. Skoda, ale chapem to. Niet vela casu…
Vsetkym hifistom zdar! Prajem aby ste si hudbu uzivali a nasli v nej potesenie, ktore som nasiel a nachadzam ja.
IMG_3260.jpg
IMG_3261.jpg
IMG_3262.jpg
IMG_3264.jpg
IMG_3265.jpg
IMG_3268.jpg
IMG_3263.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Vico26

Příspěvek od adrian »

Ahoj Vico,
vitaj na fore,pozeram,ze premien mas za sebou dost,tak asi celu cestu z Low do HighEnd :thumbup: Zostavicka super :clap: nechces popisat blizsie jej zvuk? Porovnaval si Pass int30 s 150 ?
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Vico26

Příspěvek od aretax »

Pekné, podobný vývoj asi ako u väčšiny z nás. Ak máš rád Oscara Petersona, odporúčam Ti: Oscar Peterson Trio - Bursting Out s All Stars Big Band. Podľa mňa jedna z jeho najlepších nahrávok.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Vico26
Příspěvky: 69
Registrován: 14 úno 2015 20:50

Re: Vico26

Příspěvek od Vico26 »

To Adrian: nie Int 150 som nemal moznost vyskusat. Ja som chcel prace 150ku, ale vysvetlili mi, ze sa predava hlavne 30ka v pomere 4:1. Tak som vyskusal a uz som nemohol inak. Velmi dobry PRAT - neustale si clovek podupkava \m/

Mal som moznost vyskusat Devialet 110 a Audia Flight 3. Velmi slusne. S devialetom neskutocna kontrola nad reprakmi, bez digitalneho zvuku. Ale az s Pass som zazil chvile, ked clovek nedokaze stopnut hudbu...

Vidim, ze si zmenil repro za Harbeth. Spokojnost?

To Aretax: vdaka za tip :thumbup: To CD nepoznam.zatial u mna vedie We get requests.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Vico26

Příspěvek od adrian »

Ano vymenil som Mini Two. Zatial sa este len rozohravaju,ale uz teraz som velmi spokojny. ^:)^ Po dvoch tyzdnoch hrania je zvuk otvorenejsi,taky sytejsi,zlepsil sa priestor a lokalizacia .
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Vico26

Příspěvek od pajuna »

Ahoj Vico,
vitej na foru a diky za predstaveni :thumbup: Pekne.

Pustil ses do zmen teda razantne. Olympica potrebuji pomerne dost prostoru kvuli basum. Jak mas velkou mistnost?
Take jsem zil dlouho se SF a pokracuji tak trochu v Serblinove tradici, ikdyz na mensich kouscich :smile:

Vidim i krasny Leben, jako samostatny sluchatkac bych si ho vybral asi take, ma uzasny plny malebny zvuk.

At ti to hraje :thumbup:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Vico26
Příspěvky: 69
Registrován: 14 úno 2015 20:50

Re: Vico26

Příspěvek od Vico26 »

To Pajuna: Mistnost mam 8x4 metra - klasicka obyvacka s kuchynskym rohom. Repro mam na dlhsej stene asi meter od bocnej steny. Repro mam nalepene na zadnu stenu, ale ked pocuvam tak si ich povytiahnem 50-70cm.

Co sa tyka kontroly basov, Pass Labs je celkom pevny (specifikacia iba30w :eek: ), neduni mi to. Mozno sem tam nie je bas uplne konturovany. S Devialetom som mal bass pevnejsi a NESKUTOCNE hlboky. To som este nikdy nepocul. Ale pre mna to je druhorade. Teraz povazujem za najdolezitejsie: PRAT, timbre (farba nastrojov), a imaging (priestor).

Leben ako sluchatkovy zosilovac je podla mna bomba. Aspon som nic lepsie nepocul. Hifiman 560 su brutalne neutralne. Cellkovy vysledok skvely.

Kedze som relativne zaciatocnik, a nemam toho tolko napocuvaneho, tak musite moje nazory brat s rezervou =))
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Vico26

Příspěvek od martinowsky »

Ahoj. Velmi velmi pekna sestava. Libi se mi to. I prebaly na bedny me zaujaly, pac u me bedny s velkou rodinou a prately jiz nejsou ve stavu A++.
Jak pises posunuti beden do prostoru zde bude mit velky vliv na stereo. Mam to x krat vyzkouseno kdy jsem musel znamym bedny prestavet.:-) Takze nebat se toho.
. jeste bych zareagoval na poznamku o mensi kvalite stroju od CA. Jako jejich castecny fanda nechci nic plane obhajovat. Ale jelikoz jsem mel a mam jejich masin za zivot doma jiste temer deset a zatim bez poruchy. A v zhledem kvantu zbozi jimi prodanych po Evrope diky pomeru kvalita/cena je jista poruchovost celkem v poho a mozna predpokladana. Otazka zni proc jsi Tvuj problem resil pres ruzna fora s nejistym vysledkem a pocitemkdo Ti vubec odpovi??? Reklamaci a servis musis preci zakonite resit tam kde vznikla. A to prodejce. Ne nejake forum. Myslim ze CA to maji celkem pokryte po Evrope.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Vico26

Příspěvek od martinowsky »

Tak to byla jen technicka poznamka. Jinac verim ze dospele SF hraji s temi stroji skvele. Slysel jsem jejich modelu nekolik vcetne Tvych a zvuk se mi libil. Velky plny pritom pohodovy.
Tak at Te to furt bavi vinsuju. A co gramec a podobne srandy do budoucna ???
Hifi zdar 3x
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Vico26

Příspěvek od Yngwie »

Vico26 píše:To Pajuna: Mistnost mam 8x4 metra - klasicka obyvacka s kuchynskym rohom. Repro mam na dlhsej stene asi meter od bocnej steny. Repro mam nalepene na zadnu stenu, ale ked pocuvam tak si ich povytiahnem 50-70cm.

Co sa tyka kontroly basov, Pass Labs je celkom pevny (specifikacia iba30w :eek: ), neduni mi to. Mozno sem tam nie je bas uplne konturovany. S Devialetom som mal bass pevnejsi a NESKUTOCNE hlboky. To som este nikdy nepocul. Ale pre mna to je druhorade. Teraz povazujem za najdolezitejsie: PRAT, timbre (farba nastrojov), a imaging (priestor).

Leben ako sluchatkovy zosilovac je podla mna bomba. Aspon som nic lepsie nepocul. Hifiman 560 su brutalne neutralne. Cellkovy vysledok skvely.

Kedze som relativne zaciatocnik, a nemam toho tolko napocuvaneho, tak musite moje nazory brat s rezervou =))
Moc pěkný vývoj ... Leben CS 300XS chválím ... používáš nějaké jiné než stock lampy? Extrémně dobře si s ní sedí NOS TESLA. Pokud se týká těch SF Olympica, tak ty hrají velmi dobře s extrémně silným koncem v AB. Zkoušel jsem s "áčkem" a nebylo to úplně ono, ale možná, že je na tom Pass lépe než Luxman. Tak užívej hudby a přeji ti, ať nezabředneš do neustálých výměn :thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Vico26

Příspěvek od Mark Levinson »

Viktore vítej,
parádní čtení a obdivuhodný vývoj za tři roky bez fatálních chyb, což se každému z nás určitě nepovedlo. Dobrý výběr oblíbené muziky :thumbup:.
Neuvažuješ o nějakém zdroji zvuku CD/SACD? Ten nábytek je od Finite Elemnte?
Jinak přeji mnoho krásného poslechu a inspirace na HEF.

Zdraví Viktor
Mark Levinson
Vico26
Příspěvky: 69
Registrován: 14 úno 2015 20:50

Re: Vico26

Příspěvek od Vico26 »

martinowsky píše:Ahoj. Velmi velmi pekna sestava. Libi se mi to. I prebaly na bedny me zaujaly, pac u me bedny s velkou rodinou a prately jiz nejsou ve stavu A++.
Jak pises posunuti beden do prostoru zde bude mit velky vliv na stereo. Mam to x krat vyzkouseno kdy jsem musel znamym bedny prestavet.:-) Takze nebat se toho.
. jeste bych zareagoval na poznamku o mensi kvalite stroju od CA. Jako jejich castecny fanda nechci nic plane obhajovat. Ale jelikoz jsem mel a mam jejich masin za zivot doma jiste temer deset a zatim bez poruchy. A v zhledem kvantu zbozi jimi prodanych po Evrope diky pomeru kvalita/cena je jista poruchovost celkem v poho a mozna predpokladana. Otazka zni proc jsi Tvuj problem resil pres ruzna fora s nejistym vysledkem a pocitemkdo Ti vubec odpovi??? Reklamaci a servis musis preci zakonite resit tam kde vznikla. A to prodejce. Ne nejake forum. Myslim ze CA to maji celkem pokryte po Evrope.
Ahoj Martinowski! Diky za pochvalu.
Ja som bol tiez fanda Cambridge Audio ^:)^ , a za tu cenu asi celkom dobry zvuk. Napriklad moj receiver prehra bezpecne kazdy iny receiver v podobnej cene (odber 1400W), takze s tym nemam problem. Ale naozaj blbne HDMI/Optical handshake. A s tym neurobis absolutne nic. Nie je to na reklamaciu. Ako sa hovori, to je vlastnost. Vysledkom je, ze ked prehravas hudbu z pocitaca cez receiver, tak ti chybaju z kazdej skladby prve 3 sekundy. Pri pozerani filnu, strati signal tiez minimalne 1x za film, skor castejsie.
Vico26
Příspěvky: 69
Registrován: 14 úno 2015 20:50

Re: Vico26

Příspěvek od Vico26 »

To Yngwie: Pouzivam zatial stock lampy, a ani neplanujem zatial vymienat, na to som este amater :oops: Ale teraz vidim, ze som to asi napisal blbe XS nemam ale asi mam F. Presne si to ani nepamatam, ktory mam :eek:

AB-cko som skusal ten zosik 851 (2x120w) od Cambridgu. A faktom je, ze mal dynamicke spicky lepsie zvladnute ako ten moj Pass. A Devialet 110W (najslabsi model), ten mal take dynamicke spicky, ze som tomu az nechcel verit. Poznate ten pocit, ked sa muzika a hlasitost stupnuje, a vy len cakate kedy sa to oreze, a ono nic :eek: . Stale rastie hlasitost a bez skreslenia. Brutal. Uplne chapem tie ospevujuce ody na Devialet.
Odhadol by som, ze Pass zvlada tak 70-80% :thumbup: vykonu Devialetu (napocitali mu nejakych cez 100W vykonu pri 8Ohm - ale uz v AB). Sem-tam by som si mozno aj nieco pustil na vyssiu hlasitost, ale pocuvam hlavne potichu, alebo stredne nahlas. S passom mozem pocuvat aj na hlasitost 01 a ma to "objem" a da sa to pocuvat. Ako som uz pisal, z toho co som mal moznost vyskusat, tak s Passom ma muzika bavi uplne najviac.

Inak som chcel skusit Luxmana, ale v Praze sa nedal pozicat, a bedne sa mi nechcelo nosit do studia (co mi bolo navrhnute predajcom :???: ). Kdezto KASAudio mi pozical riadne zosik proti zalohe, ja som ho zapojil v piatok vecer, a vypol som az v pondelok rano. Cely vikend som si klepkal nohami do rytmu - som bol v euforii.
Vico26
Příspěvky: 69
Registrován: 14 úno 2015 20:50

Re: Vico26

Příspěvek od Vico26 »

Mark Levinson píše:Viktore vítej,
parádní čtení a obdivuhodný vývoj za tři roky bez fatálních chyb, což se každému z nás určitě nepovedlo. Dobrý výběr oblíbené muziky :thumbup:.
Neuvažuješ o nějakém zdroji zvuku CD/SACD? Ten nábytek je od Finite Elemnte?
Jinak přeji mnoho krásného poslechu a inspirace na HEF.

Zdraví Viktor
Diky Mark Levinsone!

Precital som si aj tvoj vyvoj - nevidel som tam fatalne chyby. Samzorejme vsetko je relativne. A hlavne zavisi od toho, ako ma kto napocuvane. Ja mam stale relativne malo. Takze uznam, ze niekto by mohol zhodnotit moju zostavu ako nie uplne vyladenu, a identifikoval by slabsie miesta. Naopak nevylucujem, ze by som sa posadil nazadok z inych (mozno aj lacnejsich) zostav, ktore tu maju niektori clenovia vyladene.

Ano ten nabytek je od Finite Elemente - jedine co sa mi hodilo k IKEA nabytku :-) Na CD-cka som lenivy. Keby som bol nasiel silu na vymienanie a udrziavanie nejakych nosicov -tak by som asi zvolil analog. Ale kvoli deckam, to asi v najblizsich rokoch nehrozi [-x

Este si vsimnite to akusticke riesenie co mam za reprakmi :lol: - to je japonska stena, ktoru, ked nepustam projektor tak mam zatiahnutu. Asi to moc nepomaha, ale spon pre pocit :crazy:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Vico26

Příspěvek od Yngwie »

Vico26 píše:To Yngwie: Pouzivam zatial stock lampy, a ani neplanujem zatial vymienat, na to som este amater :oops: Ale teraz vidim, ze som to asi napisal blbe XS nemam ale asi mam F. Presne si to ani nepamatam, ktory mam :eek:

AB-cko som skusal ten zosik 851 (2x120w) od Cambridgu. A faktom je, ze mal dynamicke spicky lepsie zvladnute ako ten moj Pass. A Devialet 110W (najslabsi model), ten mal take dynamicke spicky, ze som tomu az nechcel verit. Poznate ten pocit, ked sa muzika a hlasitost stupnuje, a vy len cakate kedy sa to oreze, a ono nic :eek: . Stale rastie hlasitost a bez skreslenia. Brutal. Uplne chapem tie ospevujuce ody na Devialet.
Odhadol by som, ze Pass zvlada tak 70-80% :thumbup: vykonu Devialetu (napocitali mu nejakych cez 100W vykonu pri 8Ohm - ale uz v AB). Sem-tam by som si mozno aj nieco pustil na vyssiu hlasitost, ale pocuvam hlavne potichu, alebo stredne nahlas. S passom mozem pocuvat aj na hlasitost 01 a ma to "objem" a da sa to pocuvat. Ako som uz pisal, z toho co som mal moznost vyskusat, tak s Passom ma muzika bavi uplne najviac.

Inak som chcel skusit Luxmana, ale v Praze sa nedal pozicat, a bedne sa mi nechcelo nosit do studia (co mi bolo navrhnute predajcom :???: ). Kdezto KASAudio mi pozical riadne zosik proti zalohe, ja som ho zapojil v piatok vecer, a vypol som az v pondelok rano. Cely vikend som si klepkal nohami do rytmu - som bol v euforii.
Máš CS-300F, tam jsou jiné lampy ... nevšiml jsem si toho. Devialet jsem ochoten poslouchat a jako all-in-one do obýváku se mi to líbí a hraje to skutečně pěkně, ale digitál se tam nezapře (srovnání s drahými tranzistory a lampami nedopadá dobře). Ten nejnižší model 120 má ale dobrý poměr cena výkon. Je to nicméně mnohem lepší, než co jsem doposud u digitálu slyšel ... Lyngdorf nebo Wadia nevyjímaje .... ty bych domů fakt nechtěl :mrgreen:
Vico26
Příspěvky: 69
Registrován: 14 úno 2015 20:50

Re: Vico26

Příspěvek od Vico26 »

To Yngwie: Hej Wadia Intuition 01 ma sklamala, ked som ju skusal. Ja si myslim, ze keby urobil Devialet receiver - digitalny zosilovac na 5 a viac kanalov, tak to by bola sila.

Ten Leben 300 XS je asi este lepsi nez to F-ko, je tak?

Vidim, ze mas vybavenie komplet Luxman. Ten sa mi velmi pacil, skoda ze som nemohol vyskusat.

Chlapi, nikto z vas nahodou nie je z Prahy, vsak?
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Vico26

Příspěvek od Yngwie »

Vico26 píše:To Yngwie: Hej Wadia Intuition 01 ma sklamala, ked som ju skusal. Ja si myslim, ze keby urobil Devialet receiver - digitalny zosilovac na 5 a viac kanalov, tak to by bola sila.

Ten Leben 300 XS je asi este lepsi nez to F-ko, je tak?

Vidim, ze mas vybavenie komplet Luxman. Ten sa mi velmi pacil, skoda ze som nemohol vyskusat.

Chlapi, nikto z vas nahodou nie je z Prahy, vsak?
Někteří tvrdí, že je lepší XS, ale já si myslím, že oba mají své ...F je rozhodně lepší sluchátkový zesilovač, protože neobtěžuje brumem, který je výrazně nižší ... nevýhoda je, že lampy výkonové nejsou EL84 a nelze si tak moc hrát.
Odpovědět