Fous

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Fous
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2010 08:09

Fous

Příspěvek od Fous »

Zdravím Vás,někteří si jistě všimli že už jsem i na jiných fórech,ale říkal jsem si když už tady čtu tak se také představím.Některé ze zdejších členů znám o osobně z různých hifi výletů a rád poznám i další.

Než jsem se prokousal k tomu co mám teď,trvalo to nějakých cca 30let,ale nebylo to vůbec špatné,člověk si ledascos vyskoušel.Začal jsem v nějakých 15letech s mono zes.a jednou velkou bednou a polským kazeťákem někdy v roce 1975,potom přibylo rádio s VKV a poslech výborného pořadu Větrník a Třikrát 60 a to stereo, což samozřejmě vyprovokovalo k pořízení prvního sterea,Byl to tesla gramec se zesilovačen asi 2x 15W nějaký NC něco a první stereo repro Tesla vyplněné igelitem.Pecka!!!
Nojo jenže pak to začalo,občas jsem se dostal k někomu kdo měl něco lepšího a bylo na průšvih zaděláno,- chce to změnu - tohle co mám doma nejde poslouchat,Tím začal kolotoč prodejů a nákupů :crazy: .Postupně se u mne vystřídaly zesilovače Transiwatt,několik Kenwoodů,několik Technicsů,pak konečně dorazila první Anglie Arcam to byla proti japoncům podstatná změna,následovaly veškeré typy Dudků (380 má ještě brácha asi už 12let k plné spokojenosti),pak Accuphase,a Pass a Proceed...,s repro to bylo ještě zajímavější už jsem taky hrál na leccos jen namátkou několikero stavebnic komplikovaně objednávaných za komančů z Německa,finské Saroy,nějaké Pioneery,pak Magnepan MMc a velká MG 2,8,Dynaudio Contour 1,2 a velké 3,8 asi,výborné Genesis VI,Tannoy TD-12,JM Lab Utopia Diva...
Zdroje taky tak různé typy tunerů,a kazetáky,několikero typů gramofonů no a v roce 1985 či 6 první CD Tesla, zakoupený na stavební půjčku :D ,ten jsem splácel asi deset let a to už jsem měl dávno poněkolikáté něco jiného,pak Technics,Kenwood,CEC,Mark Levinson...
Postupem času mi došlo, že bez vlastní poslechové místnosti nemá smysl do dalších dalších výměn jít,protože pokud není stejně postižena i rodina,případně není hifista absolutní vládce domásnosti, bude to vždy pouze kompromis.
Mám to štěstí že žiji v rodinném domě a tak jsem časem předělat podkroví na poslechovku,kde si mohu dělat co chci.Ať si kdo chce co chce říká akustika místnosti dělá ve výsledku 60% zvuku. Další podstatný vliv má umístění reproduktorů a teprve potom následují drobná doladění pomocí kabelů a dalších hifi hraček. Mám mnohokrát ověřeno osobně,i na různých fórech,hifisti problém se zvukem řeší různými pomůckami často i za dost peněz, ale pohnout bednou o půl metru to ani omylem. Už kolikrát jsem si říkal jestli je nějaká norma jak v obýváku postavit hifi,asi ano protože většinou je to tak že bedny pěkně do rohu na ně kytku nebo jelena v říji a mezi ně stolek s televizí. No nic trochu jsem ujel,ale myslím si než toto,tak raději kvalitní sluchátka.

Tak a na co momentálně poslouchám
Zdroj- Lexicon RT-20 pro CD a DVD ho používám pouze jako transport
předzesilovač Proceed AVP-2 , používám ho i jako převodník,má i HDCD, pro mne jako příznivce multikanálu nemá konkurenci
zesilovač koncové Mark Levinson No.431 pro hlavní bedny a No.433 pro centr a zadní bedny
repro kompletní sestava Focal Utopia Be, přední Micro Utopia,zadní Alto Utopia a centr Utopia
podporu na basech obstarává subwoofer Velodyne DD-18
jako zdroj obrazo projektor Sanyo
kabeláž Audiques ,repro Inakustik 1602,1302
hlavní komponent samostaná akustickými úpravami ošetřená poslechová místnost.

Co se hudby týká:blues/rock, rock v podstatě ve všech jeho podobách od hard po progres.Na vážnou jsem asi ještě nedospěl i když jsem se snažil.Mám kamáráda co má tisíce CD s vážnou hudbou,( poslouchá i třeba King Crimson)požádal jsem ho o nějaké vzorky,že to vyzkouším ale nic ,prostě mi tam ta kytara chybí.

Hudba z počítače mne nezajímá ,pouze jako zkouška pokud to neznám,mp3 poslouchám pouze v autě,protože mi tam přijde CD škoda.

Zdravím Fous.
Tady je pár foto:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Fous

Příspěvek od pajuna »

Zdravim noveho prispevatele Fouse!
Koukam, mas uz taky neco v zivote i muzice najeto ;) . Doladena poslechovka, pohoda jen pro sebe, velmi slusne komponenty vyssi rady, pekna sbirka...Co se tyce muziky, ja jsem se taky ke klasice prokousaval postupne, obcas neco poslechnu, ale rock a jazz zustava navzdy v popredi.

Co to mas za panely na stenach a strope? Nevadi te vetsi bedne v rohu maly prostor okolo?
Vitej na foru.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Fous

Příspěvek od Mark Levinson »

Fousi vítej,
konečně jsi zde :clap:. Poslechovka, aparát, sbírka CD to vše excelentní. K tomu není co dodat, hezky jsi to sepsal a nafotil. Líbí se mi i to ocenění, které držíš v ruce.
Pro mne trochu trauma, JM-Lab Alto Utopia jako efektové zadky :silent:.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Fous

Příspěvek od fox »

Tak to je masakr. Není co dodat. :thumbup: :clap:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: Fous

Příspěvek od monte »

Pěkný příklad skalního hifisty, ať žije rock :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Fous

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Fousi, to je nádhera :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Děkuji Ti za všechny hifisty a High-endisty za nádherné foto a představení :)

Máme mnohé společné, 100 % souhlasím s tím, že akustika dělá 60% zvuku a to že spousta hifistů má dilema hýbat s reprosoustavami, mm pro mě hrají roli a nejen v mé místnosti. Někteří mě určitě potvrdí, když mě přenechali pracovat v jejich poslechovce a já ustavoval jejich miláčky s metrem a vodováhou v ruce :)

Jsem velmi rád, že se taky nestydíš za kompletní foto včetně sebe sama.
Snad to zde rozhýbe více čtenářů se také představit, ikdyž nemají takový aparát, na tom vůbec nesejde, každý jsme nějak začínali.

Mohl by jsi popsat co to máš na zdech za akustické panely?

Ještě by mě zajímalo, kdy na takovou sošku jako máš Ty došáhnu? Ještě si budu muset asi pár let počkat že ?

Rád bych si to někdy uTebe poslechl, Zappadady byl velmi nadšený....

S pozdravem Petr 5.
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Fous

Příspěvek od bigjoe »

Hmmm...jsi fakt dobrej pacient. Vítej mezi námi. Tu místnost ti závidím, taky něco takového plánuju, ale zatím se manželka nechce vystěhovat :D . Nojo, no...nemůžeme mít všechno. Tak ať ti to hraje.
bigjoe
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
davidsound

Re: Fous

Příspěvek od davidsound »

Taky zdrravim Fouse a moc se mi libi poslechovka a vsechny ty nadherne vecicky uvnitr. Leta vyvoje a piplani stala urcite za to. Moc hezke fotky. Co Te nakonec privedlo k tomu, uprednostnit Micra pred Altama? Ja sam mam regaly osobne rad, ale u Tebe jsou plnohodnotne sloupy jen jako zadni k DK. Diky :thumbup:
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Fous

Příspěvek od lubin »

Tak tady snad ani negativní názor zaznít nemůže. Poklona. A taky závist :D . Za samostatnou poslechovku minimálně!!! Když ten Tvůj úvod člověk tak hezky "pokřoupá" a potom očkem mrkne na fota, neubrání se dojmu, že tímto žiješ. Skvělé. Hezky napsané. A že to dobře hraje?? To slyšlím až sem :lol:
Jo...jak tu někdo napsal...dobrej pacoš :clap:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Fous

Příspěvek od Peer »

Chlape, skvělé! :thumbup:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Fous

Příspěvek od zappa »

Fousi,ty jsi ozdoba každého fora,a všichni musí závidět,že tě tu mají.Pro mne jseš favorit pro nejlepší předtstavení ,protože ty jsi jediný, kdo si splnil své sny z mladých let a nemusí se dohadovat ze svojí polovičkou,jak to má ve svém bigbítové království vypadat!!!Jsi pro mne příkladem hifisty-rockera a tvoje poslechovka je prostě úžasná,a škoda že bydlíš tak daleko,rád bych v tvé poslechovce trávil více času.Super,super,super.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Fous

Příspěvek od winelover »

Krásné, perfektní a dotažené do posledního detailu. Víc není třeba komentovat. Gratuluju!
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Fous

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Tomu se říká parádní audio kamrlík, vyhrál jsis s tím teda.
Osobně mi tam nesedí ty přední bedýnky celkem daleko od sebe a dost natočené na posluchače, ale nepochybuju, že jsi s tím dost laboroval a hledal nejlepší variantu, což dokazuje i to, že vepředu nemáš ty třípásma ( zřejmě tam hraje velkou roli ten zúžený strop). Nadšení pro věc a rockerství z těch fotek vyloženě čiší, a už je mi jasné proč fous :smile:
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Fous

Příspěvek od Zdeny »

Tedy Fousi, jako bych četl svůj životopis (jsme stejně staří(. ty samé začátky, koupě a prodeje, než člověk pochopil, že bez kamrdlíku (cimry) to prostě hrát nebude '(ne tedy, že já tu svoji mám dodělanou, ale mám už aspoň jasno v tom, že ji dodělat jednou musím).

Jo, to byly doby, Větrník, 3x60... Poláci...

Jen doatz: nemáš to obráceně: Velké bedny vzadu a malé vpředu:-) ?

Hezké, fakt moc!
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Fous
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2010 08:09

Re: Fous

Příspěvek od Fous »

Jsem samozřejmě rád že se Vám to líbí,protože mně taky :mrgreen:
Pokusím se odpovědět na některé otázky: ptáte se na panely na stěnách,je to vyrobené od firmy která dělala akustiku je to vata potažená tkaninou a je to vloženo do dřevěného rámu,to je varianta na stěnách v podstatě pouze na odstranění bočních odrazů,ty trojúhelníkové v rohu a ty na stropě už jsou dělané jinak tam je pod tímto materiálem vzduchová mezera.To na boku co vypadá jako obklad stěny jsou basové "tlumiče" či jak to nazvat,jsou udělány "cik cak" ,je to vlastně jakási membrána která utlumí basy.
Postavení beden je vlastně dílem náhody,už jsem to asi někde psal,původně byli ve předu samozřejmě Alta, no ale protože jsem trochu hračička a "štelování beden" mne docela baví,tak jsem je jednou zkusil přehodit a ono se mi to zalíbilo takže to tak zůstalo.Je pravda že takové sorroundy je trochu :oops: luxus,ale co se dá dělat,zkoušel jsem je prodat,ale než je prodat za pár šlupek to si je raději nechám a mám multikanál jako víno.
Ta fotka u mne zkresluje, bedny stojí v rovnostranném trojúhelníku,takže žádné moc od sebe.
Rozestavení beden není náhodné,můžu směle odpřisáhnout že jsem prošel celou místnost dá se říct po centimetrech,ale takhle je to prostě nejlepší a to jak podle uší tak i podle měření. Jinak proměření místnosti vřele doporučuji,kolikrát opravdu stačí jen trochu jiné postavení beden případně poslechového místa a je vše jinak,a to jak k lepšímu tak k horšímu.Trochu s tím pomáhám u kamarádů,takže i vím o čem mluvím.Mikrofon a noťas s prográmkem a je vše mnohem jasnější.
eLko
Příspěvky: 107
Registrován: 29 pro 2010 20:19
Bydliště: Bratislava

Re: Fous

Příspěvek od eLko »

velmi pekne :thumbup:
paci sa mi ta stena s cd.

Este som hladal DD-18 a tusim je za kreslom. To musia byt celkom rany do chrbta \m/
Fous
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2010 08:09

Re: Fous

Příspěvek od Fous »

Tušíš správně tady je:
Obrázek
Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 11
Registrován: 23 led 2011 13:36

Re: Fous

Příspěvek od korys »

Tááááák, a fčil jsem se ... :silent:
Bravo, smekám. Sedím tu s otevřenou hubou a nemůžu se vynadívat na ty krásné fotky realizovaného snu. :ymdaydream:
Dal bych to jako vzor na titulku. :thumbup:
USHER V-6O1, DENON PMA-2000R IV, CA Azur 65OBD
Co je důležité, je očím neviditelné...A.de Saint
Fous
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2010 08:09

Re: Fous

Příspěvek od Fous »

Zdravím po delší době, co je u vás po létě nového? Končí léto a dokonce i to babí , takže začíná hifi sezona,jak jsem koukal proběhly nějaké návštěvy, byla i první hifi výstava v Bratislavě, přichází výstava ve Waršavě,takže hifisti ožívají. I u mne nastaly nějaké změny. Moje Utopia Alta našli nového majitele, přece jen jako suroundy nebyly špatné :thumbup: ,ale přece jen jich byla dost škoda. Hrál jsem celé léto vesele na Micra a vůbec to nebylo špatné, no ale přece jen červík vrtal, že nějaké sloupky by nebyli špatné. Říkal jsem si, že buď koupím něco většího do předu (třeba Revel Studio) a Micra dám dozadu, nebo dokoupím ještě jedna Micra nebo si udělám radost a koupím Diabla no a bude multikanál jak víno. Další variantou bylo ,že pořídím nějaké Magnepany, nebo Logany,protože tenhle typ repro mám moc rád,ale přece jen ke mě jsou moc velké.
No a co bylo dál, jako obvykle náhoda, mám kamaráda a doma mu to prostě nehraje a nehraje,měnil bedny , zesilovače , kabely,místa pro poslech i pro bedny a prostě nic,tak jsme se dohodli, že vezmu noťas a mikrofon a zkusíme co s tím. Měřily jsme ,posouvaly bedny a ono to prostě nešlo a nešlo,pořád byla na basech boule jako blázen, nešli z toho žádné výšky prostě děs a běs. Už jsme si mysleli, že jsou bedny v háji, no nic naložili jsme je do auta a hurá ke mně, to byla ůplně jiná písnička,až se zdálo že to nemohou být ty samé reproduktory. Napadlo mne vzít k němu moje Mikra , přece jen nemají takový basák tak uvidíme, kamarád už ničemu nevěřil a pro klid duše souhlasil. Takže znovu vše do auta a zpět k němu. Postavíme proměříme a ejhle ono to hraje a jak. Takže, povídá, nechceš to vyměnit ? Chvilku jsem přemýšlel a pak si říkám proč ne, přece jen 3 pásmo s páskovým výškáčem a středákem má něco do sebe a něco takového už jsem taky chtěl, rozměr je ke mě tak akorád a tak jsem se stal majitelem repro PIEGA. Musím říct že nelituji,repro hrají jak z praku,krásně vzdušně, neagresivně, barevně, prostě mne to baví. Uvidíme co bude dál, znám se, ještě jsem doma nezkoušel celoaktiv, takže tomu nechávám dvířka otevřená, vždyť hifi je pro mne zábava a hraní si. Zdravím Fous
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Fous

Příspěvek od bigjoe »

Tak ti gratuluji ke změně - to je vždycky motivující, protože nové koště... :thumbup:
A taky tomu tvýmu kámošovi, to musí bejt na bednu ~x( , když to furt nehraje, ale pak ta úleva... \m/
Foxi - u tebe jsme si zvykli na perfektní fotodokumentaci, tak to prosím doplň a taky napiš, jaký typ těch Piega máš.
ahoj bigjoe
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Fous

Příspěvek od Mark Levinson »

No tak Fousi pochlub se jaké to jsou Piegy. Tuto značku velmi dobře znám, u nás bohužel trochu opomíjená, ale pro mne zvukově velmi, velmi dobré. Zvláště pokud máš model s koaxiálním páskovým středovýškovým reporduktorem. Piega má tuto technologii patentovanou a myslím, že je jediná na světě kdo to dokáže vyrobit (někde se s tím chlubili). Jedná se o páskový středový měnič, který má ve středu integrovaný páskový výškový měnič. Něco podobného jako dělá třeba KEF, ale páskové provedení. Tělo beden je z kartačovaného hliníku a celkové zpracování je špičkové je to prostě švýcarské. Zvukově je to mňam :thumbup:.
Takže gratuluji a tleskám :clap:.

Obrázek
Mark Levinson
Fous
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2010 08:09

Re: Fous

Příspěvek od Fous »

Tady je pár fotek, model je TC70 a vzadu TP3 ty mají jen výškáč.
391.jpg
392.jpg
393.jpg
394.jpg
395.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Fous

Příspěvek od pajuna »

Krasne rybi oko :thumbup:

Vypada to hezky. Jak mas velkou tu mistnost :?:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Fous
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2010 08:09

Re: Fous

Příspěvek od Fous »

4,30x5,60
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Fous

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Zajímavá historka, a vzešla z toho změna řekl bych správným směrem.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Fous

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Fousi :

Gratuluji k pořízení nových reprosoustav, vypadají velmi zajímavě.

Přeji pohodový poslech a hodně spokojených zážitků :thumbup:
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Fous

Příspěvek od Teti »

Vypada to uzasne Fousi! Poslechovka jak ma byt...
Kolik si takova sranda cucne pri poslechu, nebo filmu?
Nepremyslel jsi nad gramofonem?
Mas i nejaky druhy system?
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Fous

Příspěvek od Mark Levinson »

Fousi,
TC 70 jsou výborné, gratuluji a přeji pohodový poslech. Doufám, že po pár dnech poslechu napíšeš své dojmy jak, že Ti to hraje a jak si to sedlo s aparátem a další postřehy.
Gratuluji :clap:
Mark Levinson
Fous
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2010 08:09

Re: Fous

Příspěvek od Fous »

Zdravím ,pokusím se něco napsat.Nejsem žádný hifi básník, takže nečekejte žádné vzletné obraty.
Mám repro doma cca 3 týdny,takže jak to hraje? Překvapivě dobře si to sedlo s Mark Levinsonem, čekal jsem že to bude ostré, ale opak je pravdou, výšky jsou vzdušné a čisťounké až se mi chce napsat kam se hrabe Berilium,ale takhle to samozřejmě nejde brát , je to prostě taky výborné ale hraje to jinak. Přesto , že Micra na která jsem hrál posledního cca půl roku jsou vynikající, tak přece jen třípásmo je někde jinde,celkově zvuk u Pieg je živější a barevnější,byl jsem zvědav na spojení klasických basů s páskovými středy a výškami,ale žádný problém , vše jede v jednom šiku jako jeden muž. TC 70 se teď jmenují Coax70 ,ale je to tatáž bedna jen s jiným názvem.
Vzhledem k tomu, že při výměně za Micra jsem přišel i repro kabel a k nim jsem dostal nějaký kabel bez názvu, samozřejmě jsem hned zkusil něco půjčit,nějakou dobu jsem přehazoval a poslouchal,moc moudrý jsem z toho nebyl, i když jsem trochu nadržoval tomu dražšímu značkovému, přece jen jsem nakonec přemluvil manželku a ta mi anonymně přepínala a přehazovala kabely no a tady jsem nepoznal žádnou změnu. Takže, zatím nechám co mám.
Pro Tetiho:Kolik ten můj aparát baští vůbec netuším, a je mi to celkem jedno. O gramofonu zatím neuvažuju a to z několika důvodů:za prvé - znám se, takže něco za 10000kč nechci a na něco pořádného momentálně nejsou prostředky, - za druhé nejde jen o gramo, ale i předzes což jsou další prašule, a za třetí pochybuji, že nějak radikálně změním svoji oblíbenou hudbu, už teď mám některé svoje oblíbence v několika vydáních a další sadu na vynilu se mi už nechce pořizovat.
Pokud se někdo budete motat u nás na jihu a máte zájem o poslech, tak se ozvěte.Zdravím Fous
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Fous

Příspěvek od zappa »

Fousi,co je s tebou?Co nového ve tvém světě?Doufám,že je vše v pořádku?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Fous
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2010 08:09

Re: Fous

Příspěvek od Fous »

Ahoj Michale, v osobním životě vše ok, v profesním jsou nějaké trable a tam nastávají nějaké změny sice ne příjemné , ale říkám si že každá akce vyvolá reakci tak třeba to bude k lepšímu. Jinak v hifi žádná novinka s Piegama jsem velmi spokojen, dá se říct že čí dál tím víc, proto ani nemám potřebu někam psát a pak se případně přít o to co je lepšího. Zdravím Fous
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Fous

Příspěvek od Mark Levinson »

Fousi,
my se tady nepřeme =))
ale jinak s Tebou souhlasím. Za mne Piega :thumbup:, tuto značku znám a zvuk se mi moc líbí. Škoda, že jsi tak daleko.....
Jinak přeju úspěšné vyřešení problémů v profesním životě.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Fous

Příspěvek od zappa »

Mark Levinson píše:Fousi,
my se tady nepřeme =))
ale jinak s Tebou souhlasím. Za mne Piega :thumbup:, tuto značku znám a zvuk se mi moc líbí. Škoda, že jsi tak daleko.....
Jinak přeju úspěšné vyřešení problémů v profesním životě.
:thumbup: Napsal jsi to dobře.Někdy se stavím na poslech.Čus
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Fous
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2010 08:09

Příspěvek od Fous »

Zdravím ,
opět po delší době. Musím se přiznat,že poslední dobou trochu HIFI zanedbávám, ať už pro pracovní zaneprázdnění, nebo počasí,( v poslechovce je hrozné vedro), nebo i pro to, že se docela věnuji dalšímu koníčku, kterým je kolo.
No ale proč vlastně píšu, v sobotu jsem vyrazil s manželkou na výlet do Linze, ona dělala svoje kolečko ... no a já zase vyrazil na svoje za Hifi časopisy. No jo ale kam, tam co dříve byla prodejna knih a měli zde snad všechny HIFI časopisy co v německu vycházejí , je zrušena, místo ní prodejna iphonů, (jak symbolické) , v druhé prodejně pouze jeden výtisk AUDIA a AUDIO test. Po otevření nic zajímavého. No nic podívám se do prodejny CD. Ještě na jaře sice žádný zázrak ,ale přece jen cca 8 regálů s CD, jak s rockem, indís atd. ,dnes 2!! regálky s mixem všeho možného, jinak DVD, hry, případně Bluray filmy.
Jdu do další prodejny to samé, nezoufám navštěvuji ještě Media markt, no ale je to stejné... Jsem docela rád , že mám udělanou zásobu a tak možnost poslouchat a poslouchat . Nedávno jsem měl debatu s několika mládenci cca 18-22let, o hudbě a poslechu, když jsem jim řekl že si kupuji CD s hudbou, tak se na sebe podívali a povídají- " Pane Fousek,vy si ještě dneska kupujete muziku? Vždyť je všechno zadarmo na internetu." Já hlupák stará jim povídám ,nojo ale já mám rád když to pěkně hraje. Na to vytáhli iphony,ukázali mi svoje stažené zbírky a sluchátka, a povídají tady je budoucnost. Tak nevím,není ten náš koníček trochu na ústupu?
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 92
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: Fous

Příspěvek od funkyman »

na ustupu ? ako pre koho..nezmenis techniku a ani dobu,ale
moje deti, ked si pustam platnu..sice neveriacky pozeraju..ale najstarsia sa uz aj pytala kolko stoji taky jednoduchy analogovy aparat..a jej kamoska dokonca odo mna kupila par platni..lebo na internate ten gramofon co ma aj pocuva - je to pre mladych hlavne cool..aj ked je to len vynimka..predsa to moze fungovat aj takto-hoci rychlost,pohoda a mozno aj lenivost a penazenka nakoniec zvitazia
nevyhneme sa vsak aj my buducnosti..ja uz nemam kam cd a lp ukladat,preto vazne uvazujem o streamingu..
....music is my sanctuary,music is my life....
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 92
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: Fous

Příspěvek od funkyman »

este k tym obchodom-to je strasne..kto ti dnes umozni vypocut si nezname cd? a ma aj siroky vyber?
na prstoch ti spocitam kde mozem kupit cd po vypocuti..dokonca aj v Medii, Saturne u zap. susedov uz len sporadicky..o platniach ani nehovorim..
dokonca aj v specializovanych obchodoch , napr. v USA mi dovolili vypocut len 5 kusov platni-aby som vraj nezdrzoval inych zakaznikov..nehorazne..hlavne ked som si tam pripravil cca 40ks..ale kupi to niekto bez vypocutia? ..tak sa necudujme ze aj toto vedie ludi k nahratiu doma..mylim sa?
....music is my sanctuary,music is my life....
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Fous

Příspěvek od tujatuja »

funkyman píše:este k tym obchodom-to je strasne..kto ti dnes umozni vypocut si nezname cd? a ma aj siroky vyber?
na prstoch ti spocitam kde mozem kupit cd po vypocuti..dokonca aj v Medii, Saturne u zap. susedov uz len sporadicky..o platniach ani nehovorim..
dokonca aj v specializovanych obchodoch , napr. v USA mi dovolili vypocut len 5 kusov platni-aby som vraj nezdrzoval inych zakaznikov..nehorazne..hlavne ked som si tam pripravil cca 40ks..ale kupi to niekto bez vypocutia? ..tak sa necudujme ze aj toto vedie ludi k nahratiu doma..mylim sa?
Já si vybírám CD na základě poslechu ukázek na amazon.com nebo allmusic.com, případně i na stránkách samotných umělců, a pak si objednám v internetovém obchodě. Samozřejmě, ty ukázky bývají dost krátké a nemohou poskytnout dokonalou informaci o tom, co kupuji. Občas bývám zklamán, jindy nadšen - to už je prostě riziko.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Fous

Příspěvek od Mark Levinson »

Fousi,
zajímavé postřehy, dobře jsi to napsal jen mi při čtení bylo trochu smutno. Snad nebude tak zle, někteří mladí se zase vracejí ke klasice, tedy vinyl a CD. Nebude jich mnoho, ale ta naše hifistická populace taky není nijak početná, prý nás je jen 4% =)).
A ty obchody? To je bohužel trend dnešní doby, ale nemyslím, že je likviduje nezájem, ale spíše internet. Prostě na internetu je to zboží levnější a lidi prostě kupují tam kde je to levnější a neuvědomují si, že ten kamenný obchod i když je krapet dražší, tak poskytuje ten komfort si to zboží dobře prohlédnout, osahat a v našem případě i poslechnout. A to je velká škoda nás všech.

P.S. Fousi, to horko už mi taky vadilo, ale teď je u nás parádně \:D/
Mark Levinson
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Fous

Příspěvek od boxer »

Kupování klasických nosičů jde do kopru dlouho. Již dnes je ten pád tak velký, že mírné zvýšení prodeje LP za posledních pár let to nezachrání.

LP a CD zůstanou okrajovou a drahou záležitostí 4% (spíš menší) menšiny.
drvoštěp
Příspěvky: 81
Registrován: 17 led 2012 14:43

Re: Fous

Příspěvek od drvoštěp »

Já bych s těmi 4% byl opatrnej.Do žádného průvodu se nechystám... :oops: :oops: :oops: Ale je pravda že jsme pro ostatní poněkud zvláštní.Proč prej kupovat když net je zadáčo!!!
Odpovědět