Fous

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Fous

Příspěvek od PGH »

Ja nakupuju CD a SACD v kamenem obchodě a protože nakupuju docela dost tak tam mam i pěknou slevu skoro jako na netu a neplatim poštovne a nemam problem s připadnou vyměnou. U nas Olomouci mame už jen jeden obchod na naměsti a druhej Bontonland v Tescu. Před par lety jich bylo asi 6.
Uživatelský avatar
Robinson
Příspěvky: 77
Registrován: 26 pro 2010 14:58
Bydliště: London/GB

Re: Fous

Příspěvek od Robinson »

Tak co já vím ,tak lidi kolem mě nikdy nekupovali cd,protože se daly vypálit,teď už je HDD na pc tak velké že se to nevypaluje - stahují se celé discografie,ale nic se nemění na tom,že kvalita zvuku je lepší na nosičích. Až se kvalita zvuku vyrovná nebo přeskočí kvalitu nosičů,tak potom se bavme. Zatím ať si masa vypaluje já si věc,kterou mám rád koupím.
monte

Re: Fous

Příspěvek od monte »

Vše je o penězích. Osobně nevydávám na hifi, ale na nosiče i padesát tisíc ročně. Možná proto, za komoušů bylo vše nedostupné a dnes vše hltám a mám hroznou radost z originálu. :thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Fous

Příspěvek od Mark Levinson »

Fousi,
zdravím Tě a chci se zeptat co je u Tebe nového (nejen hifi)? Profesně OK? Všimnul jsem si, že jsi Piegy prodal, prozradíš co je nahradilo? I fotka by bodla, od Tebe je to vždy radost se pokochat i pohledem :thumbup:.
Mark Levinson
Fous
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2010 08:09

Re: Fous

Příspěvek od Fous »

Ahoj, pravda už jsem se delší dobu neozval. Není tak nějak co psát. Profesně se to stále nechce pohnout, ale nezoufám!!! V hifi žádná změna, pravda je, že jsem Piegy prodával, dokonce jsem měl i kupce ( kterému se tímto ještě jednou omlouvám) , ale nakonec jsem si to na poslední chvilku( dva dny před prodejem :oops: ) rozmyslel a neprodal. Tak že v klidu poslouchám a občas objevím něco nového a pro mne zajímavého. Naposledy kapely Izz a Discipline. Teď se těším na nově remastrované YES od Wilsona v multikanálu. Pokud jedete na výstavu , je pravděpodobné že se tam potkáme. Zdravím Fous
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Fous

Příspěvek od Mark Levinson »

Fous píše:Ahoj, pravda už jsem se delší dobu neozval. Není tak nějak co psát. Profesně se to stále nechce pohnout, ale nezoufám!!! V hifi žádná změna, pravda je, že jsem Piegy prodával, dokonce jsem měl i kupce ( kterému se tímto ještě jednou omlouvám) , ale nakonec jsem si to na poslední chvilku( dva dny před prodejem :oops: ) rozmyslel a neprodal. Tak že v klidu poslouchám a občas objevím něco nového a pro mne zajímavého. Naposledy kapely Izz a Discipline. Teď se těším na nově remastrované YES od Wilsona v multikanálu. Pokud jedete na výstavu , je pravděpodobné že se tam potkáme. Zdravím Fous
Jsem rád, že je vše OK, na výstavu se chystám, takže se těším na setkání (i s jinými členy) :thumbup:.
Mark Levinson
Fous
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2010 08:09

Re: Fous

Příspěvek od Fous »

Ahoj po delší době. Rád poslouchám hudbu v multikanále, což v poslední době díky vycházejícím titulům byla velká radost. V podstatě vše vyšlo ve verzi CD-DVD, nebo CD-DVD-a. Jenže teď přichází to ale. dnes došel balíček s Yes-Realyer e verzi CD-BR, přesto že jsem objednal CD-DVD. Co s tím? Jasně můžu to vrátit, ale poslední deska od Opeth pouze CD-Blue-ray a zřejmě budou přibývat. Takže zvažuji pořídit přehrávač BR. Jenže co? Pokud se podívám na net všude píšou vynikající obraz, (2K a 4K a já nevím jak se to vše jmenuje), mne však obraz nezajímá. Rád bych něco co umí kvalitně multikanál z BR přes digi výstup. Vše ostatní mám pořešené. Zatím mne zaujal Panasonic DMP-BDT-500. Pokud máte někdo s tímto strojem zkušenost , dejte zprávu, případně nápad na něco jiného v nějaké lidsky zaplatitelné hladině ,budu rád za info.Oppo a podobné stroje jsou pro mne momentálně cenově mimo mísu. Nepotřebuji ani milion všech možných funkcí.Dík Fous
Fous
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2010 08:09

Re: Fous

Příspěvek od Fous »

Ahoj, takže nákup BR přehrávače jsem nakonec odložil na neurčito, přece jen hudby je mraky i na nosičích , které zvládne můj stávající stroj. Holt Opeth budou jen ve stereu, na multikanálovou verzi si nechám zajít chuť. Yes jsem vyměnil za DVD-A a je to. No a při té příležitosti jsem dokoupil i nové vydání Jethro Tull - WarChild The 40th Anniversary theatre edition, opět remastr SW a opět výborný. Ten chlapík je neskutečnej, pokud je někdo workoholik tak on je snad definice :D . On snad ani nespí,jinak si nedovedu vysvětlit jak toho může tolik zvládnout. Jinak všem příznivcům multikanálu vřele doporučuji. Zdravím Fous
Fous
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2010 08:09

Re: Fous

Příspěvek od Fous »

Ahoj všem hifistům po opravdu dlouhé době. Takže co je u mne nového: vzhledem k delší dobu přetrvávajícím profesním trablím jsem se rozhodl pro uskromnění se co se mého hudebního koníčku týká a prodával jsem repro Piega. To se tedy moc nedařilo, ale nakonec to dopadlo dobře, snad jsou oba kupci spokojeni. Při prodeji malých dvojpásem jsem se dostal opět k repro Magnepan. Jejich majitel má po přestěhování velmi malý byt a tak jsme si repro vyměnili. On má moje malé Piegy, no a já od něho vzal Magnepan SMG-B. Nějaký čas jsem měl doma Magnepany současně s Piega TC-70, tak že jsem mohl porovnávat a po čase zjistil , že vlastně mám nejčastěji zapojené Magnepany a Piegy postávají v rohu jako zadní bedny v multikanálu. Po nějakém čase jsem natrefil na další pár Magnepanů , které si přivezl zamilovaný američan a pak se rozvedl a repro prodával. Tak že, stav byl multikanál Magnepan , Piega nezapojená stojí v rohu. :roll:. Nakonec se Piegy prodaly a zdálo se vše vyřešeno. Samozřejmě není to tak jednoduché jak se může zdát. Při náhodném brouzdání po internetu narážím na inzerát s prodejem Magnepan MG .7. JAKO NOVÉ!!! :razz: . Tak volám pán si postavil barák s obýváčkem cca 140m2 a koupil do něho Magnepany do cca 40m2. Přivezl zapojil a ono to nehraje. Takže neváhám volám a on, že má pro jistotu 2 páry. Ten jeden ještě nevybalený. No nic mám prachy za Piegy domlouvám s ním cenu a kupuji oba páry. :angel: :smile: . Po zvukové stránce jsem velmi spokojen a snad je mým výměnám konec. Tohle už jsou moje asi páté Magnepany co jsem postupně měl doma a vždy se zbláznil do nějaké nové pecky, abych se po čase zase vrátil k Magnepanům. Zřejmě stará láska nerezaví. Osobně si myslím, že v poměru výkon cena těžko najdete výhodnější poměr. Momentálně 2 páry Magnepanů prodávám za celkem rozumnou cenu, pokud by měl někdo zájem, ať o poslech nebo koupi neváhejte a zavolejte...
Fous
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2010 08:09

Re: Fous

Příspěvek od Fous »

Momentálně používám jeden pár jako centr. Tady je ještě obrázek:
Obrázek
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Fous

Příspěvek od timcs »

Super posluchovka. Gratulujem! :thumbup:
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Fous
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2010 08:09

Re: Fous

Příspěvek od Fous »

Obrázek
Obrázek

Tak se rok s rokem sešel a mám nové hračky :thumbup:
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Fous

Příspěvek od jirie »

Kdo si hraje, nezlobí :angel:
Fous
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2010 08:09

Re: Fous

Příspěvek od Fous »

Přesně takhle jsem to vysvětlil manželce, když se ptala jestli to fakt potřebuju :angel:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Fous

Příspěvek od Mark Levinson »

Fous píše:Přesně takhle jsem to vysvětlil manželce, když se ptala jestli to fakt potřebuju :angel:
Fousi,
gratulace, je to moc pěkná poslechovka. Prosím, popíšeš změny blíže?
Mark Levinson
JAPEX

Re: Fous

Příspěvek od JAPEX »

:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Pěknej kutloch!!!
terahera

Re: Fous

Příspěvek od terahera »

Koukám repro Goldenear :smile: Slyšel jsem všechny sloupové modely u kamaráda ve studiu a zvukově se mi moc líbí,hlavně model triton one a reference,ale doma bych je nezkousl,ten dizajn mně prostě vadí a je to tak,že poslouchám částečně i očima :angel:
Fous
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2010 08:09

Re: Fous

Příspěvek od Fous »

Terehera - trefa :thumbup: :clap:
ML - co napsat? Ještě loni jsem psal ¨.... Po zvukové stránce jsem velmi spokojen a snad je mým výměnám konec. Tohle už jsou moje asi páté Magnepany co jsem postupně měl doma a vždy se zbláznil do nějaké nové pecky, abych se po čase zase vrátil k Magnepanům. Zřejmě stará láska nerezaví.... no vydrželo mi to přesně rok :crazy: , na spokojenosti se zvukem se nic nemění a tak jsem si přece jen Magnepany MG.7, zabalil do krabice a uložil, protože se znám a občas je určitě rád vytáhnu a poslechnu, chleba to nežere, tak co :lol: .
Při brouzdání po internetu jsem narazil na české zastoupení firmy Genesis. Před několika lety jsem totiž vlastnil repro Genesis a měl jsem pocit, že firma ukončila činnost a ejhle ono ne. Ovšem ceny jsou zcela mimo můj dosah. Genesis je bedna s aktivní basovou sekcí a to tedy hrálo rockové věci výborně. Měly ale celkem podstatnou chybu, protože právě do basové části pronikal dost silný brum, alespoň u těch jsem měl já.
V katalogu českého zastoupení jsem našel repro pro mne neznámé firmy GoldenEar, která taky dělá u nejvyšších modelů aktivní basovou sekci,což mne samozřejmě zaujalo a začal jsem hledat testy a ohlasy. V podstatě jsem nenašel nějaký co by je haněl, všude samá chvála. Tak jsem zavolal do firmy , že bych si je přijel poslechnou, bohužel nemají poslechovku a prodejce je jak už to bývá na druhém konci republiky(Špalíček) nebo na Slovensku.
Nakonec jsme se dohodli na poslechu u mne doma s pomocí Budějovické firmy Melodie. Poslech proveden a repro jsem si nechal. Přední Triton One , zadní Triton Two. Doufám , že mi spokojenost vydrží, ale kolikrát jsem si tohle už říkal =)) Jak psal Jirie: kdo si hraje nezlobí, mne to pořád baví, kolikrát už jsem si říkal ,za ty prachy co mne hifi stálo už jsem mohl být dávno na penzi.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Fous

Příspěvek od aretax »

Nádhera !!!
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Fous

Příspěvek od Mark Levinson »

Přesně tak, nádhera! Gratulace a přání ať jsi spokojen.
Díky za popis, snad jen kdyby jsi jel směr Špalíček, tak dej vědět a stav se.
Mark Levinson
Bond 007 alias Monte

Re: Fous

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Hlavní výhra je mít takovou místnost. Hned bych se měl čím bavit :thumbup:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Fous

Příspěvek od pajuna »

Moc pekne :thumbup:
Musí to byt krasny relax v tomto prostredí a klid od vseho kolem. Preji stovky a tisice stravenych hodin...
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Fous

Příspěvek od pajuna »

Bond 007 alias Monte píše:Hlavní výhra je mít takovou místnost. Hned bych se měl čím bavit :thumbup:
Neblazni Monte! Jeste bys pak mel dve sestavy a co pak s tim?! :shock: :lol:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Bond 007 alias Monte

Re: Fous

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Mám tři :lol:
terahera

Re: Fous

Příspěvek od terahera »

Taky jsem viděl jako výhodu aktivní basovou část,na rokec člověk zesílí,u žánrů,kde to není žádoucí je zas člověk zeslabí,vše dle chuti a preferencí :thumbup: Mají i páskové výškáče,což mi taky hodně zvukově sedí,jsem zvyklí z Aurum Cantus :angel: Už jsem je měl málem doma,ale ten dizajn mě fakt vadil,ale zvukově si myslím,že zcela převyšují svou cenovou hladinu.Fous gratulace :thumbup:
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Fous

Příspěvek od Jirka33 »

Fous - Kdybys koupil VMA Evo hraje ti to líp, a ještě ušetříš.

=))
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Fous

Příspěvek od Dieter Burmester »

No jeste ze se te blbine, kterou jsi prave napsal, smejes, az se valis po zemi :thumbup:
Dieter Burmester
Fous
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2010 08:09

Re: Fous

Příspěvek od Fous »

Dík za reakce, já to znám kdo šetří má za tři, na druhou stranu si říkám, žijeme jen jednou, na jídlo mám , bydlet mám taky kde, děti jsou dospělé a furt někde ve světě, žena je v klidu, a já netoužím bejt nejbohatší na hřbitově :angel: .
Odpovědět