Vladio

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Vladio
Příspěvky: 47
Registrován: 06 čer 2014 08:29

Vladio

Příspěvek od Vladio »

Ahojte,

som na tomto fóre nový, tak ako som nový vo svete Hifi. Keďže je toto priestor na to, aby sa členovia predstavili, rád Vám niečo o sebe napíšem. vopred Vám ďakujem za pozornosť.

K hudbe som nebol nejako zvláštne vedený, i keď som ako dieťa chodil na hodiny klavíra. Keďže som však nemal žiadnu teoretickú výuku, nevedel som čítať noty, rýchlo ma hra na klavír omrzela. Dlho som si hrával iba tak pre seba, podľa sluchu, čo som počul z rádia. Neskôr, už ako dospelý som mal možnosť vycestovať do USA, kde som cestoval po midweste ako táborový vedúci a mal som možnosť každý týždeň z mojich 3 mesiacov stráviť v nejakom inom meste, cirkevnom zbore, kde som si užíval to, že ma nechali si zahrať na organoch, ktoré v kostoloch mali. Samozrejme, bez nôt, iba podla sluchu. Nie som žiadny virtuóz, sem tam niečo "nesadlo", netrafil som akord, ale najkrajší zážitok mám práve z jedného takéhoto kostola. Bolo to v mestečku Sidney, v Montane, kde som v Pella Church hral poobede rôzne melódie. Keďze rodičia, ktorí so chodili po svoje ratolesti, ktorým u nás skončil program, počuli že niekto hrá, vošli do kostola, sadli si a počúvali. Ja som o tom nevedel, keďže mi sedeli za chrbtom, a ja som nehral práve jemné melódie. Asi po 3 hodinách rôznych mojich kombinácií našej hymny, kanadskej hymny, rôznych cirkevných piesní, na ktoré som si spomenul, i Tichej Noci - v Auguste 2000, Whiskey In The Jar, Chrisa Normana a všetkého iného som uťahaný prehodil aj uťahané nohy cez sedačku, aby som tam uvidel asi 120 ľudí, ktorí sedeli, počúvali a očividne sa bavili na tom, ako som zbledol. Samozrejme, pekne sa mi poďakovali, trochu sa porozprávali a rozlúčili sa.

Mám rád klasiku, Queen, Chris Rea, Eurythmics, Oldfield, Mark Knopfler, Enya a čo príde pod ruku. K Hifi som sa dostal prvý krát u švagra, ktorý si kúpil CD prehrávač NAD C521, zosilovač Rotel a repro Bowers Wilkins, model si nepamätám, sú však stĺpové druhé "najnižšie". Dovtedy som fičal na zvuku Creative P380, 2.1, ktoré sa mi zdali celkom vydarené na zvuk z PC a integrovanej zvukovej karty. Samozrejme som ostal zvukom uchvátený a častejšie som chodil na session kvoli overture 1812. :smile:
Prednedávnom sa švagor rozhodol upgradovať CD player a ja som ho odbremenil od c 521. Display už skoro nesvieti, iba zhora je čitateľný. Zosilovač, ani repro som nemal, tak mi pomohol kamarát starším domácim kinom od Aiwa a jeho ručne robenými reproduktormi. Zvuk z takejto zostavy bol dost rozhodnený, taký severo-južný, ani mačka ani myš. Preto sme začali s manželkou prenýšľať nad zosilňovačom, s tým, že repro poriešime neskôr. Kamarát s Aiwou, ktorý si už sám skladá repro, nám zapožičal svoj zosilovač Yamaha RS 500 na víkend a niekoľko dní. Celkom sa mi zvuk zapáčil, i napriek tomu, že sme počúvali cez lacné, doma robené repro, ktoré bolo primárne stavané k počítačovým hrám, i keď malo 3 pásma.
Pôvodne sme plánovali zosilňovač i s rádiom, to však nebolo KO kritérium. Nakoľko som nemal vôbec žiadne skúsenosti a predstavy o produktoch, zapáčil sa mi zosilovač myslím od Pioneer za 199€ zo spoločnosti so zeleným mimomšťanom. Po konzultácii s kolegom a švagrom, som ešte skúsil pred Veľkou Nocou zavolať do Ketos-u, s otázkou, či zosilňovač nejako ovplyvňuje zvuk pri zosilňovačoch okolo 300€. Počas telefonátu som bol neskutočne milo a prívetivo pozvaný na posluchový test i s tým, že si môžem doniesť vlastný zosilňovač či repro. Musím sa priznať, že som chvíľku bol v tom, že som asi nebol dosť zrozumiteľný a že som pána na telefóne presvedčil, že plánujeme zosilňovač za 3000€. S malou dušou, pár originál cd a manželkou a yamahou sme prišli za pánom Maťúšom, ktorý nás privítal, posadil do posluchovej miestnosti a ja som ešte asi dvakrát jemne pripomenul, že náš rozpočet je okolo 300€. S trochou nadsádzky som sa obával totižto, že nás i takéto sedenie bude stáť obdobnú sumu, hlavne, keď som pozrel na cenovky repro, ktoré boli na predajni.

Pán Máťuš si nás teda posadil, nastavil "steny" zhruba tak, ako máme doma, postavil nám repro v cene, ktorú som kvôli obavám radšej nadhodnotil zo 120€ za pár na asi 500-550. Bezo slova nám boli postavené Qaccoustics 2050i a ako alternatíva Dynaudio DM 2/7. Najprv sme nechali zapojiť kamarátovu Yamahu, počúvali Knopflera, Edwarda Griega a Izraela Kamakawiwo Olého a ketosácke CD od Reference Recordings s klasikou. Vyskúšali sme oba repro sety, mne sa páčil Qaccoustics, hral širšie, basovejšie, Dynaudio bolo však parketou manželky, znelo nám laserovo presne a ostro. Pán Máťúš sedel bokom, vôbec nás s manželkou nechal počúvať, ozval sa, akurát, keď bola otázka, alebo, keď sme niečo nové v hudbe počuli, vysvetlil nám, čo sa ako prejavuje, aké sú rozdiely medzi tým a iným repro a podobne. Prvýkrát v živote sme sa cítili ako vážení zákazníci.
Asi po dvoch hodinách počas posluchu Edwarda Griega som povedal, že si už neviem predstaviť, ako ešte lepšie toto ( rozumej ich prehrávač v triede našej NAD C521 a kamarátovej Yamahy ) môže hrať lepšie. Vtedy pán nám pán Máťuš ponúkol, že nám tú istú skladbu pustí na jeho odporúčanom NAD C326BEE. Rozdiel bol. A bolo ho počuť. Skladba hrala asi 4-5 sekúnd, keď sa na mňa manželka otočila a prikývla. Ja som vedel, že je rozhodnuté. Ja sám nemám taký sluch ako moja manželka, čo skončila oba hudobné cykly, ale rozdiel som rozhodne počul. Zvuk bol akoby detailnejší, niečo, čo som nevedel popísať. NAD sme počúvali ešte asi hodinu a pol a boli sme unesení. Bolo nám povedané, že zámerne bol navrhnutý silnejší NAD, oproti jeho menšiemu bratovi, myslím, že dôvod bol, aby Dynaudio resp. Qaccoustics lepšie vyzneli. Kvoli finančnej stránke nám bolo ponúknuté pripojenie toho najmenšieho NAD, aby sme sa presvedčili, či spomínaný rozdiel vo zvuku zbadáme, alebo nie, či by vlastne mal zmysel prípaltok na silnejší prístroj. Rozdiel sme zbadali, popísať ho neviem, akurát nám 326BEE znel lahodnejšie.
Pán Máťuš nám ponúkol možnosť si prístroj domov vypožičať, aby sme na Veľkú Noc mohli testovať vo vlastnom, ale to už bolo zbytočné. Spýtali sme sa, či ho majú skladom, alebo iba tento tzv. testovací s tým, že ho chceme. Domov sme išli hodinu po záverečnej, ak si dobre spomínam, čoho som si vôbec nebol vedomý. Keďže vonku vtedy jemne popŕchalo, kamarátovu Yamahu námteda zabalili do celofánu, aby sám náhodou nenapršalo dovnútra. Oba prístroje nám potom položili priamo do auta, zaželali pekný deň a my sme odišli plní z pre nás dovtedy nevídaného servisu a hudobného zážitku.
Domov sme prišli, prístroj vybalili, postavili na cd prehrávač, skáblovali a pustili Knopflera.

Vám, čo už ste v tejto tématike zbehlí, netreba vysvetľovať, že nám to vyhrávalo o niekoľko rádov lepšie, ako 10 ročné domáce kino Aiwa. Samozrejme sme v okamihu zbadali rozdiel v darovanom repre a vypočutom Dynaudiu. Nakoľko však financie nedovolili všetko naraz, dali sme si s manželkou sľub, že si trocha pošetríme a potom neskôr pozrieme po repro súprave.
Táto doba nastala zhruba minulý týždeň, keď sme kvôli smutnej rodinnej tragédii mali hlavy v smútku a vedeli sme, že si potrebujeme oddýchnuť. Potrebovali sme takzvane vypnúť, cestovanie neprichádzalo v úvahu, tak nás napadlo sa znova pozrieť po reproduktoroch. Mali sme možnosť si vypočuť Tannoy Revolution SE, KEF a znova i Dynaudio. Po krátkom zvažovaní sme teda zakúpili Dynaudiá, ktoré, nám i práve v tomto momente vyhrávajú melódie od Izrael Kamawiwo-Olé. Úplne prvé tóny z reproduktorov však patrili Michaelovi bublému a jeho albumu Crazy love. Zvuk je pre nás taký, ako sme si želali, je tam spodok, i výšky, zvuk je presný a my často po práci skončíme v obývačke pri hudbe od šiestej až do jedenástej, či polnoci. Keďže bývame v paneláku, repro muselo hrať dobre i v nižších hlasitostiach, čo nám naozaj dynaudio splnilo.
Poslednou výmenou by mali byť káble k reproduktorom, ktoré som dostal zadarmo k cd prehrávaču od švagra. K tejto téme sa vrátim na fóre.

Ďakujem Vám, že ste si našiel/našla čas si prečitať niečo o mne, manželke a našej ceste za hifi.


Zostava ako je teraz:

CD NAD C521i
Amp NAD 326BEE
Dynaudio DM 2/7
Káble medené, hrubé, bez popisu, metráž.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Vladio

Příspěvek od Yngwie »

Vítáme Tě na fóru ... moc pěkně popsáno ... ještě nějaké fotky a bude to dokonalé. :thumbup:
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Vladio

Příspěvek od winelover »

Pěkné! Vítej na fóru. win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Vladio

Příspěvek od pajuna »

Ahoj, diky za predstaveni a vitej na foru. Preju, at tu najdes zajimave clanky, pripadne kamarady se stejnym zamerenim a sam prispejes také nejakym tim slovem.
Mohl bys zminit odkud jsi a pridat nejake to foto.
Btw - nepodcenuj vliv kabelu ;) v sestave.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Vladio
Příspěvky: 47
Registrován: 06 čer 2014 08:29

Re: Vladio

Příspěvek od Vladio »

Veľmi pekne ďakujem za príjemné privítanie,

veľmi rád sa podelím o svoje znalosti, ak to bude v mojej moci.
Aby som doplnil informácie o mne, žijem v Bratislave, pôvodom som však z malebného Liptova. Rád by som sa tu zoznámil s novými ľuďmi, čo majú radi dobrú hudbu a vedia si ju užiť.

Toto fórum som narýchlo prebehol, nakoľko sám som nerozhodný v otázke menenia kabeláže za inú. Prezrel som i viaceré zahraničné fóra, priznávam, že obidva tábory, i ten, čo s trochou nadsadenia tvrdí, že dobre musí hrať i ramienko od šiat, ako aj tí, čo tvrdia, že kábel ovplyvní zvuk, mi osobne dávajú zmysel. Ale predsa i klavír znie od každého výrobcu inak, viem si teda predstaviť, že by to mohlo platiť i pre káble. Preto by som bol rád, keby sa mi podarilo sa zúčastniť, alebo ešte lepšie zorganizovať mini test kabeláže u mňa doma. Ak by niekto vedel zapožičať, alebo osobne prísť otestovať moju schopnosť zbadať rozdiel, bolo by to asi to najlepšie, čo by som si vedel predstaviť. Ako ste však pri pohľade na moju zostavu zistili, káble s cenou nad 200/250€ asi pre nás nemajú veľký zmysel, preto by som rád prediskutoval vhodnosť káblov vo vhodnej nižšej cenovej kategórii. Na to som veľa článkov, alebo testov nenašiel. Pokiaľ by sa však našiel niekto, kto by vedel oželieť aj nejaké lepšie káble, prosím ozvite sa. ;)
Kolega mi odporučil Viablue SC6, alebo Audioquest Brown alebo Green edíciu, ale neviem sa k nim vyjadriť a kupovať veľa káblov na test je pre nás finančne neúnosné.
Jediné, k čomu musím priznať svoju skepsu je vplyv napájacej kabeláže na cd / zosilňovač. Otázka je i finančná stránka, vs dopad na zmenu zvuku. U mňa ide napájanie z jednej rozdvojky k TV, dvd prehrávaču, WiFi routeru, switchu a lávovej lapmy do druhej, prepäťovej jednoduchej, lacnej. Z nej potom napájam CD a zosilňovač, nemám totiž prázdnuvoľnú zásuvku v blízkosti HiFi.

Rád by som si s vašou pomocou urobil prehľad o danej téme a potom, najlepšie po osobnom teste prípadne kabeláž vymenil, aby sme si mohli možno lepšie vychutnať náš čas za sprievodu hudby. Bol by som veľmi rád, keby moje možno príliš jednoduché, alebo kontoverzné otázky boli vnímané ako pokus sa zlepšiť a aby som nikoho nevyprovokoval k tomu, aby bol nútený mi nadávať. Otec ma raz za mlada totiž poučil, že je lepšie sa radšej dva krát spýtať, ako raz byť za hlupáka bez správnej odpovede. Týmto vás teda prosím o zhovievavosť. Ak sa niekoho netaktne dotknem ja, poprosím o upozornenie, rád situáciu vyriešim.

S pozdravom,
Vladio
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Vladio

Příspěvek od pajuna »

Diky za fotky Vladio. Pekne.
Vim, ze nevyzadane rady jsou ty nejhorsi. I kdyz jsi zminil, ze se ti zvuk libi a je to predevsim zmena vuci tomu co jsi mel drive, dovolim si jen navrhnout ti par rychlych zmen, alespon na zkousku.
Dle mého, mas repro moc blizko od sebe (jak daleko od nich sedis ty?), stalo by zato zkusit je vice natocit dovnitr k posluchaci. A to poslední co bije z hifi pohledu do oci je jejich ustaveni k zadni stene, jsou moc blizko. Jestli se nepletu, mají tyto repro BR, a jelikoz ho nevidim vpredu, tipuji, ze asi bude dozadu :smile: , coz při tomto umisteni bude asi trochu "basovy hukot".
Jen zkus a uvidis co to udela ;)
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Vladio
Příspěvky: 47
Registrován: 06 čer 2014 08:29

Re: Vladio

Příspěvek od Vladio »

Ďakujem za postreh.

Repro som dal dalej od seba, zvuk sa "rozšíril" znie to lepšie. BR je vzadu, ako so spomínal, vzdialenosť medzi stenou a repro je asi lakeť.
Od repro sedím 3 metre. Myslím, že sme tomu trochu pomohli :D

Díky :-)
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Vladio

Příspěvek od lubin »

Tak, tak, jak píše Pajuna zcela zkušeně, umístění repro v pokoji je jedna z nejdůležitějších věcí. Píšeš o sobě s nadšením a to je hezké. Také Tě vítám a přeji příjemné chvilky při hudbě...Dyna jsou dobré...
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: Vladio

Příspěvek od paul »

Vladio - myslím,že i ty 3 metry od nich,co sedíš je moc.Místnost vypadá paneláková a šířka místnosti neumožní rozteč beden cca 3 m bez potíží.Já si kvůli místnosti a sedačce koupil spec. křesílko,který si posunu při poslechu do rovnostranného trojůhelníka a jak sedím "na špici" je zvuk nejlepší.Ale každý to má jinak a každé bedny jsou jinak citlivé.Ale co jsem slyšel DA,tak jsou hodně háklivé na rozmístění v prostoru a směrovost.A to jsem DA slyšel vícekrát a dokonce zde i u jednoho opravdu "excelentného" hifisty,který má DA nejraději a měl jich několik.
Vladio
Příspěvky: 47
Registrován: 06 čer 2014 08:29

Re: Vladio

Příspěvek od Vladio »

Ked dnes dojdem domov, odfotím obývačku z oboch strán. Hudbu počúvame tak, že sedíme na tej povestnej špici trojuholníka, raz jeden, potom druhý. Často však zapneme hudbu a hýbeme sa po izbe podľa ľubovôle, hráme stolové hry a podobne. Je mi jasné, že ten sweetspot je iba jeden, no zvuk je slušný v celej miestnosti, tak to nevnímam možno až tak prísne, ako vy, i ked v tom strede to samozrejme jednoducho lepšie hrá.
Správne si postrehol, miestnosť je paneláková, myslím že to je 4.5 x 4m.
Vladio
Příspěvky: 47
Registrován: 06 čer 2014 08:29

Re: Vladio

Příspěvek od Vladio »

Ahojte,

hoci som sa dlhšie neozval, ani obývačku ešte neodfotil, poctivo sme s mojou lepšou polovičkou počúvali našu zostavu skoro každý večer. Všimol som si ale, že pri svetle sviečok sú ledky zo zosilňovača dosť ostré. Začali sme hľadať riešenie a keďže spájkovačka a odpor do Nadu nechceme riešiť, našli sme nálepky, ktoré sa dajú objednať z usa, http://www.lightdims.com/store.htm Nápad sa mi celkom páči, planujem nákup nalepiek s 50-80% blokovaním svetla. Máte niekto s takýmto riešením skúsenosti? Na prístroji by namali ostať žiadne resty po lepidle. Svietia i vaše prístroje tak agresívne? Škoda, že sa podsvietenie nedá regulovať ako na palubovke auta.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Vladio

Příspěvek od pajuna »

Je pekne, ze novinky a dalsi zlepsovani prozivate spolu s manzelkou.
Mam moznost snizovani intenzity na zesilovaci i cdp, ale nikdy jsem to vlastne nepouzival. Povazuji osviceni za soucast sestavy. Nejak si neumim predstavit, ze bych na to neco lepil, a uz vubec ne, ze bych poslouchal s vypnutym displejem.
Ale o tom to vse je, kazdemu vyhovuje neco jineho. I me zajimaji nazory a zkusenosti jinych.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Vladio
Příspěvky: 47
Registrován: 06 čer 2014 08:29

Re: Vladio

Příspěvek od Vladio »

Aby som to upresnil, nejedná sa nám o utlmenie displeja na CD prehrávači, ten už chudák ledva žmúri :D
Zosilovač, resp jeho malé modré ledky sú večer, v tme dosť viditeľné a jemne rušivé. Snáď nie som jediný takto postihnutý jedinec? Priznajte sa :-)
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Vladio

Příspěvek od lidumil »

Já to mám stejně, ještě že můžu displaye i LED osvětlení tlačítek vypnout. Takže mi večer svítí jen stroboskop na gramu :-)
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Fox_25
Příspěvky: 156
Registrován: 03 črc 2012 02:29

Re: Vladio

Příspěvek od Fox_25 »

http://www.youtube.com/watch?v=m7mazXXjZnI
Pokud jsem správně pochopil o čem hovoří klučina ve videu výše, tak ty samolepky jsou statické, tudíž bez lepidla.

K repro kabelu, měl jsem tu čest udělat jednoduchý repro kabel pro CD NAD C 516BEE, AMP NAD 326BEE a repro ELAC 310CE. Pán měl repro se zesilovačem propojené nějakým 2,5mm kabelem z OFC mědi. Já jsem mu přivezl kabel z koaxu a upřímně, když jej viděl netvářil se moc nadšeně. Ovšem když jsem mu jej zapojil a pustil Suzane Vega, objevil se mu úsměv na tváři. Dokonce mi dal místo požadovaných 300 korun pětistovku.

Efekt to mělo ten že se zpřesnili basy, "pročistili" středy(příjemnější vokály) a ve výškách bylo více detailů.

Takto si repro kabel udělal kamarád, stál ho asi 250kč a je také velmi spokojený.
Obrázek
Obrázek
Vladio
Příspěvky: 47
Registrován: 06 čer 2014 08:29

Re: Vladio

Příspěvek od Vladio »

Takže, včera som objednal sadu polopriepustných nálepiek, potom urobím foto pred a po na zosilňovači.
Som zvedavý, ako dlho bude dodávka z USA trvať. Trochu som bol smutný, že odmietli priložit nejaké extra nálepky, či prototypy, ako sa na stránke po objednávke popisuje, ale i tak som s tým nápadom popopriepustných nálepiek celkom spokojný. Snáď toto potom niekomu pomôže.
Vladio
Příspěvky: 47
Registrován: 06 čer 2014 08:29

Re: Vladio

Příspěvek od Vladio »

Fox_25 píše:http://www.youtube.com/watch?v=m7mazXXjZnI
Pokud jsem správně pochopil o čem hovoří klučina ve videu výše, tak ty samolepky jsou statické, tudíž bez lepidla.

K repro kabelu, měl jsem tu čest udělat jednoduchý repro kabel pro CD NAD C 516BEE, AMP NAD 326BEE a repro ELAC 310CE. Pán měl repro se zesilovačem propojené nějakým 2,5mm kabelem z OFC mědi. Já jsem mu přivezl kabel z koaxu a upřímně, když jej viděl netvářil se moc nadšeně. Ovšem když jsem mu jej zapojil a pustil Suzane Vega, objevil se mu úsměv na tváři. Dokonce mi dal místo požadovaných 300 korun pětistovku.

Efekt to mělo ten že se zpřesnili basy, "pročistili" středy(příjemnější vokály) a ve výškách bylo více detailů.

Takto si repro kabel udělal kamarád, stál ho asi 250kč a je také velmi spokojený.
Obrázek
Obrázek

Foxi, da sa ti nejako podla obrazku iba povedat ci moj kabel je dobry? Je tu pripadne niekto z okolia, kto by v tomto vedel poradit a pripadne vyskusat iny kabel na mojej zostave?
MEPHISTO
Příspěvky: 7
Registrován: 19 lis 2013 17:49

Re: Vladio

Příspěvek od MEPHISTO »

Zdravím , odkial si ? Ja mám niekolko druhov kabeláže .
Fox_25
Příspěvky: 156
Registrován: 03 črc 2012 02:29

Re: Vladio

Příspěvek od Fox_25 »

Jsem ze Vsetína a podle obrázku se těžko řekne zda ten či ten kabel bude ok. Zjednodušeně, pokud je to měděný kabel dostatečného průřezu, tak ano, bude hrát "normálně". OFC měď by měla hrát o něco lépe, ale tu budu zkoušet teprve dnes, jak koax, tak normální kabel.
MEPHISTO
Příspěvky: 7
Registrován: 19 lis 2013 17:49

Re: Vladio

Příspěvek od MEPHISTO »

Fox , ja som mal na mysli Vladia , pretože on chcel pomoct od niekoho kto má nejakú kabeláž .
Vladio
Příspěvky: 47
Registrován: 06 čer 2014 08:29

Re: Vladio

Příspěvek od Vladio »

Zdravíčko,

som z Bratislavy. A ty ďáble? :angel:
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Re: Vladio

Příspěvek od Patmann »

Ahoj Vladio, pred par lety jsem taky vlastnil sestavu NAD (zesilovac C350) a stejny CD prehravac, jako mas ty, kabelu jsem zkousel nekolik druhu, ale zdalo se mi, že NADy jsou kabeluvzdorne, neslysel jsem rozdil.
Podle fotek bych ti ale poradil dost velke zlepseni zvuku tim, kdybys na okna za sestavou poridil hruby zaves az po zem, myslim, ze tam by byl zvukovy posun k lepsimu nejvetsi ;-)
Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
Vladio
Příspěvky: 47
Registrován: 06 čer 2014 08:29

Re: Vladio

Příspěvek od Vladio »

Tak páni,

po včerajšej debate s manželkou, padlo rozhodnutie pošetriť na nejaký sieťový prehrávač, na flaky z NAS, alebo internetového rádia, kvôli dizajnu sa plánuje ostať pri NAD-e :D Ako to vidím, cd sú ok, ale nápad mať hq flaky na disku a prehrať si to odtiaľ. Keby sme odhliadli od NAD-u, aký výrobca je ešte podľa Vás na podobnej kvalitatívnej a cenovej úrovni?
Odpovědět