Panzer

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Panzer
Příspěvky: 11
Registrován: 26 říj 2012 09:51

Panzer

Příspěvek od Panzer »

Po zhruba pul roce hledani jsem konecne vyresil krmeni Xavian Mediterranea, koupenych vloni. Zkousel jsem naposlouchat co to jen slo, a s vysledkem jsem nadmiru spokojen (a doufam, ze to tak nejakou dobu zustane – jinak bych musel prodat i druhou ledvinu).

Zcela navzdory svemu puvodnimu presvedceni – ze flasky patri jen na opacnou stranu nahravaciho retezce - jsem nakonec skoncil u kombinace tranzistorovy prezdesilovac Clearaudio a lampovy koncovy zesilovac Audio Research Reference 75. Ze vseho, co jsem mel moznost slyset, ma zvuk memu uchu (a te divne houbovite veci mezi usima) nejprijemnejsi – cisty, prokresleny do detailu, s uzasnou dynamikou. Pokud se clovek chce na poslech plne soustredit, vsechny detaily tam jsou – a zaroven je mozne si vecer po narocnem dni (nebo rano po narocnem veceru) nalit sklenku, zapalit a nechat hudbu jen tak prijemne plynout.

Na rozdil od ostatnich lampovych zesilovacu, ktere jsem do te doby slysel, tato kombinace zni az “nelampove” – subjektivne mi to pripada tak nekde na pomezi tranzistoru a lamp, a myslim ze spojuje to nejlepsi z obou svetu. Stredy fantasticke, vysky prijemne a pritom detailni, basy mohutne a zaroven pevne – to vse s uz zminovanou fantastickou dynamikou a s naprostym prehledem, bez naznaku nuceni se do cehokoliv.

Jako DAC zatim slouzi Focusrite Scarlett 18i6, finalni DAC teprve vybiram a zkousim (na fotkach je jeden z kandidatu - Wadia 121). Vinyly (domena me lepsi polovicky, me ty cerne placky nejak neuchvatily, mam radsi kvalitni nuly a jednicky – mozna to bude tim, ze jsem preci jen trochu jednodussi) ma na starost Project 2Xperience Acryl s prenoskou Ortofon Bronze, Project Speedbox DS a Fox audio phono preamp.

Rack je staveny na zakazku, ram je masiv americky orech, postaveny na hrotech Soundcare Spike; kazda police ma obvodovy ram a vlastni vnitrni policku – je to 4 cm preklizkovy sendvic (vnitrni vrstva je rozdelena pricka na nepravidelne trojuhelniky, vyplnene izolacnim materialem) posazeny do ramu na hrotech na safirovych loziscich.

Co se tyka kabelu – ac puvodne skeptikem, jsem nyni presvedcen o tom, ze kabely zvuk ovlivnuji a musi byt vybirany tak, aby se shodovaly s charakterem posluchace. Napriklad moje repro kabely jsou tedy kratke a tluste. ;-) ;-) Mezi gramo / phono a predzesilovacem jsou kabely stribrne (podle vyrobce jedna se o naporcovane puvodne voditko pro upiry).

P.S. Velke diky panu Simkovi ze Studio Eso – velmi vstricne a ochotne jednani a v neposledni rade trpelivost hodna ucitelky ve zvlastni skole.
P.S.2 Co se tyka cenove flixibility Studia Eso - rekneme to s Arthurem Conanem Doylem asi takto: "Jsou veci, o kterych gentleman mluviti nesmi, ba nesmi ani naznaciti, ale smi naznaciti, ze by naznaciti mohl, pokud by naznaciti bylo mozno" ;-) ;-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Panzer

Příspěvek od jimmi »

Gratulujem.

Ten rack vypadá famozme.A podarilo sa Ti doladiť si zostavu do dlhodobo počuvatelneho stavu. Sen každého hifistu. :thumbup:
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Panzer

Příspěvek od bigjoe »

Pěknej popis. Moc pěknej Rack. Ty hroty Soundcare bych dal i pod pod repro - mně se to osvědčilo. Ať ti to hraje :thumbup: .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Panzer

Příspěvek od fox »

Sestava je moc pěkná, gratuluji. Ale jak ti to hraje v "holobytě"? :smile:
Podlahu bych tipoval na Parador. :thumbup:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Panzer
Příspěvky: 11
Registrován: 26 říj 2012 09:51

Re: Panzer

Příspěvek od Panzer »

Tipujes spravne :-)

Prazdna je jenom tahle cast steny (cekal jsem na doreseni audia a racku), mistnost je 9.5 x 6.5 metru, po cele sirsi stene (naproti reprakum) je pretekajici knihovna (9.5 x 3.3 metru). Strop je sikmy z cca 3.2 metru do cca 4.5 (zveda se smerem od steny, kde je repro, tzn. smerem ke knihovne). Poslechove misto je velka L sedacka se spoustou polstaru... takze to akusticky tak strasny neni (vylepsit se to urcite da, ale i ted mi to prijde docela dobry - ale mozna jsem jenom hluchej).
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Panzer

Příspěvek od Mark Levinson »

Panzer vítej,
Moc pěkné představení :thumbup:. Po dlouhé době zase hodně zajímavá sestava, kombinace tranzistory a lampy je osvědčená. Ač nejsem lampofil, tak zvuk Audio Research mám moc rád. Asi právě proto, že nezní tak typicky lampově. Máš to celé moc pěkné, rack vypadá bytelně a zároveň prakticky (super šířka).
Mark Levinson
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: Panzer

Příspěvek od RSC »

Hezké, pěkně sestavené. Parador podlahu mám také - s tvrdostí do komerčních prostorů, protože ji pes nedokáže poškrábat, prostě odolá. :thumbup:
I tuším IKEA Rack pod TV, ten mám pod vaničkou pro dítě. :lol:
Panzer
Příspěvky: 11
Registrován: 26 říj 2012 09:51

Re: Panzer

Příspěvek od Panzer »

Ty IKEA stolky slouzi jako provizorium, postupne je nahrazujeme finalnim nabytkem - pod TV prijde box/skrinka na LP ve stejnem designu jako rack.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Panzer

Příspěvek od martinowsky »

Ahoj.
Ten rack je bombasticky. A ctu ze i precizne provedeny.parada.
Moc pekna sestava. AR muzu. :thumbup:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Panzer

Příspěvek od lubin »

Ahoj. Velikost místnosti vč. proporcí je parádní. Stolek super a AR můžu taky. Máš to moc pěkný, tak užívej........ :thumbup:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Panzer
Příspěvky: 11
Registrován: 26 říj 2012 09:51

Re: Panzer

Příspěvek od Panzer »

Dekuji vsem za vlidne prijeti a positivni reakce. Dorazil jsem z prace a je ten spravny cas na podvecerni poslech - Steve Vai - Flexable leftovers :-)
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Panzer

Příspěvek od Bartoli »

pekne
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Panzer

Příspěvek od fox »

RSC píše:Hezké, pěkně sestavené. Parador podlahu mám také - s tvrdostí do komerčních prostorů, protože ji pes nedokáže poškrábat, prostě odolá. :thumbup:
I tuším IKEA Rack pod TV, ten mám pod vaničkou pro dítě. :lol:
Prosím, PRADOR objednávat jenom u mne. Mám spojení přímo do Německa. ;)
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Panzer

Příspěvek od Yngwie »

Super sestava ... zajimavá kombinace Xavian a AR :thumbup:
Panzer
Příspěvky: 11
Registrován: 26 říj 2012 09:51

Re: Panzer

Příspěvek od Panzer »

Jeste k akustice - ona uz to uplne holomistnost neni, takze uz ted to hraje docela dobre - toto je pohled z mista nekde pred levym reprakem (levym z mista poslechu). Vsimnete si pruchodu do predni a zadni chodby, rafinovane vyuzitych jako basove pasti (dvere jsou posuvne, takze lze ladit i frekvenci) ;-)

Obrázek

a jedna z nasich dvou audiofilnich selem (slouzich tez jako mobilni absorber):

Obrázek
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: Panzer

Příspěvek od RSC »

Je vidět, že regálů není nikdy dost. :thumbup: V jednoduchosti je krása. :clap:
Kočky mi chodí chrápat za zesilovač, chvíli mi trvalo než jsem tu skrýš objevil a prý elektronika vadí spaní. :roll:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Panzer

Příspěvek od lachim »

při vzpomínce na zapomenuté, skvělé Xavian Mediterranea jsem vzpoměl na člena "panzer".
Hlavně na jeho zadní stěnu poslechovky.
Kam se tento člen za uplynulých 6 let posunul by mě moooc zajímalo.
Chodí sem ještě?
Má ještě pořád Xavian Mediterranea na lampách ?
Ještě řeší hifi a kabeláž?
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Panzer

Příspěvek od lachim »

Xavian mediterranea stávaly v te době (pokud si pamatuji dobře svou cenovou nabídku) 135.000 Kč nové!
V dnesni době/ cenách a při pohledu na osazeni měniči .... kolik by ta bedna stala v roce 2020.?
J@nik

Re: Panzer

Příspěvek od J@nik »

lachim píše: 08 dub 2020 07:27 při vzpomínce na zapomenuté, skvělé Xavian Mediterranea jsem vzpoměl na člena "panzer".
Hlavně na jeho zadní stěnu poslechovky.
Kam se tento člen za uplynulých 6 let posunul by mě moooc zajímalo.
Chodí sem ještě?
Má ještě pořád Xavian Mediterranea na lampách ?
Ještě řeší hifi a kabeláž?
Dont cry! We are hear for you :mrgreen:
Odpovědět