Adrian

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Zamčeno
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

Kupene !!! Acoustic Research putuje ku mne :thumbup:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: Adrian

Příspěvek od rOn »

Chcel som napísať pozor u US verzie na napájanie, asi budeš potrebovať step down trafo. A pri nákupe z US je treba počítať i s clom, čo ale asi vieš. No ale bol si rýchlejší :) Tak už len odporúčam inštruovať predajcu aby gramo bezpečne zabalil, aby prežilo cestu cez polovicu sveta.

Nezabudni potom preferovať ako to hraje.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

No dal som prednost US verzii kvôli stavu,s clom ratam. Cez polku sveta to az tak nepojde,zijem a pracujem v Irsku. S trafom som ratal.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Adrian

Příspěvek od whisp »

Vitaj v klube gramofonistov. Ja som v nom od piatku :thumbup:
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

AAA vyborne ... :thumbup: Davaj daku foto gramca,vyzera pekne . Na akej prenoske hrajes a phonopreamp ?
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Adrian

Příspěvek od whisp »

Prenoska je tam Ortofon 2M Red. Prave pozerám ze by som ju vymenil ale najskôr sa na tejto prenoske chcem naucit ten gramec nastavit. Navyše mám problém s miestom asi budem musieť kúpiť nejaký seriózny audio rack. (Nemáte nejaký tip? Nebránim sa ani DIY.) Phono zatiaľ používam na Yamahe RX-V1700 ktorú som vytiahol spod kvetináča :shock: ale pozerám po novom ktoré by ale podľa mojich predstáv ale malo vydržať aj výmenu gramca za lepší. (nejaké návrhy?) A zvuk sa mi páči je iný ako z HIRes a hlavne tam cítim veľký potenciál (musím skočiť do Ketosu nech si spravím referenčný posluch), navyše sa mi páči ten rituál okolo platní . A už mám jednu platňu :mrgreen: . Uf sa cítim ako škôlkár s novou hračkou.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Adrian

Příspěvek od Vlado222 »

No už máš novú hračku, ktorá z teba bude zas ťahať prašulky. Hrádky s flaškami už nebudú na prvom mieste.:razz:
Budeš potrebovať aj nejakú práčku LP, (časom),
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Adrian

Příspěvek od aretax »

To je pravda, bez pračky to nepôjde. Aj nové LP treba vyprať kvôli elektrostatickému náboju a všetky nové LP majú v drážkach nečistoty po lisovaní. Keď pôjdeš do Ketosu, opýtaj sa na phono preamp Electrocompaniet (neviem model, ale majú iba jeden). Ja som ho mal a veľmi dobre si rozumel s Ortofonmi.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

Aretax u mna to postupilo potrebou aj preampu tak zatial asi zvolim vintage kusok Luxman C02 ,cielom je Leben RS30EQ,ale na to si este pockam...a som v Irsku,nie som na Slovensku,v Ketose sa sotva zastavim... :)
Luxman c02.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

Vlado222 píše:No už máš novú hračku, ktorá z teba bude zas ťahať prašulky. Hrádky s flaškami už nebudú na prvom mieste.:razz:
Budeš potrebovať aj nejakú práčku LP, (časom),
To ano,ale myslim,ze Okki Nokki to vyriesi,nemas s nou skusenosti ?
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Adrian

Příspěvek od Vlado222 »

Oki Noki som mal. Predal som ju a kúpil ultrazvukovú.
Za tie peniaze sa dá kúpiť aj práčka od Pro-Jectu
No aspoň si môžeš vybrať. :smile: -> http://www.audiofriend.cz/analog/pracky ... ych-desek/
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Adrian

Příspěvek od lidumil »

Mám Okki-Nokki a maximální spokojenost. Jednoduchá obsluha, dobrý mycí účinek a za ty prachy .....
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

Lidumil,dakujem za sprostredkovanie skusenosti.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

No a mam este novy rack Noble-Audio,este je u NA aj spolu s filtraciou Noble-Audio
Rack.jpg
http://stereonomono.blogspot.ie/2013/05 ... d.html?m=1
A pohlad z hora
Rack vršek.jpg
Ide o masiv dub v uprave mahagon. Casom bude este jeden pre analogovu vetvu. :cool:
Dakujem aj touto cestou.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Adrian

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

adrian píše:No dal som prednost US verzii kvôli stavu,s clom ratam. Cez polku sveta to az tak nepojde,zijem a pracujem v Irsku. S trafom som ratal.
Neviem či bude stačiť trafo, v USAA majú 60 Hz sústavu.
Citujem z "Legend"
"Motor: 24-pole synchronous motor; 250 rpm at 50 Hz, 300 rpm at 60 Hz"
Ale asi majú remeničku s dvomi priemermi.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

Mam v umysle kupovat,aj vyhliadnute,original step down trafo na USA profi (kombo) Gibson,Mesa Boogie,Fender ale aj audio napr.Quad Preamp ... :smile:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

Ako prisiel,tak aj odide !!! :thumbdown:
Acoustic research.jpg
Excelentny stav ? Ramienko sa ani spustit neda ,vraciam spat !!!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

Musim priznat,aj ked nerad,ze som sa dobre oj.bal,prepacte za vyraz,ale ten priamo vystihuje cely udalost :crazy: Predavajuci neakceptuje vratenie tovaru,tak som sa rovno obratil na Paypal a Ebay. Do 19.5.2016 ak sa predavajuci neozve,mozem poziadat o pomoc,v com ta pomoc spociva,uvidim. Predavajuci je z USA tak neviem,ale verim :angel:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Adrian

Příspěvek od lidumil »

No pomoc spočívá v tom, že prodávajícímu nepustí na účet peníze. Jeden kolega vydražil rybářský prut, přišla mu krabice s novinami. Vyreklamoval přes Ebay, peníze doslat do koruny zpět, jen ho to stálo poštovné zpátky.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

Lidumil,dakujem za informacie.
Za ten cas sa mi podarilo ramienko nejako odblokovat,ten zdvihacik ramena neslo spustit. Rameno musim este podotahovat a bolo by ho nastavit,neviete mi poradit nejaku sablonu,ktoru by som vytlacil a podla ktorej by som ramienko nastavil ?
Gramofon mal pravdepodobne velmi tazku cestu,aj krabica dosla poskodena a to vyrazne,diera z jednej strany o velkosti 10 cm...
Problem je,ze trafo este nemam,totizto cakal som,co to vlastne dojde,po vybaleni ramienko cele pouvolnovane,zdvihacik neslo spustit dole. Teraz som ho vycistil pekne,dalej pojde tanier a ten mensi podnim,aby pas lepsie slapal. Rozmyslam,ci ma namiesto trafa lepsie nevyjde rovno motorcek na 230 V a prekablovat to vsetko
,tak si ho asi necham,netusim este :cool:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Adrian

Příspěvek od lidumil »

Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Adrian

Příspěvek od MB »

Kupovať použitý gramofón na ebay bez možnosti si ho osobne vyzdvihnúť, mi príde ako dosť adrenalínový šport.
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

Vycisteny,vyvazeny...vyzera to super! Asi uz zostane...
DSC_0676.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

Nejde mi vlozit viac fotiek naraz...
DSC_0678.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

...
DSC_0679.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: Adrian

Příspěvek od rOn »

Mechanizmus zdvihátka by mal ísť vyčistiť, to že nefunguje môže byť spôsobené i prkotinou ako zatuhlá vazelína. Dôležitejší je stav ložísk, predpokladám že predajca pred odoslaním zložil tanier a závažie ramienka aby pri preprave nespôsobili paseku.

Keď si gramec rozbehal k plnej spokojnosti, tak len dobre. Len s tým "doťahovaním šrubiek" opatrne, u správne fungujúceho ramienka je potreba dotiahnuť maximálne tak skrutky v uchytení prenosky.

Prenoska bude asi Audioquest Groovdancer MC+, neznáma prenoska od známeho výrobcu. Ani Google o nej veľa nevie, len zopár zmienok, malo by sa jednať o high output MC (zapája sa do MM vstupu phona).
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

rOn
Dakujem za info. No predajca ma vobec neupozornil,ze sa to zapaja do MM vstupu,myslel som autoamaticky MC vstup.
Na ramienku som utahoval,len matice na zakladni,ktore ramienko uchytavaju.Cele sa to prenosom pouvolnovalo,niektore i povypadavali,ale uz je vsetko ok. Aj zdvihacik ide uz normalne.
K zvuku sa vyjadrit neviem,musim doobjednat step down trafo,predzosilovac,novy belt.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

whisp píše:Prenoska je tam Ortofon 2M Red. Prave pozerám ze by som ju vymenil ale najskôr sa na tejto prenoske chcem naucit ten gramec nastavit. Navyše mám problém s miestom asi budem musieť kúpiť nejaký seriózny audio rack. (Nemáte nejaký tip? Nebránim sa ani DIY.) Phono zatiaľ používam na Yamahe RX-V1700 ktorú som vytiahol spod kvetináča :shock: ale pozerám po novom ktoré by ale podľa mojich predstáv ale malo vydržať aj výmenu gramca za lepší. (nejaké návrhy?) A zvuk sa mi páči je iný ako z HIRes a hlavne tam cítim veľký potenciál (musím skočiť do Ketosu nech si spravím referenčný posluch), navyše sa mi páči ten rituál okolo platní . A už mám jednu platňu :mrgreen: . Uf sa cítim ako škôlkár s novou hračkou.
Este ma tak napadlo,ze preco to hnas z gramofonu do Yamahy,ved M6i ma vlstny phono amp. :ugeek:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Adrian

Příspěvek od whisp »

Priatelia vyzera to tak ze sa zo mna stava d3m3nt. DIK idem to skusit zapojit
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Adrian

Příspěvek od whisp »

No uz viem co ma zmiatlo nikde tam nie je uzemnovaci srob a phono nie je oznacene.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Adrian

Příspěvek od whisp »

Tak nic ziadne phono tam nie je ten manual je zavadzajuci oni myslia rca vstup z phona.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

To ma mrzi ... prepac... osobne idem skusit od pana Dioka Ifi Phono 2,prenoska Ortofon Bronze. No este predtym na gramofone idem vymenit motorcek na 230V,odpruzenie a uvidim podla loziska,mozno aj to a casom ramienko...doprajem mu trocha repasu,kym na nom budem hrat
O:-)
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Adrian

Příspěvek od whisp »

Napis potom ako to hra. Ja tiez zvazujem vymenu prenosky ale sa obavam ze tento gramofon je na ortofon black alebo bronze slaby. Inac neviem za co sa ospravedlnujes som hned nasiel na nete mnual k tomu zosiku a fakt je to tam podivne napisane.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

Samozrejme,ze zreferujem,ze ako to hra.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

rOn píše:Gratulujem k vstupu do analógu :) "Nové" Micro seiki ešte v záruke je celkom rarita, výroba bola ukončená niekedy v roku 2001. BL-31 je ich entry-level belt drive. Ramienko vyzerá byť variácia na MA-701, čo je veľmi ľahké statické ramienko (samotné ramienko je z hliníku a karbónový headshell má len 3.2 gramu), ideálne k prenoskám s vysokou snímavosťou. Ortofon 2M black už mi príde trocha overkill prevyšujúci cenu gramofónu, to už by som rovno zvážil investíciu do lepšieho gramofónu. 2M bronze bude rozumný kompromis, miesto nej ale skôr Ortofon OM 30 Super - stojí menej ako 2M bronze, zato má rovnaký typ hrotu Nude Fine Line a mohol by si lepšie rozumieť s ľahkým ramienkom vďaka o chlp vyššej snímavosti (25 vs 22) a nižšej hmotnosti. Prípadne OM 40 s hrotom FG. .
rOn
Myslis,ze to iste by platilo aj pre ramienka Linn Basic Plus,Akito ci Ittok? Alebo pri spominanych ramienkach kludne 2M Bronze? Samozrejme pri Ittok ci Akito je v plane nejaka dobra Ortofon MC so Shibatou .
Za reakciu vopred vdaka.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

adrian píše: Samozrejme pri Ittok ci Akito je v plane nejaka dobra Ortofon MC so Shibatou...
Opravujem pri Akito by som skusil 2M Black... Cize MM so Shibatou...pri Ittok urcite uz MC so Shibatou.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: Adrian

Příspěvek od rOn »

adrian píše: rOn
Myslis,ze to iste by platilo aj pre ramienka Linn Basic Plus,Akito ci Ittok? Alebo pri spominanych ramienkach kludne 2M Bronze? Samozrejme pri Ittok ci Akito je v plane nejaka dobra Ortofon MC so Shibatou .
Za reakciu vopred vdaka.
S ramienkami Linn som sa nestretol, tak ťažko radiť. Možno niekto iný s nimi bude mať skúsenosti, aj keď u nás je to celkom exotika. Linn Basik Plus je ich základné ramienko, vo verzii Plus by malo mať slušnejšie ložiská a v diskusiách ho hodnotia vyššie ako Regu RB300. Efektívna hmotnosť je niekde medzi 10 a 12 gramov, Ortofon OM30 môže mať už naň trocha vysokú snímavosť. Rezonančná frekvencia vychádza okolo 8Hz čo je stále v norme. No ale na rady ohľadne prenosiek sú tu iní experti ako ja..

Ja mám jednu výbornú MM prenosku s hrotom shibata ( Acutex LPM-415), ktorá si nesadla so žiadnym ramienkom na ktorom som ju vyskúšal. Kôli svojej vysokej snímavosti potrebuje ramienko s extrémne nízkou efektívnou hmotnosťou a nehrala ani s projecťáckym 9cc ktoré má 8,5gramu. Čo vlastne nehovorí nič o iných prenoskách s hrotom Shibata :lol: ale chcem tým povedať že ide hlavne o to ako si to celkovo sadne a o to čo preferuješ ty. Moja Acutexka má neskutočnú separáciu kanálov a detail, ale aj tak je môj favorit Ortofon MC 15 s hrotom Super Fine Line.
Dá sa na to ísť i postupne, vyskúšať si základné modely od Ortofonu, Audio Technicy, Denonu.. aby si trocha ochutnal firemný zvuk, a až keď sa troška vypočúvaš ísť do ich vyššieho modelu. Prípadne nájsť predajcu ktorý by bol ochotný zopár modelov zapožičať alebo si zájsť na návštevy k podobne postihnutým kolegom. Vyberať prenosku podľa referencií na nete je ťažké.
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: Adrian

Příspěvek od rOn »

Na yt je zopár dobre nahratých videí s porovnaniami prenosiek. Je to sice analóg do digitálu, youtube kompresia a tak, ale i tak pri pozornom posluchu na sluchátka pre predstavu dobré.

Ortofon 2M Black / 2M Bronze / AT440MLa [Phono Cartridge Comparison]
Ortofon 2M Styli
Ortofon vs audio-technica
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

rOn
Velmi pekne dakujem za poskytnute informacie a skusenosti. Skusim to teda s ortofon 2 M Bronze,uvidime ako sa mi to zapaci. Preferujem skor teplejsiu farbu zvuku,expresivnejsie stredy... ked bude prilis verna,doladim elektronkami,EH KT90EH vymenim za Tung- Sol :cool:
Ono je to nadlho este,pocitam,ze skor ako v auguste sa k hraniu z grama nedostanem. Nejak to nesilim,kvalitny repas a tak. Ale uz teraz bojujem na ebay o Linn Basic Plus...zatial vediem aukciu :thumbup: Casom by som aj to vymenil za Akito ci Ittok. Dostal som sa aj k ramienkam Lenco,vhodne na grama v dreve. Cas vsetko rozjasni. Este raz vdaka...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Zamčeno