Adrian

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Zamčeno
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Adrian

Příspěvek od adrian »

Ahojte,rozhodol som sa predstavit...
- k hifi som sa dostal asi v r. 2008,pokial neratam kupu recieveru Yamaha +repro Yamaha (low-end),kedy som si zadovazil moju prvu "hifi"zostavu a to Cambridge audio,rada 640V2,cd i zosilovac a moje prve repro QLN 601MK2 ,na ktorych som hral tak 3 roky.Zvuk bol v danej cene dobry.Dane repro som upgrade-oval na Elac CL515Jet,tie dalej predal a zadovazil Aurum Cantus Leisure 3mk2,zvuk bol detailny,vyrovnany avsak chybali mi basy .
Rozhodol som sa vymenit CA 640A V2 za BV Audio Pre 1 a Pa300SSE .Zvukom som sa posunul minimalne o dve triedy vyssie,no nebolo to ono .Rozhodol som sa Leisure 3 vymenit za Melody 103 plus doplatok . Basy som ziskal ,ale ono tych detailov ubudlo a na vyskach som tiez "utrpel" ,cize hned som si objednal Melody 102 a cakal ... :ymdaydream: Avsak este pred pred dorazenim contajneru z Ciny,som sa rozhodol vyskusat Usher Mini One DMD a zostali doma...dalej uz pribeh poznate ... predal som BV Audio a kupil Electrocompaniet ECI 5MK2,s ktorym som velmi spokojny.Vyvazeny,jemny zvuk,vraj troska tlaci na basy,no mne to vyhovuje :thumbup:

Teraz by som rad uprade-oval Mini One za ine repro,pri ktorom si polepsim na stredoch a basoch,nemusia mi vytrhnut hrudnik,no nech su presne...zvazujem Noble Audio Lucid verziu I.,popripade co by ste mi vy odporucili ... izba 3x4m ,stredne zatlmena (holy len plafo), pocuvam rock,pop (Mark Knopfler,Ed Sheeran,The Killers,Placebo,Carla Bruni,Karel Kryl)dalej sa chystam pozriet blizsie na tvorbu Norah Johns .Nebranim sa nakupu zanovnych bedni zdruhej ruky,no nie moc stare.Cena do 4000Eur .Za reakcie vopred dakujem... ^:)^
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Adrian

Příspěvek od Mark Levinson »

Adriane,
vítej na HEF, je vidět, že už jedeš v tom vlaku zvaném Hifi na plno.
Pokud máš zájem o Lucidy, což už jsou tzv. "dospělé bedny", tak Ti doporučím se obrátit přímo na N.A., aby Ti poradil. Myslím, že bude vědět jestli si Lucidy budou rozumět s Elecrocompanietem a hlavně jak budou Lucidy hrát v místnosti o velikosti jak uvádíš. Dle mne je to trochu malá místnost. Usher Mini One DMD jsem slyšel a jsou to ve své cenové kategorii velmi dobré bedny, jejich zvuk se mi líbí, neuvažoval jsi jít výše ve stejné značce?
Ať Ti to hraje :thumbup:
Mark Levinson
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

Mark Levinson píše:Adriane,
vítej na HEF, je vidět, že už jedeš v tom vlaku zvaném Hifi na plno.
Pokud máš zájem o Lucidy, což už jsou tzv. "dospělé bedny", tak Ti doporučím se obrátit přímo na N.A., aby Ti poradil. Myslím, že bude vědět jestli si Lucidy budou rozumět s Elecrocompanietem a hlavně jak budou Lucidy hrát v místnosti o velikosti jak uvádíš. Dle mne je to trochu malá místnost. Usher Mini One DMD jsem slyšel a jsou to ve své cenové kategorii velmi dobré bedny, jejich zvuk se mi líbí, neuvažoval jsi jít výše ve stejné značce?
Ať Ti to hraje :thumbup:
Dakujem .
...zvazosval som Mini Two,ale obavam sa,ze na stredoch si moc nepolepsim,ten isty stredobas len zdvojeny a 8571 su uz nad moj stanoveny limit,skor dam priestor niecomu "novemu"... N.A som uz pisal...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Adrian

Příspěvek od Dieter Burmester »

Adriane, a kolik jsi do beden ochoten investovat? Treba bychom nasli vzhledem k tvemu rozpoctu i spoustu jinych moznosti, byt NA bude urcite dobra volba (pokud stavitel uzna tvuj prostor pro Lucidy jako dostatecny) :thumbup:
Dieter Burmester
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

cena,ktoru som ochotny investovat je max.4000,-Eur, 100 000 Kc ...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

adrian píše: - ... izba 3x4m ...
...opravujem velkost izby 4,3 m x 4 m ...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Adrian

Příspěvek od bigjoe »

Ahoj.
Tak těch výměn máš za sebou už taky dost (bohuže to je daň našeho hobby). Co se týče těch repro, tak Electrocompaniet si rozumí s Dynaudiem, jestli by byly vhodné Lucidy ti asi poradí NA, jak píše ML. Tak ať ti to hraje :thumbup: .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

Pani a co by ste povedali na kombinaciu ECI 5MK2 s Dynaudio C2,bude im zosilnovac dostacovat ?
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

Chcel by som poprosit pripadnych majitelov C2,ak by sa mohli vyjadrit k zvuku ich mazlickov ? Pravdepodobne sa mi podarilo zohnat C2 za super cenu,vecer to potvrdim. ^:)^
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

adrian píše:Chcel by som poprosit pripadnych majitelov C2,ak by sa mohli vyjadrit k zvuku ich mazlickov ? Pravdepodobne sa mi podarilo zohnat C2 za super cenu,vecer to potvrdim. ^:)^
takze z kupy zislo ,stale cakam na N.A,ci sa najdu nejake Lucidy Premium...popripade co by ste odporucili,pisal som aj za B&W 803D,Martin Logan Ascent i .Dalej Platan predava Audiophysic Virgo V ... za Vase postrehy vopred dakujem...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

Takze su traja kandidati ... nez sa vyberiem na posluch,mozte sa vyjadrit k ich zvuku...

1. Audiophysic Virgo V 4500,-Eur Platan...nove
2. B&W 803D druha ruka...kupavane v Bis audiu 07/2011 4200,-Eur
3.cakam na vyjadrenie k Lucidom Premium
Naposledy upravil(a) adrian dne 02 bře 2014 16:56, celkem upraveno 1 x.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Adrian

Příspěvek od sekal »

Já bych ti doporučoval se především zklidnit a přestat tady vyšilovat.. To, co tady předvádíš, je naprostý myšlenkový chaos.. Jsi přesně učebnicový příklad toho, jak by se při nákupu audio komponentů a budování sestavy postupovat nemělo..

Pokud jde o reprosoustavy, poslechni si také sloupové modely BVaudio a VMaudio.. Nabízí se více možností, jak už zde bylo konstatováno výše.. Jen je třeba postupovat uvážlivě a hlavně nespěchat (!)..
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

sekal píše:Já bych ti doporučoval se především zklidnit a přestat tady vyšilovat.. To, co tady předvádíš, je naprostý myšlenkový chaos.. Jsi přesně učebnicový příklad toho, jak by se při nákupu audio komponentů a budování sestavy postupovat nemělo..

Pokud jde o reprosoustavy, poslechni si také sloupové modely BVaudio a VMaudio.. Nabízí se více možností, jak už zde bylo konstatováno výše.. Jen je třeba postupovat uvážlivě a hlavně nespěchat (!)..
Mozno mas pravdu,ale predsa ked chcem kupit nieco a nepoznam to a trebars z druhej ruky,naviac aj tak si to potom zapoziciam na skusku domou,ako mam inac postupovat.Su tu ludia,ktory dane bedne poculi a obratia ma spät,popripade postrcia vpred...napr.zvazoval som C2,volal som s chlapikom,musel by som ist na posluch do KE,avsak,dostal so mail,ze k rocku moc nie su,holt usetril som cestu...B&W zvazujem z dovodu,ze diamant mi na vyskach vyhovuje,stredy budu mat lepsie ako maju Mini One ...nez sa ale vyberiem pocuvat,chcem nazbierat nejake tie poznatky majitelov a neskor pridam svoj postreh ...nikde sa teda neponahlam ... mrzi ma ak to vyznieva chaoticky...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Adrian

Příspěvek od Dieter Burmester »

adrian píše:Su tu ludia,ktory dane bedne poculi a obratia ma spät,popripade postrcia vpred...napr.zvazoval som C2,volal som s chlapikom,musel by som ist na posluch do KE,avsak,dostal so mail,ze k rocku moc nie su,holt usetril som cestu...
Promin mi to, ale pokud jsi chtel C2 slyset a rozmyslel sis to jen na zaklade nejake mailu nejakeho mistniho clena, ktery je povazuje na rock mene vhodne, tak to bude asi podruhe v zivote, co se sekalem budu nucen souhlasit :???:
Dieter Burmester
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

Dieter Burmester píše:
adrian píše:Su tu ludia,ktory dane bedne poculi a obratia ma spät,popripade postrcia vpred...napr.zvazoval som C2,volal som s chlapikom,musel by som ist na posluch do KE,avsak,dostal so mail,ze k rocku moc nie su,holt usetril som cestu...
Promin mi to, ale pokud jsi chtel C2 slyset a rozmyslel sis to jen na zaklade nejake mailu nejakeho mistniho clena, ktery je povazuje na rock mene vhodne, tak to bude asi podruhe v zivote, co se sekalem budu nucen souhlasit :???:
Nie ono od predaja odstupil dotycny pan( moj limit mu nepostacoval),popritom som dostal este e-mail...plus ma odradzalo krmenie a zosilnovac menit nechcem... a k Lucidom,kvoli ktorym som chcel menit repro,mi vraj limit 4000,-Eur nepostacuje,takze som skepticky,no cakam na vyjadrenie...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Adrian

Příspěvek od timcs »

adrian píše:
adrian píše: - ... izba 3x4m ...
...opravujem velkost izby 4,3 m x 4 m ...
Tak tie rozmery izby sú blízko štvorci (4x4), čo z hľadiska akustiky, hlavne stojatých vĺn na nízkych frekvenciách (stĺpové repro) nemusí byť najideálnejšie. Nezabúdaj, keď vyberáš repro tak by bolo najlepšie posluch v domácich podmienkach. Veľa šťastia pri výbere.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

timcs píše:
adrian píše:
adrian píše: - ... izba 3x4m ...
...opravujem velkost izby 4,3 m x 4 m ...
Tak tie rozmery izby sú blízko štvorci (4x4), čo z hľadiska akustiky, hlavne stojatých vĺn na nízkych frekvenciách (stĺpové repro) nemusí byť najideálnejšie. Nezabúdaj, keď vyberáš repro tak by bolo najlepšie posluch v domácich podmienkach. Veľa šťastia pri výbere.
Vzdy to tak robim ... :thumbup: len to uz je finalna faza,aspon u mna je to tak...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Adrian

Příspěvek od winelover »

Adriane, pokud ti na C2 nestačil limit, tak ok. Ale rozhodně bych je nezatracoval jen na základě informací od třetí osoby. Kombinaci EC + C2 jsem slyšel a velice dobře to k sobě sedělo. navíc mám stejný amp, C1 a přibližně stejně velkou místnost a rock hraju bez problémů a pro mně s dostatečnou razancí a dynamikou. win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Kite19

Re: Adrian

Příspěvek od Kite19 »

Ahoj Adrian, posledné príspevky ber vážne :D
Daj si naozaj čas, vzhľadom na iné príspevky od teba na tomto fóre, týkajúce sa aj tvojich súčasných reproduktorov, zastav sa, pusť si svoju najobľúbenejšiu hudbu a počúvaj.
So skratovým konaním pri nákupe, má každý člen tohto fóra svoje skúsenosti :D Normálne sa vyber do bis audia a daj si pustiť tie B W, vypočuj aj iné a zhodnoť si to. Ani tvoja súčasná zostava lacná nebola, a už ju chceš meniť, donesieš nové bedne a časom ti na nich niečo začne vadiť. Obmieňaš to často ~x(
Môj názor a aj rada netýkajúca sa zvuku tých repro je, aby si navýšil rozpočet spôsobom, že ťa to na dva roky ukľudní a budeš počúvať hudbu.
Vchádzaj do hifi štúdia so zaviazanými očami, daj si predviesť repro a nepozeraj na značku ani na recenzie v časopisoch, zostal by si prekvapený z výsledku.

Vyrieš akustiku, dones domov bedne a nehľadaj na nich chyby, pozeraj na to čo sa ti na tom zvuku páči.
Pokecaj o tejto "audio neuróze" s predavačom hifi, porozpráva ti o ľuďoch ktorý zosilňovač za 10 000 eur, bedne za 30 000,- po polroku predávajú za polovičnú cenu a kupujú nové :D nebudú spokojný, ani potom (neuróza)
Daj si čas a vyber správne, prajem spokojnosť so zvukom ;)
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

winelover píše:Adriane, pokud ti na C2 nestačil limit, tak ok. Ale rozhodně bych je nezatracoval jen na základě informací od třetí osoby. Kombinaci EC + C2 jsem slyšel a velice dobře to k sobě sedělo. navíc mám stejný amp, C1 a přibližně stejně velkou místnost a rock hraju bez problémů a pro mně s dostatečnou razancí a dynamikou. win
toto som potreboval vediet...myslis,ze tych 120W/8ohm by im postacoval ? Pan sa mi ma ozvat do dvoch tyzdnov.A netrufol by si si na porovnanie s B&W 803D ci Lucidmi Premium ?
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

Kite19 píše:Ahoj Adrian, posledné príspevky ber vážne :D
Daj si naozaj čas, vzhľadom na iné príspevky od teba na tomto fóre, týkajúce sa aj tvojich súčasných reproduktorov, zastav sa, pusť si svoju najobľúbenejšiu hudbu a počúvaj.
So skratovým konaním pri nákupe, má každý člen tohto fóra svoje skúsenosti :D Normálne sa vyber do bis audia a daj si pustiť tie B W, vypočuj aj iné a zhodnoť si to. Ani tvoja súčasná zostava lacná nebola, a už ju chceš meniť, donesieš nové bedne a časom ti na nich niečo začne vadiť. Obmieňaš to často ~x(
Môj názor a aj rada netýkajúca sa zvuku tých repro je, aby si navýšil rozpočet spôsobom, že ťa to na dva roky ukľudní a budeš počúvať hudbu.
Vchádzaj do hifi štúdia so zaviazanými očami, daj si predviesť repro a nepozeraj na značku ani na recenzie v časopisoch, zostal by si prekvapený z výsledku.

Vyrieš akustiku, dones domov bedne a nehľadaj na nich chyby, pozeraj na to čo sa ti na tom zvuku páči.
Pokecaj o tejto "audio neuróze" s predavačom hifi, porozpráva ti o ľuďoch ktorý zosilňovač za 10 000 eur, bedne za 30 000,- po polroku predávajú za polovičnú cenu a kupujú nové :D nebudú spokojný, ani potom (neuróza)
Daj si čas a vyber správne, prajem spokojnosť so zvukom ;)
To mas holt pravdu...avsak tato myslienka ma sprevadza odkedy som kupil Mini One ...po studiach moc nebeham,popri praci nemam moc casu,cize sa snazim ziskat aky taky rostrel tu na fore...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Adrian

Příspěvek od winelover »

Výkon zesilovače určitě není problém. Pokud někteří pochybují o Dynaudio na rock, tak je to spíš kvůli basům. Dva středobasy nejsou rovnocenné jednomu velkému basáku, takže bys musel koukat po trojpásmech. Dynaudio je obecně preferováno pro středy a výšky, takže se říká na jazz, vocal a podobnou hudbu. ECI5 Mk2 hroje pěkně odspodu, takže proto se říká, že se k sobě s DA dobře hodí. Moje zkušenost to potvrzuje.
Porovnání s Lucidama ani BW nemám, ty kombinace s EC jsem nikdy neslyšel. win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

winelover píše:Výkon zesilovače určitě není problém. Pokud někteří pochybují o Dynaudio na rock, tak je to spíš kvůli basům. Dva středobasy nejsou rovnocenné jednomu velkému basáku, takže bys musel koukat po trojpásmech. Dynaudio je obecně preferováno pro středy a výšky, takže se říká na jazz, vocal a podobnou hudbu. ECI5 Mk2 hroje pěkně odspodu, takže proto se říká, že se k sobě s DA dobře hodí. Moje zkušenost to potvrzuje.
Porovnání s Lucidama ani BW nemám, ty kombinace s EC jsem nikdy neslyšel. win
dakujem pekne za reakciu...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Kite19

Re: Adrian

Příspěvek od Kite19 »

Ber to tak, že tvoja investícia je pre niekoho ročnou mzdou, tento piatok bolo v BIS skoro prázdno, bedne nádherné aké len môžeš chcieť, piatkové poobedie si vyhraď, a choď počúvať, ide o dosť peňazí, hlavne ak po mesiaci zistíš, že tomu niečo chýba :D
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

Zajtra idem pocuvnut B&W803D a zreferujem...a tak pomaly... :thumbup: ohladne DA cakam na vyjadrenie pana...aj tak najviac by ma potesili Lucidy Premium...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Kite19

Re: Adrian

Příspěvek od Kite19 »

Ak ideš do Bis, tak ich popros aby pred tebou schovali 800, 801 a 802, ak sa im nebude chcieť tak si ich v žiadnom prípade nedaj pustiť :D
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

Kite19 píše:Ak ideš do Bis, tak ich popros aby pred tebou schovali 800, 801 a 802, ak sa im nebude chcieť tak si ich v žiadnom prípade nedaj pustiť :D
Nie,idem priamo k chlapovi,co ich predava z druhej ruky...obavam sa troch basakoch do mojej cimry ... zajtra budem mudrejsi ... este raz sa ospravedlnujem vsetkym zucastnenim za chaoz
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Adrian

Příspěvek od gabik »

Tal Lucidy hrahou fajnove, o tom zadna. Ale jako vsechno, chce to slyset, vsem vsechno nevyhovuje. A jak by paslovaly do mistnosti 4x4, to nevim, to je mozna na hrane. Ale da se vsechno :). Pokud chces info od NA, tak mu napis email, to bude nejrychlejsi. Tusim, ze najky Lucidy jsou i na Slovensku.
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Adrian

Příspěvek od blesk666 »

Tak ako dopadol posluch 803D?
Este ti navrhujem chod si vypocut k ludom ktori aj nic nepredavaju. Je dost mozne ze prave u nich vladne spokojnost so zvukom a moze to aj tebe pomoct sa dalej rozhodovat. U mna v BA si vitany aj so zosikom ak chces. Cez PM sa mozme dohnut ak ti to neni daleko.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Adrian

Příspěvek od sekal »

adrian píše:
blesk666 píše:..V nahravkach okrem samotneho charakteru zvuku je pre mna dolezite priestorove zobrazenie sceny..
Pro splnění tohoto požadavku musíš mít také adekvátní zesilovač.. Tím myslím stroj bimonaurální konstrukce, což ten tvůj Electrocompaniet rozhodně není.. Bimonaurální topologii měly zesilovače BVaudio, které jsi podle mého názoru zbytečně a zbrkle prodal.. Ty stroje byly celkově objektivně lepší než tvůj stávající zesilovač..

Plánuješ-li investovat do reprosoustav až 4000,- €, zajeď si nejdříve do Trnavy k p. Buntovi a poslechni si jeho sloupové modely, popř. si je oproti záloze vypůjč a odzkoušej doma.. Totéž doporučuji provést i v případě fy. VMaudio, kterou jsem ti zde už doporučoval.. Na Lucidy od NA si budeš muset nechat zajít chuť, neboť jejich cena je podstatně vyšší než tvůj rozpočet...
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Adrian

Příspěvek od blesk666 »

este by som doplnil ze je vcelku rozumne vybrat prve bedne. Bedne ktore v zasade vyhovuju (neseru:-) tak kym nie je zbytok aparatu vysloveny pruser tak hraju s cim kolvek tak ze nemas potrebu ich menit a chces robit len mensie zmeny. lebo inak aj povedane - to ci si vybral spravne si overis tak ze ti tie bedne vyhovuju aj s inymi komponentmi
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Adrian

Příspěvek od NA-Noble Audio »

To sekal,

pro narovnání Tvého výroku bych rád uvedl, že cena "malých" Lucid Premium převyšuje zmiňovanou sumu jen o necelých 20%. Dnes už je ale jejich dostupnost řekněme problematická, tedy za daných okolností to nebude nic pro Adriana. To by se musel rychle objevit nějaký second hand.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Adrian

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

S percentami je vždy veselo. Plus 20 percent je v tomto prípade plus 800 euro.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Adrian

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Na vše se dá koukat z různých pohledů.
Takovýto nákup by ale přece měl uspokojit na co možná nejdelší dobu, jinak nespokojenost přinese ztrátu při prodeji, která kdyby byla jen 800,-Euro mohl by si prodávající gratulovat.
Jako zajímavost, již několik majitelů Lucidů nahradilo původní kvalitní kabelové propojení (necelý metr dlouhé proklemování na zadní straně beden) kabelaží za částky okolo 20% ceny beden. Takže vše je relativní a vždy záleží na úhlu pohledu.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: Adrian

Příspěvek od palipol »

adrian píše: ... este raz sa ospravedlnujem vsetkym zucastnenim za chaoz
Je to tvoje vlákno, nemáš sa za čo a komu ospravedlňovať.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

Ahojte,
tak mam doma Mini Two DMD a mozem povedat,ze oproti Mini One su ohodne dalej,priestor je sirsi aj hlbsi , nastroje zneju celistvo,cinely su konkretnejsie,hlas je pritomnejsi,vsetko sa upokojilo a znie to komplexnesie a realnejsie s viac detailami :thumbup:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Adrian

Příspěvek od sekal »

Tos koupil toto (http://www.usheraudio.cz/produkty/repro ... /mini-two/) za 123000,- Kč (?)..:???: Tedy za ty peníze bych si dovedl představit podstatně lepší výběr...
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Adrian

Příspěvek od Tinariwen »

Adrián
nech ti robia radosť a potešenie :thumbup:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Adrian

Příspěvek od Dieter Burmester »

Za mesic tady budou nejake Usher sloupky k prodeji :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Adrian

Příspěvek od Yngwie »

adrian píše:Ahojte,
tak mam doma Mini Two DMD a mozem povedat,ze oproti Mini One su ohodne dalej,priestor je sirsi aj hlbsi , nastroje zneju celistvo,cinely su konkretnejsie,hlas je pritomnejsi,vsetko sa upokojilo a znie to komplexnesie a realnejsie s viac detailami :thumbup:
Tak blahopřeji ... to už jsou rozehrané? Divím se, že jsi šel zrovna cestou těchto repro ... mě přijdou Mini One lepší .... poskytují pro mě koherentní projev, byť za cenu menšího objemu basů, ale přesnějších ... tak hlavně, ať ti vydrží aspoň rok :thumbup:
Zamčeno