elese

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
elese
Příspěvky: 9
Registrován: 22 lis 2013 10:13
Bydliště: Pardubice

elese

Příspěvek od elese »

Zdravím podobně "postižené" ;)
Vzpomenu na dobré vychování a než začnu psát do ostatních rubrik, pokusím se stručně představit.
Jmenuji se Emil, je mi 50 let, bydlím kousek od Pardubic a pokusy o kvalitní reprodukcí jsou mým koníčkem, již od mládí.
Začalo to už v dorosteneckém věku stavbou Transiwatta TW40 a tehdy dodávaných repro stavebnic RS 21.
Později jsem postavil repro Monolog a následovalo ještě spoustu dalších pokusů o sestavu, která by hrála dle mých představ.
Po létech více či méně zdařilých výtvorů a jejich spojení, jsem postupně čas, který jsem trávil u pájky a měřících přístrojů, začal věnoval návštěvám poslechových studií a výběru komponentů již hotových.
Asi ten nejzásadnější zlom v rozhodování bylo osobní setkání s p. Votlučkou, který v tu dobu expedoval do studií svoje Shan E520.
Slovo dalo slovo a já se za nějaký čas objevil ve Vráži a mohl na vlastní oči vidět, jak se "opravdové" bedny staví.
Už bylo téměř rozhodnuto a já si měl E520 odvézt domů. Pak jsem ale spatřil bednu, ze které jsem nemohl spustit oči. Byla jí Shan E530.
V tu dobu to byl pouze prototyp, takže nezbylo než čekat.
Po necelých dvou měsících jsem se tak stal jedním z prvních majitelů kontraverzních E530
K nim jsem pak dlouho hledal komponenty tak, aby opravdu hrály k obrazu mému. Trpělivost se vyplácí a mě nakonec přinesla zvuk o kterém jsem dlouho snil.
Konečně nastalo to krásné období, kdy jsem si užíval hudbu a nic moc neřešil.
Zde by moje představení se mohlo skončit, kdyby nebylo vždy nějaké to kdyby ...

Bohužel všechno jednou končí a já vyměnil bydlení v rodinném domku za byt v bytovce a vše bylo náhle jinak.
Akustika obýváku vysloveně špatná, možnost poslechu v přirozené hlasitosti téměř nulová ....
Nemalé investice do úprav akustiky nepřipady v úvahu, neboť jsem nevěděl, jak dlouho v bytě setrvám.
Na chvíli jsem se tedy, ač nerad, poslechu a zážitků z něj vzdal.
Ale většinou platí, že kdo jednou s hudbou začne, málokdy skončí... A to je i můj případ.
Nastalo tedy zásadní strategické rozhodnutí - sluchátka.
Po zakoupení HD800 začalo celé martirium s hledáním vhodných komponentů a jejich skládání úplně od začátku.
Pro začátek jsem si pořídil FiiO E10 OLYMPUS a začal s pročítáním fór.
Postupně jsem si také poslech Casea ORION Lite, HYPA 1 a ještě pár sluchátkových zesilovačů a převodníků.
Po předchozích zkušenostech se skládáním jedn. komponent jsem začal čím dál víc tíhnout k řešení "vše v jednom" (i tam se ještě nachází dost možností k experimentování, že ;) )
s tím, že časem třeba doplním (nahradím) její část něčím lepším.
Po několika měsících intenzívního získávání informací se mi nečekaně nabídla výhodná možnost pořízení Burson Conductor.
A vzhledem k tomu, že tento přístroj byl jedním z těch, o kterých jsem vážně uvažoval, bylo rozhodnuto.
V tuto chvíli jsem již šťastným majitelem tohoto krásného "stroje" a užívám si jeho zvukových proměn během prvních 100 hodin provozu.
Zvuk už teď je než nádherný (odehráno cca 70 hodin) a každým dnem se mění k lepšímu.
Jsem zvědavý, jak dlouho mi tato spokojenost vydrží a kdy začnu vymýšlet, jak a čím zvuk alespoň o kousíček posunout zase výš :-)
Dvě možnosti vidím už teď :smile: Jsou jimi síťový filt resp. pračka a výměna kabelu ke sluchátkům.
Bohužel jsem byl pomalý a nestihl 30% slevu na dobře hodnocený AG500 AC Regenerator Power Inspired, takže na chvíli "ochladnu" ale nevidím to na dlouho :D
Ale už poslouchám, takže nikam nespěchám...
A co že posloluchám?
Hlavně blues ve všech jeho podobách ... to je moje krevní skupina ;)
Moc rád si poslechnu také "hudbu mého mládí", takže např. Pink Floyd, Nazareth, Dire Straits, Eric Clapton... Miluji ženský chraplavý hlas, např. Janis Joplin.
Z našich pak Blue Effect, Jazz Q, Progres 2, Jan Spálený, ..
ze současnosti třeba Szidi Tobias, Jaromír Nohavica, ....
Ale nebráním se snad žádnému žánru. Mám prostě rád dobrou hudbu a zážitky z ní ...
NUC, Casea Orion 2, Burson Conductor, Sennheiser HD800, SUPRA MD06-EU/SP, Vincent power cable
Meridian G08 + G51, Shan E530, Cardas HEXLINK GOLDEN 5-C, Vincent power cable
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Re: elese

Příspěvek od johny52 »

Zdar,vidím,že si zatím nikdo nenašel čas přivítat tě na foru HIFpozitivních...nemají čas neboť s Bohoušem (Federman)řeší svojí kritickou sociální situaci a chystají státní převrat....
Vítám tě tedy mezi pošuky alespoň já jako krajan :thumbup:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: elese

Příspěvek od fox »

Taky tě vítám. Dej sem nějaké foto.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: elese

Příspěvek od Mark Levinson »

No musím se přiznat, že mi tohle vlákno úplně uniklo, asi v zápalu přestřelek jak píše Fox. Pak se ještě dočtu, že se HEF nikdo nestará, tak raději k příjemnějším věcem.
Taky Tě zde vítám a dívám se, že v okolí Pardubic je také dost hifistů. Ty bedny Shan E-530 jsou opravdu krásně zpracované, pamatuji jak jsme je viděl prvně (myslím, že je měl Dividsound) a taky to dobře hrálo.
Sennheiser HD 800 :thumbup:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: elese

Příspěvek od pajuna »

Vitam te na foru elese :smile: Jakozto vrstevnik poslouchas me velice blizke veci. Mohl bys prihodit nejake fotky?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
elese
Příspěvky: 9
Registrován: 22 lis 2013 10:13
Bydliště: Pardubice

Re: elese

Příspěvek od elese »

Ahoj všichni, díky za přivítání. Fakt potěší vědět, že se v těch rozbouřených a dravých vodách řeky HiFi nezmítám sám :lol:
Nějaké fotky postupně doplním, ale teď není moc co fotit. Repro sestava je poskládaná jen tak na oko, neboť jak píšu, v současné době ji díky kritické akustice, nepoužívám a věnuji se sluchátkovému poslechu.
Z celé sestavy jsem do té sluchátkové použil pouze CD přehrávač, filtr SUPRA MD06-EU/SP a Vincent power cable.
Se sluchátkáčem zatím max. spokojenost. Při návštěvě u pana Vrány byl důstojným partnerem i pro jeho nového Oriona II. To ale až někdy jindy, je to na delší povídání :smile:
Teď budu týden na dovolené, ale pak se určitě ozvu. Myslím, že bude o čem psát ;)
NUC, Casea Orion 2, Burson Conductor, Sennheiser HD800, SUPRA MD06-EU/SP, Vincent power cable
Meridian G08 + G51, Shan E530, Cardas HEXLINK GOLDEN 5-C, Vincent power cable
Uživatelský avatar
elese
Příspěvky: 9
Registrován: 22 lis 2013 10:13
Bydliště: Pardubice

Re: elese

Příspěvek od elese »

Tak k focení jsem se zatím nedostal, zato jsem doplnil mojí sestavu ;)
Jak jsem již předeslal, únorová návštěva v Casea a poslech jejich žhavé novinky, převodníku Orion 2, na mne zapůsobil natolik, že již tehdy jsem byl téměř rozhodnutý si tuto úžasnou mašinku pořídit.
Následovalo pár bezesných nocí, kdy jsem ještě váhal a spytoval svědomí. Tolik peněz za takovou krabičku ...
Pak jsem si ale řekl, že i velcí kluci si mají dělat radosti a bylo rozhodnuto.
Telefonická domluva s panem Vránou a objednávka byla už jen otázkou chvíle.
Ale pak to nekonečné čekání...
Trpělivost se však vyplácí a tak i já se dočkal. Zpráva, že je přístroj k odběru, mi opět zvýšila hladinu adrenalínu a já vyrazil směr Nový Jičín.
S panem Vránou jsem pak strávil příjemné dopoledne povídáním i poslechem muziky a přitom zjistil, že nejen v představě o dobrém zvuku, ale i v hudbě, jsme si hodně blízcí.
Pak ještě chvíle povídání o autech (i tady máme téměř stejně vytříbený vkus :smile: ), rozloučení, tři hodinky jízdy domů a šup s mašinkou do sestavy.
Uf, konečně. A světe div se, ono to opravdu hraje :thumbup:
Zatím se pomalu rozehrává, ale už teď je to pohlazení po duši :clap:
Nyní se každý den těším z práce domů abych si užíval HUDBU.
Nahrávky, které dobře znám, jsou najednou jako vyměněné. Těžko se to popisuje, ale asi nejlépe vystihuje charakter zvuku slovo přirozené...
Prostě nádhera, která neunavuje. Naopak, svádí poslouchat dál a dál...

Spojení českého Orion 2 a australského Conductor se jeví jako hodně povedené a pro mne asi na dost dlouho konečná :smile:
Tedy rád bych ještě slyšel nějaké "lampičky", ale zatím jsem na žádné nenarazil, resp. neměl možnost je v sestavě vyzkoušet.

Teď je na řadě filtr ev. pračka sítě.
V první fázi zkusím oddělovací trafo (EI) s filtrama Schaffner, které mám ve fázi dokončení.
Podle výsledků zde buď skončím, nebo budu pokračovat hledáním pračky.

V pátek mi také dorazily na odzkoušení kabely od Kabelguru (Tomcat L a RCA Ultra), tak jsem zvědavý co do sestavy přinesou...
NUC, Casea Orion 2, Burson Conductor, Sennheiser HD800, SUPRA MD06-EU/SP, Vincent power cable
Meridian G08 + G51, Shan E530, Cardas HEXLINK GOLDEN 5-C, Vincent power cable
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: elese

Příspěvek od lubin »

Krásný popis všeho...:)
Myslím si, že z oddělováku budeš velmi příjemně překvapený...pak napiš... :!:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
elese
Příspěvky: 9
Registrován: 22 lis 2013 10:13
Bydliště: Pardubice

Re: elese

Příspěvek od elese »

lubin píše:Krásný popis všeho...:)
Myslím si, že z oddělováku budeš velmi příjemně překvapený...pak napiš... :!:
Máš s oddělovákem nějaké bližší zkušenosti? Nestyď se a povídej ;)
NUC, Casea Orion 2, Burson Conductor, Sennheiser HD800, SUPRA MD06-EU/SP, Vincent power cable
Meridian G08 + G51, Shan E530, Cardas HEXLINK GOLDEN 5-C, Vincent power cable
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: elese

Příspěvek od lubin »

Už jsem to psal mnohokrát do různých vláken, mám oddělovák od Tomáše Hogena. Zvukový přínos je neodiskutovatelný. Čistější reprodukce celého řetězce, více luftu, prostoru i barev.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Odar

Re: elese

Příspěvek od Odar »

Je niekde o tom Orion-e 2 viac informacii? Na ofiko webe nie je zatial nic. Dik.
Uživatelský avatar
elese
Příspěvky: 9
Registrován: 22 lis 2013 10:13
Bydliště: Pardubice

Re: elese

Příspěvek od elese »

Tak jsem si pomalu zvykl na zvuk své sestavy s Orionem 2 a zase si užíval hudby.
Červíček ale hlodá.... a hlodá...
Nešlo by to posunout ještě o kousek dál?
Určitě šlo. Vždycky může být líp.. ;)
Takže začínám vymýšlet...
Pořád mi nedávala spát filtrace napájení a chtěl jsem na vlastní uši poznat, jak to s tím vlivem bude u mne.
Pustil jsem se tedy do DIY "pračky" - malého oddělovacího trafa s následnou filtrací.
Konkrétně jsem použil EI transformátor 250VA a dva filtry Schaffner FN 2090.
Vzhledem k tomu, že se jedná pouze pracovní variantu, a předpokládám časem ještě nějaké úpravy a doplňky, poskládal jsem komponenty do plastové skříně Hensel Mi 90101, kterou jsem měl zrovna po ruce.
Vzhledná opravdu není, ale účel plní a dobře se s ní pracuje...
Udělal jsem celkem pět výstupů, z každého filtru dvě zásuvky a jednu zásuvku přímo z transformátoru.
Přívodní kabel jsem použil HELUKABEL Y-CY-JZ 3G2,5mm a vidlici od Kabelguru.

Oriona jsem zapojil na jeden filtr, Bursona na filtr druhý a ....
.. no já si málem sedl na zadek :eek: To snad není možné, co jedno trafo a filtr dokáže... :thumbup:
Chvíli jsem nevěřícně kroutil hlavou, ale pak se v klidu posadil a poslouchal...
Zvuk se stal klidnější, jemnější, pozadí se uklidnilo, tudíž vylezly detaily i prostor, basy se zpevnily, vokály naopak zjemnily... :clap:
Je to fakt mazec. Kdo nevyzkouší, neuvěří ...

Tak jsem zase chvíli spokojený a budu poslouchat a užívat si hudbu.
A co příjde na řádu dále? Vidím na propojovací kabely...
NUC, Casea Orion 2, Burson Conductor, Sennheiser HD800, SUPRA MD06-EU/SP, Vincent power cable
Meridian G08 + G51, Shan E530, Cardas HEXLINK GOLDEN 5-C, Vincent power cable
rotr
Příspěvky: 26
Registrován: 02 led 2014 09:03

Re: elese

Příspěvek od rotr »

Ahoj elese,
nezkoušel jsi v rámci experimentu připojit zařízení jenom přes filtr ? Ve svém okolí nikoho s pračkou nemám, trochu mi to taky vrtá v hlavě a sháním nějaké poznatky.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 890
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: elese

Příspěvek od NA-Noble Audio »

To elese

fandím každému který něco tvoří :thumbup:

To jsi zapojil na pouze 250W EI trafo celou sestavu i zesilovač a zpevnili se Ti basy? To mě velmi zaráží.
Ty filtry Schaffner FN 2090 jsou kolika ampérové varianty?

Já používám 25 A pro linkové přístroje a 35A pro výkonové abych nebrzdil dynamiku a nezměkly spodky. Oddělovák jsem neřešil, pod 3.000W v toroidu bych ale osobně nešel. Chodí mi to u mě lépe než dvanáctistovka aktivní pračka od Accuphase.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
elese
Příspěvky: 9
Registrován: 22 lis 2013 10:13
Bydliště: Pardubice

Re: elese

Příspěvek od elese »

To rotr
Samotný filtr jsem nezkoušel, ani to nemám zapojené tak, aby to šlo jednoduše zkusit.
Já vzal jako základ oddělovací trafo a až jako další stupeň filtry.
Na druhou stranu koupit filtr a zapojit ho "jen tak" pokusně do sestavy není nic složitého ani finančně náročného a budeš mít jasno.
A hlavně to posoudíš na svém aparátu a to je za všechny zkušenosti ostatních :thumbup:
Toť moje zkušenost.
NUC, Casea Orion 2, Burson Conductor, Sennheiser HD800, SUPRA MD06-EU/SP, Vincent power cable
Meridian G08 + G51, Shan E530, Cardas HEXLINK GOLDEN 5-C, Vincent power cable
Uživatelský avatar
elese
Příspěvky: 9
Registrován: 22 lis 2013 10:13
Bydliště: Pardubice

Re: elese

Příspěvek od elese »

To NA-Noble Audio
Trochu jsi mne nahlodal s tím výkonem trafa.
Ale vzhledem k tomu, že napájí pouze nějakých 50VA (sluchátkáč cca 30VA a Orion 20VA), považoval jsem pětinásobně větší výkon za dostatečný.
A podle prvních zkušeností se mi to i potvrdilo. Zdá se mi, že na basy to neblahý vliv nemá, naopak.
Ale neříkám, že to nemohla být jen prvotní euforie a postupem času názor změním.
Každopádně ještě zkusím napájet přes trafo a filtr jen převodník a Bursona zapojím přímo do sítě a pak přes filtr Supra.
Určitě dám vědět, co na to moje slechy ;)
Jo a ty filtry jsou Schaffner FN 2090-6-06
NUC, Casea Orion 2, Burson Conductor, Sennheiser HD800, SUPRA MD06-EU/SP, Vincent power cable
Meridian G08 + G51, Shan E530, Cardas HEXLINK GOLDEN 5-C, Vincent power cable
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 890
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: elese

Příspěvek od NA-Noble Audio »

To elese

omluv mě, nečetl jsem důkladně a ušlo mi, že přes to jedeš pouze sluchátkovou sestavu.
V tomto případě by pravděpodobně to 250W trafo nemuselo být nedostatečné.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Odpovědět