Simmons

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Simmons

Příspěvek od Mark Levinson »

Tak to je upgrade jak hrom! Gratulace.
Myslím si, že BW 800D si lepší amplifikaci zasloužily a 500 W monobloky je budou mít úplně pod kontrolou. Předzesilovače Audio Research jsou výborné a pokud sednou do sestavy, tak není co řešit. Těším se na popis výběru přehrávače, Ty to máš i jako špičkový Bluray, že?
Užívej poslechu :thumbup:
Mark Levinson
Simmons
Příspěvky: 44
Registrován: 02 led 2014 01:36
Bydliště: Brno

Re: Simmons

Příspěvek od Simmons »

Mark Levinson píše:Tak to je upgrade jak hrom! Gratulace.
Myslím si, že BW si lepší amplifikaci zasloužily a 500 W monobloky je budou mít úplně pod kontrolou. Předzesilovače Audio Research jsou výborné a pokud sednou do sestavy, tak není co řešit. Těším se na popis výběru přehrávače, Ty to máš i jako špičkový Bluray, že?
Užívej poslechu :thumbup:
Jojo...sedlo si to jako hrom. Ano, OPPO BDP-105EU používám také jako Blu Ray přehrávač.
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Simmons

Příspěvek od jimmi »

Zdar.

Super zostava. :thumbup:

A teraz ešte časom hlavne na hifi cestu filtrácia, lepšie prepojovacie, sieťové a reprokáble a možno akustiku doladiť.

Ale ak si spokojný riešiť to nemusíš, skor si to užívať. :thumbup: :clap:
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Simmons

Příspěvek od sekal »

Ze zveřejněných fotografií soudím, že Simmons bydlí v novém nebo zrekonstruovaném RD. Pokud tomu tak je, zcela určitě má v odpovídajícím stavu i elektrorozvody. Pro filtraci EMI mu tudíž postačuje používaný Belkin PF50.. Osobně bych se na jeho místě zaměřil již pouze na doladění akust. vlastností poslech. místnosti, tedy pokud tomu přikládá nějaký význam. Kabely, koncovky a podobné pičičárny bych zcela vypustil..
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Simmons

Příspěvek od jimmi »

Bola to len dobre mienená rada. Tak kvalitné" železo" B&W800D ,monobloky MCINTOSH MC501+AUDIO RESEARCH LS-26 dokáže sprostredkovať ešte vačšie emocie.Len......
Poprípade vyskušať aj lepší zdroj zvuku.
Nič viac v tom nehladajte. Dakujem.
Howgh
http://cs.wikipedia.org/wiki/Howgh
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Simmons

Příspěvek od martinowsky »

Krasa krasa.... Nezbyva než závidět.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Simmons
Příspěvky: 44
Registrován: 02 led 2014 01:36
Bydliště: Brno

Re: Simmons

Příspěvek od Simmons »

sekal píše:Ze zveřejněných fotografií soudím, že Simmons bydlí v novém nebo zrekonstruovaném RD. Pokud tomu tak je, zcela určitě má v odpovídajícím stavu i elektrorozvody. Pro filtraci EMI mu tudíž postačuje používaný Belkin PF50.. Osobně bych se na jeho místě zaměřil již pouze na doladění akust. vlastností poslech. místnosti, tedy pokud tomu přikládá nějaký význam. Kabely, koncovky a podobné pičičárny bych zcela vypustil..
Přesně jak říkáš Sekale....Kabely, koncovky a podobné pičičárny :lol: :lol: jsem už vypustil. To sedí .To jsi trefil..... :thumbup: A jsem rád, že to tak vidíš.
Jsem sice zastáncem dobré kabeláže a věřím na jejich význam v HIFI a sám jsem si tím vším prošel a měl jsem doma kabelů za statisíce, že jsem se v nich málem uškrtil :cool: . Nadělal jsem se spousty slepých testů, neboť já co neslyším tak to nekoupím. A už vůbec né, že na to je super recenze a nebo že ten či onen komponent stojí obrovký balík peněz.
Musím prostě slyšet výrazný posun k lepšímu a ještě mi musí dávat logiku jestli mi nákup nějakého kabelu, který mi zlepšil zvuk stojí za to abych zaplatit třeba 100.000Kč. Musím být přesvědčený jestli se ten zvuk o těch zmíněných 100.000 zlepšil.
Ano pokaždé výměně kabelu se změní charakter zvuku, ale ne vždy jsem si po delším poslechu byl jistý, že se jedná o výrazné zlepšení. Většinou to byl jen jiný charakter, který někoho může nadchnout a rozhodne si takový kabel koupit a někoho zase ne. Nyní po těch testech jsem přesvědčen, že pokud si už v základu HIFI nadšenec koupí bedny a zesilovač, který mu svým charakterem vyhovuje, tak pak už tak drsně nemusí dohánět zvukový obraz extrémě drahým příslušenstvím. Nehledě na to, že některé komponenty jsou na to někdy i naprosto imuní a výměnu kabelů se na nich i neprojeví. :lol:
Ale znovu opakuji uznávám kabely a jejich vliv.....jen jsem se po všech těch testech rozhodl ke kabelům které mám a to jsou Repro kabely BLACK&WHITE LS1202, které mám zapojené jako biwire a signály používám XLR reference BLACK&WHITE NF1302. Možná někoho značka Inakustik BLACK&WHITE štve a nebo nějak i irituje a možná jí i nebere úplně vážně, ale pokud má tyto moje kabely odzkoušené s jinými, podle něj lepšími na úplně přesném řetězci jako mám já, tak si klidně nechám ještě některé poradit..... Pročetl jsem mnoho recenzí a rad a měl jsem toho doma napůjčováno opravdu hodně a jsel jsem jeden slepý test za druhým, tak už jsem hledání a vyměňování kabelů snad už ukončil. A s těmi co tam mám teď mi to hraje v tuto chvíli nejlépe. Netvrdím, že neexistuje nějaký kabel, který by to u mě rozehrál ještě více, ale to, že hraje u někoho jiného na sestavě neznamená, že by mohl být přínosem pro mě.

Mno a co se týká akustiky, tak sem zdovolením zkopíruji reakci, kterou jsem psal na sousedním fóru, abych to nemusel psát znovu, neb se jedná o stejný názor: :cool:
Dlouho jsem si hrál s umístětním beden. Chvíli trvalo než jsem našel tu nejlepší možnou pozici pro co nejlepší zvuk. Přece jsenom jsem omezen prostorem, neboť mám HIFI v normálním obýváku. Bedny mám 1m od zadní stěny, takže je mám dost do prostoru, ale je to třeba. Jinak člověk nedosáhne tak krásného předo a hlavně zadoprostoru. Je pravda, že ze začátku moje milovaná žena koukala, kam jsem ty bedny, kterým říká "robůtci" až posunul a jestli to v obýváku není až moc :roll: .....ale nakonec si zvykla a je ráda, že jsem se zvukem takhle spokojený. Dost tedy čučí někdy kámoši, kteří jsou HIFI nemocí naprosto nepolíbeni, a tudíž nechápou proč ty podle nich "obrovský" bedny mám "uprostřed" obýváku. :mrgreen:
Kdybych teď akustiku v obýváku změřil, tak je na 100% jisté, že měření ukáže, kde by se to dalo ještě zlepšit, ale to znamená akustické panely na stěny a to fakt v obýváku nehodlám dělat. Nehledě na to, že ten zvuk je teď naprosto famózní....a nevím jestli by mi za to ty nevzhledné akustické úpravy stály. Posun by tam stopro byl, takže uši by byly určitě ještě víc HAPPY....ale zase by mě točili ty panely na zdi, takže moje oči by byly zase nasraný :D :lol: Takže na to kašlu. Až budu mít možná někdy svojí poslechovku, tak si akustiku udělám. ;) ;) Teď mi to hraje fakt skvěle....
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808
Simmons
Příspěvky: 44
Registrován: 02 led 2014 01:36
Bydliště: Brno

Re: Simmons

Příspěvek od Simmons »

martinowsky píše:Krasa krasa.... Nezbyva než závidět.
Jsem rád, že se ti to líbí a závidět není třeba :smile: hlavně že nás to blbnutí baví \m/
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Simmons

Příspěvek od Jiri »

Moc pěkná sestava. Přeji ti ať máš ještě možnost vyzkoušet adekvátní špičkový zdroj protože se domnívám, že OPPO není důstojným partnerem k bednám a zesilovačům.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Simmons
Příspěvky: 44
Registrován: 02 led 2014 01:36
Bydliště: Brno

Re: Simmons

Příspěvek od Simmons »

Jiri píše:Moc pěkná sestava. Přeji ti ať máš ještě možnost vyzkoušet adekvátní špičkový zdroj protože se domnívám, že OPPO není důstojným partnerem k bednám a zesilovačům.
Přestože se to nezdá a pro výrobce HIFI přehrávačů je to možná i černá můra, tak OPPO se se svojí kvalitou a zvukem zařadilo mezi světové značky HIFI, které přehrávače vyvýjí desetiletí. Možná se to nezdá ani některým Hifíkům :smile:
Přiznám, že se mi taky nezdálo, že bych se měl vůbec zajímat o pro mě téměř neznámé OPPO (takže pro mě to byl no name) ;)
Já co neslyším na vlastní uši a co si pořádně nevyzkouším to nekoupím. A to ještě musím produkt porovnávat z ostatními, neboť pokud zahraje jen sám, tak mi to nemusí zas tak něco ukázat. Proto i při výběru přehrávače jsem nedělal nic jen tak náhodně. O výběru přehrávače se chystám napsat vlastní vlákno, neb chci popsat jak a na čem se testovalo atd.... ;)
Takže jen ve zkratce, nechal jsem si do poslechového studia objednat 5 modelů mnou předvybraných přehrávačů různých značek v cenovém rozmezí od 1.500 Euro po 7.000 Euro. Mezi nimi bylo i OPPO co by "outsider". Mno a nakonec to dopadlo tak, že jsem si koupil OPPO BDP-105EU. O podrobnostech testu později v jiném vláknu ;) . Nic méně OPPO a jeho DAC převodník SABREE 32bit udělá přes XLR opravdu super zvuk a v klidu může konkurovat přehrávačům do 100.000Kč. Takže poměr cena/výkon....je u OPPO BDP-105EU naprosto BEZKONKURENČNÍ. :smile:
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Simmons

Příspěvek od Jiri »

Tak to jsem velmi zvědavý jaké přehrávače si s tím OPPO porovnával, rád si takový popis testování potom přečtu. Já nezpochybňuji, že OPPO nabízí vynikající poměr výkon/cena ale v tvém případě by mělo jít hlavně o zvukovou kvalitu. Samozřejmě nemám na mysli porovnávat podobné multi-kombajny od známých HIFI firem, které jsou stejně postavené na platformě OPPO a mají jen jinou krabici a logo a mnohem vyšší cenu...
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Odar

Re: Simmons

Příspěvek od Odar »

S tými káblami si to napísal veľmi pekne. Vidím to podobne.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Simmons

Příspěvek od Yngwie »

Jiri píše:Tak to jsem velmi zvědavý jaké přehrávače si s tím OPPO porovnával, rád si takový popis testování potom přečtu. Já nezpochybňuji, že OPPO nabízí vynikající poměr výkon/cena ale v tvém případě by mělo jít hlavně o zvukovou kvalitu. Samozřejmě nemám na mysli porovnávat podobné multi-kombajny od známých HIFI firem, které jsou stejně postavené na platformě OPPO a mají jen jinou krabici a logo a mnohem vyšší cenu...
Ono hodně asi záleží taky na tom na jaké hudbě bylo testováno. Aparaturu pěkně rozřazují špičkové nahrávky klasické hudby ... pokud se testuje třeba jen rock/hard rock, tak moc není důvodů cokoli lepšího než to Oppo doma mít. Neříkám tím, že to tak bylo. Nevím, co Simmons poslouchal většinou a jak test probíhal.
Simmons
Příspěvky: 44
Registrován: 02 led 2014 01:36
Bydliště: Brno

Re: Simmons

Příspěvek od Simmons »

Tak jsem v tomhle vlákně viewtopic.php?f=20&t=3206 popsal, jak jsem vybíral CD přehrávač ;)
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Simmons

Příspěvek od pajuna »

Simmons píše:Ahoj přátelé Hifíci.
....Místo Rotela nyní zaujali místo noví krasavci - monobloky MCINTOSH MC501. Takže na každou stranu mám teď 500W.
.....
Ahoj Simmons
Proc si volil zrovna MACa a tyto konkretni monobloky? Zkousel si i jine moznosti?Ten charakter zvuku se asi vuci Rotelu dost zmenil predpokladam. Ja znam docela dobre 2xMC402 a ty uz hraji hodne dobre.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Simmons
Příspěvky: 44
Registrován: 02 led 2014 01:36
Bydliště: Brno

Re: Simmons

Příspěvek od Simmons »

pajuna píše:
Simmons píše:Ahoj přátelé Hifíci.
....Místo Rotela nyní zaujali místo noví krasavci - monobloky MCINTOSH MC501. Takže na každou stranu mám teď 500W.
.....
Ahoj Simmons
Proc si volil zrovna MACa a tyto konkretni monobloky? Zkousel si i jine moznosti?Ten charakter zvuku se asi vuci Rotelu dost zmenil predpokladam. Ja znam docela dobre 2xMC402 a ty uz hraji hodne dobre.

Ahoj Pajuna.
McIntoshe jsem zvolil neb jsem byl už dlouho zamilovaný do charakteru zvuku zesilovačů McIntosh. Takže jsem se vydal na test zesilovačů do BIS Audio:
viz popis výběru tady: viewtopic.php?f=14&t=2802

Pak jsem nakonec koupil v PPHIFI Otrokovice model MCIntosh MC501, což je předchozí model MC601, které jsem poslouchal v BIS Audiu. Rozdíl zvuku mezi nimi je podle mě minimální. ;)
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Simmons

Příspěvek od pajuna »

Diky za odkaz, uplne jsem ho minul, nejspise tim, ze je pod prodejcem.
Jo, zvuk maca je neunavujici a plny. Ty bedynky jsou taky krasne, cele pro oko ladici :smile: . Zrejme slusny vyber :thumbup:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Odpovědět