Simmons

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Simmons
Příspěvky: 44
Registrován: 02 led 2014 01:36
Bydliště: Brno

Simmons

Příspěvek od Simmons »

Nějakou dobu sem chodím okukovat názory jiných hudbou „postižených“ hifíků a tak se také představím. Už jsem se předsatvil na jiném fóru, tak to udělám i zde. ;)
Jsem ročník 69 a bydlím v Brně. Hudbu aktivně poslouchám od 11 let, kdy mě totálně semleli KISS, neboť jsem dostal od táty jugoslávskou kazetu KISS – Unmasked (a bylo vymalováno)
Jedna kazeta KISS ve mně odstartovala neuvěřitelný zájem o Hard ń Heavy a od té doby hudbou žiju.
Takže jsem si prožil krásné osmdesátky přesně v době, kdy letěl světem HEAVY METAL a všechny jeho odnože.
Hudbu jsem samozřejmě drtil na různých typech kazeťáků od maďarského Mono „šrotu“ (ten s oranžovými knoflíky) až po stereo Rmg SAFIR a pár „západních“ desek mých miláčků sehnaných na burze za ušetřené peníze z brigád jsem strouhal na levném Tesla gramci. V té době jsem o pravém HI-FI samozřejmě ještě nic nevěděl a přesto jsem hudbu poslouchal na těchto „chrchlátkách“ pořád dokola :lol: .
Po revoluci jsem začal pracovat na svých prvních „skoro“ hifi sestavách. Prošel jsem si značkami TECHNICS, KENWOOD a taky SONY a k tomu repro Visaton a pak i JAMO :P . Joooo to byla doba a hlavně to nadšení z poznávání lepší techniky ze „západu“.
V roce 2005 jsem objevil značku BOWERS & WILKINS a totálně propadnul jejich zvuku *palec* .
Pořádnej zvuk mě na tolik uchvátil, že jsem rozbil prasátko a koupil si svoje první „opravdový“ HI-FI.
Postupně jsem si prošel modely beden B&W 804S, B&W 802N a nakonec jsem si splnil sen a koupil jsem si B&W 800D. Mám je jeden rok a je to fakt PECKA. *hura*
Jsem sběratel CD, DVD a BLU RAY disků s hudbou. Později jsem objevil formát SACD a DVD audio a začal sbírat i tyto disky. VINYLU jsem zatím nepropadl.
Moje velká vášeň je díky mým hudebním začátkům Hard Rock a Heavy Metal (AC/DC,KISS, METALLICA, MOTLEY CRUE, VAN HALEN, JUDAS PRIEST, IRON MAIDEN, ACCEPT, ANTHRAX, SLAYER, AEROSMITH, DEF LEPPARD, ZZ TOP, OZZY a stovka dalších mých velkých Hard n´Heavy oblíbenců), ale postupem času, kdy jsem hudebně začal vyspívat, jsem objevil i klasické rockové velikány v kterých nyní taky jedu jako blázen (PINK FLOYD, QUEEN,U2,BEATLES, STING, POLICE, CHRIS REA,ERIC CLAPTON,BRUCE SPRINGSTEEN, GENESIS atd.) a stejně tak jsem si našel cestičku k popu (MADONNA, CHER, ABBA, PINK, DEPECHE MODE atd.) a také smooth jazzu a swingu.
Hudbu poslouchám denně. Zároveň miluju koncerty na DVD a hlavně v HD na BLU RAY.
Přestěhoval jsem se do Brna přes celou republiku, takže tu neznám tolik stejných šilenců do hudby jako jsem já s kterými bych to pořádně rozebíral *sunglases* . Byl jsem zvyklý na velikou komunitu hudebních nadšenců a teď mi to docela chybí.


Můj poslední Hifi řetězec je:
Repro:
FRONT: BOWERS & WILKINS B&W 800D (http://www.eurostar-ostrava.cz/cs/prod ... katID=117)
SUBWOOFER: B&W ASW750 (http://www.eurostar-ostrava.cz/cs/prod ... atID=117 )
REAR 4x : B&W DS3 ( http://www.eurostar-ostrava.cz/cs/pro ... katID=151)
Koncový zesilovač
ROTEL RB-1090 (http://www.eurostar-ostrava.cz/cs/prod ... katID=49#)
Receiver
DENON AVR-3808A (http://www.eurostar-ostrava.cz/cs/prod ... ?katID=23)
DVD audio a SACD přehrávač
DENON DVD-3910 (http://www.eurostar-ostrava.cz/cs/prod ... ?katID=21)
Síťový přehrávač pro HD soubory a FLAC
DUNE smart HD (http://dune-hd.com/eng/products/full_h ... layers/15)
Repro kabely (propojení bi - wire)
INAKUSTIK Referenz Black&White LS1202 (http://www.stassen-hifi.com/specificat ... -ls-1202 )
Signálové kabely
INAKUSTIK Referenz NF-202 (http://www.inakustik.com/en/KuZ/produk ... 07820212 )
Síťový filtr
BELKIN PF-50 (http://www.belkin.com/IWCatProductPage ... d=324455#)

Moje hitparáda ZVUKOVÝCH PECEK (těžko se to sestavuje, ale tohle je alespoň pro představuje co podle mě výborně hraje):

SACD formát :
1, Diana Krall – The Girl in the Room
2, Bon Jovi – This Left Feels Right
3, Deep Purple - Machine Head
4,Barb Jungr - Walking in the Sun
5,Pink Floyd – Dark side of the Moon
6, Dire Straits – Brothers in Arms

DVD audio formát:
1,Eric Clapton and B.B. King - Ride with the King
2,Seal – Best of
3,Beatles – Love
4,Sting – Brand New Day
5,Queen – The Game

CD formát:
1, AC/DCD – High Voltage (vůbec celá remasterovaná série)
2,ZZ TOP – Eliminator (Remastered)
3,Pink Floyd – The Wall
4,Kamil Stříhavka – Woodoo
5,Dan Bárta – Maratonika

BLU RAY formát:
1, DEF LEPPARD - Viva Histeria
2,METALLICA - Orgullo, Pasión, y Gloria: Tres Noches en la Ciudad de México
3,PINK – Funhouse – Live from Melbourne
4,IRON MAIDEN – EN Vivo
5, LED ZEPPELIN - Celebration Day

Pár obrázků pro představu ;)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Simmons

Příspěvek od sekal »

Máš pěkný aparát (zejména repro) a také hezkou poslechovku.:thumbup: ^:)^
Měl bych doplňující otázečku - Co všechno napájíš přes ten síť filtr Belkin ?
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Simmons

Příspěvek od winelover »

Díky za představení Simmonsi! Máš parádní výbavu i poslechovku. Jo a krom podobných hifistických začátků máme stejný i jeden aparát - síťový přehrávač :thumbup: . Já ho ale používám jen na video, audio honím jinou cestou. Tak vítej a ať ti to hraje! win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Simmons

Příspěvek od Mark Levinson »

Simmonsi,
Vítej, jeto parádní popis vyvoje a skvělý aparát, BW 800D jsou jednoznačně špička :thumbup:. Pekná místnost, jsou tam i nějaké akustické úpravy? Moc se mi libi to řešení těch pořadačů na CD v těch vitrínách, jak je to provedeno?
Ať se Ti na HEF líbi a ať Ti to hraje.
Mark Levinson
Simmons
Příspěvky: 44
Registrován: 02 led 2014 01:36
Bydliště: Brno

Re: Simmons

Příspěvek od Simmons »

sekal píše:Máš pěkný aparát (zejména repro) a také hezkou poslechovku.:thumbup: ^:)^
Měl bych doplňující otázečku - Co všechno napájíš přes ten síť filtr Belkin ?
Děkuji.... Přes filtr jde vše kromě koncáku a subwooferu. ;)
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: Simmons

Příspěvek od RSC »

Baví mne ten rokovo-metalový intenzivní začátek, kterým jsem prošel také. :thumbup:
BW 800D se mi velmi líbily, když jsem si asi tím modelem (možná vedlejším) jeden den v kombinaci s Classe v Brně hrál a říkal jsem si, tohle by se mi fakt doma líbilo, fascinoval mne tehdy reprokabel snad tloušťky paže, který propojoval tyto komponenty. Prodejce tehdy říkal, že by byl rád, kdyby typickým kupujícím BW 800D byla prsatá blondýna, ale bohužel to tak není.... :lol:
Naposledy upravil(a) RSC dne 04 led 2014 18:16, celkem upraveno 1 x.
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Simmons
Příspěvky: 44
Registrován: 02 led 2014 01:36
Bydliště: Brno

Re: Simmons

Příspěvek od Simmons »

winelover píše:Díky za představení Simmonsi! Máš parádní výbavu i poslechovku. Jo a krom podobných hifistických začátků máme stejný i jeden aparát - síťový přehrávač :thumbup: . Já ho ale používám jen na video, audio honím jinou cestou. Tak vítej a ať ti to hraje! win
Tak to je super, že máme stejný HI-FI start :cool: .Možná to bude taky tím, že jsem původem z TEPLIC ;) , ale teď už bydlím 12 let v Brně a do TP jezdím za kámošema a rodinou. :cool:

DUNE HD použivám výhradně na video a nebo když si chci zkusit nějaký FLAC, dřív než si to koupím na CD.
Jinak audio jedu jen přes DENON DVD-3910 a to jen přes analog. Přijde mi to, že to přes cinche hraje u mne mnohem lépe než přes HDMI nebo nebo Denon Link.
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Simmons

Příspěvek od bigjoe »

Ahoj, taky tě vítám. Zvlášť, když jsme bývalí krajani. Mě na tvé sestavě zaujal ten subwoofer.
K takovejmhle hrombednám je fakt potřeba ???
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Simmons
Příspěvky: 44
Registrován: 02 led 2014 01:36
Bydliště: Brno

Re: Simmons

Příspěvek od Simmons »

Mark Levinson píše:Simmonsi,
Vítej, jeto parádní popis vyvoje a skvělý aparát, BW 800D jsou jednoznačně špička :thumbup:. Pekná místnost, jsou tam i nějaké akustické úpravy? Moc se mi libi to řešení těch pořadačů na CD v těch vitrínách, jak je to provedeno?
Ať se Ti na HEF líbi a ať Ti to hraje.
Dík za přívítání a pochvalu. Zatím akustické úpravy nemám a aktuálně bych je chtěl vyřešit a hledám odborníka, který mi s tím píchne. Na jiném fóru mi poradili členy velkého boba a coffee, kteří v tom prý jsou velmi dobří.

Jinak oproti fotkám mám bedny nyní vysunuté ještě víc od zadní zdi cca o dlaších 30cm do předu (celkem 75 cm).

Ta skříňka na CD je vestvěná v sádrokartónu. Když jsem dělal rekonstrukci bytu, tak jsem v celé místnosti (stěny, strop) nechal předsadit sádrokartón a nechal vytlumit dvěma vrstvama Rockwoolu. Abych si mohl pouštět hudbu nahlas a utlumil tak hluk ode mě ven k sousedům. Zároveň jsem nechal zdlat vytlumenou i podlahu. Výrazně to pomohlo, ale stejně to je u nich trochu slyšet :cool: . Udělal jsem pro to maximum.

Škoda jen, že jsem v té době rekonstrukce věděl prd o akustice, jinak bych už dělal tenkrát rovnou akustické úpravy pro poslech. Holt to budu muset doladit až teď nějakými akustickými prvky (po měření) a až seženu "levného" odborníka . :angel:

Mno a tím, že mám předsazené sádrokartonové stěny, tak jsem si do nich mohl vymyslet skřínku na kterou se ptáš se zašupovacími dveřmi. A takhle ta skříňka vznikla. Takže, když by mi vadil odraz od skel té skříňky, můžu je posunout. :cool:
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808
Simmons
Příspěvky: 44
Registrován: 02 led 2014 01:36
Bydliště: Brno

Re: Simmons

Příspěvek od Simmons »

bigjoe píše:Ahoj, taky tě vítám. Zvlášť, když jsme bývalí krajani. Mě na tvé sestavě zaujal ten subwoofer.
K takovejmhle hrombednám je fakt potřeba ???
Dík za přivítání krajane :D . Subwoofer mám kvůli domácímu kinu, kde je potřeba. Pro poslech muziky jedu jen stereo bez subwooferu. :cool:
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Simmons

Příspěvek od slayers »

Taky tě vítám Gene, pěknej aparát :thumbup: .
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Simmons
Příspěvky: 44
Registrován: 02 led 2014 01:36
Bydliště: Brno

Re: Simmons

Příspěvek od Simmons »

slayers píše:Taky tě vítám Gene, pěknej aparát :thumbup: .
Děkuji za přivítání Tome, Kerry, Dave (Jeffa už psát nemůžu, ach jooo :sad: :sad: :sad: )
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Simmons

Příspěvek od Dieter Burmester »

Chaime, jak moc umis vyplaznout jazyk? :D
Dieter Burmester
Simmons
Příspěvky: 44
Registrován: 02 led 2014 01:36
Bydliště: Brno

Re: Simmons

Příspěvek od Simmons »

Dieter Burmester píše:Chaime, jak moc umis vyplaznout jazyk? :D
Takhle :D :D :D :D
Obrázek

Obrázek
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Simmons

Příspěvek od Dieter Burmester »

V poradku :lol:
Dieter Burmester
Simmons
Příspěvky: 44
Registrován: 02 led 2014 01:36
Bydliště: Brno

Re: Simmons

Příspěvek od Simmons »

Dieter Burmester píše:V poradku :lol:
No proto :lol: ....ale ještě na tom zapracuji :ymdevil:
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Simmons

Příspěvek od Mark Levinson »

Simmons píše:
Mark Levinson píše:Simmonsi,
Vítej, jeto parádní popis vyvoje a skvělý aparát, BW 800D jsou jednoznačně špička :thumbup:. Pekná místnost, jsou tam i nějaké akustické úpravy? Moc se mi libi to řešení těch pořadačů na CD v těch vitrínách, jak je to provedeno?
Ať se Ti na HEF líbi a ať Ti to hraje.
Dík za přívítání a pochvalu. Zatím akustické úpravy nemám a aktuálně bych je chtěl vyřešit a hledám odborníka, který mi s tím píchne. Na jiném fóru mi poradili členy velkého boba a coffee, kteří v tom prý jsou velmi dobří.

Jinak oproti fotkám mám bedny nyní vysunuté ještě víc od zadní zdi cca o dlaších 30cm do předu (celkem 75 cm).

Ta skříňka na CD je vestvěná v sádrokartónu. Když jsem dělal rekonstrukci bytu, tak jsem v celé místnosti (stěny, strop) nechal předsadit sádrokartón a nechal vytlumit dvěma vrstvama Rockwoolu. Abych si mohl pouštět hudbu nahlas a utlumil tak hluk ode mě ven k sousedům. Zároveň jsem nechal zdlat vytlumenou i podlahu. Výrazně to pomohlo, ale stejně to je u nich trochu slyšet :cool: . Udělal jsem pro to maximum.

Škoda jen, že jsem v té době rekonstrukce věděl prd o akustice, jinak bych už dělal tenkrát rovnou akustické úpravy pro poslech. Holt to budu muset doladit až teď nějakými akustickými prvky (po měření) a až seženu "levného" odborníka . :angel:

Mno a tím, že mám předsazené sádrokartonové stěny, tak jsem si do nich mohl vymyslet skřínku na kterou se ptáš se zašupovacími dveřmi. A takhle ta skříňka vznikla. Takže, když by mi vadil odraz od skel té skříňky, můžu je posunout. :cool:
Věřím, že předsunutí beden více dopředu udělalo se zvukem dost velké změny. To řešení ukládání CD mi přišlo velmi chytré řešení, že nikde nic nevyčnívá i když ty skleněné dvířka asi nebudou ideální řešení co se týče akustiky.
Co se týče akustiky, tak zkus kontaktovat zdejšího člena Lubina (je také z Brna) a poslechnout u něj upravenou místnost, která je pořád obývák. Jedná se o akustické prvky GiK Acoustic http://gikacoustics.co.uk/products/.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Simmons

Příspěvek od lubin »

Dost často chodím v pracovní době po různých bytech ap. a občas vidím krásnou sestavu. Stejně jako Tvoji. Parádní a vyčerpávající popis...jistě máš rád dle kapel i objemu bednisek- hutný zvuk, který hýbe s žaludkem... :thumbup: tak ať Ti to hraje a vítej.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Simmons

Příspěvek od Tinariwen »

Simmons si 1.čka :thumbup:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Simmons

Příspěvek od slayers »

Ohledně akustiky koukni do vlákna Berry a Fous, to je podle mě řešení akustiky za jedna. Ale v každém případě si připrav poměrně vysokou částku a nebo jít cestou DIY jako například NA.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Simmons
Příspěvky: 44
Registrován: 02 led 2014 01:36
Bydliště: Brno

Re: Simmons

Příspěvek od Simmons »

lubin píše:Dost často chodím v pracovní době po různých bytech ap. a občas vidím krásnou sestavu. Stejně jako Tvoji. Parádní a vyčerpávající popis...jistě máš rád dle kapel i objemu bednisek- hutný zvuk, který hýbe s žaludkem... :thumbup: tak ať Ti to hraje a vítej.
Dík za pochvalu a přivítání. Mám rád krásný čistý zvuk. Proto ani některé své oblíbené desky, které jsem ještě před érou HIFI měl za to, že jsou luxusně nahrané neposlouchám, neboť se na mých Bowersech odhalilo, že je to běs a bída a raději si je pak připomenu při procházce v Ipodu jako MP3 do sluchátek, než abych si to pustil do beden :smile:
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808
Simmons
Příspěvky: 44
Registrován: 02 led 2014 01:36
Bydliště: Brno

Re: Simmons

Příspěvek od Simmons »

slayers píše:Ohledně akustiky koukni do vlákna Berry a Fous, to je podle mě řešení akustiky za jedna. Ale v každém případě si připrav poměrně vysokou částku a nebo jít cestou DIY jako například NA.
Dík za inspiraci....
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Simmons

Příspěvek od slayers »

Tak promiň, je to vlákno Bery reloaded.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 890
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Simmons

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Také tu vítám bývalého krajana s pořádnýma bednama :smile:
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Simmons

Příspěvek od pajuna »

Ahoj Simmonsi, vitej na HEF :smile:
Mas peknou sestavu a take vyber muziky, po tom co si postupne "dospel", je skvely a me velice blizky :thumbup:
At se ti tu libi a budeme se tesit na tve prispevky.
Btw, moznosti dotvoreni akustiky bych volil take na zaklade tveho designoveho zamereni. V pripade napr. Vicoustic a "moravske" polohy se zkus obratit na Petra5 z Koprivnice
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Simmons

Příspěvek od zappa »

Vítej,Kissáci musí mít radost na čem ti hrajou. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Simmons
Příspěvky: 44
Registrován: 02 led 2014 01:36
Bydliště: Brno

Re: Simmons

Příspěvek od Simmons »

pajuna píše:Ahoj Simmonsi, vitej na HEF :smile:
Mas peknou sestavu a take vyber muziky, po tom co si postupne "dospel", je skvely a me velice blizky :thumbup:
At se ti tu libi a budeme se tesit na tve prispevky.
Btw, moznosti dotvoreni akustiky bych volil take na zaklade tveho designoveho zamereni. V pripade napr. Vicoustic a "moravske" polohy se zkus obratit na Petra5 z Koprivnice
Dík za pŕívítání a na Petra se obrátím ;)
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808
Simmons
Příspěvky: 44
Registrován: 02 led 2014 01:36
Bydliště: Brno

Re: Simmons

Příspěvek od Simmons »

zappa píše:Vítej,Kissáci musí mít radost na čem ti hrajou. :thumbup:
Jojo, hraje jim to u mě skvěle. Jen doufám, že to nezjistí GENE SIMMONS, aby po mě nechtěl ještě nějaký dividendy za výjmečně kvalitní poslech :D
Ale u tebe to musí být teda taky mazec. Zrovna včera jsem dolouskal tvoje vlákno s představením ZAPPO, neb jsem tu nový, tak si čtu kdo je kdo. A musím říct, že jsem byl napnutý až dokonce jak to dopadne. :D
Přečetl jsem to jedním dechem jak román, fakt bomba :clap: Přes SROLLA, MANLEYe k MEKům 2301....nádhera a fakt vrcholový HIGH END ^:)^
Design, kvalita a zřejmě pecka zvuk to je asi jasný, přestože jsem to neslyšel, ale věřím co popisuješ.....a to by v tom i byl čert, kdyby tenhle řetězec neměl hrát jak kráva :thumbup:
Úplně jsi mě nahlodal s těma lampama......Budu si to muset někdy fakt na pořádnejch velkejch bednách poslechnout.....hlavně big beat, abych slyšel to o čem v lampách básníš. ;)
Vždy jsem si myslel, že je to spíš na JAZZ, BLUES nebo klasiku, ale když vidím, že jsi big bíťák a jsi se zvukem nadšen, tak na tom fakt asi něco je :D
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1251
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Simmons

Příspěvek od lidumil »

Lampy určitě zkus, big-beat hrajou luxusně, mám je taky v plánu. Byli jsme u Michala (Zappy) s kamarádem a ono mu to nehraje, prostě tam ta muzika v tom obrovským pokoji je. Nějak nevnímáš zdroj, repro a jánevímcoještě, ale prostě tam je hudba se všemi atributy a zcela přirozená. Poslední pecka byly CCR na SHM-CD, to nás oba prostě uzemnilo. Moc by mě zajímalo, jak by na tom hrál gramec, i když ho Michal nechce ;) nebo je to už jinak ??? :silent:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Simmons

Příspěvek od Yngwie »

Máš to moc pěkné ... jak to hraje s tím koncem od Rotelu? Mám ho zafixovaný jako docela ostrý. Předzesilovač je reciever?
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Simmons

Příspěvek od fox »

Bedny máš perfektní. :thumbup: Myslím, že lampáč jim moc neprospěje. :?:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Simmons

Příspěvek od lubin »

Yngwie píše:Máš to moc pěkné ... jak to hraje s tím koncem od Rotelu? Mám ho zafixovaný jako docela ostrý. Předzesilovač je reciever?
Odpovím za Simmonse...ostrost se nekoná. Ani žádné jiné zvěrstvo. Hraje to luxusně. Čistota, rozlišení, luft, přesnost, autenticita. :thumbup: Výborná kombinace.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
monte

Re: Simmons

Příspěvek od monte »

Jako celek velmi pěkné až na skleněné vitríny, to musí být akustický pleskot. Bez skla už by byla aspoň základní akustická úprava, kdy tvary nosiče zvuk neodrazí v takové míře. Bedny jsou milé kačenky :thumbup:
Simmons
Příspěvky: 44
Registrován: 02 led 2014 01:36
Bydliště: Brno

Re: Simmons

Příspěvek od Simmons »

Yngwie píše:Máš to moc pěkné ... jak to hraje s tím koncem od Rotelu? Mám ho zafixovaný jako docela ostrý. Předzesilovač je reciever?
Fakt to není ostrý. U mě ten ROTEL s osmistovkama hraje velmi dobře. Velký vliv na tuhle kombinaci a na ten jejich zvuk mají dost repro kabely. Zkoušel jsem několik repro kabelů, než jsem koupil svoje Blac&White LS1202 (zapojeno jako BI WIRE) a ty ROTEL a B&W800D sladili moc pěkně.
Receiver je jako PRE AMP. Z přehrávače jdu cinchema do EXT IN a přes PRE OUT zase ven do koncáku ROTEL. Takže ani převodník ani zesilovač v receiveru nepoužívám a hraje to takhle výborně. :thumbup:
Receiver i přehrávač je nastavený na PURE DIRECT.
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808
Simmons
Příspěvky: 44
Registrován: 02 led 2014 01:36
Bydliště: Brno

Re: Simmons

Příspěvek od Simmons »

monte píše:Jako celek velmi pěkné až na skleněné vitríny, to musí být akustický pleskot. Bez skla už by byla aspoň základní akustická úprava, kdy tvary nosiče zvuk neodrazí v takové míře. Bedny jsou milé kačenky :thumbup:
Oproti fotce mám nyní bedny posunuté ještě více dopředu od zadní stěny o cca 30 cm víc (celkem 75 cm) a zároveň jsem trochu odstoupil od boční stěny s vitrinou o dalších cca 10cm. Já totiž vím, že na každém centimetru záleží :lol:
A nic v upgradu v řetězci nemá tak extrémně slyšitelný rozdíl, jako při posouváním beden na různá místa. :lol: Takže to je vlastně upgrade ZADARMO :cool: . Jen je to u větších beden trochu šichta :smile:
Ty vitríny na konečný zvuk až takový vliv opravdu nemají. Mám možnost je totiž zasunovat. A zasunuté nejsou na poslechovém místě až tak poznat. Charakter zvuku se sice lehce změní po zasunutí, ale není to nic zásadního.
Nikde se mi zvuky v pokoji nehoní tak, že by to měl být akustický průser. Přijď si poslechnout a uvidíš (uslyšíš) :razz:
Já také vím, že by se dalo vždycky na akustice zapracovat a také jsem zastánce, že akustické úpravy jsou nedílnou součástí kvalitního poslechu.
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Simmons

Příspěvek od Naprach »

Zdravím.

Nemohl jsem si nevšimnout vajíčka z limitované edice 500 kusů Alien Antology na 6BD. :thumbup:

Já jsem si k vánocům nadělil Ultimátní loveckou trofej hlavy Predatora. Tahle limitovaná edice 500 ks 3D BD tohoto kultovního filmu se vyprodala za 14 dnů. Mnul jsem si ruce, jak to mám doma raritu. Bohužel hlava Predátora byla tak velká a tak dokonalá a tak reálná - tzn. neuvěřitelně hnusná, že mě s ní manželka vyhodila. :sad:
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Simmons
Příspěvky: 44
Registrován: 02 led 2014 01:36
Bydliště: Brno

Re: Simmons

Příspěvek od Simmons »

Naprach píše:Zdravím.

Nemohl jsem si nevšimnout vajíčka z limitované edice 500 kusů Alien Antology na 6BD. :thumbup:

Já jsem si k vánocům nadělil Ultimátní loveckou trofej hlavy Predatora. Tahle limitovaná edice 500 ks 3D BD tohoto kultovního filmu se vyprodala za 14 dnů. Mnul jsem si ruce, jak to mám doma raritu. Bohužel hlava Predátora byla tak velká a tak dokonalá a tak reálná - tzn. neuvěřitelně hnusná, že mě s ní manželka vyhodila. :sad:
Limitovaná edice Predátora je fakt nádhera. Za ty peníze výborný nákup. Je to dokonalé jako figurky od HOT TOYS http://www.hottoys.com.hk/. Holt budeš muset nechat PREDATORA v té kovové masce která k tomu podle obrázků prodejce byla, nebo mu koupit v papírnictví nějakou masku přijatelnější tváře, třeba SANTA KLAUSE a nebo přes něj budeš muset holt hodit deku :D .
Mno jo no. Na takovýhle hračky (HI-FI, CD, LP sbírky a třeba figurky z filmu) bychom potřebovali velkou samostatnou místnost a ne to vystavovat v obýváku kde to někoho může trochu i strašit =))
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808
Simmons
Příspěvky: 44
Registrován: 02 led 2014 01:36
Bydliště: Brno

Re: Simmons

Příspěvek od Simmons »

Ahoj přátelé Hifíci.
Tak jsem si udělal zase chvilku, abych na fórum nasypal pár postřehů a upgradoval svůj profil, neboť za několik posledních měsíců došlo k úpravám v mém HIFI řetězci.
Prodal jsem Subwoofer B&W ASW750, přehrávač DENON 3910 a svého oblíbence koncák ROTEL RB-1090, který celou dobu naprosto skvěle živil B&W800D. Místo Rotela nyní zaujali místo noví krasavci - monobloky MCINTOSH MC501. Takže na každou stranu mám teď 500W.
K takovým monoblokům bylo potřeba samozřejmě vymyslet a najít adekvátního partnera, pořádný předzesilovač. Takže jsem si vybral také Američana AUDIO RESEARCH LS-26. Opravdu skvělá kombinace. Připadá mi, jako by to Amíci měli tak nějak k sobě skvěle sladěné. Přece jenom je to jeden holding :smile: , neboť AUDIO RESEARCH ve spolupráci s MCINTOSH hraje vážně skvěle . Vyměnil jsem i přehrávač a koupil jsem si po zajímavém testu ve studiu u ZALANA SCHUSTERA http://www.zs-acoustics.com/ nakonec OPPO BDP-105EU. O testu a výběru přehrávače napíšu v jiném vlákně. ;)
CO se týká celkového zvuku........Pro mě prostě naprostá paráda. Obrovský posun. Bowersy si mlaskají, neboť odsopodu dostaly až nadbytek výkonu. Basy jsou velmi pevné a přesné. Všechny nástroje jsou perfektně lokalizované, ohraničené a na správném místě. Nahrávky, které jsem dokonale znal dostaly výrazně větší prostor. I hodně tvrdé věci Hard and Heavy se ve vyšších hlasitostech neslévají dohromady, ale nástroje jsou stále dobře oddělené. Poslech je hrozně příjemný....nic nevyčnívá, nic mi nechybí. Totálně mi zmizeli jakékoliv pochyby, jestli bych neměl změnit to či ono. Jestli bych neměl šoupnout bednama atd.....však to určitě znáte. :lol: Takže teď už několik měsíců opravdu jenom sedím a poslouchám a poslouchám a hrozně si to užívám. Místo přemýšlení co vyměnit a čím zase pohnout se teď konečně věnuji nákupu dalších CD, abych doplnil svojí sbírku CD a SACD, což mě nesmírně baví. Je to hrozně zvláštní pocit, jakmile člověk přestane nad sestavou pochybovat..... \:D/ :clap: \m/ . Tak doufám, že mi to dlouho vydrží, neboť zatím mi to zatím nikdy takhle dlouho jako je to teď (cca 5měsíců) nevydrželo. Mám i pocit že jsem si našel sestavu na které mi chutnají poslouchat svoje oblíbené HARD and HEAVY, tak i akustické a jazzové lahůdky.
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808
Simmons
Příspěvky: 44
Registrován: 02 led 2014 01:36
Bydliště: Brno

Re: Simmons

Příspěvek od Simmons »

B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808
Simmons
Příspěvky: 44
Registrován: 02 led 2014 01:36
Bydliště: Brno

Re: Simmons

Příspěvek od Simmons »

Náhledy:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808
Odpovědět