RSC

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

RSC

Příspěvek od RSC »

Zdravím všechny,
několik let pročítám příspěvky mnohých z vás, váš vývoj, zkušenosti, omyly, pohledy na věc, slušně míněné kritiky, doporučení. Protože tady zaznělo, že je vhodné zde také uvést něco o sobě, odtajnit svůj pohled na věc, vývoj i když není dotažen k HighEnd dokonalosti a nejspíše nebude, že to nemusí nutně HighEnd být, také prezentovat určitý svůj vývoj a přístup. Je mi to zde sympatické také proto, že zde probíhá komunikace ve slušné rovině a není zde problém i s odlehčenějším pojetím přístupu k radosti z hudby i mimo ni, tak jsem se rozhodl v době „nudy“ svátků založit své vlákno. Nikdy jsem nepředpokládal prezentovat vývoj, názory, své pojetí, již jen s určité „profesní úcty“ k mnohým z vás, kteří jste tomu věnovali snad vše. Musím říci a je mi velmi sympatické, že zde nacházím (obecně na podobných webech) pro mne mnohem více informací, než v tištěných médiích k tématu (znám velmi dobře, jak fungují média a s čím se potýkají a svým způsobem to také oceňuji, aby to nevyznělo špatně – mám to doma, takže pod pokličky také vidím). Aby fóra měla smysl, je důvodem se připojit a nebýt“ spící většinou“, byť nejsem zrovna ten, kdo by měl nějakým způsobem pronášet zasvěcená slova - obecně minimalizuji o sobě informace na webu (nedaří se mi, jak bych si představoval), v této oblasti mi to nevadí.

Historie a vývoj po současnost:
Začal jsem poslouchat hudbu již jako kojenec v postýlce, kdy nejoblíbenější hračkou bylo bílé kulaté japonské rádio. Pak na starém gramci rodičů z počátku 80 let přes doma vyrobený zesilovač a reprobedny. Pak přišla také éra mini pásků. I v té době se u nás objevil docela slušný gramofon z Litovle, tehdy asi top model, krásný černý, celé to bylo „odpružené“, nevím typ a hledat to nebudu. V souvislosti s určitou možností propašovat sem „komerční“ výrobky ze „západu“ (vozila to sestra, když úspěšně reprezentovala tehdejší Československo, takže celníci, když viděli medaile, neměli s mnohým problém – bohužel tomu nerozuměla, ale i tak to bylo další seznámení….) Po převratu jsem si pořídil Technics – CD, Tape, Zesilovač, DVD Thomson (Měl jsem i top dabltape Aiwa – hrál bezvadně mizerné nahrávky), co vypadalo tvarově jakoTechnics a k tomu AQ třístovkové řady, myslím si, že na univerzitních kolejích to tehdy bylo supr studentské vybavení – mám to ještě doma a vše funguje bez problémů „po dvaceti letech“. Tak nějak mi to časem přestalo stačit a vadilo mi, že to prostě nezahraje univerzálně všechny žánry, akustické pasáže prostě hrůza (AQ byly „rockové bedny“ a Technics to jen doplňoval), začal jsem se pohlížet různě jinde, pochopil jsem, že AQ to prostě nebudou, i když jsem je jako první navštívil, ten den jsem se tam byl ještě s někým, kdo tam přišel také, a shodli jsme se, že tudy cesta dále nevede…. Narazil jsem také na značku Tannoy, líbily se mi jejich D modely, na které tehdy byla“ všude“ reklama. Chvíli to trvalo, než jsem se rozhoupal a nakonec domů nezavítal některý z D modelů (již nebyly nebo studiové měly na dřevě „vypálený“ kryty), ale Tannoy EYRIS DC3. Také se mi u nich líbil jejich „specifický uhlazený“ projev a i to, co takto štíhlý sloup překvapivě umí zahrát, bez toho aby se podbízel (na vysněné TD12 jsem neměl volné zdroje). Tehdy jsem se usmíval některým hodnocením zejemců o první hifi (nekomentoval jsem to), jak je odsuzovali a prosazovali shodně určitou značku s určitým repro (i když někteří z vás jen suše s nadhledem a zkušenostmi prohlásili pod „testem“ i s argumenty, že jejich vítěz dle znalostí je jiný, ale každý si musí svým vývojem projít). Je třeba říci, že mě to s Technics taky zrovna nehrálo, takže jsem hledal určitou uspokojitelnou hranici (a to i finanční), u mne sympatického Marantze (věděl jsem, že si pro mé ucho sednou). Bohužel DC3 chtěly více a stereo zesilovač za „desítku“ je rozhodně nezvládl. Měl jsem rozestavěný dům, takže jsem vše přepočítával na cihly a cement. Kompromisem se mi stal výhodně koupený receiver Marantz SR 8500, který mi dal to, co byla má minimální hranice ve stereu. Dnes jsou mi DC3 s tímto receiverem celkem příjemným společníkem v ložnici (nechtělo se mi to za nesmyslně nízké peníze prodávat). Pohrával jsem si samozřejmě s kabely, objevoval, jak ovlivňují zvuk, co dělají „nožičky“ u repro, mramorové podstavce, umístění v prostoru. Doplnil jsem to posléze na domácí kino, mohu snad říci, že Eyris DC v DK s Plazmou lze kinem nazvat a tam někde je má hranice toho, kde to obstojně pětikanálově hraje. Jistěže jsem si byl vědom toho, že ve stereu bych za to měl mnohem více - měl jsem určitou alternativu, jíž byl Meridian a Revel Performa, jenže stavba polyká desetitisíce jak na běžícím pásu. Naštvala mne pak jistá pokojová květina, která si dovolila ukápnout nějaký svůj výměšek a lehce skvrnkově naleptat přední strany přístrojů. Což bylo nemilé a nečekané překvapení a to následně i pro kytku. Takže jsem se pohlížel zase o kousek dále a zvažoval Marantz 15S1, jenže se začaly sklady zbavovat receiverů SR 9600 a ty to zahrály minimálně srovnatelně, tak u mne zase zakotvil tento receiver. Zase kompromis, na Marantz 11S1 to finančně nebylo. S nadhledem říkám, když se tento receiver otevře, je zřejmé, proč to je celkem slušným zesilovačem ve stereu, který náhodou k tomu dostal nějaké další obvody - které lze absolutně odstavit včetně displaye. Byl jsem spokojen, i když to nebyly objemově dospělé bedny. Končila výroba TD 12 a s tím spojená jiná cenová politika a já neváhal a splnil si sen, i když jsem výhledově pošilhával také po Revel Ultima s tím, že přejdu jen na stereo s Meridianem. Byly i jiné další sestavy, které bych doma mohl mít. Dostávám se do současnosti, postavený a zaplacený dům, začal jsem více pošilhávat po nějakém definitivnějším purističtějším řešení CD a zesilovač, tak jsem od ženy dostal k narozeninám, aniž bych to čekal a někdy o tom mluvil, gramo Marantz TT15S1 (Je to ClearAudio, z Marantze je tam snad jen nápis) s přenoskou Virtuoso. S ženou jsem to asi vyhrál, snad jen pro moraváky uvedu, že založila rozhlasový hudební pořad pro představování amatérských a poloprofesionálních kapel Rockle fungující dodnes a třeba také pořádala(vymyslela a organizovala) první a druhý metalový festival pro věznici Mirov (mimo jiné mne slušně zásobuje různými nahrávkami)... Ikdyž mi řekla, že gramo mohu vrátit, tak takové podporující dárky se přeci nevracejí (našetřila na něj z mateřské) jsem se začal „smiřovat“ i s analogem. Ten den jsem se jen začal usmívat, že k tomu zapomněla koupit předzesilovač, že bez něj prostě u nás ty černé desky hrát nebudou, takže je to nejspíše plus dalších dvacet :smile: . Abych nemusel něco dlouze zkoumat a našel přijatelné řešení, vystoupil jsem z anonymity a nechal si tady poradit a také začal kupovat nějaké ty vinyly.

Současnost:
Jsem někde na pomezí HiFi a HighEnd, netrápím se tím. „Krmím“ v podobném duchu ještě několik dalších poměrně finančně náročných koníčků, např. fotografii, modelářství, cestování po světě, cyklistiku…. Mohu si doma hrát kdykoliv se mi chce, nikoho neruším, včetně sousedů, byl to také jeden z cílů.

Tannoy Dimension TD12
Tannoy Eyris DC - doplněk do DK (další TD12 v mé místnosti vizuálně nevypadaly nejlépe, i když zajímavý pokus)
AV Marantz SR 9600
CD Marantz KI Signature
DVD Marantz 7001
Satelitní receiver Topfield, plastové čelo a nožičky jsem mu lehce upravil v duchu hliníku Marantz :smile:

Obývákoposlechovka, bohužel nebo snad raději bohudík, tehdy při stavbě domu plánovaná na podstatně nižší třídu) a zásadně přestavovat nic nechci.
Samostatný přívod i jistič (nebylo prioritním záměrem a mědí jsem rozhodně nešetřil).
Barový pult z bukového masivu a krásnou žulovou prokreslenou horní deskou, jehož přední čelo je uzpůsobeno jako objemný zakladač digitálních nosičů hudby, druhá strana je samozřejmě věnována alkoholu a příslušnému náčiní, i když někteří mi říkají, proč tam nemám vinotéku (tu mám ve sklepě a jako milovník vína předpokládám, že je mu tam lépe)  A v „baru“ mám umístěn také „satelit“ Tannoy DC1, jen dostal upravené čelo, aby splynul.... (o těchto kompromisních a nehighendových věcech možná někdy - podle zájmu)
Poslední vývod kabelů z receiveru připraven na vyvedení kabelů do relaxační koupelny (abych multi room využil :-)). Chci kultivovaně vyřešit ovládání dálkovým ovladačem receiveru z koupelny….. Předpokládám tam top model repro Tannoy do vlhka, vydržím se rochnit víc jak na jedno CD :smile:

Ložnice: Tannoy Eyris DC3, Marantz SR 8500, DVD Marantz 7001, Satelitní receiver Topfield
Dětský pokoj s Technics a AQ vynechávám v detailním popisu.

Budoucnost:
Nejspíše menší úprava místnosti z důvodu adekvátního zesilovače a vedení kabeláže
Pořídit časem HighEnd (nejspíše dělený) zesilovač a CD – nějakého hezkého světlého hliníkového provedení (Nesplnitelný designový sen Marantz 7S – zatím :smile: )
Vyrobit nový rack, aby mi vyhovoval a líbil se mi – ještě že máme k dispozici veškeré vybavení, co je ve fabrikách :thumbup: .
Také se osobně podívat na zoubek síťovým pračkám, oddělovacím transformátorům a přívodním kabelům…

Hudba:
Poslouchám širokožánrově – opera, klasická hudba, rock, pop, metal, lehčí jazz, folk, blues, world music. Neposloucham „dupací, kecací a skákací“ styly.

Postupně přiložím nějaké lepší fotky, pokud to má smysl, jak to mám. Přeji členům fóra i nějaký ten úsměv na tváři v mém vlákně a toleranci mého přístupu, vědom si toho, jak by to mělo být. Jeto u mne kompromis různých požadavků, kde vědomě „popírám“ vzhledem k situaci zaběhlá doporučení, ale radost z poslechu mi to nekazí.
Jsem moravákem z Východních čech, takže puristická řešení v našich luzích a hájích jsou např. u Zappa. :thumbup:

A také nevím jak docílit, aby se mi ukazovaly obrázky jiných členů…

Radek
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Příspěvek od RSC »

Jak to slyším :smile:
Na úvod tyto obrázky - omluvte kvalitu.
1.jpg
Sestava Marantz a Tannoy TD12 (Není to ideální umístění, z pohledu provozu a dětí to ideální je - basreflexy mají ucpávky)
Pokud někomu chybí kabely, skutečně jsou v dutinkách ve zdi, i takto umístěné TD12 hrají na tomto místě pro mne dobře, centimetrové posouvání. :smile:
2.jpg
Gramofom Marantz tt15S1 (ClearAudio), Přenoska ClearAudio Virtuoso
Mám k tomu předzesilovač ProJect PhonoBox RS
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Příspěvek od RSC »

Obrázky asi nejdou, při zkoušení různých zásahů, se mi to nepovedlo a je tam i chyba (asi z páte opravy). Jak s tím? Dělal jsem to podle návodu... Pomohou mi adminové?
Končím, jdu na kapra..... :smile:
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
monte

Re: RSC

Příspěvek od monte »

Mladý Labrador :thumbup: :thumbup:, věrný posluchač.
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: RSC

Příspěvek od RSC »

Díky Monte za doladění obrázků. Ani s doktorátem jsem to nezvládl. :lol:
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
monte

Re: RSC

Příspěvek od monte »

Mám rád členy, kteří se neschovávají za skříň. Užívej se hifi a hlavně muziku.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: RSC

Příspěvek od bigjoe »

Vítej v klubu. Zkušenosti už máš, vizi také, tak do toho. Ať ti to hraje :thumbup: .
bigjoe
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: RSC

Příspěvek od RSC »

Tak mne napadá, měli by jste pro mne také nějaké nápady na vhodné zesilovače k Tannoy?
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: RSC

Příspěvek od lubin »

Vítej RSC...krásnej gramec. Co na něj říká pejsek?? :D
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: RSC

Příspěvek od winelover »

Moc pěkné představení. Je super, že ses k tomuto kroku odhodlal. :thumbup: Vítej na fóru a ať ti to hraje. win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: RSC

Příspěvek od pajuna »

Diky za pekne predstaveni. Vitej na foru a at ti to dobre hraje :thumbup:. Budeme se tesit na tve prispevky a poznatky. Pajuna
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
VinylCollector
Příspěvky: 42
Registrován: 25 bře 2011 18:08
Bydliště: ZLÍN

Re: RSC

Příspěvek od VinylCollector »

Zdravím
Super gramec ať to hraje!!!!
Sberatel Muziky LP, CD,MC,DVD a tak trošku muzikolog začátečník

Gramo Sony PSLX 300 USB,Repro Pioneer S-H510V,DVD Player Pioneer DV- 610AV,zes. Pioneer A - 209 R,Cívkový Magnetofon AKAI GX-630D,Tape Deck:Technics RSBX 701,CD Player Technics SL-PG 590
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: RSC

Příspěvek od RSC »

lubin píše:Vítej RSC...krásnej gramec. Co na něj říká pejsek?? :D
On pes je dnes větší, poslouchat hudbu mu nevadí - by mne zajímalo, kdyš slyší jiný rozsah, jaké to má... :smile: Když si kočka pořídila koťata, hadejte kde spávali?
Za resívrem, který je dost "naražen" na zeď jak je zřejé z obrázku, v té změti kabelů a pěkně na hromadě ve vrstvách, já tu fotku najdu, hifistu to potěší a ochránce zvířátek snad také (když pochopí, že nejsou "upečené").... :lol:
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

A co na na to pes?

Příspěvek od RSC »

1.jpg
Má několik oblíbených poslechových míst... usne jako páníček.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: RSC

Příspěvek od Mark Levinson »

Vítej Radku,
pěkně jsi to popsal v úvodu, zajímavý postup k "vysněným" TD12. Tyto bedny znám z recenzí časopisu Audio kde uváděli cenu 280.000,- Kč, což jsem v té době považoval za scifi, později jsem je slyšel u Zappy na různých sestavách. I když musím přiznat, že po koupi modelu Canterbury se Zappa slyšitelně posunul dál, tak si dovedu představit jako konečnou s "vysněnou" TD12. Fanda Tannoy a Marantz :thumbup:, řada 7S je naprosto skvělá.
Máš úžasně tolerantní ženu, gratuluji, to není v hifi vůbec běžné.
Monte, díky za pomoc s fotkami, jak vidím Radek už to zvládl a vložil foto se svým věrným posluchačem.
Tady je ten můj (8 týdnů).
2013-07-21 18.22.33.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
monte

Re: RSC

Příspěvek od monte »

Viktore, to je hnědý dobrman ? Kup si odpuzující sprej, aby neprokousal hifi kabely i s nábytkem, jsou to zvědaví čímani :lol:
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: RSC

Příspěvek od Tinariwen »

Hnedy retriever?:-)
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: Mark Levinson

Příspěvek od RSC »

Pro mne jsou TD12 asi na chvíli konečná, ale musím přiznat, že jsem se chvíli zamýšlel, když se Zappa rozhodoval jít výše a dával je k dispozici. Každopádně u mne bude do budoucna problém s něčím větším, prostě větší objem a zejména půdorysná plocha repro se mi tam již nevejde. I tak s nimi musím být z několika důvodů "naražen" u zdi, ale jsem s tím i takto spokojen a těžko bych se jich zbavoval a nejspíše by stejně skončili v ložnici... Až přijedu z Moravy doplním o obrázky jak to celé mám a bude snad patrné, proč a jak a kam se max. mohu posunout.... alespoň budete moci doporučovat.
Já si dnes spíše pohrávám s myšlenkou, čím lepším je "krmit" pro stereo poslech, abych to významněji poznal. Bohužel na novou 7kovou řadu Marantze to není, ale je ke koupi na ebay v Orlandu na Floridě za velmi zajímavou cenu. Škoda, že tam mají v zásuvkách jiné napětí, určitě bych se neudržel - nechce se mi s tím dělat nějaké úpravy. Tolikrát jsem v Orlandu byl, že bych se na 7ku určitě zašel podívat a nevím, jak by to dopadlo: smile:. Být to někde v Německu pro naše podmínky, již to mám dávno doma a asi bych již nikdy nic nevymýšlel. Kdyby jste někdy něco takového zaregistrovali, hned s informací ke mě... O:-)
Takže zatím je to tak na dělenou 11kovou řadu Marantze. Mám to ještě zmáklé ještě u Meridianu, ale ostatní nevím, i když přemýšlím i o jiných značkách, třeba mne baví zpracováním Luxman, nezaregistroval jsem, že by to měl někdo s Tannoy. Díval jsem se i na ML, MCIntosh, Vincenta, také i Onkyo. Zaujali mne i jiné kousky, co někteří mají, či jste tady na ně dávali odkazy, zejména svým hezkým hliníkovým zpracováním, ale neznám... takže i tak beru tipy na zajímavé věci a doporučení, ale sedmička u mne jasně vede. :thumbup: Obecně si myslím, že HE stroje hrají slušně s kde čím.
Žena má v hudbě snad větší přehled než já, směřuje postupně na vlny FM, takže uvidíme, čím to třeba ve Východních Čechách posune dále. Vím, že sedmičku případně zvládne, i když minimálně tuší, co by za ni mohlo být jiného. Má takový postoj, že je třeba si dělat radost a muži si mají pěstovat své koníčky, aby byli spokojení a domácí pohoda. Já ji taky podporuji, tuhle dostala sušičku. :D Teď vážně, přistávají mi na stole občas různá CD na rozšíření obzorů a i koncert Camouflage jsem tuhle zvládl, ona si naživo Manowar také užije. :smile:
Pejsek se ti povedl, dej si pozor na kabely, něco o tom vím, je to vítaná zábava a pracují rychle..... Lze předpokládat, že z něj za chvíli bude takový malý tank než dospěje, který mi dokázal TD12 i přes jejich nemalou hmotnost shodit z "misek", což zas není tak jednoduché... hlavně že nebyly na zemi, díry v podlaze vydržím. :smile:
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: RSC

Příspěvek od RSC »

monte píše:Viktore, to je hnědý dobrman ? Kup si odpuzující sprej, aby neprokousal hifi kabely i s nábytkem, jsou to zvědaví čímani :lol:
Otec jednou dovezl film: Marley a Já. Že prý je ten labrador, co tam řádí je ještě větší expert. Po tom co se DVD po přehráti vytáhlo z mechaniky, tak si disk půjčil a důsledně prožvýkal - asi chtěl ukázat, že je lepší. Jsem to kometoval tím, že to byla vůči němu výzva. :lol:

Ke kabelům: Já končím kabely svorkami ve zdi, ten "kousek" od svorek k repro se dá případně snadno vyměnit (ten jeden přechod navíc je tím padem z tohoto důvodu omluvitelný) :idea:
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
monte

Re: RSC

Příspěvek od monte »

Můj měl v oblibě dálkové ovladače, pak mi poslal do důchodu nabíjecí kabel pro VHS Panasonic M10 a tím i kameru. :lol: škoda mluvit . Jenže milánkovi vše prošlo :lol:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: RSC

Příspěvek od Mark Levinson »

Tinariwen píše:Hnedy retriever?:-)
Ano, je to hnědý Labradorsky Retriver. Dnes už je mnohem větší, cca 7 měsíců.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: Mark Levinson

Příspěvek od RSC »

A co veselého již rozkousal?
Si vzpomínám, že také mi prokousl ovladač o Tesly a jednou jsem se divil, proč garážová vrata jezdí nahoru dolů - pacholek žvýkal ovladač od garáže. :lol:
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
monte

Re: RSC

Příspěvek od monte »

A co tak se neprokousávat a jít přímo na věc ? Lampa hraje a tady mi nezkazí náladu ani bormustr :lol:

Obrázek
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: RSC

Příspěvek od RSC »

monte píše:A co tak se neprokousávat a jít přímo na věc ? Lampa hraje a tady mi nezkazí náladu ani bormustr :lol:
Hele to je konečně dobrý nápad :thumbup:
Tak sem s tím (nechal bych se i přesvědčit, tu noční atmosféru bych si dokázal užít), co tedy stojí za pořízení? Taky abych hrál a abych místo hraní neběhal pořád do elektry pro lampy a také je případně snadno mohl dokoupit? :idea: Budeš doporučovat čonga?
Sice jsem také vlastníkem i elektrotechnického vysvědčení, ale v tomto se vůbec neorientuju. :lol: Já jsem vzdělával totiž přes ty "těžké" polovodičové prvky. :ymdaydream: Do raketoplánu by elektronku nedali. :lol: Ale vinaři ji dopooručují. :clap:
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
monte

Re: RSC

Příspěvek od monte »

Proč ten sarkazmus, myslíš diplom pomůže člověku při poslechu hudby ? Ono na fórech je i druhá strana, ukrytá na SZ. Různí obchodní sociální dohazovači, kteří veřejně nenapíší ani slovo. Co dokáží, pomlouvat jeden druhého za účelem chocho. Jinak na čonga mi nesahej :lol: , už pár lidí si sedlo na pr-del a co si kdo myslí je mi fuk. Kdysi tady dal FOX recenzi z Polska a dohnal ho jen Leben. Co si kdo koupí, je mi jedno. Tak si vzpomínám, jak jsem Zappovi doporučoval lampy Intosh k Tannoy. Je to už pár let, to bylo smíchu a ........

Raketoplán, už vím proč padal, jel na tranzistorech :lol:, jinak mám doma podložky pod bednami, které vznikly při vývoji raketoplánu :thumbup:
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: Monte

Příspěvek od RSC »

Já to Monte myslel seriózně, když o tom všichni píší jak Tannoy a lampy jsou super, tak jsem chtěl nejlépe nějaký doporučení, třeba pořadník lamp a je mi jedno, že je subjektivní, když k tomu bude kometář o to lépe. Právě tady bych čekal, že se to také obejde bez obchodního zkreslení.
Vyšlu kontrolní sojku a je mrtvo, jsem trochu čekal, že mi tady pár lidí nasype nějaká doporučení... klidně si pak z námětů vyberu, alespoň nějaký směr. Kdyby k tomu bylo i místo, kde to mají, šel bych za tím.... a klidně bych měl doma i toho čonga. Rád si ušetřím čas, zkušenostmi jiných....
Hele diplomů mám několik :lol:, skutečně k poslechu hudby nejsou třeba, maximálně vedou k určitým technickým pochybnostem. Abych to uvedl na pravou míru, zase tak exaktní v tomto ohledu nejsem, abych různé věci nevyzkoušel, zda předpoklady jsou správně...
Když už jsem do raketoplánu lezl, tak jsem si samozřejmě dovezl nášivky těch, co nedoletěly... tak bych vzhledem ke svému přístupu ty lampy mohl mít... :mrgreen:
Odšruboval jsi hroty a posadil Glenair zase na "puky"?
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Re: RSC

Příspěvek od Patmann »

Zkus kontaktovat pana Webera,prodává lampace Audiomat,jeden mám od něj doma a jsem absolutně spokojen...

http://www.weber-elektronika.cz
Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: RSC

Příspěvek od zappa »

Montíku,to je možné,že jsi lampy doporučoval,a dokonce je možné,že jsi doporučoval McIntoshe,ale tenkrát jěště neměli tyhle MC2301. :thumbup: K Tannoy TD12 bych dnes dal McIntosh Mc275 a je vystaráno,určitě bych tuto kombinaci vyzkoušel,můžeš začít s jedním a až našetříš můžeš přidat druhý.http://www.youtube.com/watch?v=2ZF4NgEW_mAKamarád už toho vyzkoušel hodně a skončil u těchto Mc275 monobloků,za málo peněz hodně muziky,navíc je to opravdová legenda. ;)
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
monte

Re: RSC

Příspěvek od monte »

Zappíku, osobně se mi víc líbila mašinka, co jsi měl týden předtím. Ale asi zvukově vyhrál Intosh.

Obrázek
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

PF 2014

Příspěvek od RSC »

2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Atmosféra New Orleans

Příspěvek od RSC »

3.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

1.1.

Příspěvek od RSC »

4.jpg
Protože je dnes státní svátek, je třeba vlajky hore. S rozdělením jsem nesouhlasil, tou dobou jsem žil v Žilině a nebudu vykládat, co jsem tam tou dobou zažil... :shock: Zvykl jsem si, že hymna nemá pokračování, a že máme na Moravě o jednu hranici navíc. Ve světě jsem nikdy nedokázal tento akt vysvětlit, když se mne na rozdělení ptali proč tomu tak bylo, nemohli to pochopit...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson

Příspěvek od Mark Levinson »

RSC píše:A co veselého již rozkousal?
Si vzpomínám, že také mi prokousl ovladač o Tesly a jednou jsem se divil, proč garážová vrata jezdí nahoru dolů - pacholek žvýkal ovladač od garáže. :lol:
Zatím je to v pohodě, je vlastně venku na zahradě. Je to hrozny zahradník, manželce likviduje květiny a taky kouše zahradní nábytek, ale vcelku to není nic zásadního.
Mark Levinson
monte

Re: RSC

Příspěvek od monte »

RSC píše:Protože je dnes státní svátek, je třeba vlajky hore. S rozdělením jsem nesouhlasil, tou dobou jsem žil v Žilině a nebudu vykládat, co jsem tam tou dobou zažil... :shock: Zvykl jsem si, že hymna nemá pokračování, a že máme na Moravě o jednu hranici navíc. Ve světě jsem nikdy nedokázal tento akt vysvětlit, když se mne na rozdělení ptali proč tomu tak bylo, nemohli to pochopit...
V celku jednoduché, ve špatnou dobu se sešli dva, kterým chutnala moc. Jest Klaus a Mečiar. Slováky semlela media a bylo dokonáno, dosť bolo čechov. Neshody byly krmeny ještě před revolucí, myslím nyní je situace lepší. Dnes je ve stejné situaci Morava, jsme jen periferie pro odvod daní.... Pokud na Zlínsko nepřijde další Baťa, Čuba, Zlín zanikne. Všude vidím jen důchodce, mladí mizí. Zlín, byl pulzující město, dnes mrtvé město, už neuvidíte lidi na procházce. Úbytek obyvatel je už myslím kolem čtyřiceti tisíc................. Jediné co přibylo, je deset zahraničních supermarketu a všude plakáty s nevkusnou reklamou. Pak změna v chování lidí, člověk žasne, kolik je dnes všude zloby.

Slováci se k nám nezachovali moc dobře a to jsme trpěli potrefenou husu na hradě dvacet let. Nakonec se v dřívější době spolčili i s Hitlerem ! Asi jim bylo líp i za Uherska, jako hlavní pastevci monarchie. Kdyby bylo referendum, tak hlasuji za zachování Československa. Byli jsme jako celek silnější ve všem i sportu a kdejaký Rakušák by si na nás neotvíral hubu. V celku výstižný článek http://frankkrejci.blog.idnes.cz/c/1976 ... -lidi.html

Jen můj názor, nic víc. Slováky mám rád, ale už na Slovensko nejezdím, dnes ve Slušovicích pracuje dobře dvě stovky Slováků, samozřejmě pro rakouskou firmu. Tohle, ale Čubovi neodpustím, komu prodal družstevní majetek a peníze zmizely. Čubu uznávám, ale taky vymyslel systém tunelování jako první v republice.
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: RSC

Příspěvek od RSC »

monte píše: V celku jednoduché, ve špatnou dobu se sešli dva, kterým chutnala moc. Jest Klaus a Mečiar. Slováky semlela media a bylo dokonáno, dosť bolo čechov. Neshody byly krmeny ještě před revolucí, myslím nyní je situace lepší. Dnes je ve stejné situaci Morava, jsme jen periferie pro odvod daní.... Pokud na Zlínsko nepřijde další Baťa, Čuba, Zlín zanikne. Všude vidím jen důchodce, mladí mizí. Zlín, byl pulzující město, dnes mrtvé město, už neuvidíte lidi na procházce. Úbytek obyvatel je už myslím kolem čtyřiceti tisíc................. Jediné co přibylo, je deset zahraničních supermarketu a všude plakáty s nevkusnou reklamou. Pak změna v chování lidí, člověk žasne, kolik je dnes všude zloby.

Slováci se k nám nezachovali moc dobře a to jsme trpěli potrefenou husu na hradě dvacet let. Nakonec se v dřívější době spolčili i s Hitlerem ! Asi jim bylo líp i za Uherska, jako hlavní pastevci monarchie. Kdyby bylo referendum, tak hlasuji za zachování Československa. Byli jsme jako celek silnější ve všem i sportu a kdejaký Rakušák by si na nás neotvíral hubu. V celku výstižný článek http://frankkrejci.blog.idnes.cz/c/1976 ... -lidi.html

Jen můj názor, nic víc. Slováky mám rád, ale už na Slovensko nejezdím, dnes ve Slušovicích pracuje dobře dvě stovky Slováků, samozřejmě pro rakouskou firmu. Tohle, ale Čubovi neodpustím, komu prodal družstevní majetek a peníze zmizely. Čubu uznávám, ale taky vymyslel systém tunelování jako první v republice.
Nerad bych se poštěl do nějaké politologické a sociologické debaty. Do Košic, Liptovského Mikuláše a Žiliny jezdím stále velmi často a vztahy jsou tam dnes výborné, snad na Východnim Slovesku byly vždy a žena má minimálně východňárské kořeny. Mohu snad přihodit komentář jednoho Maďara v krčmě na Jižním Slovesku: "S Čechem mohu debatovat o čemkoliv, naše historie je stará více jak tisíc let a debata již jen vůči tak dlouhé historii se prostě neposune někam, kde to stejně nemá smysl, aniž bych ji začínal já..."
Viděl jsem v Žilině dávno před rozdělením Slovenské vlajky, viděl jsem v té době Československé používané jako hadry na podlahu, proto mi i debata o kompenzaci za vlajku přišla minimálně úsměvná. Do roka od rozdělení jsem odešel, vadilo mi také jak se sundávaly názvy ulic po historických osobnostech Českého národa s odůvodněním, že je to "totalitní", což se u nás nestalo. Nechápu, co na Komenském bylo totalitní a je třeba říci, že tehdy Komenského a Hejdukova na základě snad petice občanů těch ulic zůstala. Ostatní se snad nahradili názvy farářú za posledních 100 let. :shock:
Když už jsem u vlajky, vtipná mi přišla historka v USA, kdy v Grand Canyonu nám vykládali američani jak jsou silným národem, když mají na vlajce silné barvy - červenou, modrou a bílou. A kolega žijící v Žilině jim říká, a my vám ukážeme jak jsme tedy silným národem a vytáhl z batohu jednu z těch zachráněných vlajek (to jsem vážně nečekal), co měly být hadrami, roztáhl ji a že nám tedy s ní udělají foto. :lol:
Doufám Monte, že Zlínskem nerozumíš také Kroměříž - vždy jsem říkal Haná. Já osobně jsem se nikdy nepovažoval za příslušníka Zlínského kraje ;), ale souhlasím s tím, že to špatné je a proto jsem jeden z těch, co zejména díky tomu žijí na několika místech a to i v Praze. Nikdy jsem nepochopil proč jsou ve Zlíně tak drahé nemovitosti, když výdělky tam prostě takové nejsou.
Slušovice si pamatuji ještě za socialismu, teď mi tam vždy přijde úsměvná ta "dálnice", které do nic vede. Uměl si to hoch tehdy zařídit a také si pamatuji nástup PC a tehdy TNS, či jak se to jmenovalo...a pak nic. :silent:
Zloby je všude hodně, takže si raději něco pustíme, ne? :thumbup:
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: RSC

Příspěvek od RSC »

zappa píše:Montíku,to je možné,že jsi lampy doporučoval,a dokonce je možné,že jsi doporučoval McIntoshe,ale tenkrát jěště neměli tyhle MC2301. :thumbup: K Tannoy TD12 bych dnes dal McIntosh Mc275 a je vystaráno,určitě bych tuto kombinaci vyzkoušel,můžeš začít s jedním a až našetříš můžeš přidat druhý.http://www.youtube.com/watch?v=2ZF4NgEW_mAKamarád už toho vyzkoušel hodně a skončil u těchto Mc275 monobloků,za málo peněz hodně muziky,navíc je to opravdová legenda. ;)
Nějak takto jsem si představoval komentář, když lampy kam... Stejně tak jsem omrkl i doporučovaný Audiomat a zaujalo mne jejich provedení, takové "krabice" obecně mám rád.
Neobjevila se zde PrimaLuna a další.... to je skutečně tak málo těch, co mají lampy doma? Díval jsem se i na Monteho lampy, jen z toho, co jsem vyčetl jinde mi není jasné, zda jsi jej třeba upravoval jinými lampami? Rád bych si udělal představu obecně napříč cenovým pásmem, protože jsem se nerozhodl, zda tranzistor opustím, ale i tak bych rád měl lampy doma, minimálně ke gramofonu.
A ještě mi není jasná jedna věc (možná se zeptám hloupě), když mé repro mají 6 ohmů, tak to připojujete kam či jak, když na tyto ohmy tam svorky obyčejně nejsou? nebo kombinujete svorky na lampovém zesilovači - netuším?
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: 1.1.

Příspěvek od sekal »

RSC píše:Protože je dnes státní svátek, je třeba vlajky hore. S rozdělením jsem nesouhlasil, tou dobou jsem žil v Žilině a nebudu vykládat, co jsem tam tou dobou zažil... :shock:..
Plně sdílím tvůj postoj a to, co se stalo v r. 1993 (a bylo dojednáno rok předtím), považuji za mimořádně nešťastné...:thumbdown:
monte

Re: RSC

Příspěvek od monte »

Odpor, máš vše v jednom. Když jsem měnil výhybky na Wotanech, na reproduktorech bylo 6 ohm, přeměřím a 5,8 ohm, papírově jsou Wotany 4 ohm. Zeptej se spíš NA, je výrobce, konstruktér beden.

Co se týká dálnice na Slušovice, tak to byl zkušební projekt pro stavbu dálnice, která se měla začít stavit v roce 91 s odkloněním směr Všemina, tunel Sirákov na Vsetín. Hlavní měla jít na Hanou, tak jak je plánována i dnes. Dva mosty, 4,5 km a za pět měsíců postaveno, dodnes žádná oprava. Dnes si na ni aspoň čistím výfuk při 160 Km :lol: . Chtěl i obnovit, dostavit Baťovu železnici. Už tenkrát si Čuba uvědomil, co znamená dopravní obslužnost, čas a peníze. Perlička, máme i optickou síť, jen v zemi, už tenkrát se mluvilo o datovém propojení i domácnosti.

Lampaků je tady už hodně, ale asi nemají chuť někoho přesvědčovat a raději poslouchají. Čonga jsem kupoval k Tesle NC440, nevěděl jsem, kde je radio :lol: , pak se našlo ve válendě u kluka v pokojíku ve smrtelné křeči. Lampy jsem měnil až po roce, KT 88 JJ, Tung-Sol 6SN7 GTB a předzesilovací podle chuti. Zvuk určitě lepší :thumbup:. Vůbec jsem neměl v plánu čonga jako hlavní, jen zvědavost. Moc o něm nepíši, nemá to žádný smysl, nakonec zvuk ve třídě A nikoho nezajíma :lol: .
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: RSC

Příspěvek od RSC »

monte píše: Lampaků je tady už hodně, ale asi nemají chuť někoho přesvědčovat a raději poslouchají. Čonga jsem kupoval k Tesle NC440, nevěděl jsem, kde je radio :lol: , pak se našlo ve válendě u kluka v pokojíku ve smrtelné křeči. Lampy jsem měnil až po roce, KT 88 JJ, Tung-Sol 6SN7 GTB a předzesilovací podle chuti. Zvuk určitě lepší :thumbup:. Vůbec jsem neměl v plánu čonga jako hlavní, jen zvědavost. Moc o něm nepíši, nemá to žádný smysl, nakonec zvuk ve třídě A nikoho nezajíma :lol: .
A to je možná škoda, že jsou mlčící skupinou, když tady jsou... mne to prostě velmi zajímá a v časopisech jsou články poplatné době a nic mi to nedává, dávno je nekupuji. Chápu, že vysvětlovat a argumentovat, když někdo nemá zájem je zbytečné..., ale když zájem je, tak mi přijde nelogické názor nepřidat. Mám doma funkční lampové rádio, jen mi v něm nesvítí ta jedna lampa, co byla zajímavá na pohled....musím se podívat, ale byl s tím možná kdysi spojen kotoučák B4, který také ještě existuje a funguje. Pamatuji si poslouchání radia "Luxemburk".

A to je to co mne také hodně zajímá, zvuk ve třídě A. S tím taky "laboruji" a taky jsem ani tady nenašel nic extra k tomuto tématu, jen útržky. Zajímá mne to i v polovodičovém provedení a hodně, málem jsem měl doma kdysi ten top model integráče od Vincenta. Chybí mi prostě poznatky a je mi jedno, že jsou třeba subjektivní... Vůbec netvrdím, že pohled musí být jednotný, ale snad k tomu je toto fórum a od slušné debaty jsou tady administrátoři. Pokud diskuse nemá být, tak nemá smysl, aby HEF existovalo, což by byla škoda...
Každý nemá přístup k věcem si je někde snadno půjčit, či se mu nechce přesvědčovat někoho ve studiu, ať mu věnuje odpoledne jak to tedy je, když dopředu není jasné, že tam utratí.... Také jsem si různé věci kdysi obešel a slyšel a občas se někde zastavím, ale můj mozek si jaksi nevytáhne zpětně záznamy v hlavě, aby si sám udělal srovnání. Nechci také tvrdit, že rozhodovat se jen doporučeními je nejlepší, ale rady a informace nikdy neuškodí a myslím si, že úsudek si každý po přečtení může udělat sám a to i v rúzných cenových hladinách i vzhledem k domácím kompromisním řešením. Takže já budu rád, když se tady věci i k tomuto tématu objeví...
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
monte

Re: RSC

Příspěvek od monte »

Bylo tady vlákno, kdy Viktor a spol byli na hifitour a poslouchali Tannoy s Primaluna. Jenže nemohu vlákno najít, jedině ho v tichosti vymazali. Viktore, nebyl to Krat ?
Odpovědět