RSC

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: RSC

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jinak rovnat muzes Furutech rovnackou, ruznymi domacimi metodami (vygooglis) nebo timto: www.vinylflat.com
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: RSC

Příspěvek od RSC »

Dieter Burmester píše:To mas tezke, mam nekolik desek, ktere ani nelupnou, ale k tomu je potreba extremni peclivost a cistota pri samotnem lisovani. Tohle lze dodrzet prakticky uz jen ve trech lisovnach na Svete a i tem se mnohdy nezadari. Schvalne, jak vypada matricni cislo u stredu desky? S tim okrajem muze trochu pomoct zatezovy kruh - tzv. outer limit, ale spise tam bude nejaky hrb nebo dulek...

Nelupá mi například nové Depeche Mode, to je bez chyb.
Někde jsem ten zátěžový kruh zahlédl, kde to snadno koupit? Celkem to hezky háže, sice jsem nepostřehl, že by to na zvuk mělo vliv, jen raménko bezva poskakuje a nadšen z toho nejsem...
Je tam číslo RRM1-1084-6 další je, což bude asi ono - 96608 1A a další je pokud to luštím správně a není to čitelné 22139 263.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: RSC

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ten kruh stoji pres dvacet litru, coz je dobry ulet :D Tenhle format cisla mi nic nerika, lisovnu tedy nepoznam. Na lupacost ma pak jeste vliv, zda se dany titul riznul do plechu (DMM) nebo do laku (laquer). Lak je na tom s lupavosti hure.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: RSC

Příspěvek od RSC »

Dieter Burmester píše:Jinak rovnat muzes Furutech rovnackou, ruznymi domacimi metodami (vygooglis) nebo timto: http://www.vinylflat.com
Protože jsi detailista, čím rovnáš desky ty? Málo co nemám v jednom místě vždy zvlněné, nechápu, jak to lze udělat...
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: RSC

Příspěvek od RSC »

Dieter Burmester píše:Ten kruh stoji pres dvacet litru, coz je dobry ulet :D Tenhle format cisla mi nic nerika, lisovnu tedy nepoznam. Na lupacost ma pak jeste vliv, zda se dany titul riznul do plechu (DMM) nebo do laku (laquer). Lak je na tom s lupavosti hure.
Tak to na něj kašlu, to si koupím raději hromadu dalších vinylů.... :D
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: RSC

Příspěvek od Dieter Burmester »

RSC píše:
Dieter Burmester píše:Jinak rovnat muzes Furutech rovnackou, ruznymi domacimi metodami (vygooglis) nebo timto: http://www.vinylflat.com
Protože jsi detailista, čím rovnáš desky ty? Málo co nemám v jednom místě vždy zvlněné, nechápu, jak to lze udělat...
Ja uvazuju, ze zkusim ten vinylflat. Puvodne jsem chtel ten Furutech, ale pisou, ze funguje na desky od 140g vyse. A ja mam spoustu 120g desek, takze Furutechem bych mohl rovnat jen cast sbirky :crazy: Zatim tedy desky nerovnam, ale nekdy by to chtelo, pac ta krivost zpusobuje rychlostni fluktuaci a na takovem dlouhem tahlem klavirnim tonu jde pak pekne slyset, jak ton meni ladeni :D
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Děti a HiFi

Příspěvek od RSC »

Měl bych tady na znalé dotaz, jak řešíte (či jste vyřešili) soužití svých hifihraček a dětí, které ještě nechápou, že mohou něco vážně poničit?
Chápu snadné řešení - mít to v jiné místnosti, to je nejkrajnější řešení, přestěhovat to na čem záleží jinam. Gramofon již je na odchodu do ložnice - nerad bych si kupoval nové raménko. V obýváku se mi večer nejlépe relaxuje a poslouchá, když je všechno "osazenstvo" o patro výše. Děsím se situace, například zabodlé tužky v mebráně Tannoy. Přístroje lze odpojit, aby se mechaniky neotvíraly.
Synátorovi se elektronické hračky líbí a je celkem rychlý a nelze být stále ve střehu, či děti odstěhovat do sklepa :lol:, oťapané věci přežiju a večer utřu... tak jsem zvědav, zda někdo má nějaké humální řešení? :lol:
Zatím to výhledově vypadá tak, že donesu k DVD přehrávači staré AQ a pod., tam bych tu případnou tužku zkrz pohodlně přežil... a nově koupené "hračky" a původní skončí jinde a nechce se mi do toho....
DET.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
DD

Re: RSC

Příspěvek od DD »

deti su hifi-vrahovia hlavne pozor na repraky - pozrite sa co mi urobili susedove dvojcata za par sekund
DSC_0259l.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PavelN
Příspěvky: 71
Registrován: 26 zář 2012 20:14

Re: RSC

Příspěvek od PavelN »

Ahoj,

já jsem si na komponenty nechal ušít takový potah, který je přes ně lehce napnut a dcerku jsem při dotazu, co je pod tím s komentářem, že rádio, důrazně varoval před sundáním toho přehozu.
Na stojanových repro mám mřízky a také podobné látkové obaly jako na komponentech. Hraju a sundávám je jen v době, kdy dcerka spí.

Ještě tě mě napadá, mít nějaké lehce složitelné papundeklové bedýnky, které kolem komponentů postavíš.

Doufám, že se tu nerozjede debata jako několikrát, že když na hifi má dítě sáhnout, tak jej praštit přes prsty, zda je to humánní nebo ne. A zda máme radši děti nebo ty naše "mechanické děti".
SUPRA LoRad 2.5 Silver Anniversary, Kabelguru Lapp, Pro-ject napájecí lišta, PC, DAC Chord MOJO, Vincent SV 234, Kabelguru Venom bi-wire, Aurum Cantus V3M, Pro-ject Experience, Sumiko Blue Point 2, Firestone Audio Korora.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: RSC

Příspěvek od zappa »

Mám 5 dětí a všechny jsem hned od malička naučil si mých hraček nevšímat,nikdy problém.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Marantz Premium

Příspěvek od RSC »

Tak jsem si pořídil dělence Marantz a nějaké další "hračky" - dnes jen o zesilovači. Sice to není legendary, který stále nepouštím k vodě, ale přeci jenom Marantz Premium SC-11S1 a SM-11S1 je pro mne cenově přijatelný a nehraje vůbec špatně. Je to znát a s Tannoy mu to jde a to já dávno vím. Překvapilo mne, jak jsem si zvukově pomohl z CD, čekal jsem podstatně méně. Škoda, že phono, které je velmi slušné neumožňuje některá další nestavení, či alespoň "změnu hlasitosti", na úroveň ostatních komponentů. O dalších dojmech až něco naposlouchám a kabelově doladím.

Pár obrázků:
Takto provizorně zatím u mne postaven, už musím rack vyřešit...
obrázek 1.JPG
Večer hezky svítí, vše jde tlumit, či vypnout
SCSM.jpg
Preamp uvnitř
MPP.JPG
Konec uvnitř
MP1.JPG
Takto je to zezadu
1506_3.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: RSC

Příspěvek od RSC »

zappa píše:Mám 5 dětí a všechny jsem hned od malička naučil si mých hraček nevšímat,nikdy problém.
Já bych řekl Michale, že v počátcích musela být žena hodně ve střehu, aby to hračky neodnesli, pokud se děti pohybovaly ve stejné místnosti..., dítě do roku určitě nechápe zákazy.... dvouletým to již vysvětlíš.
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: RSC

Příspěvek od martinowsky »

Ahoj. Ja tedy s dvema holkama taky nemel problem. A to byly opravdu hifi zvidave. Dokonce velice brzy jim slo vysvetlit ze jedine co je muze zajomat je knoflik hlasitosti. A tocily s nim opravdu opatrne. K bednam spis jen prikladaly usi ze tam je lala. U kluku to ovsem asi bude veci divocina. ;)
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: RSC

Příspěvek od zappa »

prostě jsem je nenechal k nim vůbec vyrazit až dostali automatický instinkt se k tomu vůbec přibližovat,a netrvalo to ani dlouho,nemusí tomu rozumět,musí ale rozumět,že to je prostě pro ně tabu a to i malé dítě v sobě má,chce to důslednost a přísnost od obou rodičů,5 dětí a fungovalo to ze všemi,není problém
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: RSC

Příspěvek od Naprach »

No já nevím. Máme doma opravdu zvědavého divocha, který má necelých 11 měsíců a ten na nějaké zákazy a výchovu, byť důkladnou a důraznou, moc neslyší. Spíše bych řekl, že zákaz přibližování se ke stereu a dotýkání se přístrojů bere jako sport a moje otestování. Protože, vždycky když po čtyřech vyrazí k racku, tak mi přijde, že moc dobře ví, že to nemá dělat, ale že závodí jestli u nich bude dříve on nebo já a jestli se zvednu a vyběhnu za ním. :D

Mimochodem, nikdy bych nevěřil jak velké zrychlení má dítě lezoucí po čtyřech. A nikdy bych nevěřil, jak jsem schopen čile vyskočit, když si urvu chvilku o víkendu a klimbnu si ráno u Autosalónu na Primě.

Zatím to řeším tak, že zavírám obývák. Co se bude dít, až dosáhne na kliku.... To nevím. Já to mám ještě horší v tom, že ten akrylátový předek Electrocompanietů se poškrábe pouhým pohledem, natož když by, nedej bůh, na něj šmátraly dětské prstíky. Zlatě vzpomínám na hliník mých bývalých CA.
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Odpovědět