RSC

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: RSC

Příspěvek od Dieter Burmester »

RSC, zkus si cvicne desetkrat prehodit reminek na 45 otacek a zpet a pak mi rekni, co si o tom myslis. Zajima me tvuj nazor na tuto "operaci" v souvislosti s timto gramofonem ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: RSC

Příspěvek od RSC »

Dieter Burmester píše:RSC, zkus si cvicne desetkrat prehodit reminek na 45 otacek a zpet a pak mi rekni, co si o tom myslis. Zajima me tvuj nazor na tuto "operaci" v souvislosti s timto gramofonem ;)
Trochu jsem znejistěl touto otázkou, kam s ní míříš.... ;)
Přehodit to samozřejmě jde, sice to asi není pro lidi, kterým se příliš třepe ruka...
Řemínek nespadne, čekal jsem zda se nevytáhne a chvíli mu nebude trvat návrat do původní velikosti apod.
Kam dotaz směřoval?
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: RSC

Příspěvek od Dieter Burmester »

No chtel jsem prave vedet, jestli ti reminek nespadne. Ja jsem teda asi levej nebo je timto ukonem uz vytahany, ale mne tahle "operace" na tomto gramci vzdy spolehlive rozcili :lol:
Dieter Burmester
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: RSC

Příspěvek od Zdeny »

Moje zkušenost je taková: ať hodím zesilovač a CD kamkoliv, tak hraje furt stejně blbě.
Můžu ho mít na zemi, na TV stolku Ikea za tři tisíce, nebo na Stand Audio racku o váze 30 kilo a je to furt to samý.
Myslím, že zásadní je, aby to nespadlo, až se na to něco položí a aby se na to člověk mohl dívat. A samosebou, že to nesmí zvonit jako pekelnej zvon od ACDC.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
mirec1
Příspěvky: 33
Registrován: 27 úno 2012 09:06

Re: RSC

Příspěvek od mirec1 »

.... ak chces mat chranenu podlahu a dat bedne na hroty skus Soundcare superspikes. Mam ich tiez a doporucujem......
http://rmrsoundsystems.nl/index.php/sou ... pikes.html
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: RSC

Příspěvek od RSC »

Dieter Burmester píše:No chtel jsem prave vedet, jestli ti reminek nespadne. Ja jsem teda asi levej nebo je timto ukonem uz vytahany, ale mne tahle "operace" na tomto gramci vzdy spolehlive rozcili :lol:
No to budeš asi levej. :lol: Já mám chirurgickou ruku a hlavně hraju jen velký desky co dnes mám v dané kvalitě, takže nic nepřehazuju. :lol: Asi ty dva zbylé převody nepoužiju, pokud mne náhodou někdo nepotrestá tím, že by mne obdaroval deskami jiných rychlostí.... ;)
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: RSC

Příspěvek od Dieter Burmester »

Velka deska se 45 rpm je taky celkem beznou zalezitosti, tak abys neprehazoval drive, nez si ted myslis :D
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: RSC

Příspěvek od RSC »

Dieter Burmester píše:Velka deska se 45 rpm je taky celkem beznou zalezitosti, tak abys neprehazoval drive, nez si ted myslis :D
Takový nemám a nevyhledávám..... Ty mne potrestáš tím, že mne obdaruješ? :lol: Zatím mi to od nikoho jiného nehrozí. :lol:
Takovýto dar bych jistě rád přehazoval, když by byla kvalitní, proč ne.... ;)
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: RSC

Příspěvek od Dieter Burmester »

Pokud si poridis nejakou placku od AP, ORG nebo jineho "audiofilniho" labelu, tak prehazovat budes. Dulezite ale je, ze to za ten ukon stoji! ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: RSC

Příspěvek od RSC »

Zase jsem nic nedostal, potrestán nebudu, takže přehazovat nemusím. :lol:
Až ktomu dojde, určitě to zvládnu.... (*)
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: RSC

Příspěvek od Dieter Burmester »

RSC píše:Zase jsem nic nedostal...
Nesmis tolik zlobit :D
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: RSC

Příspěvek od RSC »

Dieter Burmester píše: Nesmis tolik zlobit :D
Cože... :eek: Já tady nikomu do vlasů nevjel.... ;) :ymdevil:
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: RSC

Příspěvek od Dieter Burmester »

Co tady...doma nesmis zlobit :lol: Pak ti treba zena nejaky 45 rpm vinyl poridi :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: RSC

Příspěvek od RSC »

Já myslím, že je třeba nezlobit tady... :shh:
Doma to vedu já, proto je jedno jestli zlobím nebo ne. ;) Takže desky se od tohoto neodvíjejí, což vidím, že je určitá škoda, že? :lol:
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: RSC

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ano, velka skoda :D
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Klasika od Denonu

Příspěvek od RSC »

Tyhle dvojCD výběrů klasiky od Denonu jsou výborně nahrané a při ceně 27 Kč za 2CD v Levných knihách to byl neskutečný kup. :thumbup:
denon20.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

DM

Příspěvek od RSC »

A z tohoto dvojvinylu jsem si po zvukové a kvalitativní stránce sedla skoro na zadek, ikdyž preferuji tvrdší žánnry, když nepočítám klasiku.... Hoši od DM si na kvalitu nahrávky vždy potrpěli, škoda že to nedělali všichni....
DM.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

DM DVD-A

Příspěvek od RSC »

A i těmito DM jsem ženu potěšil - CD a DVD-A (kromě dalších), myslím že DVD-A je povedené...
DM2.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

DCC

Příspěvek od RSC »

A takto detailněji vypadá má úprava Centru Tannoy Eyris DCC.
DCC.JPG
    Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
    monte

    Re: DM

    Příspěvek od monte »

    RSC píše:A z tohoto dvojvinylu jsem si po zvukové a kvalitativní stránce sedla skoro na zadek, ikdyž preferuji tvrdší žánnry, když nepočítám klasiku.... Hoši od DM si na kvalitu nahrávky vždy potrpěli, škoda že to nedělali všichni....
    DM.JPG

    Taky myslím, mám CD.
    Uživatelský avatar
    RSC
    Příspěvky: 206
    Registrován: 20 lis 2013 16:45

    Metalový dýchánek....

    Příspěvek od RSC »

    ....a když jsme sami doma, tak je vždy dobrá zábava.
    aM0.JPG
    Co tam máme dnes za skladby?
    aM1.JPG
    Dost dobrý....tvrdý rock a metal mi svědčí nejvíce. :thumbup:
    aM2.JPG
    To jsou skutečně dobré samičky na bookletu, jako máma... :lol:
    aM8.JPG
    Dnešní program je výborný...
    aM5.JPG
    Kings of Metal... \m/
    aM9.JPG
    Budu ti vyprávět jednu pohádku...
    aM7.JPG
    Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
    Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
    Uživatelský avatar
    RSC
    Příspěvky: 206
    Registrován: 20 lis 2013 16:45

    Manowar

    Příspěvek od RSC »

    Nevím co kdo říká za nesmysly, že Tannoy nezahrají tvrdý rock či metal opravdově. TD12 to dají s nadhledem, neskutečnou grácií, nenuceně, samozřejmě, jako by nic.... jen sedíme a čumíme jaká to je paráda, jak ta plná energie proudí, bezva nášup... \m/
    Jistěže dají pohodlně i jiné žánry, na které provedením možná vypadají lépe....
    man.JPG
    Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
    Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
    sekal
    Příspěvky: 644
    Registrován: 28 srp 2012 19:22

    Re: RSC

    Příspěvek od sekal »

    Nemusíš ho po poslechu Manowaru přebalovat ? :mrgreen:
    Uživatelský avatar
    RSC
    Příspěvky: 206
    Registrován: 20 lis 2013 16:45

    Začínám to vidět jasně.....

    Příspěvek od RSC »

    Tento receiver mne nepřestane překvapovat jak umí ve stereu hrát (měl jsem včera noční poslechovou seanci....), tak přemýšlím zda má smysl vložit třeba třínásobně více financí do stereozesilovače? Dospívám k názoru, že možné - odhaduji desetiprocentní zlepšení zvukového projevu asi nestojí za to, když to nebude definitivní řešení. Bohužel není pravda, že 5x tolik peněz = 5x lepší zvuk.
    SRa.JPG
    A hraje to fajn, protože jsou v tom takovéto součástky....
    SR9600kond.JPG
    A teď mi stereopuristi odpustí - reprodukce hudby nepostrádá pořádný důraz a skvěle vykreslené basy. Někde těch 26 Kg musí být znát a při uvedených výkonech to nepřekvapí. Nechybí mu potřebný švih a pružnost, jakékoliv pasáže hudby předá s přehledem, má prostě všechny předpoklady mi dobře sloužit ještě mnoho let...

    A proč tento názor? Protože je asi dobré se soustředit na to, co učiní mou vášeň uspokojenou. A dospěl jsem k názoru, že v mém případě je to tento nádherný kousek a nebudu pak řešit, že jsou lepší zesilovače a doba postoupila, na toto se mohu dívat a poslouchat to do skonání světa.... Opouštím vizi přechodové fáze v podobě Marantz 11 řady, či použití něčeho jiného, prostě zbytečný mezikrok...
    Když už mám jednou vložit peníze do něčeho tak "nesmyslného" na základě vášní, ta se mi to prostě musí líbit i za 20 let a tohle prostě bude....A ten ledkový červený display mu odpustím, mám rád jinou barvu.
    aasc7ma9.JPG
    A jedinné čím si to asi ještě doplním, budou lampové konce, abych si užil v jiném rozpoložení i lampový charakter zvuku... \m/

    CD k tomutou kousku sice nemusí být nejlepší, ale prostě se mi líbí a o to prostě také jde.... ;) A s Tannoy to bude hrát určitě hezky. \m/
    aCD7S.jpg
    Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
    Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
    Uživatelský avatar
    RSC
    Příspěvky: 206
    Registrován: 20 lis 2013 16:45

    Re: RSC

    Příspěvek od RSC »

    sekal píše:Nemusíš ho po poslechu Manowaru přebalovat ? :mrgreen:
    ....mu se metla prostě líbí.... :mrgreen:
    Ale kdybych našel něco, po čem by se dokázal hned po...., tak bych to v jistých fázích určitě aplikoval :lol:
    Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
    Uživatelský avatar
    RSC
    Příspěvky: 206
    Registrován: 20 lis 2013 16:45

    Tesla K304 Condor

    Příspěvek od RSC »

    Vysněný "kazeťak" ženy, prý u stromečku brečela... :lol: Ikdyž to nebylo dvojče. První nahraná písnička prý byla Phill Collins - Another Day in Paradise na přiloženou kazetu Emgeton. No prostě dnes bezva retro a hraje to stále celkem dobře, ikdyž to snad mohli vyrábět o několik let dříve.....
    condor.jpg
    Kolega, pracující tehdy v bývalé Tesle Pardubice, mi vyprávěl, že když Condora někdo chtěl do nějaké soutěže jako cenu, tak na dopisy neodpovídal. Ale když si dotyčný přijel osobně a přednesl přání, tak za osobní nasazení zpravidla Condora dostal - barvu si snad vybírat nemohl. Stříbrná, černá a červená.
    Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
    martinowsky
    Příspěvky: 641
    Registrován: 17 dub 2011 21:07
    Bydliště: Ostrava

    Re: RSC

    Příspěvek od martinowsky »

    Meli jsme je dva na střední ve škole, na ližácich to zivilo tancovačky :thumbup:
    CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
    Uživatelský avatar
    RSC
    Příspěvky: 206
    Registrován: 20 lis 2013 16:45

    Zdejší odešlí členové...

    Příspěvek od RSC »

    ... a tak mne mrzí, že odcházejí někteří zdejší členové - dnes Forfans. Bylo by mi celkem jedno, když odejde někdo, kdo nemá co říci a mnohé nezažil....
    B.JPG
    (Oddělení hudby v expozici moderního umění - Brasílie)

    Mám tady rád pestrost a "barevnost" a to i názorů...
    Bare.JPG
    Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
    Uživatelský avatar
    RSC
    Příspěvky: 206
    Registrován: 20 lis 2013 16:45

    ZAPPA

    Příspěvek od RSC »

    Tak jsem byl zase u Michala, také se ženou, aby si i ona užila poslechu. Takový má výhled Michal z okna, na kostel, ne na hřbitov. :lol:
    H1.JPG
    Tak jsme žhavili několik hodin. Musím konstatovat, že Macíčky bych doma mohl mít jako náhradu za Marantz 7S, asi by hráli i lépe (možná přehodnotím záměr). Koncové lampáče jsou fajn, ony vůbec netopí i po hodinách hlasitého poslechu, klidně bych je dal na sebe, kdyby se konstrukčně unesly, ale na to tuším připravené nejsou.
    SACD přehrávač hraje vynikajícím způsobem, i mnou zatracované SACD Floydů, tam hrálo výborně, prozatím jsem jej nechal u Michala. Každopádně mnou donesené některé nahrávky, byly divné, takže další závěr, mít doma také průměrný SACD přehrávač a k tomu špičkový, aby člověk byl spokojený i s mizernými nahrávkami, které máme za dobré....
    H2.JPG
    Žhavili jsme různé žánry, nakrmil jsem to také důstojně Metalem, což Michal komentoval, tohle bych do tebe neřekl... ten kdo tvrdí, že Tannoy není na tvrdý Rock a Metlu, neví o čem mluví. Užili jsme i Gothic rok, klasiku, Jazz a další žánry.
    Je to také tím, že Tannoy mi sedí, prostě Westminster má objem někde jinde. Kdyby byly TD15 chtěl bych je, třeba i v korpulentnějším provedení. Objem u beden je prostě potřeba, ale každý máme jiný vkus....
    Mohl bych je mít doma. Že bych vystěhoval ložnici a udělal bych si z ní poslechovku, dráždil jsem ženu? Také se jí to líbilo, tak mi říkala, bylo by lepší, kdyby jsi si přistavěl k domu další místnost. :lol:
    Je jasné, že Westminster Dimensin TD12 přehrají, ale odpovědně říkám, že TD12 přehrají Glenair 15, ale u Glenairů poměr cena a výkon je super, někde původní cena 2x tolik slyšet musí být. Tannoy obecně se musí dobře nakrmit, jinak nehrají tak, jak mohou hrát. Občas jsem četl nějaké kometáře a tvrzení o tom jak Tannoy hrály mizerně, ale klidně budu tvrdit, že je zesilovač prostě nezvládl, ale nebudu "odborníkům" více zpochybňovat jejich závěry.
    To co u Michala je slyšet, patří na špici toho, co jsem kdy slyšel, mě to prostě sedí, to chci také :thumbup: . Až bude mít gramofon, tak tomu asi nic chybět nebude, některé nahrávky jsou na vynilu neskutečné, což bych donedávná nikdy neřekl. :thumbup:

    Kromě toho, že žena udělala s Michalem rozhovor pro Český rozhlas o pizze a životě, zvládla také svou porci.... pizzi. :lol:

    Ano, klasikou je Michalova Pizza, což se všeobecně ví. Jedl jsem Pizzu na mnohých místech světa, klidně prohlásím od San Franciska po Sydney. Prostě klasika, kterou si asi dáváme kdekoliv na světě, protože víme, co nám asi přistane na stole. Odpovědně mohu říci, že i tento gurmánský Pizza-zážitek patří na vrchol a na to můžu dát palec, jako rozežraný Moravák, nahoru. :thumbup: A kdo to nepozná, tak nemá žádné chuťové pohárky, možná mu děti močí do piva. :lol:

    A že to Michal umí.
    H3.JPG
    Baví mne, když někdo umí své řemeslo.
    H4.JPG
    A teď ji již jen zblajznout, tu se speciální bílou omáčkou.
    H5.JPG
    Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
    Uživatelský avatar
    RSC
    Příspěvky: 206
    Registrován: 20 lis 2013 16:45

    Re: Zappa

    Příspěvek od RSC »

    .... a ještě mne baví, že má Michal "bedny" také celkem "naražené" u zdi a stejně to hraje dobře, také znatelný rozdíl neslyší. Nějak jsem mýval problémy s umístěním u "maloobjemových beden", to jsem šoupal a hledal. TD12 je to celkem jedno - popírá to poučky a doporučení - hluchoň nejsem. :silent:
    Uživatelský avatar
    bigjoe
    Příspěvky: 616
    Registrován: 28 pro 2010 19:36

    Re: RSC

    Příspěvek od bigjoe »

    Dobrý hlášení :thumbup: .
    Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
    Uživatelský avatar
    Dieter Burmester
    Příspěvky: 3299
    Registrován: 16 říj 2012 13:19

    Re: Zappa

    Příspěvek od Dieter Burmester »

    RSC píše:Nějak jsem mýval...
    Obrázek

    :cool: :D
    Dieter Burmester
    Uživatelský avatar
    bigjoe
    Příspěvky: 616
    Registrován: 28 pro 2010 19:36

    Re: RSC

    Příspěvek od bigjoe »

    Jo, jo, chybička se někdy vloudí a člověk je tvor chybující...
    To je jako s tebou Buřtmistře.
    Ty když ses narodil, tak vaši měli takovou radost, že tě táta 3 x vyhodil do vzduchu, ale jen 2 x chytil - a teď ty následky tady odnášíme my.
    ALE HLAVNĚ - takhle dobrou a pozitivní zprávu jsi ty nikdy nenapsal !!!
    Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
    Uživatelský avatar
    Dieter Burmester
    Příspěvky: 3299
    Registrován: 16 říj 2012 13:19

    Re: RSC

    Příspěvek od Dieter Burmester »

    Nerozciluj se, Pepiku, mas uz nejake ty roky a kila, coz by ti mohlo zpusobit urcite zdravotni komplikace. Takze hlavne klidek ;)
    Dieter Burmester
    Uživatelský avatar
    RSC
    Příspěvky: 206
    Registrován: 20 lis 2013 16:45

    Re: Zappa

    Příspěvek od RSC »

    Dieter Burmester píše:
    RSC píše:Nějak jsem mýval...
    Obrázek

    :cool: :D
    Dobrý :lol: , občas se mi česká prasečinka podaří a s nějakou dávkou toho moku, častěji :lol:
    Ditře, je tam ještě minimálně jedna, máš rezervy... :lol:
    Uživatelský avatar
    Dieter Burmester
    Příspěvky: 3299
    Registrován: 16 říj 2012 13:19

    Re: RSC

    Příspěvek od Dieter Burmester »

    Ja zase nejsem takovy grammar nazi :lol: Ta druha neni tak vtipna :D
    Dieter Burmester
    Uživatelský avatar
    fox
    Příspěvky: 1692
    Registrován: 27 pro 2010 09:07
    Bydliště: Opava

    Re: RSC

    Příspěvek od fox »

    bigjoe píše:Jo, jo, chybička se někdy vloudí a člověk je tvor chybující...
    To je jako s tebou Buřtmistře.
    Ty když ses narodil, tak vaši měli takovou radost, že tě táta 3 x vyhodil do vzduchu, ale jen 2 x chytil - a teď ty následky tady odnášíme my.
    ALE HLAVNĚ - takhle dobrou a pozitivní zprávu jsi ty nikdy nenapsal !!!

    :thumbup: :cool:
    Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
    Uživatelský avatar
    Mark Levinson
    Administrátor
    Příspěvky: 4212
    Registrován: 23 pro 2010 12:00
    Bydliště: Ostrava

    Re: RSC

    Příspěvek od Mark Levinson »

    RSC,
    pěkná reportáž od Michala :thumbup:.
    Mark Levinson
    Uživatelský avatar
    RSC
    Příspěvky: 206
    Registrován: 20 lis 2013 16:45

    EAGLES

    Příspěvek od RSC »

    Tak jsem včera měl potřebu si nakoupit nějaké "tvrďárny" abych doplil nějakou energii :clap: , vybíral jsem si nějaké desky od Saxon, Running wild, Blind Guardian... a abych nebyl nespokojený, tak jsem si je nechal pustit a nějakou dobu jsem u toho vydržel. Do té doby dobré... u prodavače, který si mne zařadil.
    Ač nejsem přímo květinové dítě, ale spíše výsledek "květinových" dětí, i když tady to samozřejmě takové nebylo, takže spíše začínající normalizace :thumbdown:, jsem zahlédl za prodavačem, vinylovou kolekci Eagles v nějakém lepším balení i za sympatičtější cenu, tak jsem si to nechal přibalit.
    eagles.JPG
    Spíš bylo zajímavé pozorovat určité překvapení prodavače, co si k tomu beru, kdyby mi zrovna nevolala žena, tak bych k tomu již jen z principu přibalil ještě nějakou klasiku :cool: , aby byl výraz dokonalý... :lol:
    eagles2.JPG
    Zabalené to je hezky, ale ve vnitř jsou jen alba, nic navíc tam není. Každopádně musím říci, že tyto nahrávky jsou pro mé ucho zvukově lepší, než ty co mám na CD, nákupu nelituji. Spodky celkem slušně provětrají nízké kmitočty u Tannoy. Trošku mi vadí, že ač jsou to nové vinyly, tak stejně občas lupnou a jsou trošku křivé. Jaký máte jednoduchý návod na to, aby vnější okraj tolik naházel, jak to snadno srovnat?
    eagles3.JPG
    V USA se jejich CD dají koupit v různých provedeních a baleních za velmi nízké ceny. Obecně, když tam jsem, tak jejich ceny za nosiče mne mnohdy motivovují k většímu nákupu různých žánrů...
    Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
    Uživatelský avatar
    Dieter Burmester
    Příspěvky: 3299
    Registrován: 16 říj 2012 13:19

    Re: RSC

    Příspěvek od Dieter Burmester »

    To mas tezke, mam nekolik desek, ktere ani nelupnou, ale k tomu je potreba extremni peclivost a cistota pri samotnem lisovani. Tohle lze dodrzet prakticky uz jen ve trech lisovnach na Svete a i tem se mnohdy nezadari. Schvalne, jak vypada matricni cislo u stredu desky? S tim okrajem muze trochu pomoct zatezovy kruh - tzv. outer limit, ale spise tam bude nejaky hrb nebo dulek...
    Dieter Burmester
    Odpovědět