Mirek

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Mirek

Příspěvek od Mirek »

Ne je není.....je moldavská :angel:
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Mirek

Příspěvek od Mirek »

Tak jsem kromě nějakých primitivních akustických úprav na stěně za reprobednami, které až neočekávaně zpřesnily zvuk, podložení přístrojů Soundcare a zaslepení všech výstupů
a vstupů kvalitními mosaznými záslepkami Vincent proti Vf rušení a proti prachu (možná nejspíš pro můj dobrý pocit) jsem se konečně odhodlal k výměně silového přívodního kabelu
k oddělovacímu trafu Hogen, kde jsem doposud měl Vincent 3m za Oyade Tunami ze silnějšími vodiči. Nějak jsem to pořád podceňoval - říkal jsem si, no je to před trafem, tak ta změna asi nebude zásadní (pokud vůbec bude),ale opak je pravdou, kabel značně změnil charakter zvuku celé sestavy. Teprve nyní jsem zjistil, jak se podepisovaly na zvuku jisté mně známé zvukové atributy Vincenta (jistá nepřesnost, méně basů, které jsou trochu mázlé a taková mírná uječenost u hlasů), který se lépe hodí např. k CDP než k zesilovači.
S Oyade, když to vezmu od spodu - basy jsou pevnější a přesnější, středy a výšky se také zpřesnily a uhladily a zvuk je celkově vzdušnější a jak řekl MMM, zvuk jakoby více vylezl
z beden.
OAYDE +.JPG
Srovnání kabelů Furutech FP314 Ag II a Oyade Tunami
oyade.JPG
Také se mně ve vlákně o Srollu nějak nepodařil dát obrázeks porovnáním univerzálnosti zesilovačů, párkrát jsem četl, že opravdu dobře konstruovaný zesilovač umí vymáčknout
s každé bedny maximum a to je valstnost zes. Accuphase.
Acc 308 2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Mirek

Příspěvek od zappa »

Ehm.Srovnání 2 lampových zesilovačů s jedním tranzistorovým Accuphase a 3 typy repro je objektivní test?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Mirek

Příspěvek od bigjoe »

Já dneska nějak blbě vidim... ta prostřední, ošklivá, žlutá kisna - je co ??? :silent: :lol: x_x
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Mirek

Příspěvek od martinowsky »

To je Bigjoe levnější řada od Luxmana. =))
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Mirek

Příspěvek od winelover »

bigjoe píše:Já dneska nějak blbě vidim... ta prostřední, ošklivá, žlutá kisna - je co ??? :silent: :lol: x_x
Si koleduješ. =))
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Mirek

Příspěvek od pajuna »

zappa píše:Ehm.Srovnání 2 lampových zesilovačů s jedním tranzistorovým Accuphase a 3 typy repro je objektivní test?
A proc by nebyl? Staci si precist nadpis, k cemu byl test urceny a co ma vypovidat!
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Mirek

Příspěvek od zappa »

pajuna píše:
zappa píše:Ehm.Srovnání 2 lampových zesilovačů s jedním tranzistorovým Accuphase a 3 typy repro je objektivní test?
A proc by nebyl? Staci si precist nadpis, k cemu byl test urceny a co ma vypovidat!
Německy neumím.Mirek napsal Také se mně ve vlákně o Srollu nějak nepodařil dát obrázeks porovnáním univerzálnosti zesilovačů, párkrát jsem četl, že opravdu dobře konstruovaný zesilovač umí vymáčknout
s každé bedny maximum a to je valstnost zes. Accuphase.
A pod ním německý článek,který má potvrzovat teorii o univerzálnosti zesiovačů s repro.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Mirek

Příspěvek od Mirek »

Zappo, nebuď pořád takový "pes obranář", ty když vidíš napsáno Sroll, hned reaguješ, jako bejk na červenou hadru, já to jenom uváděl jako příklad, že ne všechno ze vším hraje. Takových testů, kdy byly testovány troje bedny a k tomu vždy trojice zesilovačů (co se k čemu hodí, či nehodí) bylo v Audiu víc a nebylo to jenom o lampách, ale nechce se mi v té kupě časopisů. co mám hledat jiný příklad, kdežto časopisy, kde se píše o Acc. mám bokem. Ale párkrát se psalo o tom, že Acc. zvládnou i velmi problematické bedny s velmi nízkou impendancí, či složitou výhybkou - co se o všech značkách říci nedá - a tohle prosím není můj čerstvý výmysl.

Nicméně jest-li to přinese klid do duše, tak zde veřejně prohlašuji, že Sroll je daleko lepší než kterýkoliv výrobek firmy Accuhase a to že u mně hrál blbě je jenom a jenom vinou měho nedokonalého řetězce a mých nedokonalých uší :smile:
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Mirek

Příspěvek od Mirek »

Já dneska nějak blbě vidim...ta prostřední, ošklivá, žlutá kisna-je co???
Bigjoe - nedivím se, že nevíš, co to je. To nemůžeš znát, je totiž hračka jenom pro velké kluky.....ti malí si hrají s Electrocompanietem :smile:
monte

Re: Mirek

Příspěvek od monte »

Nicméně jest-li to přinese klid do duše, tak zde veřejně prohlašuji, že Sroll je daleko lepší než kterýkoliv výrobek firmy Accuhase a to že u mně hrál blbě je jenom a jenom vinou měho nedokonalého řetězce a mých nedokonalých uší
Poučné, takto se má psát na fóru a nikdy jinak :lol: :thumbup:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Mirek

Příspěvek od zappa »

Psal jsem jen o objektivitě testu ve kterém jméno Sroll vůbec nezazněl.Tak nevím kde jsi vzal "pes obranář".Objektivita je objektivita,a to je oč tu běží.Doufám,že i tobě jde o objektivitu testu,nebo ne?Takže moje otázka zní,je to objektivní test nebo ne?Dle mého ne.Tím neříkám,že Accuphase nehraje pěkně s jakýmkoliv bednama.Accuphase je dobrá firma,nevím o co ti jde,vždyt jsem nikdy neřekl že saccuphase je špatný!!!.Ale vidím,že hledáš nějaká potvrzení v časopisech abys to tvrzení za každou cenu obhájil.Vyprdni se na to,já ti věřím.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Mirek

Příspěvek od Guliver »

Mirek píše:Obrázek
Malá poznámka: tienenie na napájacom kábli by malo byť zapojené na strane prístroja.
Citát PMA z vedľajšieho fóra: Stínění zapojené "u zdi" sice stíní, ale filtrační účinek takto zapojeného kabelu je skoro nulový, a stejně tak přínos prakticky žádný.
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Mirek

Příspěvek od Guliver »

zappa píše:Objektivita je objektivita,a to je oč tu běží.Doufám,že i tobě jde o objektivitu testu,nebo ne?Takže moje otázka zní,je to objektivní test nebo ne?Dle mého ne.
A čo si predstavuješ pod objektívnym testom? Ja ako najobjektívnejší vidím slepý test.
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Mirek

Příspěvek od Mirek »

Guliver, děkuji za inormaci.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Mirek

Příspěvek od pajuna »

Osobne je pro me toto vice vypovidajici test, nez ten, kde bych videl 153 prihlouplych hvezdicek a srovnani komponentu podle toho! Proste je to jeden z testu o vhodnosti kombinace komponentu.
Tady muzu posoudit co by s cim mohlo ci nemohlo jit dohromady. Ma to vice vypovidajici hodnotu. Take pro me neni vysledkem, ze Accuphase musi byt ten nejlepsi stroj, ale proste si sedl s tim s cim byl testovan vice nez ostatni pristroje a muze to ukazovat jistou univerzalnost. A to je oc tu bezi, uz jsme to nakousli mnohokrat, jak k sobe sladit komponenty. Nekomu to muze mnohe ukazat.
Jeste bych upozornil, ze toto vlakno se jmenuje "Mirek". Mam trochu obavu, abychom tady nepre"srollovali" vice vlaken.

A Mirku, dej si bacha, nebo tady zacnu psat o Vincentech a budes mit po srande :razz: .
A bigjoe ti to natre s Elektrocomprmentem, nebo jak se to cerne jmenuje :crazy:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Mirek

Příspěvek od Mirek »

Pajuna, zcela souhlasím.

Přiznám se, že se začínám vás Vincků panicky bát, je Vás přeukrutná přesila v těchto zemích a já nemaje duchovní sílů Husitů (kteří za zpěvu nepřátel se nelekejme na množství nehleďme se vrhali do boje) se stahuji z boje o objektivně (samozřejmě můj) nejdokonalejší přístroj do Hi-fi ilegality :smile:
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Mirek

Příspěvek od Mirek »

Zappo promiň, ty se asi všechno přefiltruješ po svém. Myslím si, že není, tak složité pochopit, že ta zmínka o testu se netýkala tvého milovaného Srolla, ale byla uvedena pouze a pouze jako příklad a nikdo nemluvil a objektivitě, ani o srovnání s tvým zesilovačem. Co se týče Accuphasse, rád bych tě informoval. že JÁ NEMÁM TAKOVOU NUTKAVOU POTŘEBU NEUSTÁLE ACCUPHASE OBHAJOVAT, JAKO TY SROLLA.
Tímto bych komunikaci na toto, myslím si zcela zbytečné a podstaty tohoto vlákna se netýkající téma ukončil. Děkuji za pochopení.
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Mirek

Příspěvek od winelover »

pajuna píše:A bigjoe ti to natre s Elektrocomprmentem, nebo jak se to cerne jmenuje :crazy:
... a winelover se přidá!!!!!!!!!! :smile:
PS: Omlouvám se za OT.
Jo, ještě k těm kabelům. Zajímavé je, že moje originál kabely XLO mají stínění zapojené na obou koncích, což je celkem podivnost, ale je to tak. :eek:
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Mirek

Příspěvek od boxer »

jsem se konečně odhodlal k výměně silového přívodního kabelu k oddělovacímu trafu Hogen

Mě zaujala tato věta. Jen pro moji informovanost. Tomáš Hogen dělá léta oddělovací trafa a pokud vím,tak k nim dělá kabel ZÁSADNĚ napevno.
Neprodá trafobednu s "pouhou zásuvkou".

Můžeš osvětlit?
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Mirek

Příspěvek od Pytell »

Guliver : Malá poznámka: tienenie na napájacom kábli by malo byť zapojené na strane prístroja.

Chlapče záleží na použitém kabelu, samozřejmě u VDH je to oprávněné ( využití filtračního účinku ), že je připojeno stínění na straně přístroje.
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Mirek

Příspěvek od Guliver »

To Pytell: U Oyaide to nie je opravnené? A nie som chlapec ujko. :shock:
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Mirek

Příspěvek od zappa »

Mirku,omlouvám se,asi si mně špatně pochopil,já o Accuphase ani o Srollovi nemluvil.Mluvil jsem pouze o srovnání těch zminovaných zesilovačů lampových s tranzistorovým a už budu mlčtet :silent:
Guliver.Slepý test je ten nejsprávnější a nejobjektivnější. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Mirek

Příspěvek od Mirek »

Mě zaujala tato věta. Jen pro moji informovanost. Tomáš Hogen dělá léta oddělovací trafa a pokud vím,tak k nim dělá kabel ZÁSADNĚ napevno.
Neprodá trafobednu s "pouhou zásuvkou".
I tento kabel je napevno - instalován vyučeným elektrikářem, kdybych to to dělal sám, asi by nesvítila přinejmenším celá střední Evropa :oops:
Důvodem bylo, že MMM se od pana Hohena nechal již přiobjednání nainstalovat kvalitní značkový stíněný kabel.....a hrálo to líp.

Co se týče stínění u Oyade - bylo to rada od jeho oficiálního prodejce.

Víc než řešení jak se oslovovat (což mě, pokud nezní oslovení debile apod. připadá osobně dost nepodstatné) by mne zajímalo - a možná nejenom mne - jaká je opravdu správná varianta zapojení stínění. Děkuji předem.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Mirek

Příspěvek od martinowsky »

taky mě to moc zajímá
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Mirek

Příspěvek od Mirek »

Tak mi to s tím stíněním Oyade nedalo. Vzhledem k tomu, že mám originál kompletní kabel překonal jsem svoji nesmírnou lennost a obrovskou nechuť k jakékoliv fyzické práci.....
a řekl synovi ať rozdělá koncovky (viz foto) a výsledek je, že stínění je zapojeno u vidlice (u zdi) a Japonci určtě vědí, co dělají. Guliver to určiě myslel dobře, ale asi by člověk než začně někomu radit nebo ho opravovat měl mít přesné a ověřené informace. Co se týče obavy o funkčnost....na zvuku je poznat, že přínos je a to nemalý.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Mirek

Příspěvek od Mirek »

tak jestě ty obrázky...
OYADE orig.1.JPG
OYADE orig.2.JPG
Furutech.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Mirek

Příspěvek od Pytell »

Mirku, děkuji za názorné obrázky. Jelikož už nějaký ten pátek kompletuji kabely, musel jsem si vyžádat od výrobce ( nebo prodejce ) jak to mají v origo setu zapojené, a různí vyrobci se liší kam je zapojeno stínění. Nejlepší to má SUPRA, kde je použito speciálního žluto zeleného vodiče :thumbup:
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Mirek

Příspěvek od Guliver »

Namátkou citujem z témy Genie Mains Power Cable na hifinazory:

PMA:
Stínění zapojené "u zdi" sice stíní, ale filtrační účinek takto zapojeného kabelu je skoro nulový, a stejně tak přínos prakticky žádný.
NA:
Chová se tak i (běžný) stíněný power kabel, třeba Tvůj průmyslový stíněný kabel (myslím, že jsi nějaký takový měl) a nebo i ten Oyaide?
PMA:
ano, ale VDH má podstatně propracovanější konstrukci. Starý pán od začátku věděl, co chce a jak to docílit. Geniální je i vodivá vrstva, klobouk dolů
Steve:
Stínění kabelu jsem měl původně připojené v síťové vidlici na začátku, čili u zdi. Stínění jsem odpojil, přehodil konektory a připojil jsem ho do přístrojového konektoru. Zdá se mi, že to hraje opravdu líp...
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Mirek

Příspěvek od Pytell »

To Guliver : jak už jsem dříve psal, tak se jedná o kabel VDH, kde to potvrděné i měřením.
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Mirek

Příspěvek od Guliver »

To Pytell: PMA jasne píše že to platí aj pre iné káble, len s inou účinnosťou vzhľadom na konštrukciu. Ale princíp zapojenia tienenia si myslím, že je ten istý. Najlepšie by bolo keby sa k tomu vyjadril PMA nech je definitívne jasno.
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Mirek

Příspěvek od Pytell »

Už nebudu nic psát, ale každý konkrétní výrobce, dle použitého kabelu, geometrie, vodičů,atd..... určitě má důvod kam zapojit stínění.
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Mirek

Příspěvek od Guliver »

Som myslel, že fyzika tienenia funguje rovnako nehladiac na výrobcu...
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Mirek

Příspěvek od Mirek »

Milý Gulivere kabel VDH je mi celkem fuk, tak nevím, proč ho řešíš na mém osobním vláknu a tobě jde stejně jenom o jednu věc - nepřiznat, že někdo jiný může mít pravdu, ale teď mám pro tebe i já jednu radu - ZALOŽ SVOJE OSOBNÍ VLÁKNO A BĚŽ SE DOHADOVAT TAM !
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Mirek

Příspěvek od Guliver »

To Mirek: Neviem o akej pravde hovoríš, tuším ju stále hľadáme. Ale rešpektujem, že si nepraješ o tejto téme vo svojom vlákne diskutovať a preto tu končím, sorry.
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Mirek

Příspěvek od NA-Noble Audio »

O straně zapojení stínění nejsou výrobci jednotní nejen u síťových ale i linkových RCA kabelů.
Pokud tedy není u RCA kabelu použit běžný coaxiální vodič, ale kabel symetrického typu. (Kabel který obsahuje vodič-e pro středový kolík, vodič-e pro zpětné vedení a stínění.)

Síťové kabely od Supry to mají vyřešení tak, že tato volba odpadá, ale zato zvukově přinášejí změkčení a zahuhlání.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Mirek

Příspěvek od martinowsky »

N.A. píše:O straně zapojení stínění nejsou výrobci jednotní nejen u síťových ale i linkových RCA kabelů.
Pokud tedy není u RCA kabelu použit běžný coaxiální vodič, ale kabel symetrického typu. (Kabel který obsahuje vodič-e pro středový kolík, vodič-e pro zpětné vedení a stínění.)

Síťové kabely od Supry to mají vyřešení tak, že tato volba odpadá, ale zato zvukově přinášejí změkčení a zahuhlání.

to znamená že u Supry se stínění nezapojuje vůbec nebo že je zapojeno na obou stranách? Dík za odpověď.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Mirek

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Zelenožlutý izolant je vodivý a po celé délce spojuje zemnící vodič se stínící fólií. Pokud vím, je to ojedinělé provedení.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Mirek

Příspěvek od martinowsky »

aha, dík moc
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

SUPRA síťový kabel- překvapivé zjištění

Příspěvek od NA-Noble Audio »

"Zelenožlutý izolant je vodivý a po celé délce spojuje zemnící vodič se stínící fólií. Pokud vím, je to ojedinělé provedení."


Protože jsem již před časem vyřadil síťové kabely značky SUPRA ze své sestavy a nechtělo se mi je prodávat, tak jsem se rozhodl použít jeho jednotlivé vodiče pro prosíťování síťové filtrační jednotku kterou si vyrábím. Protože jsem žil v informaci od dovozce o polovodivé izolaci zemnícího ZŽ vodiče tak jsem ho nechtěl raději samostatný použít a ze zvědavosti jak hodně je ta izolace vodivá jsem vytáhl měřák a ono nic. Ničeho jsem se nedoměřil, izolace je dokonalý izolant, což mě dost zaskočilo. Pořizoval jsem je již dávno, tak si ani nepamatuju jestli jsem to tenkrát zkoušel měřit, nebo jsem jen přijal informaci, že to prostě tak je, takže nemohu dnes tvrdit, že když byl kabel nový nebyla izolace zemnícího vodiče opravdu vodivá. Každopádně nyní rozhodně není ani trochu. :???:
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Odpovědět