Mirek

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Mirek

Příspěvek od Mirek »

Dobrý den mí stejně postižení přátelé, je to poprvé, co se takto na nějakém fóru představuji, tak jsem si řekl, že to udělám z gruntu. Jsem Mirek z Brna a jsem už opravdu pamětník. Moje začátky zájmu o hudbu spadají do „prehistorické“ doby, kdy jsme poslouchali Radio Luxenburg, který komunisti „láskyplně“ rušili speciálními rušičkami, takže výsledkem bylo škrčení a pískání občas přerušené kouskem hudby, ale bylo to jediná možnost jak tehdy slyšet třeba Beatles (které od té doby miluji). A ty pazvuky jsme nahrávali přes mikrofon na magnetofon a pak tu hrůzu nadšeně poslouchali a přetáčeli….to snad není ani pravda a kdo to nezažil sotva tomu uvěří.
Později přišla doba starání se o rodinu, kdy hudba šla bokem a dlouhé roky bylo jediným zdrojen hudby dřevěné radio Tesla s oddělávacími reproduktory, ono to bylo stejně jedno, tenkrát v době normalizace se stejně hrály samé děsivé RVHP písně.
Pak jsem setkal s jedním vekslákem a on měl doma věž a zvuk mi připadal neuvěřitelý a fantastický a jak to všechno blikalo a svítilo! Byl jsem ztracen! A pak to začalo, moje 1. sestava byla JVC z Tuzexu a až přišel čas CD, tak 1. přehravač byl Sharp a po té mediální masáži o výhodách CD (viděl jsem např. reklamu kde se dávaly CD a klíče do jedné kapsy a já se taky k CD tak choval, ale 1. CD, co jsem si koupil byl Rocky 4 a je sice dost poškrábané, ale pořád ho mám a dá se přehrát a vůbec není špatné) a gramec přestal být pro mně zajímavý a kde skončily desky, které jsem kupoval v Jugoslávii už vůbec nevím. No a pak se měnilo a měnilo (kazeťáky, přehravače, bedny, zesilovače, kabely) – už si ani pořádně nepamatuji. Ze značek to byly Sony Esprit , Pioneer, Technics, Shan, Marantz, NAD, Vincent, Magnat, Rega, DH-Labs, Oehlbach, Supra, Norstone, Monster Cable aj., byl to taky čas, kdy hi-fi dělal Technics, Sony a další, co nyní dělají spotřebku. A protože jsem pohodlný až líný, už jsem se nikdy více ke gramofonu nevrátil.
V současné době jsem opustil myšlenku dělených zesilovačů a stal se minimalistou, mám pouze integovaný zesilovač, CD přehravač a DVD a plazmu a to mi úplně stačí. Také jsem si řekl, že raději než nejvyšší výrobky průměrných firem, tak raději výrobky špičkové firmy i třeba i z nižších řad a dál to neřešit a užívat si poslouchání hudby. Mám výhodu, že mohu poslouchat pravidelně několik hodin denně a opravdu si to užívám.
Takže na čem poslouchám v současnéí době. Integrovaný zesilovač Accuphase E308, který používám jako koncák ( ale kdykoliv přepnutím jednoho knoflíku se mohu vrátit
k integrované verzi ), CD přehravač Accuphase DP400, který zároveň používám jako předzesilovač a převodník pro DVD Denon a settobox. CD i zesilovač stojí na Vibrapodech a jsou propojeny Kimber Cable Select KS1011, pokud chci použít integrovanou verzi ta je propojena s CD XLR –Electrocompaniet. Digitání kabely k jsou od Xsymphony.
K reproduktorům vedou "zahradní hadice" Kimber Select KS3033. Bedny jsou 3,5 pásmové uzavřené Canton Karat Reference 6,2DC, které stojí na žulových podložkách. O přívod se stará oddělovací trafo od Hogena a silové kabely Vincent. Nožky stolku jsou proti otřesům podložen puky Sundcare. Pro zlepšení zvuku CD používám demagnetizér Acoustic Revive RD3 a demagnetizační CD Densen IsoTec. Má CD sbírka je opravdu pestrá od Lady Gaga po Vivaldiho a může mít tak cca 1000 ks (takže se mi občas stane, že znovu koupím CD, co již dávno mám) z toho cca 200 ks „těch lepších“ – XRCD, SHM-CD, MFSL, Chesky, Telarc, Audiquest aj. Výpalky mě nezajímají.
Co mám nejraději – asi Blues. A pár mých oblíbených zpěváků a skupin – Beatles, J.Lennon, Creedence Clearwater, E. Clapton, Eagles, Ray Charles, Etta James, Pink Floyd, Bob Dylan, B.B. King, Dire Straits atd, atd.
Nejsem technik, nic nepitvám, nic neměřím u užívám si života a hudby.
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mirek

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Vítám Tě zde Mirku.

Velmi pěkné představení vývoje k současné sestavě.
Gratuluji ke skvělému systému, věřím, že už je to skutečně jen o poslechu hudby.
Velice mě zaujaly kabely Kimber, které vlastníš.

Myslím tento :
Obrázek

a tento :
Obrázek

Musela to být šupa po jejich zařazení do systému.
Mohl by jsi prosím popsat hlavní zvukové atributy obou kabelů, které máš vs bývalou kabeláž?

p.s. Fotečka poslechového místa by nebyla ?

S pozdravem Petr 5
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Mirek

Příspěvek od winelover »

Vítej Mirku!
Moc pěkné představení, až se v něm částečně vidím. Ta podobnost hifistova historického vývoje by si možná zasloužila nějakou studii.
Sestavu máš parádní, tak si užívej a ať Ti to hraje! :thumbup:
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mirek

Příspěvek od Mark Levinson »

Ahoj Mirku,
prima představení a jsem rád, že právě na tomto fóru, což něco signalizuje.
Pěkný průřez vývoje od dřevní doby přes Tuzex až po výčet řady značek, které prošly domovem včetně likvidace vinylové větve (tenhle vývoj je mi povědomý) ;). Nazvat se minimalistou je trochu skromné, zvláště když používáš vyšší model integrovaného zesilovače firmy, která byla vždy v tomto sektoru na špici a to nemluvě o CD playerech. To celé propojené špičkovou kabeláží Kimber je prostě skvělé, neznámou jsou pro mne Canton Karat Reference 6.2DC a kabeláž XLR Electrocompaniet. Potěšil mne i Acoustic Revive RD-3 :thumbup:.
Mít možnost poslouchat každý den je luxus, který není dopřán každému hifistovi. Tak ať to hraje a budu se těšit na setkání 3:-O.

P.S. Ten Rocky 4 to je Survivor, že :?:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Mirek

Příspěvek od pajuna »

Vitej na foru a diky za predstaveni. Mame podobny historicky prubeh vcetne vyjmenovane muziky a preference pocitu z hudby. Nejake fotky by byly casem fajn.
Preju dobre ztraveny cas tady na foru se spravnymi lidmi.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
monte

Re: Mirek

Příspěvek od monte »

Pozdrav do Brna, kdysi dávno jsem v Brně v Tuzexu kupoval svého prvního Pioneera, oklikou přes Piešťany (nákup bony). Řady tzv. blue, kompletní sestava. Bude i fofo ? :-h
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Mirek

Příspěvek od Mirek »

To Petr5
Děkuji za gratulaci, zvláště od majitele tak úžasné a tak do detailu dotažené sestavy, nějaká ta fotka časem bude – musím se nějak poprat s technikou.
Co se týče kabelů napřed jsem používal symetrické propojení, a moc jsem to neřešil, potom jsem začal používat jenom koncák a u toho je možné jenom cinchové propojení u kterého jsem používal kabel Accuphase, který byl v příslušenství. Zkoušel jsem různé i několikrát dražší kabely (byl jsem zklamán např.značkou Audiquest), ale vždy se mi líbil zvukově víc kabel Acc. Ale s Kimbrem to bylo najednou konečně o něčem jiném, basy se staly pevnějšími, zvuk je – nevím jak to nazvat takový hladší, ale přitom vzdušnější a detailnější. Ono se to těžko přesněji definuje. Co se týče repr. Kabelů, měl jsem původně v biviringu 2 páry Kimber 8TC do A, B. Pořád jsem měl pocit, že byto chtělo nějakou pro mě kabelovou konečnou – však to asi poznal každý – člověk pořád studuje a čte recenze, jak které kabely hrají a ne a ne něco vybrat. Něco jsem taky vykoušel, ale zjistil jsem, že 8TC jsou opravdu velmi dobré kabely (zvláště za ty peníze) a těžko jenom tak najít něco jiného. Naštěstí jsem měl možnost si vypůjčit 3033. Ze začátku jsem nebyl úplně přesvědčen o takové investici, ten rozdíl se mi nezdál, na 1. poslech zase tak velký, možná to také bylo tím, že nejsou biwirnové a i když jsou terminály na bednách propojeny masívní tyčkou asi to není ono. Nyní si budou technici klepat na čelo až si asi způsobí otřes mozku, kabely na mé sestavě začaly hrát čím dál tím lépe (nebylo to zahořováním) koupil jsem jako demo, tak asi už něco nahrály. Nebylo to, ale tím, že bych si zvykal já, protože když jsem tam dal původní, tak rozdíl už byl značný. Pak jsem pro jistotu udělal asi tak desecentimetrové propojení terminálů z 8TC a bylo to zase o kousek lepší. Pro zajímavost v podobných případech na testování kromě stejně postižených kamarádů používám manželku, které je celé HI-FI úplně volné (a finanční náklady na něj u ní žádné nadšení nevyvolávají), ale má vynikající hudební sluch (vždy ji musím, ale ukecat aby aspoň chvilku poslouchala). Když kabely slyšela poprvé řekla – já tam moc velký rozdíl neslyším, ale když jsem ji po 2 dnech zase pracně přilákal, řekla tohle je už o dost lepší. Jo, jo to jsou ty věci mezi nebem a zemí. Jaký přínos má 3033 - nástroje znějí hodně přirozeně, nic nevyčnívá a nic nechybí. Řekl bych, že oba kabely jsou velmi muzikální s přirozeným a příjemným zvukem. Koupě těch kabelů je také zajímavý zážitek, protože člověk díky tomu, že kabely vyfasuje ve vojenském vzduchotěsném kufru o rozměrech 45x 35 x 20 cm si připadá, když to nese jak James Bond, který přepravuje tajný vojenský materiál.
Na závěr: podle mne mají jednu výhodu (stejně jako oba Accuphase), poslouchat skvělou nahrávku je požitek a přitom poslech ne úplně kvalitní nahrávky není utrpením, jak jsem u některý sestav zažil. Ale na jiné sestavě a v jiných podmínkách to může samozřejmě být jinak.

To Winelover
Děkuji za uvítání a pochválení mé sestavy, podobný vývoj u nás, co už více pamatují asi bude docela podobný.

To Mark Levinson
S tím luxusem denního poslechu máš asi pravdu, vidím to u svých známých, jak jim chybí čas. Jo a Rocky IV je filmová hudba ze stejnomeného filmu a je úžasně nabitá energii.
Co se týče mých beden, tak se nedivím, že je neznáš, je to u nás hodně neznámý typ a ještě k tomu nepříliš mezi hifisty uznávaná značka. Jedna z jejich výhod je, že jsou uzavřené a já s nimi nemám žádné problémy ohledně akustiky. Každého rád přivítám, kdo se bude chtít stavit na poslech.

To Pajuna
Děkuji a za přivítání a jsem rád, že máme podobný vkus.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Mirek

Příspěvek od zappa »

Jsem rád,že jsi se představil,i mne to čeká. :thumbup: Jen musím počkat,až příjdou nové hračky.Už se těším.No zpět k tobě.Zaujalo mne ,že máš KS3033(měd), a já vlastním KS3035(stříbro,měd).Slyšel jsem,že rozdíl mezi nimi je obrovský,nevím co je na tom pravdy.Měl jsi možnost slyšet 3035?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Mirek

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Kimber :thumbup:
Osobně mám také dobré zkušenosti s reproduktorovou kabeláží Kimber, zastavil jsem se na biwiringové kombinaci TC8+4. Také by mě zajímalo vyzkoušet Select sérii, ale zatím se nenaskytla vhodná příležitost.
Dovolím si poznámku, v případě biwiringové bedny a singl kabeláže doporučuji kabely připojení do vrchní sekce a basovou proklemovat. To provézt raději kabelovou klemou než z pozlaceného plechu. Je to pouze podělení se o zkušenost se všemi co tu čtou, nikoli poučování Mirka. ;)
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Mirek

Příspěvek od Mirek »

To Zappa : 3035 jsem neměl možnost slyšet a také jsem o to nesnažil, protože zcela otevřeně jsem neměl chuť tolik do kabelu investovat. Co se týče zvukového rozdílu, tak jsem se ptal dovozce, jmenovitě pana Škardy a on mi říkal, že samozřejmě nějaký rozdíl tam je, ale o obrovském rozdílu nemluvil.

To N.A. Tak to samozřejmě mám udělané, nejsem zase takový diletant jakým mě nazýváš v jiném vlákně. Ale každý to nemusí vědět, takže v tomto případě je to dobrá věcná poznámka. Ale ta ironie v poslední větě je zbytečná.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Mirek

Příspěvek od NA-Noble Audio »

V té poslední větě není vůbec žádná ironie. :roll:
Napsal jsem to zejména proto abys mě opět nenařkl z poučování. Koukám, že nikdy nebudeme na stejné vlně, no nedá se nic dělat.
Nikdo není dokonalý, ale trochu nadhledu by neškodilo.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mirek

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Mirku, rád jsem Tě včera osobně poznal na výstavě :) Sice nebylo mnoho času, ale to napravíme při osobní návštěvě.
Nedalo mě to a tak jsem si zapůjčil domů Kimber - Select 3035 od kamaráda Zappíka a musím plně souhlasit s tím, co jsi napsal, musím Ti poděkovat za otevřenost v hodnocení .(jinak taky jsem si připadal jako James Bond :lol: )
Více později uvedu do vlákna Kimber.
Jinak budu se těšit na Tvou návštěvu ke mě, jak jsme se domluvili a já s M.L. určitě někdy zavítáme zase k Tobě.

High-end zdar :thumbup:
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Mirek

Příspěvek od Mirek »

Petře i já jsem rád, že se setkali a poznali osobně (to platí i M.L.) a budu se těšit na hi-fi výlet s hi-fi poslechem a hi-fi pokecem.
Skvělý poslech. Mirek
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Mirek

Příspěvek od lubin »

Mirku...děkuji za opakované pozvání a příjemné dvě hoďky, které jsem proseděl před Tvými Cantony. Chci Tě pochválit za "vymazlenou" sestavu. Fejzík umí opravdu krásně společně se zahradními hadicemi a repro malovat středové pásmo, které je u Tebe podle mých uší mimořádně barevné a bohaté. Mimo to zvukově sestava neopouští věrnost nástrojů, obzvláště trubky a strunové nástroje jsou delikátně zábavné a strhující. Zobrazený prostor je vynikající a DVD Yello Touch s krásnou slečnou byl nejen zvukovým zážitkem. Také věřím, že není taková potvora, jak dělá. :lol:
Doma Ti to hraje moc příjemně, středy a výšky jsou excelentní. Nemám ve zvyku "mazat med kolem huby", ale sound ve Vašem bytě musím pochválit. :thumbup:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Znovu a lépe

Příspěvek od Mirek »

Tak znovu a lépe :oops:

Takže jsem se vybičoval a tady ja pár amáterských fotek mé minimalistické sestavy + několik obrázků
ob 9.jpg
Kabelový zmatek
Canton terminály.jpg
Kimber Select 3033
ks3033-1.jpg
ks3033-2.jpg
ks3033-4.jpg
1065530331-23923.3.jpg

E308
308 otevřen1.JPG
DP400 – u mně přehravač, předzesilovač a převodník
Accuphase rc_100.jpg
´
accuphase-dp-400-back-lg.jpg
accuphase-dp-400-inside-lg.jpg
accuphase-dp-510-front-lg.jpg
dp_510_drive1.jpg
Zesilovač E308, který používám jako konec
Acc 308 2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
davidsound

Re: Mirek

Příspěvek od davidsound »

Máš to moc pěkné Mirku, Accuphase se mi vždycky líbil. :thumbup:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Mirek

Příspěvek od pajuna »

Moc pekne! ...skoda, ze znam zvuk Accuphase tak malo. Treba se mi postesti nekdy v budoucnu nacerpat vice poslechovych zkusenosti. At ti to dobre hraje :thumbup:
Btw - je videt, ze priroda, cestovani ani fotografie ti neni cizi, vcetne shiatsu, to me tesi
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mirek

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Mirku paráda :clap:

Není co dodat, snad jen to, že se s M.Levinsonem už pomalu chystáme k Tobě na návštěvu, toto je hodně zajímavý systém, který je dotažený hodně daleko.A myslím že bude o čem povídat...

Taky vidím, že Oyaide hezky zapadnul ;)

High-end zdar Petr 5.
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mirek

Příspěvek od Mark Levinson »

Accuphase - legenda s nádherným designem a to jak z venku, tak i uvnitř, dokonce jsou na zesilovači záslepky :thumbup:.
Jen mne zajímá copak je to za podložky pod Kimber Select 3033, myslím ty pěnovky co podpírají kabel? Pasul používá nějaké originál stojánky, údajně se jedná o účinnou eliminaci vibrací, které se přenášejí po kabelu do komponentů a následně negativně ovlivňují zvuk.
Mirku, fakt paráda :clap:.
Mark Levinson
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Mirek

Příspěvek od Mirek »

M.L. děkuji za pochvalnou reakci - ostatně jako dalším, kteří reagovali. Co se týče podložek pod kabely, určitě má podložení smysl, ale musím se přiznat, že hlavní důvod proč je tam mám (už je tam, ale něco jiného) je to, že nechci aby se můj drahý, drahý kabel dotýkal koberce a popř. se o něj dřel a přiznám se, že za origoš drahé podložky , co má Pasul a Peer je mi líto oběživa - a mimoto možná výsledký efekt není zase tak rozdílný.
Přeji všem bezva hi-fi svátky.
Mirek
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Mirek

Příspěvek od martinowsky »

tak to trafo v tom Hogenu mě dostalo, to jsem ještě neviděl. Kolik to váží?? Jinak fejs to je stylovka a nádhera, :thumbup:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Mirek

Příspěvek od Mirek »

Hogena jsem nevážil, ale když jsem ho přenášel málem jsem se posr.., typuji minimálně 30 kg.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Mirek

Příspěvek od martinowsky »

nejsem fakt elektro technický znalec, ale přesto mě ta fotka a typovaná váhe 30 kg neskutečně zahřála u srdce. Miluju totiž technické a kvalitně zpracované věci i kdyby šlo o hodinky třeba IWC :-) fakt dík za ochotu vystavit své mazlíky na netu :thumbup:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Mirek

Příspěvek od pajuna »

Jiz jsem na jinych mistech popsal svoji tour po Morave, Mirek me zde doprovazel a finalne jsme skocili u nej doma. Rozesmata manzelka nam pripravila dobre obcerstveni, pritopila a zpusobne takticky nechala chlapy provozovat jejich oblibenou cinnost :smile: .
Mirek ma dobre zatlumenou mistnost, sezeni v prostoru a na zvuku je to znat. Jeho referencni Cantony predvadi opravdu co v nich je za doprovodu komponentu Accuphase. Z historie si pamatuji Canton jako znacku, ktera byla doprovazena slovy „bum-cink“, nicmene tady se nic podobneho nekonalo! 3,5 pasmove bedynky hraji presne, detailne, velmi dynamicky, rychle basy tam kde maji byt. Chvilema mi prislo, jakoby jich bylo mene, nicmene v pasazich a na nahravkach kde basy opravdu jsou, vybehly pri poslechu i tady z beden. Zajimava konstrukce z basaky na strane. Projev na me pusobil jako anylytictejsi. O Accuphase se nema smysl rozepisovat, kazdy znaly vi, na jakem levelu se jejich komponenty nachazi. :thumbup:
Vrcholem bylo shlednuti DVD Yello, pri sledovani projevu jejich zpevacky se me sviral nejenom hrudnik :lol: :oops:
S Mirkem jsme probrali i jina temata a spolecne zaliby. Na cestu me nabalil radu nerostu z jeho sbirky, za coz jeste jednou diky, udelalo mi to radost a rozsirilo moji opetovne nastartovanou sbirku.

Popsal jsem v nekolika tematech navstevu trech mist behem vikendu. Navstivil jsem take Peera, jiz po nekolikate. Bohuzel nema zalozeno vlakno, tak jsem me postrehy nikam jinam nedal.
Nicmene, s Petrem se zname jiz nekolik let a projev jeho vysperkovane sestavy byl zminen jiz vicekrat, neni moc co dodavat. Snad jen, ze SF Cremona Auditor jsou jeho parketou, se kterou je vrcholne spokojeny, za doprovodu Audie a doladene sestavy kabely Oyaide a jinymi doplnky, vcetne super analogove casti ^:)^ . Cela sestava dycha velkou pohodou.
Dali jsme take veceri v pivovaru :@) s dobrym cernym pivem a poslech do 2hodin rano v uvolnene atmosfere pri popijeni cerveneho vinka z Rioja a arabske kavy ~O) .

Jeste bych chtel doplnit, ze tento vikend byl pro me skvele stravenym casem se znamymi, kamarady, konicky, a nelituji ani vlozeneho casu ani projeteho benzinu, protoze to vse je vynahrazeno nevratnymi pozitivnimi zazitky. :-H
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mirek

Příspěvek od Mark Levinson »

Mirku, Jardo!
Tak prej jste byli u nás na severu a nedali jste vědět :eek:.
Tedy já jěště nestíhám a návštěvy ještě nemohu přijímat, ale Lindemann si mi včera stěžoval, že jste byli cca 200 m od jeho bydliště a nedali jste vědět :cry:. Kdo ví, kdy se to zase naskytne...
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Mirek

Příspěvek od pajuna »

Mark Levinson píše:Mirku, Jardo!
Tak prej jste byli u nás na severu a nedali jste vědět :eek:.
Tedy já jěště nestíhám a návštěvy ještě nemohu přijímat, ale Lindemann si mi včera stěžoval, že jste byli cca 200 m od jeho bydliště a nedali jste vědět :cry:. Kdo ví, kdy se to zase naskytne...
Viktore,
to ze jedu k Valdovi jsem ti psal na skypu. Jeste si mi rikal, ze bohuzel dodelavas mistnost v baraku ;) a ze se uvidime priste. Asi toho mas na vstrebani nejak moc... :crazy: ... ty Vitky taky hrajou prd, je to spousta stresu :lol:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mirek

Příspěvek od Mark Levinson »

pajuna píše:Asi toho mas na vstrebani nejak moc... :crazy: ... ty Vitky taky hrajou prd, je to spousta stresu :lol:
Jardo,
fakt toho bylo moc a nestihnul jsem mnoho zajímavých věcí :???:, mimo jiné i vaši výpravu na ostravsko, ale taky ostravská klika byla na pivu a na koncertě atd.. Což mne mrzí, Mirek už tady byl podruhé. A Vítky mi taky poslední dobou nedělají radost =))
Mark Levinson
Uživatelský avatar
gyrodec
Příspěvky: 57
Registrován: 15 bře 2011 23:46
Bydliště: Liberec

Re: Mirek

Příspěvek od gyrodec »

Ahoj Mirku, děkuji za dobrý tip, Yello touch, koupil jsem Cd a je to super!!!

Přeji hezký večer Pavel.
Mekintoš
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Mirek

Příspěvek od Mirek »

Opožděně, ale přece bych chtěl poděkovat Pajunovi za návštěvu, spojenou s návtěvou ve studiích na severu naší vlasti. Byl to bezva den strávený v prima společnosti.

Jarku píšeš: "Vrcholem bylo shlednuti DVD Yello, pri sledovani projevu jejich zpevacky se me sviral nejenom hrudnik" , můžeš mě prosím informovat, co se ti
svíralo kromě hrudníku :smile:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Mirek

Příspěvek od pajuna »

Vsichni "modri", kteri "vedi" o jake skladbe a o kom je tady rec, maji take jasno v me nenapsane odpovedi :oops: . Soupnul bych tu skladbu sem, ale v office se nedostanu na youtube, treba az doma.
Ja jsem slysel stejnou vec predevcirem u gyrodeca na cd a nebylo to proste ono. Ne ze by to nehralo, ale ten vizualni dojem tam proste nebyl, a vo tom to vsechno tady vlastne je.
Takze nebudu to dale pitvat, ale asi te pozadam abys me to vypalil a poslal nez se mi podari to nekde dobre koupit ;)
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mirek

Příspěvek od Mark Levinson »

Já tedy dobře vím o jakou skladbu jde a klidně bych to chtěl "jen" na CD, protože při poslechu vždycky uvidím v mé představě to video, které k tomu patří. Závidím Gyrodecovi, že ho má doma :cool:.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Mirek

Příspěvek od pajuna »

1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Mirek

Příspěvek od lubin »

Klucíí,

bohužel mám taky smůlu, že jsem to slyšel i viděl u Mirka.
No, nevím, co k tomu říct.
Asi jen....to je babáč co?? :lol:

Jinak od Yello dopručuji třeba The Eye...také výborné album, ale pravdou je, že s tímto posledním, si dle mého názoru, vyhráli nejvíc.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Mirek

Příspěvek od lubin »

málem bych zapomněl...aby jsme nevyvchvalovali jen jednu skladbičku...http://www.youtube.com/watch?v=LZFKmePc ... playnext=2
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Výměna signálových kabelů

Příspěvek od Mirek »

Po nějakém čase, kdy jsem používal integrovaný zesilovač pouze jako koncák jsem se zase vrátil ke klasické variantě s čímž souviselo změna kabelů z asymetrických na symetrické.
Celoměděný kabel Kimber Select KS 1011 jsem vyměnil za hybridní KS 1121, kde je měďené jádro a vodiče jsou stříbrné. Od pana Škardy (myslím. že ho zná jako recenzenta dost lidí),
když jsem si kabely nejprve půjčoval jsem měl informace, že rozdíl ve zvuku nebude příliš velký. Pravdou je, že nedošlo ke kvalitativnímu skoku, jako když jsem vyměnil původní kabely za KS 1011,jednalo se opravdu jen o nuance. Zvukový charakter (plný, dynamicky, teplý, barevný a přitom detailní zvuk, kterým se Selekty liší podle mých zkušeností např. od znatelně chladnějších strojově přesných Nordostů - myslím tím samozřejmně ty nejvyšší typy) zůstal stejný, jenom něco málo přibylo prokreslení a přitom určité jemnosti, ale chtělo to opravdu soustředěný poslech a nebylo to zřejmé u každé skladby. Přesto jsem do nich investoval a udělal jsem dobře, nyní se bude někdo chechat, ale nyní hrají ještě o něco lépe - nějak se mi rozehrály. Měl jsem možnost si doma poslechnout řadu stříbrných kabelů !některé jsem i vlastnil), některé hrály ostře a některé nehrály vůbec špatně, ale bylo to jako ze slivovicí měli ocas - např. sykavky byl ostřejší. Abych to shrnul ověřil jsem si starou pravdu, že v těchto kategoriích kabelů se konají mezi vyššími modely větší skoky finační než kvalitativní. Kdyby někdo měl zájem o opradu špičkově hrající kabely za velmi dobrou cenu, tak mám k dispozici Kimber Select KS 1011 75 cm i s kufříkem Pellikan.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Mirek

Příspěvek od Mirek »

jo a ještě obrázek
1121B.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Mirek

Příspěvek od Mirek »

2. pokus :oops:
Obrázek

Mirku,
obrázky vkládáš dobře jen musíš ten text vložit mezi dvě závorky [img]. Ty jsi chybně použil
, proto se to nezobrazilo. Jen jsem vyměnil ty závorky a je to OK. Klidně to vyzkoušej, já to potom smáznu.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Mirek

Příspěvek od pajuna »

Obrázek

Je to ono, Mirku? ;)
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Mirek

Příspěvek od Mirek »

Jo, jo děkuji za pomoc :thumbup:
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Mirek

Příspěvek od bigjoe »

Kimber ??? Neznám...počkej, není to ta nová rumunská firma ??? :silent:
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Odpovědět