Mirek

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Mirek

Příspěvek od martinowsky »

No tak to je krásné, takže je to možná jen výmysl. Na stránkách výhradního zastoupení je stále popsáno že je izolace zemnícího vodiče částečně vodivá. Hmmm zajímalo by mě teda jek to doopravdy je a jestli se to dá nějak změřit.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Mirek

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Je to jak píšu, ta zelenožlutá izolace u SUPRY není vodivá, měřil jsem to dvěma měřáky a ani při přepnutí na mega ohmy jsem žádnou vodivost nenaměřil ani při minimální vzdálenosti měřících hrotů, pokud je zkratuju prstem, okamžitě měřím odpor vlhké kůže…
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mirek

Příspěvek od Mark Levinson »

Dnes špičkový hokej: Kometa Brno-Pardubice, finále play off, dlouho vyprodaný mač. Lidi v Brně stáli i 22 hodin na lístky!
Mirek asi na hokeji....... :ymdevil:
Mark Levinson
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Mirek

Příspěvek od aretax »

Mirek, po dnešnej návšteve u Teba hneď, ako som prišiel domov som si pusti niektoré skladby, ktoré sme počúvali (Hotel California, Yamamoto). Môžem potvrdiť to, čo som hovoril u Teba, charakter zvuku u Teba je veľmi podobný tomu u mňa. Teraz som si prečítal príspevok, ktorý písal Pajuna po návšteve u Teba a plne s ním súhlasím. Asi si si všimol, že keď som k tebe prišiel a prehrával si mi prvé CD-čka, tak som zvukom veľmi nadšený nebol. Ale asi po pol hodine počúvania sa všetko výrazne zmenilo k lepšiemu. Ako som konštatoval u Teba, bolo to zahriatim celej aparatúry. Od toho momentu platí aj to, čo napísal Pajuna. Hrá to krásne a keby som to nepočul, tak by som neveril, že v tak malej panelákovej izbe sa sá docieliť taký "veľký" zvuk, a to ešte za prijateľný peniaz !! Všetko je tam, kde má byť - priestorová lokalizácia, reálna farba hlasov a nástrojov, presné basy. K tým basom toľko - myslím, že si urobil ideálny kompromis a zvolil si prenos celého frekvenčného pásma a netlačil si tam zbytočne tie hlboké basy (napr. subwooferom). Tým by si asi všetko pokazil.
Veľmi milo ma prekvapil zvukový prejav Cantonov, ktoré hrajú naozaj ako veľké boxy a hrajú všetko, čo majú hrať, ako aj Accuphase. Doteraz som mal o Accuphase názor, že je príliš mäkký a nekonktrétny. Všade som ich tak počul. U teba znejú konkrétne, detailne a hlavne musikálne.
Ako som viacráz na tomto fóre prezentoval, aj tu je ťažko povedať, ktorý prístroj hraje najlepšie. Je to kombinácia všetkých prístrojov, vrátane zapojení a to si zvládol na jedničku !! A O TOM TO JE !!.
Ďakujem a čakám Ťa u seba.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Mirek

Příspěvek od Mirek »

Aretax, děkuji za návštěvu - byl to fajn, rád jsem tě osobně poznal a těším se na návštěvu u tebe a na zvuk tvé sestavy.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Mirek

Příspěvek od anawak »

Mirku, dakujem za moznost a prilezitost moct Ta vcera navstivit a vypocut jednu z najlepsie vyladenych zostav ake som kedy pocul. Hra Ti to naozaj skvele a vsetka cest zostave Accuphase + Canton + Kimber ako samozrejme aj Tvojmu prehladu o "veci" a naozaj spravnym nazorom a nesmiernym skusenostiam.

Vdaka este raz, dufam, ze sa coskoro stretneme znova.

PS: nesmierna vdaka samozrejme patri aj Tvojej pani, ktora sa o nas velmi dobre postarala s pitim a jedenim.

:thumbup: :thumbup: ^:)^ :clap:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mirek

Příspěvek od Mark Levinson »

V sobotu jsem měl možnost navštívit několik členů našeho fóra a poslechnout si jejich sestavy včetně příjemného poklábosení o hudbě, technice i životě. První zastávka byla v Brně u Mirka.
Mirku díky,
byla to příjemně strávená sobota, Tvůj aparát jsem slyšel znovu asi po roce a musím uznat, že drobná vylepšení, které jsi udělal se pozitivně podepsala na zlepšení zvuku. Zvednutí beden vyrobeným podstavcem tak, aby se výškový reproduktor dostal do výšku uší sedícího posluchače se projevil zpřesněním reprodukce a zlepšením lokalizace. Také Tvé tajné Know-how kdy jsi udělal nějaké zatlumení za závěsy za bednami a neprozradil jsi nám ho se projevilo naprostým umrtvením místnosti kdy i akusticky náročné skladby zahrál systém Accuphase + Canton bez nějakého zadýchání. Opravdu zde neuslyšíte ani náznak nějakého zadunění či jiné parazitní zvuky problémových frekvencí.
P1040332.JPG
P1040333.JPG
Zvláštní poděkování Tvé ženě za výborné občerstvení včetně bezalkoholového piva pro řidiče ^:)^ a taky za pochopení pro tyto naše radovánky kdy musí hifistova žena trávit několik hodin v jiné místnosti ;).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Mirek

Příspěvek od Mirek »

Pánové, děkuji vám oběma za návštěvu a také za zhodnocení zvuku mé sestavy - byla to opravdu bezva akce, moc jsem si tu sobotu užil.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Mirek

Příspěvek od Mirek »

Chtěl bych poděkovat Marettimu za návštěvu a možnost porovnat na své sestavě kabely Nordost a Kimber a také za vynikající víno, které mi přivezl (netušil jsem, že je tak velký znalec vín). Porovnávali jsem XRL link. kabely Nordost Frey 1m a Kimber Select KS1126 0,5m, vzhledem k tomu, že Nordost je při stejné délce o polovinu levnější a ještě a ani délka nebyla totožné nebylo tohle srovnání zcela objektivní, což se přirozeně projevilo na výsledku. Proto nechci mluvit o srovnání kvality, ale o srovnání zvukové odlišné filozofie obou firem.
V přímém srovnání podlé mých slechů - Nordost chladnější a trochu výše posazený, Kimber plnější, barevnější a více přenášející emoce. Je to, ale o vkusu a také o vhodnosti pro tu kterou konkrétní sestavu.
Potom jsme porovnávali i silové Kabely Nordost Frey 1,5m s Tunami a Oayde 1,8m, zde pro změnu byly dražší Nordosty. Také zde byl znát jiný charakter (Japonci měli o něco temnější zvuk), ale rozdíl byl podle mého podstatně měnší. Znovu se mi potvrdila zkušenost, že nejpatrnější jsou zvukové rozdíly u link. kab. mezi CDP a int. zesilovačem popř. předzesilovačem.

Předpokládám, že i Maretti až si vyšetří pár minut času napíše něco o svých dojmech, aby to neznělo jednostranně.
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Mirek

Příspěvek od Maretti »

Ahoj Mirku,
hned na úvod musí trochu poupravit: jednalo se ořadu Nordost Heimdall2, takže nižší modle pod řadou Frey.
Tak jak jsme se bavili - a oba shodli - k tvé sestavě mě signálovka více seděla tvá domácí Kimber. Samozřejmě cenově jiné kategorie, ale charakter už tam byl slyšet. Nordost upřednostní ti, kteří chtějí nadhled/ detail / přesnost, do Kimberu zase ti kdo potřebují teplejší zabarvení zvuku/hlas zpěváka byl o něco hlubší. Záleží prostě na tom kdo co preferuje a na sestavě. U napájecích kabelů jsem já spíše preferoval Nordosty.

Jinak pro mě premiérová návštěva na Jihu, příjemné posezení, poprvé jsem si ošahal Accuphase krabičky - koukám, že CDP je na prodej ? ;)

děkuji moc Mirku, jak trochu dokončím obměnu u mě, rád tě pozvu.

Pavel
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Mirek

Příspěvek od Mirek »

Aha, tak to se omlouvám, jméno kabelu jsem popletl díky barvě uvedené na stánkách Nordostu (kde místo růžové je zobrazena matoucí sytě červená barva).
CDP prodej ano, ale jenom kvůli vyššímu typu od Accuphase (ale spíš než tuto poznámku s ušklebujícím se smajlíkem bych očekával nějaké osobní dojmy z poslechu).

Co se týče kabelů vše je věc vkusu a že bych osobně slyšel nějaký nadhled Nordostu oproti Kimberu, no nevím, nevím, asi je to spíš věc názoru.
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Mirek

Příspěvek od Maretti »

To nebyl úšklebek, to je pomrkávání - právě jsem chtěl vědět jestli prodáváš právě to co jsme poslouchali a do čeho jdeš, ani mě nenapadlo, že by to bylo něco jiného než Accuphase.

Mirku, nerad veřejně hodnotím sestavy, a to hned z několika důvodů: tolerance, respekt, každý je hrdý na to co má doma, a hodnotit sestavy po krátkém poslechu při hovoru - to se nedělá. Rozhodňe je mě zvuk Accu příjemný, oproti některý jiným značkám. Byl jsem rád, že jsem si ho mohl poslechnout.

Kabely .... dobře, tak slovo nadhled beru zpět aby voda nevařila: Nordosty jsou hodně detailní .... snaží se z nahrávky vytáhnout maximum. Někdo preferuje raději teplejší zabarvení Kimberu nebo variaty Cardasu Cross nebo Gold, které nahrávku přetáhnou sametovým závojem. Všechny tři výrobce respektuji a řadím mezi špičku. Rozhodně soudit Nordosty podle signálovky za 15.000 Kč jestli mají nadhled nebo ne při poslechu na jedné sestavě by vůči nim rozhodně nebylo fér O:-)

Vyborné hodnoceni kabelů Kimber/Cardas/Nordost je na stránkách Audiodrom, a moc se mě tam líbí, jak je zkouší kombinovat a porovnávají vysledek.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Mirek

Příspěvek od lubin »

Kabely, kabely, kabely :D Kimber i Nordost patří dle mého názoru ke špičce výrobců kabeláže. Každý na to jde trochu jinak a každý kabel se může jinak projevit v té či oné sestavě. Osobně mám doma Nordosty, které mě prostě pasují do sestavy lépe, než cokoli jiného, co jsem doma měl. Jde také o posluchačské preference. Jak píše Aretax, někomu se líbí modrá, někomu červená, někomu brunety a jiný rád blondýnky :lol:
Co se týče hodnocení sestav...každá sestava, kterou jsem kdy slyšel měla vždy něco, co mě vadilo při poslechu. Nebo bych to alespoň změnil. Ne že by byl zvuk špatný, slyšel jsem více vynikajících reprodukcí, ale nikdy to nebylo ultimátní. Ovšem podle mě. Podle mých preferencí. Jako smrtelníci se můžeme jen přiblížit svému ideálnímu zvuku a užívat si.
Accu DP400 je velmi zdařile vyladěný stroj. Stejně tak ale věřím, že někomu nemusí "sedět"...koneckonců o tom je hi-fi, o neskutečném množství variabilit a kombinací. Všichni hledáme ne tu pravou, ale tu svoji.
Mirkovi to hraje velmi příjemně, hlavně díky slušné akustice na panelákový malý pokoj a věřím, že i Marettimu to hezky "šlape".

A o názorech slušných lidí je i toto forum...a proto nebuďme prosím podezřívaví z horších myšlenek, než je psáno na monitoru (platí obecně).

PS: nedávno jsem slyšel poměrně levné přístroje v akusticky špičkově pořešeném prostředí...za sebe mohu říct, že to byl jeden z nejlepších zvuků sestav, jaké jsem kdy slyšel. Ale jak už to bývá, něco bych pozměnil... :crazy: :lol:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Mirek

Příspěvek od Maretti »

Přesně tak Lubine, za ničím nehledejme skrytí útok. Mirek je zvyklí na Boxera aspol.

Mirku - úšklebek neměl nic společného s tím že bych měl něco proti Accuphase, to že jsem napsal něco o kabelech Nordost neznamená, že jsou Kimber špatné apod.

\m/
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Mirek

Příspěvek od Mirek »

Někde jsem četl zajímavý článek o úskalích používání elektronické komunikace a včetně používání smajlíků (kdy si adresát může některé věci vyložit úplně jinak než to pisatel zamýšlel) oproti komunikaci osobní, kde díky řeči těla (i když si ji většinou vědomně neuvědomujeme) a možnosti si dané téma ihned vyjasnit pomocí okamžitých otázek většinou ihned pochopíme, co a jak bylo myšleno. Proto také vznikají některá nedorozumění, která by při osobní komunikaci nikdy nestala.

Lubin :
Mirkovi to hraje velmi příjemně, hlavně díky slušné akustice na panelákový malý pokoj
Lubine moje idea základě zkušeností a nejenom mých je, že výsledný zvuk je to v první řadě o kvalitě přístrojů (např. jsem zjistil, že opravdu kvalitní integrovaný zesilovač zahraje lépe než třeba 4 monobloky průměrné značky zapojené biampingu a nakonec to může být i cenově výhodnější) a až následným vyladěním jejich projení a jejich napájení. Co se týč akustiky existuje nějaké pověra, že to v paneláku bez dramatických akustických úprav nemůže hrát a někdy, že ani ani ty úpravy nepomohou....já si zase říkám, proč zbytečně vyhazovat peníze za velké akustické úpravy s případným rizikem přetlumení některého pásma když se to dá vyřešit i jinak a levněji. Stačí jenom ctít některé zásady, bedny mít na kratší straně místnosti s poslechovým místem v klasickém trojúheníku, za poslechovým místem mít cca 1/3 délky volný prostor, nemít holé stěny, na zemi mít po celé místnosti koberec a vůbec neškodí také mít proti bednám uprosřed místnosti čtverec cca. 1,5 x 1,5 m koberec s vyšším vlasem, na okně zvěsy, které stačí shrnuté do krajů, normální nábytek aj. - když t shrnu typický obyvák....Výhodou je pro takové podmínky použití uzavřených beden a také se mi osvědčilo použití beden s basovými reproduktory na boku. Normální obyvák stačí jenom je třeba trochu zapřemýšlet.

Jinak se Lubine těším až přineseš své CDP a bychom ho vyzkoušeli v mých podmínkách.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Mirek

Příspěvek od pajuna »

Mirku, vychazis predevsim z vlastni zkusenosti a sveho bytu, resp. rozmeru mistnosti a moznosti. Tam to treba staci. Je ale rada bytu, ktere maji mistnosti jine a jejich rozmery a mody jsou tak spatne, ze proste nejake hybani, kobercovani, pridavani skrini ci polic pomuze pouze castecne a akustickym upravam profesionalniho zamereni se neda v pripade pozadavku na slusny zvuk vyhnout, zejmena v basove casti spektra. Mistnosti blizici se ctverci jsou toho prikladem.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Mirek

Příspěvek od boxer »

Mirek je zvyklí [-x na Boxera aspol. :idea: :roll:
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Mirek

Příspěvek od Maretti »

boxer píše:Mirek je zvyklí [-x na Boxera aspol. :idea: :roll:
děkuji Boxere, všiml jsem si toho při odeslání, ale nešlo to už editovat. ( zvyklý jako mladý)

doufal jsem že si toho nikdo nevšimne - sakra .... :D
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Mirek

Příspěvek od lubin »

Maretti píše:
boxer píše:Mirek je zvyklí [-x na Boxera aspol. :idea: :roll:
děkuji Boxere, všiml jsem si toho při odeslání, ale nešlo to už editovat. ( zvyklý jako mladý)

doufal jsem že si toho nikdo nevšimne - sakra .... :D
že se nestydíš :lol: už to vědí všichni... :D
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Mirek

Příspěvek od lubin »

Mirek píše:Někde jsem četl zajímavý článek o úskalích používání elektronické komunikace a včetně používání smajlíků (kdy si adresát může některé věci vyložit úplně jinak než to pisatel zamýšlel) oproti komunikaci osobní, kde díky řeči těla (i když si ji většinou vědomně neuvědomujeme) a možnosti si dané téma ihned vyjasnit pomocí okamžitých otázek většinou ihned pochopíme, co a jak bylo myšleno. Proto také vznikají některá nedorozumění, která by při osobní komunikaci nikdy nestala.

Lubin :
Mirkovi to hraje velmi příjemně, hlavně díky slušné akustice na panelákový malý pokoj
Lubine moje idea základě zkušeností a nejenom mých je, že výsledný zvuk je to v první řadě o kvalitě přístrojů (např. jsem zjistil, že opravdu kvalitní integrovaný zesilovač zahraje lépe než třeba 4 monobloky průměrné značky zapojené biampingu a nakonec to může být i cenově výhodnější) a až následným vyladěním jejich projení a jejich napájení. Co se týč akustiky existuje nějaké pověra, že to v paneláku bez dramatických akustických úprav nemůže hrát a někdy, že ani ani ty úpravy nepomohou....já si zase říkám, proč zbytečně vyhazovat peníze za velké akustické úpravy s případným rizikem přetlumení některého pásma když se to dá vyřešit i jinak a levněji. Stačí jenom ctít některé zásady, bedny mít na kratší straně místnosti s poslechovým místem v klasickém trojúheníku, za poslechovým místem mít cca 1/3 délky volný prostor, nemít holé stěny, na zemi mít po celé místnosti koberec a vůbec neškodí také mít proti bednám uprosřed místnosti čtverec cca. 1,5 x 1,5 m koberec s vyšším vlasem, na okně zvěsy, které stačí shrnuté do krajů, normální nábytek aj. - když t shrnu typický obyvák....Výhodou je pro takové podmínky použití uzavřených beden a také se mi osvědčilo použití beden s basovými reproduktory na boku. Normální obyvák stačí jenom je třeba trochu zapřemýšlet.

Jinak se Lubine těším až přineseš své CDP a bychom ho vyzkoušeli v mých podmínkách.
Mirku, chtěl jsem tím říci, že LVÍ podíl na Tvém dobrém zvuku má skutečně příjemné akustické prostředí. Na přístrojích záleží jistě také mnoho, ale to u Accu jde jaksi samosebou "ruku v ruce". Proto je u Tebe beru jako samozřejmost kvality (ty přístroje). OK?? Pochopeno? Akustiku jsem u Tebe nepovýšil nad přístroje, nýbrž upozornil na to, že jako jeden z mála v tak malém prostoru nemáš problémy s akustikou....stačí, kdyby si měl pokoj kratší třeba o 20cm a průšvih je na světě...a nebo taky ne :lol:

Co se týče mého CDP...myslím si, že rozdíl bude podobně malý na Tvé sestavě, jako na sestavě u mě....ve prospěch ACCu.
Rozdíl ceny je však mnohonásobný...

Ať Vám to hraje chlapi.....
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Mirek

Příspěvek od Naprach »

Minulý víkend jsem si udělal výlet do Brna, abych využil již trochu prachem zapadanou nabídku na poslechovou seanci. Kromě Mirka mě přivítal i Michal, alias MMM. Bohužel Viktor, alias ML, nemohl dorazit. Možná to bylo i dobře, protože se můj poslední víkend nesl v duchu jednoho velkého pracovního problému, takže jsem nebyl zrovna v dobré psychické pohodě. Nicméně, i těch pár hodin byl učiněný balzám na mojí duši.

A jak že to vlastně probíhalo? .... Vůbec jsem neměl nutkání řešit basy, středy, výšky, akustiku, kabely, přístroje, techniku...prostě nic. Jenom jsem seděl ve vražedně pohodlném křesle (bože, v něm se musí skvěle pospávat u televize) a naprosto jsem si užíval mraky skvělé muziky. Pro samotné vybírání přístrojů a porovnávání technických parametrů jsem za poslední měsíce úplně zapomněl proč to vlastně dělám. Kvůli muzice. Je mi vlastně úplně jedno, jestli přístroj bude takový nebo onaký, jestli integráč nebo monoblok, stříbrný kabel nebo měděný, když se mě to vnitřně dotkne, pak je to ta správná volba. A tady mi to prostě sedělo. Teplý a přitom rychlý a detailní zvuk. A navíc ta pohodová atmosféra. Jak říkám, balzám na duši.

Sekundárně, mě ten víkend přišel vlastně docela draho. Dneska mi totiž dorazila zásilka CD za tři tisíce a většina z toho je Joe Bonamassa, se kterým mě seznámil právě Mirek a který mě vážně dostal. To je taková bomba, že jsem to prostě musel také mít doma. Moje první bluesová CD. Kam to tedy spěji.. :razz:

Ale vážně, moc děkuji za rozšíření mých hudebních a technických obzorů a doufám, že jsem tam nebyl naposledy.
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Mirek

Příspěvek od martinowsky »

Jj Bonamassa je vyborny. To Ti Mirek dal moc dobreho tipa. Tady na foru ho poslocha vice pacientu a i mimo forum znam takove. Takze jestli se Ti opravdu zalibil (tak jako mi) tak jeste doporucim po me kratke zkusenosti Pedera Af Ugglase. Toho mi naserviroval Peta Svoboda na jeho aparatu tak, ze jsem hned druhy den objednal. :-D jinac verim ze Mirkovy Fejzy musi byt parada poslouchat. Skoda ze zde nema vlakno MMM bo se v tom uz ztracim a jina fora nesleduju. Hifi a hudbe zdar.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mirek

Příspěvek od Mark Levinson »

Naprach píše: doufám, že jsem tam nebyl naposledy.
Kluci, mrzí mne, že jsem nemohl přijet. Určitě to bylo zase fajn setkání, příště to vyjde.
Mark Levinson
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Mirek

Příspěvek od Mirek »

Děkuji za návštěvu, bylo prima se osobně setkat. Jsem rád, že se ti líbilo a že jsi si, jak říkáš trochu rozšířil hudební obzory a pochvala potěší. Budu se těšit na další setkání.
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Mirek

Příspěvek od Naprach »

Martinowsky:

Díky za tip. Podívám se po tom.

Já jsem díky Bonamassovi objevil superprojekt Black Country Communion. Ten tvoří právě Bonamassa (kytara), Glenn Hughes (basa, zpěv - ex. Black Sabbath, Deep Purple), Derek Sherinian (klávesy - ex Dream Theatre, Alice Cooper) a syn bubeníka Led Zeppelin Jason Bonham (ex- Foreigner, UFO). A to se mi také vážně líbí. Poctivý živelný a dobře zahraný hard rock.
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: Mirek

Příspěvek od paul »

Naprach - BCC jsou velmi dobří,ale také dost "tvrdí".Nedávno vyšla novinka (2012) AFTERGLOW a ta se mě líbí asi nejvíce.Ječák G.Hughese já můžu.Pozor na J.Bonamassu-mám ho kompletního,ale některý desky jsou slabý.I jeho zpěv není moc super,někteří moji kámoši ho kvůli tomu neposlouchají. :lol: Prý kdyby si vzal nějakýho zpěváka,tak by to bylo lepší-je to čistě subj. pocit.Ale já ho mám rád i přes tyto výtky.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Mirek

Příspěvek od lidumil »

Jj, Bonamassu řadím k velikánům jako Satriani (taky moc nezpívá), Vai, DiMeola.... A BCC - mám BRD Live over Europe a je to moc pěkný.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mirek

Příspěvek od Mark Levinson »

Naprach píše:Ale vážně, moc děkuji za rozšíření mých hudebních a technických obzorů a doufám, že jsem tam nebyl naposledy.
A pouštěl Ti Mirek i Yello http://www.youtube.com/watch?v=thTjIMFhMZk :?:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Mirek

Příspěvek od Naprach »

Ale jo. Pouštěl, ale nesdílím nadšení ostravské kliky. Těhle rádoby svádivých, prvoplánovitě laciných, diskotékových pohledů jsem zažil už spoustu a nějak to na mě nefunguje. Tím se ale v žádném případě nechci dotknout nikoho, na koho fungují. :angel:
To, už se mi víc líbila Beth Hart a ten její zvláštně drsně netradiční projev.

http://www.youtube.com/watch?v=JrCByfULIxk

Ale jinak Yello mají samozřejmě vynikající zvuk.
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Mirek

Příspěvek od winelover »

Naprach píše:Ale jo. Pouštěl, ale nesdílím nadšení ostravské kliky. Těhle rádoby svádivých, prvoplánovitě laciných, diskotékových pohledů jsem zažil už spoustu a nějak to na mě nefunguje. Tím se ale v žádném případě nechci dotknout nikoho, na koho fungují. :angel:
To, už se mi víc líbila Beth Hart a ten její zvláštně drsně netradiční projev.
+1. Dobrý vkus (IMO).
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Mirek

Příspěvek od Mirek »

No nevím,i když jsem příznivcem hlavně Blues a Jazzu, skladba o které Viktor hovoří mi zrovna jako disko nepřipadá.....ale vše je věcí vkusu a někdy momentálního rozpoložení.
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Mirek

Příspěvek od Naprach »

Já jsem to nemyslel hudebně. Myslel jsem to tak, že tyto pohledy používají slečny, které obrážejí diskotéky a bary. Je to takové moje sociální zařazení. Není to ale žádná neúcta k interpretům a rozhodně nechci snižovat jejich kvalitu. U tohoto videa šlo o umělecký záměr a na mě spíš funguje ta hudba než vizuál. Ale jak jsem uvedl, nijak jsem se nechtěl dotknout nikoho kdo to má jinak. :thumbup:
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Uživatelský avatar
Pininfarino
Příspěvky: 29
Registrován: 23 úno 2011 17:15
Bydliště: Piešťany

Re: Mirek

Příspěvek od Pininfarino »

Ahoj Mirek,
fakt uplnou nahodou som zabludil na toto vlakno. Prekvapilo ma, kolko spolocneho zdielame. Tiez som uz stara paka. Tiez som zacinal na "Laxiku" z ktoreho som nahraval cez mikrofon. Tiez moja prva veza bola JVC.. - tuzex Brno. Tiez teraz idem na zosik Accuphase a CD Accuphase a.... aka nahodicka ... prepojene s Kimber /ks 1121/. Heh! Vsetko dobre tebe a tiez vsetkym priaznivcom HIFI a peknej muzicky....... :thumbup:
DYNAUDIO S 3.4 - upgrade, ACCUPHASE E-530, ACCUPHASE P-1000, ACCUPHASE DP-67, AQ COLORADO, CARDAS CROSSLINK, G.R, G.C., FURUTECH POWERFLUX....
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Mirek

Příspěvek od Mirek »

Ahoj, tak to je opravdu zajímavé....a jaké máš k tomu bedny ? A co posloucháš nejraději za muziku ? S těmito přístroji se není třeba trápit "apgrejdy" a kupovat další a další stroje...stačí jenom poslouchat hudbu. Přeji bezva poslech.
Mirek
Odpovědět